על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

נחמן אש הפרויקטור כתב: 04 אוקטובר 2021, 23:26 אני מקווה שלא יפעילו עכשיו את ה-G5 על המתחסלים.
הודיעו שיפעילו אותו בטקס שחרור של הילדים מהמערות
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

אולי בכל זאת עדיף להתחסן מלהידבק.
מעניין מה יגלו כשיבדקו את ההשפעות הנוירולוגיות ארוכות הטווח של הנגיף.
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  766 לייקים

סומך כתב: 04 אוקטובר 2021, 23:18
האדום הצורר כתב:"May be considered" - ממש מאיצים בתושבי האיחוד האירופי ללכת להתחסן במנה השלישית.
שמע אתה מתנגח בטענת איש קש.
אף אחד לא טוען שהם חוגגים ומפצירים באנשים לקחת מנה שלישית.
הטענה שהם מאשרים, וזה מה שהם עושים, מאשרים.
דיסוננס קוגנטיבי 101
מחזה סוציולוגי מרתק לראות איך כל פעם הם נאחזים בנבואת זעם חדשה ואז כשהיא מתבדה זונחים אותה במהירות הבזק לטובת הבאה בתור. מישהו זוכר את ההפחדות על ade? הימור שלי אגב זה שהנבואת זעם האחרונה שתישאר זו התופעות ארוכות הטווח (טווח של שנים רבות הכוונה) כביכול, כי היא היחידה שלא ברת הפרכה (הade כבר מזמן לא איתנו, החיסון הרגיל קיבל בסוף אישור סטנדרטי ולא אישור חירום וגם זמנו של הבוסטר לגבי כלל האוכלוסייה יגיע...)
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

פרימו לוי כתב: 06 אוקטובר 2021, 09:48
סומך כתב: 04 אוקטובר 2021, 23:18
האדום הצורר כתב:"May be considered" - ממש מאיצים בתושבי האיחוד האירופי ללכת להתחסן במנה השלישית.
שמע אתה מתנגח בטענת איש קש.
אף אחד לא טוען שהם חוגגים ומפצירים באנשים לקחת מנה שלישית.
הטענה שהם מאשרים, וזה מה שהם עושים, מאשרים.
דיסוננס קוגנטיבי 101
מחזה סוציולוגי מרתק לראות איך כל פעם הם נאחזים בנבואת זעם חדשה ואז כשהיא מתבדה זונחים אותה במהירות הבזק לטובת הבאה בתור. מישהו זוכר את ההפחדות על ade? הימור שלי אגב זה שהנבואת זעם האחרונה שתישאר זו התופעות ארוכות הטווח (טווח של שנים רבות הכוונה) כביכול, כי היא היחידה שלא ברת הפרכה (הade כבר מזמן לא איתנו, החיסון הרגיל קיבל בסוף אישור סטנדרטי ולא אישור חירום וגם זמנו של הבוסטר לגבי כלל האוכלוסייה יגיע...)
וגם נבואת הזעם הזו לא משהו לעומת התופעות ארוכות הטווח המוכחות שנגרמות מהנגיף עצמו.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אני קראתי את הדיווח ב bbc ( או אולי cnn?) ואז כתבתי פה שהמנה השלישית אושרה לשימוש, ואז מסבירים לי שאני בכלל לא קורא תקשורת אמיתית אלא רק ישראלית ו"מתקנים" אותי שאין שום המלצה לחסן.
וזה אחרי שהדיווח על החלטת האיחוד קיבל עשירית מהווליום התקשורתי של החלטת ה fda על הבוסטר.

איזו תקופה מטומטמת. לפעמים נדמה שיש אנשים שמתייחסים לחיסון משל היה מכבי ולמערכות הבריאות השונות כשימון וגולדהאר.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךKingAlpaca
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

D&3 כתב: 06 אוקטובר 2021, 10:00 אני קראתי את הדיווח ב bbc ( או אולי cnn?) ואז כתבתי פה שהמנה השלישית אושרה לשימוש, ואז מסבירים לי שאני בכלל לא קורא תקשורת אמיתית אלא רק ישראלית ו"מתקנים" אותי שאין שום המלצה לחסן.
וזה אחרי שהדיווח על החלטת האיחוד קיבל עשירית מהווליום התקשורתי של החלטת ה fda על הבוסטר.

