על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אתם מתווכחים עם משתמש שלא עונה למה שאתם מציגים לו, וחוזר על דבריו שוב ושוב בלי שום סימוכין לטענות שהוא מעלה. אני חושב שהוא מבולבל, או כועס על משהו או דתי - בכל מקרה אתם משחיתים זמן, אין כאן דיון אמיתי.
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

מצטער לשמוע שהבן שלך חטף את זה קשה ומאחל בריאות ורפואה במהרה. זה מזכיר לי שקל לי להתדרדר לביב של כל עניין החיסונים וקורונה ופוליטיקה ומכחישים ומתנגדים, בצורה שמשכיחה ומעמעמת את העובדה שאנחנו חווים מחלה נוראית שפוגעת ומרסקת אנשים כאן ובכל העולם. אולי ההתעסקות בכל השיט שמסביב זה חלק ממנגנון ההתמודדות שגורם להסיט מבט מסבל ומוות. מקווה שהבן שלך ירגיש טוב ותודה על התזכורת
הפוסט קיבל 3 לייקיםits-sickKingAlpacaסומך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום מטלי כתב: 12 פברואר 2021, 00:08 אתם מתווכחים עם משתמש שלא עונה למה שאתם מציגים לו, וחוזר על דבריו שוב ושוב בלי שום סימוכין לטענות שהוא מעלה. אני חושב שהוא מבולבל, או כועס על משהו או דתי - בכל מקרה אתם משחיתים זמן, אין כאן דיון אמיתי.
אני כאמור ויתרתי על הדיון עם אבו-דגל. אני פונה לשאר האנשים שאולי במקרה קוראים את ההודעות האלו ועדיין מאמינים שמדובר במחלה בלתי-מסוכנת לצעירים בריאים.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

פלג להבנתי חיסונים של מודרנה ופייזר גורמים לגוף להאוס את חלבון הספייק ובכך מונעים ממנו לעבור דרך ממברנת הראות ולפגוע בגוף. לכן גם אם הנגיפים ישאר בגוף המחוסן אך ללא חלבון הספייק הם בעצם לא יוכלו להדביק מאחר ובפועל הם יעבירו רק "נגיף מומת" בעצם כמו חיסון.

החשש להבנתי היא האפשרות שחלק מנגיפים שיועברו לא יהיו מוממתים ב 100% ולכן הם בתאוריה יוכלו להדביק.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מפגש בדם של נוגדן עם וירוס הוא מקרי לחלוטין. אין להם מנועים והם לא מכוונים את עצמם. ככל שיש יותר מהם, הסיכוי גדל. ככל שיש פחות, הסיכוי קטן.
כשנשארת בגוף כמות קטנה של וירוס פעיל, הסיכוי למפגש קטן, ולכן לוקח יותר זמן עד שהכמות הזו תנוטרל. יש זמן ארוך לשאריות.
באותה מידה, הכמות המועטה של החומר הויראלי הפעיל אומרת שתהיה כמות קטנה בנוזלי הגוף שהחולה פולט, ולכן הסיכוי שלו להדביק קטן מאד. אז הוא "יכול להדביק", אבל בסיכוי הרבה יותר נמוך.
אבל מדובר על אחד הוירוסים הכי מדבקים שראינו, זה עיקר חוזקו. להוריד את סיכויי ההדבקה פי מאה או פי אלף זה מאד משמעותי.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תמונה
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

יש ללחוץ על הלינק כדי לראות את התמונה המלאה
لا إله
Nati
קיבל.ה  990 לייקים

אדום מטלי כתב:ובעניין הסגר:
באוסטרליה הסגר עבד, מצוין.
כרגע זו מדינה שמנהלת בתוכה חיים רגילים לגמרי. לכל אורך חודש מרץ הקודם המספרים כאן היו דומים מאד לישראל, אח''כ נרגע, ביולי אוגוסט היה גל שני רק בויקטוריה (גם הוא בגלל מחדל של הממשלה), שהיה קשה הרבה יותר מראשון, אבל אבל הסתיים לחלוטין. אין קורונה.

אני לא מביע דעתי על איך לעשות את הסגר, מה מחיר סביר ומה לא (וברור שיש כאן מחיר כלכלי כבד לסגר שבוצע), אבל אין כאן קורונה כרגע, אז מסתבר שיש דברים שאפשר לעשות, עם קצת סדר ומשמעת.
עוד לא התחילו לחסן כאן, אגב.
רק דברת

20 נדבקים מעובדים במלונות.
והיום נכנסים לחמישה ימים של הסגר.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אבו-דגל כתב: 11 פברואר 2021, 22:38
מילפורד כתב: 11 פברואר 2021, 20:49 תמונה
מוקדש באהבה גדולה לאבו-דגל
דיי עם הקשקוש בלבוש הזה, סגרו את נתב"ג?
אתה מודע לזה שגם אם יהיו 100% מתחסנים בישראל עדיין הסבירות הגבוהה ביותר שיהיה וריאנט כי זו מגיפה עולמית והחיסון לא עולמי ולא מחסנים עדיין בכל העולם ולכן להציג מודל אוטופי מטופש כזה זה מביך ובעיקר מטומטם.
חיסון לא מונע הידבקות אז דיי כבר עם הבלבול מוח הזה שאם אתה מתחסן לא תהרוג זקנים זה שקר, ההפך בגלל שאתה מחוסן יש סיכוי יותר סביר שתשמור פחות על ריחוק חברתי, אולי גם תטוס לחול ותביא או תייצר וריאנט חדש מאבו דאבי ושייח כי מה אכפת לך אתה מחוסן אז אתה יכול להרוג מבוגרים ולהאשים את אבו דגל.
אני לא יודע אם אתה יותר טיפש או יותר רשע.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Nati כתב: 12 פברואר 2021, 04:32
אדום מטלי כתב:ובעניין הסגר:
באוסטרליה הסגר עבד, מצוין.
כרגע זו מדינה שמנהלת בתוכה חיים רגילים לגמרי. לכל אורך חודש מרץ הקודם המספרים כאן היו דומים מאד לישראל, אח''כ נרגע, ביולי אוגוסט היה גל שני רק בויקטוריה (גם הוא בגלל מחדל של הממשלה), שהיה קשה הרבה יותר מראשון, אבל אבל הסתיים לחלוטין. אין קורונה.

