סמלים, מיתוג וספורט

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
נשמה אדומה זקנה
קיבל.ה  24 לייקים

teknoboy כתב: 14 דצמבר 2020, 17:20
בר קולמוסא כתב: 14 דצמבר 2020, 17:09
teknoboy כתב: היית צריך להקדים את כל הדיון הזה בהסתייגות שהגנבת עכשיו בין השורות - שאתה לא מבין שום דבר בתחום ושאתה סתם זורק לאוויר רעיון שבמקרה עלה בדעתך. היית חוסך לכולם פה הרבה זמן מהחיים.
:smoke:
טוב נו זה די ברור שאנחנו מתדיינים פה מעמדה חובבנית.
אין לי גם מושג איך לאמן או לנהל קבוצת כדורגל וזה מעולם לא עצר אותי
כשאנחנו מדברים על כדורגל זה ברור שכולנו מדברים מאותה עמדה.
כשמישהו טוען בתוקף איזו טענה לגבי תחום אקראי (במקרה שלנו, שיווק) יכול להיות שהוא מתעקש כי הוא יודע ויכול להית שהוא מתעקש כי קשה לו להתמודד עם תזוזות של חתיכות גבינה.
גילוי נאות קטן היה חוסך לנו את התהייה.
זה היה הגילוי הנאות. אתה רגוע עכשיו? אפשר להניח לטיעון הילדותי הזה. אם זמנך יקר אתה לא חייב להתווכח איתי.
נועם שחם
קיבל.ה 3 לייקים
יצירת קשר: צור קשר עם נועם שחם
14 דצמבר 2020, 10:26

"נשמה אדומה זקנה כתב: ↑13 דצמבר 2020, 18:11
נועם שחם כתב: ↑13 דצמבר 2020, 18:05
נשמה אדומה זקנה כתב: ↑13 דצמבר 2020, 17:13

אתה כותב באירוניה, אבל זו האמת לאמיתה שהתפלקה לך בין השורות. הסמלים האלה פגרים מתים.
אז למה סגנו שמחליפים? ירוק זית עם מנורה? צהוב עם אגרוף? במקום הפועל אולי מ.ס. תל אביב?
אענה לך ברצינות למרות שאתה לועג: מיתוג הוא עסק רציני מאוד וצריך להיעשות על ידי אנשי מקצוע מומחים, בין היתר על סמך חקר שוק יסודי. לכן, כל הצעה שאציע כאן לא תהיה רצינית. אעז ואומר שאם אנשי המקצוע ימליצו, בסופו של יום, להישאר עם הפטיש והמגל מסיבות רציונליות ולא רגשיות, לא אתווכח אתם.
אני אישית אוהב את הצבע האדום, את האיש ואת השם "הפועל תל אביב". אני חושב ש"מועדון כדורגל תל-אביב - יפו" הוא שם שפותח את עצמו לעוד אוכלוסיות, אבל שמומחי שיווק יגידו.
פעם קראו לנו הפועל אלנבי. זה השתנה לפני שנים רבות והשינוי לא הרג את המועדון. פעם קראו לנו הפועל כתר. זה השתנה וחזר והשתנה. אז מה?"
יאללה הפועל, מלחמה, מלחמה, מלחמה!!!
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

לא צריך להתעצבן, אפילו שמתי לך פרח לפני רגע על אותו דבר בדיוק. :smoke:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדנשמה אדומה זקנה
סמל אישי של משתמש
נשמה אדומה זקנה
קיבל.ה  24 לייקים

teknoboy כתב: 14 דצמבר 2020, 17:21
נשמה אדומה זקנה כתב: 14 דצמבר 2020, 17:19
בר קולמוסא כתב: 14 דצמבר 2020, 17:13 נשמה, אתה משתמש במשפט ״מי הזיז את הגבינה שלי״ לגבי המשתמשים בפורום ויכולתם להשתנות ולהתאים את הדיון. מה דעתך לגבי האפקט הזה ושינוי הסמל. עלו פה לא מעט דוגמאות של שינוי סמלים (שחלקם נעשו בעצת ובשילוב מומחי שיווק ומחלקות מיתוג) והם נחלו כשלון גדול. זה קורה גם עם מוצרים אבל ביתר שאת עם מועדוני ספורט, שבו הקשר בין הלקוח למוצר הוא רגשי מאד.
האם להערכתך (ותנסה לנטרל רגע את השנאה שלך לקומוניזם) כמות הקהל החדש שיוכל להזדהות עם הפועל שווה לכמות הקבל שעלול ללכת לאיבוד בסגנון הפועל אדומים?
אני לא רוצה לאבד את הקהל הוותיק והנאמן אני רוצה לשמר אותו, אחרת - מה הועילו חכמים בתקנתם.
אם כלה ונחרצה עם הקהל הוותיק והנאמן לעזוב אם יגעו לו בפטיש ובמגל - זה לא שווה את זה.
:rose:
זה אחד מהדברים שהמתנגדים להצעה שלך אומרים: שמה שאנחנו אוהדים זה בין השאר את השם, את הצבע, את הסמל - ואם ישנו אותם זה יבאס אותנו במקרה הטוב וינכר אותנו לגמרי במקרה הרע.
אם זה באמת המחיר, אני לא מוכן לשלם אותו. רק אם הייתי יכול לדעת שלא נאבד את הבייס הותיק, הייתי מוכן (ורוצה) ללכת על מיתוג מחדש בכפוף לערכי הליבה.
סמל אישי של משתמש
נשמה אדומה זקנה
קיבל.ה  24 לייקים

teknoboy כתב: 14 דצמבר 2020, 17:32 לא צריך להתעצבן, אפילו שמתי לך פרח לפני רגע על אותו דבר בדיוק. :smoke:
צודק. אתך הסליחה. גם לטרחנים זקנים יש רגשות בלתי נשלטים. :rose:
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

נשמה אדומה זקנה כתב: 14 דצמבר 2020, 17:33
teknoboy כתב: 14 דצמבר 2020, 17:21
נשמה אדומה זקנה כתב: 14 דצמבר 2020, 17:19

אני לא רוצה לאבד את הקהל הוותיק והנאמן אני רוצה לשמר אותו, אחרת - מה הועילו חכמים בתקנתם.
אם כלה ונחרצה עם הקהל הוותיק והנאמן לעזוב אם יגעו לו בפטיש ובמגל - זה לא שווה את זה.
זה אחד מהדברים שהמתנגדים להצעה שלך אומרים: שמה שאנחנו אוהדים זה בין השאר את השם, את הצבע, את הסמל - ואם ישנו אותם זה יבאס אותנו במקרה הטוב וינכר אותנו לגמרי במקרה הרע.
אם זה באמת המחיר, אני לא מוכן לשלם אותו. רק אם הייתי יכול לדעת שלא נאבד את הבייס הותיק, הייתי מוכן (ורוצה) ללכת על מיתוג מחדש בכפוף לערכי הליבה.
הניסיון מוכיח (וניתנו פה ובאשכול המקביל לא מעט דוגמאות) שסביר מאוד להניח שזה יהיה המחיר, כי זה היה המחיר ברוב (כל?) המקומות האחרים.
אפילו במקרה של קבוצות סינטטיות לגמרי, כמו מועדוני הבת של הבייסבול, יוצא שעדיף לבנות זהות ולשמר אותה. זהות זה גם הסמל, הצבע, השם וכו' וכו'.
האם זה אומר שאסור אף פעם לשנות שום דבר? ודאי שלא.
האם זאת סיבה טובה להניח ששינוי קוסמטי כזה או אחר יעשה משהו טוב? גם לא.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
נשמה אדומה זקנה
קיבל.ה  24 לייקים

:bored: בחיי, אתם גורמים לי להרגיש כמו סיזיפוס שמנסה לגלגל את הסלע במעלה ההר. הרי נולדתם צודקים ותמותו צודקים.
אין בשביל מה ואין בשביל מי להתאמץ.
בשביל מה אני צריך את זה?
אתם מסתדרים מצוין בלעדי ובלעדי הדעות המעצבנות שלי ושנאתי לקומוניזם המקסים והנערץ.
אז מברוק הצלחתם לייגע אותי. :bored:
אז הנה ההצעה שלי: אתם תישארו כאן, ואני אלך לאלף עזאזל.
You are on your own, guys. Dig your own grave.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

נשמה אדומה זקנה כתב: 14 דצמבר 2020, 17:52 :bored: בחיי, אתם גורמים לי להרגיש כמו סיזיפוס שמנסה לגלגל את הסלע במעלה ההר. הרי נולדתם צודקים ותמותו צודקים.
בשביל מה אני צריך את זה?
אתם מסתדרים מצוין בלעדי ובלעדי הדעות המעצבנות שלי ושנאתי לקומוניזם המקסים והנערץ.
אבל אם אתה חושב שאני טועה אז תגיד איפה ותסביר למה.
או שאתה פה רק כדי להתלונן שסותמים לך את הפה בזמן שכולם מחכים לשמוע מה יש לך להגיד?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

נשמה אדומה זקנה כתב: 14 דצמבר 2020, 16:13
Ron.T כתב: 14 דצמבר 2020, 16:07
נשמה אדומה זקנה כתב: 14 דצמבר 2020, 15:57

אלה "סיפורים" לדעתך? אין מה ללמוד מההיסטוריה? לאף אחד לא אכפת? אתה יודע מה רוב האוכלוסייה חושבת?
אני מעדיף לעצמי לצאת מאזור הנוחות שלי ולא להניח שאני יודע הכל. אני מוכן לבחון תמיד מחדש את הפרדיגמות שלי ואם צריך - להתנער מאמונות שגויות ומהנחות עובדתיות שאין להן שום אחיזה במציאות.
אבל כל אחד ומה שהוא מעדיף. אני מבחינתי מיציתי את הדיון. יש לך מה להוסיף?
את ההיסטוריה של ברית המועצות אני מכיר מצויין והיא לא נושא הדיון פה. הויכוח פה הוא על החברה הישראלית וה"מיתוג" של הפועל בה, אני לא חושב שכל השירנסקים האלה מעניינים מישהו היום מתחת לגיל 50 או מונעים מאנשים לאהוד את הפועל, אתה יכול לחשוב שכן,אבל לדעתי אתה לא התערבבת מספיק עם עמך ישראל ואתה חי בסוג של בועה.
ההיסטוריה של ברית המועצות היא בדיוק נושא הדיון פה משום שסמל הפטיש והמגל הוא חלק בלתי נפרד ממנה. "כל השירנסקים האלה". אסירי ציון, כוונתך. לא מעניינים אף אחד? ואני זה שחי בבועה? הפוסל, במומו פוסל. אין אנשים בני למעלה מחמישים שעשויים היו להשקיע בהפועל אם לא זכר המפלצת צמאת הדם ששמה ברית המועצות עדיין חקוק בזיכרונם? לא, ההשקעה בהפועל תבוא מצעירים חסרי מושג ויהירים שאינם מוכנים ללמוד דבר מן ההיסטוריה. כן ברור. איך לא חשבתי על זה מלכתחילה.
חחח קודם זה הרחיק את המזרחיים מבת ים ועכשיו את האשכנזים האמידים בני 60. צר לי לאכזב אותך אבל המותג הפועל כקבוצת ספורט הוא די חזק בקרב שני פלגי האוכלוסייה הזאת, בקרב ילדים שרואים קבוצה משעממת שלא מסוגלת לתת גול הוא חלש. הקישור לשירנסקי ובריה"מ נמצא רק בראש שלך.
נערך לאחרונה על ידי Ron.T ב 14 דצמבר 2020, 19:11, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדNoam
סמל אישי של משתמש
נשמה אדומה זקנה
קיבל.ה  24 לייקים

Ron.T כתב: 14 דצמבר 2020, 19:03
Ron.T כתב: 14 דצמבר 2020, 16:07

את ההיסטוריה של ברית המועצות אני מכיר מצויין והיא לא נושא הדיון פה. הויכוח פה הוא על החברה הישראלית וה"מיתוג" של הפועל בה, אני לא חושב שכל השירנסקים האלה מעניינים מישהו היום מתחת לגיל 50 או מונעים מאנשים לאהוד את הפועל, אתה יכול לחשוב שכן,אבל לדעתי אתה לא התערבבת מספיק עם עמך ישראל ואתה חי בסוג של בועה.
ההיסטוריה של ברית המועצות היא בדיוק נושא הדיון פה משום שסמל הפטיש והמגל הוא חלק בלתי נפרד ממנה. "כל השירנסקים האלה". אסירי ציון, כוונתך. לא מעניינים אף אחד? ואני זה שחי בבועה? הפוסל, במומו פוסל. אין אנשים בני למעלה מחמישים שעשויים היו להשקיע בהפועל אם לא זכר המפלצת צמאת הדם ששמה ברית המועצות עדיין חקוק בזיכרונם? לא, ההשקעה בהפועל תבוא מצעירים חסרי מושג ויהירים שאינם מוכנים ללמוד דבר מן ההיסטוריה. כן ברור. איך לא חשבתי על זה מלכתחילה.
חחח קודם זה הרחיק את המזרחיים מבת ים ועכשיו את האשכנזים עמידים בני 60. צר לי לאכזב אותך אבל המותג הפועל כקבוצת ספורט הוא די חזק בקרב שני פלגי האוכלוסייה הזאת, בקרב ילדים שרואים קבוצה משעממת שלא מסוגלת לתת גול הוא חלש. הקישור לשירנסקי נמצא רק בראש שלך.
אל תצטער. לא אכזבת אותי כי מלכתחילה לא יצרת אצלי ציפיות גבוהות. לי לפחות יש משהו בראש שלי. קישור לשרנסקי עדיף על קש וגבבא. ואגב, כותבים "אמידים". תעבוד על האיות חביבי.
נערך לאחרונה על ידי נשמה אדומה זקנה ב 14 דצמבר 2020, 19:09, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
נשמה אדומה זקנה
קיבל.ה  24 לייקים

teknoboy כתב: 14 דצמבר 2020, 18:23
נשמה אדומה זקנה כתב: 14 דצמבר 2020, 17:52 :bored: בחיי, אתם גורמים לי להרגיש כמו סיזיפוס שמנסה לגלגל את הסלע במעלה ההר. הרי נולדתם צודקים ותמותו צודקים.
בשביל מה אני צריך את זה?
אבל אם אתה חושב שאני טועה אז תגיד איפה ותסביר למה.
או שאתה פה רק כדי להתלונן שסותמים לך את הפה בזמן שכולם מחכים לשמוע מה יש לך להגיד?
אני חושב שאין לך שום טיעון לגופו של עניין אלא רק רצון להתנצח באופן ילדותי ןקנטרני. הקדשתי לך די סבלנות. אני חושב שכל מי שיקרא את השרשור הזה יעמוד על טיב הטענות של המתדיינים. ישפוט הקהל. לי נמאס מלהשחית את זמני על מי שלא ראוי לכך. :bored:
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

נשמה אדומה זקנה כתב: 14 דצמבר 2020, 19:05

חחח קודם זה הרחיק את המזרחיים מבת ים ועכשיו את האשכנזים עמידים בני 60. צר לי לאכזב אותך אבל המותג הפועל כקבוצת ספורט הוא די חזק בקרב שני פלגי האוכלוסייה הזאת, בקרב ילדים שרואים קבוצה משעממת שלא מסוגלת לתת גול הוא חלש. הקישור לשירנסקי נמצא רק בראש שלך.
אל תצטער. לא אכזבת אותי כי מלכתחילה לא יצרת אצלי ציפיות גבוהות. לי לפחות יש משהו בראש שלי. קישור לשרנסקי עדיף על קש וגבבא. ואגב, כותבים "אמידים". תעבוד על האיות חביבי.
פעם בפורום הישן כשהייתי משמתמש פאסיבי היה בחור בשם Bloodbrother הוא דומה לך קצת
סמל אישי של משתמש
נשמה אדומה זקנה
קיבל.ה  24 לייקים

Ron.T כתב: 14 דצמבר 2020, 19:13
פששש. איך עלית עליי. חד עין וחריף מחשבה. אין מה לדבר. :roflmao:
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

נשמה אדומה זקנה כתב: 14 דצמבר 2020, 19:15

רק רציתי להחמיא, אני סיימתי להאכיל את הטרול.
סמל אישי של משתמש
נשמה אדומה זקנה
קיבל.ה  24 לייקים

Ron.T כתב: 14 דצמבר 2020, 19:17
נשמה אדומה זקנה כתב: 14 דצמבר 2020, 19:15

רק רציתי להחמיא, אני סיימתי להאכיל את הטרול.
תודה למפלצת הספגטי המעופפת. בפעם הבאה שאהיה רעב אפנה אליך ישירות. אל תאכיל מיוזמתך בבקשה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

טוב, תקשיבו, הייתה לי שיחה די מעניינת בנושא עם ילדה קטנה, שהודיעה לי שהיא גם אוהבת הפועל אבל "הפועל בכחול".
ניסיתי להסביר לה שזה לא אותו דבר, אבל תוך כדי נזכרתי שהייתה איזו עונה בשנות השמונים (נדמה לי) ששיחקנו בכחול. כולנו גם זוכרים שכתר נדחפו לתוך השם הרשמי של המועדון ואנסו את הסמל כדי לדחוף גם לשם את הלוגו שלהם.
באף אחד מהמקרים השמיים לא נפלו.

אז בהמשך לדיון שהיה פה לפני שהתחילו חילופי הקללות: אף אחד מסמלי המועדון הוא לא משהו ייהרג ובל יעבור.
אף אחד לא ישרוף את עצמו מול המשרד של אברמוביץ אם הוא יקנה את הפועל וירענן את הלוגו במסגרת השינויים שהוא יעשה.
מצד שני, להחליף את סמל המועדון כי הוא לא בא טוב למישהו ו\או על סמך איזו ספקולציה לא מבוססת זה דבר אחר לגמרי, ופשוט לא הגיוני בשום צורה, לא עקרונית ובטח שלא מעשית. (עכשיו נעבור בין 10,000 האוהדים של הפועל ונבדוק איתם אישית אם הסמל הקיים ו\או החדש מפריעים להם או מזכירים להם משהו פחות נעים או ווטאבר?)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדRon.T
סמל אישי של משתמש
נשמה אדומה זקנה
קיבל.ה  24 לייקים

teknoboy כתב: 14 דצמבר 2020, 19:48 טוב, תקשיבו, הייתה לי שיחה די מעניינת בנושא עם ילדה קטנה, שהודיעה לי שהיא גם אוהבת הפועל אבל "הפועל בכחול".
ניסיתי להסביר לה שזה לא אותו דבר, אבל תוך כדי נזכרתי שהייתה איזו עונה בשנות השמונים (נדמה לי) ששיחקנו בכחול. כולנו גם זוכרים שכתר נדחפו לתוך השם הרשמי של המועדון ואנסו את הסמל כדי לדחוף גם לשם את הלוגו שלהם.
באף אחד מהמקרים השמיים לא נפלו.

אז בהמשך לדיון שהיה פה לפני שהתחילו חילופי הקללות: אף אחד מסמלי המועדון הוא לא משהו ייהרג ובל יעבור.
אף אחד לא ישרוף את עצמו מול המשרד של אברמוביץ אם הוא יקנה את הפועל וירענן את הלוגו במסגרת השינויים שהוא יעשה.
מצד שני, להחליף את סמל המועדון כי הוא לא בא טוב למישהו ו\או על סמך איזו ספקולציה לא מבוססת זה דבר אחר לגמרי, ופשוט לא הגיוני בשום צורה, לא עקרונית ובטח שלא מעשית. (עכשיו נעבור בין 10,000 האוהדים של הפועל ונבדוק איתם אישית אם הסמל הקיים ו\או החדש מפריעים להם או מזכירים להם משהו פחות נעים או ווטאבר?)
מצידי לא הייתה כאן קללה כלשהי.
תגיד, נתת לילדה הקטנה ההיא להגיד את המילה האחרונה או שהמשכת להגיב לה עד שהתבגרה ועזבה אותך לאנחות מרוב שסילפת את דבריה?
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

תראה מה זה טקנו, אנחנו לא פה חודש וכבר אנשים חדשים אומרים שאתה סלפן
יכול להיות שרוחו של פאביו שורה על הפורום החדש?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Noam כתב: 14 דצמבר 2020, 23:22 תראה מה זה טקנו, אנחנו לא פה חודש וכבר אנשים חדשים אומרים שאתה סלפן תמונה
יכול להיות שרוחו של פאביו שורה על הפורום החדש?
הבנאדם מתקדם בקצב לא נורמלי.
הספיק להאשים אותי בסלפנות, בהרס הפורום ונדמה לי שגם בחיבה יתרה לקומוניזם וסמליו.
בקצב הזה תוך יומיים שלושה הוא משלים את כל האוסף. (לדעתי חסר רק שהוא יכתוב במה הוא עובד ואז יפתח קמפיין אחרי שאתייחס לזה)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

חחחחחחחחחחח
נועם שחם
קיבל.ה  735 לייקים

ביום שהנהלת המועדון תלך לכיוון כזה היא תאבד הרבה יותר אוהדים מאשר תרוויח. כל הלוגיקה בדיון הזה היא מנותקת לחלוטין מן המציאות.

האהדה או חוסר האהדה להפועל ת"א קשורים בהרבה מאד נושאים ובעיקר בהתנהלות הספורטיבית וההישגיות. מי ישמע שעשרות אלפים רק מחכים לרגע שבו נמחק את הפטיש והמגל מהסמל. זה פשוט רעיון אווילי בכל כך הרבה רמות..
הפוסט קיבל 2 לייקיםRon.TNoam
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

נשמה אדומה זקנה כתב: 14 דצמבר 2020, 15:11
teknoboy כתב: 14 דצמבר 2020, 15:01
נשמה אדומה זקנה כתב: 14 דצמבר 2020, 14:56
לפי התבחין הזה שלך אנחנו בשלטון עם רוב עצום. מי בכלל דוגל בגלוי בשנאת ערבים וברצון לדכא אותם? זו דעה מוקצה מחמת מיאוס. אין אפילו מפלגה אחת שתודה בגלוי "אנחנו שונאים ערבים", אז איך זה יכול להיות הקונצנזוס?
אתה מקשיב יותר מדי לנאומים בבר אילן ופחות מדי שם לב למציאות, אם אתה שואל אותי.
תודה על הבחנתך לגבי ההאזנה שלי. אקח לתשומת לבי את דעתך החשובה לגבי למה עלי להקשיב. לגופו של עניין, האם אתה טוען שלהבדיל מן העמדות הגלויות, יש מתחת לפני השטח קונצנזוס של שנאת ערבים ורצון לדכא אותם? האם הבנתי אותך נכון?
אני חושב שיש קונצנזוס די גלוי על זה.
מספיק לראות איך כמעט כל המפלגות העדיפו ממשלת אחדות שידוע מראש שלא מתפקדת מאשר ממשלה שנשענת על הצבעה אחת משותפת יחד עם המפלגות הערביות. אפשר לעטוף את זה במילים יפות, לתרץ את זה בהרבה מילים, אבל זה שם וזה לא מתחת לפני השטח.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

נשמה אדומה זקנה כתב: 14 דצמבר 2020, 14:01
בר קולמוסא כתב: 13 דצמבר 2020, 22:41 נשמה אדומה זקנה, אתה טוען שהסמל של הפועל בעייתי מבריח משקיעים וכו׳. ושסמל של מועדון זה עניין לאנשי שיווק. אתה יכול לתת לי דוגמא למועדון ששינה את הסמל שלו וזה כשלעצמו שינה את תדמית המועדון, הביא למשיכה של קהל וכו? רוב שינוי הסמלים שאני מכיר זה עניינם קוסמטיים (כמו הסמל הנוכחי שלנו, או האריות אצל ביתר), לפחות בעשורים האחרונים.
לקבוצת הפוטבול "וושינגטון רדסקינז" היה מיתוג גזעני צורם עם סמל של אינדיאני חבוש כובע נוצות. הם מיתגו את עצמם מחדש כ"קבוצת הפוטבול של וושינגטון" ונפטרו מהשם "אדומי העור". הם שיתפו את האוהדים בתהליך המיתוג מחדש.
https://www.sportspromedia.com/news/nfl ... ney-snyder
ראשית כל, אתה טועה. הם לא מיתגו עצמם מחדש ככה, זה מוגדר כשם זמני בלבד. התהליך מיתוג קורה כעת, הוא עוד לא בוצע או מומש.

שנית, התגובות בנתיים הן נוראיות לחלוטין. אמנם זה גם כי תהליך המיתוג עדיין בעיצומו, וכרגע המועדון חסר מיתוג לחלוטין (האוהדים לא קונים מוצרים כי אין לוגו, אין סימליות, אין עיצוב וכו׳, כל מה שיש זה צבע, ואז הם פשוט באים עם חולצות רגילות בצבע הזה), אבל זה מגוחך להציג את זה כהצלחה.
שלא תבין לא נכון, השם והלוגו הקודמים שלהם היו נוראיים וגזעניים והיו חייבים להשתנות, גם במחיר של פגיעה, אבל אי אפשר לתאר את זה בתור הצלחה בשום צורה, נכון לעכשיו.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
לאפה בחינם
קיבל.ה  141 לייקים

במקרה חברה שלי לומדת תקשורת חזותית בבצלאל. באחד הקורסים שלה יש פרויקט אפשרי של עיצוב מחדש של גביע המדינה (כטורניר), ואחד הדברים שהמרצה הדגישה בצורה הכי חזקה זה כמה אסור לגעת בסמל של קבוצה, שזה התאבדות, ושזה סיכון ענק שיש להמנע ממנו.
אז להציע את זה למועדון בקריסה שגם ככה חוץ מחיבור רגשי של הקהל באמת אין לו כלום?
אני לא מתיימר להיות מעצב מקצועי או מישהו שמבין בתחום, אבל זה באמת אחד הרעיונות הגרועים שעלו בפורום הזה.
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

לאפה בחינם כתב: 16 דצמבר 2020, 17:04 במקרה חברה שלי לומדת תקשורת חזותית בבצלאל. באחד הקורסים שלה יש פרויקט אפשרי של עיצוב מחדש של גביע המדינה (כטורניר), ואחד הדברים שהמרצה הדגישה בצורה הכי חזקה זה כמה אסור לגעת בסמל של קבוצה, שזה התאבדות, ושזה סיכון ענק שיש להמנע ממנו.
אני לא מתיימר להיות מעצב מקצועי או מישהו שמבין בתחום, אבל זה באמת אחד הרעיונות הגרועים שעלו בפורום הזה.
כל הדיון על מיתוג המועדון על ידי שינוי שמו או סימלו הוא הזוי והגיע לפה על ידי טרול שחיפש ויכוח לצורך שעשוע או ספק תייר ספק עולה חדש שלא מכיר את תרבות הספורט בישראל. הסיכוי לגרום לאדם בוגר להחליף או להתחיל פתאום לאהוד קבוצת כדורגל או על ידי שיווק או מיתוג של קבוצה הוא אפסי, מדובר פה במחלה כרונית שנדבקים בה בגיל מאוד צעיר.
המותג הפועל תל אביב הוא אולי המותג הכי רווחי בכדורגל הישראלי ואולי הקבוצה היחידה שהגיע לפסגות הכי גבוהות של הכדורגל הישראלי בשנים האחרונות בלי תמיכת בעלים או ספונסר רציני (מאז 2005). מספיק לראות איך חברות כמו כתר בכדורגל או סמסונג בכדורסל דחפו את השם שלהם לסמל כדי לשווק את עצמן. בלי ההיסטוריה והמוסרת של הסמל והשם הפועל תל אביב היינו עכשיו בליגה א.
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

Ron.T כתב: 16 דצמבר 2020, 17:56
לאפה בחינם כתב: 16 דצמבר 2020, 17:04 במקרה חברה שלי לומדת תקשורת חזותית בבצלאל. באחד הקורסים שלה יש פרויקט אפשרי של עיצוב מחדש של גביע המדינה (כטורניר), ואחד הדברים שהמרצה הדגישה בצורה הכי חזקה זה כמה אסור לגעת בסמל של קבוצה, שזה התאבדות, ושזה סיכון ענק שיש להמנע ממנו.
כל הדיון על מיתוג המועדון על ידי שינוי שמו או סימלו הוא הזוי והגיע לפה על ידי טרול שחיפש ויכוח לצורך שעשוע או ספק תייר ספק עולה חדש שלא מכיר את תרבות הספורט בישראל. הסיכוי לגרום לאדם בוגר להחליף או להתחיל פתאום לאהוד קבוצת כדורגל או על ידי שיווק או מיתוג של קבוצה הוא אפסי, מדובר פה במחלה כרונית שנדבקים בה בגיל מאוד צעיר.
המותג הפועל תל אביב הוא אולי המותג הכי רווחי בכדורגל הישראלי ואולי הקבוצה היחידה שהגיע לפסגות הכי גבוהות של הכדורגל הישראלי בשנים האחרונות בלי תמיכת בעלים או ספונסר רציני (מאז 2005). מספיק לראות איך חברות כמו כתר בכדורגל או סמסונג בכדורסל דחפו את השם שלהם לסמל כדי לשווק את עצמן. בלי ההיסטוריה והמוסרת של הסמל והשם הפועל תל אביב היינו עכשיו בליגה א.
לגמרי. אני תהיתי אם מדובר בטרול או סתם בן אדם שלוקח את הפלורליזם לקצה. זה הזייה אמיתית
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

אתה יודע מי זה המרצה הזה?
סתם כי למדתי תקש״ח בבצלאל, עשיתי המון עבודות על כדורגל (כולל מיתוג מחדש של טורנירים) ואף פעם לא היה מרצה אחד שהבין בנושא או התחבר אליו.

(וכן, אולי לפעמים מעדכנים סמלים כאלו, אבל לא משנים אותם מהותית)
- עומר חרמש ז״ל
לאפה בחינם
קיבל.ה  141 לייקים

red in blood כתב: 16 דצמבר 2020, 18:18
סתם כי למדתי תקש״ח בבצלאל, עשיתי המון עבודות על כדורגל (כולל מיתוג מחדש של טורנירים) ואף פעם לא היה מרצה אחד שהבין בנושא או התחבר אליו.

מיכל סהר. היא לא אוהבת כדורגל לדעתי. והאמת שחברה שלי עשתה איזה פרויקט של ערכת שבת לבית כנסת של הפועל וזה קיבל ביקורת מאוד חיובית אז אולי דברים משתנים?
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

לאפה בחינם כתב: 16 דצמבר 2020, 20:44

מיכל סהר. היא לא אוהבת כדורגל לדעתי. והאמת שחברה שלי עשתה איזה פרויקט של ערכת שבת לבית כנסת של הפועל וזה קיבל ביקורת מאוד חיובית אז אולי דברים משתנים?
נשמע מרגש מאוד. מה הסיכוי שיש לך תמונות שתוכל לשתף איתנו?
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
סמל אישי של משתמש
נורמה ג'ין
קיבל.ה  11 לייקים

סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

לאפה בחינם כתב: 16 דצמבר 2020, 20:44

היא אכן לא אוהבת כדורגל. היא אפילו דאגה להבהיר לי את זה בזמנו :)
מפתיע אבל שהיא מעבירה קורס מיתוג, היא טיפוגרפית (מעולה). אגב, התיק עבודות שלי לקבלה לתואר היה ברובו ציורים על הפועל, היה לי פרוייקט של מיתוג ליגת האלופות בתור ספורט עממי ולא פלסטיקי, ואפילו עבודת הגמר שלי הייתה קשורה לכדורגל (אפליקציה של אנציקלופדיה על עולם הכדורגל).
- עומר חרמש ז״ל
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

יאללה בואו נחפש סמל פחות מרתיע למשקיע. לא קומוניזם פויה, עם נניח פטיש (כמו בווסטהאם). בוא נלך על משהו מקומי. מה דעתכם על מגן דוד? או מנורה? וגם השם הפועל ירתיע כי קשור יותר מדיי לשמאל. בואו נלך על משהו אחר, נניח משהו שקשור בהיסטוריה היהודית כמו ישוב יהודי קדום, או מתנגדים יהודים בתקופת השלטון היווני, או מ.ס....
שליחת תגובה