איזו תקופה מטומטמת. לפעמים נדמה שיש אנשים שמתייחסים לחיסון משל היה מכבי ולמערכות הבריאות השונות כשימון וגולדהאר.
בוקר אור כבודו,
בשבילך שוב המקור,
https://www.ema.europa.eu/en/news/comir ... s-boosters
עכשיו תפרש אם אושרה/הומלצה או ניתן לשקול ומשאירים את ההחלטה בידי רשויות הבריאות בכל מדינה, לפי המצב האקטואלי של הקורונה שם.
בתור חניך של המדע המדוייק, לפחות תשקיע ותביא לינק למה שאתה קורה ומסתמך עליו.
זה המעט שאני מצפה ממי שמנהל דיונים בלהט ומלגלג על אחרים.

בשבילך גם מסיבת העיתונאים על ההחלטה,
https://www.ema.europa.eu/en/events/ema ... ster-doses

מה זה בדיוק משנה איזה הד קיבלה החלטת ה- EMA ?
בלי ההחלטה הזאת, חברות התרופות יכולות לעשות שמיניות באוויר ועם ההחלטה של ה- FDA הן מקסימום יכולות לנגב את העכוז. באירופה לא ישנו את הכתוב בתווית בהוראות השימוש, שקובע איך להשתמש בחיסון/תרופה.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

צהריים טובים, אני לא כל כך מבין מה אתה רוצה ממני אני חייב להודות.
לא התייחסתי אליך בהודעה שלי, וקראתי את המקור לפניה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

בלומי האדום כתב: 06 אוקטובר 2021, 11:29
D&3 כתב: 06 אוקטובר 2021, 10:00 אני קראתי את הדיווח ב bbc ( או אולי cnn?) ואז כתבתי פה שהמנה השלישית אושרה לשימוש, ואז מסבירים לי שאני בכלל לא קורא תקשורת אמיתית אלא רק ישראלית ו"מתקנים" אותי שאין שום המלצה לחסן.

בוקר אור כבודו,
בשבילך שוב המקור,
https://www.ema.europa.eu/en/news/comir ... s-boosters
עכשיו תפרש אם אושרה/הומלצה או ניתן לשקול ומשאירים את ההחלטה בידי רשויות הבריאות בכל מדינה, לפי המצב האקטואלי של הקורונה שם.
בתור חניך של המדע המדוייק, לפחות תשקיע ותביא לינק למה שאתה קורה ומסתמך עליו.
כדי למנוע מצב שבו שוב ינסו לזרות לנו חול בעיניים, אני מתנדב לענות.
מנה שלישית לאנשים עם מערכת חיסון מוחלשת - מאושר ומומלץ על ידי EMA.
מנת דחף לאנשים בריאים מגיל 18 ומעלה - מאושר על ידי EMA, כל מדינה תקבע לעצמה מדיניות.

בלומי, האם ידוע לך למה בחלק שמתייחס למנות דחף הם מדברים על גילאי 18-55? יש החלטה קודמת לגבי מי שבן למעלה מ-55?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

אין לי מושג, ועוד לא היה לי זמן לבדוק. גם אותי סיקרן למה הם לא מתייחסים ספציפית לקבוצות הגיל בסיכון מוגבר, ואלו שמנת הדחף אקטואלית כרגע, בחישוב החודשים מאז הזריקה השנייה.
אותי מעניין מה יעשו בתקופה הקרובה מדינות כמו דנמרק, שבדיה ופורטוגל, בהקשר של מנה שלישית, לאחר שהודיעו על חזרה מלאה לשגרה.
וכמו שציינת ורשמתי, ניתן לשקול ומשאירים את ההחלטה בידי רשויות הבריאות בכל מדינה.
הם גם ציינו במסיבת העיתונאים, שהם ממשיכים לעקוב ולאסוף עוד נתונים, ושנכון להיום אין מספיק נתונים לקבל החלטה גורפת, גם מהסיבה שבכל מדינה המצב שונה.

