בחירות 2021: הסקר התעדכן

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

למי תצביע בבחירות הבאות?

ליכוד
7
6%
תקווה חדשה
4
3%
יש עתיד
13
11%
ימינה
6
5%
הרשימה המשותפת
16
14%
ש״ס
0
אין הצבעות
יהדות התורה
1
1%
עבודה
15
13%
מר"צ
33
29%
ציונות הדתית
3
3%
ישראל ביתנו
7
6%
כחול לבן
7
6%
רע"מ
0
אין הצבעות
המפלגה הכלכלית של זליכה
3
3%

סך הכול הצבעות: 115
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

Shacham כתב: 06 פברואר 2021, 15:39
פרימו לוי כתב: 06 פברואר 2021, 14:15
Shacham כתב: 06 פברואר 2021, 13:14 שירות אזרחי חובה הוא רעיון נחמד בתיאוריה אבל איום ונורא בפרקטיקה. משתף כאן מאמר של עידן ארץ שאני חולק עליו בהרבה דברים אבל בנושא הזה מסכים עם רוב מה שהוא אומר.

https://www.themarker.com/blogs/idan-er ... -1.7003166
אני לא תומך בשירות אזרחי חובה אבל הטקסט שנתת כאן הוא אחד המטומטמים שקראתי, במחילה. שירות אזרחי (מה שנקרא בישראל שירות לאומי) רחוק מאוד משלילת החירות שיש בצבא. ״ האם נוכל להפקיד ילדים בפריפריה לידי אנשים שהיו מעדיפים לעשות משהו אחר?״ ילדים בפריפריה מופקדים כל היום בידי מורים שאני בטוי שאין שום דבר אחר שבחיים שהם היו מעדיפים לעשות מאשר לקבל שכר רעב (בגלל אידיאולוגיה של אנשים כמו כותב הפוסט) כדי לצעוק על ילדים והורים ששמים עליהם זין.
יש לא מעט תפקידים שהם בעלי משמעות שניתן לבצע ללא הכשרה של שנים. השאלה היא מהי ההגדרה לתפקיד משמעותי, אבל יש לא מעט דברים שאפשר לבצע בלי הכשרה שהם לא לגרבץ באיזה משרד.
1. ברגע נתון יש 170 אלף חיילים סדירים בצה"ל, מה שאומר שבשירות לאומי הפוטנציאלי ישרתו 100 אלף+ משרתים פוטנציאליים. מה תעשה עם כל האנשים האלה? האם מד"א, בתי החולים, מכבי אש, בתי ספר שונים וכו' צריכים אפילו חמישית מהכמות הזו?

2. מתוך ה170 אלף שמשרתים בצה"ל יש עשרות אחוזים של אנשים שלא עושים תפקיד משמעותי, חלקם הגדול מחוסר מוטיבציה ו/או חוסר יכולת. מה תעשה עם כל האנשים האלו? בלי לזלזל באף אחד, אתה באמת מאמין שמתנדב עם רמת מוטיבציה של עובד רס"ר ממוצע הוא מישהו שמד"א או בתי ספר יפיקו מהם תועלת? אלו אנשים שהיית רוצה שיהיו מתנדבים סיעודיים בבית חולים שסבא וסבתא שלך יהיו מאושפזים בו?
ואני מעריך בזהירות שמתוך האוכלסיות שלא מתגייסות פלח האוכלסיה שיבוא לשירות לאומי עם אפס מוטיבציה יהיה גדול יותר מהמתגייסים לצה"ל. בין אם מדובר בחרדים שלא נוטים לזרום עם כל דבר שמריח מממסדיות, ובין אם בערבים שהתגובה שלהם לשירות לאומי שמונחת על ידי פוליטיקאים יהודים תהיה סופר שלילית.

