על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 12 ספטמבר 2021, 22:16 דרך אגב, יש גם אפשרות נוספת - שהמדינה לא דואגת רק לאזרחים שלה אלא בעיקר לכסתח לטווח הקצר ולפופולריות של מי שמנהלים אותה. אבל זה כמובן לא יעלה על הדעת, בוודאי כשמדובר באדונים בנט ולפניו נתניהו. רק טובת העם לנגד עיניהם.
כמו שכתבתי, מדינת ישראל היא לא ההורה הכי מוצלח. לכן היא לא דואגת לפיצוי למי שנפגע כלכלית (ובמקום זה כביכול נותנת להמשיך כאילו כלום, כמובן שהפגיעה קורית בכל זאת), לא מציבה גבולות (כלומר מטילה מגבלות נקודתיות) וכו' וכו', וכל מה שהיא יודעת לעשות זה לאיים על הסרבנים.
הכול טוב ויפה.
אבל ההמלצה להתחסן היא לא בדיוק ייחודית לישראל. אתה מן הסתם מודע לזה שמלבד הנאו נאצים באמריקה, סליחה תומכי טראמפ, כל הממשלות בכל המדינות ממליצות להתחסן.
אתה מאמין שבכל העולם כל הממשלות דואגות רק לכסת"ח ולפופולריות שלהן?
אם כן, אז כמו שחשבתי, איבדת את האמון במושג של חברה אנושית, ואין שום פלא שאתה לא מעלה על דעתך את האפשרות לגלות סולידריות.
אם לא, אז הטיעון שלך מלכתחילה לא רלוונטי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 12 ספטמבר 2021, 22:11 "להתבכיין". יאללה שקט כבר. לך תקרא את הקישור ששמתי פה מפיו של המדען הראשי של פייזר ותחזור להסביר לי על בכיינות.
כן, הוא מודה בפה מלא שהנתונים שהגיעו מישראל היו שיקול בהחלטות שהתקבלו במקומות אחרים בעולם אחר כך.
הוא משתמש במונח "מעבדה", שכדובר אנגלית סבירה ומעלה אתה ודאי יודע שהוא משמש לא רק במובן של "חדר עם מבחנות ומחשבים" אלא גם במובן של מרכז מחקר או בכלל מקום שצוברים בו ידע בנושא מסוים.
אם היה לו קצת יותר שכל או ניסיון בדיבור בפני הציבור, הוא היה נזהר ממילים שיש מי שימהר לקפוץ עליהן כמוצא שלל רב כי הן יכולות גם להעלות איזו אסוציאציה אחרת.
אבל הוא מדען ועוסק במחקר, לא דמגוג שעוסק ברטוריקה, אז הוא נפל פה.
ביג פאקינג דיל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

teknoboy כתב: 12 ספטמבר 2021, 22:34
האדום הצורר כתב: 12 ספטמבר 2021, 22:16 דרך אגב, יש גם אפשרות נוספת - שהמדינה לא דואגת רק לאזרחים שלה אלא בעיקר לכסתח לטווח הקצר ולפופולריות של מי שמנהלים אותה. אבל זה כמובן לא יעלה על הדעת, בוודאי כשמדובר באדונים בנט ולפניו נתניהו. רק טובת העם לנגד עיניהם.
כמו שכתבתי, מדינת ישראל היא לא ההורה הכי מוצלח. לכן היא לא דואגת לפיצוי למי שנפגע כלכלית (ובמקום זה כביכול נותנת להמשיך כאילו כלום, כמובן שהפגיעה קורית בכל זאת), לא מציבה גבולות (כלומר מטילה מגבלות נקודתיות) וכו' וכו', וכל מה שהיא יודעת לעשות זה לאיים על הסרבנים.
הכול טוב ויפה.
אבל ההמלצה להתחסן היא לא בדיוק ייחודית לישראל. אתה מן הסתם מודע לזה שמלבד הנאו נאצים באמריקה, סליחה תומכי טראמפ, כל הממשלות בכל המדינות ממליצות להתחסן.
אם כן, אז כמו שחשבתי, איבדת את האמון במושג של חברה אנושית, ואין שום פלא שאתה לא מעלה על דעתך את האפשרות לגלות סולידריות.
רק שאם היית טורח לבדוק היית רואה כמה שונה מדיניות חיסון האוכלוסייה ברוב מדינות המערב מזו הישראלית, ועד כמה הדרגתית יותר קבלת ההחלטות שם בהשוואה לכאן.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

אני באמת לא מצליח להבין למה לבזבז את הזמן על ויכוחים עם מתנגדי חיסונים. מה זה נותן לכם?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 12 ספטמבר 2021, 22:43
הכול טוב ויפה.
רק שאם היית טורח לבדוק היית רואה כמה שונה מדיניות חיסון האוכלוסייה ברוב מדינות המערב מזו הישראלית, ועד כמה הדרגתית יותר קבלת ההחלטות שם בהשוואה לכאן.
פורטוגל, למשל, התחילה להתחסן הרבה אחרי ישראל (החיסונים הוזמנו הרבה קודם, כמובן, אבל היה תור), ומשיגה את ישראל בהרבה בשיעור ההתחסנות.
כנ"ל לגבי חלק גדול (אולי כבר רוב) מאירופה המערבית.
לא רואה משהו נמהר במיוחד בישראל, מלבד ההצלחה בלהשיג את החיסונים לפני כולם.
אבל אולי אני טועה לגמרי ותכף תעיר את עיניי לגבי מדינות שלא נותנות חיסון לכולם או כאלה שמחסנות רק זקנים וחולים, כמו שאתה מציע, או משהו דומה. אני באמת לא מכיר דבר כזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

יובל כתב: 12 ספטמבר 2021, 22:49 אני באמת לא מצליח להבין למה לבזבז את הזמן על ויכוחים עם מתנגדי חיסונים. מה זה נותן לכם?
הם כבר אבודים, אבל אולי במקרה מישהו קורא פה וקצת מתלבט. לך תדע.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

חבל שגם יובל התחסל.
עצוב עליו באופן אישי.
מקווה שקיבל פלצבו, הוא תמיד היה אלי הרבה יותר נחמד מאשר איציק שלא היה לובש שק לו הייתי נפטר מהמגרפה הדימיונית.
סאחי הוא אויב
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אבל אני לא מתנגד לחיסונים, אז מה הטעם לקרוא לי כך? גם מועצת החירום הציבורית לקורונה מורכבת מ"מתנגדי חיסונים"? מה הקטע להיות ביריון אינטרנט, הרי לא היית מדבר כך בשיח פנים אל פנים?
אינתי עומרי, הפועל.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

teknoboy כתב: 12 ספטמבר 2021, 22:53

הכול טוב ויפה.
פורטוגל, למשל, התחילה להתחסן הרבה אחרי ישראל (החיסונים הוזמנו הרבה קודם, כמובן, אבל היה תור), ומשיגה את ישראל בהרבה בשיעור ההתחסנות.
אבל אולי אני טועה לגמרי ותכף תעיר את עיניי לגבי מדינות שלא נותנות חיסון לכולם או כאלה שמחסנות רק זקנים וחולים, כמו שאתה מציע, או משהו דומה. אני באמת לא מכיר דבר כזה.
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך? כי מי שעושה רושם של אבוד בדיון הזה זה בעיקר אתה.
אינתי עומרי, הפועל.
הפוסט קיבל לייק אחדנחמן אש הפרויקטור
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

יש לי איזו תחושה עמומה שאני מבין במחקר, רפואה ופסיכולוגיה טיפה יותר מאדון יובל. אבל זה כמובן רק אני, סתם כלומניק שמנהל פה דיון מגובה בעובדות במשך 15 עמודים.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

״דיון מגובה בעובדות״
- כותב שהחיסון לא אפקטיבי במיוחד נגד הדבקה
- מביא כתבה מוויינט שאומרת שאפקטיביות החיסון נגד הדבקה ירדה מ90 ומשהו אחוז לאזור ה40 אחוז אחרי חצי שנה
חבל שאני לא יודע להכין ממים
עובדות :rofl:
הפוסט קיבל 3 לייקיםteknoboyNoamיפתח16
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

בעמוד אחד מביא את "עמדת המשפחה" כאילו היא רלוונטית למשהו, ובעמוד אחר טוען שהכל מגובה בעובדות.
וגם אודי קימרון מבין במחקר ורפואה יותר מכולנו כנראה, זה לא אומר שהוא לא אידיוט מושלם שלגמרי איבד את הדרך.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

פרימו לוי כתב: 12 ספטמבר 2021, 23:29 ״דיון מגובה בעובדות״
- מביא כתבה מוויינט שאומרת שאפקטיביות החיסון נגד הדבקה ירדה מ90 ומשהו אחוז לאזור ה40 אחוז אחרי חצי שנה
א. 4 עד 5 חודשים במקרה הטוב לרוב המתחסנים. ב. אשמח להסבר למה לא ניתן להגדיר זאת כ"לא אפקטיבי במיוחד" במניעת הדבקה. אתה יכול לתת דוגמה לחיסון שהוגדר אפקטיבי ויעיל שההשפעה שלו השתנתה באופן דומה בטווח זמן כל כך קצר?
אבל מה, העיקר שמת סמיילי מתגלגל בסוף והזכרת את המילה מם. עכשיו אתה בטוח צודק.
עוד ביריון דה לה שמעטא.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 12 ספטמבר 2021, 22:59

גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך? כי מי שעושה רושם של אבוד בדיון הזה זה בעיקר אתה.
אני לא יודע כמה חיסונים יש לישראל במלאי, מה התוקף שלהם, מתי נקנו כמה חיסונים וכו'. אשמח אם תשתף אותי.
יכול להיות שהשיקולים האלה נכנסו להחלטה לתת בוסטר.
מהפרסומים השונים שהיו בזמנו, לא יהיה מפתיע אם אכן ישראל קנתה יותר מהצורך המינימלי.
יכול להיות שמישהו חישב שיותר זול לקנות עוד עשרים מליון חיסונים מאשר לאשפז עוד עשרת אלפים ימי אשפוז. אין לי מושג.
איך זה קשור למשהו?
איך זה קשור למשל לטענה שלך שאפשר להסתפק בחיסון חלשים? (מה שכבר התברר במקומות שניסו את זה כהפקרת אותם חלשים למותם)
איך השיקול המסחרי של מדינת ישראל קשור להיגיון הרפואי של הבוסטר?
אשמח אם תסביר למה זה חשוב ומה זה משנה.

דרך אגב, כמו שכבר כתבתי בעבר כששאלת אותי על הבוסטר, אני לא הולך להגן על אף החלטה נקודתית של גוף כזה או אחר, כי אני לא איש מקצוע. בדיוק מאותה סיבה אני לא מבקר החלטות נקודתיות (בהנחה שלא מדובר על משהו שחורג בהרבה מהמקובל בעולם באופן כללי).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

D&3 כתב: 12 ספטמבר 2021, 23:30 בעמוד אחד מביא את "עמדת המשפחה" כאילו היא רלוונטית למשהו, ובעמוד אחר טוען שהכל מגובה בעובדות.
וגם אודי קימרון מבין במחקר ורפואה יותר מכולנו כנראה, זה לא אומר שהוא לא אידיוט מושלם שלגמרי איבד את הדרך.
העובדות הן, נשמה, שזו אכן עמדת המשפחה. לא קבעתי אם הייתה לו קורונה או לא הייתה.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

העובדות הן, כפרה, שהייתה לו קורונה, אין צורך שתקבע.
לרוב בטיעון שמגובה בעובדות לא נהוג לפרסם בולשיט, גם אם לא אמרת את דעתך בנושא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

teknoboy כתב: 12 ספטמבר 2021, 23:41
האדום הצורר כתב: 12 ספטמבר 2021, 22:59
אני לא יודע כמה חיסונים יש לישראל במלאי, מה התוקף שלהם, מתי נקנו כמה חיסונים וכו'. אשמח אם תשתף אותי.
יכול להיות שהשיקולים האלה נכנסו להחלטה לתת בוסטר.
מהפרסומים השונים שהיו בזמנו, לא יהיה מפתיע אם אכן ישראל קנתה יותר מהצורך המינימלי.
יכול להיות שמישהו חישב שיותר זול לקנות עוד עשרים מליון חיסונים מאשר לאשפז עוד עשרת אלפים ימי אשפוז. אין לי מושג.
איך זה קשור למשהו?
איך זה קשור למשל לטענה שלך שאפשר להסתפק בחיסון חלשים? (מה שכבר התברר במקומות שניסו את זה כהפקרת אותם חלשים למותם)
איך השיקול המסחרי של מדינת ישראל קשור להיגיון הרפואי של הבוסטר?
אשמח אם תסביר למה זה חשוב ומה זה משנה.

דרך אגב, כמו שכבר כתבתי בעבר כששאלת אותי על הבוסטר, אני לא הולך להגן על אף החלטה נקודתית של גוף כזה או אחר, כי אני לא איש מקצוע. בדיוק מאותה סיבה אני לא מבקר החלטות נקודתיות (בהנחה שלא מדובר על משהו שחורג בהרבה מהמקובל בעולם באופן כללי).
למה לדעתך בריטניה הסירה את רוב מגבלות הקורונה? יכול להיות שזה קשור להשפעתו החיובית של החיסון במניעת מחלה קשה, גם במקרה של חיסון בשתי מנות? למה בארה"ב מחכים לנתונים מישראל על המנה השלישית? ולמה, אם שתי התשובות הראשונות הן שיש להם סיבות טובות, ישראל ששה כל כך לעשות שימוש במנה שלישית? נסתתרה דעתם של ראשי מערכת הבריאות בבריטניה ובארצות הברית?
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אתה לא הבאת נתונים על ירידת יעילות החיסון לאחר תקופה מסוימת?
אתה לא יודע שישראל התחסנה במאסות ראשונה בעולם בפער?
מתן
קיבל.ה  82 לייקים

האדום הצורר כתב: 13 ספטמבר 2021, 00:23 למה בארה"ב מחכים לנתונים מישראל על המנה השלישית? ולמה, אם שתי התשובות הראשונות הן שיש להם סיבות טובות, ישראל ששה כל כך לעשות שימוש במנה שלישית?
התשובה לשאלה הזו ברורה לכל מי שקורא את הנתונים ואינו טיפש מוחלט. אפשר לראות אותה בגרף הזה.

https://ourworldindata.org/explorers/co ... ry=USA~ISR

בישראל 50% מהאוכלוסיה (שזה מעל 90% מהאוכלוסיה בסיכון, עקב גילאי האוכלוסיה, וההדרגתיות במתן החיסון לפי גיל), חוסנה עד 22/2. בארה"ב 50% מהאוכלוסיה (שזה פחות מ-90% מהאוכלוסיה בסיכון, עקב העובדה שבארה"ב כבר לא היתה הדרגתיות לפי גילאים כבר מאפריל, והעניין הפוליטי) חוסנה עד 1/6. לכן בארה"ב השפעת החיסון אצל מרבית המחוסנים עוד לא ירדה משמעותית, לכן המנה השלישית פחות דחופה. בנוסף, בארה"ב עדיין עדיף להשקיע את מירב המאמצים להגיע אל הלא מחוסנים.
אפשר היה לראות את ההבדל בתחילת אוגוסט, כאשר בבתי החולים בארץ כשני שליש מהמאושפזים היו מחוסנים ובארה"ב פחות מ-5% היו מחוסנים.

ושוב - הנתונים מראים בבירור שההחלטה לתת את המנה השלישית היא החלטה מצוינת, ללא ספק ההחלטה הטובה ביותר שקיבלה הממשלה הזו. המנה השלישית הצילה מאות אנשים ממוות ואלפים ממחלה קשה. למשל עכשיו, רק כשליש מהמאושפזים הם מחוסנים, ורק כ-10% עם מנה שלישית, לעומת כשני שליש לפני חודש.
הפוסט קיבל לייק אחדיובל
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

האדום הצורר כתב: 12 ספטמבר 2021, 23:41
א. 4 עד 5 חודשים במקרה הטוב לרוב המתחסנים. ב. אשמח להסבר למה לא ניתן להגדיר זאת כ"לא אפקטיבי במיוחד" במניעת הדבקה. אתה יכול לתת דוגמה לחיסון שהוגדר אפקטיבי ויעיל שההשפעה שלו השתנתה באופן דומה בטווח זמן כל כך קצר?
עוד ביריון דה לה שמעטא.
זה מצחיק אותי האוטו-סוגסטיה שאתה מפעיל כאן והניסיונות שלך לצאת איזה אינטלקטואל ולבדל את עצמך מעזרא הליצן למרות שבפועל אתם אותו דבר. הסמיילי הצוחק זה כי כל הטקסטים שלך באשכול הזנ הם בלון נפוח מאוויר חם. "דיון מגובה עובדות" כדוגמה נפלאה מייצגת, משפט בומבסטי ורציני כשבפועל כל ההודעות שלך הן או ספקנות מטופשת חסרת בסיס או הזזת שער מתמשכת (אז רגע עכשיו הבעיה שלנו היא בכלל החיסון השלישי? אז אנחנו כבר סבבה עם השניים הראשונים?)
הפער בין איך שאתה תופס את עצמך (מלומד עם חשיבה עצמאית ומעמיק בדיון) לבין מה שאתה בפועל (קשקשן בלתי נלאה שהדברים שהוא כותב חסרי ביסוס ומופרכים כל פעם מחדש) מצחיק אותי, מה אני אעשה.
אוווו תראו ניצן הורוביץ אמר שהתו הירוק נועד ללחות על אנשים להתחסן! זה מידע מבוסס עובדות קריטי וחשוב לדיון שעוסק בהאם צריך להתחסן או לא, בלי ספק! כפיים לך שאתה מעלה כאן את הרמה כל הזמן, שומר אותנו on the point מה שנקרא.
הפוסט קיבל לייק אחדNoam
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

נחמן אש הפרויקטור כתב: 12 ספטמבר 2021, 22:56 חבל שגם יובל התחסל.
עצוב עליו באופן אישי.
מקווה שקיבל פלצבו, הוא תמיד היה אלי הרבה יותר נחמד מאשר איציק שלא היה לובש שק לו הייתי נפטר מהמגרפה הדימיונית.
עזרא,

האמת, אני תמה על ההתנהלות שלך.
יש הבדל בין להטיל ספק, לבין להכריז על אמת מוחלטת שהיא מהצד השני של הקונסנזוס.
ראית כאן שגם שאני בעד להטיל ספק. יותר מזה, אני אומר לך כך:
- אני לא חושב שממשלות פועלות תמיד למען האוכלוסיה שהן אמורות לדאוג לה. בהרבה מקרים זה ממש הפוך.
- אני בודאי לא חושב שחברות התרופות דואגות בהכרח לבריאות הציבור. הן הרבה פעמים דואגות לכיס שלהן, וזה אפילו על חשבון בריאות הציבור, בעיקר בארה"ב.
- אני לא נחרץ כמו הרבה כאן, האמת המוחלטת לא בכיס של אף אחד. זו לא מתמטיקה, לא אנחנו קבענו את הכללים בטבע, תמיד צריך להיות זהיר וצנוע.
- אני ממש לא חושב שהמדיניות הכוללת של ישראל, או של כל ממשלה אחרת בעולם היא מושלמת בעניין הקורונה, גם בעניין החיסונים.
אז אני בעד תמיד להטיל ספק ולחתור כמה שאפשר לאמת ולהבנת המציאות.

ועדיין, הדרך לעשות את זה צריכה להיות דרך המדע, ולא דרך פייסבוק או כל פלטפורמה אחרת, ועדויות של אנשים.
המדע הוא הדרך היחידה להבנת המציאות, והוא מתבסס על עובדות והוכחות. מה שאתה עושה לא שונה מאנשים דתיים שחושבים שהעולם נוצר לפני 6000 שנה, או שכדור הארץ שטוח. אם כולם היו כמוכם, היינו חיים היום במערות, מכסימום רותמים סוסים לכרכרות.
אתה למשל כותב כאן בפורום, תוך שאתה משתמש בתקשורות דגיטלית שכולה פרי של מחקר של שנים (זה לא שאנשים ראו יום אחד אלקטרונים ופרוטונים...). אתה לא טס לחו"ל על מרבד מעופף, אלא במטוס שממריא ולא נופל. אפילו ברפואה, מצאו דרך לקדוח לך בחניכיים ושלא תרגיש כלום... כל החיים שלך אתה נהנה ומשמתמש בפירות של המדע הזה. למה אתה פתאום מבטל את כל הידע הזה בגלל סיפורים של אנשים? גם אם מספרי הסיפורים יהיו חצי מאוכלוסיות העולם, מדע מתבסס על עובדות והוכחות, לא על סיפורים, ולכן אם אתה מחפש את האמת, לך תעבוד קשה ותמצא את התשובות שם.

לשם ריענון המוח, המלצת צפיה:

פרופסור לביולוגיה בסרט על הגאונות של דרווין והאבולוציה, עם תמיכה מלאה של המחקר הגנטי בימינו. ועדיין, נפגש עם כיתת מדעים בתיכון באנגליה – אנשים שבאו ללמוד מדע, כן? – ו-40% מהם חושבים שיהווה יצר את כל היצורים כפי שהם עכשיו. מאד מעניין ומטריד, איך נקבעות התפישות של האנשים.
נחמן אש הפרויקטור
קיבל.ה  28 לייקים

דניאל שקרן? יש שם את הטלפון שלו.מוזמנים לשאול אותו אם הוא מחרטט.
סאחי הוא אויב
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כל מחלה מתחילה מתישהו. כשיש מליוני מתחסנים, חלק מהמחלות שמתחילות בלי שום קשר מתחילות במקרה בתקופת הזמן שאחרי החיסון.
אם היית יודע חשבון היית מבין כמה הסיכוי למקריות שכזו גבוה. אבל לך תסביר חישוב של מיליונים למסכן כמוך.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

פרימו לוי כתב: 13 ספטמבר 2021, 02:11
עוד ביריון דה לה שמעטא.
זה מצחיק אותי האוטו-סוגסטיה שאתה מפעיל כאן והניסיונות שלך לצאת איזה אינטלקטואל ולבדל את עצמך מעזרא הליצן למרות שבפועל אתם אותו דבר. הסמיילי הצוחק זה כי כל הטקסטים שלך באשכול הזנ הם בלון נפוח מאוויר חם. "דיון מגובה עובדות" כדוגמה נפלאה מייצגת, משפט בומבסטי ורציני כשבפועל כל ההודעות שלך הן או ספקנות מטופשת חסרת בסיס או הזזת שער מתמשכת (אז רגע עכשיו הבעיה שלנו היא בכלל החיסון השלישי? אז אנחנו כבר סבבה עם השניים הראשונים?)
הפער בין איך שאתה תופס את עצמך (מלומד עם חשיבה עצמאית ומעמיק בדיון) לבין מה שאתה בפועל (קשקשן בלתי נלאה שהדברים שהוא כותב חסרי ביסוס ומופרכים כל פעם מחדש) מצחיק אותי, מה אני אעשה.
אוווו תראו ניצן הורוביץ אמר שהתו הירוק נועד ללחות על אנשים להתחסן! זה מידע מבוסס עובדות קריטי וחשוב לדיון שעוסק בהאם צריך להתחסן או לא, בלי ספק! כפיים לך שאתה מעלה כאן את הרמה כל הזמן, שומר אותנו on the point מה שנקרא.

למה אתה מדבר ברבים ולא ביחיד? בעצם שאלתי אותך מה לא עובדתי במה שכתבתי, וכל מה שהיה לך לכתוב זה טינופים אישיים עליי בלי שום התייחסות לתוכן? העיקר שאתה מרגיש שייך לצד הנכון.
מעבר לזה, אין לי שום רצון לבדל את עצמי מנחמן אש הפרויקטור. אני מחבב ומעריך אותו ובטוח שיש לו טיפה יותר שכל מרוב המתדיינים כאן.
אינתי עומרי, הפועל.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

מתן כתב: 13 ספטמבר 2021, 00:54
האדום הצורר כתב: 13 ספטמבר 2021, 00:23 למה בארה"ב מחכים לנתונים מישראל על המנה השלישית? ולמה, אם שתי התשובות הראשונות הן שיש להם סיבות טובות, ישראל ששה כל כך לעשות שימוש במנה שלישית?
התשובה לשאלה הזו ברורה לכל מי שקורא את הנתונים ואינו טיפש מוחלט. אפשר לראות אותה בגרף הזה.

בישראל 50% מהאוכלוסיה (שזה מעל 90% מהאוכלוסיה בסיכון, עקב גילאי האוכלוסיה, וההדרגתיות במתן החיסון לפי גיל), חוסנה עד 22/2. בארה"ב 50% מהאוכלוסיה (שזה פחות מ-90% מהאוכלוסיה בסיכון, עקב העובדה שבארה"ב כבר לא היתה הדרגתיות לפי גילאים כבר מאפריל, והעניין הפוליטי) חוסנה עד 1/6. לכן בארה"ב השפעת החיסון אצל מרבית המחוסנים עוד לא ירדה משמעותית, לכן המנה השלישית פחות דחופה. בנוסף, בארה"ב עדיין עדיף להשקיע את מירב המאמצים להגיע אל הלא מחוסנים.
אפשר היה לראות את ההבדל בתחילת אוגוסט, כאשר בבתי החולים בארץ כשני שליש מהמאושפזים היו מחוסנים ובארה"ב פחות מ-5% היו מחוסנים.

ושוב - הנתונים מראים בבירור שההחלטה לתת את המנה השלישית היא החלטה מצוינת, ללא ספק ההחלטה הטובה ביותר שקיבלה הממשלה הזו. המנה השלישית הצילה מאות אנשים ממוות ואלפים ממחלה קשה. למשל עכשיו, רק כשליש מהמאושפזים הם מחוסנים, ורק כ-10% עם מנה שלישית, לעומת כשני שליש לפני חודש.
(במאמר מוסגר: אפשר לנהל דיון בלי המושג "טיפש מוחלט" שמופנה למי שלא בדעתך. זה לא יעשה אותך פחות צודק, מבטיח)

אם 10 אחוז מהמאושפזים הם עם מנה שלישית, זה לא בדיוק מבשר טובות לגבי האפקטיביות שלה לאור הזמן הקצר שעבר מאז שניתנה והכמות הקטנה בהרבה של המחוסנים (לא בדקתי את הנתון הזה ספציפית אז אולי לא הבנתי אותך/אותו נכון). מעבר לכך, כמעט בעולם כולו ההחלטה היא לא לרוץ אליה, כולל באיחוד האירופי ובריטניה על מאות מליוני תושביהן. קצת קשה לטעון בעיניי באופן רציני שזה נובע רק מהפערים בחיסון מאסות של אנשים באוכלוסייה, בוודאי כשמלכתחילה הפערים האלה נבעו בסבירות גבוהה גם משיקולים של זהירות לגבי חיסון שלא נוסה בעבר.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

Ron.T כתב: 12 ספטמבר 2021, 01:44

תראה איזה כיף לחבר שלך למאבק יא נחמן. יש לו מזל שלא התחסל.
הלך לעולמו.
חבריו טוענים שהשב"כ רצח אותו.
פשוט הבנתי שזה רלוונטי להביא פה מה מקורביו חושבים.
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

עוד ביריון דה לה שמעטא.
משעשע לראות שמישהו מטיף לאחרים על "הנסיונות שלך לצאת איזה אינטלקטואל", כשבתחילת אותו משפט הוא זורק בכוונה מושג כמו "אוטוסוגסטיה" כדי... להיראות אינטלקטואל.
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

האדום הצורר כתב: 13 ספטמבר 2021, 09:48
מתן כתב: 13 ספטמבר 2021, 00:54

(במאמר מוסגר: אפשר לנהל דיון בלי המושג "טיפש מוחלט" שמופנה למי שלא בדעתך. זה לא יעשה אותך פחות צודק, מבטיח)

אם 10 אחוז מהמאושפזים הם עם מנה שלישית, זה לא בדיוק מבשר טובות לגבי האפקטיביות שלה לאור הזמן הקצר שעבר מאז שניתנה והכמות הקטנה בהרבה של המחוסנים (לא בדקתי את הנתון הזה ספציפית אז אולי לא הבנתי אותך/אותו נכון). מעבר לכך, כמעט בעולם כולו ההחלטה היא לא לרוץ אליה, כולל באיחוד האירופי ובריטניה על מאות מליוני תושביהן. קצת קשה לטעון בעיניי באופן רציני שזה נובע רק מהפערים בחיסון מאסות של אנשים באוכלוסייה, בוודאי כשמלכתחילה הפערים האלה נבעו בסבירות גבוהה גם משיקולים של זהירות לגבי חיסון שלא נוסה בעבר.
10%? רציני שאתה מתייחס לאחוז בלי לנרמל? מעניין אם זה בגלל שזה מרסק את הטיעון שלך אחרת... בכל זאת כמעט 3 מיליון עם מנה שלישית, רובם המוחלט בקבוצות הסיכון.

העובדות והנתונים לשירותכם -
1:9:41, על כל חולה קשה במנה שלישית יש 9 חולים קשה בשתי מנות, ו 41 חולים קשה לא מחוסנים.
*מעל גיל 60, בנרמול כמובן.

וחשוב לציין שלחלוטין התעלמת ממה שמתן כתב, אפילו שאתה מכיר את שני הנתונים שהוא ציין( אפקטיביות החיסון יורדת עם הזמן, בישראל עבר הכי הרבה זמן מאז שהמאסות התחסנו, בעיקר ובדגש על קבוצות הסיכון ), אתה מתעקש בתוקף לעשות את האחד ועוד אחד הנורא פשוט ומתבקש, מעניין אם זה קשור לזה שזה מנוגד לאג'נדה שלך.
נערך לאחרונה על ידי D&3 ב 13 ספטמבר 2021, 10:35, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדיובל
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

אני רק שאלה , כשאתה בודק במקורות שלך את העדויות הרבות , אתה משווה את כל סוגי העדויות מכל הכיוונים והזויות ומשווה את הכמות והאמינות של כל אחת מהן?
יש לי הרגשה שיש רק צד אחד של המטבע שאתה מקפיד להקשיב לו...
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

האדום הצורר כתב: 13 ספטמבר 2021, 09:03

עוד ביריון דה לה שמעטא.

למה אתה מדבר ברבים ולא ביחיד? בעצם שאלתי אותך מה לא עובדתי במה שכתבתי, וכל מה שהיה לך לכתוב זה טינופים אישיים עליי בלי שום התייחסות לתוכן? העיקר שאתה מרגיש שייך לצד הנכון.
מעבר לזה, אין לי שום רצון לבדל את עצמי מנחמן אש הפרויקטור. אני מחבב ומעריך אותו ובטוח שיש לו טיפה יותר שכל מרוב המתדיינים כאן.
על איזה רבים אתה מדבר? רוב ההודעה שלי היא התייחסות לתוכן, או למעשה להיעדרו אצלך, אבל אתה כזה קורבן מקצועי שזה מתיש. אני לא שייך לשום צד, בניגוד אליך כבשה חסרת מחשבה שאוכלת כל מה שאודי קימרון אומרת לה ובאה להעלות גירה כאן בפורום, אני לא בא עם אג׳נדה מוכנה מראש.
אין תוכן בהודעות שלך. אין שום מידע מגובה בעובדות למרות שאתה טורח לחזור על זה שוב ושוב. מה שיש כאמור ואחזור על זה שוב כי כנראה פספסת (כמו שפספסת כל דבר שמישהו כתב לך כאן וסתר את ה״עובדות״ שלך אבל התעלמת ב[חוסר] אלגנטיות) זה הזזת שער מתמשכת (דוגמא טריה זה המעבר שלך לתקוף את החיסון השלישי), התמקדות בדברים לא רלוונטים (מה שכתבתי על ניצן הורוביץ) והעלאת ״ספקות״.

יודע מה בוא נשחק משחק, נעבור על ההודעות האחרונות באשכול של המשתמש ״האדום הצורר״ ונבדוק האם הוא מקצוען רציני שמנהל פה דיון מגובה בעובדות או שהוא קשקשן בלתי נלאה שעוסק בלבלבל את המוח.
״10 אחוז מהמאושפזים הם עם מנה שלישית״
- מדהים שאתה עדיין מחזיק מעצמך כבר-יכולת לנהל איזשהו דיון בתחום כשעדיין אחרי כל הזמן שעבר אתה לא מסוגל להבין את משמעות המושג נירמול.
״למה לדעתך בריטניה הסירה את רוב מגבלות הקורונה? יכול להיות שזה קשור להשפעתו החיובית של החיסון במניעת מחלה קשה, גם במקרה של חיסון בשתי מנות? למה בארה"ב מחכים לנתונים מישראל על המנה השלישית? ולמה, אם שתי התשובות הראשונות הן שיש להם סיבות טובות, ישראל ששה כל כך לעשות שימוש במנה שלישית? נסתתרה דעתם של ראשי מערכת הבריאות בבריטניה ובארצות הברית?״
׳אני רק שואל שאלות׳ של מתנגד חיסונים קלאסי. האם יש פה דיון מגובה בעובדות? או שאלות רטוריות שמסריחות מקונספירציה?
העובדות הן, נשמה, שזו אכן עמדת המשפחה. לא קבעתי אם הייתה לו קורונה או לא הייתה.
ובכל זאת טרחת להביא את ״עמדת המשפחה״ כדי לרמוז שבעצם אין לו קורונה. אבל היי רק ״הבאת עובדות״.
א. 4 עד 5 חודשים במקרה הטוב לרוב המתחסנים. אתה יכול לתת דוגמה לחיסון שהוגדר אפקטיבי ויעיל שההשפעה שלו השתנתה באופן דומה בטווח זמן כל כך קצר?
זה דיון מבוסס עובדות? או שהחלטת שרוב האנשים התחסנו במנה שנייה במרץ (למרות שאין לך באמת מושג) וראית כתבה בוויינט שאומרת שביולי יעילות החיסון בהדבקה ירדה ל40 אחוז אז הסקת מה שרצית להסיק
וירידה ביעילות החיסונית אחרי זמן זה לא דבר ייחודי לחיסון הזה זה הרי ידוע ונפוץ בחיסונים נגד מחלות אחרות. לא יודע לתת דוגמה כי אני לא שוחה במספרים זה לא התחום שלי אבל הרי גם אתה לא אז מה אתה מבלבל את המוח.
יש לי איזו תחושה עמומה שאני מבין במחקר, רפואה ופסיכולוגיה טיפה יותר מאדון יובל. אבל זה כמובן רק אני, סתם כלומניק שמנהל פה דיון מגובה בעובדות במשך 15 עמודים
מתקרבן קלאסי שלך
ממש דיון מבוסס עובדות. חלילה אין פה ספוקלציות שמרמזות לקונספירציה וניסויים רפואיים על גבנו.
אבל אני לא מתנגד לחיסונים, אז מה הטעם לקרוא לי כך?
אם זה מסרב להתחסן, טוען שאנשים אחרים לא צריכים להתחסן ומשקיע זמן ואנרגיה כדי לשכנע אנשים שהחיסונים לא בטיחותיים ושעושים עלינו ניסוי, אז זה מתנגד חיסונים.
רוצה לגבות את זה בעובדות כמו שאתה אוהב? לינקים משהו או שאתה סתם אוהב לזרוק שטויות שגורמות לישראל להשמע כמו איזה מעבדת ניסוי של המדען המטורף? סליחה אין לך בכלל בעיה עם החיסון, אתה רק לא אוהב את הקצב של הקבלת החלטות. אתה טמפרמנט מתחמם לאט זה לא בא לך בטוב.
דרך אגב, יש גם אפשרות נוספת - שהמדינה לא דואגת רק לאזרחים שלה אלא בעיקר לכסתח לטווח הקצר ולפופולריות של מי שמנהלים אותה. אבל זה כמובן לא יעלה על הדעת, בוודאי כשמדובר באדונים בנט ולפניו נתניהו. רק טובת העם לנגד עיניהם.
דיון מגובה עובדות - קווים לדמותו.
https://mobile.mako.co.il/news-lifestyl ... b71027.htm

המדען הראשי של 'פייזר' בהקלטה: "ישראל היא סוג של מעבדה"
תמיכה גסה בקונספירציה מזן נחות למדי, בפועל אמירה שהוצאה מהקשרה קלאסי. אההההה אבל אבל המדען של פייזר אמר שאנחנו עכברי מעבדה! כבשייים!!!!!. כן ככה זה נשמע הדיון הרציני המקצועי המגובה עובדות שלך.
*הקלטה של ניצן הורוביץ אומר שהתו הירוק לא הכרחי בכל המקומות אבל מאחידים את זה על כל המקומות כדי ליצור משמעת בציבור ולעודד אנשים להתחסן*
כבר התייחסתי לזה למעלה אבל אם אתה מרגיש שהוידאו הזה תומך בעמדה שלך שאנשים שלא באוכלוסית סיכון לא צריכים להתחסן, מראה הרבה מה נחשב אצלך ״דיון מגובה בעובדות״
החיסון של פייזר כפי שהוא ניתן במרבית המקומות בעולם כיום לא אפקטיבי במיוחד כנגד הדבקה, אלא בעיקר נגד אשפוז, התדרדרות למצב קשה וקריטי, ומוות. מכיוון שאצל אוכלוסיות לא בסיכון הסיכוי להגיע לכך הוא בכל מקרה נמוך מאוד, אני בספק כמה רלוונטי מה שכתבת.
ולכן כתבתי - לא אפקטיבי במיוחד, ולא "לא אפקטיבי בכלל", והתייחסתי לאופן בו הוא ניתן ברוב העולם ולאופן בו מחוסנים רוב הישראלים - בשתי מנות. לגבי הבוסטר, בוא נראה מה יראו לנו הנתונים כשייצאו.
כבר כתבו לך שם מיד אחרי למה זיינת את המוח.

טוב זהו נמאס לי וזה 20 דקות מהחיים שכבר לא יחזרו לי. דיון מגובה בעובדות הוא אומר לי. אני מקווה שלפחות את עצמך אתה מצחיק
הפוסט קיבל 2 לייקיםיובלNoam
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אדון פרימו בלי ספק הוכיח שהוא שייך עכשיו לצד הנכון, טרח לכתוב הודעה ארוכה שאין בה תוכן אבל עשה שימוש יפה בציטוטים ובמילים "מזיין את המוח", שמעידות בלי ספק שהוא בטוח בטיב הטיעונים שלו.
דרך אגב, שאלה עקרונית - אין הבדל מבחינתך בין להביע דעה שלילית על מדיניות ממשלתית של חיסון אוכלוסייה של מיליונים לגבי חיסון ספציפי לבין להתנגד באופן גורף לכל החיסונים באשר הם? אתה בטוח שאני ההזוי וזיין המוח?
אינתי עומרי, הפועל.
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

איך אני אוהב את הז'אנר המקובל פה של "מה אני בכלל מבזבז זמן על להתדיין עם אחד כמוך" (יעני איזה זמן יקר אתה מבזבז מעיסוקיך הכה גורליים), כשבפועל אותם אלה שמשחקים אותה "מה אני בכלל מגיב לך" הם אלה שגורמים לדיונים האלה להיארך 800 עמודים.
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
הפוסט קיבל לייק אחדEl dudernio
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אבל הוא צודק. הצורר לא מנהל דיון עם אף אחד, הוא מתעלם מ 99% ממה שענו לו, ואז כותב שוב את אותה שטות שהופרכה. התסכול, של כל מי שענה לו ואז הבין שיש רק התעלמות כתגובה, הוא ברור מאליו.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האם יש סיכוי שצורר יגיב אי פעם לאחת מעשרות השאלות שהופנו אליו?
טכנית, מה אתה אומר? אתה מכיר אותו, לא? יש סיכוי כזה, או שזה קטע קבוע אצלו?
:whome: :whome: :whome: :whome: :whome:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אני מגיב לתוכן רלוונטי כמו מה שמתן העלה. לאנשים שלא קוראים את ההודעה שלי (שהתייחסה באופן ספציפי לנרמול ביחס לאוכלוסייה) ואז נוזפים בי שאני לא מבין מה זה נרמול אני פחות טורח להגיב (כנ"ל, דרך אגב, לגבי אנשים שלא מבינים למה יש משמעות לירידה של חיסון לאפקטיביות של 39% במניעת הדבקה כשדנים ביעילות שלו למניעת הדבקה. הניחוש שלי הוא לא שהם לא מבינים, אלא שהם מביעים עמדה נגדית לשם הויכוח). גם כשטקנובוי אשכרה טרח לקרוא את מה שאני כותב התייחסתי באריכות לדברים שכתב, ואפילו הגבתי בסעיפים למר לוי השם ישמרו. פשוט לא כל פליטה של משתמש חייבת לקבל מענה או רלוונטית לדיון.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 13 ספטמבר 2021, 12:29 אני מגיב לתוכן רלוונטי כמו מה שמתן העלה. לאנשים שלא קוראים את ההודעה שלי (שהתייחסה באופן ספציפי לנרמול ביחס לאוכלוסייה) ואז נוזפים בי שאני לא מבין מה זה נרמול אני פחות טורח להגיב. גם כשטקנובוי אשכרה טרח לקרוא את מה שאני כותב התייחסתי באריכות לדברים שכתב, ואפילו הגבתי בסעיפים למר לוי השם ישמרו. פשוט לא כל פליטה של משתמש חייבת לקבל מענה או רלוונטית לדיון.
אני הפניתי אליך עשרות שאלות (לא מגזים).
כמה פעמים כתבת תגובה שהזכרת בה את הדברים שכתבתי, אבל מעולם מעולם מעולם לא התייחסת לאף אחד מהמחקרים שהבאתי שסותרים את הטענות שלך, לא הגבת כשהזכרתי לך את אותם דברים שלפני כן התעלמת מהם, ולא התייחסת להפרכות אחרות של הטיעונים שלך.
אתה מגיב (לא עונה, מגיב) כשיש לך תגובה שנראית לך מספיק אלגנטית ושאף אחד לא ישים לה שהתחמקת מהשאלה עצמה. בשאר הפעמים אתה פשוט מתעלם.
מצטער שאני אומר לך, אבל פרימו צודק ואתה אשכרה חי בסרט.
נדמה לך שאתה שולף פה טיעונים מוחצים ועונה תשובות מנצחות, כשבפועל אתה שופך פה לינקים אקראיים שקיבלת ממתנגדי חיסונים אחרים, וההתחמקויות שלך די עלובות והרבה יותר מביכות ממנצחות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אוקיי כפרה
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

האדום הצורר כתב: 13 ספטמבר 2021, 12:01 אדון פרימו בלי ספק הוכיח שהוא שייך עכשיו לצד הנכון, טרח לכתוב הודעה ארוכה שאין בה תוכן אבל עשה שימוש יפה בציטוטים ובמילים "מזיין את המוח", שמעידות בלי ספק שהוא בטוח בטיב הטיעונים שלו.
דרך אגב, שאלה עקרונית - אין הבדל מבחינתך בין להביע דעה שלילית על מדיניות ממשלתית של חיסון אוכלוסייה של מיליונים לגבי חיסון ספציפי לבין להתנגד באופן גורף לכל החיסונים באשר הם? אתה בטוח שאני ההזוי וזיין המוח?
ברח לך המתקרבן שוב חמודי. מה קרה נעלבת שקראתי לך זיין מוח? עאלק הודעה ארוכה שאין בה תוכן. נראה לי שריכוז הציטוטים האחרונים שלך אחד אחרי השני מצליחים להבהיר בצורה די טובה את הפער בין כך שאתה חושב שאתה איזה מלומד מקצוען שמסתכל נכוחה אל עבר המציאות (וגם זורק פה רמיזות כאילו יש לך איזה רקע או מומחיות בתחום, למרות שאתה שואל אם יש עוד חיסונים בעולם שהיעילות שלהם יורדת אחרי כמה זמן. אין ספק שולט בחומר), כשבפועל אתה עסוק בלהתקרבן ולזיין את המוח ואין לך מושג על מה אתה מדבר.
הציטוט הזה מטקנו מסכם די טוב את העניין, נדמה לך שאתה שולף פה טיעונים מוחצים ועונה תשובות מנצחות, כשבפועל אתה שופך פה לינקים אקראיים שקיבלת ממתנגדי חיסונים אחרים, וההתחמקויות שלך די עלובות והרבה יותר מביכות ממנצחות.
הפוסט קיבל לייק אחדיובל
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

האם מה ששאלתי הוא אם יש עוד חיסונים שהאפקטיביות שלהם יורדת אחרי כמה זמן? ממליץ לך לחזור לקרוא את מה ששאלתי, אם אפשר, בצורה מנורמלת. תשתדל לא להתקרבן בדרך.
אינתי עומרי, הפועל.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

דרך אגב, מר לוי, אם הגעת למצב שאתה צריך לשקר כדי לנצח בויכוח, אולי כדאי שתבדוק את טיב הטיעונים שלך.
אינתי עומרי, הפועל.
שליחת תגובה