שאר הליגה 20/21

פורום אוהדי הפועל תל אביב
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

ההוא שאמרו לו כתב: 31 מרץ 2021, 23:40
De Niro כתב: 31 מרץ 2021, 22:46 מה שכולם יודעים , ולא יכולים לעשות שום דבר (כי כך החליטו הפוליטיקאים הקובעים לדורותיהם) הוא שהיסודות של הכדורגל הישראלי רקובים.
בלי תוכנית לאומית עם השקעה משמעותית של המדינה והטוטו , שעיקרה הוא:
הגדלה משמעותית של כמות השחקנים בגילאי הילדים והנערים על ידי עידוד ותגמול של הורי השחקנים הצעירים , והכשרת מאמנים לצעירים על ידי מאמנים מחו"ל , שום דבר לא יצמח כאן.
אנחנו הולכים אחורה בכל המישורים , גם בליגה , גם בנבחרות הצעירות וגם בנבחרת הבוגרת.
ההסבר הכי טוב לזוועה שנקראת הכדורגל הישראלי וליסודות הרקובים שלה זה הסיפור של שי ברדה בפודקאסט "הפודיום" לפני איזה שנה-שנה וחצי. מאמנים שחושבים שניצחון של קבוצה בנערים ג זה הדבר הכי חשוב בכדורגל ולא חס וחלילה ללמד שחקן יסודות טקטיים וטכניים כדי שיוכל להתמודד בהמשך הקריירה גם עם שחקנים מקבוצות אחרות
יכול לפרט על הפרק (או להביא לינק)?
סמל אישי של משתמש
ההוא שאמרו לו
קיבל.ה  847 לייקים

הוקיץ' כתב: 01 אפריל 2021, 13:50
ההוא שאמרו לו כתב: 31 מרץ 2021, 23:40
De Niro כתב: 31 מרץ 2021, 22:46 מה שכולם יודעים , ולא יכולים לעשות שום דבר (כי כך החליטו הפוליטיקאים הקובעים לדורותיהם) הוא שהיסודות של הכדורגל הישראלי רקובים.
בלי תוכנית לאומית עם השקעה משמעותית של המדינה והטוטו , שעיקרה הוא:
הגדלה משמעותית של כמות השחקנים בגילאי הילדים והנערים על ידי עידוד ותגמול של הורי השחקנים הצעירים , והכשרת מאמנים לצעירים על ידי מאמנים מחו"ל , שום דבר לא יצמח כאן.
אנחנו הולכים אחורה בכל המישורים , גם בליגה , גם בנבחרות הצעירות וגם בנבחרת הבוגרת.
ההסבר הכי טוב לזוועה שנקראת הכדורגל הישראלי וליסודות הרקובים שלה זה הסיפור של שי ברדה בפודקאסט "הפודיום" לפני איזה שנה-שנה וחצי. מאמנים שחושבים שניצחון של קבוצה בנערים ג זה הדבר הכי חשוב בכדורגל ולא חס וחלילה ללמד שחקן יסודות טקטיים וטכניים כדי שיוכל להתמודד בהמשך הקריירה גם עם שחקנים מקבוצות אחרות
יכול לפרט על הפרק (או להביא לינק)?
אני אפרט כי אני בחיים לא שמעתי את הפודקסט ופשוט הקטע קפץ לי בפייסבוק.

שי ברדה אימן בנערים של מכבי הרצליה(זכור לי הרצליה לא זוכר מי) והם היו במין טורניר קיץ נגד כל מיני קבוצות בעולם שאחת מהן היא פורטו, כל הקטע אגב קשור לנושא הזה של למה הכדורגל בארץ לא מתפתח.
במשחק מול פורטו הרצליה מנצחים אחרי שהם דופקים בונקר של השמחות ובארוחת הערב החגיגית לסיום הטורניר שי מסתובב ליד הסגל של פורטו עם חזה נפוח מגאווה של אני ניצחתי אתכם מי אתם בכלל ומדבר איתם כאילו הוא מלך העולם. הוא מסביר שלאחר מכן הוא הבין כמה הוא אידיוט כשהאנליסט של פורטו(מזכיר שזה רמת נערים!) פותח לפטופ ומתחיל להראות לו נתונים. לכל אחד בקבוצה של פורטו הייתה מטרה מסויימת שנועדה להעלות את הטכניקה שלו/את היכולת שלו. והוא מביא את אחד המגנים כדוגמה: לאותו מגן נאמר שהוא צריך להעביר 3 קרוסים מוצלחים לרחבה אבל בפועל הוא מעביר 5. מה זאת אומרת? שאמנם פורטו הפסידה אבל זה כולה טורניר לא חשוב ברמת נערים, הצוות המקצועי של פורטו עסוק בלשפר את השחקן עצמו. השחקן לא יודע להרים כדור (אחמ אחמ דני גרופר) אז ניתן לו משימה להרים מספר מסויים של כדורים כדי שיתמקצע בזה. לאחר מכן שי ברדה מספר על כמה באותו רגע הוא הבין כמה הוא לא מבין בכדורגל ופחות או יותר הקטע שהעלו לפייסבוק מסתיים.
קטע מדהים שרק מסביר על למה אנחנו ממשיכים להשאר מאחור בזמן שכל העולם מתקדם.
GLAD ALL OVER
האמיני יום יבוא!
הפוסט קיבל 3 לייקיםלירון האדוםEl dudernioShacham
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

ההבדל הוא שלפורטו יש כסף להעסיק אנליסט בנערים ולמכבי הרצליה אין. זה הכל
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
ההוא שאמרו לו
קיבל.ה  847 לייקים

האדום הצורר כתב: 01 אפריל 2021, 21:52 ההבדל הוא שלפורטו יש כסף להעסיק אנליסט בנערים ולמכבי הרצליה אין. זה הכל
כמובן אבל למה שהמאמן לא יעשה את העבודה הזאת
GLAD ALL OVER
האמיני יום יבוא!
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

האדום הצורר כתב: 01 אפריל 2021, 21:52 ההבדל הוא שלפורטו יש כסף להעסיק אנליסט בנערים ולמכבי הרצליה אין. זה הכל
אם אתה באמת חושב שזה ההבדל אתה לא מכיר את הכדורגל הישראלי.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

זה מה שהבנת מהקטע שהוא תיאר?
פספסת את זה שהמאמן של הרצליה חשב אך ורק איך לנצח, ואילו המאמן\צוות של פורטו חשב אך ורק על איך לשפר את השחקנים שלו והתעלם לגמרי מהתוצאה?
דרך אגב, לא צריך אנליסט כדי לשים לב ששחקן שלך לא מצליח לעשות משהו שהוא חלק מהותי מהתפקיד שלו, וגם לא צריך לפטופ כדי להגיד למגן שלא יודע להרים שהוא צריך להרים יותר. לספור כמה פעמים הוא הרים אפשר אפילו עם האצבעות. זה קודם כל עניין של גישה, והרבה הרבה פחות מזה עניין של כסף.
הכסף כמובן עוזר, כי כשיש לך אנליסט ולפטופ אתה יכול לעקוב בצורה יותר יעילה אחרי יותר אספקטים במשחק של יותר שחקנים, אבל אם מה שמעניין אותך זה לנצח וזהו, גם עשרים אנליסטים עם לפטופים לא יעזרו לך, ואם כל מה שמעניין אותך זה לשפר את השחקנים שלך אתה תעשה את זה יותר טוב מצוות שחושב אך ורק על התוצאה גם אם יש להם לפטופים עם AI שבוחר להם טקטיקה מתאימה לנטרול היריבה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

במובן הרחב יותר - לפורטו יש יותר כסף להשקיע במאמן שמכשיר את השחקנים כמו שיש לה יותר כסף להשקיע באנליסט, גם ברמת ההשכלה המקצועית הספורטיבית שלו. בלי להכיר את הנתונים, אני יכול לנחש שפורטוגל משקיעה הרבה יותר כסף פר תודב בכדורגל מאשר ישראל. כשההשקעה הממשלתית נמוכה, ההכשרה בגילאים צעירים תהיה פחות טובה וכפועל יוצא לאורך זמן השחקנים המקומיים יגיעו לפחות הישגים. ה"גישה הישראלית" היא בסוף גם תולדה של השקעה כלכלית נמוכה בתחום.
אינתי עומרי, הפועל.
לירון האדום
קיבל.ה  1753 לייקים

שבארץ מאמן ילדים/נערים/נוער יבחן בכמה שחקנים הוא הצליח לקדם ולא יבחן לפי תוצאות אז נדע שהתחיל שינוי.
זה לא קשור לכסף אלא לחינוך.
לחנך להיות טוב יותר ולא הניצחון.
שילדים ידעו יסודות של כדורגל, משמעת טקטית, משמעת מחוץ לכדורגל והתוצאה? לא חשובה, היא כבר תבוא מעצמה מהיכולת

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 02 אפריל 2021, 16:03 במובן הרחב יותר - לפורטו יש יותר כסף להשקיע במאמן שמכשיר את השחקנים כמו שיש לה יותר כסף להשקיע באנליסט, גם ברמת ההשכלה המקצועית הספורטיבית שלו. בלי להכיר את הנתונים, אני יכול לנחש שפורטוגל משקיעה הרבה יותר כסף פר תודב בכדורגל מאשר ישראל. כשההשקעה הממשלתית נמוכה, ההכשרה בגילאים צעירים תהיה פחות טובה וכפועל יוצא לאורך זמן השחקנים המקומיים יגיעו לפחות הישגים. ה"גישה הישראלית" היא בסוף גם תולדה של השקעה כלכלית נמוכה בתחום.
אבל זה לא רק עניין של כסף.
גם אם תיתן למאמן ההוא מהרצליה מאה מיליון שקל לעונה זה לא יעזור לך כל עוד הוא יחשוב שהתפקיד של מאמן נערים ג' זה להביא תוצאה (בניגוד ללקדם את השחקנים שלו).
לעומת זאת, אם בקורס שצריך לעבור כדי להיות מאמן נערים ג' ילמדו את פרחי האימון שהתפקיד שלהם הוא לשפר היבטים במשחק של השחקנים, איזה היבטים לשפר באיזה גיל וכו' וכו', אז גם המאמנים של השכר מינימום יוכלו לעשות את זה ולא רק אלה של הביוקר.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדלירון האדום
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

האדום הצורר כתב: 02 אפריל 2021, 16:03 במובן הרחב יותר - לפורטו יש יותר כסף להשקיע במאמן שמכשיר את השחקנים כמו שיש לה יותר כסף להשקיע באנליסט, גם ברמת ההשכלה המקצועית הספורטיבית שלו. בלי להכיר את הנתונים, אני יכול לנחש שפורטוגל משקיעה הרבה יותר כסף פר תודב בכדורגל מאשר ישראל. כשההשקעה הממשלתית נמוכה, ההכשרה בגילאים צעירים תהיה פחות טובה וכפועל יוצא לאורך זמן השחקנים המקומיים יגיעו לפחות הישגים. ה"גישה הישראלית" היא בסוף גם תולדה של השקעה כלכלית נמוכה בתחום.
בישראל אין בעיה של כסף. יש מדינות עם כדורגל הרבה יותר עני משלנו שמוציאות שחקנים עם יסודות ברמה הרבה יותר גבוהה.
זה עניין של תרבות ספורט ומקצוענות.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךלירון האדום
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

בכדורגל בישראל יש בעיה רצינית מאוד של כסף. יהיה כסף - יהיו קורסים להכשרת מאמנים בגילאים צעירים. אין כסף ממשלתי, אז הכל מבוסס על גחמות של בעלים פרטיים כאלו ואחרים.
לעיונכם:
https://m.one.co.il/Mobile/Article/20-2 ... 99666.html

ואם מעוניינים במקורות קצת יותר מבוססים מגידי ליפקין, מוזמנים לעיין בדוח של הכנסת בנושא נבחרת ישראל מ-2009 שעוסק בין השאר בהשקעה ממשלתית בכדורגל.
וגם:

ויש עוד הרבה ברחבי המרשתת.
נערך לאחרונה על ידי האדום הצורר ב 02 אפריל 2021, 21:22, נערך פעם 1 בסך הכל.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אבל יש קורסים להכשרת מאמנים לגילאים צעירים. מן הסתם.
יותר מזה, העפתי מבט באתר ההתאחדות והקורסים מתיימרים להיות על פי התוכנית של אופ"א, ככה שאפילו לא צריך להוסיף כסף כדי לקבל הכשרה של הביוקר כמו באירופה.
נשאר רק לדאוג שהמאמנים יחשבו על שיפור השחקנים במקום על תוצאות של קבוצת נערים ג'.
זה לא יעלה יותר כסף, זה רק עניין של גישה.

זה נכון שגם שדרוג של מתקני האימונים יכול לעזור, וזה דבר שבאמת עולה כסף, אבל גם אם לנערים ג' יהיו שלושה מגרשי אימונים ברמה טופ של הטופ, זה לא יעזור הרבה אם המערכת תחשוב על התוצאה של שבת במקום על איך לשפר את השחקנים שעוברים שם.
נערך לאחרונה על ידי teknoboy ב 02 אפריל 2021, 21:25, נערך פעם 1 בסך הכל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדלירון האדום
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

כשמאמן בגיל נוער מקבל שכר שגובל במינימום והקבוצות מעסיקות מאמנים שחייבים לעבוד בעבודה נוספת זה לא משאיר להם יותר מדי זמן להכשרות מקצועיות.
מעבר לכך, הקלישאה הרווחת כאן כאילו העידוד לתחרותיות היא איזה שיגעון ישראלי עומדת בסתירה למסמכים רשמיים של פיפא שמעודדים תחרותיות בין קבוצות בגילאי נוער כאחד האמצעים החשובים ביותר לקידום של שחקנים בגילאים האלו.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אבל את ההכשרה הם כבר קיבלו, צריך רק ליישם.

ואני משער שאופ"א מעודדים תחרותיות כי היעדר מוחלט של תחרויות זה גם לא הדבר הכי מועיל, כנראה, והם צריכים לעודד כי אין שם מספיק.
להגיד למאמנים כמו זה שבסיפור על הרצליה שהם צריכים לחשוב יותר על תוצאות זה כמו שתבוא למישהו עם עודף משקל שמסכן את החיים שלו ותסביר לו שתת תזונה זה לא בריא אז שיאכל יותר.
ההמלצה אמורה להיות תלויה במצב הנוכחי. אם כרגע כל המערכת מרוכזת בתוצאה של שבת, צריך לכוון אותה לכיוון של שיפור שחקנים. אם המערכת מתעלמת מהעובדה שכדורגל זה משחק תחרותי שצריך לנצח בו, אז צריך לכוון אותה לכיוון יותר מאוזן.

ועוד משהו, גם אם תיקח את המאמן מהסיפור על הרצליה ותשלם לו פי ארבע, זה לא יהפוך אותו למישהו אחר ולאו דווקא ישנה את הגישה שלו.
אי אפשר לעשות לכל דבר רדוקציה לכסף.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

מה שאני מנסה להגיד זה שאי אפשר לעשות לכל דבר שקשור לכדורגל כאן רדוקציה לקלישאה הישראלית הידועה על כמה התרבות כאן נחותה ופרמיטיבית ביחס לאירופה. בסך הכל מבחינת דירוג באירופה הכדורגל הישראלי נמצא במקום טוב באמצע, כבר הרבה שנים, וסביר שנמצא במיקום שדי תואם או אפילו עולה על ההשקעה הממשלתית בו, בטח בגילאי נוער. ההשקפה לפיה מדובר באיזה מוצר נחות שמנוהל על ידי אנשים פרמיטיביים שלא בורכו באורה התרבותי של אירופה המערבית היא הרדוקטיבית.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אבל מי בכלל דיבר על פרימיטיביות ישראלית לעומת התרבותיות המערב אירופאית?
יש לנו פה סיפור קונקרטי, שמעיד על הבדל נקודתי, מוגדר וקונקרטי מאוד, ובפרט הבדל שברור איך ולמה הוא קשור לפערים ברמה ולעובדה שהכדורגלן הישראלי לוקה לא פעם בדברים שנחשבים כיסודות המשחק (כמה פעמים שמעת את המשפט "אין בישראל מגן שיודע להרים בנגיעה"? אתה באמת לא רואה איך זה קשור לסיפור על המאמן מהרצליה?).
לא חובה לאנוס כל סיטואציה כדי להכניס אותה למאבק חסר פשרות במתנשאים מאירופה\רגשי הנחיתות של הישראלים.
אפשר גם סתם להסתכל על המקרה המתואר כפשוטו, ולהסיק את המסקנות המתבקשות ממנו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
ההוא שאמרו לו
קיבל.ה  847 לייקים

האדום הצורר כתב: 02 אפריל 2021, 21:39 מה שאני מנסה להגיד זה שאי אפשר לעשות לכל דבר שקשור לכדורגל כאן רדוקציה לקלישאה הישראלית הידועה על כמה התרבות כאן נחותה ופרמיטיבית ביחס לאירופה. בסך הכל מבחינת דירוג באירופה הכדורגל הישראלי נמצא במקום טוב באמצע, כבר הרבה שנים, וסביר שנמצא במיקום שדי תואם או אפילו עולה על ההשקעה הממשלתית בו, בטח בגילאי נוער. ההשקפה לפיה מדובר באיזה מוצר נחות שמנוהל על ידי אנשים פרמיטיביים שלא בורכו באורה התרבותי של אירופה המערבית היא הרדוקטיבית.
את האמת שגם הנבחרת וגם הדירוג של הליגה הישראלית ירד בשנים האחרונות אחרי שלא באו הצלחות בתחומים האלה ומדינות אחרות עקפו אותנו
GLAD ALL OVER
האמיני יום יבוא!
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

השנה שתי קבוצות ישראליות הגיעו לבתים באירופית ואחת לפלייאוף והעלו משמעותית את דירוג הקבוצות. גם הנבחרת הייתה בסדר גמור בליגת האומות עם הופעה חלשה יחסית במוקדמות אליפות אירופה.
אינתי עומרי, הפועל.
האדס
קיבל.ה  2918 לייקים

חיפה עושה במכנסיים על תחילת הפלייאוף.
מכבי מטיילת לניצחון קל בחסות השופטים.
עוד עונה חלפה, מי האלופה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

האדס כתב: 03 אפריל 2021, 21:22 חיפה עושה במכנסיים על תחילת הפלייאוף.
מה במשחק של מכבי היום קשור לשופט?
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

אדום נחמד כתב: 03 אפריל 2021, 21:48
האדס כתב: 03 אפריל 2021, 21:22 חיפה עושה במכנסיים על תחילת הפלייאוף.
מה במשחק של מכבי היום קשור לשופט?
שום דבר.

הסיבה היחדיה שמכבי יזכו באליפות היא ברק בכר
מריו פצ'אלקה
קיבל.ה  302 לייקים

ינקו דפק את משחק חייו היום
רק הפועל
קיבל.ה  1414 לייקים

אני זןכר שאבי לוזון אמר שמכבי פתח תקווה תפתח רגליים נגד מכבי חיפה או משו כזה מפה לשם 2 המשחקים האחרונים לקחה להם 4 נקודות
האדס
קיבל.ה  2918 לייקים

רק לראות את המהלך בדקה ה-70 של המשחק מסביר למה כמעט כל משחק של מכבי הוא בחסות השופטים.
שחקן של מכבי נופל על הרצפה בזמן מהלך של מכבי, מכבי כמובן לא עוצרת, מניעה, מרימה, מפספסת.
ואז בדיוק שבאר שבע באה לצאת למתפרצת, השופט עוצר את המשחק כי זה ״פגיעת ראש״.
שחקנים של באר ניגשים לשופט בתלונה, מקבלים צהובים, והשופטים מקבלים את הגיבוי המתוכנן מראש מהשדר, השותף המלא לקנוניה - מר שפיגלר המכביסט.
משומנת משומנת משומנת.
לירון האדום
קיבל.ה  1753 לייקים

כאלו לוזרים חיפה זה מדהים.
ויאנקו שיהיה בריא, נזכר לתת משחק גדול

אדום בבית
קיבל.ה  93 לייקים

teknoboy כתב: 02 אפריל 2021, 21:29 אבל את ההכשרה הם כבר קיבלו, צריך רק ליישם.

ואני משער שאופ"א מעודדים תחרותיות כי היעדר מוחלט של תחרויות זה גם לא הדבר הכי מועיל, כנראה, והם צריכים לעודד כי אין שם מספיק.
להגיד למאמנים כמו זה שבסיפור על הרצליה שהם צריכים לחשוב יותר על תוצאות זה כמו שתבוא למישהו עם עודף משקל שמסכן את החיים שלו ותסביר לו שתת תזונה זה לא בריא אז שיאכל יותר.
ההמלצה אמורה להיות תלויה במצב הנוכחי. אם כרגע כל המערכת מרוכזת בתוצאה של שבת, צריך לכוון אותה לכיוון של שיפור שחקנים. אם המערכת מתעלמת מהעובדה שכדורגל זה משחק תחרותי שצריך לנצח בו, אז צריך לכוון אותה לכיוון יותר מאוזן.

ועוד משהו, גם אם תיקח את המאמן מהסיפור על הרצליה ותשלם לו פי ארבע, זה לא יהפוך אותו למישהו אחר ולאו דווקא ישנה את הגישה שלו.

אני אומר לך את זה כאחד שיש לו תעודת מאמן עד גיל נוער,הלימודים האלו הם בדיחה.
קצת עבודה על יסודות ועוד כמה קישקושים שחצי רלוונטים למקצוע.

הסיבה שבארץ הכל נראה ככה זה כי יש בכדורגל כ''כ הרבה מסחרה וקומבינה וגם כי כל ילד שיש לו טיפה כישרון דואגים או לעלות לו את השתן לראש או שיש ממנו ציפיות שלא תואמות.

לגביי מאמנים כנ''ל,
כל מאמאן שעושה איזה עונה טובה בבוגרים ישר עושים ממנו מינימום אריגו סאקי לראייה אבוקסיס וניסו אביטן.
אני לא מדבר על מאמנים כמו קורצקי בכלל,אין טעם.

בנושא על הכשרת ילדים אני חושב שחייב את התחרותיות,אחרת אין טעם למשחק הזה אבל!! בד בבד נכון לשים דגש על שיפור השחקן.
והדוגמא הכי טובה לזה היא אושר דוידה,כישרון על!! אין לו רגל ימין בשיט! איפה כל מחלקת הנוער או העוזרים בבוגרים שיעבדו איתו על רגל ימין?
תן לו אימון אישי פעמיים שלוש בשבוע רק על רגל ימין ואני מבטיח לך עוד לפחות 5-7 גולים ממנו.

בכל אופן זה נושא ארוך ומורכב ואין לי חשק להיכנס אליו גם ככה פורום שדים לא יפטור את הבעיה בתחום.
פצ'ימו גרשון? פצ'ימו גרשון?!
הפוסט קיבל 3 לייקיםEl dudernioלירון האדוםסומך
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

אתה צודק ועדין לדעתי עיקר הבעיה היא חוסר המקצוענות.
אני לא מדבר על הידע של הצוות אלא לעובדה שמרבית מחלקות הנוער בארץ ממונות ומופעלות על ידי העיריות. המאמנים שם הם כאלו שבבוקר עובדים דרך העיריה במקומות אחרים. חלקם מורים לאנגלית בבית הספר (וזה מקרה טוב) אחרים פועלי ניקיון.
לירון האדום
קיבל.ה  1753 לייקים

אדום בבית כתב:

הסיבה שבארץ הכל נראה ככה זה כי יש בכדורגל כ''כ הרבה מסחרה וקומבינה וגם כי כל ילד שיש לו טיפה כישרון דואגים או לעלות לו את השתן לראש או שיש ממנו ציפיות שלא תואמות.

לגביי מאמנים כנ''ל,
כל מאמאן שעושה איזה עונה טובה בבוגרים ישר עושים ממנו מינימום אריגו סאקי לראייה אבוקסיס וניסו אביטן.
אני לא מדבר על מאמנים כמו קורצקי בכלל,אין טעם.

בנושא על הכשרת ילדים אני חושב שחייב את התחרותיות,אחרת אין טעם למשחק הזה אבל!! בד בבד נכון לשים דגש על שיפור השחקן.
והדוגמא הכי טובה לזה היא אושר דוידה,כישרון על!! אין לו רגל ימין בשיט! איפה כל מחלקת הנוער או העוזרים בבוגרים שיעבדו איתו על רגל ימין?
תן לו אימון אישי פעמיים שלוש בשבוע רק על רגל ימין ואני מבטיח לך עוד לפחות 5-7 גולים ממנו.

בכל אופן זה נושא ארוך ומורכב ואין לי חשק להיכנס אליו גם ככה פורום שדים לא יפטור את הבעיה בתחום.
האמת שזה נושא מאד מעניין אבל שווה אשכול בפני עצמו

הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

מעדיף את ינקו על שטקוס
אדום בבית
קיבל.ה  93 לייקים

El dudernio כתב: 04 אפריל 2021, 08:00 אתה צודק ועדין לדעתי עיקר הבעיה היא חוסר המקצוענות.
אני לא מדבר על הידע של הצוות אלא לעובדה שמרבית מחלקות הנוער בארץ ממונות ומופעלות על ידי העיריות. המאמנים שם הם כאלו שבבוקר עובדים דרך העיריה במקומות אחרים. חלקם מורים לאנגלית בבית הספר (וזה מקרה טוב) אחרים פועלי ניקיון.
בוא נתחיל מזה שמועדונים יעשו איזה קורס פרטי למאמנים שמגיעים אליהם על הדרך של המועדון ועל סגנון המשחק והשיטה.
לסמן שחקנים בולטים ולעבוד איתם על נקודות חולשה ואפילו לשנות להם את המיקום אם הכוונה שיגיעו לקבוצה הבוגרת.

דוגמא להכוונה לבוגרת קח את אלכסנדר ארנולד מליברפול.
היה משחק כקשר,כשהגיע לגיל נוער המנהל המקצועי של מחלקת הנוער והמאמן של הנוער ערכו איתו שיחה שנאמר לו שיהיה לו קשה להשתלב בתפקיד הקשר שלו היום בקבוצה הבוגרת ושכדאי שיעבדו איתו על עמדה אחרת.

אני לא צריך להסביר לך שזה המגן אולי הכי טוב בעולם היום.
לירון האדום
קיבל.ה  1753 לייקים

dino כתב: 04 אפריל 2021, 10:02 מעדיף את ינקו על שטקוס
זיכרון קצר
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אדום בבית כתב: 04 אפריל 2021, 07:06

אז אתה אומר שהקורסים כביכול עובדים על הכיוון הנכון (הקניית יסודות) רק שהם גרועים?
אגב, מי מעביר את הקורסים האלה?

והקטע של להעלות את השתן לראש הולך לדעתי יד ביד עם הקטע של התמקדות בתוצאות - כרגע הילד משחק אותה\מביא נקודות, אז עושים ממנו כוכב.
במקום זה היה צריך לעבוד איתו, ועם כל שאר הילדים, כל שיפור ההיבטים החלשים במשחק שלהם (כמו שהיה צריך לעשות בדוגמה המובהקת של דוידה, שהזכרת).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום בבית
קיבל.ה  93 לייקים

teknoboy כתב: 04 אפריל 2021, 12:32
אדום בבית כתב: 04 אפריל 2021, 07:06

אז אתה אומר שהקורסים כביכול עובדים על הכיוון הנכון (הקניית יסודות) רק שהם גרועים?
אגב, מי מעביר את הקורסים האלה?

והקטע של להעלות את השתן לראש הולך לדעתי יד ביד עם הקטע של התמקדות בתוצאות - כרגע הילד משחק אותה\מביא נקודות, אז עושים ממנו כוכב.
במקום זה היה צריך לעבוד איתו, ועם כל שאר הילדים, כל שיפור ההיבטים החלשים במשחק שלהם (כמו שהיה צריך לעשות בדוגמה המובהקת של דוידה, שהזכרת).
הקניית יסודות זה הדבר הכי הכרחי לכל שחקן או ילד שחולם להיות כדורגלן,לא צריך להיות מאמן גדול או מבין גדול בכדורגל כדי ללמוד איך ללמד את זה.
אני חושב שמועדונים צריכים להתאים את השטיה בבוגרים למחלקת הנוער גם אם זה ע''ח תוצאות בטבלה.

מי מעביר את הקורסים האלה?
יש אפשרות ללמוד את זה בבתי ספר תיכוניים ויש אפשרות בויינגייט.

לאושר דוידה יש יסודות ויש לו גם הבנת משחק, בנוסף לטכניקה ומהירות.
לאושר דוידה אין רגל ימין.

לאוגבונה לצורך העיניין בתחילת דרכו בהפועל לא היו יסודות.
מריו פצ'אלקה
קיבל.ה  302 לייקים

גם לרובן אין ימין. הוא יהיה שחקן נהדר.
אדום בבית
קיבל.ה  93 לייקים

מריו פצ'אלקה כתב: 04 אפריל 2021, 13:19 גם לרובן אין ימין. הוא יהיה שחקן נהדר.
הלוואי ואושר יהיה חצי מרובן...
או שתיהיה לו את המהירות...
רק הפועל
קיבל.ה  1414 לייקים

נקווה לניצחון של נתניה היום על סכנין גם תיקו בסדר ומחר צריך רק שביתר לא תפסיד לכפר סבא
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

סכנין מנצחת קל
נתניה אין לה בשביל מה לשחק.
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

dino כתב: 04 אפריל 2021, 10:02 מעדיף את ינקו על שטקוס
שטקוס לפחות שתי רמות מעל ינקו.
זו אפילו לא תחרות.
הפוסט קיבל לייק אחדRed Ghost
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

teknoboy כתב: 02 אפריל 2021, 22:01 אבל מי בכלל דיבר על פרימיטיביות ישראלית לעומת התרבותיות המערב אירופאית?
יש לנו פה סיפור קונקרטי, שמעיד על הבדל נקודתי, מוגדר וקונקרטי מאוד, ובפרט הבדל שברור איך ולמה הוא קשור לפערים ברמה ולעובדה שהכדורגלן הישראלי לוקה לא פעם בדברים שנחשבים כיסודות המשחק (כמה פעמים שמעת את המשפט "אין בישראל מגן שיודע להרים בנגיעה"? אתה באמת לא רואה איך זה קשור לסיפור על המאמן מהרצליה?).
לא חובה לאנוס כל סיטואציה כדי להכניס אותה למאבק חסר פשרות במתנשאים מאירופה\רגשי הנחיתות של הישראלים.
אפשר גם סתם להסתכל על המקרה המתואר כפשוטו, ולהסיק את המסקנות המתבקשות ממנו.
כל מילה.
אני אגיד אפילו להיפך, ישראל היא מדינה מאוד מתקדמת בהרבה מאוד תחומים ומלאה אנשים סופר איכותיים. דווקא על הרקע הזה זה די מדהים לראות איך הכדורגל מושך אליו כל כך הרבה אנשים ברמה נמוכה.
יותר מזה, אם מסתכלים על הכדורסל בישראל, ענף שמתוקצב הרבה פחות מהכדורגל, עדיין רואים שם רמת יסודות ואיכות גבוהה ביחס לאירופה לעומת הכדורגל. כנ"ל רמת החומר האנושי.

אני מכיר די טוב את מחלקות הנוער בכדורגל וכדורסל בעיר בה גדלתי ואין דרך לתאר עד כמה ההבדלים בין שתי המחלקות היו שמיים וארץ.
אני עוד זוכר איך בכיתה ג' כשהייתי חלק מקבוצת הילדים בכדורגל, כל פעם שהפסדנו משחק המאמן (שחקן עבר כושל שלא מתאים בשום צורה לאמן ילדים) היה פשוט צורח עלינו במשך שעה בחדר ההלבשה. אגב, אני זוכר שכבר אז דיברו על זה שישראל היא בין המדינות שמיישמות פורמט של ליגה בגיל הכי מוקדם באירופה.
בכדורסל לעומת זאת היה דגש הרבה יותר גדול על יסודות וגם על חינוך לערכים של עבודה קשה, קבוצתיות, ספורטיביות וכו' (משהו שלא היה קיים בכלל בכדורגל).
הפוסט קיבל 3 לייקיםRed Ghostסומךלירון האדום
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

כמו שזה נראה במחצית הראשונה בני יהודה בדרך לנצחון
הפער מהקו האדום 5 נקודות
שליחת תגובה