אני לא מביע דעתי על איך לעשות את הסגר, מה מחיר סביר ומה לא (וברור שיש כאן מחיר כלכלי כבד לסגר שבוצע), אבל אין כאן קורונה כרגע, אז מסתבר שיש דברים שאפשר לעשות, עם קצת סדר ומשמעת.
עוד לא התחילו לחסן כאן, אגב.
רק דברת

20 נדבקים מעובדים במלונות.
והיום נכנסים לחמישה ימים של הסגר.
אכן... :sh-mad:. אבל אני רואה 13, לא 20.
סמל אישי של משתמש
אבו-דגל
קיבל.ה  56 לייקים

אני סיימתי את התגובות כאן לפחות ל10 עמודים הבאים אם בכלל, סה"כ לא מהנה להגיב כאן לא חושב שירדתי לפסים אישיים של אף אחד והדבר הכי קיצוני שרשמתי כתיאור זה כבשים וגם זה היה טו מאצ' מודה-טעות, מצד שני ממליץ לכם שוב להסתכל על העמוד הקודם וגם על העמוד הנוכחי ואולי תקבלו מושג קלוש למה ההסברה שלכם לא מועילה בצורה הזו וזה בעדינות.
אתם לא מסוגלים להתווכח בלי לנסות לגמד / להכפיש את הצד השני מרשעות לטמטום ורמיזות כאלה ואחרות ואפילו הגדילו עליי שמישהו רשם מה מגיע לי לקבל אבל הוא כמובן לא איחל את זה - כאילו אני שימון מזרחי שממליצים לו, באמת תודה. מכמה יוזרים שונים כן? לא מאותו אחד.

חשוב לי לרשום - מן הסתם כל מה שאני רושם זה על דעת עצמי כמו כל שאר הפורום, בשום מקום לא רשמתי שאני לא ממליץ להתחסן וחשוב לי להדגיש את זה שוב, מי שרוצה וצריך שילך להתחסן מי שחושב שזה גם חברתי וכו' שילך להתחסן. הדעה שלי לא נחה בנושא החיוב בחיסון אבל אני כאמור לא נהנה לחטוף פה כל תגובה שנייה ברכה חדשה או המלצה חמה אז ביי, רק בריאות לכולם ושנתראה במגרש.
החמישייה הפותחת של האוהדים
לעודד זה להגיד "לא לאלימות"
ואהבת לקבוצתך כמוך
בנצחון או בהפסד, העיקר ההגינות
באהבה יש רק מנצחים
הכי חשוב לפרגן ביציע, ומהיציע
בשבילנו הכוכב זה אתה
...
הפוסט קיבל לייק אחדEl dudernio
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

אבו-דגל כתב: 12 פברואר 2021, 10:08 אני סיימתי את התגובות כאן לפחות ל10 עמודים הבאים אם בכלל, סה"כ לא מהנה להגיב כאן לא חושב שירדתי לפסים אישיים של אף אחד והדבר הכי קיצוני שרשמתי כתיאור זה כבשים וגם זה היה טו מאצ' מודה-טעות, מצד שני ממליץ לכם שוב להסתכל על העמוד הקודם וגם על העמוד הנוכחי ואולי תקבלו מושג קלוש למה ההסברה שלכם לא מועילה בצורה הזו וזה בעדינות.
אתם לא מסוגלים להתווכח בלי לנסות לגמד / להכפיש את הצד השני מרשעות לטמטום ורמיזות כאלה ואחרות ואפילו הגדילו עליי שמישהו רשם מה מגיע לי לקבל אבל הוא כמובן לא איחל את זה - כאילו אני שימון מזרחי שממליצים לו, באמת תודה. מכמה יוזרים שונים כן? לא מאותו אחד.

חשוב לי לרשום - מן הסתם כל מה שאני רושם זה על דעת עצמי כמו כל שאר הפורום, בשום מקום לא רשמתי שאני לא ממליץ להתחסן וחשוב לי להדגיש את זה שוב, מי שרוצה וצריך שילך להתחסן מי שחושב שזה גם חברתי וכו' שילך להתחסן. הדעה שלי לא נחה בנושא החיוב בחיסון אבל אני כאמור לא נהנה לחטוף פה כל תגובה שנייה ברכה חדשה או המלצה חמה אז ביי, רק בריאות לכולם ושנתראה במגרש.
אבו אני ממש מבין אותך.
יחד עם זאת אני חושב שאתה טועה בשני הדברים.

יש הרבה דיס אינפורמציה ברשת ואנשים שכותבים דברים כאילו מדעיים מבלי לבדוק.

בסופו של יום הדיון אמור להיות פשוט. איפה יש סיכון גדול יותר... לדעתי התשובה פשוטה (אבל אני לא פונקציה כי כבר חליתי ויש לי נוגדנים טבעי)
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

אבו-דגל כתב:
מילפורד כתב: 11 פברואר 2021, 20:49 תמונה
מוקדש באהבה גדולה לאבו-דגל
דיי עם הקשקוש בלבוש הזה, סגרו את נתב"ג?
אתה מודע לזה שגם אם יהיו 100% מתחסנים בישראל עדיין הסבירות הגבוהה ביותר שיהיה וריאנט כי זו מגיפה עולמית והחיסון לא עולמי ולא מחסנים עדיין בכל העולם ולכן להציג מודל אוטופי מטופש כזה זה מביך ובעיקר מטומטם.
חיסון לא מונע הידבקות אז דיי כבר עם הבלבול מוח הזה שאם אתה מתחסן לא תהרוג זקנים זה שקר, ההפך בגלל שאתה מחוסן יש סיכוי יותר סביר שתשמור פחות על ריחוק חברתי, אולי גם תטוס לחול ותביא או תייצר וריאנט חדש מאבו דאבי ושייח כי מה אכפת לך אתה מחוסן אז אתה יכול להרוג מבוגרים ולהאשים את אבו דגל.
הייתי שמח אם תשתף אותי במידע המהימן שעל פיו קבעת שזה ״קשקוש בלבוש״.
נשמע לי שאתה מצרף חלקי ידיעות שמסתמכות חלקי אמיתות כדי להצדיק את מה שאתה כותב.
הנתונים שזורמים מבתי החולים ובכלל נותנים כבר אינדיקציה די משמעותית שהחיסונים עוזרים גם למנוע הדבקה מצד אחד וגם לעזור למי שכן נדבק אחרי חיסון להתמודד עם המחלה יותר בקלות מצד שני.
שני הנתונים האלה מעידים כי החיסון עוזר בהורדת כמות/קצב התפשטות הנגיף בגוף הנשא שזה שווה להיותו פחות מידבק.
אתה מתייחס לכל מיני ידיעות וטענות שכדאי בינתיים לדרוש בידוד גם ממתחסנים כי הנתונים שאני מדבר עליהם עדיין נאספים ברגעים אלו, אבל זה לא סותר את העבודה שהנתונים שנאספים כבר מצביעים על מגמה חיובית בנושא ויותר מזה, לא סותרים את העובדה שזה בדיוק מה שציפו מהחיסון לעשות ולמה חושבים שהחיסון חשוב.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךEl dudernio
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אוף, אני נוהג כל יום במהירות מופרזת, כשאני שיכור, ליד גני ילדים.
אני בטוח שזה מה שצריך לעשות ולא מבין למה אחרים לא עושים את זה,
ואני גם מנסה לשכנע אותם.

