על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

מצד אחד אתה טוען שהסגר וכל מיני השלכות שלו הן אסון , ובהרבה חלקים מהטענות שלך בהקשר הזה אני מסכים.
מצד שני אתה מסרב לקבל חיסון שיכול להזיק לך מעט מאוד אבל יכול לעזור המון במניעת הדבקה והורדה משמעותית של התחלואה שבסופו של דבר תציל אנשים ותאפשר להפסיק את הסגרים האלה ואת אותן פעולות להן אתה מתנגד.

אתה בכלל מבין את הסתירה שבטענותיך?

ושוב, עיניין החיסון הוא לא משהו נקודתי שלך/שלי/של חבר שלך, ככל שיותר אנשים יתחסנו , כך יהיה יותר טוב לכולנו ולקרובים לנו שנמצאים בסיכון (במידה ואנחנו ספציפית לא בסיכון).

אתה אומר שאתה בעד שאמא שלך תתחסן , משמע אתה לא מודאג מהסכנות (המומצאות ברובן) של החיסון עצמו.
אלא אם כן זאת הבעיה שלך, אז הויכוח הוא אחר לגמרי (ואליו אני לא נכנס, אני לא מספיק מומחה בנושא ועל כן לא לוקח על עצמי לשכנע אנשים שהחיסון לא מזיק , אני עצמי השתכנעתי שהוא לא מסוכן), הטענה שלך אומרת שהחיסון בסדר ולא מסוכן אבל שרק מי שבסיכון צריך לקחת אותו, וזאת טענה שהיא ברמה הכי פשוטה - לא הגיונית.
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

מילפורד כתב: 26 דצמבר 2020, 17:15 מצד אחד אתה טוען שהסגר וכל מיני השלכות שלו הן אסון , ובהרבה חלקים מהטענות שלך בהקשר הזה אני מסכים.
מצד שני אתה מסרב לקבל חיסון שיכול להזיק לך מעט מאוד אבל יכול לעזור המון במניעת הדבקה והורדה משמעותית של התחלואה שבסופו של דבר תציל אנשים ותאפשר להפסיק את הסגרים האלה ואת אותן פעולות להן אתה מתנגד.

אתה בכלל מבין את הסתירה שבטענותיך?

ושוב, עיניין החיסון הוא לא משהו נקודתי שלך/שלי/של חבר שלך, ככל שיותר אנשים יתחסנו , כך יהיה יותר טוב לכולנו ולקרובים לנו שנמצאים בסיכון (במידה ואנחנו ספציפית לא בסיכון).

אתה אומר שאתה בעד שאמא שלך תתחסן , משמע אתה לא מודאג מהסכנות (המומצאות ברובן) של החיסון עצמו.
אלא אם כן זאת הבעיה שלך, אז הויכוח הוא אחר לגמרי (ואליו אני לא נכנס, אני לא מספיק מומחה בנושא ועל כן לא לוקח על עצמי לשכנע אנשים שהחיסון לא מזיק , אני עצמי השתכנעתי שהוא כן), הטענה שלך אומרת שהחיסון בסדר ולא מסוכן אבל שרק מי שבסיכון צריך לקחת אותו, וזאת טענה שהיא ברמה הכי פשוטה - לא הגיונית.
השתכנעת שחיסון מסוכן?

אשמח לדעת במה הוא בדיוק מסוכן?
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

להבהיר, ״אני השתכנעתי שהוא כן״ מתייחס לביטוי ״הוא לא מסוכן״.
כלומר אני כן חושב שהוא לא מסוכן, מאחר והדיון כולו פה עוסק בלוגיקה, המשפט כולו כולל שלילה אחת...

ערכתי את המקור כדי למנוע אי הבנה שכזאת.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

אני רק אציין שאם כל המחלוקת פה היא בגלל שהנגיף עובר ברוח, אז אני יכול לאמר לכם בוודאות מלאה, על סמך אשתי שעוסקת בכךמתוקף עבודתה יום וליל מהרגע הראשון ושוחה בכל המחקרים העדכניים, שעל פי מיטב הידע הרפואי הסיכוי להידבק מקורונה ברוח הוא זניח להחריד.

עכשיו, לכו להתחסן
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אבו-דגל כתב: 26 דצמבר 2020, 17:06
teknoboy כתב: 26 דצמבר 2020, 16:44
אבו-דגל כתב: 26 דצמבר 2020, 16:28

1. התאונה הקטלנית נגרמת בגלל שהחיסון לא עבד על הבן אדם המתחסן אתם יכולים להמשיך לנסות לסובב את הגלגל הזה איך שאתם רוצים ולהמשיך להאשים דברים שקורים עם הרוח מאחר וזה חיידק שיכול לשרוד גם ללא גוף מארח, תקופה קצרה אומנם אבל אוטומטית מוציא את האפשרות לחסינות 100% אז מי שנמצא בקבוצת סיכון יתחסן וייאלץ לקוות שהחיסון יעבוד ואז ימשיך לחיות, ה100% היחיד בקורונה זה להישאר בבידוד בבית לדעתי גם הבן 75 יעדיף כבר למות.
2. לא נכון, כי לאחר החיסון השמיים יפתחו ויהיו פה תיירים. לא נכון, כי הנגיף עובר גם ברוח ועשוי להימצא גם אצל חיות אז בוא נרצח חורפנים לאות סולידריות פשוט וקל, ככה שתאוריית החצי שלך לא נכונה.
3. סולדיריות - אם הסולדיריות החברתית שלכם למחלה שמסוכנת לאוכלסיית 65+ ואנשים עם מחלות רקע היא פאשיזם - מניעת חינוך, איסור פרנסה, איסור תנועה חופשית וחדירה לפרטיות והגבלת תנועה על בסיס חיסון אז קחו את הסולידריות שלכם ואני אהיה "אגואיסט". סולדריות = בידוד וסגרים רק לאנשים בסיכון, חיסון האוכלוסיה בסיכון ללא סבלריטיז - 100% המשך הלימודים בכל הגילאים והמשך המסחר והכלכלה ובטח המשך חופש התנועה זוהי סולדריות אמיתית, מה שקורה כאן זה פאשיזם וזה אנדרסטייטמנט מבחינתי - בעמוד הקודם הייתי יותר בוטה.
4. לא אכפת לי מי מהחברים שלי יתחסן למחלה שלא מסכנת אותי או אותו , יש פה 2% סיכוי שנעבור מחלה אמיתית ואתה יודע למה? כי אני זוכר בדיוק איך החיים היו פה לפני שנה כשהיית קם עם חום קל וזורם ללכת לעבודה. כשהיית יוצא לחבר עם בירה והוא היה מצונן קלות לא היית מסתכל עליו כרוצח \ "חסר אחריות הדדית" תשמעו באמת אתם פשוט בתבהלה שלא קשורה למציאות.
1. איך שלא תסובב את זה, יכול להיות מצב שבו מישהו מת אבל הוא היה נשאר חי אם היית מתחסן. תקרא לזה איך שבא לך. במקרה או שלא במקרה, החלטת שאותו אדם שאולי ימות גם רוצה למות. כל הכבוד.
2. מי אמר שיהיו תיירים? אולי רק מחוסנים יוכלו לטוס? וכמה פעמים בחיים נפגשת עם חורפן בטבע? בקצור, מה זה השטויות האלה?
3. אנחנו בדיוק מדברים על חיסון, שימנע את הצורך בסגרים, בפגיעה בכלכלה וכו' וכו' וכל שאר הדברים שאתה מתלונן עליהם. אומרים לך "לך תקבל זריקה, לא יהיה סגר", ואתה לא מסכים כי אתה מתנגד לסגר.
איך זה בכלל מסתדר לך בראש?
4. אז שוב, מציעים לך פרוצדורה קטנה שאם מספיק אנשים יעברו אותה תוכל לחזור לחיות כמו שחיית לפני שנה, אבל אתה מסרב כי אתה רוצה לחיות כמו לפני שנה?
1. שוב, נגיף שעובר ברוח ואם אני לא טועה כרגע לא מחסנים ילדים ואין כוונה לחסן, ככה שילדים יכולים להיות נשאים ולהשאיר גם על משטחים את הנגיף, לכן לא תוכל למנוע 100% מלכתחילה ולכן אין שום חשיבות לחיסון שלי עצמי כאדם בריא יחסית ואולי טיפש כמו ילד.
2. זה הפאשיזם, אם אתה בעד הגבלת תנועה באמת אין טעם להמשיך מפה, זו תבהלה זו לא איזה אנשים מצורעים או טרוריסטים פוטנציאלים. למה בכלל לאפשר לטוס?
לגבי החורפנים הנגועים זו דוגמה נוספת לאפשרות הפשוטה שהנגיף יכול לעבור באלף וריצאיות, החיסונים כדי להקטין תמותה לא למנוע את המחלה עצמה, מלכתחילה הרי זו הקונספציה להבנתי הקטנה והבסיסית ולכן להאשים אותי על אי קליטת חיסון של אדם אחר זה חתיכת לסובב את הדברים.
3. עכשיו החלטות ההזויות של הממשלה ומשרד הבריאות הכושלים בני כושלים תלויות בחיסון שלי? באמת נראה לי דיי מיצינו.
4. זו לא פרוצדורה, זה פאשיזם.
כשאתה נוהג אתה חוגר חגורת בטיחות ?
הרי הסיכוי לכך שתהיה מעורב בתאונת דרכים שבה החגורה תציל אותך הוא הרבה הרבה פחות מ-2%, אז למה לחגור ?
כי אתה לא רוצה לקחת את הסיכון הקטן שתפגע כשמה שאתה צריך לעשות בשביל למנוע את זה הוא פעוט וחסר חשיבות.
אותו דבר עם החיסון

ואני גם יכול לספר לך, מנסיון אישי, שהקורונה פוגעת קשה גם בצעירים, בריאים, ללא שום מחלות רקע.
אז כשזה קורה אצל אחרים מאד נוח להגיד שזה סיכוי קטן ולא משמעותי אבל אם חס וחלילה זה יקרה במשפחה הקרובה שלך אתה תדבר אחרת.
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

וואו אבו דגל איזה תגובות ילדותיות.
הפתרון היחידי של פנדמיה, הוא התחסנות כוללת של האוכלוסיה, בטח במציאות של כפר גלובלי.
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

וגם איך החלטת שלא מתכוונים לחסן ילדים?
הסיבה היחידה שהוגדר שלא מחסנים ילדים זה כי עדיין אין מספיק מידע על זה, אבל זה עדיין נאסף, כשהתקווה זה שזה יאושר גם לילדים.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אבו-דגל כתב: 26 דצמבר 2020, 17:06
1. שוב, נגיף שעובר ברוח ואם אני לא טועה כרגע לא מחסנים ילדים ואין כוונה לחסן, ככה שילדים יכולים להיות נשאים ולהשאיר גם על משטחים את הנגיף, לכן לא תוכל למנוע 100% מלכתחילה ולכן אין שום חשיבות לחיסון שלי עצמי כאדם בריא יחסית ואולי טיפש כמו ילד.
2. זה הפאשיזם, אם אתה בעד הגבלת תנועה באמת אין טעם להמשיך מפה, זו תבהלה זו לא איזה אנשים מצורעים או טרוריסטים פוטנציאלים. למה בכלל לאפשר לטוס?
לגבי החורפנים הנגועים זו דוגמה נוספת לאפשרות הפשוטה שהנגיף יכול לעבור באלף וריצאיות, החיסונים כדי להקטין תמותה לא למנוע את המחלה עצמה, מלכתחילה הרי זו הקונספציה להבנתי הקטנה והבסיסית ולכן להאשים אותי על אי קליטת חיסון של אדם אחר זה חתיכת לסובב את הדברים.
3. עכשיו החלטות ההזויות של הממשלה ומשרד הבריאות הכושלים בני כושלים תלויות בחיסון שלי? באמת נראה לי דיי מיצינו.
4. זו לא פרוצדורה, זה פאשיזם.
1. "לכן לא תוכל למנוע 100% מלכתחילה ולכן אין שום חשיבות לחיסון שלי עצמי כאדם בריא יחסית" - העולם לא שחור או לבן. אנחנו לא יכולים למנוע 100%, אבל ככל שיותר אנשים יתחסנו, הפנדמיה תגמר מהר יותר, פחות אנשים ימותו ופחות אנשים יסבלו. זה לא או למגר את הכל מהר או כלום.
2. הגבלות על תנועה בזמן פנדמיה קטלנית זה לא פאשיזם. זה פאשיזם.
כן, הנגיף יכול להתפשט לחיות אחרות, אבל הוא לא יספיק לעשות את זה אם נגמור עם המחלה מהר, כי לוירוס אין קיום מחוץ לגוף מארח. ובפעם המליון, הדרך היחידה לגמור עם זה מהר זה לחסן כמה שיותר אנשים, ולהפחית כמה שניתן מגע בין אנשים.
3. כן. הממשלה לא קיימת בואקום. אם מחר תחליט לא לשלם מיסים, זה אומר שלממשלה יהיה פחות כסף זמין, וזה אומר שיש יותר סיכוי שהם יתחילו לחתוך תקציבים (למשל של תוכניות רווחה). ככל שיותר אנשים יתחמקו מלשלם מיסים, ככה יש יותר סיכוי שתקציבים יחתכו. אתה מבין את הקונספט של אחריות חברתית, נכון?
4. שוב, זה לא פאשיזם.

לגבי צינון ושיעול שהזכרת בהודעה קודמת: צינון לא הורג בכמויות של הקורונה. לעזאזל, אפילו שפעת (שהיא פי מאה גרועה ומסוכנת מצינון) לא הורגת בכמויות של הקורונה. ועל כל אחד שמת יש מאה ויותר אנשים שיסבלו מבעיות בריאותיות לטווח הארוך. באמת שאני לא מבין איך אנשים לא קולטים שלתת לדבר הזה להשתולל זה חד וחלק אומר להקריס את שירותי הבריאות.

ומה שהכי מתסכל אותי זה שפאקינג מדובר בלקבל שתי זריקות חיסון, זה פאקינג פחות פרוצדורה מלתת תרומת דם. אבל זה מספיק אי-נוחות בשביל שאחוז נכבד מהאנשים יחליט שלא בזין שלהם כי אותם אישית זה כנראה לא ידפוק. ועוד אחרי זה מדברים על סולידריות חברתית.

ודבר אחרון: אני רק חצי פולני.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

בנתיים בישראל חוסנו כ400 אלף איש
זה מספר מרשים לכל הדעות
כל הפחדים של המערכת שלא תהייה הענות מתבדים
אם נמשיך בקצב הזה תוך כחודש וחצי נחסן את כל האוכלוסיה בסיכון, מכאן נוכל להשתלט על המגיפה מבלי לגזור גזרות נוראיות על הכלכלה

אני אופטימי בכל אופן
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

מזלנו שיש לנו קופות חולים ומערכת בריאות ציבורית שעוד מתפקדת, בניגוד לכל העצות של מטומטמים למיניהם לאורך השנים
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
הפוסט קיבל 3 לייקיםסומךits-sickיפתח16
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 28 דצמבר 2020, 09:28 בנתיים בישראל חוסנו כ400 אלף איש
זה מספר מרשים לכל הדעות
אם נמשיך בקצב הזה תוך כחודש וחצי נחסן את כל האוכלוסיה בסיכון, מכאן נוכל להשתלט על המגיפה מבלי לגזור גזרות נוראיות על הכלכלה

אני אופטימי בכל אופן
אני לא אגיד שהם מתבדים עדיין בהכרח.
הפחד שלא תהיה הענות לא אמר שאף אחד לא יבוא להתחסן, אלא שיהיו בערך 30% מהעם שלא ירצו להתחסן, וזה ימנע הגעה לחסינות עדר.
ו-30% סירוב להתחסן לא אומר שבכל יום יהיה רק 70% תפוסה, אלא שבהתחלה תהיה הענות גדולה מצד אלו שרוצים להתחסן, ומתישהו זה פתאום יסתיים לפני שנגיע ליעד הנדרש.

לפי ההערכות האחרונות שראיתי, ההערכה כרגע היא שצריך ש-70-85% מהאוכלוסייה יתחסנו כדי שחסינות עדר תשפיע בנושא הזה, וזה עוד לפני המוטציה הבריטית, וההערכות הן שכבר ישקללו את זה, יהיה צריך משהו באזור ה-85% מהאוכלוסייה.
נערך לאחרונה על ידי red in blood ב 29 דצמבר 2020, 14:03, נערך פעם 1 בסך הכל.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תמונה
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

יש המשך לכתבה הזאת? יש הסבר למה ומדוע?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://www.haaretz.co.il/health/corona ... -1.9402192
בניגוד להנחיית משרד הבריאות: אוחנה דרש משב"ס לא לחסן אסירים

הודעה שפרסם השר לביטחון הפנים התייחסה לאסירים ביטחוניים, אך במכתב רשמי של מנכ"ל המשרד ההוראה מתייחסת לכלל האסירים. לפי משרד הבריאות, אסירים מוגדרים בעלי "חשיפה גבוהה" לנגיף
השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה (הליכוד), פנה לשירות בתי הסוהר (שב"ס) בדרישה שלא לחסן אסירים - בניגוד להנחיית משרד הבריאות. בהודעה רשמית שהפיצה אתמול (שבת) לשכתו של אוחנה, נכתב כי הנחה את שב"ס לחסן אנשי סגל בלבד. לפי ההודעה, "אין לחסן אסירים ביטחוניים ללא אישור ובהתאם להתקדמות החיסונים בציבור הכללי". אף שההודעה מתייחסת לאסירים ביטחוניים בלבד, במכתב הרשמי ששלח לשב"ס מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, משה אדרי, ההוראה מתייחסת לכלל האסירים.

דרישתו של אוחנה סותרת את הנחיות משרד הבריאות, שלפיהן יש לחסן אסירים בגל החיסונים השני, במקביל לאנשי כוחות הביטחון. לפי מסמך רשמי שעליו חתומה מנהלת האגף לאפדימיולוגיה במשרד הבריאות, אמיליה אניס, אוכלוסיית האסירים מוגדרת ב"עדיפות שנייה" במתן החיסונים, לצד חולים במחלות כרוניות. בדומה למורים, גננות ומגיבים ראשונים כמו המשטרה וצוותי הצלה, אסירים מוגדרים בעלי "חשיפה גבוהה" לנגיף.

לצד זאת, לפי גורם משפטי, בסמכות השר לביטחון הפנים לקבוע נהלים בנוגע למתן טיפול רפואי - אולם הוא אינו מוסמך לקבוע אילו אסירים יקבלו חיסון ואילו לא.

ח"כ משה ארבל (ש"ס) פנה לאוחנה בשאילתה רשמית בנושא, בבקשה שיסביר מדוע אין מקום לחסן את האסירים, לאור הצפיפות ותנאי הכליאה הקשים בישראל וקצב ההתחסנות המהיר של האוכלוסייה הכללית. "ראוי שהמדינה תתן דעתה למצבם הקשה של האסירים, בין האוכלוסיות הצפופות והפגיעות במדינה לקורונה, ותפעל לחסנם בהקדם", כתב ארבל.

בארגון רופאים לזכויות אדם ביקרו בחריפות את הודעתו של אוחנה. לדבריהם, "הנחיית השר אוחנה מצביעה שוב מדוע יש להעביר את האחריות על בריאות האסירים מהמשרד לביטחון פנים והשב"ס לגורם שבריאות היא בראש סדר עדיפויותיו". בארגון הוסיפו כי "יש לדאוג כי גם האסירים יחוסנו בעדיפות גבוהה בהתאם להמלצות מומחי הבריאות העוסקים בנושא... זאת בעיקר לנוכח הנתונים מהעולם המלמדים כי סכנת ההדבקות של אסירים גבוהה מזו של האוכלוסיה בחוץ".

לפי כמה גורמים, שב"ס לא ערוך עדיין להפעלת מבצע החיסונים לאסירים. בימים האחרונים, טרם ההודעה של אוחנה, החל השירות בסקר כדי לבחון מי מהאסירים יהיה מעוניין להתחסן.

בתגובה לשאלת סמכותו של אוחנה וכן שאלת הסתירה בין הודעתו לתקשורת לבין מכתב מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, נמסר מטעם השר: "המכתב מדבר בעד עצמו".
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מילפורד כתב: 29 דצמבר 2020, 14:31 יש המשך לכתבה הזאת? יש הסבר למה ומדוע?
ההסבר הוא שאם היינו במאה העשרים אמיר אוחנה היה מלובשי החולצות החומות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  850 לייקים

אוחנה הוא חלאה פופוליסטית (ובניגוד מוחלט אליו, משה ארבל, ולא רק בגלל העניין הזה, הוא אדם וח"כ שאני מאוד מאוד מעריך)
ולגופו של עניין, אוחנה גם מטומטם גדול, כי רוצים לחסן את האסירים לא בגלל איזה חיבה גדולה אליהם
אלא בגלל שאם תהיה התפרצות באחד מבתי הכלא, זאת תהיה קטסטרופה תפעולית ובטחונית להפריד ולבודד את הנדרשים לבידוד...
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

כרגיל לינק יוטיוב רלוונטי:
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

red in blood כתב: 29 דצמבר 2020, 14:01
זה מספר מרשים לכל הדעות

אני אופטימי בכל אופן
הפחד שלא תהיה הענות לא אמר שאף אחד לא יבוא להתחסן, אלא שיהיו בערך 30% מהעם שלא ירצו להתחסן, וזה ימנע הגעה לחסינות עדר.
ו-30% סירוב להתחסן לא אומר שבכל יום יהיה רק 70% תפוסה, אלא שבהתחלה תהיה הענות גדולה מצד אלו שרוצים להתחסן, ומתישהו זה פתאום יסתיים לפני שנגיע ליעד הנדרש.

לפי ההערכות האחרונות שראיתי, ההערכה כרגע היא שצריך ש-70-85% מהאוכלוסייה יתחסנו כדי שחסינות עדר תשפיע בנושא הזה, וזה עוד לפני המוטציה הבריטית, וההערכות הן שכבר ישקללו את זה, יהיה צריך משהו באזור ה-85% מהאוכלוסייה.
חסינות העדר תגיע אולי לקראת החורף הבא אבל הנק׳ שצריך לשים עליה דגש היא האוכלוסיה בסיכון
גם אם תשתולל פה הקורונה, לפי כל הנתונים מכל העולם רוב האוכלוסיה לא תגיע למצב קשה של המחלה
לכן, אם רוב האוכלוסיה בסיכון מחוסנת, שאר האוכלוסיה שהסיכון שלה נמוך יכולים לחזור לשיגרה מבלי החשש שנקריס את מערכת הבריאות
אף פעם לא הייתה הדאגה לגבי מספר הנדבקים אלא לגבי החולים קשה, ברגע שהם יוצאים מהמשוואה זאת אופרה אחרת
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

לא לגמרי.
כל הסיפור של long covid זה שזה משפיע לא רק על החולים קשה, אלא בכלל. חלק גם על חולים שבזמן אמת זה עבר אצלהם ללא תסמינים בכלל.
חלק מאותם אנשים יכולים להפוך בהמשך לאוכלוסייה בסיכון בעצמם.

ותזכור שככל הנראה, מי שמתחסן לא ישאר מחוסן לעד, הנוגדנים נעלמים מהגוף לאט לאט, ואם לא נפטר מהנגיף, האוכלוסיה בסיכון יכולה לחטוף את זה שוב עוד שנתיים (וכאמור, יכול להיות שהאוכלוסייה הזו תהיה אף יותר גדולה בפעם הבאה).
אם נחזור לשגרה, אנשים לא ימהרו להתחסן. אם אנשים לא יתחנסו מספיק ולא תהיה חסינות עדר, הוירוס עוד יחזור לסבב נוסף.
הדרך היחידה להפטר מזה היא להתחסן בכמות מספקת כדי להגיע לחסינות עדר.
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

red in blood כתב: 29 דצמבר 2020, 15:52 לא לגמרי.
כל הסיפור של long covid זה שזה משפיע לא רק על החולים קשה, אלא בכלל. חלק גם על חולים שבזמן אמת זה עבר אצלהם ללא תסמינים בכלל.

ותזכור שככל הנראה, מי שמתחסן לא ישאר מחוסן לעד, הנוגדנים נעלמים מהגוף לאט לאט, ואם לא נפטר מהנגיף, האוכלוסיה בסיכון יכולה לחטוף את זה שוב עוד שנתיים (וכאמור, יכול להיות שהאוכלוסייה הזו תהיה אף יותר גדולה בפעם הבאה).
אם נחזור לשגרה, אנשים לא ימהרו להתחסן. אם אנשים לא יתחנסו מספיק ולא תהיה חסינות עדר, הוירוס עוד יחזור לסבב נוסף.
למה "ככל הנראה"? זאת ספקולציה אחת מני רבות, לא?
אין כל כך דרך לדעת איך הגוף מגיב בטווח של שנים למשהו שקיים רק שנה.
בינתיים, למיטב הבנתי, מקרים של הדבקה חוזרת הם דבר נדיר ביותר, ואין יותר מדי סיבות להניח שהזיכרון החיסוני נחלש במהירות יוצאת דופן או משהו כזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

teknoboy כתב: 29 דצמבר 2020, 16:00

בינתיים, למיטב הבנתי, מקרים של הדבקה חוזרת הם דבר נדיר ביותר, ואין יותר מדי סיבות להניח שהזיכרון החיסוני נחלש במהירות יוצאת דופן או משהו כזה.
ככל הנראה כי מן הסתם לא יודעים בוודאות מוחלטת, אבל משערכים בסבירות גבוהה שזה מה שיקרה.
בגדול, החיסון מלמד את הגוף איך לייצר נוגדנים בעצמו. כלומר, ניתן לשער שההתנהגות תהיה דומה עד זהה לאם הגוף התחסן בצורה טבעית אחרי שהחלים מקורונה.
וכבר יודעים ששיעור הנוגדנים בגוף של המחלימים יורד עם הזמן. כאמור, היו כבר אנשים שנדבקו פעמיים, אך זה לא קרה הרבה פעמים, בעיקר משום שהקורונה לא קיימת מספיק זמן.
טכנית יכול באמת להיות ששיעור הנוגדנים בגוף יירד ואז ייעצר ולא ייעלם (ואז רק בודדים ידבקו פעמיים), ולכן זה רק ״ככל הנראה״, אבל לא סביר שזה יהיה המצב.
ההערכות כרגע, לפי קצב הירידת הנוגדנים הממוצע, זה שהנוגדנים יחזיקו לרוב האוכלוסייה בין שנה וחצי לשנתיים.

כן, אי אפשר לדעת בוודאות מה יקרה בעתיד, אבל זה שלא יודעים הכל לא אומר שלא יודעים כלום. יש הרבה ידע בנושא שאפשר להסיק ממנו מסקנות מושכלות, גם אם הן לא מוחלטות לחלוטין.
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

red in blood כתב: 29 דצמבר 2020, 16:10
teknoboy כתב: 29 דצמבר 2020, 16:00

ככל הנראה כי מן הסתם לא יודעים בוודאות מוחלטת, אבל משערכים בסבירות גבוהה שזה מה שיקרה.
בגדול, החיסון מלמד את הגוף איך לייצר נוגדנים בעצמו. כלומר, ניתן לשער שההתנהגות תהיה דומה עד זהה לאם הגוף התחסן בצורה טבעית אחרי שהחלים מקורונה.
וכבר יודעים ששיעור הנוגדנים בגוף של המחלימים יורד עם הזמן. כאמור, היו כבר אנשים שנדבקו פעמיים, אך זה לא קרה הרבה פעמים, בעיקר משום שהקורונה לא קיימת מספיק זמן.
טכנית יכול באמת להיות ששיעור הנוגדנים בגוף יירד ואז ייעצר ולא ייעלם (ואז רק בודדים ידבקו פעמיים), ולכן זה רק ״ככל הנראה״, אבל לא סביר שזה יהיה המצב.
ההערכות כרגע, לפי קצב הירידת הנוגדנים הממוצע, זה שהנוגדנים יחזיקו לרוב האוכלוסייה בין שנה וחצי לשנתיים.

כן, אי אפשר לדעת בוודאות מה יקרה בעתיד, אבל זה שלא יודעים הכל לא אומר שלא יודעים כלום. יש הרבה ידע בנושא שאפשר להסיק ממנו מסקנות מושכלות, גם אם הן לא מוחלטות לחלוטין.
כמה נקודות:
1. למיטב ידיעתי ההשערה הזאת לא מקבלת סבירות גבוהה יותר מהאחרות. על פי הידוע היום, בכל מקום שאתה כותב "ככל הנראה" אמור להיות "ייתכן".
2. כמו שכתבת, החיסון מלמד את הגוף לייצר נוגדנים, ולכן ירידה של כמות הנוגדנים בדם לא אומרת שיש ירידה בהגנה החיסונית, שהרי בשאיפה עכשיו הגוף יודע לייצר אותם במהירות ועל פי דרישה.
3. נכון שיש הרבה ידע, אבל הוא לא מוביל למסקנה שהחיסון יעיל לתקופה קצרה בלבד, ולמען האמת למיטב הבנתי אין שום סיבה לחשוב דווקא כך (יש לא מעט וירוסים שהחיסון שלהם אפקטיבי לכל החיים, נדמה לי שרוב החיסונים למחלות ויראליות הם כאלה). תקן אותי אם אני טועה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

לשפעת צריך חיסון כל שנה. כן, יש שם יותר מוטציות, אבל גם בלי קשר למוטציות החיסון לא מחזיק לעונה שאחרי.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 29 דצמבר 2020, 16:34 לשפעת צריך חיסון כל שנה. כן, יש שם יותר מוטציות, אבל גם בלי קשר למוטציות החיסון לא מחזיק לעונה שאחרי.
נדמה לי שהחיסון לשפעת הוא עונתי בדיוק בגלל המוטציות האלה (שהן מסוג שלא רלוונטי לקורונה).
למעשה שפעת זה שם כללי למשפחה כל כך גדולה של וירוסים, שהיא בעצמה מחולקת להרבה משפחות (אלה שמסומנות באותיות כמו N1H1 או משהו כזה).
גם שני נגיפים מאותה משפחה של שפעת מספיק שונים כדי שמערכת החיסון לא תוכל להשתמש בידע שנצבר לטובת לחימה בחדש.

(אני לא אימונולוג ולא וירולוג ולא שום דבר, זה מה שאני מבין מקריאה במקורות השונים. שמישהו יתקן אותי בבקשה אם אני טועה.)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

המכון הביולוגי שלנו מפתח חיסון שאמור להיות מוכן באיזור הקיץ, ברגע שיהיה לנו חיסון כחול לבן לא יהיה לנו הגבלה על המספר החיסונים ואני מאמין שחיסון לקורונה יהיה שגרתי כמו חיסון לשפעת
מה שמעניין כרגע הוא איך חוזרים לשגרה כמה שיותר מהר כי אנשים כבר לא עומדים בנטל הכלכלי וזה עוד לפני שהמדינה התחילה לגבות מיסים על כל ההשתוללות המיותרת שלה במהלך המגפה
ולגבי ההשלכות של המחלה לטווח הארוך, זה נושא שמעט מידי ידוע לגביו אבל במצב העניינים הנוכחי אי אפשר להמשיך לסגור את האוכלוסיה וצריך לעשות ויתורים שאחד מהם הוא להעמיד בסיכון לחלות במחלה את כל האנשים שככל הנראה יעברו אותה בקלות

בקיצור תהליך חיסון העדר הוא לא זבנג וגמרנו, זה יקח המון זמן ועד אז אי אפשר להמשיך בסגרים והגבלות, צריך לדעת לנהל סיכונים
ברגע שרוב האוכלוסיה שבסיכון מחוסנת אנחנו מציבים את עצמנו במקום שבו גם אם תהייה התפרצות גדולה, אחוז הנפטרים והמאושפזים יהיה מאוד נמוך
כמובן שלא נחזור לשגרה מלאה ונמשיך לשמור על כללי הזהירות המתבקשים אבל לפחות נוכל לקיים כלכלה ולהתחיל לצאת מהמשבר
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  850 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 29 דצמבר 2020, 16:56 המכון הביולוגי שלנו מפתח חיסון שאמור להיות מוכן באיזור הקיץ, ברגע שיהיה לנו חיסון כחול לבן לא יהיה לנו הגבלה על המספר החיסונים ואני מאמין שחיסון לקורונה יהיה שגרתי כמו חיסון לשפעת
מה שמעניין כרגע הוא איך חוזרים לשגרה כמה שיותר מהר כי אנשים כבר לא עומדים בנטל הכלכלי וזה עוד לפני שהמדינה התחילה לגבות מיסים על כל ההשתוללות המיותרת שלה במהלך המגפה
ולגבי ההשלכות של המחלה לטווח הארוך, זה נושא שמעט מידי ידוע לגביו אבל במצב העניינים הנוכחי אי אפשר להמשיך לסגור את האוכלוסיה וצריך לעשות ויתורים שאחד מהם הוא להעמיד בסיכון לחלות במחלה את כל האנשים שככל הנראה יעברו אותה בקלות

בקיצור תהליך חיסון העדר הוא לא זבנג וגמרנו, זה יקח המון זמן ועד אז אי אפשר להמשיך בסגרים והגבלות, צריך לדעת לנהל סיכונים
ברגע שרוב האוכלוסיה שבסיכון מחוסנת אנחנו מציבים את עצמנו במקום שבו גם אם תהייה התפרצות גדולה, אחוז הנפטרים והמאושפזים יהיה מאוד נמוך
כמובן שלא נחזור לשגרה מלאה ונמשיך לשמור על כללי הזהירות המתבקשים אבל לפחות נוכל לקיים כלכלה ולהתחיל לצאת מהמשבר
אני לא מומחה גדול, אבל אם אני לא טועה, החיסון של המכון הביולוגי מבוסס על וקטור של אדנו וירוס. ולמיטב ידיעתי, באדנו וירוס אפשר להשתמש רק פעם אחת. כי אח"כ הגוף מזהה את החיסון כגורם זר ותוקף אותו. אז הוא חד פעמי במובן הזה
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

סומך כתב: 29 דצמבר 2020, 17:00
Giovanni Giorgio כתב: 29 דצמבר 2020, 16:56 המכון הביולוגי שלנו מפתח חיסון שאמור להיות מוכן באיזור הקיץ, ברגע שיהיה לנו חיסון כחול לבן לא יהיה לנו הגבלה על המספר החיסונים ואני מאמין שחיסון לקורונה יהיה שגרתי כמו חיסון לשפעת

אני לא מומחה גדול, אבל אם אני לא טועה, החיסון של המכון הביולוגי מבוסס על וקטור של אדנו וירוס. ולמיטב ידיעתי, באדנו וירוס אפשר להשתמש רק פעם אחת. כי אח"כ הגוף מזהה את החיסון כגורם זר ותוקף אותו. אז הוא חד פעמי במובן הזה
לפי מה שאני קראתי החיסון הוא לא חד פעמי, כלומר התחסנות אחת לא תגן עליך מפני המחלה לנצח
יש עוד שאלות שלא ברורות לגבי משך זמן ההשפעה של החיסון על הגוף אבל בהתבסס על חיסונים דומים למחלות אחרות שקיימים בשוק, נצטרך לחדש את החיסון כל שנה

בנוסף לכך, אני לא לגמרי בטוח שישראל שמה את הז׳יטונים שלה על החיסון של המכון הביולוגי אבל האמת שזה גם לא ככ משנה, אם נצליח לעבור את התקופה הקרובה עד הפעם הבאה שנצטרך לחסן שוב את האוכלוסיה יהיו הרבה יותר מנות חיסון זמינות בשוק

האינטרס של ישראל חייב להיות לצאת בין הראשונות בעולם מהמשבר, אם נוכל להקדים את מרבית העולם נוכל למנף את ההצלחה ולהפיק ממנה גם תועלת כלכלית
יש לנו את כל היכולות לעשות את זה, אם זה אוכלוסיה יחסית צעירה ולא גדולה, בידוד יבשתי משאר המדינות הסובבות אותנו ומערכת בריאות ציבורית גדולה שמקיפה את כל האוכלוסיה הישראלית
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 29 דצמבר 2020, 17:09 בהתבסס על חיסונים דומים למחלות אחרות שקיימים בשוק, נצטרך לחדש את החיסון כל שנה
על איזה חיסונים מדובר?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

teknoboy כתב: 29 דצמבר 2020, 17:35
Giovanni Giorgio כתב: 29 דצמבר 2020, 17:09 בהתבסס על חיסונים דומים למחלות אחרות שקיימים בשוק, נצטרך לחדש את החיסון כל שנה
על איזה חיסונים מדובר?
חיסונים לוירוס הצינון בעיקר
זאת
הדוגמא הכי פופלרית שמצאתי לחיסונים שעובדים באותה השיטה
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 29 דצמבר 2020, 17:42
על איזה חיסונים מדובר?
זאת
אנחנו מדברים על החיסון הישראלי עכשיו?
ואיזה חיסונים בדיוק דומים לו?
האמת שבשום מקום לא ראיתי מילה עליו, חשבתי שהפרויקט בוטל. באיזו טכנולוגיה החיסון הזה אמור לעבוד?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

teknoboy כתב: 29 דצמבר 2020, 17:48
על איזה חיסונים מדובר?
זאת
האמת שבשום מקום לא ראיתי מילה עליו, חשבתי שהפרויקט בוטל. באיזו טכנולוגיה החיסון הזה אמור לעבוד?
כן החיסון הישראלי לקורונה הוא מבוסס על טכנולוגיה של וירוס מומת או מוחלש, לא בקיא עד הסוף בפרטים אבל זאת השיטה הכי נפוצה להכנת חיסונים עד היום
החיסון הישראלי דומה במאפייניו לחיסון של אסטרזניקה
יש באתר שלהם הרחבה על כל הנעשה, כרגע אנחנו בשלב השני של הניסויים בבני אדם

https://iibr.gov.il/Hebrew/Covid19/Pages/default.aspx
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 29 דצמבר 2020, 17:57

זאת
כן החיסון הישראלי לקורונה הוא מבוסס על טכנולוגיה של וירוס מומת או מוחלש, לא בקיא עד הסוף בפרטים אבל זאת השיטה הכי נפוצה להכנת חיסונים עד היום

לפי מה שכתוב באתר שלהם (ובלינק שהם מספקים למאמר), מדובר דווקא בטכנולוגיה ניסיונית מאוד (וירוס מהונדס על בסיס וירוס VSV), שמעולם לא הגיעה אפילו לניסוי שלב 3.
הטכנולוגיה של פייזר גם חדישה יחסית, אבל כבר נוסתה בבני אדם לא פעם, ואפילו משמשת לטיפול בסרטן (למען הסר ספק, החיסון לקורונה הוא החיסון המסחרי הראשון בטכנולוגיה והראשון שעבר ניסוי קליני מלא).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

על איזה חיסונים מדובר?
לצערנו אין שום חיסון כנגד וירוסים הגורמים למחלות שאנו קוראים להן צינון (יש כמה מהן), כן יש חיסונים עונתיים לשפעת.
הסיבה שאני מתעקש על זה היא כי חשוב להבדיל בין צינון, שזה בקטנה וסתם לא נעים - לבין שפעת, שהיא מחלה אחרת לגמרי, קשה מאד ומסוכנת.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 29 דצמבר 2020, 15:26
זה מספר מרשים לכל הדעות

אני אופטימי בכל אופן

חסינות העדר תגיע אולי לקראת החורף הבא אבל הנק׳ שצריך לשים עליה דגש היא האוכלוסיה בסיכון
גם אם תשתולל פה הקורונה, לפי כל הנתונים מכל העולם רוב האוכלוסיה לא תגיע למצב קשה של המחלה
לכן, אם רוב האוכלוסיה בסיכון מחוסנת, שאר האוכלוסיה שהסיכון שלה נמוך יכולים לחזור לשיגרה מבלי החשש שנקריס את מערכת הבריאות
אף פעם לא הייתה הדאגה לגבי מספר הנדבקים אלא לגבי החולים קשה, ברגע שהם יוצאים מהמשוואה זאת אופרה אחרת
זה רעיון ממש רע - ככל שהוירוס ממשיך להסתובב, ככה יש סבירות יותר גבוהה ליצירה של מוטציות שהן שונות מספיק כך שהחיסון לא יכסה אותן. אנחנו נהפוך ככה את הוירוס הזה לחבר עונתי של השפעת.
חייבים להרוג את העסק כמה שיותר מהר.
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

teknoboy כתב: 29 דצמבר 2020, 18:11

לפי מה שכתוב באתר שלהם (ובלינק שהם מספקים למאמר), מדובר דווקא בטכנולוגיה ניסיונית מאוד (וירוס מהונדס על בסיס וירוס VSV), שמעולם לא הגיעה אפילו לניסוי שלב 3.
הטכנולוגיה של פייזר גם חדישה יחסית, אבל כבר נוסתה בבני אדם לא פעם, ואפילו משמשת לטיפול בסרטן (למען הסר ספק, החיסון לקורונה הוא החיסון המסחרי הראשון בטכנולוגיה והראשון שעבר ניסוי קליני מלא).
כנראה שאתה צודק ואני ערבבתי פה בין הדברים אבל לגבי משהו אחד אני דיי בטוח שזה אותה הטכנולוגיה של אסטרזניקה שהיא כבר עברה את השלב האחרון
long live the zapta
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

pelegs כתב: 29 דצמבר 2020, 19:09
Giovanni Giorgio כתב: 29 דצמבר 2020, 15:26

זה רעיון ממש רע - ככל שהוירוס ממשיך להסתובב, ככה יש סבירות יותר גבוהה ליצירה של מוטציות שהן שונות מספיק כך שהחיסון לא יכסה אותן. אנחנו נהפוך ככה את הוירוס הזה לחבר עונתי של השפעת.
חייבים להרוג את העסק כמה שיותר מהר.
אני חושב שעם הגלובליזציה שיש בעולם זה לא באמת משנה אם ננסה לחסל את העסק עד הסוף בישראל כי ביתר העולם זה ימשיך להתפשט ולהתרחב
לגבי מוטציות, קראתי לא מזמן כתבה נחמדה שמסבירה למה החיסון יהיה יעיל כנגדם ולמה לא כדאי בכלל לנסות ולהילחם בהם אלא פשוט להיות מוכנים לרגע שיגיעו
הנה הכתבה :
https://www.calcalist.co.il/local/artic ... 41,00.html
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 29 דצמבר 2020, 19:30
teknoboy כתב: 29 דצמבר 2020, 18:11

כנראה שאתה צודק ואני ערבבתי פה בין הדברים אבל לגבי משהו אחד אני דיי בטוח שזה אותה הטכנולוגיה של אסטרזניקה שהיא כבר עברה את השלב האחרון
נראה לי שזה אותו עיקרון של וירוס מהונדס, אבל החיסון הישראלי בנוי על וירוס שהשימוש בו עוד יותר ניסיוני.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

אפשר לחזור לפרקטיקה?
מסיבות כאלו ואחרות הבנתי שעיריות מפרסמות מעכשיו לעכשיו כשיש מלאי-יתר שצריך לחסל,
וכמה מוסדות כבר מאפשרים חיסון לאוכלוסיה הכללית.

אם מישהו שומע יודע מכיר
תפרסמו פה *פרח*
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

תתאבד כבר כתב: 29 דצמבר 2020, 22:29 אפשר לחזור לפרקטיקה?
מסיבות כאלו ואחרות הבנתי שעיריות מפרסמות מעכשיו לעכשיו כשיש מלאי-יתר שצריך לחסל,

אם מישהו שומע יודע מכיר
תפרסמו פה *פרח*
החיסון אמור להישמר בתנאים מאוד מגבילים. בלי לטלטל בלי לעלות טמפרטורה וכו'.

זה אומר שאם מרגע פתיחת המגש והוצאתו מהקירור העמוק יש 5 ימים להשתמש ואחרי שכבר פתחו מדף והשתמשו ברובו לא יניידו אותו למקום אחר ולכן יש מקרים בהם "החיסון בדרך לפח". לדעתי זה קורה כל יום אבל לא בכמויות גדולות כאשר יש כמות גדולה מזמינים את הציבור להתחסן.
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

El dudernio כתב: 30 דצמבר 2020, 08:48
תתאבד כבר כתב: 29 דצמבר 2020, 22:29 אפשר לחזור לפרקטיקה?

אם מישהו שומע יודע מכיר
תפרסמו פה *פרח*
החיסון אמור להישמר בתנאים מאוד מגבילים. בלי לטלטל בלי לעלות טמפרטורה וכו'.

זה אומר שאם מרגע פתיחת המגש והוצאתו מהקירור העמוק יש 5 ימים להשתמש ואחרי שכבר פתחו מדף והשתמשו ברובו לא יניידו אותו למקום אחר ולכן יש מקרים בהם "החיסון בדרך לפח". לדעתי זה קורה כל יום אבל לא בכמויות גדולות כאשר יש כמות גדולה מזמינים את הציבור להתחסן.
יתרה מכך, ממה שאני הבנתי מהרגע שלוקחים את המנה הראשונה מהבקבוקון, ניתן להמשיך להשתמש בתכולה שלו רק לעוד 6 שעות
long live the zapta
שליחת תגובה