אשכול טפילות חרדית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

הגיע הזמן לדבר על האוכלוסיה שחיה על חשבוננו.
כל המנגנונים במדינה מושחתים ורקובים עד היסוד, ויעזרו לחרדים לגנוב כסף ציבורי בכל דרך אפשרית

זה ציוץ מהיום על הכנסה שחורה ומשכנתא:
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדGili
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  406 לייקים

זה קצת נשמע לי מושלם מדי. מה שהוא מתאר פה זה הלבנת הון שאפילו ברפובליקות בננה אין. ארצה לשמוע עוד
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 08 אוגוסט 2023, 19:47 זה קצת נשמע לי מושלם מדי. מה שהוא מתאר פה זה הלבנת הון שאפילו ברפובליקות בננה אין. ארצה לשמוע עוד
בכל העיתונים מצטטים את הפוסט הזה ומוסיפים את תגובת הבנק שפחות או יותר מודה בעובדות.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
רדפוקס
קיבל.ה  3752 לייקים

בגלל דברים כאלה בין היתר העם הגרמני נתן לגיטימציה לשואה.
ארז שדה
קיבל.ה  658 לייקים

רדפוקס כתב: 09 אוגוסט 2023, 04:14 בגלל דברים כאלה בין היתר העם הגרמני נתן לגיטימציה לשואה.
נו באמת, אתה יכול להבין רצח של מיליוני בני אדם?
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

כותרת אנטישמית דוחה. לדעתי שווה הרחקה מהפורום
בזמן שבעלי דירות ומעסיקים ומיליארדרים מוצצים לנו את הדם והורסים לנו את הפלנטה, אשכנזים נאוליברלים בכיינים ממעמד הביניים ומעלה מצאו אויב שנשנא במקום - חרדים. לא יעבוד לכם
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

אין לי כוח לכשלים הלוגיים שלך. קודם כל, לא אני האישו, יש נושא אמיתי שעליו לא הגבת.
שנית, אם תפתח אשכול "בעלי דירות טפילים" אני לא אשמיץ אותך כבכיין. הטפילות של בעלי ההון לא סותרת את טפילות המגזר החרדי.
הסטת את הנושא לשני מגזרים אחרים כדי לעורר שנאה כלפיהם במקום רגשי הכעס על המגזר הטפילי. לא יעבוד לך.

כבר כתבתי עשרות פעמים שצריך למסות את העשירונים העליונים באופן כבד. אי השיוויון הוא בעיה קשה.
זה לא קשור לכך שיש מאות אלפי אנשים שלא עובדים או עובדים בשחור, ושמקבלים תקציבים על סמך זהות פריבילגית במקום באופן שוויוני.
לדגומא, גם המגזר הערבי עני, והוא לא מקבל את ההטבות שהטפילים החרדים מקבלים.

כשל לוגי שלישי: "אנטישמיות".
טפילים טפילים טפילים: לא כי הם יהודים, אלא כי הם טפילים. רוב היהודים בישראל אינם טפילים.
זו לא אמירה אנטישמית להוקיע טפילים כשאפשר להוכיח את הפריבילגיות הטפילית בעובדות.
אם כבר אז אתה הגזען, כשאתה חושב שאסור להוקיע ציבור נבזי רק בגלל יהדותו.

אם היו מרחיקים מהפורום על כשלים לוגיים הפורום היה מתרוקן מזמן.
لا إله
D&3
קיבל.ה  825 לייקים

חלום שלי לקנות דירה להשקעה ולהיות בעל דירה מוצץ דם הורס פלנטה. גם משעשע משהו שמשתמש שקורא לרוב המשתמשים האחרים פה נאצים מתרעם על משתמשים אחרים.

לגבי הנושא המקורי, לא הבנתי מה הבעיה במה שהבנק עושה, ולא ראיתי עדויות להלבנת הון( שבכל מקרה לא קשורה לבנק )
ארז שדה
קיבל.ה  658 לייקים

D&3 כתב: 09 אוגוסט 2023, 09:16 חלום שלי לקנות דירה להשקעה ולהיות בעל דירה מוצץ דם הורס פלנטה. גם משעשע משהו שמשתמש שקורא לרוב המשתמשים האחרים פה נאצים מתרעם על משתמשים אחרים.

לגבי הנושא המקורי, לא הבנתי מה הבעיה במה שהבנק עושה, ולא ראיתי עדויות להלבנת הון( שבכל מקרה לא קשורה לבנק )
איךאתה מגדיר את התופעה אם היא לא הלבנת הון?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

הקליטו יועץ משכנתאות שהוא עובד של בנק המזרחי שאומר לחרדי בטלפון ללכת לסתם כולל כדי שיתנו לו חשבוניות מלגה שלושה חודשים אחורה.
איך אתה לא רואה בעיה? עובדים של הבנק מסבירים איך להלבין הון.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

D&3 כתב: 09 אוגוסט 2023, 09:16 חלום שלי לקנות דירה להשקעה ולהיות בעל דירה מוצץ דם הורס פלנטה.
הערה (ואולי הארה) לקוראים: זה שאתם רוצים, או אפילו חולמים, לעשות משהו - לא אומר שהדבר הזה טוב, או לא-רע, או שום דבר אחר.
(לצורך העניין, יש אנשים שהחלום שלהם זה לאנוס את הילדה בת השש של השכנים)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

כל עוד קיים כסף בעולם, יש צורך לשמור על ערכו. לשמור על הערך של הכסף שעבדת קשה בשבילו זה כן דבר טוב.
אתה יכול לטעון שזה על חשבון אחרים, אבל גם זה שאני עובד זה על חשבון מישהו אחר שלא קיבל את העבודה שלי.
אולי בעצם החרדים אינם טפילים: הם פשוט לא רוצים לקחת את העבודות מאנשים אחרים (אז הם רק לוקחים את הכסף שלהם).
נערך לאחרונה על ידי its-sick ב 09 אוגוסט 2023, 10:38, נערך פעם 1 בסך הכל.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

אגב טפילות: הבנקים עושים כל שנה מיליארדים יפים, והמיליארדים האלה מגיעים מן הסתם מהלקוחות שלהם. (מזרחי טפחות הוא בנק קטן יחסית, אם אני זוכר נכון, הרוויח בשנה שעברה 4.5 מיליארד ש"ח)
בדקת כמה אלפי ש"ח הבנק לוקח מהישראלי הממוצע וכמה אלפים לוקח ממנו חרדי ממוצע?
(צריך גם להשוות את המשכנתאות שהם מקבלים, את תיק הסיכונים וכו' וכו', אבל יש גבול למה שאפשר לצפות מאיתנו)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

שוב הכשל הלוגי הזה: יש מישהו אחר שגנב יותר כסף ממני, אז אני לא חלאה על שגנבתי לך את הארנק.
אתה יכול לפתוח אשכול על גנבים קפיטליסטים (כן, פתחתם כבר).
האשכול הזה הוא על קבוצת גנבים ספציפית.
لا إله
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

its-sick כתב: 09 אוגוסט 2023, 08:48 אין לי כוח לכשלים הלוגיים שלך. קודם כל, לא אני האישו, יש נושא אמיתי שעליו לא הגבת.
שנית, אם תפתח אשכול "בעלי דירות טפילים" אני לא אשמיץ אותך כבכיין. הטפילות של בעלי ההון לא סותרת את טפילות המגזר החרדי.
הסטת את הנושא לשני מגזרים אחרים כדי לעורר שנאה כלפיהם במקום רגשי הכעס על המגזר הטפילי. לא יעבוד לך.

כבר כתבתי עשרות פעמים שצריך למסות את העשירונים העליונים באופן כבד. אי השיוויון הוא בעיה קשה.
זה לא קשור לכך שיש מאות אלפי אנשים שלא עובדים או עובדים בשחור, ושמקבלים תקציבים על סמך זהות פריבילגית במקום באופן שוויוני.
לדגומא, גם המגזר הערבי עני, והוא לא מקבל את ההטבות שהטפילים החרדים מקבלים.

כשל לוגי שלישי: "אנטישמיות".
טפילים טפילים טפילים: לא כי הם יהודים, אלא כי הם טפילים. רוב היהודים בישראל אינם טפילים.
זו לא אמירה אנטישמית להוקיע טפילים כשאפשר להוכיח את הפריבילגיות הטפילית בעובדות.
אם כבר אז אתה הגזען, כשאתה חושב שאסור להוקיע ציבור נבזי רק בגלל יהדותו.