ואז אנשים אומרים לי דברים לא נחמדים!

אני כל כך מסכן!
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

KingAlpaca כתב: 12 פברואר 2021, 12:04 אוף, אני נוהג כל יום במהירות מופרזת, כשאני שיכור, ליד גני ילדים.
אני בטוח שזה מה שצריך לעשות ולא מבין למה אחרים לא עושים את זה,
ואני גם מנסה לשכנע אותם.

ואז אנשים אומרים לי דברים לא נחמדים!

אני כל כך מסכן!
מוכן להשבע שחבר שלי טוען שאני נוהג טוב יותר שיכור מפיקח.
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

אפשר לחשוב מה אבו דגל אמר, תנו לי עוד נתונים לפני שאני מתחסן ?
ואל תתחילו בשיטות שלכם של לתפוס בן אדם במילה. זה לא דיון פוליטי להריסת כל חלקה טובה בגוש השלום/שמאל הישראלי

מדובר על חיסון, שיצא לעולם בסביבות דצמבר האחרון, אחרי 4 חודשי ניסוי ומספר מגוחך של 50 אלף עכברי מעבדה על שניים (הניסוי דה פקטו מתרחש בחודשיים האחרונים במדינה קטנה בלבנט, שמכרה את תושביה בהסכם שלאף אחד אין גישה אליו, אבל למי אכפת מדמוקרטיה )

אתם כל הזמן דורשים מאבו נתונים לטיעונים שלו. איפה הנתונים שמוכיחים את הטענות שלכם ? . נכון לכתיבת ההודעה הזו, למיטב ידיעתי, לא יצא שום מחקר רציני אחד משום גורם רפואי כגון: פייזר העולמית, מודרנה או גופים רשמיים של מדינת הניסוי.
הכל שמועות מטעם גורם כזה או אחר בבתי החולים או ניתוח של נתונים רשמיים של אותם גופים, אבל שום דבר שיכול לתת רושם ליעילות ברמה כזו או אחרת של חיסון בן חצי שנה.

כרגע ומבדיקה במספר מדינות באיחוד שעשיתי, אין מדינה שמתקרבת לכמות החיסונים של מדינת הניסוי, שם כל מי שדופק על הדלת מתחסן.
באיחוד, יש אוכלוסיה מבוגרת שעדיין מחכה שמישהו ייקרא לה לבוא. מעשית, מחסנים צוותים רפואיים, וכל השאר בצורה איטית ביותר. מעניין למה ?
לוגיסטית האיחוד לא מפגר, ולדעתי עם כרטיס החולה האלקטרוני שלו מסוגל בזמן קצר לחסן אוכלוסיות נרחבות. זה רק עניין של החלטה. בדיוק כמו שהשווצרים הודיעו שהם קודם כל רוצים לראות איך שאר העולם מגיב לחיסונים, ואז הם יקבלו החלטה.

הם כבר קיבלו, אבל כמו כל אירופה מחסנים בקצב לא הגיוני. מעניין למה ?

אז אולי אבו דגל לא לבד, ויש עוד מדינות שמחכות לראות נתונים ומחקרים, לפני שהם יעשו צעד רציני לחיסון אמיתי של כלל האוכלוסיה.
אנשים רוצים לקבל הסברים מניחים את הדעת. לגיטימי לא ?

סתם בשוליים, לפני שתכניסו גם אותי לרשימה השחורה של מתנגד חיסונים סדרתי, מתי מישהו ממכם קיבל חיסון נגד טטנוס ?
אני מתכוון באופן קבוע, חיסון דחף כל עשור. לא בפעם ההיא שהכלב של השכנים נתן לכם ביס או דפקתם מסמר חלוד ביד, והרופא שאל אתכם מתי קיבלתם חיסון נגד טטנוס לאחרונה, ולא ידעתם לענות

שתהיה לכם שבת אדומה נפלאה ושקטה!
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

ואוו, אין פה שורה אחת בלי לפחות טעות אחת קשה.
האדום הצורר:
הפוסט קיבל 3 לייקיםGaudiff0000Noam
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בלומי, אני הלכתי לקבל חיסון טטנוס באופן יזום לפני כמה שנים, כי הבנתי שעברו כמעט עשר שנים מאז החיסון האחרון (שקיבלתי באמת אחרי נשיכה, בתקופה שבה הייתי הססן חיסונים לא קטן).

לגבי קצב החיסונים, לא יודע מה קורה באוסטריה, אבל בפורטוגל יש שילוב של שמחה וחגיגה על כל חיסון שניתן עם זעם על קצב החיסונים האיטי ועל שרשרת הפדיחות שהובילה אליו.

ועוד תיקון קטן: הניסויים הקליניים של חיסוני הקורונה ממש לא נעשו על "מספר מגוחך של עכברי מעבדה". מספר הנסיינים דווקא היה גדול מהמקובל, כך שגם הנתונים שהתקבלו מהניסויים האלה אמינים ומובהקים יותר מהמקובל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

דוקא איציק שם פה נתונים , אין לי כוח עכשיו , אבל יש שפע נתונים שזורמים, אחד המשמעותיים כרגע הוא שבישראל כמות המאושפזים החדשים מעל גיל 60 (האוכלוסיה שהתחסנה באחוזים גבוהים עד עתה והיתה עיקר המאושפזים עד עכשיו) ירדה מתחת לכמות המאושפזים מתחת גיל 60.
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

לפופוליסטים הייתה שיטה, זורקים לך ים של מלל, אתה מגיב להם. הם לא עונים לשום טענה שלך וממשיכים לזרוק עליך עוד ים של מלל עד שאתה מתייאש.
במקום זאת אענה רק לחלק שמצחיק אותי. למה לא לעשות חיסון טטנוס באופן קבוע אבל כן קורונה? למה???? כי ממסמר אתה לא נדקר כל יום (אולי כן), אבל חרא שיוצא לאנשים מהפה אתה נושם יום יום שנייה שנייה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

El dudernio כתב: 12 פברואר 2021, 10:14בסופו של יום הדיון אמור להיות פשוט. איפה יש סיכון גדול יותר... לדעתי התשובה פשוטה (אבל אני לא פונקציה כי כבר חליתי ויש לי נוגדנים טבעי)
הנוגדנים שלך יכולים להיות לחלקים אחרים בוירוס, ועל כן אולי לא יכולים לזהות מוטציות אחרות.
לא סתם בחרו את הספייק כאתר לחסן נגדו, הוא האתר שתיאורטית הכרחי בכל מוטציה (לצורך חדירה לתא). החיסון ישמור עליך מהרבה יותר מוטציות אחרות מאשר זו שבה נדבקת.
מומלץ גם לך להתחסן.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

מדובר כרגע שכנראה ימליצו למחלימים לקבל רק מנה אחת.
בכל מקרה אם הייתי במקומך הייתי לפחות דורש שיעשו לי בדיקת נוגדנים לפני שהיו אומרים לי לא להתחסן.
היו מספיק עדויות על אנשים שלא פיתחו נוגדנים לאורך זמן אחרי שחלו, חלקם אפילו חלו יותר מפעם אחת.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

teknoboy כתב: 12 פברואר 2021, 13:52 בלומי, אני הלכתי לקבל חיסון טטנוס באופן יזום לפני כמה שנים, כי הבנתי שעברו כמעט עשר שנים מאז החיסון האחרון (שקיבלתי באמת אחרי נשיכה, בתקופה שבה הייתי הססן חיסונים לא קטן).

לגבי קצב החיסונים, לא יודע מה קורה באוסטריה, אבל בפורטוגל יש שילוב של שמחה וחגיגה על כל חיסון שניתן עם זעם על קצב החיסונים האיטי ועל שרשרת הפדיחות שהובילה אליו.

ועוד תיקון קטן: הניסויים הקליניים של חיסוני הקורונה ממש לא נעשו על "מספר מגוחך של עכברי מעבדה". מספר הנסיינים דווקא היה גדול מהמקובל, כך שגם הנתונים שהתקבלו מהניסויים האלה אמינים ומובהקים יותר מהמקובל.
נכון, לא מספר מגוחך, אבל תסכים איתי שבצירוף קיצור הזמנים באישור, וחוסר באינפורמציה מספקת, שעל פי משתמש אחר שהגיב בו "עדיין זורמים" אז עדיין מותר לאנשים באוכלוסיה להמתין עד שיקבלו החלטה.
שני לינקים למספר העכברים של פייזר וכמה זמן לוקח לאשר תרופה על ידי ה- FDA

https://www.businesswire.com/news/home/ ... 005595/en/
The Phase 3 clinical trial of BNT162b2 began on July 27 and has enrolled 43,661 participants to date, 41,135 of whom have received a second dose of the vaccine candidate as of November 13, 2020. Approximately 42% of global participants and 30% of U.S. participants have racially and ethnically diverse backgrounds, and 41% of global and 45% of U.S. participants are 56-85 years of age. A breakdown of the diversity of clinical trial participants can be found here from approximately 150 clinical trials sites in United States, Germany, Turkey, South Africa, Brazil and Argentina. The trial will continue to collect efficacy and safety data in participants for an additional two years.

https://www.midaat.org.il/articles/heal ... al_trials/

שלב 3 הוא השלב הגדול והיקר ביותר. בודקים בו 1,000-3,000 חולים שונים במשך מעל 3 שנים במרפאות ובתי חולים שונים. המטרה היא לבדוק אם התרופה יעילה יותר מטיפול קיים (אם אכן קיים טיפול לאותה מחלה). בערך 50% מהתרופות שמגיעות לשלב 3 כושלות ולא ממשיכות לשוק (ולפעמים מפילות יחד איתן גם את החברה שפיתחה אותן בשל העלות האדירה של הפיתוח).

בנקודת הזמן הזו מבקשת החברה המפתחת אישור נוסף מה-FDA לשימוש מסחרי, ואם הבקשה אושרה (בתהליך שלוקח בערך שנתיים בפני עצמו), התרופה נכנסת לשוק ולשלב 4. התחלנו מ-10,000 תרכובות שונות, ואם אחת מהן שרדה את כל התהליך הזה, אותה תרכובת בודדת נכנסת לשוק כתרופה. בשלב 4, כאשר התרופה כבר נמכרת בשוק, ממשיכים לבדוק את הבטיחות שלה (למשל באינטראקציה עם תרופות אחרות) במעקב פשוט אחרי דיווחי הרופאים והחולים.

בסיכומו של דבר, ספרנו 14-18 שנה מהגילוי ההוא באוניברסיטה, ובערך 2.5 מיליארד דולר של עלות הפיתוח. אחד הממצאים המדהימים הוא שעל פי הנתונים המקובלים בשוק, רק 2 מתוך 10 תרופות שאושרו מחזירות את עלות הפיתוח הממוצעת שלהן בתקופה שבה התרופה עדיין מוגנת כפטנט ואין לה מתחרים בשוק.

התהליך דומה למדי גם באישור הרשויות האירופאיות, ונעשה בצורה דומה גם עבור מכשירים רפואיים וחיסונים.

מאחר והסיכוי שלי לקבל חיסון בקצב הנוכחי באירופה, לפני הקיץ, אז יש סיכוי טוב שעד אז ייצטברו מספיק נתונים, על מנת לקבל החלטה שקולה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תהליך אישור החיסון לקורונה היה שונה מרוב התרופות והחיסונים, כי מדובר במצב חירום עולמי. ועדיין, זה לא שעשו פחות ניסויים או קיצרו בדיקות - כל מה שהשתנה זה שהאיצו את ההליך הבירוקרטי, שבדר"כ מהווה את החלק הכי time consuming בהליך אישור של תרופה/חיסון. בנוסף, איפשרו לחברות להריץ את כל שלוש הפאזות במקביל, במקום לחכות כמה שנים בין פאזה לפאזה (הגשת נתונים, אישור, ביקורת, וכו'). כל פאזה נעשתה באופן זהה לפאזות בהליך רגיל, לא היה שום עיגול פינות בהערכת האפקטיביות והבטיחות של החיסון.

באופן כללי, עד כמה שאני מעריך את הפורום פה - רובנו לא אנשי מקצוע בתחום. אני למשל מבין בעיקר בכימיה, פרמקולוגיה וביופיזיקה - שזה נפלא עבור הסברים על מרכיבי החיסון, אבל לא על אימונולוגיה וכל זה.
אני באמת ממליץ אם יש לך פייסבוק לגשת לקבוצה הנפלאה של עמותת "מדעת" - מדברים על חיסונים - ולעבור שם על השאלות. מדובר בקבוצה של אנשי ונשות מקצוע בתחום החיסונים (מדענים, רופאים וכל מה שבין לבין). אם עדיין יש לך שאלות (למשל על מחקרים לגבי החיסון) - אני ממליץ לך לשאול בקבוצה, אנשים שם מאד סבלניים. אם אין לך פייסבוק זה נפלא (כי פייסבוק זה קקי), ואני אשמח לשאול עבורך.

(גילוי נאות: אני חבר עמותת "מדעת" ומשתתף פעיל בקבוצה הנ"ל, כששואלים שאלות שאני יכול לענות עליהן. הפרופיל שלי שם הוא תחת שם אחר, כי אני שונא את פייסבוק, אבל אפשר לזהות אותי בעזרת תמונת הפרופיל)
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 6 לייקיםff0000הפועלNoamסומךאמה גולדמןיפתח16
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

pelegs כתב: 12 פברואר 2021, 17:06 תהליך אישור החיסון לקורונה היה שונה מרוב התרופות והחיסונים, כי מדובר במצב חירום עולמי. ועדיין, זה לא שעשו פחות ניסויים או קיצרו בדיקות - כל מה שהשתנה זה שהאיצו את ההליך הבירוקרטי, שבדר"כ מהווה את החלק הכי time consuming בהליך אישור של תרופה/חיסון. בנוסף, איפשרו לחברות להריץ את כל שלוש הפאזות במקביל, במקום לחכות כמה שנים בין פאזה לפאזה (הגשת נתונים, אישור, ביקורת, וכו'). כל פאזה נעשתה באופן זהה לפאזות בהליך רגיל, לא היה שום עיגול פינות בהערכת האפקטיביות והבטיחות של החיסון.

באופן כללי, עד כמה שאני מעריך את הפורום פה - רובנו לא אנשי מקצוע בתחום. אני למשל מבין בעיקר בכימיה, פרמקולוגיה וביופיזיקה - שזה נפלא עבור הסברים על מרכיבי החיסון, אבל לא על אימונולוגיה וכל זה.
אני באמת ממליץ אם יש לך פייסבוק לגשת לקבוצה הנפלאה של עמותת "מדעת" - מדברים על חיסונים - ולעבור שם על השאלות. מדובר בקבוצה של אנשי ונשות מקצוע בתחום החיסונים (מדענים, רופאים וכל מה שבין לבין). אם עדיין יש לך שאלות (למשל על מחקרים לגבי החיסון) - אני ממליץ לך לשאול בקבוצה, אנשים שם מאד סבלניים. אם אין לך פייסבוק זה נפלא (כי פייסבוק זה קקי), ואני אשמח לשאול עבורך.

(גילוי נאות: אני חבר עמותת "מדעת" ומשתתף פעיל בקבוצה הנ"ל, כששואלים שאלות שאני יכול לענות עליהן. הפרופיל שלי שם הוא תחת שם אחר, כי אני שונא את פייסבוק, אבל אפשר לזהות אותי בעזרת תמונת הפרופיל)
אין לי בעיה עם חיסונים, אני פשוט שונא שלא נותנים לאנשים להיות סקפטיים.
לא מדובר במשתמש הזוי, אלא באדם נורמטיבי שעדיין שואל שאלות, וזה בסדר. לא צריך ישר לסקול באבנים בכיכר העיר ולקטלג כמתנגד חיסונים סדרתי.

סביר מאוד שגם אני אלך להתחסן, לכשיגיע הרגע. אני לא בודד בעולם ויש לי אחריות לסובבים אותי.

כרגע להרבה מאוד אנשים, שהפחד מהמחלה לא שיתק אותם, יש הרבה ספקות במערכות במדינות כאלו ואחרות, והטיפול שלהן במשבר.
לא רק בישראל, אלה גם באירופה, והם לאו דווקא משתייכים לקבוצת האנטי חיסונים או ימנים קיצוניים. אזרחים מהשורה שחוו דברים כאלו ואחרים בשנה האחרונה.

אצן לך תגובה מהחודשים האחרונים באירופה:

סביבות נובמבר פנה אלינו לקוח מענף הבנייה וביקש שנעזור לו להכניס אזרח מצרי, שאמור לעזור לו לתפעל מכונה לייצור מסיכות FFP2
שאלנו אותו, למה הוא צריך עכשיו לייצר מסיכות ומה פתאום הוא רכז מכונה כזו, בזמן שעוד מעט גם ככה יתחילו לחסן ותוך שנה קורונה זה היסטוריה.
הוא הסביר לנו מבלי לפרט יותר מידי, שלפחות לשנה הקרובה אם לא יותר, אנחנו רחוקים מסיום וייצור מסיכות הוא רלוונטי לכלל האוכלוסיה.
אני מדבר על תקופה שמסיכה כזו עדיין לא הייתה יותר מהמלצה, ובכל אירופה הסתפקו במסיכות בד וכד'.

מה התרחש בינתיים בחלק גדול של מדינות אירופה, בהקשר של מסיכות FFP2 אתה כבר יודע.

עכשיו בו נשאל, מאיפה למשקיע מענף הבנייה, סיבה לרכוש מכונות לייצור מסיכות FFP2, אם הוא לא קיבל מידע פנימי מחברים שלו במערכת על החלטה אפשרית בנושא.

סתם עוד סיבה למה אנשים מפקפקים בהחלטות המערכת.
בדיוק כמו שיש מספיק אנשים ששואלים למה אתרי הסקי צריכים להיפתח, והלמידה בכיתות הגבוהות היא מרחוק.
וזה רק על קצה המזלג

בכל מקרה תהיו רגועים, אני אתחסן ולא אגרום לכם להתקף לב
גדלתי במשפחה שקידשה את נושא הכמיקלים והתפרנסה ממנו
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בלומי האדום כתב: 12 פברואר 2021, 16:50
teknoboy כתב: 12 פברואר 2021, 13:52 בלומי, אני הלכתי לקבל חיסון טטנוס באופן יזום לפני כמה שנים, כי הבנתי שעברו כמעט עשר שנים מאז החיסון האחרון (שקיבלתי באמת אחרי נשיכה, בתקופה שבה הייתי הססן חיסונים לא קטן).

1. נכון, לא מספר מגוחך, אבל תסכים איתי שבצירוף קיצור הזמנים באישור, וחוסר באינפורמציה מספקת, שעל פי משתמש אחר שהגיב בו "עדיין זורמים" אז עדיין מותר לאנשים באוכלוסיה להמתין עד שיקבלו החלטה.
שני לינקים למספר העכברים של פייזר וכמה זמן לוקח לאשר תרופה על ידי ה- FDA

https://www.businesswire.com/news/home/ ... 005595/en/
The Phase 3 clinical trial of BNT162b2 began on July 27 and has enrolled 43,661 participants to date, 41,135 of whom have received a second dose of the vaccine candidate as of November 13, 2020. Approximately 42% of global participants and 30% of U.S. participants have racially and ethnically diverse backgrounds, and 41% of global and 45% of U.S. participants are 56-85 years of age. A breakdown of the diversity of clinical trial participants can be found here from approximately 150 clinical trials sites in United States, Germany, Turkey, South Africa, Brazil and Argentina. The trial will continue to collect efficacy and safety data in participants for an additional two years.

https://www.midaat.org.il/articles/heal ... al_trials/

שלב 3 הוא השלב הגדול והיקר ביותר. בודקים בו 1,000-3,000 חולים שונים במשך מעל 3 שנים במרפאות ובתי חולים שונים. המטרה היא לבדוק אם התרופה יעילה יותר מטיפול קיים (אם אכן קיים טיפול לאותה מחלה). בערך 50% מהתרופות שמגיעות לשלב 3 כושלות ולא ממשיכות לשוק (ולפעמים מפילות יחד איתן גם את החברה שפיתחה אותן בשל העלות האדירה של הפיתוח).