לגבי הנושא הכלכלי:
מסכים איתך שהעניין של "המשק יפסיד מהמהלך 50 מיליארד שקל בשנה" הוא דמגוגיה ולכן גם כתבתי שאני מסכים עם רוב מה שהוא אומר ולא עם הכל.
מה שכן, הוא צודק לגמרי שהשלוש שנים האלה שישראלי ממוצע מאבד מהחיים שלו בגילאי 18-21 בזמן שהמקבילים שלו בעולם לומדים ומפתחים את הכישרונות שלהם הם מחיר מאוד גדול, שאולי מוצדק כשמדובר על שירות צבאי שאין לו תחליף אבל לא כשמדובר על שירות לאומי שהתועלת של רוב המשרתים הפוטנציאליים בו מוטלת(בעיני) ספק.
ציינת ששירות חובה הוא לא משהו ששמור לישראל, אז מעניין אותי כמה מדינות מערביות יש שלוקחות 3 שנים מהחיים של האזרחים שלהן בשנים סופר קריטיות להתפתחות, אם בכלל יש כאלו.
אני לא תומך בשירות אזרחי חובה כמו גיוס לצבא. פשוט הטקסט שהבאת מתנגד לדבר הזה מכל הסיבות הלא נכונות. אני כן תומך בקונספט שבמסגרתו אנשים צעירים מקדישים זמן כדי לפעול בחברה בה הם חיים, בתוך מסגרת של המדינה (בהנגדה למסגרות של אנשים פרטיים), ושהמדינה מעודדת אנשים להשתתף בזה הן על ידי חינוך (יצירת נורמה חברתית שבמסגרתה זה דבר מקובל ורצוי) והן על ידי קצת תמריצים (הטבות מס מענקי פיקדון ללימודים וכו׳).
אגב שירות שכזה הוא לרוב שנה או שנתיים. גם במה שאתה כותב יש לי בעיה עם הטרמינולוגיה הקפיטליסטית - אתה לא ״מאבד״ מהחיים שלך, החיים זה לא תחרות מי מתחיל ללמוד ראשון - אם ככה למה לחייב ילדים לשבת בכלל במסגרת לא יעילה כמו בית ספר עד גיל 18 - אפשר בחצי שנה בגיל 15 לסגור את כל החומר הלימודי להכנס לאוניברסיטה ולהתחיל את הקריירה כבר בגיל 18, למה לחכות בעצם?
הרווח ממפעל לאומי שכזה בעיניי הוא כאמור תרומה גדולה לסולידריות חברתית ופיתוח נוגדנים חברתיים נגד אידיאולוגיות שונאות אדם. זה מלבד התרומה הספציפית האינדיבדואלית שקורית מעצם מעשה ההתנדבות.
בקשר לסוף:
https://en.wikipedia.org/wiki/Conscription#By_country
לא מכיר איך הדברים קורים בדיוק במדינות השונות, אני דיברתי על שוויץ כי זכרתי שחבר שוויצרי סיפר לי על זה. נראה שיש בעוד מדינות ושגם בעוד מדינות יש חלופות אזרחיות לשירות הצבאי.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד כתב: 06 פברואר 2021, 16:46 בלד בכלל לא בעד 2 מדינות...

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk
בהנחה והמצע של בל"ד לא השתנה מאז 2018, ניכר שהם דווקא כן בעד שתי מדינות:
בל'ד נאבקת נגד הכיבוש, ההתנחלות והאפרטהייד, ונגד כל צורות הדיכוי, ההתנכלות וההרס המופעלות נגד בני עמנו הפלסטיני הסובל תחת עול הכיבוש. בל'ד מתנגדת לכפיית ה'פתרונות' הישראליים החד-צדדיים והכוחניים על העם הפלסטיני, ופועלת להגשמת פתרון צודק ובר-קיימא שיגשים את העיקרים הבאים:

1. סיום הכיבוש של כל השטחים הפלסטיניים שנכבשו ב-67' ופינוי כל צורות הנוכחות הישראלית בהם, לרבות פירוק כל ההתנחלויות, גדר ההפרדה הגזענית והסיפוחית, וכל סוגי ומערכי האפרטהייד והשליטה הישראלית.

2. הקמת מדינה פלסטינית עצמאית בגדה המערבית ורצועת עזה שבירתה ירושלים המזרחית, לצד מדינת ישראל. הבטחת הריבונות המלאה של המדינה הפלסטינית על מכלול הקרקע, המים והמשאבים הטבעיים שבשטחה ועל המרחב האווירי והימי, ומימוש מלוא הזכויות הריבוניות הקבועות בחוק הבינלאומי.

[...]
החלק הרלוונטי תחת הפרק "הסוגיה הפלסטינית ופתרון הקבע".
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

לאאאאאאאאאאאאאאאאאא
למה רשמתם 'מר"צ' בגלגול החדש של הסקר? השם שלהם לא נכתב כר"ת.
עכשיו זה ישגע אותי בכל פעם שאני אסתכל בסקר :meh:
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

ציטוט מאתר בלד
"2. הקמת מדינה פלסטינית עצמאית בגדה המערבית ורצועת עזה שבירתה ירושלים המזרחית, לצד מדינת ישראל. הבטחת הריבונות המלאה של המדינה הפלסטינית על מכלול הקרקע, המים והמשאבים הטבעיים שבשטחה ועל המרחב האווירי והימי, ומימוש מלוא הזכויות הריבוניות הקבועות בחוק הבינלאומי."

אז ככה שזה לא נכון.
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

teknoboy כתב: 06 פברואר 2021, 16:27
El dudernio כתב: 06 פברואר 2021, 15:50 3. ממתי להיות שמאלן זה להיות גזען? למה שאני טוען שאתה גזען הופך אותי לאנטי שמאלני. אבל זה בסדר כנראה זה קשה לקום בוקר אחד ולגלות את הגזען הפנימי שבי...