אם היו מרחיקים מהפורום על כשלים לוגיים הפורום היה מתרוקן מזמן.
לקרוא לאשכול "טפילות חרדית" ולכתוב "האוכלוסייה שחיה על חשבוננו" על קבוצת אוכלוסייה שהמאפיין המשותף שלה הוא תרבותי/דתי (ולא נניח, רק על ההנהגה הפוליטית שלה) זה גזענות לשמה.
אנטי ביתר לשעבר
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

its-sick כתב: 09 אוגוסט 2023, 10:39 שוב הכשל הלוגי הזה: יש מישהו אחר שגנב יותר כסף ממני, אז אני לא חלאה על שגנבתי לך את הארנק.
אבל לא כתבתי שאם יש "טפיל" אחד זה אומר שאין יותר טפילים חוץ ממנו.
שאלתי מי מהטפילים שבסיפור שלך יותר טפילי מהשני.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

אמה גולדמן כתב: 09 אוגוסט 2023, 10:45לקרוא לאשכול "טפילות חרדית" ולכתוב "האוכלוסייה שחיה על חשבוננו" על קבוצת אוכלוסייה שהמאפיין המשותף שלה הוא תרבותי/דתי (ולא נניח, רק על ההנהגה הפוליטית שלה) זה גזענות לשמה.
אתה צודק שלא כל החרדים טפילים, אבל אין שם מקובל לאותה תת קבוצה של כ 80% מהחרדים שהם כן טפילים.
בהתחשב בזה שכדי לקבל את ההטבות הטפיליות מהמדינה אתה חייב להיות חרדי, אז מי שגזען כאן הוא המדינה. היא שקבעה שרק חרדים יקבלו הטבות מסויימות.
אני מתייחס למאפיין שהוא הכרחי בעיני המדינה כדי לקבל הטבות על חשבון שאר הציבור. חייבים להיות חרדים. על כן הטפילות הזו יש לה מאפיין של המגזר.

אם למדינה יש קריטריון גזעני, זה שאני מתייחס לקריטריון הזה לא הופך אותי לגזען. אני רק מצביע על המציאות כפי שהיא.
החרדים הגזענים הם שסידרו לעצמם פריבילגיות בהתבסס על זהותם.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

teknoboy כתב: 09 אוגוסט 2023, 10:48
its-sick כתב: 09 אוגוסט 2023, 10:39 שוב הכשל הלוגי הזה: יש מישהו אחר שגנב יותר כסף ממני, אז אני לא חלאה על שגנבתי לך את הארנק.
אם המדד שלך הוא סכומי כסף, אז המזרחי יותר טפילי מתת הקבוצה החרדית שקיבלה ממנו משכנתאות שלא כדין, אבל פחות טפילי מסך המגזר החרדי.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

its-sick כתב: 09 אוגוסט 2023, 10:57
teknoboy כתב: 09 אוגוסט 2023, 10:48
אם המדד שלך הוא סכומי כסף, אז המזרחי יותר טפילי מתת הקבוצה החרדית שקיבלה ממנו משכנתאות שלא כדין, אבל פחות טפילי מסך המגזר החרדי.
המזרחי טפחות לא מעניין כמו שחרדי ספציפי לא מעניין, אלא המגזר. איך המגזר הבנקאי בהשוואה שלנו?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

טפילי ביותר. הרגולציה ממש חלשה, ואין באמת תחרות בישראל.
יש בעיה בכל המגזר העסקי בישראל. בהיותנו מדינת אי קטנה, אין באמת תחרות אמיתית ולכן יש מונופולים ומחירים גבוהים.
אני לא בטוח שיש פתרון לבעיה הזו. להיות מדינה קטנה זה רע, אין מספיק לקוחות לשוק משוכלל.
لا إله
D&3
קיבל.ה  825 לייקים

זה כמו לשאול איך המשטר הסיני באשכול חדשות מהזווית הפלסטינית
D&3
קיבל.ה  825 לייקים

teknoboy כתב: 09 אוגוסט 2023, 10:27
D&3 כתב: 09 אוגוסט 2023, 09:16 חלום שלי לקנות דירה להשקעה ולהיות בעל דירה מוצץ דם הורס פלנטה.
הערה (ואולי הארה) לקוראים: זה שאתם רוצים, או אפילו חולמים, לעשות משהו - לא אומר שהדבר הזה טוב, או לא-רע, או שום דבר אחר.
מה שכתבת בסוגריים הוא לא דוגמא טובה למה שכתבת לפני
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