2. בנקודת הזמן הזו מבקשת החברה המפתחת אישור נוסף מה-FDA לשימוש מסחרי, ואם הבקשה אושרה (בתהליך שלוקח בערך שנתיים בפני עצמו), התרופה נכנסת לשוק ולשלב 4. התחלנו מ-10,000 תרכובות שונות, ואם אחת מהן שרדה את כל התהליך הזה, אותה תרכובת בודדת נכנסת לשוק כתרופה. בשלב 4, כאשר התרופה כבר נמכרת בשוק, ממשיכים לבדוק את הבטיחות שלה (למשל באינטראקציה עם תרופות אחרות) במעקב פשוט אחרי דיווחי הרופאים והחולים.

3. בסיכומו של דבר, ספרנו 14-18 שנה מהגילוי ההוא באוניברסיטה, ובערך 2.5 מיליארד דולר של עלות הפיתוח. אחד הממצאים המדהימים הוא שעל פי הנתונים המקובלים בשוק, רק 2 מתוך 10 תרופות שאושרו מחזירות את עלות הפיתוח הממוצעת שלהן בתקופה שבה התרופה עדיין מוגנת כפטנט ואין לה מתחרים בשוק.

התהליך דומה למדי גם באישור הרשויות האירופאיות, ונעשה בצורה דומה גם עבור מכשירים רפואיים וחיסונים.

מאחר והסיכוי שלי לקבל חיסון בקצב הנוכחי באירופה, לפני הקיץ, אז יש סיכוי טוב שעד אז ייצטברו מספיק נתונים, על מנת לקבל החלטה שקולה
כמה נקודות שאפשר לדייק קצת:
1. משך השלב השלישי של הניסוי הקליני אינו קבוע. במקרה של חיסון, הוא נמשך עד שיש מספיק נדבקים כדי שהסטטיסטיקה תהיה מובהקת ("מובהקות" במובן של המושג הזה בסטטיסטיקה, לא בחיי היום יום).
כיוון שפה היו הרבה משתתפים בניסוי יחסית לניסוי סטנדרטי (יותר מפי עשרה, לפי המספרים שאתה עצמך ציטטת פה), וכיוון שהמחלה נפוצה מאוד מאוד מאוד, עד מהרה היו מספיק נדבקים, והיה אפשר לחשב מספרים ברמת מובהקות מספקת.
2. השלב הרביעי הזה הוא השלב הנוכחי, זה שבו "הנתונים עדיין זורמים", וכמו שכתוב בציטוט שהבאת, הוא נעשה תמיד ובהגדרה אחרי הגעת התכשיר לשוק.
3. במקרה שלנו, מאז הגילוי באוניברסיטה ועד האישור עברו הרבה יותר מ-18 שנה. הטכנולוגיה הומצאה בשנות השמונים או התשעים ומשמשת לטיפולים שונים (בעיקר לסרטן) כבר עשרים שנה. חיסונים בשיטה הזאת נמצאים בניסוי כבר יותר מעשר שנים. (פה יש את כל המידע, כולל לינקים למחקרים הרלוונטיים)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךff0000
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

לגבי המסכות והחבר התעשיין:
ההערכות הן שהקורונה תהיה איתנו עוד שנה במינימום, ולא צריך מידע פנימי בשביל זה, מספיק לקרוא עיתון.
למעשה, ההערכות הן שרק בעוד שנה וחצי לפחות רמת החיסוניות במדינות המערב תגיע לרמה שתרסן את המחלה. בשאר העולם צופים שזה ייקח שלוש שנים ומעלה.
זה מה שמפורסם בעיתונות (קראתי את זה בגרדיאן, לא באיזה כתב עת לאפידמיולוגיה).
יותר מזה, כמו שבמזרח אסיה רבים הולכים עם מסכות מאז התפרצות הSARS גם בלי שתהיה פנדמיה, יש סיכוי גדול מאפס שגם באירופה יהיה איזשהו אחוז באוכלוסיה שיעשה את זה.
קח את הנתונים האלה, שידועים לכולם, תוסיף טיפה חוש יזמי וטיפה יכולת לעשות חישובים, ותבין איך הוא הגיע לרעיון של לייצר מסכות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

teknoboy כתב: 12 פברואר 2021, 18:53 לגבי המסכות והחבר התעשיין:
ההערכות הן שהקורונה תהיה איתנו עוד שנה במינימום, ולא צריך מידע פנימי בשביל זה, מספיק לקרוא עיתון.
למעשה, ההערכות הן שרק בעוד שנה וחצי לפחות רמת החיסוניות במדינות המערב תגיע לרמה שתרסן את המחלה. בשאר העולם צופים שזה ייקח שלוש שנים ומעלה.
יותר מזה, כמו שבמזרח אסיה רבים הולכים עם מסכות מאז התפרצות הSARS גם בלי שתהיה פנדמיה, יש סיכוי גדול מאפס שגם באירופה יהיה איזשהו אחוז באוכלוסיה שיעשה את זה.
קח את הנתונים האלה, שידועים לכולם, תוסיף טיפה חוש יזמי וטיפה יכולת לעשות חישובים, ותבין איך הוא הגיע לרעיון של לייצר מסכות.
הוא כן צריך מידע פנימי על מנת לדעת, שבדיוק זמן קצר לאחר מכן תתקבל החלטת פרלמנת מגובה בחוק, שללא אותן מסיכות ספציפיות הכניסה לכל מקום פתוח לא תתאפשר.
כל שכן, שהסיכון שלו הוא אפסי כי הממשלה גם סיבסדה את הרכישה עבור רשתות הסופרמרקטים.

עד אותה החלטה, רוב האוכלוסיה הסתפקה במסיכות רגילות לחלוטין ולא היה חובה לחבוש את המסיכות FFP2.
גם לא הייתה סיבה הגיונית לרכוש אותן כי הן היו יקרות משמעותית מכל שאר האופציות.

כרגע אין לאוכלוסיה אפשרות אחרת
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בלומי האדום כתב: 12 פברואר 2021, 20:04
teknoboy כתב: 12 פברואר 2021, 18:53 לגבי המסכות והחבר התעשיין:
הוא כן צריך מידע פנימי על מנת לדעת, שבדיוק זמן קצר לאחר מכן תתקבל החלטת פרלמנת מגובה בחוק, שללא אותן מסיכות ספציפיות הכניסה לכל מקום פתוח לא תתאפשר.
כל שכן, שהסיכון שלו הוא אפסי כי הממשלה גם סיבסדה את הרכישה עבור רשתות הסופרמרקטים.

עד אותה החלטה, רוב האוכלוסיה הסתפקה במסיכות רגילות לחלוטין ולא היה חובה לחבוש את המסיכות FFP2.
גם לא הייתה סיבה הגיונית לרכוש אותן כי הן היו יקרות משמעותית מכל שאר האופציות.