אני בעד מדינה דו לאומית. אני נגד מדינות וכמה שיהיו פחות יותר טוב. בדיוק כמו דתות. אני חושב שמאבקי הדת והטריטוריה בין מדינות ולאומים הן הגורם המרכזי לשפיכות דמים, שלדעתי היא מיותרת. גם את זה ציינתי.

ולגבי בלד לא ענית אלא התחמקת.
בלד טוענת את הדברים הבאים:
"בל'ד היא חלק מהעם הפלסטיני אשר נותר על אדמתו בארץ מולדתו לאחר הנכבה"
"בל'ד פועלת להגן על הזהות הלאומית של החברה הערבית ועל השתייכותה לעם הערבי הפלסטיני"
"בל'ד פועלת לקידום ופיתוח שיתוף הפעולה הערבי היהודי על בסיס אמונתה בעקרונות השוויון, הצדק החברתי והזכות להגדרה עצמית."
"בל'ד נאבקת לחולל מפנה דמוקרטי שיוביל להגשמת מדינה דמוקרטית של כל אזרחיה – ערבים יהודים ואחרים."
"סמלי המדינה וההמנון ייקבעו בחוק על סמך עקרונות היסוד החוקתיים השוויוניים והדמוקרטיים"

ויש עוד הרבה....

בהנחה והחזון שהוא באמת יפה יוצא לפועל? למה צריך לחלק את המדינה ל 2?
לגבי בל"ד: למיטב הבנתי הם חושבים שאם הפלסטינים רוצים לעצמם מדינה, אז צריך לתת להם (מה שנקרא "זכות ההגדרה העצמית"). בנוסף, יש להם גם עמדות ודעות לגבי המדינה שהם אזרחים שלה.
איפה הבעיה פה? איפה הסתירה? מה מפריע לך בזה?
אני מבין שהיית מזדהה איתם יותר אם הם היו בדיוק בעד הדברים שאתה בעדם, אבל אני ממש לא מבין מה כל כך קשה לך עם העמדה שלהם.

לגבי 3. הקשקוש הלא קשור שכתבת מזכיר לי את הקשקושים הפתטיים שהימין משתמש בהם כדי לנגח את הסמול, ואני לא מבין למה דחפת אותו לפה. זה הכול.
מבחינתי אפשר פשוט להתעלם מזה. בכל מקרה זה די נטול משמעות, לא קשור לדיון פה ולא רלוונטי לשום דבר שנכתב פה.
מה זה למייטב ידיעתי הם חושבים שאם...
ציטטתי מהמצע שלהם הם רואים בעצמם חלק מהעם הפלשתינאי ושואפים להגדרה העצמית שלו ולקיום אוטונומיה לערבי ישראל בארץ. למה אם זה מתקיים יש צורך בהקמת מדינה פלשתינאית נפרדת לצורך מימוש ההגדרה העצמית הזאת? למה לפלשתינאים נדרש להקים מדינה לצורך מימוש ההגדרה הלאומית שלהם אבל צריכים למנוע כל לאומתיות כזאת אצל היהודים?

למה מבחינתך לעם הפלשתינאי יש מותרות שאין לעם היהודי?
כן אפשר להגיד שהם עם מדוכא (ואז יהודים יגידו שגם אנחנן והאנטישמיות והנאצים וכו'). אין שום הצדקה לגזענות, ולאפליה ומי שמצדיק כזאת על רקע גזעי הוא גזען.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

El dudernio כתב:

ציטוט מאתר בלד
"2. הקמת מדינה פלסטינית עצמאית בגדה המערבית ורצועת עזה שבירתה ירושלים המזרחית, לצד מדינת ישראל. הבטחת הריבונות המלאה של המדינה הפלסטינית על מכלול הקרקע, המים והמשאבים הטבעיים שבשטחה ועל המרחב האווירי והימי, ומימוש מלוא הזכויות הריבוניות הקבועות בחוק הבינלאומי."

אז ככה שזה לא נכון.
בלי שזה ישמע מאולץ, אנסח אחרת-
לבלד לא אכפת כמה מדינות יהיו. עד כמה שאני מצליח להבין, ההעדפה היא למדינה אחת מהנהר לים. הן על ידי פוליטיקאים, והן על ידי הציבור.

בפועל, ומכיוון שאין התכנות לדרישה כזו, פתרון שתי המדינות הוא בסיס סביר, ועל כן מופיע במצע.
עם זאת, ברור מאליו שככל שהמדינה ממערב לקו הירוק תהיה מדינת כל אזרחיה, ובפרט תהווה מקום לשיבת פליטים פלסטינים וצאצאיהם, אין שום משמעות לדרישה למדינה פלסטינית עצמאית לצידה. לא צריך להתמם...