אני אתן עוד משפט ואני מקווה לא לעורר עוד שדים,
אין ספק שמהנתונים עד כה, המנה השלישית נותנת בוסטר להגנה על הגוף נפני הנגיף. נקודה. מה ההשלכות או תופעות הלוואי, זה ייתברר בעתיד. או כמו שאמרו ב- EMA, אנחנו ממשיכים לאסוף נתונים.
עדיין קשה לי להשתחרר מהמחשבה שקיבלו במדינת ישראל חיסון, שעל סמך הנתונים שנאספו ממנה הגישה חברת תרופות את הבקשה לאישור ב- FDA ובהמשך ל- EMA.
השם ישראל השתרבב לשני הדיונים הנפרדים והוזכרו בהם, כך שאין אפילו טעם להכחיש את העובדה הזאת.

נכון או לא נכון, שכל אחד יעשה את הפירוש לעצמו. עוזר כן, אבל להגביל תנועה של מליונים בעקבות החלטה שהיא תקדימית גם ביחס להחלטה של כל העולם. מאוד מאוד גבולי מבחינתי האישית.
זה הרבה מעבר לדיון עם החיסון עוזר או לא, ואני אומר, זה עוזר.

התחסנתי פעמיים, גם בת זוגתי, ולמרות ההשפעות הנקודתיות מיידית לאחר הזריקה, ועליה גם לעתיד, סיכוי גבוה מאוד, שאגש לקבל גם מנה שלישית, כשייקראו לי.
הדיון איתי לפחות הוא במישור אחר לחלוטין.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אף אחד לא מתכחש לזה שישראל השתרבבה לדיונים האלה, בדיוק להפך, בהחלטת ה fda וב ema ע"ס נתוני ישראל מראות שההחלטה פה הייתה קריטית . ישראל היא המקום היחיד בעולם עד לא מזמן דהיה אפשר להראות בה את הצורך בבוסטר ואז את התועלת שלו.
התקדים של ישראל זה לא שהיא הראשונה שהשתמשה בבוסטר, זה שהיא הראשונה שבכלל הייתה צריכה להשתמש בו.
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

לפי מה שאתה אומר, ועל סמך כל הנתונים הם היו צריכים לתת החלטה גורפת, אבל בשני המקרים הם נמנעו מכך.
מציע לך להקדיש חצי שעה ולשמוע את הנאמר במסיבת העיתונאים של ה- EMA.
הם לא רק מסבירים את ההחלטה, הם גם נותנים הצצה עקיפה לנתונים נכון לעכשיו, ואולי זה יסביר לך את ההחלטות בשלושת המקרים.
התוצאה של הגדלת ההגנה על הגוף היא הנקודה הסופית, אבל הביצוע בישראל, FDA ו- EMA היו שונות.

ואז אתה יכול גם להעלות לדיון, למה בישראל נכון להיום ההענות לזריקה השלישית, לעומת הראשונה והשנייה כל כך נמוך.
ובנוסף, למה לנקות בצעדים מאיימים, כשכל העולם עוד מנסה לבדוק את ההשפעה של הזריקה השנייה ולא מאיים על אנשים לקבל זריקה שלישית.

התוצאה ידועה, הביצוע שונה לגמרי, למרות שלפי המסקנות שלך כל העולם היה צריך לעמוד בתור לחיסון השלישי, וזה ממש לא המצב.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

אבל בלומי, נגיד שהם לא נתנו החלטה גורפת. עדיין, בשום מקום הם לא דיברו על זה שיש איזשהו קשר ולו אף קלוש לחששות כלשהם מתופעות לוואי ארוכת טווח.
ולמה זה? כי אף מומחה לא חושב שיש סיכוי הגיוני לסיכון כזה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

למה כל העולם היה צריך לעמוד בתור לחיסון שלישי?

שוב, לכל סוגיה לגבי הבוסטר, הנתון הכי קריטי הוא מתי התחסנה המאסה הקריטית של האנשים. להתעלם מהנתון הזה באמת מעלה תהיות, להתייחס אליו נותן את כל התשובות.
הפוסט קיבל 2 לייקיםבני12kruvi
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

בלומי, פה בפורטוגל אמנם די חזרו לשגרה, אבל לא חזרה מלאה.
יש מקומות שצריך בהם תעודת מתחסן\בדיקה, יש מקומות שצריך בהם מסכה ואולי עוד כמה דברים, והכול באופן כללי מותנה בזה שהמצב תחת שליטה. אם יהיו עליות במדדים, יהיו מגבלות (אולי מקומיות ומוגבלות).
לגבי מנת בוסטר, למיטב ידיעתי לא הוחלט לתת כזאת, אבל "מערך החיסונים" כבר מוכן לאפשרות והודיעו פחות או יותר איך זה יתקיים במקרה הצורך.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

איציק,
זה לא נגיד, הם במפורש אומרים לשיקול דעתם. הם גם לא קובעים משהו לגבי הגיל ומשאירים את זה בערפל, לעומת ה- FDA, שהתייחס לנושא, וישראל שנתנה לכולם.
הם גם מדגישים, שלטעמם כרגע אין מספיק נתונים לגבי הזריקה השלישית, על מנת לתת החלטה/המלצה גורפת.
במסיבת העיתונאים, הוא גם העלה חיוך בקצה השפתיים ואמר שהם עדיין בודקים את הנתונים לגבי הזריקה השנייה.

ו- D&3,
מי בדיוק עומד בתור לזריקה השלישית, כשרוב העולם סוגרים פערים לזריקה הראשונה והשנייה.
ולגבי נקודת הזמן, אנחנו כבר מזמן עברנו אותה. גם בארה"ב וגם באירופה, עברה כבר חצי שנה מאז שהראשונים שם ופה קיבלו את הזריקה השנייה.
יותר מזה, הייתה קבוצת בדיקה של כמעט 50 אלף מתנדבים, שכבר יכולים לתת מידע על המכלל הזריקות, אם המשיכו לבדוק אותם.
נראה לך שמישהו התעלם מנתון הזמן ב- FDA וה- EMA. קצת כבוד לאנשים שמחליטים על כמעט 100% מהאישורים של תרופות ומזון שמגיעים לגוף שלך
בני12
קיבל.ה  814 לייקים

בלומי האדום כתב: 06 אוקטובר 2021, 15:27 איציק,
זה לא נגיד, הם במפורש אומרים לשיקול דעתם. הם גם לא קובעים משהו לגבי הגיל ומשאירים את זה בערפל, לעומת ה- FDA, שהתייחס לנושא, וישראל שנתנה לכולם.
הם גם מדגישים, שלטעמם כרגע אין מספיק נתונים לגבי הזריקה השלישית, על מנת לתת החלטה/המלצה גורפת.
במסיבת העיתונאים, הוא גם העלה חיוך בקצה השפתיים ואמר שהם עדיין בודקים את הנתונים לגבי הזריקה השנייה.

ו- D&3,
מי בדיוק עומד בתור לזריקה השלישית, כשרוב העולם סוגרים פערים לזריקה הראשונה והשנייה.
ולגבי נקודת הזמן, אנחנו כבר מזמן עברנו אותה. גם בארה"ב וגם באירופה, עברה כבר חצי שנה מאז שהראשונים שם ופה קיבלו את הזריקה השנייה.
יותר מזה, הייתה קבוצת בדיקה של כמעט 50 אלף מתנדבים, שכבר יכולים לתת מידע על המכלל הזריקות, אם המשיכו לבדוק אותם.
נראה לך שמישהו התעלם מנתון הזמן ב- FDA וה- EMA. קצת כבוד לאנשים שמחליטים על כמעט 100% מהאישורים של תרופות ומזון שמגיעים לגוף שלך
בארה"ב התחילו לחסן אנשים מתחת לגיל 65 רק באפריל כלומר עדיין לא עברה עבורם חצי שנה מחיסון שני (בטח לא לרובם).
בדיוק מהסיבה הזאת ה-FDA אישר את הבוסטר לאנשים מעל גיל 65 שאותם התחילו לחסן בפברואר.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

כשהם אומרים שאין נתונים, הם מדברים על נתונים שאומרים שיש צורך בבוסטר במדינות שלהם. הם לא מזכירים תופעות לוואי אפילו לא כבדרך אגב.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הפוסט קיבל 4 לייקיםסומךteknoboykruviKingAlpaca
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

its-sick כתב: 06 אוקטובר 2021, 16:38 כשהם אומרים שאין נתונים, הם מדברים על נתונים שאומרים שיש צורך בבוסטר במדינות שלהם. הם לא מזכירים תופעות לוואי אפילו לא כבדרך אגב.
כנראה שבמקרה שלנו, אפשר להגיד שהכל בעיני המתבונן.
וברצינות, הם לא אומרים שאין נתונים. הם אומרים במפורש שהם מתייחסים לנתונים שהוגשו בפניהם, ונכון לעכשיו הם ממשיכים לעקוב אחרי עוד נתונים שיגיעו אליהם בעתיד.
For the latter, the CHMP has evaluated data for Comirnaty showing a rise in antibody levels when a booster dose is given approximately 6 months after the second dose in people from 18 to 55 years old. On the basis of this data, the Committee concluded that booster doses may be considered at least 6 months after the second dose for people aged 18 years and older.
At national level, public health bodies may issue official recommendations on the use of booster doses, taking into account emerging effectiveness data and the limited safety data. The risk of inflammatory heart conditions or other very rare side effects after a booster is not known and is being carefully monitored. As for all medicines, EMA will continue to look at all data on the safety and effectiveness of the vaccine.
הדגשתי עבורך את המשפטים החשובים שמתייחסים למה שדרשת

בנוסף, אתה יכול להעיף מבט בדף ההוראות המעודכן (06.10.2021) של התרופה Comirnaty של פייזר/ביונטק
https://www.ema.europa.eu/documents/pro ... ion_en.pdf

אם אתה ממש משועמם, אתה מוזמן לקרוא הכל
אם זמנך קצר, תעבור לחלק ב', מעמוד 29
תמצא גם חומר לגבי תופעות לוואי
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

בלומי האדום כתב:

באירופה לא ישנו את הכתוב בתווית בהוראות השימוש, שקובע איך להשתמש בחיסון/תרופה.
זה לא לגמרי מדויק.
באנגליה, לדוגמא, נתנו את המנה השניה של פייזר בהפרש של חודשיים מהמנה הראשונה, ולא אחרי חודש כפי שהוראות היצרן אומרות. ואם אני לא טועה חלק מהאוכלוסייה חוסנה גם בצורה מעורבבת פייזר/אסטרהזניקה.

המנה השלישית ניתנה בישראל כי המדינה מנוהלת ע''י חבורת פופוליסטיים שלא מסוגלים לבצע שום צעד משמעותי למיגור המגיפה מלבד חיסונים. ולכן הוחלט ללכת על הצעד הזה. שהמחלוקת שהוא עורר בקרב המומחים היא לא האם הוא בטוח או לא, אלא האם הוא יעזור במיגור המגיפה.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

קצר ולעניין,

3. How Comirnaty is given Comirnaty is given after dilution as an injection of 0.3 mL into a muscle of your upper arm. You will receive 2 injections. It is recommended to receive the second dose of the same vaccine 3 weeks after the first dose to complete the vaccination course. A booster dose (third dose) of Comirnaty may be given at least 6 months after the second dose in individuals 18 years of age and older. If you are immunocompromised, you may receive a third dose of Comirnaty at least 28 days after the second dose. If you have any further questions on the use of Comirnaty, ask your doctor, pharmacist or nurse.

4.2 Posology and method of administration Posology Individuals 12 years of age and older Comirnaty is administered intramuscularly after dilution as a primary course of 2 doses (0.3 mL each). It is recommended to administer the second dose 3 weeks after the first dose (see sections 4.4 and 5.1). A booster dose (third dose) of Comirnaty may be administered intramuscularly at least 6 months after the second dose in individuals 18 years of age and older. The decision when and for whom to implement a third dose of Comirnaty should be made based on available vaccine effectiveness data, taking into account limited safety data (see sections 4.4 and 5.1). The interchangeability of Comirnaty with other COVID-19 vaccines to complete the primary vaccination course or the booster dose (third dose) has not been established. Individuals who have 2 received 1 dose of Comirnaty should receive a second dose of Comirnaty to complete the primary vaccination course and for any additional doses. Severely immunocompromised aged 12 years and older A third dose may be given at least 28 days after the second dose to individuals who are severely immunocompromised (see section 4.4). Paediatric population The safety and efficacy of Comirnaty in paediatric participants aged less than 12 years have not yet been established. Limited data are available. Elderly population No dosage adjustment is required in elderly individuals ≥ 65 years of age. The safety and immunogenicity of a booster dose (third dose) of Comirnaty in individuals 65 years of age and older is based on safety and immunogenicity data in adults 18 to 55 years of age.

ומי שממש רוצה להתעמק בבעיות מוזמן לעיין בסעיף הבא בדף ההוראות למשתמש:
4.4 Special warnings and precautions for use
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

"קשיים טכניים" דוחים את יישום "התו הירוק" בשבועיים. לקשיים הטכניים האלו קוראים 2 מיליון ישראלים שסירבו למנה השלישית ושלטון שחושש מקריסת הכלכלה.
במקביל, זה:

נזכיר שאיציק קבע שהסיכוי לסבול ממיוקרדיטיס אחרי החיסון הוא אפסי.
אינתי עומרי, הפועל.
הפוסט קיבל לייק אחדנחמן אש הפרויקטור
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

הצלחתם להוריד את תעודת המתחסן (לחו"ל) החדשה?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

לחובבי המיוקרדיטיס:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
El dudernio
קיבל.ה  1253 לייקים

האדום הצורר כתב: 06 אוקטובר 2021, 22:22 "קשיים טכניים" דוחים את יישום "התו הירוק" בשבועיים. לקשיים הטכניים האלו קוראים 2 מיליון ישראלים שסירבו למנה השלישית ושלטון שחושש מקריסת הכלכלה.
במקביל, זה:

נזכיר שאיציק קבע שהסיכוי לסבול ממיוקרדיטיס אחרי החיסון הוא אפסי.
הקשיים הטכניים הם שבעלי תו ירוק בהתאם להגדרה החדשה לא הצליחו להוציא כזה. מכיר 1 כזה אישית, אני
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

נתון סיכוי המיוקרדיטיס מהחיסון הוא מעניין, אבל כשלעצמו לא מספיק. מה הסיכון למיוקרדיטיס מהמחלה?
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

האדום הצורר כתב: 06 אוקטובר 2021, 22:22נזכיר שאיציק קבע שהסיכוי לסבול ממיוקרדיטיס אחרי החיסון הוא אפסי.
אני לא קובע כלום. העובדות המחקריות קבעו:

https://www.haaretz.co.il/news/health/. ... 1.10273180
רק 142 איש מתוך חמישה מיליון מחוסנים בישראל לקו בדלקת שריר הלב
מחקר מקיף של משרד הבריאות מצא שיעור זניח של מיוקרדיטיס בקרב מתחסנים מעל גיל 16, רובם פיתחו תסמינים קלים. מחקר נוסף של כללית ובילינסון מצא כי רוב המחוסנים שלקו בדלקת הם גברים צעירים
במחקר רחב היקף שבחן את כלל המחוסנים בישראל בין דצמבר 2020 למאי 2021 נמצא כי השכיחות של דלקת שריר הלב בקרב מחוסנים בני 16 ומעלה נמוכה מאוד. במחקר, שפורסם הלילה (רביעי) בכתב העת The New England Journal of Medicine (NEJM), נכתב כי אותרו 142 מחוסנים שלקו בדלקת בסמיכות לחיסון מתוך כ-5.4 מיליון איש שחוסנו במנה ראשונה וכ-5.1 מיליון איש שחוסנו במנה שנייה. לפי תוצאות המחקר, הסיכוי הגדול ביותר לחלות בדלקת הוא בקרב בני 19-16.

https://www.kan.org.il/item/?itemid=114180
מחקר: דלקת שריר הלב לאחר חיסון קורונה נדירה גם אצל גברים צעירים
מקרב 2.5 מיליון מחוסנים, אותרו 54 מטופלים שחלו בדלקת שריר הלב ב-42 הימים לאחר קבלת החיסון – 51 מהם גברים • מחקר נוסף המתפרסם מראה ירידה משמעותית ברמות הנוגדנים חצי שנה לאחר החיסון במנה שנייה – והיה זה שהכריע את ההחלטה בישראל לחסן במנת בוסטר

מחקר משותף למערך הקרדיולוגיה בבית החולים בילינסון ולמכון כללית למחקר מעלה כי דלקת בשריר הלב לאחר חיסון קורונה נדירה אפילו בקבוצה הנמצאת בסיכון המוגבר ביותר: גברים צעירים. נתוני המחקר שהמתפרסמים היום (חמישי) מעלים כי ברוב המוחלט של המקרים שאותרו המחלה הייתה קלה, ולא נמצאו השפעות משמעותיות על התפקוד הלבבי.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

שיהיה לכולנו בהצלחה.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

האדום הצורר כתב: 24 ספטמבר 2021, 08:05
D&3 כתב: 24 ספטמבר 2021, 01:01 אז התעדכן מתישהו בדשבורד נפטר גבר 20-29 בחודש האחרון, ייתכן והבחור שצורר ציין שמשפחתו טוענת שלא נפטר מקורונה, וכשאמרתי שהעדכון לוקח זמן לפעמים נעניתי בביטול ובזלזול, באמת נפטר בקורונה ובאמת לקח זמן להתעדכן?
כן, ברור, לוקח 12 ימים לעדכן. הגיוני סך הכל, בטוח מדובר באותו מקרה.
הימים העליזים שצורר לא היה מוכן לקבל שנתונים מתעדכנים רטרואקטיבית.
שמח לראות שהתפכחת! אומנם מסקרן למה דווקא עכשיו אבל בכל מקרה משמח.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

ודרך אגב למי שעוד איתנו ולא מזמן עבר למחוזות הטרלול, הכותבת מציינת שהנתונים היו מעודכנים לפי "הגדרות התו הירוק עוד בספטמבר" והיא יודעת בדיוק למה.
זו בדיוק התקופה שהגדרת מחוסן בתו הירוק כללה גם מחוסנים בשתי מנות מעל חצי שנה, אבל הגדרות מחוסן בהגדרות הבידוד לשווים מחו"ל הייתה זו של היום.
אז היא אומנם" צודקת " שכל מי שהיה מחוסן לפני העדכון היה זכאי לתו ירוק באותו זמן, אבל זה ממש לא אומר שהוא היה מחוסן בבוסטר.
ואני די בטוח שהשקרנית וחבריה המופקרים יודעים את זה.

והלוואי ומשרד הבריאות טרח לעדכן את הנתונים האלה כדי לתקוע אצבע בעין לפושעים ממחצ.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

היא כותבת במפורש שהנתונים משקפים את ההגדרות לאחר השינוי שלהן, כשמחוסן=מי שמשרד הבריאות מגדיר כמחוסן לפי התו הירוק החדש (הנתונים פורסמו על ידי משרד הבריאות ב-25 בספטמבר).
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

נאמר שלא בוצע שינוי בהגדרות התו הירוק, אבל התו הירוק החדש התחיל ב 1.10.
או שהנתונים במהלך ספטמבר לא היו מעודכנים לפי התו הירוק, בניגוד לנאמר, או שהם השתנו עם שינוי ההגדרה, בניגוד לנאמר.
העניין הוא שבמהלך ספטמבר היו המון אנשים שזכאים לתו ירוק מבלי שהם נכנסים להגדרת המחוסן המעודכנת.
אם אתה שואל אותי, הנתונים הישנים לא נראים לי סבירים, זה הרבה יותר מידי אנשים עם בוסטר בתחילת ספטמבר, שצריך שבוע אחרי המנה, ומדובר באוכלוסיה מאוד הססננית( שבי אומן ).
ויש את העניין שהנתונים האלה לא בהלימה עם אף נתון.

וכאנקדוטה, ספציפית החוזרים מחו"ל היו מוגדרים לפי ההגדרה החדשה ולא לפי התו הירוק.

וכאנקדוטה נוספת, שים לה שאתה מפרסם פה פוסט של מתנגדת חיסונים ותיקה, אז הייתי ממליץ על בדק בית להבין איך דרככם הצטלבו.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

ההגדרות של משרד הבריאות למחוסן/לא מחוסן השתנו לפני החלת התו הירוק, וב25 בספטמבר כבר היו תואמות לו, לכן היא צודקת. לפי ההגדרות שלהם מחוסנים = גם אנשים עם שתי מנות שהתחסנו לפני פחות מחצי שנה, לא חייב להיות בוסטר. לפיכך, המידע הזה מראה שוב שאין היגיון אפידימיולוגי בתו הירוק.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

חשוב לשים לב שלא בוצע שום עדכון בהגדרות לתו הירוק", אומר קורן. "האוכלוסיות בשני האריחים האלה היו מעודכנות לפי נתוני התו הירוק עוד בספטמבר".

שיחליטו...
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

D&3 כתב: 11 אוקטובר 2021, 11:27 חשוב לשים לב שלא בוצע שום עדכון בהגדרות לתו הירוק", אומר קורן. "האוכלוסיות בשני האריחים האלה היו מעודכנות לפי נתוני התו הירוק עוד בספטמבר".

שיחליטו...
אבל זה בול מה שהיא כתבה.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

לפני חודש חודשיים הצורר עוד ציטט מחקרים.
אחר כך עבר לצטט את מח"צ.
עכשיו כבר הגענו ליפה שיר רז.
מה צפוי לנו בשבוע הבא?
סרטוני יוטיוב של אנדרו וייקפילד?
אולי אני מעריך לא נכון את הקצב וכבר בעוד שבועיים נראה פה דיונים על אנשי לטאה, דילול אוכלוסייה וילדים במערות שמזריקים להם קורונה?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 3 לייקיםits-sickKingAlpacaNoam
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אולי תגיב לגופו של עניין? לא מסקרן אותך שמשרד הבריאות משנה נתונים בדיעבד אחרי שמבוצע עליהם מחקר?
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

האדום הצורר כתב: 11 אוקטובר 2021, 11:34
D&3 כתב: 11 אוקטובר 2021, 11:27 חשוב לשים לב שלא בוצע שום עדכון בהגדרות לתו הירוק", אומר קורן. "האוכלוסיות בשני האריחים האלה היו מעודכנות לפי נתוני התו הירוק עוד בספטמבר".

שיחליטו...
אבל זה בול מה שהיא כתבה.
נתוני התו הירוק בספטמבר?
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

עוד בספטמבר, היו מעודכנים לפי נתוני ה"תו הירוק החדש". לא צריך לחפש איפה שאין...
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

אהבתי את הפתיחה "אחרי פרשת מחיקת התגובות".
הפרשה הזאת הייתה בדמיון שלה ושל המטורללים האחרים, אבל למה לא, בואו נציין את זה כאילו שזה אמיתי.
לה לה לנד של שונאי אדם, זה מה שזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

למה אנחנו בהכרח מקבלים את זה כאמת? והאם זה גם כולל את הגדרת המחלימים החדשה?
שליחת תגובה