ניהול המועדון

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

יובל כתב: 07 דצמבר 2020, 17:22
טכנית לארז כתב: 07 דצמבר 2020, 16:22 שים לב שכל הדברים הטובים שיש לך להגיד הם בנושא הישראלים (ומה עוזרת לנו ההחתמה של בריסקר אם בסוף שחררו אותו אחרי משחק וחצי?).
לא חושב שבנוגע לישראלים למישהו היו תלונות.

בנוגע לזרים, שהם הליבה של העסק לכל הדיעות - אנחנו על הפנים.

אתה חושב שהניהול של המועדון הוא טוב?
לגבי בריסקר - לא שחררו אותו. החתימו והשאילו (יש לו חוזה לעוד עונה). אני חשבתי ואני עדיין חושב שהיה נכון להשאיל אותו העונה. לא היה לו מקום ליד מדר, טימור ועוד גארד זר. ואי אפשר היה לוותר לא על טימור ולא על גארד זר. גם העונה הוא עדיין לא נותן תפוקה שמצדיקה מקום מרכזי ברוטציה של הפועל וכזאת שהופכת את ההשאלה שלו לאיזה ביזיון.

ונכון, קבלת ההחלטות בנושא הישראלים הרבה יותר טובה בנושא הזרים. עכשיו, מה מצחיק? שבנושא הישראלים, להנהלה יש חלק הרבה יותר משמעותי בקבלת ההחלטות. ההחתמות האלה הן בדרך כלל לכמה שנים קדימה, עם משמעויות כלכליות יותר גדולות (בגלל המיסוי, אורך החוזה, העובדה שקשה מאוד לחתוך שחקנים ישראלים), הן נעשות הרבה פעמים בטיימליין שלא מתיישב עם בניית של קבוצה לעונה ספציפית, ולפעמים אפילו עוד לפני שמוחתם צוות מקצועי. בגלל כל הסיבות האלה, בכל הקשור להחתמת ישראלים, ברוב הפעמים ההנהלה היא זו שמקבלת את ההחלטות את מי להחתים ביחד עם הצוות המקצועי, או לפעמים אפילו בלי התחשבות בצוות המקצועי (תומר גינת ובריסקר למשל הוחתמו בלי שהיה מאמן חתום בכלל).
אז אם דווקא בתחום שבו להנהלה יש חלק יותר משמעותי בקבלת ההחלטות הדברים מתנהלים יותר טוב, אולי אנחנו כן נופלים בזרים בגלל ההחלטות של הצוות המקצועי ולא בגלל רמי כהן? עכשיו, ברור שגם אם הצוות המקצועי בוחר את הזרים, להנהלה יש אחריות. ההנהלה בוחרת את הצוות המקצועי, היא מחלקת את התקציב, היא נותנת את התנאים. אבל זה לא אומר בהכרח שאם נפלנו גם שלוש שנים רצוף עם הזרים, זה אומר שהניהול לא טוב. לפעמים זה כן. כשרמי הדר החליט לפרק את הסגל, לשחרר את וויליאמס והאוול, וההנהלה נתנה לו (משהו שבחיפה לא היה קורה), זו הייתה התנהלות גרועה. כשקטש החליט לא לרשום את הזר הכי טוב (דוראנד סקוט) לשני משחקים קריטיים, שאחד מהם הפסדנו ובגלל זה ירדנו ממקום 3 למקום 7, או בכלל לוותר עליו ולא להחתים אותו לעונה נוספת למרות שהייתה אופציה בחוזה (משהו שבאילת לא היה קורה), זו הייתה התנהלות גרועה. אבל זה שבית הלחמי נפל עם הזרים אצלנו בעונה שעברה ועכשיו פגע עם הזרים באילת, זה לא על ההנהלה.
אז בעצם הכל מושלם, והאשמה היחידה של ההנהלה בכל מה שקשור לזרים זה שלעיתים קורה שלא כופים על מאמן דברים (כמו הדוגמא שנתת עם דורנד סקוט וקטש).
כמו שאמרתי פה כבר - גם אם יחליפו את כל ההנהלה, כל עוד הליך בחירת הזרים של המועדון הזה יישאר זהה, שום דבר לא ישתנה.
כן, ברגע שנופלים ככה עם זרים 3 עונות רצוף ועם כ"כ הרבה זרים אז משהו לא תקין קורה, והוא לא משתנה.
מי אלה אנשי ה"צוות המקצועי" שבוחרים את הזרים שלנו?
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
סמל אישי של משתמש
הלך המומנטום
קיבל.ה  956 לייקים

אם בשנה הבאה יחליפו את כל הנהלת המועדון זה אומר שבשלוש השנים האחרונות פלוס בשנה הבאה אין אף אדם שמעורב באופן ישיר בבחירת כל הזרים בכל השנים יחד. אז מה זה אומר שאם יחליפו את ההנהלה וההליך נשאר עדיין ניכשל בבחירת הזרים כשמדובר בהכרח באנשים אחרים???
לעניין בחירת הזרים: אני לא יודע איך בחרו ב-2020/21 את הזרים, אני לא יודע איך בחרו ב-2012/13 את הזרים ואיך תהליך בחירת הזרים השתנה במהלך השנים הללו, אבל זה באמת מתסכל שברוב המקרים אנחנו נופלים על לפחות שנים זרים שלא קשורים למקצוע וצריכים להחליף אותם אחרי 5-6 מחזורים.
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

אני מתכוון לזה שאם האנשים שבוחרים אצלינו את הזרים בשנים האחרונות ימשיכו להיות אותם אנשים, גם להחליף את כל ההנהלה לא יעזור.
בעיני זה לא מקרי שאתה נופל 3 שנים רצוף במשהו כמו 18-19 זרים מתוך 21 שאתה מביא.
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

זה שאתה קבעת שנפלנו עם כל הזרים האלה לא הופך את זה לנכון.
וכמובן ה"הוכחה" היחידה לתיאוריה שלך שאותם אנשים בוחרים את הזרים במועדון במשך כל השנים, היא שאנחנו נופלים עם הזרים.
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

ומה ה"הוכחה" שלך לזה שמי שבוחר אצלינו את הזרים אלה כל פעם המאמן התורן והעוזר שלו? זה שכתבו את זה פה בפורום?
אתה בעצמך הרי שאלת פה "באיזו קבוצה אתה כן יודע איך הזרים נבחרים?"
כלומר גם אתה די מסכים איתי שהליך בחירת הזרים והאנשים שעומדים מאחורי כל הנושא הזה הוא די לא ברור. לפחות לקהל "הפשוט".

לגבי זה שנכשלו ב18-19 זרים מתוך 22 ב-3 שנים, זו רשימת הזרים שלנו ב-3 העונות האחרונות:
18/19 :

1. דלאס מור
2. ג'נתן הולמס
3. אלאדה אמינו
4. ג'מאל שולר
5. ג'רל מקניל
6. גרלון גרין
7. דבון אקון פרסל
8. דשון סטיבנס

19/20:
9. דזי רודריגז
10. מלקולם גריפין
11. רודני פרוויס
12. דימיטריוס טרדוול
13. לנזל סמית
14. מארק ליונס
15. לטביוס ווילחיאמס
16. ג'ורדון המילטון
17. ג'ורדן דיוויס
18. סק הנרי
19. טאליב זאנה

20/21:
20. וולטר למון
21. רג'י אפשו
22. ג'ון דיבלר

רשימה של 22 זרים שעברו פה מאז עונת 18/19 ועד היום. סה"כ 22 זרים ב-3 עונות (אני עוד לא מכניס אפילו את טוקוטו ויורק שהגיעו עכשיו, איתם זה כבר 24).
כמה מה-22 האלה היו לדעתך זרים טובים?
בעיני 3 וחצי. ג'רל, לטביוס, ג'ורדן דיוויס וחצי טרדוול שהיה בסדר.

אשמח לשמוע איזה עוד זרים מתוך ה-22 האלה היו זרים טובים בעיניך.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

זה כי אתה מגזים
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

קודם כל, בניגוד אליך אני לא טוען שאני יודע משהו על הליך בחירת הזרים במועדון ולכן אני גם לא צריך הוכחה. אתה זה שטוען שהליך בחירת הזרים הוא תמיד אותו דבר אז הייתי מצפה ל"הוכחה" קצת יותר משמעותית מאחוזי הפגיעות שלנו בזרים.
דבר שני, העונה מי שהתראיין בנוגע לזרים היו פלדה וקסטריטיס, בעונה שעברה היה את בית הלחמי ואפילו הביאו לו את הסקאוט שלו מגלבוע (שאשכרה עשו עליו כתבות צבע בעקבות זאת), ועונה לפני זה היה פרנקו שהמשיך איתנו לעונה שניה (כשבעונתו הראשונה הגענו להישג הכי טוב שלנו מאז שחזרנו). כלומר, אתה בעצם טוען שלא רק זה תמיד אותם אנשים מסתוריים שבוחרים את הזרים, אלא שההנהלה גם מגייסת את המאמנים לשקר לתקשורת ולספר להם שזה בעצם הם שבוחרים את הזרים (השקר עם הסקאוט מגלבוע זה חתיכת שקר מורכב אם ככה). ומה קרה עם פרנקו? בעונה הראשונה הוא בחר את הזרים ובעונה השניה ההנהלה?

לגבי רשימת הזרים שהבאת פה, בעיני מקניל, וויליאמס ודייוויס היו זרים מעולים, המילטון, הנרי וזאנה (בעונה שעברה) היו טובים וטרדוול, סמית' וגרין היו סבירים. סטיבנס בקושי שיחק אבל נדמה לי שהוא גם היה בסדר. השאר די נפילות.
ובוא אני אגלה לך סוד, הרבה מהנפילות האלו הם ממש לא שחקנים רעים. חלקם מצוינים אפילו. אקון פרסל עושה מספרים מצוינים בליגה הטורקית והוא תפר אותנו השנה עם באקן, דאלאס מור גם נתן עונה מצוינת בנאנטר הצרפתית בעונה שעברה (שהיא קבוצה ברמה גבוהה מאוד). לא כל פעם שזר לא מצליח זה בגלל שהוא גרוע.
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

אני גם לא טוען שאני "יודע משהו על הליך בחירת הזרים",
אני מניח/חושב/מעריך משהו, שדי קל להסיק אותו בעקבות רצף הכשלונות בבחירתם.

אתה רוצה להמשיך לספר את הסיפורים הקבועים של "זה קסטריטיס הביא אותו"? סבבה.

וגם לפי חוות הדעת שלך, רק 6 זרים מתוך 22 היו מוצלחים (מקניל, לטביוס, המילטון, זאנה, דיוויס וסר הנרי).
עזוב שאני לא רואה איך סק הנרי יכול להיחשב כהצלחה, גם אתה יודע שיש לנו אחוז קטסטרופלי של פגיעה בזרים.

איזה ביש מזל אה?
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

טכנית לארז כתב: 08 דצמבר 2020, 19:01 אני גם לא טוען שאני "יודע משהו על הליך בחירת הזרים",
אני מניח/חושב/מעריך משהו, שדי קל להסיק אותו בעקבות רצף הכשלונות בבחירתם.

אתה רוצה להמשיך לספר את הסיפורים הקבועים של "זה קסטריטיס הביא אותו"? סבבה.

וגם לפי חוות הדעת שלך, רק 6 זרים מתוך 22 היו מוצלחים (מקניל, לטביוס, המילטון, זאנה, דיוויס וסר הנרי).
עזוב שאני לא רואה איך סק הנרי יכול להיחשב כהצלחה, גם אתה יודע שיש לנו אחוז קטסטרופלי של פגיעה בזרים.

איזה ביש מזל אה?
אז אתה מניח שזה אותם אנשים כי אחוזי הפגיעה לא טובים ועוד טוען שזה משהו שדי קל להסיק אותו.
מקווה שאתה לא בלש במשטרה.
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

אז מה הטיעון? שבכל השנים האלה הכישלון בבחירת הזרים הוא כל פעם על מישהו אחר?

איזה ביש מזל כאמור.
כל פעם מישהו אחר מנסה וכל פעם התוצאה זהה לחלוטין.
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

אני חושב שצריך לבסס פה כמה הנחות מוצא.
דבר ראשון - מה מגדיר זה כזר טוב?
אני חושב שאי אפשר להסתכל על זר בפני עצמו, אלא ביחס למחיר שלו ולתפקיד שלו בקבוצה. מתוך ארבעה זרים, בדר"כ אחד אמור להיות זרתותח, שניים ראויים לחמישיה (משמע יותר זולים או יותר טובים בקצת מהישראלים הזמינים בשוק לעמדות שלהם) ואחד על תקן שחקן משלים - זול ובסדר, לא לחמישיה אבל כן ל-10-15 דקות במשחק.

דבר שני - האם חילופי זרים הם לגיטימיים?
אני חושב שמטופש לחשוב שלא. הרי כולם מחליפים זרים, יש פה יותר מדי משתנים בשביל להצליח בכל זר.
ואם החלפה היא לגיטימית, אז בתוך עונה שלמה כמה זרים אמורים להתאים לקטגוריות שהגדרתי למעלה? בוא נגיד ששתי החלפות (לא כולל פציעות) זה לגיטימי, זה אומר שאם שני זרים בשנה לא נופלים לאף אחת מהקטגוריות שהגדרתי למעלה אז אנחנו עדיין בסדר.

אז בשלושת העונות האחרונות היו לנו 22 זרים, שזה קצת יותר מ- 4 יותר מדי (כי היו כאלה שהמשיכו עונה שניה), אבל זה כולל את עונת הקורונה שבה הוחלפו הרבה סגלים בליגה.
מתוך השלוש שנים האלה היינו אמורים להיות עם שלושה זרים תותחים ואמנם לא נפלנו על אף קרלון בראון, אבל יש לנו כמה הצלחות (וויליאמס, דייויס, מקניל). חוץ מהם עוד שישה זרים טובים יותר מהאופציות הישראליות בשוק בתפקיד שלהם לא קשה למצוא ברשימה הזאת (כמעט כל גבוה שנמצא ברשימה, הנרי, המילטון, גרין ועוד).

אז באמת נפלנו בזרים או שפשוט לא הצלחנו כמו שהיית רוצה שנצליח?

*אגב, ההשוואה האמיתית היא לקבוצות אחרות, אבל אין לי זמן ו/או כח להוציא רשימה של זרים מהקבוצות האחרות ולבדוק מה הם היו שווים. חוץ מגלבוע (ומכבי א' וב') אני לא מצליח לחשוב קבוצות שבאופן עקבי היו להם זרים מפחידים, בטח לא יותר מאחד בעונה אחת או שתיים.
עם הזמן הייאוש נעשה יותר נוח
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

בוא נגיד שיש דבר אחד ברור שמגדיר זר כנפילה - שחותכים אותו לפני סיום העונה מסיבה מקצועית.
ב-3 הקיצים האחרונים הבאנו 11 זרים חדשים במהלך פגרת הקיץ (מור, הולמס, אמינו, שולר, רודריגז, גריפין, פרוויס, טרדוול, אפשו, למון, דיבלר).
מתוך ה-11 האלה 7 נחתכו בתוך העונה (מור, הולמס, אמינו, רודריגז, גריפין, פרוויס, למון) עוד שניים בדרך להיחתך (אפשו ודיבלר), אחד נחתך כי נפצע (טרדוול) והיחיד ששרד עונה שלמ האחרי שהוחתם בקיץ היה ... ג'מאל שולר, שגם הוא היה הצלחה מסחררת כידוע.

למה זה קורה? למה זה חוזר על עצמו שנה אחרי שנה?
ביש מזל כאמור.
להסיק מזה שיש פה בעיה מערכתית בבחירה זרים? חס וחלילה. אסור לדבר ככה.
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

קודם כל, זה מדגם יחסית קטן וזה לא בהכרח מעיד שיש בעיה מערכתית.
אבל זו לא הנקודה, הנקודה היא שאתה טוען/מסיק שבניגוד למה שהמועדון והמאמנים מספרים לנו, אלה למעשה אותם אנשים שבוחרים את הזרים עונה אחרי עונה, והראיה החותכת שאתה מציג היא כמות הנפילות. לך זה נראה כמו מסקנה שקל להסיק, לי זה נראה כמו קפיצה לוגית מופרכת.
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

מדגם יחסית קטן? 22 זרים זה מדגם יחסית קטן?

ואתה סותר את עצמך.
מצד אחד אתה אומר:
הוקיץ' כתב: 06 דצמבר 2020, 13:56 אתה אומר שלא ברור מה הליך בחירת הזרים, באיזו קבוצה אתה כן יודע איך הזרים נבחרים?
ומצד שני אתה מסביר לי פה כבר יומיים שהכל שטויות וידוע לכולם מי בוחר את הזרים אצלינו.
אז תחליט, זה ידוע או לא ידוע מי האנשים שבוחרים אצלינו את הזרים?
ואם זה כן ידוע, מי הם? אני אשמח לדעת. אני שואל את השאלה הזו פה כבר חודשים.
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

טכנית לארז כתב: 08 דצמבר 2020, 20:19 מדגם יחסית קטן? 22 זרים זה מדגם יחסית קטן?
22 זרים זה לא גודל המדגם. גודל המדגם הוא שלוש שנים. אז כן, זה מדגם קטן, מאוד*.

*נכון שקשה מאוד להשיג גדלי מדגם רלוונטיים בדברים האלה אבל זה בכל זאת מצריך הרבה זהירות בהסקת המסקנות
עם הזמן הייאוש נעשה יותר נוח
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

ואם ב-3 שנים אני מביא 100 זרים? זה גם לא מדגם מספיק משקף כי זה 3 שנים?
אין קשר למספר העונות. מה שחשוב זה כמה זרים מנית. מניתי 22.
אז בשורה תחתונה הבאת פה 22 זרים ב3 העונות האחרונות ואתה בקושי מוצא לי 6 שיכולים להיחשב כהצלחה.

אבל עזוב את זה.
אני שואל כבר כמה חודשים, מי אחראי על הבאת הזרים בקבוצה הזו? מי זה אנשי ה"צוות המקצועי" שמעלים שמות? מי האנשים שעוקבים אחרי שחקנים? מי האנשים האלה?
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

טכנית לארז כתב: 08 דצמבר 2020, 20:19 מדגם יחסית קטן? 22 זרים זה מדגם יחסית קטן?

ואתה סותר את עצמך.
מצד אחד אתה אומר:
הוקיץ' כתב: 06 דצמבר 2020, 13:56 אתה אומר שלא ברור מה הליך בחירת הזרים, באיזו קבוצה אתה כן יודע איך הזרים נבחרים?
ומצד שני אתה מסביר לי פה כבר יומיים שהכל שטויות וידוע לכולם מי בוחר את הזרים אצלינו.
אז תחליט, זה ידוע או לא ידוע מי האנשים שבוחרים אצלינו את הזרים?
ואם זה כן ידוע, מי הם? אני אשמח לדעת. אני שואל את השאלה הזו פה כבר חודשים.
כן, 22 זרים זה מדגם יחסית קטן.
ואני לא רואה את הסתירה פה. אני לא יודע בדיוק איך נראה הליך הבחירה אצלנו, אבל לפחות לפי מה שהמועדון מספר כלפי חוץ זה משהו שנמצא בידי המאמן בגדול. כדי שאני אאמין שיש פה איזו קונספירציה אני צריך משהו קצת יותר רציני מאחוזי פגיעות על פני שלוש שנים.
ולמה אתה כל כך מופתע שאף אחד לא עונה לך? אתה שואל בפאקינג פורום אוהדים ומתרעם על כך שאין תשובה.
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

יפה, אז גם אתה טוען שאתה "לא יודע בדיוק איך נראה הליך הבחירה אצלנו".
אחלה. אז כל עוד אתה בעצמך מספר שאתה לא יודע, אני לא חושב שאתה יכול לפסול טענות אחרות.
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

טכנית לארז כתב: 08 דצמבר 2020, 21:02 יפה, אז גם אתה טוען שאתה "לא יודע בדיוק איך נראה הליך הבחירה אצלנו".
אחלה. אז כל עוד אתה בעצמך מספר שאתה לא יודע, אני לא חושב שאתה יכול לפסול טענות אחרות.
נו באמת, אני לא צריך לדעת בדיוק איך נראה הליך הבחירה אצלנו כדי לחשוב שללא בדל ראיה התיאוריות שאתה מציג פה מופרכות.
אני גם לא יודע מי עושה את הכביסה אצלנו, אבל יהיה לך קשה לשכנע אותי שזה ג'ון דיבלר.
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

מופרכות בעיניך.
בעיני מופרך להאמין שכל שנה זה המאמן ועוזרו בלבד שמביאים לנו למונים ורודריגזים.

כל אחד ומה שנראה לו.
סמל אישי של משתמש
הלך המומנטום
קיבל.ה  956 לייקים

טכנית לארז כתב: 08 דצמבר 2020, 15:47 אני מתכוון לזה שאם האנשים שבוחרים אצלינו את הזרים בשנים האחרונות ימשיכו להיות אותם אנשים, גם להחליף את כל ההנהלה לא יעזור.
בעיני זה לא מקרי שאתה נופל 3 שנים רצוף במשהו כמו 18-19 זרים מתוך 21 שאתה מביא.
חסר לי חלק אחד להשלמת הפאזל: בהנחה שהצוות המקצועי מתחלף כמעט בכל שנה וההנהלה תוחלף, מי הם אותם אנשים שנשארים במערכת ומקבלים את ההחלטות המקצועיות לגבי החתמת הזרים בתחילת העונה?
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

זה לא סוד גדול שבעבר ברמה זו או אחרת אוהדים היו מעורבים בניסיון למצוא שחקנים זרים.
האם זה כך גם עכשיו? האם זה רע בהכרח? לא יודע. מה שדי בטוח הוא שהליך בחירת הזרים הנוכחי לא מקדם במיוחד את הקבוצה
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
הלך המומנטום
קיבל.ה  956 לייקים

העונה היחידה שבה אני יודע על מעורבות של אוהדים בבחירת הזרים היא ב-2016/17 שבה נעזרו בפז.
בעונה הזו ארבעת הזרים שפתחו את העונה היו הטובים ביותר בעיני בהפועל במתכונתה החדשה מאז חזרתה לליגת העל. (בנקס, טאקר, וויליאמס והאוול).
באילו מקרים נוספים אוהדים / אנשים שהם לא בעלי תפקיד במועדון מעורבים בבחירת הזרים?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

וואו, איזה דיון מטומטם.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

לפחות לגבי תרומת התגובה הזאת לדיון הזה לא יהיה ויכוח.
שליחת תגובה