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

El dudernio כתב: 06 פברואר 2021, 19:09
El dudernio כתב: 06 פברואר 2021, 15:50 3. ממתי להיות שמאלן זה להיות גזען? למה שאני טוען שאתה גזען הופך אותי לאנטי שמאלני. אבל זה בסדר כנראה זה קשה לקום בוקר אחד ולגלות את הגזען הפנימי שבי...

אני בעד מדינה דו לאומית. אני נגד מדינות וכמה שיהיו פחות יותר טוב. בדיוק כמו דתות. אני חושב שמאבקי הדת והטריטוריה בין מדינות ולאומים הן הגורם המרכזי לשפיכות דמים, שלדעתי היא מיותרת. גם את זה ציינתי.

ולגבי בלד לא ענית אלא התחמקת.
בלד טוענת את הדברים הבאים:
"בל'ד היא חלק מהעם הפלסטיני אשר נותר על אדמתו בארץ מולדתו לאחר הנכבה"
"בל'ד פועלת להגן על הזהות הלאומית של החברה הערבית ועל השתייכותה לעם הערבי הפלסטיני"
"בל'ד פועלת לקידום ופיתוח שיתוף הפעולה הערבי היהודי על בסיס אמונתה בעקרונות השוויון, הצדק החברתי והזכות להגדרה עצמית."
"בל'ד נאבקת לחולל מפנה דמוקרטי שיוביל להגשמת מדינה דמוקרטית של כל אזרחיה – ערבים יהודים ואחרים."
"סמלי המדינה וההמנון ייקבעו בחוק על סמך עקרונות היסוד החוקתיים השוויוניים והדמוקרטיים"

ויש עוד הרבה....

בהנחה והחזון שהוא באמת יפה יוצא לפועל? למה צריך לחלק את המדינה ל 2?
לגבי בל"ד: למיטב הבנתי הם חושבים שאם הפלסטינים רוצים לעצמם מדינה, אז צריך לתת להם (מה שנקרא "זכות ההגדרה העצמית"). בנוסף, יש להם גם עמדות ודעות לגבי המדינה שהם אזרחים שלה.
אני מבין שהיית מזדהה איתם יותר אם הם היו בדיוק בעד הדברים שאתה בעדם, אבל אני ממש לא מבין מה כל כך קשה לך עם העמדה שלהם.

לגבי 3. הקשקוש הלא קשור שכתבת מזכיר לי את הקשקושים הפתטיים שהימין משתמש בהם כדי לנגח את הסמול, ואני לא מבין למה דחפת אותו לפה. זה הכול.
מבחינתי אפשר פשוט להתעלם מזה. בכל מקרה זה די נטול משמעות, לא קשור לדיון פה ולא רלוונטי לשום דבר שנכתב פה.
ציטטתי מהמצע שלהם הם רואים בעצמם חלק מהעם הפלשתינאי ושואפים להגדרה העצמית שלו ולקיום אוטונומיה לערבי ישראל בארץ. למה אם זה מתקיים יש צורך בהקמת מדינה פלשתינאית נפרדת לצורך מימוש ההגדרה העצמית הזאת? למה לפלשתינאים נדרש להקים מדינה לצורך מימוש ההגדרה הלאומית שלהם אבל צריכים למנוע כל לאומתיות כזאת אצל היהודים?

כן אפשר להגיד שהם עם מדוכא (ואז יהודים יגידו שגם אנחנן והאנטישמיות והנאצים וכו'). אין שום הצדקה לגזענות, ולאפליה ומי שמצדיק כזאת על רקע גזעי הוא גזען.
תפסת אותי. באמת לא ידעתי בעל פה את המצע שלהם, וכתבתי מה שידוע לי (כלומר "למיטב ידיעתי") לפני שהספקתי לבדוק בעצמי, או לקרוא את הציטוט שפלג הביא, ואתה אחריו (אגב, זה שהבאת ציטוט שמישהו אחר הביא די הרבה זמן לפניך אומר שאתה מגיב בלי לקרוא? חבר שואל).

עכשיו לעניין. אם יהודי מארה"ב היה אומר שהוא רואה בעצמו חלק מהעם היהודי, זה אומר שהוא שולל את קיומה של מדינת ישראל? אם לא, למה העובדה שבל"ד מזדהים כפלסטינים שוללת קשורה לדיון שלנו על דעותיהם על פלסטין העתידית וההיפוטטית?
עכשיו אם אפשר, אשמח אם תענה לי סוף סוף ותסביר לי למה אתה חושב שבל"ד נגד לאומיות יהודית. תביא את הציטוט מהמצע שלהם, אני רואה שאתה כבר מכיר את הלינק.
אני גם לא מצליח למצוא במצע שלהם שום התייחסות למה שיהיה או לא יהיה בפלסטין. אבקש גם את הציטוט שעליו אתה מסתמך בהקשר הזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

teknoboy כתב: 06 פברואר 2021, 21:16

תפסת אותי. באמת לא ידעתי בעל פה את המצע שלהם, וכתבתי מה שידוע לי (כלומר "למיטב ידיעתי") לפני שהספקתי לבדוק בעצמי, או לקרוא את הציטוט שפלג הביא, ואתה אחריו (אגב, זה שהבאת ציטוט שמישהו אחר הביא די הרבה זמן לפניך אומר שאתה מגיב בלי לקרוא? חבר שואל).

עכשיו לעניין. אם יהודי מארה"ב היה אומר שהוא רואה בעצמו חלק מהעם היהודי, זה אומר שהוא שולל את קיומה של מדינת ישראל? אם לא, למה העובדה שבל"ד מזדהים כפלסטינים שוללת קשורה לדיון שלנו על דעותיהם על פלסטין העתידית וההיפוטטית?
עכשיו אם אפשר, אשמח אם תענה לי סוף סוף ותסביר לי למה אתה חושב שבל"ד נגד לאומיות יהודית. תביא את הציטוט מהמצע שלהם, אני רואה שאתה כבר מכיר את הלינק.
אני גם לא מצליח למצוא במצע שלהם שום התייחסות למה שיהיה או לא יהיה בפלסטין. אבקש גם את הציטוט שעליו אתה מסתמך בהקשר הזה.
א. אני חושב שאם יהודי מברוקלין היה דורש לשנות את ההמנון והסמל של ארהב, ולהקים אוטונומיה יהודית בארצות הברית היה לגיטימי לצאת נגדו. אני חושב אבל שבין ישראל לארצות הברית גם המצב קצת שונה ולא ניתן לא להתייחס למצב כאן.

ב. הם מתנגדים להגדת מדינת ישראל כמדינה יהודית.. זה לפחות מה שאני מבין.
"אנו חיים במשטר שאיננו חפץ לשמש כמדינת כל אזרחיה, אלא דבק בניגוד לרצוננו בהיצמדותה המהותנית של המדינה להגדרת זהותה היהודית, "

ג. וזה הנושא החשוב... אני לא אתפלא עם נחמד שאני באמת חושב שהוא בעד שיוויון לכולם (דרא אני חושב שגם אתה ואני לא רואה בך גזען) חשב את מה שחשב כי בבלד דאגו להציג את זה ככה לאוכלוסיה היהודית.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

El dudernio כתב: 06 פברואר 2021, 22:19
teknoboy כתב: 06 פברואר 2021, 21:16

א. אני חושב שאם יהודי מברוקלין היה דורש לשנות את ההמנון והסמל של ארהב, ולהקים אוטונומיה יהודית בארצות הברית היה לגיטימי לצאת נגדו. אני חושב אבל שבין ישראל לארצות הברית גם המצב קצת שונה ולא ניתן לא להתייחס למצב כאן.

ב. הם מתנגדים להגדת מדינת ישראל כמדינה יהודית.. זה לפחות מה שאני מבין.
"אנו חיים במשטר שאיננו חפץ לשמש כמדינת כל אזרחיה, אלא דבק בניגוד לרצוננו בהיצמדותה המהותנית של המדינה להגדרת זהותה היהודית, "

ג. וזה הנושא החשוב... אני לא אתפלא עם נחמד שאני באמת חושב שהוא בעד שיוויון לכולם (דרא אני חושב שגם אתה ואני לא רואה בך גזען) חשב את מה שחשב כי בבלד דאגו להציג את זה ככה לאוכלוסיה היהודית.
א. אם יהודי ברוקלין היו הילידים האמריקאים, והם היו מהווים כ15 או עשרים אחוז מהאוכלוסיה, וההמנון והסמל היו מדירים כל מי שאינו נוצרי, אז היה מקום להשוואה שלך.
ב. אז כל הזמן הזה כשדיברת על מדינת לאום (ונדמה לי שגם אמרת שהיא יכולה טכנית להיות גם מדינת כל אזרחיה) התכוונת בעצם לאתנוקרטיה יהודית?
כי הם רוצים שישראל לא תהיה אתנוקרטיה יהודית ועל פניו זה בעייתי בעיניך.
שוב, תקן אותי אם אני מבין אותך לא נכון.
ג. אם מה שחשוב לך לדבר עליו זה מה שאדום נחמד כתב והדברים שאפשר להסיק מזה, אני מציע שתלבן את זה עם אדום נחמד :sh-grin:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אין דבר שאני יותר אוהב משכאנשים ממציאים סיטואציות ואז מתעצבנים בגלל הסיטואציות המומצאות
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

הסבתא של הפועל כתב: 04 פברואר 2021, 16:01
אדום נחמד כתב: 04 פברואר 2021, 14:12
הסבתא של הפועל כתב: 04 פברואר 2021, 13:49

גם ללא רע"מ תע"ל הם מאוד חשוכים והם הוכיחו זאת שזרקו במכולות במגזר את החברת טחינה שתמכה בלהט"ב איך הם שתקו כמו דגים וגם לא פעם ולא פעמיים נתפסו חוגגים בחגיגות בשחרורם של מחבלים מהכלא אז אנשי שלום הם בטח לא.
חבל לי בשביל החברה הערבית השפויה והרבה שאין להם מפלגה כזו שרוצה נטו לדאוג לרווחתם של ערביי ישראל וגם להשתלובתם בחברה הישראלית.
מי שמצביע להם, הוא פאשיסט בדיוק כמו אלו שמצביעים למפלגה הנרקמת של סמוטריץ' את בן גביר.
ורם שפע הוא שקרן אפס הוא ושרן השכל שבלבלו בשכל כל שבוע שהנה הם מעבירים לגליזציה גם אם חלקית, בינתיים נאדה.
כרגיל כשיהודים מדברים על המשותפת, הבורות עולה על המציאות.
עוד לא עברו 4 מילים, וכבר הוכחת שאין לך מושג מי נגד מי שם בכלל. רעם תעל עאלק.
לכו לעשות שיעורי בית קיבינימט.

ובאמת לא ברורה לי הטענה שקיים ציבור ערבי גדול שלא מיוצג על ידי המפלגות הנוכחיות. אם היה, למה אין מפלגה שמייצגת אותו, ואם אין מפלגה כזו, מאיפה המחשבה שקיים ציבור שמבקש אותה?
כרגיל, ש"שמאלנים" חושבים שהפלורליזם שמור אצלם בטאבו גם הומופובים חשוכים הם יצדיקו, יהודי חשוך ובור שכמותך.
זאחלקה איש נוראי, בדבר אחד הוא צדק, החשוכים והגזענים האמיתיים בכנסת אלו ח"כים של ה"שמאל" בדיוק כמוך. אם אתה שואל אותי, את הדעות הפאשיסטיות בן גביר וסמוטריץ, ישרתו בצורה יותר נאמנה, תשים אותם הדיקטטור יתן להם תיק שר בשביל לשמור על כסאו.
האמת, שאין לי מושג מה הקשר בין התשובה שלך להודעה שלי...
איפה כתבתי משהו חיובי על רע"מ? מה אמרתי שהופך אותי לגזען וחשוך?
מה אתה רוצה?
הזיה..
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

אני לא יודע מי יכנס לכנסת ומי לא.
אבל אתם מודעי לזה שיש 3 רשימות שונות של ערביי ישראל עם סיכוי לעבור את אחוז החסימה?

הרשימה משותפת.
רעם.
מען.

אישית אני מקווה ששלושתן תכנס.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תמונה
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

סירי - מהי משרוקית כלבים?
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

its-sick כתב: 07 פברואר 2021, 20:27 תמונה
בנט ולפיד זה ישראל השנייה ממעברות רעננה ורמת אביב ג?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

מי המצביעים של זליכה?
מאילו גושים הם מורכבים?
ידוע?
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

its-sick כתב: 07 פברואר 2021, 20:27 תמונה
אני לא כותב את זה בביקורת חלילה אלא כהצבעה על התפתחות סוציופוליטית מרתקת
נגד שני מספרי אחד של שתי מפלגות באליטות החדשות מישראל השניה (הליכוד וש"ס), הוגשו כתבי אישום על שוחד.
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

De Niro כתב: 08 פברואר 2021, 21:12 מי המצביעים של זליכה?
מאילו גושים הם מורכבים?
ידוע?
השקרן הזה צריך לפרוש ותחזור למכללה השקרית שנתנה לו תואר שקרי, ושימשיך לעשות תוכניות טלויזיה או משהו

אולי שיקים יחד עם חולדאי עופר שלח קבוצת כדורסל
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
הסבתא של הפועל
קיבל.ה  194 לייקים

תתאבד כבר כתב: 09 פברואר 2021, 11:54
מאילו גושים הם מורכבים?
ידוע?
השקרן הזה צריך לפרוש ותחזור למכללה השקרית שנתנה לו תואר שקרי, ושימשיך לעשות תוכניות טלויזיה או משהו

אפשר לשאול למי אתה מצביע יקירי שאתה קורא לו שקרן?
הסבתא של הפועל
קיבל.ה  194 לייקים

מאילו גושים הם מורכבים?
ידוע?
כל ה"גושים" ימצאו בית אצל זליכה, למרות שלי אומרים את המלה "גוש" רק אסוציאציה אחת עולה לי לראש, אבל גם גוש שמאל/ימין/מרכז שבראש האינטרסים שלו כלכלי חברתי שרוצה לזמבר את הטייקונים שזימברו את כולנו המון שנים.
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

הסבתא של הפועל כתב: 09 פברואר 2021, 18:21
תתאבד כבר כתב: 09 פברואר 2021, 11:54
מאילו גושים הם מורכבים?
ידוע?

אפשר לשאול למי אתה מצביע יקירי שאתה קורא לו שקרן?
למי אני מצביע לא קשור לזה שהבן אדם זורע חול בעיני הציבור בכל הקשור בכלכלה, בקרב אנשי מקצוע הוא קוריוז במקרה הטוב ושרלטן המקרה הסביר (כמו יובל נח הררי רק מעצבן יותר).
לגבי האופן שבו קיבל את התואר פרופסור המפוקפק, אם היה אישה, היו צצות שאלות שעוסקות בחדר המיטות.

הבן אדם הגיע למעמד על, לא ברור למה, בלי יותר מדי.
הקרדיט היחיד שאפשר לתת לו זה שהוא לא חלק מהבעיה בגדול, אבל הוא ממש לא הפיתרון.

ראיתי את התגובה השניה שלך. עושה רושם שהלב שלך במקום הנכון (מרכז עם נטיה לשמאל :evil-grin: )
תצביע ליאיר לפיד או משהו, לפחות ככה לא תשרוף קולות חשובים למחנה.
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

לדעתכם , כחול לבן יפרשו בסופו של דבר?
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

הדביל מוקף בעדת יועצים שבלעדיו אין להם כלום בעולם, אז למה שייעצו לו לפרוש?
כמו וירוס שמתעלק על אורגניזם,הם צריכים אותו בשביל להתקיים.
אז לא.
אבל הלוואי שכן. והלוואי שזליכה יחזור למכללה שלו, וחולדאי יפרוש לעשות לביתו גם מהעירייה
ונראה יותר מנהיגות ופחות רמטכלים
ושמרצ יעברו את אחוז החסימה

הפוסט קיבל 2 לייקיםלירןיפתח16
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

לפי הסקר הזה המצב לא טוב בכלל:
https://www-kan-org-il.cdn.ampproject.o ... d%3D100042
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

לירון זליכה אין מספיק עוקבים בטוויטר בשביל לקבל k. בניגוד לנדב אבוקסיס, אין לו אפילו וי כחול.
סבתא של הפועל, בחייאת דינק, אל תזרוק את הקול שלך לפח.

סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

אם מרצ או כחול לבן לא עוברים תם הטקס
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

De Niro כתב: 10 פברואר 2021, 08:18 אם מרצ או כחול לבן לא עוברים תם הטקס
לדעתי אם זה ממשיך ככה, צריך ללחוץ שכחולבן ומרצ יפרשו. זה מה שעשו עם איציק מרדכי ב1999 וככה ברק ניצח
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
אדום
קיבל.ה  736 לייקים

כנראה שכל המצביעים של מרצ בארץ נמצאים כאן בפורום לפי הסקר הזה והסקרים הארציים
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

תא מרבוטא כתב:
לדעתי אם זה ממשיך ככה, צריך ללחוץ שכחולבן ומרצ יפרשו. זה מה שעשו עם איציק מרדכי ב1999 וככה ברק ניצח
גנץ לא שלל הבוקר פרישה.
את מרצ יהיה קשה יותר לשכנע לפרוש נראה לי.
עצוב מאד אם לא יפרשו.
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

De Niro כתב: 10 פברואר 2021, 11:30
תא מרבוטא כתב:
גנץ לא שלל הבוקר פרישה.
עצוב מאד אם לא יפרשו.
אני לא חושב שאתה מבין את הרעיון מאחורי המפלגות, גנץ זה חמור שעלה בטעות על הגל של האנטי ביבי, מרצ זאת מפלגת השמאל הציוני, יהיה מאוד מטומטם מבחינתם לפרוש למען ממשלת ימין מרכז בלי ביבי.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

Ron.T כתב:
תא מרבוטא כתב: לדעתי אם זה ממשיך ככה, צריך ללחוץ שכחולבן ומרצ יפרשו. זה מה שעשו עם איציק מרדכי ב1999 וככה ברק ניצח
גנץ לא שלל הבוקר פרישה.
עצוב מאד אם לא יפרשו.
אני לא חושב שאתה מבין את הרעיון מאחורי המפלגות, גנץ זה חמור שעלה בטעות על הגל של האנטי ביבי, מרצ זאת מפלגת השמאל הציוני, יהיה מאוד מטומטם מבחינתם לפרוש למען ממשלת ימין מרכז בלי ביבי.
אין בבחירות האלו ימין או שמאל.
אף מפלגה לא מכחישה את זה.
המטרה היא יחידה ומאד ברורה , החלפת הממשלה הנוכחית, ולא משנה באיזו ממשלה אחרת.

Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

De Niro כתב: 10 פברואר 2021, 11:48
Ron.T כתב:
De Niro כתב: 10 פברואר 2021, 11:30 גנץ לא שלל הבוקר פרישה.
עצוב מאד אם לא יפרשו.
המטרה היא יחידה ומאד ברורה החלפת הממשלה הנוכחית, ולא משנה באיזו ממשלה אחרת.
המטרה של מי? לא חושב שזאת המטרה של מרצ או של המשותפת. יש במדינה הזאת דברים יותר חשובים מביבי.
הפוסט קיבל 2 לייקיםteknoboyיפתח16
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

תא מרבוטא כתב:
גנץ לא שלל הבוקר פרישה.
עצוב מאד אם לא יפרשו.
אם זליכה יפרוש, חלק מהקולות יגיעו למרץ ויעבירו אותה את אחוז החסימה.
גנץ צריך לפרוש בלי קשר לכלום
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

Ron.T כתב:
De Niro כתב: 10 פברואר 2021, 11:48
Ron.T כתב: אני לא חושב שאתה מבין את הרעיון מאחורי המפלגות, גנץ זה חמור שעלה בטעות על הגל של האנטי ביבי, מרצ זאת מפלגת השמאל הציוני, יהיה מאוד מטומטם מבחינתם לפרוש למען ממשלת ימין מרכז בלי ביבי.
המטרה של מי? לא חושב שזאת המטרה של מרצ או של המשותפת. יש במדינה הזאת דברים יותר חשובים מביבי.
אתה טועה.
הגישה היא החלפת השלטון בלבד.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

De Niro כתב: 10 פברואר 2021, 11:54
Ron.T כתב:
De Niro כתב: 10 פברואר 2021, 11:48 אין בבחירות האלו ימין או שמאל.
אתה טועה.
"יותר חשוב לא להפסיד", גרסת הכנסת?
:smoke:

(אני יודע שזה לא אותו דבר, כן? אבל יש איזה דמיון)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב:
De Niro כתב: 10 פברואר 2021, 11:54
Ron.T כתב: המטרה של מי? לא חושב שזאת המטרה של מרצ או של המשותפת. יש במדינה הזאת דברים יותר חשובים מביבי.
אתה טועה.

במקרה הזה 61 לצד הנכון הוא נצחון משמעותי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

De Niro כתב: 10 פברואר 2021, 12:29
teknoboy כתב:
De Niro כתב: 10 פברואר 2021, 11:54 אתה טועה.

ממשלה של גדעון סער או בנט נראית לך כמו משהו טוב למדינת ישראל? :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock:
לא חשבתי שאתה מהימין הקיצוני.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

מצחיק אותי תמיד איך כל מצביעי המרכז הלא רק ביביים מסתכלים עליי כאילו נפלתי מהירח כשאני אומר שאם אלו האופציות היחידות, אני מעדיף פי אלף את ביבי ראש ממשלה מאשר בנט או גדעון סער.
מה שהכי עצוב בביבי זה שהוא הצליח לשבש פה לכולם את המוח. הנה מישהו, שסביר להניח מזהה עצמו כמצביע שמאל, כותב כאן 2 הודעות מעליי ״61 לצד הנכון״ כשמבחינתו גדעון סער זה הצד הנכון. אשכרה
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickKingAlpaca
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 10 פברואר 2021, 12:33
De Niro כתב: 10 פברואר 2021, 12:29
teknoboy כתב:

ממשלה של גדעון סער או בנט נראית לך כמו משהו טוב למדינת ישראל? :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock:
לא זאת הממשלה שאני חושק, אבל היא בטח יותר טובה מממשלה של ביבי.
מבחינה מדינית היא לא תהיה יותר קיצונית מביבי, בטח כל עוד ביידן בשלטון.
אבל, אולי היא תתחיל לשקם קצת את מוסדות המדינה שביבי הרס בשיטתיות ובבחירות הבאות (אחרי שיהיה ניקוי אורוות בליכוד ונראה מי יישאר שם) נראה מה יהיה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 10 פברואר 2021, 12:38
teknoboy כתב: 10 פברואר 2021, 12:33
De Niro כתב: 10 פברואר 2021, 12:29 במקרה הזה 61 לצד הנכון הוא נצחון משמעותי
לא זאת הממשלה שאני חושק, אבל היא בטח יותר טובה מממשלה של ביבי.
מבחינה מדינית היא לא תהיה יותר קיצונית מביבי, בטח כל עוד ביידן בשלטון.
אבל, אולי היא תתחיל לשקם קצת את מוסדות המדינה שביבי הרס בשיטתיות ובבחירות הבאות (אחרי שיהיה ניקוי אורוות בליכוד ונראה מי יישאר שם) נראה מה יהיה.
מאיפה ההנחה שהיא לא תהיה יותר קיצונית?
ומאיפה ההנחה שהאנשים האלה מעוניינים לשקם את מוסדות המדינה?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה