יסודות כדורגל בהפועל ת"א

פורום אוהדי הפועל תל אביב
שליחת תגובה
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1695 לייקים

אני באמת מנסה להבין רגע משהו ברצינות.

לא הגיוני שאתה מסתכל על משחק של קבוצה הרי, ודברים בסיסיים לא מתקיימים שם. זה לא שאתה צופה במשחק של החבר'ה בשכונה. זו קבוצה מקצוענית בליגה מקצוענית.
הרי ראינו את הדברים האלו הרבה לפני שהפכנו למועמדים ודאים לירידה. אלו לקויות בסיסיות בכדורגל. דברים שמלמדים אותך באיזור גיל 12-13. כנראה שאפילו לפני.

יש דברים שאני רואה כבר תקופה ארוכה ואני באמת מנסה להבין האם אלו שחקנים שמעולם לא עבדו איתם על יסודות כדורגל, בסיסיים ממש, או שהם באמת כאלה גרועים ואין תקווה...

- איך זה ששחקן מכדרר בלי לחץ של שחקן יריב, רואה מולו שחקן פנוי ועדיין מוסר לשחקן יריב או לחוץ בלי שלחצו אותו?
- איך זה ששחקן רואה שחקן אחר רץ למתפרצת והוא מוסר לו אחורה במקום קדימה?
- איך זה ששחקן עומד מול שער 7 מטר רוחב ושוער 1 מטר רוחב שלא פותח ידיים לצדדים ועדיין יבעט ישירות לאמצע הגוף שלו ואפילו לא לצדדים?
- איך זה ששחקן מזהה שלוחצים אותו ליד הרחבה של הקבוצה שלו וינסה למסור הצידה בלי להסתכל וליצור מצב נחיתות מספרית בהגנה?
- איך זה שכמעט כל 2 על 2 באגף נגמר איכשהו במצב לקבוצה היריבה? סגירה בסיסית ואפילו די קלה.
- איך זה שכמעט אף מגן בקבוצה הזו לא יודע להרים כדור בצורה נכונה? אתה מגן לעזאזל. זה חלק מדרישות התפקיד הכי מינמליות שיש. שיקרת בקורות חיים כנראה.
- איך זה שאף שחקן לא יודע לבעוט בעיטות חופשיות או קרנות בצורה מעל סבירה מינוס?
- איך זה שאף שחקן בקבוצה הזו לא יודע לבעוט בצורה סבירה אפילו מרחוק?

מנסגר איתך הפועל פאקינג ת"א ?
יהיה טוב הפועל!
סמל אישי של משתמש
Charmander
קיבל.ה  379 לייקים

לדעתי האישית 80% מהבעיות שציינת פה הם מנטליות נטו, רוב השחקנים בפאניקה קבועה והם מפחדים מהצל של עצמם ויעדיפו לעשות פעולה לא טובה מאשר פעולה טובה אם זה מוריד את הסיכוי שהם יאבדו כדור ויהיו אחראיים לספיגת גול. וחלק קטן מהשחקנים פשוט זורק זין.
את רוב השחקנים ראינו כבר מעל שנה או לחילופין בקבוצות אחרות ואנחנו יודעים שהם משחקים הרבה מתחת לרמה הנורמלית שלהם ופתאום כל פעולה פשוטה היא פעולה שהם לא מסוגלים לבצע.
בגלל זה הייתי מחליף מאמן, ניכר שאבוקסיס משדר להם פאניקה וחוסר אמונה מוחלט בהם וביכולות שלהם ושהוא פשוט לא מצליח להתחבר ולהרים את השחקנים.
המצב בהפועל לא יכול להיות יותר גרוע מזה
הניסנובס: "Hold my beer"
הפוסט קיבל 2 לייקיםSickleCelldino
ונרקומן
קיבל.ה  149 לייקים

כל כך הרבה דברים לא עובדים בקבוצה הזאת שלהתחיל לנתח את זה זה פשוט מביך.
סמל אישי של משתמש
ההוא שאמרו לו
קיבל.ה  864 לייקים

חצי מהכרטיסים האדומים שלנו העונה נובעים מזה ששחקנים אצלנו לא מוסרים כמו שצריך או לא עוצרים כדור כמו שצריך, יותר יסודי מזה אין.
הקבוצה הזאת איכשהו גם הקבוצה עם השחקנים הכי טיפשים בליגה וגם עם השחקנים הכי גרועים טכנית בליגה. אם רק אחד מהם לא היה נכון היינו במקום אחר לגמרי היום.
GLAD ALL OVER
האמיני יום יבוא!
ונרקומן
קיבל.ה  149 לייקים

ההוא שאמרו לו כתב: 02 אפריל 2024, 13:59 חצי מהכרטיסים האדומים שלנו העונה נובעים מזה ששחקנים אצלנו לא מוסרים כמו שצריך או לא עוצרים כדור כמו שצריך, יותר יסודי מזה אין.
הקבוצה הזאת איכשהו גם הקבוצה עם השחקנים הכי טיפשים בליגה וגם עם השחקנים הכי גרועים טכנית בליגה. אם רק אחד מהם לא היה נכון היינו במקום אחר לגמרי היום.
תוסיף על זה את הקבוצה הכי איטית בליגה והרי לך הפועל מודל 2024
סמל אישי של משתמש
ההוא שאמרו לו
קיבל.ה  864 לייקים

ונרקומן כתב: 02 אפריל 2024, 14:00
ההוא שאמרו לו כתב: 02 אפריל 2024, 13:59 חצי מהכרטיסים האדומים שלנו העונה נובעים מזה ששחקנים אצלנו לא מוסרים כמו שצריך או לא עוצרים כדור כמו שצריך, יותר יסודי מזה אין.
תוסיף על זה את הקבוצה הכי איטית בליגה והרי לך הפועל מודל 2024
כן, שכחתי את העמודה השלישית במנג'ר
GLAD ALL OVER
האמיני יום יבוא!
סמל אישי של משתמש
רדפוקס
קיבל.ה  3752 לייקים

יסודות כדורגל בהפועל ת"א - אין.
אפשר לנעול.
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1695 לייקים

Charmander כתב: 02 אפריל 2024, 12:43 לדעתי האישית 80% מהבעיות שציינת פה הם מנטליות נטו, רוב השחקנים בפאניקה קבועה והם מפחדים מהצל של עצמם ויעדיפו לעשות פעולה לא טובה מאשר פעולה טובה אם זה מוריד את הסיכוי שהם יאבדו כדור ויהיו אחראיים לספיגת גול. וחלק קטן מהשחקנים פשוט זורק זין.
את רוב השחקנים ראינו כבר מעל שנה או לחילופין בקבוצות אחרות ואנחנו יודעים שהם משחקים הרבה מתחת לרמה הנורמלית שלהם ופתאום כל פעולה פשוטה היא פעולה שהם לא מסוגלים לבצע.
בגלל זה הייתי מחליף מאמן, ניכר שאבוקסיס משדר להם פאניקה וחוסר אמונה מוחלט בהם וביכולות שלהם ושהוא פשוט לא מצליח להתחבר ולהרים את השחקנים.
מסכים עם הרוב., למעט עניין המאמן.
זה לא שעם לאמה כיכבנו. המדרון החל עוד בתקופתו.
יהיה טוב הפועל!
סמל אישי של משתמש
Charmander
קיבל.ה  379 לייקים

7even כתב: 02 אפריל 2024, 14:34
Charmander כתב: 02 אפריל 2024, 12:43 לדעתי האישית 80% מהבעיות שציינת פה הם מנטליות נטו, רוב השחקנים בפאניקה קבועה והם מפחדים מהצל של עצמם ויעדיפו לעשות פעולה לא טובה מאשר פעולה טובה אם זה מוריד את הסיכוי שהם יאבדו כדור ויהיו אחראיים לספיגת גול. וחלק קטן מהשחקנים פשוט זורק זין.
אני חושב שהייתה תמימות דעים שלאמה לא מאמן כדורגל שמתאים לליגת העל כרגע ובטח לא אישיות שמסוגלת להוציא את המקסימום מהסגל.
נראה לי שההשוואה היותר הגיונית תהיה לשני משחקים עם סלים על הקווים שמתוכם ב-3 מחציות השחקנים אשכרה שיחקו כדורגל טוב. זה לא שהוא מאמן על הוא פשוט גרם להם להתאמץ והשינוי בעקבות הפיטורים של לאמה הוציא אותם מהאווירת חרא שהייתה לפני כן.
המצב בהפועל לא יכול להיות יותר גרוע מזה
הניסנובס: "Hold my beer"
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1695 לייקים

Charmander כתב: 02 אפריל 2024, 15:01
7even כתב: 02 אפריל 2024, 14:34
אני חושב שהייתה תמימות דעים שלאמה לא מאמן כדורגל שמתאים לליגת העל כרגע ובטח לא אישיות שמסוגלת להוציא את המקסימום מהסגל.
נראה לי שההשוואה היותר הגיונית תהיה לשני משחקים עם סלים על הקווים שמתוכם ב-3 מחציות השחקנים אשכרה שיחקו כדורגל טוב. זה לא שהוא מאמן על הוא פשוט גרם להם להתאמץ והשינוי בעקבות הפיטורים של לאמה הוציא אותם מהאווירת חרא שהייתה לפני כן.
השאלה אם אצל שחקן שמרים כדור כשהוא חופשי לחלוטין ולא עובר קו ראשון של הגנה הבייה היא המאמן או יסודות לקויים.

אני לא בטוח שעם גווארדיולה על הקוים זה קורה.. אולי אני טועה.
יהיה טוב הפועל!
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1695 לייקים

היו יותר משבועיים להתכונן למשחק הקודם. עכשיו כמעט שבועיים להתכונן למשחק הבא. זה הרבה אימונים.
מקווה שעוד אפשר להסביר לשחקנים איך מוסרים נכון, איך בועטים נכון ואיך סוגרים נכון. יסודות. רק יסודות.
יוסי עשה את כל אלו בצורה נהדרת כשחקן. חושב שהוא יכול להזיז שם משהו. משהו קטן לפחות.

לא צריך שחקנים שיתנו בעיטות מרהיבות או שיעבירו 6 שחקנים וייגמר להם האויר לחזור להגנה.
דאבל פס, ריצה לשטחים מתים, עבירה במתפרצת כדי למנוע גול. יסודות. רק יסודות.

לא נשארו לנו משחקים נגד אריות אירופה. תשחקו פשוט. בבקשה.
יהיה טוב הפועל!
האדס
קיבל.ה  2965 לייקים

ישר לנעול, מה הטעם לנהל דיון חדש בפורום הזה. אפשר לצרף את זה ל200 עמודים על איינבינדר או כדיון מעניין הקהל בנושא UH
פורום מת לקבוצה מתה
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1695 לייקים

הלוואי והקבוצה היתה פעילה ותזזיתית על המגרש כמו הפורום
יהיה טוב הפועל!
האדס
קיבל.ה  2965 לייקים

פורום תזזיתי כמו בן ביטון
shaolin232
קיבל.ה  528 לייקים

לפני היסודות, שאכן זה אבסורד
יש את הבחירת הרכב/שחקנים הנכונה וההכנה הטקטית

כשאתה פותח בקו 5 בהגנה, ללא מגנים תוקפים אתה פשוט לא עשית כלום, כשאתה משבץ שחקנים שפשוט לא טובים בעמדה שלהם (ובכללי בכושר משחק נוראי) לא עשית כלום, שהאמצע שלך כל כך חלש הגנתית והתקפית אתה מזמין טיילת באמצע, שאתה משחרר בינואר את השחקן הכי חשוב שלך יום לפני סגירת חלון העברות ולא מביא מחליף ראוי זה ביזיון.

נוסיף לזה הכנה טקטית של ליגה א', שחקנים לא ממושמעים הגנתית (אהמ צ'יבוטה), לא עובדים באימונים על פאקינג מצבים נייחים שאנחנו חוטפים נונסטופ, מבצעים לחץ שגוי גם כשאנחנו קו 4 הרסט דיפנס שלנו נשאר אותו הדבר, בקיצור שום הכנה ראויה

ואז אפשר להוסיף את ההיבט המנטלי, שפסים פשוטים לא עובדים, הגבהות בלי כתובת, מסירות אחורה ולרוחב, ולא בועטים למסגרת כי מפחדים

ןזה המתכון לירידת ליגה

אה כן, אל ים בושה של שחקן שגרם לנו כל כך הרבה הפסדים העונה, אייבנדר גופה על המגרש וחייבים לסיים איתו העונה, לאיוס אגואיסט בלי תאכלס, אוזבולט עושה טובה שמשחק, צ'יבוטה שחקן לא ממושמע שמעדיף להשקיע לריב עם השופט במקום לרוץ להגנה, קופרמן כל כך גרוע בתפקיד שאף הגבהה שלו לא גרמה למצב מסוכן אצלנו רק איבודים, סתיו טוריאל השחלה של ג'קי, רוחנא מתרגש לחזור איתנו ללאומית, רז מאיר חוץ מלרוץ לא תורם לנו מהומה געגועים לגרונפיקל, פאסי זה ביזבוז זר, טאקמנדו זה ביזבוז זר ברמת אלוהה, סניור זה הזייה איך הוא מתפרנס מכדורגל שאין לו טכניקה פשוטה לעצור פאקינג כדור, איהב זה חור באמצע ואכזבה עצומה מבחינתי, ישראלוב זה איש הזכוכית והזוי שלא שיחק העונה...

היחידים שאולי אפשר לקרוא להם שחקני כדורגל הם זובאס, אלטמן למרות שהוא נפצע מאפצ'י כל הזמן, רן בנימין שיש פוטנציאל אבל חייב להיות מושאל, זיו מורגן שנראה אחלה, טל ארצ'ל שעשה טעויות העונה אבל יש פוטנציאל, אור בלוריאן שהחל טוב העונה ונפל בהמשך (ממש את האופציה כמובן) והאחרון שאני מזכיר פה יחד עם הבושה למעלה זה אוזבולט, בקבוצה נורמאלית הוא מסיים עם דו מספרי קל, כמו כל העונות שלו עד כה, לצערי גם ההתנהלות שלו עם חן סול לא תרמה למצבנו.

סורי על החפירה הייתי חייב לפרוק
הפוסט קיבל לייק אחדRed Wolf
Xavi
קיבל.ה  679 לייקים

אני כותב את זה שוב בפעם ה4-5:
בגלל שלא סומכים על הבלמים שלנו, אז משחקים בקו 5 עם עוד בלם כדי ״לייצב״ את ההגנה
הדבר הזה גורר לכך שאנחנו כל משחק כאילו משחקים עם שחקן פחות. כי הבלמים לא עולים, המגינים לא תוקפים
אבוקסיס מגדיל לעשות וגם משחק עם 3 קשרי אמצע.
לכן במשחק שצריך רק להתגונן כמו חיפה בחוץ זה עוד איכשהו יכול לעבוד. בכל מצב אחר זה פשוט טמטום ולא פלא שאנחנו סופרים 7 משחקים בלי גול
מה שצריך לעשות צריך לחזור לקו 4 עם 2 בלמים הכי יציבים שיש לנו, לעבות את האמצע ולשחק עם 2 חלוצים
dino
קיבל.ה  2023 לייקים

נכון
סמל אישי של משתמש
Red Wolf
קיבל.ה  415 לייקים

השחקנים פשוט צריכים לרצות
הרבה מהנצחונות בפלייאוף תחתון זה פשוט איזה קבוצה ״רצתה״ את זה יותר
וזה אומר לרוץ לכדורים, ללחוץ את היריבה, להתאבד על כל כדור אבוד, על כל כדור גבולי, לגרום ליריבה לעשות טעויות ואז פתאום מצליחים לגנוב גול
כל הדברים האלה לא קורים, הקבוצה כבויה, לא מעניין אותם להלחם וגם פה אבוקסיס נכשל

הגול השני נגד הפועל ירושלים זו דוגמא מצויינת
לאיוס פשוט לא קפץ ואז הוסיף חטא על פשע ולא ירד להגנה והכי חמור החליט כן להשקיע אנרגיה בלריב עם זובאס במקום בריצה

פה זה מתחיל ופה זה נגמר
הפוסט קיבל לייק אחד7even
סמל אישי של משתמש
ההוא שאמרו לו
קיבל.ה  864 לייקים

Red Wolf כתב: 04 אפריל 2024, 12:05 השחקנים פשוט צריכים לרצות
הרבה מהנצחונות בפלייאוף תחתון זה פשוט איזה קבוצה ״רצתה״ את זה יותר
וזה אומר לרוץ לכדורים, ללחוץ את היריבה, להתאבד על כל כדור אבוד, על כל כדור גבולי, לגרום ליריבה לעשות טעויות ואז פתאום מצליחים לגנוב גול
כל הדברים האלה לא קורים, הקבוצה כבויה, לא מעניין אותם להלחם וגם פה אבוקסיס נכשל

הגול השני נגד הפועל ירושלים זו דוגמא מצויינת
לאיוס פשוט לא קפץ ואז הוסיף חטא על פשע ולא ירד להגנה והכי חמור החליט כן להשקיע אנרגיה בלריב עם זובאס במקום בריצה

פה זה מתחיל ופה זה נגמר
כשאנחנו נלחמים זה גם עובד, זכור לי גול עצמי מכריע במאי שנה שעברה שהתחיל מזה שליעד רמות לחץ את השוער של היריבה שהעיף לקרן במקום לחוץ ומאותה קרן הגיע גול
GLAD ALL OVER
האמיני יום יבוא!
הפוסט קיבל לייק אחד7even
סמל אישי של משתמש
רדפוקס
קיבל.ה  3752 לייקים

Xavi כתב: 04 אפריל 2024, 10:38 אני כותב את זה שוב בפעם ה4-5:
הדבר הזה גורר לכך שאנחנו כל משחק כאילו משחקים עם שחקן פחות. כי הבלמים לא עולים, המגינים לא תוקפים
לכן במשחק שצריך רק להתגונן כמו חיפה בחוץ זה עוד איכשהו יכול לעבוד. בכל מצב אחר זה פשוט טמטום ולא פלא שאנחנו סופרים 7 משחקים בלי גול
מה שצריך לעשות צריך לחזור לקו 4 עם 2 בלמים הכי יציבים שיש לנו, לעבות את האמצע ולשחק עם 2 חלוצים
הוכח פעם אחר פעם שבלוריאן ופאסי יחד בקו 4 זה שווה לפחות גול במשחק, הם לא מסוגלים לשחק יחד, בצדק לא סומכים עליהם.
אבל אפשר וצריך לנסות ציוותים אחרים כמו מורגן עם אחד מבין פאסי/בלוריאן/ארצ׳ל כי בקו 5 לא נשים שער גם עד סוף העונה כנראה.
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1695 לייקים

shaolin232 כתב: 04 אפריל 2024, 00:19 לפני היסודות, שאכן זה אבסורד
יש את הבחירת הרכב/שחקנים הנכונה וההכנה הטקטית

כשאתה פותח בקו 5 בהגנה, ללא מגנים תוקפים אתה פשוט לא עשית כלום, כשאתה משבץ שחקנים שפשוט לא טובים בעמדה שלהם (ובכללי בכושר משחק נוראי) לא עשית כלום, שהאמצע שלך כל כך חלש הגנתית והתקפית אתה מזמין טיילת באמצע, שאתה משחרר בינואר את השחקן הכי חשוב שלך יום לפני סגירת חלון העברות ולא מביא מחליף ראוי זה ביזיון.

נוסיף לזה הכנה טקטית של ליגה א', שחקנים לא ממושמעים הגנתית (אהמ צ'יבוטה), לא עובדים באימונים על פאקינג מצבים נייחים שאנחנו חוטפים נונסטופ, מבצעים לחץ שגוי גם כשאנחנו קו 4 הרסט דיפנס שלנו נשאר אותו הדבר, בקיצור שום הכנה ראויה

ואז אפשר להוסיף את ההיבט המנטלי, שפסים פשוטים לא עובדים, הגבהות בלי כתובת, מסירות אחורה ולרוחב, ולא בועטים למסגרת כי מפחדים

ןזה המתכון לירידת ליגה

אה כן, אל ים בושה של שחקן שגרם לנו כל כך הרבה הפסדים העונה, אייבנדר גופה על המגרש וחייבים לסיים איתו העונה, לאיוס אגואיסט בלי תאכלס, אוזבולט עושה טובה שמשחק, צ'יבוטה שחקן לא ממושמע שמעדיף להשקיע לריב עם השופט במקום לרוץ להגנה, קופרמן כל כך גרוע בתפקיד שאף הגבהה שלו לא גרמה למצב מסוכן אצלנו רק איבודים, סתיו טוריאל השחלה של ג'קי, רוחנא מתרגש לחזור איתנו ללאומית, רז מאיר חוץ מלרוץ לא תורם לנו מהומה געגועים לגרונפיקל, פאסי זה ביזבוז זר, טאקמנדו זה ביזבוז זר ברמת אלוהה, סניור זה הזייה איך הוא מתפרנס מכדורגל שאין לו טכניקה פשוטה לעצור פאקינג כדור, איהב זה חור באמצע ואכזבה עצומה מבחינתי, ישראלוב זה איש הזכוכית והזוי שלא שיחק העונה...

היחידים שאולי אפשר לקרוא להם שחקני כדורגל הם זובאס, אלטמן למרות שהוא נפצע מאפצ'י כל הזמן, רן בנימין שיש פוטנציאל אבל חייב להיות מושאל, זיו מורגן שנראה אחלה, טל ארצ'ל שעשה טעויות העונה אבל יש פוטנציאל, אור בלוריאן שהחל טוב העונה ונפל בהמשך (ממש את האופציה כמובן) והאחרון שאני מזכיר פה יחד עם הבושה למעלה זה אוזבולט, בקבוצה נורמאלית הוא מסיים עם דו מספרי קל, כמו כל העונות שלו עד כה, לצערי גם ההתנהלות שלו עם חן סול לא תרמה למצבנו.

סורי על החפירה הייתי חייב לפרוק
מסכים עם כל החלק הטקטי, אם כי זה עדיין לא מסביר איך שחקנים מכדררים, אף אחד לא לוחץ אותם בצורה רצינית והם מוסרים ישירות לידיים של היריב. הזיה.
ונגיד וכבר הגענו לשער היריב, איך זה שאף שחקן פה לוידע לבעוט נורמלי מרחוק?

אגב הייתי בהחלט מכניס את לאיוס ל 'שחקני כדורגל' כיוון שיכולות בהחלט יש לו, אבל שוב...כמה אפשר כשאתה משחק לבד.
לאיוס בקבוצה כמו הפועל ב"ש מסיים עם דו ספרתי בישולים ועל סף הדו ספרתי שערים לדעתי ומועמד לשחקן העונה.

הפועל בבעיה (no shit...)....
מצד אחד 2 בלמים לבד זה 2 גולים במשחק, מצד שני המגנים שלנו הם מגנים בכאילו. אם בקו 5 יש להם הוראה לא לעלות אז בקו 4 יגידו להם לא לצאת מהרחבה.
ועדיין - יסודות אין להם.
יהיה טוב הפועל!
Xavi
קיבל.ה  679 לייקים

רדפוקס כתב: 04 אפריל 2024, 13:26
Xavi כתב: 04 אפריל 2024, 10:38 אני כותב את זה שוב בפעם ה4-5:
הוכח פעם אחר פעם שבלוריאן ופאסי יחד בקו 4 זה שווה לפחות גול במשחק, הם לא מסוגלים לשחק יחד, בצדק לא סומכים עליהם.
אבל אפשר וצריך לנסות ציוותים אחרים כמו מורגן עם אחד מבין פאסי/בלוריאן/ארצ׳ל כי בקו 5 לא נשים שער גם עד סוף העונה כנראה.
אנחנו חוטפים שערים גם בקו 5, והרבה
לשחק 3 בלמים כשהמגנים לא תותחי על וסופר התקפיים זה כמו להתחיל כל משחק בכרטיס אדום
אין לנו הגנה טובה שאתה יכול להישען עליה ולנסות לנצח 1-0. ובלי שחקנים בחלק הקדמי אתה גם לא מסוגל לשים גול
עדיף לנסות לשחק התקפי, להבקיע ראשונים ובתקווה להוביל 2 ולגמור ככה את המשחק
כל טקטיקה אחרת זה או רוב הסיכויים לחטוף ולהפסיד או להוציא במזל 0-0
שליחת תגובה