כרגע אין לאוכלוסיה אפשרות אחרת
כבר באוקטובר התפרסמו ידיעות ראשונות בתקשורת על האפשרות של חיוב מסכות בתקן ffp2.
מי שעוקב קצת יותר מקרוב (נניח אנשי עסקים שמחפשים הזדמנות להרוויח) ראה כבר באוקטובר\תחילת נובמבר שיש מקומות\עסקים שמחייבים מסכות כאלה.
אני לא אומר שלא ייתכן שיש לבחור ההוא קשרים, ושלא יכול להיות שהוא שמע ששוקלים את זה כמה שבועות לפני שזה הוכרז רשמית, אבל יכול להיות שהוא פשוט חיפש בגוגל.
ואפילו אם הוא שמע איזו שמועה שלושה חודשים לפני שהדבר הוחלט והוכרז, זה בסך הכול אומר לנו שהחלטות כאלה מתקבלות אחרי שיקול דעת משמעותי ולא בפזיזות. לא נשמע לי כמו הדבר הכי נורא בעולם. (אם מדובר בעברה פלילית מצד מי מהנוגעים בדבר, נניח שהוא שילם למישהו כדי לקבל מידע או משהו כזה, זה משהו אחר, אבל אני לא בטוח שזה קשור לקורונה ולהתמודדות איתה כמו לשחיתות שלטונית רגילה, לא יודע עד כמה זה נפוץ אצלכם).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

בלומי האדום כתב: 12 פברואר 2021, 17:41
pelegs כתב: 12 פברואר 2021, 17:06 תהליך אישור החיסון לקורונה היה שונה מרוב התרופות והחיסונים, כי מדובר במצב חירום עולמי. ועדיין, זה לא שעשו פחות ניסויים או קיצרו בדיקות - כל מה שהשתנה זה שהאיצו את ההליך הבירוקרטי, שבדר"כ מהווה את החלק הכי time consuming בהליך אישור של תרופה/חיסון. בנוסף, איפשרו לחברות להריץ את כל שלוש הפאזות במקביל, במקום לחכות כמה שנים בין פאזה לפאזה (הגשת נתונים, אישור, ביקורת, וכו'). כל פאזה נעשתה באופן זהה לפאזות בהליך רגיל, לא היה שום עיגול פינות בהערכת האפקטיביות והבטיחות של החיסון.

אין לי בעיה עם חיסונים, אני פשוט שונא שלא נותנים לאנשים להיות סקפטיים.
לא מדובר במשתמש הזוי, אלא באדם נורמטיבי שעדיין שואל שאלות, וזה בסדר. לא צריך ישר לסקול באבנים בכיכר העיר ולקטלג כמתנגד חיסונים סדרתי.

סביר מאוד שגם אני אלך להתחסן, לכשיגיע הרגע. אני לא בודד בעולם ויש לי אחריות לסובבים אותי.

כרגע להרבה מאוד אנשים, שהפחד מהמחלה לא שיתק אותם, יש הרבה ספקות במערכות במדינות כאלו ואחרות, והטיפול שלהן במשבר.
לא רק בישראל, אלה גם באירופה, והם לאו דווקא משתייכים לקבוצת האנטי חיסונים או ימנים קיצוניים. אזרחים מהשורה שחוו דברים כאלו ואחרים בשנה האחרונה.

אצן לך תגובה מהחודשים האחרונים באירופה:

סביבות נובמבר פנה אלינו לקוח מענף הבנייה וביקש שנעזור לו להכניס אזרח מצרי, שאמור לעזור לו לתפעל מכונה לייצור מסיכות FFP2
שאלנו אותו, למה הוא צריך עכשיו לייצר מסיכות ומה פתאום הוא רכז מכונה כזו, בזמן שעוד מעט גם ככה יתחילו לחסן ותוך שנה קורונה זה היסטוריה.
הוא הסביר לנו מבלי לפרט יותר מידי, שלפחות לשנה הקרובה אם לא יותר, אנחנו רחוקים מסיום וייצור מסיכות הוא רלוונטי לכלל האוכלוסיה.
אני מדבר על תקופה שמסיכה כזו עדיין לא הייתה יותר מהמלצה, ובכל אירופה הסתפקו במסיכות בד וכד'.

מה התרחש בינתיים בחלק גדול של מדינות אירופה, בהקשר של מסיכות FFP2 אתה כבר יודע.

עכשיו בו נשאל, מאיפה למשקיע מענף הבנייה, סיבה לרכוש מכונות לייצור מסיכות FFP2, אם הוא לא קיבל מידע פנימי מחברים שלו במערכת על החלטה אפשרית בנושא.

סתם עוד סיבה למה אנשים מפקפקים בהחלטות המערכת.
בדיוק כמו שיש מספיק אנשים ששואלים למה אתרי הסקי צריכים להיפתח, והלמידה בכיתות הגבוהות היא מרחוק.
וזה רק על קצה המזלג

בכל מקרה תהיו רגועים, אני אתחסן ולא אגרום לכם להתקף לב
גדלתי במשפחה שקידשה את נושא הכמיקלים והתפרנסה ממנו
עד עכשיו התוצאות מהחיסונים במדינת הלבנט מראות שהחיסון אפילו עובד הרבה יותר טוב ממה שציפו (הן מבחינת תופעות לוואי, הן מבחינת החסינות להדבקות, הן מבחינת ההדבקה והן מבחינת העמידות בפני המוטציות).
עובדה שלא מחסנים ילדים מתחת לגיל 16 כי לא בדקו את זה עליהם (אם זה כזה ניסוי וכל כך לא איכפת להם מהאנשים, מה הבעיה שלהם הייתה לחסן את כולם).
משיחות עם אחי וחברים בארה"ב אני יודע שהבעיה שם היא לגמרי האספקה ולא הפחד מהחיסון. כרגע מחסנים שם רק בני 65+ והמון מחכים רק לרגע שזה ייפתח לצעירים יותר.

הקיצור בזמנים של הפיתוח נבע בעיקר משלושה דברים:
1) קיצור תהליכים בירוקרטיים
2) הבטחה למימון (לא צריך להמתין לגיוס מימון בין השלבים השונים)
3) גיוס מהיר של מתנדבים לחיסון (מה שבדרך כלל לוקח המון זמן)

במקרה הזה ביבי עשה מה שהייתי מצפה מכל ראש ממשלה שלי לעשות וזה ללחוץ על חברות התרופות, לשלם להם כפול מהאחרים כדי להקדים אספקה ולהבטיח להם נתונים חסרי משמעות בשבילך כדי
לעודד אותם (אם אתה חושב שפייסבוק וגוגל לא מכירות את התיק הרפואי שלך במדויק אז אתה תמים). הבעיה היחידה שלי הייתה שהוא הסתיר את זה וניסה להראות כאילו זה רק בזכות הקשרים שלו.
לא הייתה לי שום בעיה עם עצם הפעולות שהוא נקט.
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

