אני שונא ווינדוס (ומיקרוסופט בכלל): שרשור מערכות הפעלה אחרות

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
שליחת תגובה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני מודה לאלוהים שלביל גייטס אין הורים,
הלוואי יפגוש אותם מהר - מחר בבוקר יקבר
וכו'

לאחרונה התחלתי עבודה חדשה ואני חייב לעבוד עם ווינדוס 10 וזו מכה שלא תיאמן (כמו כל מערכות ההפעלה של מיקרוסופט). למזלי אפשרו לי להתקין את הלינוקס סאב-סיסטם לוינדוס ולעבוד משם כי אני בעיקר כותב סקריפטים server side.
אז אני מנצל את ההזדמנות הזו כדי לפתוח שרשור בנושא: מי פה משתמש/ת במערכת הפעלה שאינה קקי? פרטו וכו'.

כאמור בעבודה אני משתמש באובונטו על וינדוס 10 ובמחשב האישי ב-arch.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אני כבול לווינדוס בגלל עבודה.
הקטע שיש בפנים אובונטו קטן סוגר לי מיליארד פינות, בערך. מאז שיש את זה לא השתמשתי בדואל-בוט (שנדמה לי שבכלל נדרס בשלב כלשהו על ידי עדכון של וינדוס).
יש לי עוד מחשב לצורך תכנות ארדואינו ובכלל, גם הוא דואל-בוט, אבל עובד תמיד על אובונטו (אני הולך עם מה שאני מכיר, אין לי כוח להתרגל למערכת חדשה).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

MacOS ואין יותר נוח מזה
לדעתי זה האיזון בין מערכת הפעלה שמיועדת לבני אדם ובין אחת שמבוססת יוניקס
יצא לי לעבוד על אובונטו במסגרת הלימודים וזה היה נראה נחמד אבל לא ראיתי סיבה להחליף

גילוי נאות, אני קצת סאקר של apple
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

כל מי שקונה מוצרי אפל הוא סאקר בהגדרה, לא?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

teknoboy כתב: 02 דצמבר 2020, 14:04 כל מי שקונה מוצרי אפל הוא סאקר בהגדרה, לא?
נתון לויכוח
מסכים שהמחיר בדרכ גבוה אבל התמורה היא נהדרת
ועכשיו כשהם התחילו לייצר מעבדים משלהם אז גם המחיר יורד וגם מערכת ההפעלה עובדת יותר טוב
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מהמעט שיצא לי להתעסק עם מכשירי אפל, אני יכול להבין למה אנשים מתמכרים אליהם.
פשוט היחס עלות\תועלת נראה לי לא פרופורציונלי בכלל.
אבל זה לא ממש קשור למלחמת מערכות ההפעלה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

זה מאד תלוי מה אתה מחפש, בעצם. לכל מיני שימושים, וברמת יוזר שלא צריך או מתעניין בקרביים של המערכת - אפל נותנים פתרון יחסית טוב (ומוצלח גרפית, בזה אין ספק).
מה שמטריד אותי בהם, בתור לינוקסאי-ומשתמש-תוכנה-חופשית-שרוף-וכו', זה שמוצרי אפל הם מערכת סגורה. לא רק במובן הקלאסי, כמו המוצרים של מייקרוסופט, אלא הרבה יותר מזה: ברגע שמשתמשים במוצר אחד שלהם, יש נטיה לא קטנה להיכבל לחברה באופן מוחלט (אתה צריך דונגל אפל להטענה, ודונגדל אפל לאוזניות, ואת האוזניות שלהם, וחבילת המוזיקה שלהם וכו' וכו'). במובן הזה הם יותר גרועים ממייקרוסופט, שלפחות מאפשרת שימוש במוצרים אחרים על הפלטפורמה שלהם.
(כן, אפשר כמובן תמיד להשתמש במוצרים אחרים על הפלטפורמות של אפל, זה פשוט מסובך מאד, בוודאי יותר מאשר לעשות מה שבא לך על לינוקס)
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אני עם מק בעבודה ולא כל כך אוהב

בבית אני עם ווינדוס מסיבות גיימריות בעיקר
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
Red Wolf
קיבל.ה  386 לייקים

אני גם עם מאק מהעבודה ואני סובל
פשוט שונא את זה

צריך לעשות הפרדה לדעתי בין החומרה של המאק שהיא מדהימה, לבין התוכנה שפח אשפה, פשוט לא יוזר פרדנלי
יש הבדל מהותי והוא החשוב ביותר לדעתי בהבדלים בין הווינדוס למאק במערכת הפעלה ליוזר

במאק- כל הקיצורים הם עם העכבר
בוינדוס - כל הקיצורים הם עם המקלדת

בתור אחד שעובד עם 2 ידיים אין ספק שווינדוס הרבה יותר יוזר פרדנלי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

מי שבקטע של עבודה עם המקלדת בלבד (אני למשל שונא לעבוד עם העכבר) - שווה לשקול i3wm או את גרסת הוויילנד שלו swaywm, שזה מה שאני אישית משתמש. אני לא יודע לגבי מק, כנראה שזה רלוונטי גם, אבל זה בעיקר מיועד ללינוקס.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

רגע מה? החומרה במאק היא לרוב די עלובה והרבה יותר יקרה ממה שהיא שווה. אולי אתה חושב על איכות הבנייה? (המקלדת, הקשיחות, המצלמה/הtouch pad)

וגם איזה קיצורים הם עם העכבר? כל הקיצורים של ווינדוס אני עושה עם המקלדת במאק.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
Red Wolf
קיבל.ה  386 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 02 דצמבר 2020, 23:56 רגע מה? החומרה במאק היא לרוב די עלובה והרבה יותר יקרה ממה שהיא שווה. אולי אתה חושב על איכות הבנייה? (המקלדת, הקשיחות, המצלמה/הtouch pad)

אני עובד עם מקבוק פרו 2019 המסך מדהים, הרמקולים פצצה, הנוחות של המקלדת והטאץ פד מצויינים, והסמארט טאב שמתחלף בין כל תוכנה זה גאוני, לזה התכוונתי. (את כל הדברים האלה אפשר ליישם בכל לפטופ מתחרה, אבל לא עושים את זה)
כשאני מחבר את המחשב למסכים, הוא כבר לא שווה כלום, ולכן יש הבדל גם בין שימוש במק כלפטופ שלשמו הוא קיים, לבין להשתמש בו כמחשב, ואז הוא לא שווה כלום

אגב, מי שהמציא את העכבר האלחוטי שלהם (וגם את המקלדת), צריך לקבל תביעה מכל מי שיש לו יד אנושית. זה הדבר הכי לא ארגונומי בעולם - ואני משתמש במקלדת ועכבר של לוג׳יטק.

הקיצורים של המק, של 3 אצבעות על הטאץ פד בשביל לעבור ממסך למסך (alt+tab) למשל אם יש לך כמה טאבים פתוחים מאותו דבר (כרום בשביל הדוגמא) אי אפשר לעבור בינהם באלט+טאב פשוט
יש עוד הרבה דברים קטנים, שעושים את ווינדוס הרבה יותר נוח לעבודה

*חשוב לי לציין שוב, אני משתמש במק כמחשב לעבודה ומחבר אותו למסכים, ולכן השנאה הגדולה. שימוש בו כלפטופ בלבד, יכול להיות משהו אחר
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

Red Wolf כתב: 03 דצמבר 2020, 14:05
הגלמוד מלוד כתב: 02 דצמבר 2020, 23:56 רגע מה? החומרה במאק היא לרוב די עלובה והרבה יותר יקרה ממה שהיא שווה. אולי אתה חושב על איכות הבנייה? (המקלדת, הקשיחות, המצלמה/הtouch pad)

אני עובד עם מקבוק פרו 2019 המסך מדהים, הרמקולים פצצה, הנוחות של המקלדת והטאץ פד מצויינים, והסמארט טאב שמתחלף בין כל תוכנה זה גאוני, לזה התכוונתי. (את כל הדברים האלה אפשר ליישם בכל לפטופ מתחרה, אבל לא עושים את זה)
כשאני מחבר את המחשב למסכים, הוא כבר לא שווה כלום, ולכן יש הבדל גם בין שימוש במק כלפטופ שלשמו הוא קיים, לבין להשתמש בו כמחשב, ואז הוא לא שווה כלום

אגב, מי שהמציא את העכבר האלחוטי שלהם (וגם את המקלדת), צריך לקבל תביעה מכל מי שיש לו יד אנושית. זה הדבר הכי לא ארגונומי בעולם - ואני משתמש במקלדת ועכבר של לוג׳יטק.

הקיצורים של המק, של 3 אצבעות על הטאץ פד בשביל לעבור ממסך למסך (alt+tab) למשל אם יש לך כמה טאבים פתוחים מאותו דבר (כרום בשביל הדוגמא) אי אפשר לעבור בינהם באלט+טאב פשוט

*חשוב לי לציין שוב, אני משתמש במק כמחשב לעבודה ומחבר אותו למסכים, ולכן השנאה הגדולה. שימוש בו כלפטופ בלבד, יכול להיות משהו אחר
גם אני עובד עם מקבוק פרו 2019, כל הדברים שתיארת הם לא חומרה (אולי המסך כן). אני עובד עם מסך נפרד ומקלדת + עכבר נפרדים אז לא ממש מזיזים לי כל הדברים האלה שהצגת, מזיז לי כמה מהיר המחשב מקמפל לי דברים ומריץ ובזה הוא די עלוב.
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

העניין עם מק זה שעל פניו החומרה שלהם לא חזקה במיוחד, אבל יש התאמה מטורפת בין החומרה לתוכנה (מה שלא אפשרי בווינדוס, שהיתרון הגדול שלהם זה שזה פועל על הכל בערך), מה שגורם לזה שהביצועים שלהם יהיו בשמיים.

מסכים, העכבר שלהם נוראי. הדבר הזה נוגד את אמנת ג׳נבה. אבל אני עובד פשוט עם טרקפד חיצוני, זה משמעותית יותר נוח לי מכל עכבר שניסיתי.
ואגב, במקום אלט+טאב, שבמק מעביר באמת רק בין תוכנות, יש לך את אלט+טילדה (~) שמעביר בין חלונות שונים של אותה תוכנה.

ווינדוס פשוט מרגיש לי מאוד לא יוזר פרנדלי.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
Red Wolf
קיבל.ה  386 לייקים

red in blood כתב: 03 דצמבר 2020, 17:51

העניין עם מק זה שעל פניו החומרה שלהם לא חזקה במיוחד, אבל יש התאמה מטורפת בין החומרה לתוכנה (מה שלא אפשרי בווינדוס, שהיתרון הגדול שלהם זה שזה פועל על הכל בערך), מה שגורם לזה שהביצועים שלהם יהיו בשמיים.

מסכים, העכבר שלהם נוראי. הדבר הזה נוגד את אמנת ג׳נבה. אבל אני עובד פשוט עם טרקפד חיצוני, זה משמעותית יותר נוח לי מכל עכבר שניסיתי.
ואגב, במקום אלט+טאב, שבמק מעביר באמת רק בין תוכנות, יש לך את אלט+טילדה (~) שמעביר בין חלונות שונים של אותה תוכנה.

ווינדוס פשוט מרגיש לי מאוד לא יוזר פרנדלי.
תשמע, שאלתי חברים, חיפשתי בגוגל, לא מצאתי את זה

אתה לא מבין איך עזרת לי פה חח תודה!!!
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

אני כבר יותר מעשור משתמש במק, ופעם עבדתי אפילו שנה כטכנאי מק, אז מוזמן לשאול דברים חופשי :)
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תכלס די קיוויתי שזה יהיה שרשור על לינוקס אבל ¯/_(ツ)_\¯
סמל אישי של משתמש
נורמה ג'ין
קיבל.ה  11 לייקים

אני בז לכל מה שהוא לא ווינדוס
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
נורמה ג'ין
קיבל.ה  11 לייקים

ושלא נדבר על מק בכל צורותיו
עמי נאווי
קיבל.ה  109 לייקים
יצירת קשר:

שמעתי הרבה דברים טובים על elementary
https://elementary.io/
אבל עוד לא ניסיתי בעצמי
לכו!
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

עמי נאווי כתב: 06 דצמבר 2020, 15:30 שמעתי הרבה דברים טובים על elementary
https://elementary.io/
אבל עוד לא ניסיתי בעצמי
זו למעשה נגזרת של אובונטו אז אפשר כבר להגיד שהבסיס טוב (עם כל הבעיות שיש לאובונטו, בשביל יוזרים לא מנוסים בלינוקס היא מעולה).
שליחת תגובה