אשכול ארצות הברית של אמריקה

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

זה לא רק 488 אלף? מאיפה הנתון על 500 אלף?
(לא מפקפק, באמת מתעניין)
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

its-sick כתב:ארצות הברית של אמריקה חצתה היום את סף חצי מיליון המתים מקורונה. הממוצע השבועי ירד ל 2500 מתים ביום וממשיך לרדת לאט.
המיילסטון הבא של מלחמת האזרחים הוא 620 אלף.
לא סיכמנו שהמדד להשוואה הוא כמות מתים למליון?
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אפשר בבקשה צילום של החתימה שלי על הסיכום הזה?
ביקשו ונתתי ניתוח שכזה לבקשתם. זה אכן ניתוח אפשרי של הנתונים, אבל אין הכרח להעדיף דווקא אותו.
האם אתה רוצה גם למדוד אירועי טרור בישראל לפי הרוגים פר מיליון? גם הרוגי מלחמות?
לא נראה לי.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

למה לא?
יש היום פי X>1 אנשים משחיו במלחמת העולם השניה,
וכמות המתים מקורונה קטנה מאותו נתון,
סימן שבאופן יחסי הקורונה הרגה פחות ממלחמת העולם השניה. לא שזה סיכום מעניין במיוחד, אבל אני שם לב שזה ממש מוטיב חוזר בעמודים האחרונים, להראות כמה הקורונה קטלנית יותר ממלחמות..

ומתבקש, כשמציגים נתונים סטטיסטיים, להתייחס ליחס.
היתה פה דוגמא אולי עם מדינה הזויה כמו איי סיישל נראה לי (או שאני משלב ויכוח עם חבר), אז בוודאי שצריך להשתמש במספרים גדולים, ובמלחמת העולם השניה עדיין היו מספיק אנשים

מוזר שאדם שמבין את המשמעות של המספרים יבחר להתעלם מהם כדי להעביר את הטיעון, אם הוא כל כך בטוח שהם לא סותרים את הטיעון
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כן, אני מבין במספרים. ואני יודע שלכל מטרה יש דרך אחרת להסתכל. יש משמעות לכל מספר, והשאלה היא איזו משמעות אתה מחפש.
אם הייתי מדבר על הסיכוי של מישהו למות מסרטן הייתי מנרמל בגודל האוכלוסייה. אם הייתי רוצה להעניש רוצח סדרתי, לא הייתי מנרמל. אם רצחת 20 איש זה לא כאילו רצחת איש אחד לפני מאתיים שנה.
להבדיל מסרטן שהוא סיבת מוות קבועה ולכן יש הגיון לנרמל בגודל האוכלוסייה, אירוע מוות המוני הוא "חד פעמי" כמו אירוע טרור. אירועים חד פעמיים נוהגים למדוד במספר המתים ולא ביחס לאוכלוסייה.
למשל, האחריות של טרמאפ למאות אלפי מתים לא פחותה בגלל שארצות הברית יותר גדולה. הוא בחזקת רוצח סדרתי.
אני לא שולל את הגישה של יחס לאוכלוסייה, אני פשוט פחות מתחבר אליה בשלב הזה של הקורונה.
אם הקורונה תהפוך לרוצח שנתי קבוע כמו שפעת אז בהחלט המדד יהיה תמיד התמותה ביחס לאוכלוסייה. אולי אפילו יהיה יותר נכון יהיה למדוד ביחס לאוכלוסייה מעל גיל מסויים, בהתאם לגילאי המתים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךff0000
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כאילו שעובדות משנות למישהו בימינו. גם עם הוכחות ברורות לא היו מדיחים אותו
https://news.yahoo.com/cellphone-record ... 44724.html
Cellphone records tie Proud Boys member to someone in Trump White House, NYT reports
https://news.yahoo.com/fbi-finds-contac ... 58120.html
FBI Finds Contact Between Proud Boys Member and Trump Associate Before Riot
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://www.haaretz.co.il/news/world/am ... -1.9736298
שיא ארה"ב ג'ו ביידן צפוי להכיר באופן רשמי ברצח העם הארמני
מאת ניו יורק טיימס, רויטרס
פורסם ב - 22/04/2021 13:15
ביידן יהפוך לנשיא המכהן הראשון שעושה זאת, למרות שרונלד רייגן התייחס בצורה חפוזה לרצח העם בהצהרה כתובה שפרסם ב-1981. עדיין לא ברור אם ביידן ישתמש בנאומו בשבת במילים "רצח עם"
כלי תקשורת בארה"ב דיווחו אמש (רביעי) כי הנשיא ג'ו ביידן צפוי להכיר באופן רשמי בטבח שביצעה האימפריה העותמאנית בארמנים במהלך מלחמת העולם הראשונה כג'נוסייד — רצח עם. המהלך צפוי לעורר את חמתה של אנקרה ולהעמיק עוד יותר את הקרע בין ארה"ב לטורקיה, שתיהן מדינות החברות בברית נאט"ו. ביידן צפוי להודיע על ההכרה הסימבולית ברצח העם בשבת, יום השנה ה-106 לתאריך שבו היסטוריונים מציינים את תחילתו.
ביידן יהפוך לנשיא המכהן הראשון שעושה זאת, אם כי הנשיא רונלד רייגן התייחס בצורה חפוזה ועמומה לרצח העם הארמני בהצהרה כתובה שפרסם ב-1981 בנוגע לשואה. שני בתי הקונגרס אישרו ב-2019 צעדים לא מחייבים להכרה רשמית ברצח העם. לפחות 29 מדינות נקטו צעדים דומים — בעיקר באירופה ובאמריקה הלטינית, בהן נמצאות גם רוסיה וסוריה — יריבותיה הפוליטיות של טורקיה.
לפי שלושה מקורות ששוחחו עם סוכנות הידיעות רויטרס, ביידן ככל הנראה ישתמש במילה "ג'נוסייד" בהצהרתו. עם זאת, לפי מקורות, ייתכן שבשל החשיבות של היחסים הבילטראליים בין וושינגטון לאנקרה, ביידן עדיין עשוי להחליט בדקה התשעים שלא להשתמש במושג. דוברת הבית הלבן, ג'ן סאקי, אמרה אתמול בשיחה עם עיתונאים כי הבית הלבן יתייחס לעניין בשבת, אך סירבה לפרט מעבר לכך.
לפני שנה, עוד כשהיה מועמד לנשיאות, ביידן הוקיר את זכרם של מיליון וחצי הגברים, הנשים והילדים שמתו בשלהי שלטון האימפריה העותמאנית, ואמר כי הוא יתמוך במאמצים להכיר במקרי ההרג האלה כרצח עם. "היום, אנחנו זוכרים את הזוועות שעמן התמודד העם הארמני במֶץ יר'רן (בארמנית: הרעה הגדולה) — רצח העם הארמני. אם איבחר, אני מתחייב לתמוך בהחלטה שמכירה ברצח העם הארמני ואשים את זכויות האדם האוניברסליות בעדיפות עליונה", כתב ביידן בטוויטר.
טורקיה מקבלת את הטענה כי ארמנים רבים שחיו תחת האימפריה העותמאנית נהרגו בעימותים עם הכוחות העותמאניים במהלך מלחמת העולם הראשונה, אך הטילה ספק בממדי ההרג והכחישה כי הוא נעשה בצורה שיטתית ונחשב לרצח עם. במשך עשורים, צעדים להכרה ברצח העם הארמני עוכבו בקונגרס האמריקאי, ונשיאים רבים נמנעו מלהחזיק את תפוח האדמה הלוהט ולהגדיר את מעשי ההרג כרצח עם — הן בשל חשש לפגיעה ביחסים עם טורקיה והן בשל פעולות לובי מצדה של אנקרה לסיכול המהלך.
לנשיא טורקיה המכהן, רג'פ טייפ ארדואן, היו יחסים חמים עם הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, ומאז שביידן נכנס לתפקידו ב-20 בינואר השניים עדיין לא שוחחו, אם כי פקידים טורקים ואמריקאים שוחחו ביניהם מאז. במקביל, הממשל בוושינגטון הפעיל לחץ על טורקיה והעביר כמה פעמים ביקורת על המוניטין שלה ביחס לזכויות אדם. כמו כן, יש מחלוקת בין שתי המדינות, בין היתר בשל הרכישה של טורקיה של מערכות נשק מתקדמות מרוסיה.
איאן ברמר, מייסד חברת המחקר והייעוץ Eurasia Group אמר כי המהלך של ביידן משקף את ההידרדרות ביחסים בין שתי המדינות, אך ציין כי ארדואן ככל הנראה יפעל בצורה מוגבלת. "הסבירות שארדואן יתגרה בארה"ב באמצעות פעולות שעלולות לחתור עוד יותר תחת כלכלתה החלשה של טורקיה היא נמוכה", אמר. חבר הקונגרס אדם שיף וקבוצה של עוד מאה מחוקקים משתי המפלגות שיגרו השבוע מכתב לביידן שבו הם קראו לו לממש את הבטחת הבחירות ו"לתקן עשורים של עוולות".
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://newmedia.calcalist.co.il/magazi ... 1/m03.html
לאמריקה אין אלוהים
לראשונה בהיסטוריה פחות ממחצית מהאמריקאים משתייכים לכנסייה, מסגד או בית כנסת, ושיעור חברי הקהילות האלה נחתך בשליש, וממשיך לרדת. למה אחת האומות הדתיות ביותר במערב הולכת ומתחלנת?