חיסון במאה ה19: לוקחים בן אדם, שורטים אותו, מורחים לו על הפצע דם של פרה שחלתה במחלה שדומה לאבעבועות שחורות. האנשים בתגובה: שמחים
חיסון במאה ה21: שתי זריקות עם כך וכך תופעות לוואי. האנשים בתגובה: לא!!!!! בשלב 3 לא עשיתם את הבדיקה שבפרוטוקול הלסינקי מלפני 15 שנה צריך לעשות!!!
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האמת, כשג'נר ההוא המציא את החיסון נגד אבעבועות שחורות וחולל מהפכה בבריאות הציבור שכולנו נהנים ממנה עד היום במידה שקשה בכלל להעריך, דווקא היו הרבה יצורים שהתנגדו לו מתוך בורות ופחד, בדיוק כמו היום.
וגם אז, בדיוק כמו היום, חלק לא קטן מהם חשב שזאת מזימה יהודית שנועדה להזיק לגויים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

teknoboy כתב: 13 פברואר 2021, 11:57 האמת, כשג'נר ההוא המציא את החיסון נגד אבעבועות שחורות וחולל מהפכה בבריאות הציבור שכולנו נהנים ממנה עד היום במידה שקשה בכלל להעריך, דווקא היו הרבה יצורים שהתנגדו לו מתוך בורות ופחד, בדיוק כמו היום.
וגם אז, בדיוק כמו היום, חלק לא קטן מהם חשב שזאת מזימה יהודית שנועדה להזיק לגויים.
איזה הזויים. הם לא מבינים שכשנשלוט על כולם עם הצ'יפ 5G זה רק ישפר את החיים שלהם?
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

its-sick כתב: 12 פברואר 2021, 15:52
El dudernio כתב: 12 פברואר 2021, 10:14בסופו של יום הדיון אמור להיות פשוט. איפה יש סיכון גדול יותר... לדעתי התשובה פשוטה (אבל אני לא פונקציה כי כבר חליתי ויש לי נוגדנים טבעי)
הנוגדנים שלך יכולים להיות לחלקים אחרים בוירוס, ועל כן אולי לא יכולים לזהות מוטציות אחרות.
לא סתם בחרו את הספייק כאתר לחסן נגדו, הוא האתר שתיאורטית הכרחי בכל מוטציה (לצורך חדירה לתא). החיסון ישמור עליך מהרבה יותר מוטציות אחרות מאשר זו שבה נדבקת.
מומלץ גם לך להתחסן.
זה לא משנה מה מומלץ לא מאפשרים למחלימים להתחסן
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

מילפורד כתב: 12 פברואר 2021, 16:47 מדובר כרגע שכנראה ימליצו למחלימים לקבל רק מנה אחת.
בכל מקרה אם הייתי במקומך הייתי לפחות דורש שיעשו לי בדיקת נוגדנים לפני שהיו אומרים לי לא להתחסן.
היו מספיק עדויות על אנשים שלא פיתחו נוגדנים לאורך זמן אחרי שחלו, חלקם אפילו חלו יותר מפעם אחת.
תודה על הדאגה... ביצעתי בדיקת נוגדנים ויש לי פי 4 מהנדרש
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

שוב, זה שיש לך נוגדנים לא אומר שהם טובים נגד ואריאנטים אחרים. עדיף להתחסן.
אלא אם כן חלית בבריטי שהוא כרגע 90% מתפוצת הואריאנטים בארץ, אז אתה יכול להיות שקט עד שיבוא ואריאנט יותר מדבק ממנו.
لا إله
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

El dudernio כתב: 13 פברואר 2021, 16:39
its-sick כתב: 12 פברואר 2021, 15:52
מומלץ גם לך להתחסן.
זה לא משנה מה מומלץ לא מאפשרים למחלימים להתחסן
כנראה שמעוד שבועיים יתנו גם למחלימים להתחסן, חיסון אחד
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

its-sick כתב: 13 פברואר 2021, 17:05 שוב, זה שיש לך נוגדנים לא אומר שהם טובים נגד ואריאנטים אחרים. עדיף להתחסן.
אלא אם כן חלית בבריטי שהוא כרגע 90% מתפוצת הואריאנטים בארץ, אז אתה יכול להיות שקט עד שיבוא ואריאנט יותר מדבק ממנו.
כמו שאמרתי זה כרגע לא רלוונטי כי לא מאשרים למחלימים להתחסן
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

teknoboy כתב: 09 פברואר 2021, 22:19
its-sick כתב: 09 פברואר 2021, 22:09 טקנו, בימים האחרונים פורטוגל טסה למעלה בטבלאות התמותה מקורונה, אוטוטו עוקפת את אמריקה. מה קורה אצלכם?
עכשיו דווקא מתחיל להירגע, בעקבות סגר יחסית רציני שהתחיל לפני כמה שבועות, כולל שמערכת החינוך סגורה.
הגל הענקי היה כנראה תוצאה של ההחלטה לשחרר קצת את המגבלות בחג המולד.
אנשים נסעו למשפחות והביאו איתם את הווירוס מהערים הגדולות לאזורים כפריים, שם התפלגות הגילאים נוטה לכיוון היותר קשיש של הסקאלה, ומפה לשם מקום ראשון בעולם בתמותה לנפש בשבועות האחרונים.
לי נראה שהמצב ממשיך להיות גרוע. עברתם את ארצות הברית בתמותה היחסית ואתם מתקרבים כבר לאיטליה.
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

its-sick כתב: 15 פברואר 2021, 14:00
teknoboy כתב: 09 פברואר 2021, 22:19
its-sick כתב: 09 פברואר 2021, 22:09 טקנו, בימים האחרונים פורטוגל טסה למעלה בטבלאות התמותה מקורונה, אוטוטו עוקפת את אמריקה. מה קורה אצלכם?
עכשיו דווקא מתחיל להירגע, בעקבות סגר יחסית רציני שהתחיל לפני כמה שבועות, כולל שמערכת החינוך סגורה.
הגל הענקי היה כנראה תוצאה של ההחלטה לשחרר קצת את המגבלות בחג המולד.
אנשים נסעו למשפחות והביאו איתם את הווירוס מהערים הגדולות לאזורים כפריים, שם התפלגות הגילאים נוטה לכיוון היותר קשיש של הסקאלה, ומפה לשם מקום ראשון בעולם בתמותה לנפש בשבועות האחרונים.
לי נראה שהמצב ממשיך להיות גרוע. עברתם את ארצות הברית בתמותה היחסית ואתם מתקרבים כבר לאיטליה.
אבל מספר המאומתים היומי (בממוצע רץ של שבעה ימים אחורה) ירד מ-13,000 (בימים האחרונים של ינואר) ל-3,000 (בימים האחרונים).
גם התמותה היומית יורדת, אם כי היא עדיין פסיכית, משהו כמו 15 מתים למיליון ביום (לפני שבועיים היה כפול).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה