יש מלחמה (מבצע חרבות ברזל)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
dino
קיבל.ה  2024 לייקים

שוגרו עשרות כטבמים
זמן הגעה: 9 שעות

מניח שזאת רק מנת הפתיחה
הוקיץ'
קיבל.ה  3944 לייקים

יש ליין על אחוז יירוטים?
רק הפועל
קיבל.ה  1466 לייקים

אלהים ישמור מה שקורה במדינה הזו , פחד איימים
dino
קיבל.ה  2024 לייקים

שינו את זה מעשרות למאות כטבמים

וטילי שיוט
dino
קיבל.ה  2024 לייקים

לדעתי בזמנים שהכטבמים אמורים להגיע לארץ, השאריות ממה ששוגר, חיזבאללה יפתח בשיגורים לאותו אזור פחות או יותר, במטרה להעמיס על המיירטים ולפנות את הדרך
פישונט
קיבל.ה  1019 לייקים

דווקא בלילה שאין נבא? זבלים

השד יתברך

הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךshaharot
אדום
קיבל.ה  754 לייקים

מהירות הכטבמים = דן איינבינדר
הפוסט קיבל לייק אחדRed Wolf
dino
קיבל.ה  2024 לייקים

אם עמוס ידלין היה אוהד הפועל, לא הייתי רוצה שיצפה לידי במשחק
כמה נאחס ונאיביות
סמל אישי של משתמש
הלך המומנטום
קיבל.ה  994 לייקים

אם אחרי 300 שיגורים הם הסתפקו בכמה נפגעי חרדה כנראה שיש להם טילי טמבדו
dino
קיבל.ה  2024 לייקים

הלך המומנטום כתב: 14 אפריל 2024, 08:03 אם אחרי 300 שיגורים הם הסתפקו בכמה נפגעי חרדה כנראה שיש להם טילי טמבדו
ובתודה רבה לארה״ב, בריטניה, ירדן ואולי צרפת וגרמניה
וכמו כן, הם בכוונה במדרג תגובתי. פתחו במדרג של לכוון לאזורים פתוחים עם פחות סבירות לנפגעים.
לא הייתי לוקח את האופוריה הישראלית מהכדורגל במקרה הזה.
הוציאו עלינו בזמן קצר מאות שיגורים ולא נוכל להתמודד עם זה לטווח ארוך.
סמל אישי של משתמש
הלך המומנטום
קיבל.ה  994 לייקים

dino כתב: 14 אפריל 2024, 09:13
הלך המומנטום כתב: 14 אפריל 2024, 08:03 אם אחרי 300 שיגורים הם הסתפקו בכמה נפגעי חרדה כנראה שיש להם טילי טמבדו
ובתודה רבה לארה״ב, בריטניה, ירדן ואולי צרפת וגרמניה
וכמו כן, הם בכוונה במדרג תגובתי. פתחו במדרג של לכוון לאזורים פתוחים עם פחות סבירות לנפגעים.
לא הייתי לוקח את האופוריה הישראלית מהכדורגל במקרה הזה.
הוציאו עלינו בזמן קצר מאות שיגורים ולא נוכל להתמודד עם זה לטווח ארוך.
חשבתי שבפורום שדים יש קצת יותר חוש הומור.
dino
קיבל.ה  2024 לייקים

אני פשוט נתקל בכל כך הרבה אנשים שחיים באשליות, כבר על אוטומט

מניח שבערוץ 14 למשל לא שמעו על ירוטים של מדינות תומכות
הכל ישראל, מנצחים בלי בעיות, מחר כובשים את איראן בחצי שעה
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

בסוף זה לא משהו שמישהו ירצה לעמוד בו לאורך זמן, ועצם זה שהגענו לנקודה שאנחנו צריכים שכל העולם יעשה לנו טובה ויתגייס להגן עלינו זה כישלון גדול.
רק צריך להסתכל על אוקראינה כדי להבין שזה לא משהו שיקרה לאורך זמן.
נקודת שפל רצינית מאד
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
dino
קיבל.ה  2024 לייקים

הפועל כתב: 14 אפריל 2024, 12:35 בסוף זה לא משהו שמישהו ירצה לעמוד בו לאורך זמן, ועצם זה שהגענו לנקודה שאנחנו צריכים שכל העולם יעשה לנו טובה ויתגייס להגן עלינו זה כישלון גדול.
רק צריך להסתכל על אוקראינה כדי להבין שזה לא משהו שיקרה לאורך זמן.
נקודת שפל רצינית מאד
:rose:
dino
קיבל.ה  2024 לייקים

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' פרסם הצהרה המתייחסת למתקפה האיראנית, וקרא לא "להבליג", שכן לדבריו, "עיני כל המזרח התיכון והעולם כולו נשואות למדינת ישראל". סמוטריץ' פתח את הצהרתו ב"תודה לריבונו של עולם על לילה של ניסים ועל שנותן לנו כח לעשות חיל. תודה גדולה לצה"ל ולמערך ההגנה האווירי על העבודה המדהימה למען מדינת ישראל, שלומה וביטחונה, ותודה גם לידידינו בעולם". סמוטריץ' סיכם כי "אם נבליג חלילה נכניס את עצמנו ואת ילדינו לסכנה קיומית מיידית

הנה הלחץ מהבייס
כרגיל לחץ המשפט של נתניהו יכריע(פעולה באיראן כדי לרצות את הבייס)
להרחיק בחירות עד כמה שניתן.
רק הפועל
קיבל.ה  1466 לייקים

וואלה הנתון הזה של 99 אחוז הצלחה זה חרטא אחת גדולה , בלי מדינות מסייעות זה לא היה נראה ככה ומזל גדול שכך
dino
קיבל.ה  2024 לייקים

זה הצלחה
אבל אם ישגרו לפה מאות רבות ויפלו 10-20 של מאות קילו חומר נפץ, זה בעייתי מאוד
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  1022 לייקים
יצירת קשר:

זה הצלחה, אבל זה הצלחה בתנאי מעבדה. מאות בלבד, בהתראה של שלושה ימים מראש, ועם סיוע של כל העולם ואשתו.
זה שחוגגים אצלנו, במקום להפעיל את השכל ולהבין שבדבר האמיתי ייפלו פה עשרות אלפי טילים, זה מופרע לחלוטין.
הנהגה של כלומניקים ומטומטמים שמשקרים לעצמם ולציבור
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
El dudernio
קיבל.ה  1267 לייקים

הפועל כתב: 14 אפריל 2024, 21:27 זה הצלחה, אבל זה הצלחה בתנאי מעבדה. מאות בלבד, בהתראה של שלושה ימים מראש, ועם סיוע של כל העולם ואשתו.
זה שחוגגים אצלנו, במקום להפעיל את השכל ולהבין שבדבר האמיתי ייפלו פה עשרות אלפי טילים, זה מופרע לחלוטין.
השאלה החשובה היא מה יקרה אם ארה"ב תחליט לא לסייע במאמץ ההגנתי....
D&3
קיבל.ה  825 לייקים

הימור שלי, אנחנו הולכים להכות בהם חזק
אבל בדיפלומטיה ובסייבר
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  144 לייקים

מה הנתון האמיתי של היירוטים?
זה משהו שבכלל יצא לציבור?
מתוך כלל הטילים (על שלל סוגיהם נו),
כמה יורטו על ידי מדינות שהן לא ישראל?

ואז בלי המספר הזה (של יירוטים שאינם ישראל), יודעים את החלוקה של יורטו ע"י מטוסי קרב לעומת יורטו ע"י מערכות הגנ"א? וכמובן כמה בסוף נפלו

זה סתם סטטיסטיקה מעניינת, כי הבנתי ש99% זה חרטא
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
עובדיה
קיבל.ה  171 לייקים

תתאבד כבר כתב: 15 אפריל 2024, 10:35 מה הנתון האמיתי של היירוטים?