אזהרה למי שפיתח אלרגיה: הביטוי "*ם הט*ס" מופיע בכתבה.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מה קורה באמריקה? מאז החלפת השלטון האשכול שקט, ואני לא רואה הרבה בחדשות על אמריקה, אם יש משהו כאן זה בעיקר כשרוצחים מישהו.
מה הספיק ביידן המשיח לעשות בזמן הזה? האם יש מגמות חיוביות בתחום כלשהו?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

אדום מטלי כתב:מה קורה באמריקה? מאז החלפת השלטון האשכול שקט, ואני לא רואה הרבה בחדשות על אמריקה, אם יש משהו כאן זה בעיקר כשרוצחים מישהו.
ברור.הוא מנצח את הקורונה חיסן לפחות 165 מיליון אמריקאים במבצע שטרם היה כמותו.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני כמובן שואל באופן כללי, בפירוש לא על הקורונה.
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

אדום מטלי כתב:אני כמובן שואל באופן כללי, בפירוש לא על הקורונה.
האמריקאים הצליחו לכבות את הקומפרסור.
הלוואי וגם אנחנו נכבה אותו בשבוע הקרוב, מגיע גם לנו קצת שקט
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני לא יודע מה זה לכבות את הקומפרסור. אם אתה מתכוון לרעש הבלתי פוסק סביב הפוליטיקה, אוקי.
אבל הרעש היה תוצר לוואי של ממשל ונשיא שהוגדר כנוראי, ולא שאני לא מסכים עם זה. אבל אני גם יודע שהתנהלות הממשלים האמריקאים הוא מושחתת ורעה, גם כלפי פנים ובעיקר כלפי חוץ, וזה נכון גם לנשיאים הדמוקרטים. לכן לא בניתי הרבה על ביידן (אם סנדרס היה מצליח הייתה בי תקווה כלשהי).
אני מנסה להבין עכשיו, במה ארה"ב עושה טוב יותר מאשר בזמן טראמפ, חוץ מאשר השקט. אני שואל ברצינות, כי אני ממש רחוק מזה.
נערך לאחרונה על ידי אדום מטלי ב 07 יוני 2021, 12:06, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

אדום מטלי כתב:אני לא יודע מה זה לכבות את הקומפרסור. אם אתה מתכוון לרעש הבלתי פוסק סביב הפוליטיקה, אוקי.
אבל הראש היה תוצר לוואי של ממשל ונשיא שהוגדר כנוראי, ולא שאני לא מסכים עם זה. אבל אני גם יודע שהתנהלות הממשלים האמריקאים הוא מושחתת ורעה, גם כלפי פנים ובעיקר כלפי חוץ, וזה נכון גם לנשיאים הדמוקרטים. לכן לא בניתי הרבה על ביידן (אם סנדרס היה מצליח הייתה בי תקווה כלשהי).
אני מנסה להבין עכשיו, במה ארה"ב עושה טוב יותר מאשר בזמן טראמפ, חוץ מאשר השקט. אני שואל ברצינות, כי אני ממש רחוק מזה.
הסיכוי למלחמת אזרחים קטן משמעותית
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

De Niro כתב: 07 יוני 2021, 12:06
אדום מטלי כתב:אני לא יודע מה זה לכבות את הקומפרסור. אם אתה מתכוון לרעש הבלתי פוסק סביב הפוליטיקה, אוקי.
אבל הראש היה תוצר לוואי של ממשל ונשיא שהוגדר כנוראי, ולא שאני לא מסכים עם זה. אבל אני גם יודע שהתנהלות הממשלים האמריקאים הוא מושחתת ורעה, גם כלפי פנים ובעיקר כלפי חוץ, וזה נכון גם לנשיאים הדמוקרטים. לכן לא בניתי הרבה על ביידן (אם סנדרס היה מצליח הייתה בי תקווה כלשהי).
הייתי שמח לשמוע דברים קצת יותר מלומדים ומדידים. פחות "הסיכוי ירד" או "תם הטקס", ויותר דברים עובדתיים, כמו, רק לדוגמא האם מטפלים באלימות המשטרה, האם יש שינוי מדיניות ביחס לביטוח בריאות ממלכתי כלשהו, שינוי מדיניות בהתנהלות עם פליטים, או סוגיות אחרות שאפשר להציג שינוי רלוונטי בהם.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

אדום מטלי כתב:
הייתי שמח לשמוע דברים קצת יותר מלומדים ומדידים. פחות "הסיכוי ירד" או "תם הטקס", ויותר דברים עובדתיים, כמו, רק לדוגמא האם מטפלים באלימות המשטרה, האם יש שינוי מדיניות ביחס לביטוח בריאות ממלכתי כלשהו, שינוי מדיניות בהתנהלות עם פליטים, או סוגיות אחרות שאפשר להציג שינוי רלוונטי בהם.
מלחמת אזרחים לא פחות חשוב
זו ההערכה שלי
אני לא בקיא בכל הפרטים של חיי היום יום שם
מזמין את שאר החברים להשיב
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

אדום מטלי כתב: 07 יוני 2021, 12:13
ביידן עד כה נשיא מאוד מאוד פעיל. יש הרבה מה לכתוב בנושא אבל כנראה שגולת הכותרת (מלבד נושא הקורונה כמובן) הוא הניסיון שלו להוציא לפועל תכנית להשקעה בתשתיות בהוצאה ממשלתית מטורפת (עם דגש על מעבר לשימוש באנרגיה נקייה). אני לא מספיק בקיא בנבכי הפרטים, אבל זו הכותרת בגדול.
בכל מקרה, אני ממליץ בחום על עמוד הפייסבוק "מר דמבין הולך לוושינגטון" של בחור בשם עידו דמבין. כותב על כל דבר שקשור לפוליטיקה אמריקאית.
הפוסט קיבל 2 לייקיםDe Niroסומך
סמל אישי של משתמש
אמיר
קיבל.ה  25 לייקים

אדום מטלי כתב: 07 יוני 2021, 03:11 מה קורה באמריקה? מאז החלפת השלטון האשכול שקט, ואני לא רואה הרבה בחדשות על אמריקה, אם יש משהו כאן זה בעיקר כשרוצחים מישהו.
הקונגרס העביר חוק סיוע תמריצי די גדול (למרות שרוב האנשים קיבלו יותר כסף מטראמפ) ומעבר לזה פחות או יותר שום דבר ומאד לא סביר שחקיקה משמעותית תעבור עד השנה הבאה.
מדיניות החוץ לא השתנתה בכלל, ממשיכים עם כל מה שטראמפ עשה פחות או יותר.
מדיניות פנים אין יותר מדי שינוים גדולים בינתיים, הבטיח שיפסיק עם הגירושים ושיסגור את המחנות ריכוז שיש להם בגבול אבל כבר ירד מזה.
לא היה שום שינוי עם הטיפול של הממשלה בקורונה, חוץ מזה שפותחים יותר ויותר את הכל פה (אבל אני מנחש שזה היה קורה גם תחת טראמפ).
לפי הצעת התקציב שלהם אין להם תכניות יותר מדי גדולות לנסות לשפר פה את החיים.

אה ונראה לי הולכים למלחמת עולם שלישית עם סין, או לפחות מלחמה קרה 2.0, יהיה ים כיף.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

לגבי המזרח התיכון, גם כאן אני רואה שהוא לא פחות ציוני מקודמו, הוא לא זה שיעצור את הפשעים של ישראל ויעזור לשחרור שלל הפלסטינים.
אז העולם לא יותר טוב בגלל שטראמפ הלך וביידן הגיע?
אגב, מה לגבי אקולוגיה/ אנרגיה ירוקה? כאן יש התקדמות?
סמל אישי של משתמש
אמיר
קיבל.ה  25 לייקים

שום חוק חדש משמעותי לא הולך לעבור בקונגרס בשנה הקרובה (חוץ מדברים כמו סנקציות ותקציבים לצבא שזה תמיד עובר), ולא הרבה בשנה שאחריה.
יש דברים מסוימים שביידן יכול לעשות לבד, הוא קצת יותר טוב מטראמפ בנתים, אבל לא מדובר בשינוי רדיקלי.
בתקציב שלו יש העלאה של 27% בהשקעה באנרגיה ירוקה, אבל לך תדע מה יעבור בקונגרס, תקציב של נשיא זה בעיקר הצעה.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

נראה שמכל ההתרגשות, בסופו של דבר הרוב הדחוק בסנאט מונע כל אפשרות לשינוי משמעותי. מה שאומר כנראה שהרפובליקאים ימצאו את הדרך לשנות את החוקים כך שיבטיחו חזרה לשלטון בהקדם
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
אמיר
קיבל.ה  25 לייקים

אני לא חוש שזה לא כל כך הרוב הדחוק כמו העובדה שיש לך לא מעט שמרנים במפלגה הדמוקרטית שבדעות שלהם הם פחות או יותר אותו דבר כמו הרפובליקאים והעובדה שזה חוקי לשחד פוליטיקאים באמריקה.
היה להם רוב של 60 לא כל כל מזמן והם מצאו דרכים לא להעביר כלום.

אם אי פעם אחד הסנטורים הפרוגרסיביים יגדל עמוד שדרה וינסה לחסום משהו שחשוב באמת למפלגה כמו תקציבים לבטחון או חוקים לזכויות יוצרים אני חושב שתראה מהר מאד מאד שיש דברים שהם יכולים לעשות.
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsff0000
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

https://www.haaretz.com/us-news/a-quart ... -1.9995986
שינוי מבורך באמריקה. כשזה יעבור את ה 50% זה יהיה סוף הכיבוש.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

its-sick כתב: 07 ינואר 2021, 14:48 אני יודע שכרגע בחדשות לא חושבים שזה מעניין ביחס לבלגן החדש, אבל אתמול היה שיא חדש בתמותה מקורונה בארה"ב, 4100 מתים חדשים.
מספר המתים כבר ב 370 אלף, רק עוד 35 אלף עד מספר המתים האמריקאים במלחמת העולם השניה.
בקצב הממוצע הנוכחי (2700 ליום בממוצע שבועי, מגמת עליה) ייקח פחות משבועיים כדי להגיע לשם.
זה יהפוך לאירוע המוות השלישי בגודלו בהיסטוריה שלהם.
שני המיילסטונס שעוד ישארו מלפנים: מלחמת האזרחים עם 620 אלף והשפעת של 1919 עם 675 אלף.
פעם חשבתי שגם ה 400 אלף לא בטווח, עכשיו כבר אי אפשר לשלול כלום.
עד עכשיו מתו 1 מכל 900 תושבים בארצות הברית. בישראל, להשוואה: 1 מכל 2600, בערך שליש משם. בבלגיה, שם המצב הכי קשה: אחד מכל 580.
לפני כמה ימים הקורונה עברה את מלחמת האזרחים, כרגע כמעט 625 אלף מתים.
התמותה היומית הממוצעת היא של כ 250, אז כדי להגיע לשפעת של 1919 צריך בכזה קצב כ 200 יום, יותר מחצי שנה.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

its-sick כתב: 15 יולי 2021, 07:10 https://www.haaretz.com/us-news/a-quart ... -1.9995986
שינוי מבורך באמריקה. כשזה יעבור את ה 50% זה יהיה סוף הכיבוש.
איזה משקל יש ליהודי התפוצות בזה?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

בלי התמיכה האמריקאית הכיבוש כבר היה נגמר מזמן. האירופאים מתים להפעיל לחץ כלכלי על ישראל והאמריקאים מגוננים.
ואם רוב יהודי אמריקה יתנגדו לכיבוש, גם הממשל האמריקאי ישנה את עמדתו בהתאם.
لا إله
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

יהודי ארצות הברית לא מעניינים אף אחד.
עשירי יהודי ארצות הברית מעניינים.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

its-sick כתב: 20 יולי 2021, 16:42 בלי התמיכה האמריקאית הכיבוש כבר היה נגמר מזמן.
מאוד לא מסכים
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

יהודי ארצות הברית מעניינים את עשירי יהודי ארצות הברית.
וגלמוד, נראה לך שישראל לא היתה מתקפלת בפני אמברגו כמו שהיה על דרום אפריקה? (מדינה עם המון משאבים טבעיים, שיכלה לנהל כלכלה סגורה והתקפלה בזמן שיא).
لا إله
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אני מסכים שישראל הייתה מתקפלת, אבל אני לא חושב שאי תמיכה אמריקאית היה מביא לאמברגו או סנקציות או כלום. כל האיחוד האירופי חברים שלך. מי היה שם עליך סנקציות? מרקל? מקרון? ג'ונסון?
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

its-sick כתב: 20 יולי 2021, 16:42 בלי התמיכה האמריקאית הכיבוש כבר היה נגמר מזמן. האירופאים מתים להפעיל לחץ כלכלי על ישראל והאמריקאים מגוננים.
ואם רוב יהודי אמריקה יתנגדו לכיבוש, גם הממשל האמריקאי ישנה את עמדתו בהתאם.
אני חושב שאתה מגזים בכמה שזה מענין את האירופאים
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
הפוסט קיבל לייק אחדלירן
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

its-sick כתב: 19 יולי 2021, 13:33
its-sick כתב: 07 ינואר 2021, 14:48 אני יודע שכרגע בחדשות לא חושבים שזה מעניין ביחס לבלגן החדש, אבל אתמול היה שיא חדש בתמותה מקורונה בארה"ב, 4100 מתים חדשים.
מספר המתים כבר ב 370 אלף, רק עוד 35 אלף עד מספר המתים האמריקאים במלחמת העולם השניה.
בקצב הממוצע הנוכחי (2700 ליום בממוצע שבועי, מגמת עליה) ייקח פחות משבועיים כדי להגיע לשם.
זה יהפוך לאירוע המוות השלישי בגודלו בהיסטוריה שלהם.
שני המיילסטונס שעוד ישארו מלפנים: מלחמת האזרחים עם 620 אלף והשפעת של 1919 עם 675 אלף.
פעם חשבתי שגם ה 400 אלף לא בטווח, עכשיו כבר אי אפשר לשלול כלום.
עד עכשיו מתו 1 מכל 900 תושבים בארצות הברית. בישראל, להשוואה: 1 מכל 2600, בערך שליש משם. בבלגיה, שם המצב הכי קשה: אחד מכל 580.
לפני כמה ימים הקורונה עברה את מלחמת האזרחים, כרגע כמעט 625 אלף מתים.
התמותה היומית הממוצעת היא של כ 250, אז כדי להגיע לשפעת של 1919 צריך בכזה קצב כ 200 יום, יותר מחצי שנה.
ארצות הברית כבר ב 688 אלף מתים מקורונה, כלומר עברו את השפעת הספרדית וזה אירוע המוות ההמוני הגדול בהיסטוריה שלה.
האוכלוסיה גדולה בערך פי 3 מאז, כך שביחס לגודל האוכלוסיה זה קצת פחות נורא.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

איציק, די, זה לא אירוע. זו מחלה, שמתים ממנה אנשים.
בזמן הזה מתו שם יותר אנשים ממחלת הסרטן, למשל.
(למען הסר ספק, אני לא קונספירטור, התחסנתי כבר פעמיים).
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אדום מטלי כתב: 17 ספטמבר 2021, 10:00 איציק, די, זה לא אירוע. זו מחלה, שמתים ממנה אנשים.
בזמן הזה מתו שם יותר אנשים ממחלת הסרטן, למשל.
(למען הסר ספק, אני לא קונספירטור, התחסנתי כבר פעמיים).
ברור שמתו יותר אנשים מסרטן. וגם מבעיות לב.
חס וחלילה שניתקל במגפה שהתמותה שלה יותר גבוהה מאחד מאלה.
יש מצב שאז באמת היינו רואים גופות ברחובות וכו' וכו' (לא ממש, אבל זה משקף תמותה כפולה ויותר מקורונה לעומת המצב כיום).
הקורונה בשנה שעברה הייתה במקום השלישי המכובד (קרוב יותר למקום השני, סרטן, מאשר לגורם המוות הרביעי, תאונות), למרות שהיא הצטרפה למרוץ חודשיים אחרי גורמי המוות הרגילים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אין מחלה אחת ושמה סרטן. אלו המון מחלות שונות עם טיפולים שונים ותרופות שונות.
אותו דבר "בעיות לב". טוב שלא כתבת "בעיות איברי הגוף" שיהיה יותר מכליל.

הקורונה (בינתיים) היא מחלה אחת, עם חיסון אחד. ויום אחד אולי גם עם תרופה אחת.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

its-sick כתב: 17 ספטמבר 2021, 12:41 אין מחלה אחת ושמה סרטן. אלו המון מחלות שונות עם טיפולים שונים ותרופות שונות.
אותו דבר "בעיות לב". טוב שלא כתבת "בעיות איברי הגוף" שיהיה יותר מכליל.

הקורונה (בינתיים) היא מחלה אחת, עם חיסון אחד. ויום אחד אולי גם עם תרופה אחת.
בסדר, אולי יום אחד תהיה לה תרופה. אבל היא עדיין מחלה, וכמו שפעת כנראה יהיו לה כל הזמן וריאנטים חדשים, ונצטרך להתמודד איתה לאורך זמן. זה לא אירוע. הספירה הזו פשוט לא מובנת. לשם מה אתה מציג את זה?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

לא אני המצאתי את זה. העיתונות האמריקאית עושה את זה כמעט מאז התחלת המגיפה.
למה השפעת של 1918 כן נחשבת והקורונה לא?
אם ספרו אז את מספר המתים במשך שנתיים וקראו לזה אירוע מוות המוני, אז אין שום הבדל מהקורונה.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אם אתה אומר שגם שם מציגים את המספרים הללו כל הזמן זה באמת מוזר, כי מצד שני, לפחות ממה שאני רואה (ואני מודה שאני לא עוקב לעומק אחרי חדשות משם), בהרבה מדינות שם הם מתנהלים עם הרבה פחות הגבלות, כאילו מנסים שזה לא יפריע לחיים הרגילים שלהם. כלומר, לא מתאמצים למנוע את המספרים הללו באופן דומה לישראל או לאוסטרליה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

יש שתי אמריקות. במדינות העשירות והמשכילות עושים הכל כדי למנוע תמותה, במדינות של מאותגרי החשיבה מנסים שימותו כמה שיותר.
لا إله
סמל אישי של משתמש
Gaudi
קיבל.ה  41 לייקים

גרף חביב

הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
שליחת תגובה