D&3 כתב: 09 אוגוסט 2023, 11:20 זה כמו לשאול איך המשטר הסיני באשכול חדשות מהזווית הפלסטינית
כבר עשו שם כאלה דברים, אולי אפילו אתה. "יש גרועים מישראל בנושא זכויות האדם".
لا إله
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  406 לייקים

אולי אני לא סמולן מספיק טוב אבל אף פעם לא קיבלתי את גישת ה"אבל מיליארדים עושים את זה בסקייל גדול, אז למה אכפת לך כשאזרחים פשוטים עושים את זה". העלמת מס פוגעת בראש ובראשונה בשכבות החלשות, כי הם הראשונים שמקצצים להם כשיש גירעון. כן, אני חושב שאם תשובה מעלים מס של מאות מיליונים זה רע והוא בן אדם נוראי. אבל באותה מידע אם אוכלוסייה לא קטנה במדינה הזאת מתקבצת תחת מוסדות חוקיים (בתי דין רבניים) כדי להעלים מס בשווי של מאות מיליונים, זה רע מאוד והם ראויים לאותו כינוי של "טפילים" כמו העשירים.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
D&3
קיבל.ה  825 לייקים

its-sick כתב: 09 אוגוסט 2023, 12:28
D&3 כתב: 09 אוגוסט 2023, 11:20 זה כמו לשאול איך המשטר הסיני באשכול חדשות מהזווית הפלסטינית
כבר עשו שם כאלה דברים, אולי אפילו אתה. "יש גרועים מישראל בנושא זכויות האדם".
סיכוי טוב מאוד שעשיתי את זה
D&3
קיבל.ה  825 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 09 אוגוסט 2023, 12:33 אולי אני לא סמולן מספיק טוב אבל אף פעם לא קיבלתי את גישת ה"אבל מיליארדים עושים את זה בסקייל גדול, אז למה אכפת לך כשאזרחים פשוטים עושים את זה". העלמת מס פוגעת בראש ובראשונה בשכבות החלשות, כי הם הראשונים שמקצצים להם כשיש גירעון. כן, אני חושב שאם תשובה מעלים מס של מאות מיליונים זה רע והוא בן אדם נוראי. אבל באותה מידע אם אוכלוסייה לא קטנה במדינה הזאת מתקבצת תחת מוסדות חוקיים (בתי דין רבניים) כדי להעלים מס בשווי של מאות מיליונים, זה רע מאוד והם ראויים לאותו כינוי של "טפילים" כמו העשירים.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
אתה סמולן גרוע מאוד כי נראה שאתה מתנה את רשעותם של העשירים בכך שהם יעלימו מס, בעוד שבפועל עשירים הם רשעים מעצם היותם עשירים
מתן
קיבל.ה  83 לייקים

אמה גולדמן כתב: 09 אוגוסט 2023, 10:45 לקרוא לאשכול "טפילות חרדית" ולכתוב "האוכלוסייה שחיה על חשבוננו" על קבוצת אוכלוסייה שהמאפיין המשותף שלה הוא תרבותי/דתי (ולא נניח, רק על ההנהגה הפוליטית שלה) זה גזענות לשמה.
זה לא. זו קבוצה שמוגדרת על ידי אידאולוגיה, אז אין כאן שום עניין של גזענות.

גם לכתוב משהו דומה על מתנחלים זה גזענות לפי ההגדרות שלך?
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

מתנחלים זו קבוצה שמה שמאחד אותה זה עבירה על החוק הבינלאומי, וביצוע פשע מלחמה (גם לא כלללל המתנחלים הם קבוצה אחת, יש כאלה ששמו אותם במעלה אדומים בשנות ה90 כשהגיעו מבריה"מ, יש כאלה שגרים בבית"ר עילית בעוני).
חרדים זו קבוצה שמה שמאחד אותה זה תרבות משותפת וזרם דתי (כמה זרמים וכמה תרבויות למעשה). זה לא דומה

דרך אגב, שש חרדים שמסרבים להיתמך על ידי המדינה בכל צורה (נטורי קרתא למשל) ואפילו מסרבים לקבל קצבאות ביטוח לאומי.
אנטי ביתר לשעבר
סמל אישי של משתמש
קפטן ג'ק
קיבל.ה  405 לייקים

יש לדעתי הרבה בעיות עם המגזר החרדי בכל מה שקשור לציות לחוקי המדינה, חלוקה בנטל (בביטחון, בכלכלה, בשוק העבודה), התנגדות לערכים דמוקרטיים ולזכויות אדם, ועוד -
הדיון ראוי - אבל כותרת האשכול באמת צורמת וראוי לערוך אותה. פרובוקטיבי מדי, מכליל, ולא מכבד.
תקרת שכר, יא חביבי ! רק תקרת שכר (בכדורסל וגם בכדורגל) !
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

אני לא רואה סיבה לשקר. יש מגזר טפילי (לא כולם בו, אבל חלק הארי שלו).
מי שרוצה שלא יקראו לו טפיל, שיתחיל בלא להיות טפיל.

ושיהיה ברור, אני לא שם קצוץ על השירות הצבאי. מה שמפריע לי זה רק האבטלה המכוונת והקצבאות המופרזות על בסיס פריבילגיה מגזרית.
אם כל העניים במדינה היו מקבלים אותן הטבות, כולל הערבים, אז זה היה מפריע לי הרבה פחות.
מדובר כאן באפליה על בסיס מוצא, וזה מרגיז מאד.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

D&3 כתב: 09 אוגוסט 2023, 11:25
teknoboy כתב: 09 אוגוסט 2023, 10:27
מה שכתבת בסוגריים הוא לא דוגמא טובה למה שכתבת לפני
דוגמה טובה? ודאי שלא.
דוגמה נגדית (לטענה המובלעת בדברים שאני מגיב עליהם), במובן הטכני של הביטוי? ודאי שכן.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

its-sick כתב: 09 אוגוסט 2023, 11:18 טפילי ביותר. הרגולציה ממש חלשה, ואין באמת תחרות בישראל.
יש בעיה בכל המגזר העסקי בישראל. בהיותנו מדינת אי קטנה, אין באמת תחרות אמיתית ולכן יש מונופולים ומחירים גבוהים.
אני לא בטוח שיש פתרון לבעיה הזו. להיות מדינה קטנה זה רע, אין מספיק לקוחות לשוק משוכלל.
לחובבי הקפיטליזם תמיד יש תירוצים לכשלים שלו: או שאין מספיק רגולציה או שיש יותר מדי רגולציה, או שאין מספיק תחרות או שהתחרות פרועה מדי, וכו' וכו'.
כמו שאומרים, הרצפה עקומה, "בשום מקום לא ניסו קפיטליזם אמיתי וטהור".
פחות מעניין.

אגב, שים לב שלשאלה שלי לא ענית. אבל זה לא באמת קריטי לדיון פה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  825 לייקים

לפאשיסטית מאיטליה הולך טוב בימים האלה עם למסות בנקים

אבל ברצינות ואקטואלי לימים אלה הקרטל הבנקאי עם הפיקדונות הוא חרפה, אבל לא ברור מה נכון לעשות
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

סליחה שאין לי כוח לחפש נתונים מספריים כשלטקנו מתחשק.
ואני אכן מכיר ומודה בכל הבעיות שיש בקפיטליזם. אני לא חושב שיש שלמות בעולם, בכל שיטה יש בעיות.
הלואי והיית מסוגל להודות בבעיות של הרעיונות המוזרים שאתה מנפיץ פה מדי פעם.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

its-sick כתב: 10 אוגוסט 2023, 00:39 1. סליחה שאין לי כוח לחפש נתונים מספריים כשלטקנו מתחשק.
2. ואני אכן מכיר ומודה בכל הבעיות שיש בקפיטליזם. אני לא חושב שיש שלמות בעולם, בכל שיטה יש בעיות.
3. הלואי והיית מסוגל להודות בבעיות של הרעיונות המוזרים שאתה מנפיץ פה מדי פעם.
1. כאמור לא רלוונטי. אם מעניין אותך, אני ממש לא בטוח שהחרדים עולים לך פחות מהבנקים. באמת מעניין.
2. ודאי שאין שלמות בשום דבר. למשל בקפיטליזם יש כשלים מובנים, תוצאה של יסודות השיטה. זאת לא המצאה שלי, אתה יכול לקרוא על זה אפילו אצל אדם סמית' (או בספרי החוקים של כל מדינה שיש בה קפיטליזם כזה או אחר, כי תמיד יש להם חוקי הגבלים עסקיים, פיקוח על תאגידים וכו' וכו').
3. דווקא זכור לי היטב שכשהתייחסת לרעיונות ההזויים שלי אז הכרתי במה שהיה להכיר, והצעתי לך לנסות לחשוב על הדברים ולא רק לחפש תורפות.
4. להגיד "אני יודע שיש בעיות" זה הרבה פחות מרשים מאשר להגיד "הבעיה המסוימת שציינת אכן דורשת פתרון" או כל סוג אחר של התייחסות קונקרטית לבעיה קונקרטית.
כי לרוב כשמישהו מציין בעיה קונקרטית שיש בקפיטליזם, אתה ממהר לתרץ אותה (יותר מדי רגולציה, מעט מדי רגולציה, בסין זה דווקא כן עובד, הארצות שהכי מזוהות עם קפיטליזם הן הדוגמה הכי גרועה, וכו' וכו').
לזכותך ייאמר שאתה מכיר עקרונית בקיומם של כשלי השוק הבסיסיים, אתה פשוט לא מקשר בינם לבין כל התקלות והבעיות הקונקרטיות שאנשים מציינים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

כשמדברים על חסרונות, משקללים אותם מול יתרונות. היתרונות בתחרות חופשית וביזמות בורסאית כל כך גדולים, שהם מגמדים את החסרונות.
אני רוצה יותר מהכל שהמדע והטכנולוגיה יתקדמו, ולכן לעולם לא ארצה לוותר על יזמות פרטית ותחרות.
אין לי אמונה בביורוקרטיה, וכל הדברים שהנפצת יגיעו בסופו של דבר לאנשי ציבור שיחליטו בשביל כולם מה טוב ומה לא.
השחיתות והאיטיות והבזבוז יהיו יותר גדולים מאשר בשיטות קפיטליסטיות. ככה זה ועדות. עמדת פעם מול ועדה ציבורית?
אבל לא מעניין אותי לדבר על רעיונות מופרכים שלא יקרו במדינות שאינן דיקטטוריות.

יותר מעניין מה שכן יכול לקרות.
הבעיה הכי גדולה בשיטה הנוכחית צצה רק לפני 30 שנה עם הגלובליזציה.
שוק גדול מדי נתן יתרון עצום לחברות גדולות, וזה גרם מאז לעליה במדדי האי שוויון הן בתוך כל המדינות והן בין המדינות.
כדי לאזן, וכדי שעסקים בכל גודל יוכלו להתחרות, צריך למסות יותר עסקים גדולים. גם בישראל הקטנה שיש בה בעיית מונופולים זה הפתרון הכי טוב בעיניי.
אם חברות גדולות מדי לא תהיינה רווחיות בשל המיסוי כמו כמה חברות יותר קטנות זה יגרום לפיצולים ויביא תחרות.

הבעייה כמובן היא שלעסקים גדולים יש הרבה כוח על הפוליטיקאים ועל עובדי המדינה, שמקבלים הן תרומות והן שוחד.
אין לי מושג איך אפשר לשכנע את המערכת למסות כבד את העסקים הגדולים.
אתה היית רוצה מהפיכה, אני הייתי רוצה שזה יקרה באופן דמוקרטי.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

https://www.themarker.com/markets/2023- ... 7bd05e0000

פרשת המשכנתאות לחרדים מגיעה לביהמ"ש: בקשה לגילוי מסמכים נגד מזרחי טפחות
שני בעלי מניות בבנק מזרחי טפחות הגישו אתמול בקשה לגילוי מסמכים בנושא מתן משכנתאות לחרדים, בטענה כי הבנק אישר להם להצהיר על הכנסות בסכומים גבוהים מהכנסתם החוקית, תוך הגמשת הכללים
"מעשים אלו נובעים מהרצון של הבנק להגדיל את תיק המשכנתאות המנוהל על ידו בכל מחיר"
מזרחי: "כשנקבל את התביעה נגיב בהתאם"

פרשת המשכנתאות לחרדים מגיעה לבית המשפט. שני בעלי מניות בבנק מזרחי טפחות (-0.45% 13300) הגישו אתמול (רביעי) בקשה לגילוי מסמכים בנושא. בבקשה נטען כי הבנק אישר לנוטלי משכנתאות להצהיר על הכנסות בסכומים גבוהים מהכנסתם החוקית, והכל תוך הגמשת הכללים, ועבירות רבות הקשורות בהוראות חוק איסור הלבנת הון ותוך התגייסות של ממש מצד הבנק. הבקשה הוגשה לשם בחינת אפשרות להגיש בקשה לאישור תביעה נגזרת נגד הבנק.
בבקשה טוענים בעלי המניות כי "מעשים אלו נובעים מהרצון של הבנק להגדיל את תיק המשכנתאות המנוהל על ידו בכל מחיר, ובהתאם גם את רווחיו, תוך שדירקטוריון הבנק מודע להשלכות הדברים ולמטרה הבלתי חוקית שעמדה מאחורי פעולות לקוחותיו ממגזר מסוים - העלמת כספים והתחמקות מתשלום מס".
כמו כן, מציינים התובעים כי "המעשים שבוצעו על ידי הבנק דומים במהותם לפעילות האסורה שבוצעה בעבר על ידי בנקים נוספים בשוק הישראלי, ובהם בנק לאומי, בנק הפועלים, בנק דיסקונט ואף על ידי בנק מזרחי עצמו, במסגרת מערכת היחסים שלהם עם לקוחות זרים שביקשו להעלים מסים בארה"ב. בגין התנהלות בלתי חוקית שכזו שילמו בנקים לרשויות בארה"ב קנסות בסך של מאות מיליוני דולר ארה"ב (בנוסף להוצאות של מאות מיליוני שקלים)".
עוד נטען בבקשה כי בעשותו כן, הבנק ונושאי המשרה בו, איפשרו ללקוחות הבנק להעלים כספים מרשויות המס, תוך גרימת נזק מהותי בהיקף של מאות מיליוני שקלים לרשויות המדינה מחד (הלבנת הון); וכן ליצירת שורת סיכונים, לרבות חשיפה ממשית בהיקף של מאות מיליוני שקלים (ואולי מעבר לכך), עבור הבנק, בגין מתן הלוואות ברמת סיכון גבוהה במיוחד, סיכון להטלת סנקציות, סיכון לאובדן רשיונו של הבנק ועוד.
הבקשה הוגשה על ידי עורכי הדין עפר פירט, אלי שמעון ועידן ילוז ממשרד פירט, וילנסקי, מזרחי, כנעני.
ממזרחי טפחות נמסר: "כשנקבל את התביעה נלמד ונגיב בהתאם".
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

https://www.facebook.com/naornarkis/pos ... K2v2CuV5Nl

בואו נפנים כמה דברים שנגזרים כתוצאה מתחקיר משכנתא לא כשרה. אם לאורך 30 שנה של משכנתא, לכל זוג חרדי יש דרך להגדיל את ההכנסה שלו באלפי שקלים בחודש, שאינם ממוסים ומופיעים בחשבון כ״מלגת כוילל״, זה אומר שכלל התייחסות המדינה אל הזוג הזה מבחינת מצבו הכלכלי היא אך ורק לפי משכורת חודשית נמוכה מדווחת. וזה אומר ש:
1. הם מקבלים הנחה בארנונה על בסיס הכנסה נמוכה
2.הם מורידים את הדירוג הסוציו אקונומי של העיר (כי זה מחושב בין השאר לפי הכנסה מדווחת) ועירם זוכה לתקציבי עתק ממשרד הפנים לרשויות חלשות
3. הם מקבלים תלושי מזון שכן ההכנסה המוצהרת נמוכה דרמטית
4. הם עשויים לקבל הבטחת הכנסה ושלל הטבות מהביטוח הלאומי על בסיס הכנסה נמוכה, בזמן שעוד אלפי שקלים בחודש פשוט מגיחים לחשבון שלהם ולא נספרים
מעבר לכך, כל אדם סביר מבין, שאחרי שניתנה המשכנתא ונופחה ההכנסה החודשית של המשפחה באופן מלאכותי וכויללי, הרבה יותר קל להתנהל במזומן ובשחור בכל שאר ענייני החיים ולהשאיר רק את ההכנסה המדווחת של אחד מבני הזוג ומלגת הכוילל לענייני התשלומים הסדירים של המשכנתא.
חשוב לציין שלאורך 30 שנות החיים של המשכנתא ״הטבת המיסוי״ הזו מופיעה להם, אלפי שקלים בחודש, כפול 12, כפול 30. לכל משפחה. זה אירוע מס ענק.
וזה בהחלט יכול להסביר כיצד ההכנסה הממוצעת בערים החרדיות היא מגוחכת, ובכל זאת הם מצליחים לקנות דירות בקלות. מדובר בשיטה שנהנים (לא יודע אם לרמות את המדינה נקרא ליהנות) ממנה רק חרדים. פשוט ככה.
השיטה הזו - חייבת להסתיים.
הציבור הנאור לא יקבל את המחדל הזה.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

its-sick כתב: 10 אוגוסט 2023, 08:44 כשמדברים על חסרונות, משקללים אותם מול יתרונות. היתרונות בתחרות חופשית וביזמות בורסאית כל כך גדולים, שהם מגמדים את החסרונות.
אני רוצה יותר מהכל שהמדע והטכנולוגיה יתקדמו, ולכן לעולם לא ארצה לוותר על יזמות פרטית ותחרות.
שתי השורות האלה מספיקות.
אתה שוב טועה לחשוב שהתקדמות המדע והטכנולוגיה קשורות איכשהו בסוג של קשר הכרחי לדברים כמו בעלות פרטית וכו', כאשר המציאות היא שההתקדמות המדעית והטכנולוגית מאיצה בקצב מעריכי לכל אורך תולדות האנושות, הרבה אלפי שנים לפני שההמצאות הספציפיות האלה באו לעולם.
אני לא בטוח שיש טעם להמשיך בדיון הזה אם אתה מתעקש להתכחש למציאות ו\או מתעקש לא להתגבר על הכשל הלוגי של התייחסות לקיים כאילו הוא הכרחי (שכחתי את השם, סליחה) ובמקרה שלך ממש לקדש אותו.

עריכה: אני אקל עליך כי אני יודע שהיסטוריה זה קשה.
ברית המועצות, מדינה שלא היה בה שום סוג של קפיטליזם, הצליחה להתקדם לא רע יחסית למעט המשאבים שהיו לה לצורך העניין (הראשונה בחלל, מערכות נשק מתקדמות ביותר לזמנן, ועוד ועוד).
בלי קפיטליזם, בלי השפע שהוא מאפשר, ובלי שלושים מותגי פלפון לבחור ביניהם. וזה עוד במדינה שהיא דוגמה ומופת לאי-יעילות, לכשלים בירוקרטיים, להתערבות פוליטית אינסופית (כולל במדעי הטבע) וכו' וכו'.
מה זה אומר לנו? האם המסקנה היא שאי אפשר להתקדם בלי קפיטליזם? או אולי שאם אנחנו יודעים פיזיקה של שנות הארבעים אז אנחנו יכולים להגיע די מהר לפיזיקה של שנות החמישים בלי שום קשר למספר מותגי הטלוויזיות שאנחנו יכולים לבחור ביניהם ו\או למספר הטלוויזיות שיש לנו בבית?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

גם צפון קוריאה הצליחה לייצר טילים גרעיניים. אבל טכנולוגיה לא נמדדת בשניים שלושה מוצרי דגל. היא נמדדת בהיקף של כלל הטכנולוגיות.

שיעור בהיסטוריה? ברית המועצות קרסה בגלל פיגור טכנולוגי עצום מול המערב.
כל מה שהם היו צריכים כדי להאכיל את ילדיהם הוא להכניס טכנולוגיות מערביות, וזה מה שהם עשו. הרעב נעלם תוך חודשיים שלושה מרגע פתיחת הגבולות.
ברית המועצות פיגרה טכנולוגית אקרוס דה בוארד. הם אכן השקיעו את כל המאמצים בטכנולוגיה צבאית (ועדיין הפסידו קשות) ולאזרחים המסכנים שלהם לא היה אוכל.
אם אתה מכיר מישהו שחי בברית המועצות בשנות ה 80 הוא יספר לך כמה קידמה היתה שם. לי היה מחשב בבית בשנות ה 80 יותר טוב ממה שהיה למדענים באותו הזמן באוניברסיטאות ברוסיה.
הם עמדו בתור כמעט לכל מוצר, כולל לחם ונייר טואלט.

זה באמת דיון מיותר, שאני לא מאמין שצריך בכלל לנהל אותו.

אבל כבר הרסתם מספיק אשכולות עם הפנטזיות הקומניסטיות המפגרות שלכם. זה אשכול על הטפילים החרדים.
אתה יכול לתייג אותי באשכול טמטום ואני אענה שם.
لا إله
שליחת תגובה