ואז בלי המספר הזה (של יירוטים שאינם ישראל), יודעים את החלוקה של יורטו ע"י מטוסי קרב לעומת יורטו ע"י מערכות הגנ"א? וכמובן כמה בסוף נפלו

99 אחוז מהפריטים ששוגרו לא הגיעו ליעדם - זו עובדה נכונה. אבל:
רוב הפריטים (מל"טים) לא יורטו על ידי ישראל
חלק מהפריטים הם טילים בליסטיים (מדברים על סדר גודל של 100)
מדברים על סדר גודל של 50 אחוז מהטילים שכשלו בתחילת/אמצע המסלול ולא חדרו לישראל/יורטו על ידי THAAD האמריקאי
50 טילים נוספים הגיעו לישראל
מתוכם נחתו רק 9 שראיתי תיעוד חד ערכי מכמה זוויות

ייתכן שחלק מהנפילות היו טילי שיוט, מה שלא משפר בהרבה את אחוזי היירוט הכלליים, אך משפר את אלו של החץ.

בהנחה שלא, מדובר על סדר גודל של 80 אחוזי יירוט, מה שעדיין דיי מרשים. אני כן יכול להגיד שהיכולת של החץ לא הופעלה במלואה מה שהוריד במידה מסוימת את סיכויי ההצלחה של היירוטים.

באשר לטילים שכשלו, היו כמה ידיעות בעבר עד כמה שאני זוכר שישראל הצליחה להיכנס לחוליות מסוימות בשרשרת האספקה של הרכיבים, ייתכן שניתן לייחס הצלחה מסוימת גם לסיפור הזה - בעירבון מוגבל.

פרשנות אישית שלי לאירועי ליל אמש:

1. לאור כל האינדיקציות שקדמו לתקיפה והמעטפת שהאמריקאים נתנו ניתן להבין שנתנו לה לקרות, וזה לדעתי לצרכי תצוגת תכלית של הדור הנוכחי של מערכות היירוט של טילים בליסטיים. אני מאמין שהלילה הזה יגרור שינויים מסויימים בתורת הלחימה בתחום הזה וייתכן שיגרום לחישוב מחדש של האספירציות של סין ורוסיה, בדגש על רוסיה, וגם איראן, או לכל הפחות חשיבה מחדש על ההסתמכות על ICBM להרתעה אסטרטגית. זה היה שווה לארה"ב את הכל.

2. בשלו תנאים מיטביים לעשות תצוגת תכלית לחץ עם מעטפת אמריקאית למקרה שדברים ישתבשו. כמובן שזה על חשבון הנפש הפצועה של האזרחים אחוזי האימה כאן במדינה וההרתעה האסטרטגית שדיי נזרקה לפח, כי הרי היה צפוי שההסתמכות על האמריקאים תבוא על חשבון אפשרויות התגובה.

3. אני לא מאמין שנרקמה שום ברית עם איזושהי תוכנית התקפית נגד איראן, מצד שני מעודד לראות את הברית ההגנתית שנוצרה, ואת החשיבות של העומק האסטרטגי הירדני. האיתות הירדני מראה על נואשות מסוימת של ההאשמים שלקחו צד בצורה בוטה. זה דווקא לא מעודד כשחושבים על התמורות הדמוגרפיות בממלכה.

וזהו, אבל מה אני יודע
הפוסט קיבל 2 לייקיםRed WolfL.S
הוקיץ'
קיבל.ה  3944 לייקים

הפועל כתב: 14 אפריל 2024, 21:27 זה הצלחה, אבל זה הצלחה בתנאי מעבדה. מאות בלבד, בהתראה של שלושה ימים מראש, ועם סיוע של כל העולם ואשתו.
לא רק זה, צריך לקחת בחשבון שסביר להניח שכל האירוע הזה היה יותר בגדר סטייטמנט של איראן מניסיון אמיתי לפגוע.
אני רואה הרבה חגיגות על היכולות הטכנולוגיות הכושלות של איראן, אבל אני תוהה לעצמי כמה מזה היה מכוון.
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  144 לייקים

עובדיה כתב: 15 אפריל 2024, 13:32

מדברים על סדר גודל של 50 אחוז מהטילים שכשלו בתחילת/אמצע המסלול ולא חדרו לישראל/יורטו על ידי THAAD האמריקאי

ייתכן שחלק מהנפילות היו טילי שיוט, מה שלא משפר בהרבה את אחוזי היירוט הכלליים, אך משפר את אלו של החץ.

בהנחה שלא, מדובר על סדר גודל של 80 אחוזי יירוט, מה שעדיין דיי מרשים. אני כן יכול להגיד שהיכולת של החץ לא הופעלה במלואה מה שהוריד במידה מסוימת את סיכויי ההצלחה של היירוטים.

באשר לטילים שכשלו, היו כמה ידיעות בעבר עד כמה שאני זוכר שישראל הצליחה להיכנס לחוליות מסוימות בשרשרת האספקה של הרכיבים, ייתכן שניתן לייחס הצלחה מסוימת גם לסיפור הזה - בעירבון מוגבל.

1. לאור כל האינדיקציות שקדמו לתקיפה והמעטפת שהאמריקאים נתנו ניתן להבין שנתנו לה לקרות, וזה לדעתי לצרכי תצוגת תכלית של הדור הנוכחי של מערכות היירוט של טילים בליסטיים. אני מאמין שהלילה הזה יגרור שינויים מסויימים בתורת הלחימה בתחום הזה וייתכן שיגרום לחישוב מחדש של האספירציות של סין ורוסיה, בדגש על רוסיה, וגם איראן, או לכל הפחות חשיבה מחדש על ההסתמכות על ICBM להרתעה אסטרטגית. זה היה שווה לארה"ב את הכל.

2. בשלו תנאים מיטביים לעשות תצוגת תכלית לחץ עם מעטפת אמריקאית למקרה שדברים ישתבשו. כמובן שזה על חשבון הנפש הפצועה של האזרחים אחוזי האימה כאן במדינה וההרתעה האסטרטגית שדיי נזרקה לפח, כי הרי היה צפוי שההסתמכות על האמריקאים תבוא על חשבון אפשרויות התגובה.

3. אני לא מאמין שנרקמה שום ברית עם איזושהי תוכנית התקפית נגד איראן, מצד שני מעודד לראות את הברית ההגנתית שנוצרה, ואת החשיבות של העומק האסטרטגי הירדני. האיתות הירדני מראה על נואשות מסוימת של ההאשמים שלקחו צד בצורה בוטה. זה דווקא לא מעודד כשחושבים על התמורות הדמוגרפיות בממלכה.

וזהו, אבל מה אני יודע
נייס. למה בעצם יכולת החץ לא הופעלה במלואה?
אלא אם בישראל ראו שהטילים עומדים ליפול בשטחים פתוחים, היש סיטואציה מתאימה יותר להפעיל את המערכת פול טיים?

וזה חתיכת עניין אם ישראל הצליחה להחדיר חלקים פגומים לטילים. זה אמצעי המניעה הכי טוב, אולי אפילו יותר מלהרוס מפעל שיקימו מחדש

ולגבי הפרשנות
קטונתי. מעניין.
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
סמל אישי של משתמש
Red Wolf
קיבל.ה  416 לייקים

לא יודע על מה אתם מדברים
מדינה ששיגרה על מדינה אחרת 300 טילים/ כטבמים / פצצות מעופפות
ונחתו פה מספר חד ספרתי של טילים שלא עשו נזק ובטח לא נפגעים זה חד משמעית הישג של המדינה המותקפת, עצם זה שהיה פה ברית של מדינות האזור יחד עם ארה״ב זה לא מקרי ולא משהו שצריך להסתמך עליו לעתיד חד משמעית, זה לא יקרה עוד הרבה פעמים, איראן לא ארגון טרור שהם יכולים לירות כמה טילים שבא להם למשך כמה זמן שבא להם וכן איראן הם גם לא רוסיה
אף אחד לא ציפה לאחוזי הצלחה כל כך גבוהיים, להגיד שאיראן ירו עלינו טילים בשביל שנתאמן על יירוטים זה הזיה, זה מספר חסר תקדים (!) אפילו רוסיה לא שלחה התקפה כזאת על אוקריאנה

כן איראן כנראה רצתה לצמצמם פגיעה מחפים מפשע, ובגלל זה שלחה את זה בלילה עם התראה מוקדמת ועדיין 300 טילים אתה יורה בשביל לפגוע ולא בשביל תצוגת תכלית
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
עובדיה
קיבל.ה  171 לייקים

תתאבד כבר כתב: 15 אפריל 2024, 15:20
עובדיה כתב: 15 אפריל 2024, 13:32

וזהו, אבל מה אני יודע
נייס. למה בעצם יכולת החץ לא הופעלה במלואה?
אלא אם בישראל ראו שהטילים עומדים ליפול בשטחים פתוחים, היש סיטואציה מתאימה יותר להפעיל את המערכת פול טיים?

וזה חתיכת עניין אם ישראל הצליחה להחדיר חלקים פגומים לטילים. זה אמצעי המניעה הכי טוב, אולי אפילו יותר מלהרוס מפעל שיקימו מחדש

ולגבי הפרשנות
קטונתי. מעניין.
אני לא יודע. אפשר רק לנחש
סמל אישי של משתמש
בעל(ת) האוב
קיבל.ה  78 לייקים

יש משהו קצת אירוני בזה שישראל שיצאה למלחמה (לבנון ה-1) בעקבות ניסיון התנקשות בשגריר שלה על אדמת מדינה זרה,
פספסה את אפשרות התגובה האיראנית לאחר ההתנקשות במהדווי.
רינגו סטאר המלך
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךKingAlpaca
dino
קיבל.ה  2024 לייקים

זה מדאיג שהם יכולים להחליט להוריד מגדל בתל אביב עם כמה בליסטיים לאותו אובייקט
כמו שעשו בנבטים.
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

dino כתב:זה מדאיג שהם יכולים להחליט להוריד מגדל בתל אביב עם כמה בליסטיים לאותו אובייקט
כמו שעשו בנבטים.
את זה יכולים גם החיזבאלה.
צריך פשוט לגרום להם להבין שזה לא יהיה כדאי.

Sent from my iPhone using Tapatalk
dino
קיבל.ה  2024 לייקים

Asafasraf כתב: 15 אפריל 2024, 22:36
dino כתב:זה מדאיג שהם יכולים להחליט להוריד מגדל בתל אביב עם כמה בליסטיים לאותו אובייקט
כמו שעשו בנבטים.

זה חסר שליטה
עצם זה שזה רק עניין של החלטה שלהם ואין לנו מה לעשות בנידון, זה שערוריה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

dino כתב: 15 אפריל 2024, 23:17
כמו שעשו בנבטים.

זה חסר שליטה
עצם זה שזה רק עניין של החלטה שלהם ואין לנו מה לעשות בנידון, זה שערוריה.
זה שאי אפשר לשלוט במציאות במאה אחוז זאת שערורייה?
לא, זה דבר שמבינים בגיל שבע-שמונה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדעובדיה
סמל אישי של משתמש
רדפוקס
קיבל.ה  3754 לייקים

בעל(ת) האוב כתב: 15 אפריל 2024, 20:18 יש משהו קצת אירוני בזה שישראל שיצאה למלחמה (לבנון ה-1) בעקבות ניסיון התנקשות בשגריר שלה על אדמת מדינה זרה,
לא זכור לי שהראש כרוב הזה שחוסל היה שגריר, אלא אם התכוונת לשגריר של טרור בכל מדינות האויב הסמוכות לנו.
תא מרבוטא
קיבל.ה  327 לייקים

רדפוקס כתב: 16 אפריל 2024, 00:40
בעל(ת) האוב כתב: 15 אפריל 2024, 20:18 יש משהו קצת אירוני בזה שישראל שיצאה למלחמה (לבנון ה-1) בעקבות ניסיון התנקשות בשגריר שלה על אדמת מדינה זרה,
לא זכור לי שהראש כרוב הזה שחוסל היה שגריר, אלא אם התכוונת לשגריר של טרור בכל מדינות האויב הסמוכות לנו.
ההקבלה היא מישהו ששהה בקונסוליה , ויש מצב שכנציג דיפלומטי הראש כרוב אכן פיקח על טרור
תא מרבוטא
קיבל.ה  327 לייקים

כמו שעשו בנבטים.

ואז הם יגיבו כי אסור להבליג
ואז אנחנו נגיב כי אסןר להבליג
ואז הם יגיבו
ואז אנחנו

איכשהו זה נראה לי לא רק לא יעיל (כן. גם אם נחסל את חמינאי. יקום מישהו שישבע לנקום בשמו. חמאס לא התאדה כשחיסלנו את אחמד יאסין, החזית העממית לא התפרקה כשחיסלנו את אבו עלי מוסטפא- ההיפך. הם התנקשו ברחבעם זאבי ), אלא גם משהו שכבר ניסינו ומנסים כל הזמו

וזה
כי לישראל אין מדיניוות חוץ (לפחות מאז אולמרט. לא טוען שמדיניות החוץ שלו הייתה אופטימלית אבל הייתה כזו). לו הייתה כזו והיה לה רציונל ובסיס, פעולות תגמול היו חלק מאסטרטגיה כוללת. אבל אין אסטרטגיה כוללת. אחרת החטופים שנותרו או חלקם היו פה, והיתה תכנית ליום שאחרי שאינה התכנית של בנעים/קומוניסים
סמל אישי של משתמש
רדפוקס
קיבל.ה  3754 לייקים

תא מרבוטא כתב: 16 אפריל 2024, 06:35
רדפוקס כתב: 16 אפריל 2024, 00:40
ההקבלה היא מישהו ששהה בקונסוליה , ויש מצב שכנציג דיפלומטי הראש כרוב אכן פיקח על טרור
הוא לא היה בקונסוליה אלא בבניין סמוך.
הוקיץ'
קיבל.ה  3944 לייקים

Red Wolf כתב: 15 אפריל 2024, 16:26 לא יודע על מה אתם מדברים
מדינה ששיגרה על מדינה אחרת 300 טילים/ כטבמים / פצצות מעופפות
ונחתו פה מספר חד ספרתי של טילים שלא עשו נזק ובטח לא נפגעים זה חד משמעית הישג של המדינה המותקפת, עצם זה שהיה פה ברית של מדינות האזור יחד עם ארה״ב זה לא מקרי ולא משהו שצריך להסתמך עליו לעתיד חד משמעית, זה לא יקרה עוד הרבה פעמים, איראן לא ארגון טרור שהם יכולים לירות כמה טילים שבא להם למשך כמה זמן שבא להם וכן איראן הם גם לא רוסיה
אף אחד לא ציפה לאחוזי הצלחה כל כך גבוהיים, להגיד שאיראן ירו עלינו טילים בשביל שנתאמן על יירוטים זה הזיה, זה מספר חסר תקדים (!) אפילו רוסיה לא שלחה התקפה כזאת על אוקריאנה

כן איראן כנראה רצתה לצמצמם פגיעה מחפים מפשע, ובגלל זה שלחה את זה בלילה עם התראה מוקדמת ועדיין 300 טילים אתה יורה בשביל לפגוע ולא בשביל תצוגת תכלית
בעיני הפוך.
נשמע לי מוזר שמישהו שרוצה לפגוע יתן התראה מוקדמת של כמה שעות למדינה עם יכולות יירוט מתקדמות וברית חזקה עם המעצמה מספר אחת בעולם.
גם ההודעה שהם הוציאו אחרי ("מבחינתנו העניין סגור") מרמזת על כך שמדובר במשהו הצהרתי ותו לא.
dino
קיבל.ה  2024 לייקים

ניהול מלחמה(בעיקר מהממשלה) ומהלכי שיחרור חטופים מהגרועים בהיסטוריה שנראו.
זה עוד לא נגמר, אבל בהקבלה לכדורגל, הדקה 85 וסינוואר מוביל 3-0

היו יכולים וצריכים להבין שהמטרה המרכזית ואולי היחידה היא שחרור חטופים והיו מגיעים לתוצאה יותר טובה כבר לפני חודשיים ובגלל כל החירטוטים למען הבייס של ניצחון מוחלט- אכלנו אותה בגדול
עכשיו סינוואר מבין שיתכן והמלחמה תפסיק גם בלי לשחרר חטופים, מה שהוא לא הבין לפני חודשיים
תודה ביבי וחבורתו
הפוסט קיבל לייק אחדבעל(ת) האוב
Asafasraf
קיבל.ה  797 לייקים

תא מרבוטא כתב:
כמו שעשו בנבטים.

ואז הם יגיבו
ואז אנחנו

איכשהו זה נראה לי לא רק לא יעיל (כן. גם אם נחסל את חמינאי. יקום מישהו שישבע לנקום בשמו. חמאס לא התאדה כשחיסלנו את אחמד יאסין, החזית העממית לא התפרקה כשחיסלנו את אבו עלי מוסטפא- ההיפך. הם התנקשו ברחבעם זאבי ), אלא גם משהו שכבר ניסינו ומנסים כל הזמו

וזה
כי לישראל אין מדיניוות חוץ (לפחות מאז אולמרט. לא טוען שמדיניות החוץ שלו הייתה אופטימלית אבל הייתה כזו). לו הייתה כזו והיה לה רציונל ובסיס, פעולות תגמול היו חלק מאסטרטגיה כוללת. אבל אין אסטרטגיה כוללת. אחרת החטופים שנותרו או חלקם היו פה, והיתה תכנית ליום שאחרי שאינה התכנית של בנעים/קומוניסים
הממשלה הזו היא הגרועה בהיסטוריה, כשהקודמות לה לא היו להיט גם כן.
אין ספק שחייבים אסטרטגיה, אבל הרתעה חייבת להיות.

תא מרבוטא
קיבל.ה  327 לייקים

Asafasraf כתב: 16 אפריל 2024, 18:48
תא מרבוטא כתב:

ואז הם יגיבו
ואז אנחנו

וזה

אני חושב שמרוב קידוש המילה הרתעה אנחנו מאבדים כיוון. אם יש כזה.
ארז שדה
קיבל.ה  658 לייקים

תא מרבוטא כתב: 17 אפריל 2024, 06:34
Asafasraf כתב: 16 אפריל 2024, 18:48
תא מרבוטא כתב: ואז הם יגיבו כי אסור להבליג
ואז הם יגיבו
ואז אנחנו

וזה

אני חושב שמרוב קידוש המילה הרתעה אנחנו מאבדים כיוון. אם יש כזה.
יש כיוון : ימין מלא מלא עם מלא מלא מתים מ2 העמים
שליחת תגובה