בחירת ספק אינטרנט

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
שליחת תגובה
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הבנות שלי עברו לבית חדש, הן צריכות אינטרנט. אין בבית תשתית, אז צריך גם להכניס את זה בחישוב. הן חיילות (לצערי..) שמגיעות לשם בסופי שבוע, ובכלל לא משתמשות הרבה, למרות שברגילה מסוגלות לעשות מרתון סרטים...
לא מכיר את השוק הזה היום בכלל, הספק האחרון שהיה לי זה אינטרנט בזק בינלאומי, על תשתית של בזק (שתמיד היו מאשימים אחד את השני במהירות האיטית). בסה"כ אז הן נתנו שרות סביר. הבנתי שהיום אתה מדבר עם ספק השירות, והוא מארגן את ספק התשתית, האם זה נכון?
מי השחקנים היום בשוק, איזה ספק עובד עם איזה תשתית, מה סביבת המחירים, ממי כדאי להרחק, ובעיקר - מה עסקה מומלצת בשבילם?

תודה לעונים.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

השאלה הגדולה היא אם הן בעיר או בפריפריה. בגוש דן יש סיכוי טוב לסיבים, ואז אתה יכול לפנק אותן במהירויות שהן חלום ביחס למה שיש לרוב האנשים. אצלי לא יהיה בעשור הקרוב, אז אני פחות מבין.
אם לא סיבים, אז מאז רפורמת השוק הסיטונאי הכי משתלם זה לשלם לספק האינטרנט גם על התשתית. בזק בינלאומי הכי טובים, אבל יש הבדל גדול בין הוט לבזק בתשתית.
בערים בפריפריה עדיף לך בזק כי אתה יכול לקבל 100 מגה משלך, ככל שאתה באיזור יותר דליל ואתה מתרחק מהמרכזיות אז הקצבים של בזק יורדים והוט עדיפה.
בהוט אתה תלוי בשכנים, כי אתה חולק איתם את הצינורות עד המרכזיה ואם הם משתמשים כבדים זה מבאס.
אני אישית לא מסוגל לעבוד עם הוט (היא נבחרת דרך קבע לשירות הלקוחות הגרוע בישראל כבר 20 שנה ברציפות), אז אני מסתפק בבזק.

מחירים בדוק פה (אחרי שתבדוק אפשרות לסיבים):
https://www.kamaze.co.il/Compare/7/Inte ... risonPanel
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הם גרות במושב, ליד גבעת עדה. לזכרוני להוט תמיד היה שירות לקוחות נוראי, ולי גם היה נסיון סביר עם בזק כתשתית. אז נראה לי שתשתית של בזק זו בחירה טובה. אבל מה לגבי ספק השירות, הרי הרבה מספקים על התשתית של בזק?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

על בזק 40 מגה המחירים הזולים הם 70 בחודש, בזק בינלאומי 100 בחודש. הם הכי טובים והכי יקרים. יש לך הכל בטווח.
מחירים ראה בלינק ששמתי קודם.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אם אתה זקוק גם לראוטר אז זה לרוב עוד 10 שקל בחודש...
אני קונה לבד אבל לא בטוח שאצלך זו אופציה טובה.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

תודה, אם כך.
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

יכול להציע לך אופציה לתפרנים אבל לא רק - אני מחודש אוגוסט על האינטרנט של הפלאפון שלי. אני פותח נקודה חמה פשוט, ויש לי 150 ג׳יגה שזה די והותר לכמה צפייה בסרטים / זום / שידורי ספורט שארצה.
הסיבה שעשיתי את זה היתה כדי לחסוך בכסף אבל זה פשוט עובד נפלא, שגם אם יום אחד כסף לא יהווה שיקול יש מצב שאשאר על זה.
רוב הזמן אני מקבל מהירות באזור ה10 מגה. אולי זה נשמע מעט אבל מאז שאני משתמש בזה לא קרה לי ששידור ספורט/סרט נתקע לי. כל הפעמים שאני משתמש בזום אם יש בעיה היא אף פעם לא מהצד שלי. שדרוג גדול לעומת הוייפיי שהיה לי קודם, שהיה עושה תקלות אללה איסתור ובמיוחד בחורף, וגם היתה לו נטיה מרגיזה להפסיק לעבוד בזמן משחקים של הפועל.
מה שכן כדאי לעשות את זה עם סים של חברה שהקליטה שלה בבית שבו הבנות שלך גרות היא מצוינת. איפה שהקליטת טלפון לא משהו גם האינטרנט יקרטע.
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

אדום מטלי כתב: 18 ינואר 2021, 07:20 הבנות שלי עברו לבית חדש, הן צריכות אינטרנט. אין בבית תשתית, אז צריך גם להכניס את זה בחישוב. הן חיילות (לצערי..) שמגיעות לשם בסופי שבוע, ובכלל לא משתמשות הרבה, למרות שברגילה מסוגלות לעשות מרתון סרטים...
לא מכיר את השוק הזה היום בכלל, הספק האחרון שהיה לי זה אינטרנט בזק בינלאומי, על תשתית של בזק (שתמיד היו מאשימים אחד את השני במהירות האיטית). בסה"כ אז הן נתנו שרות סביר. הבנתי שהיום אתה מדבר עם ספק השירות, והוא מארגן את ספק התשתית, האם זה נכון?
מי השחקנים היום בשוק, איזה ספק עובד עם איזה תשתית, מה סביבת המחירים, ממי כדאי להרחק, ובעיקר - מה עסקה מומלצת בשבילם?

תודה לעונים.
א. אם הן צריכות משהו תגיד... אני מבין שהן במושב?
ב. לי יש טריפל של הוט... אני מודה שבהתחלה היה בעיות אבל עכשיו אני גולש על 200 מגה ללא בעיה ולא משלם יותר מידי (230 שקל על טריפל כולל כל ערוצי הספורט / ילדים / vod) אז אם הן צריכות גם טלויזיה זה יכול להיות פתרון טוב.
ג. צריך לבדוק עם סלקום / פרטנר אם הן פרשו תשתיות במושב, אם כןמאןלי רק לאינטרנט הן פתרון נכון, לא ניסית ושמעתי דברים רעים על טלוויזיה
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

תודה שוב לעונים.
הם לא צריכות טריפל או כדומה - הן רואות בטלוויזיה רק דרך האינטרנט.
לגבי ההצעה של פרימו לוי - אני חושב שזה לא כך כך נוח לתפעול. מה שכן - וזה מה שיש לי בבית כאן - מה לגבי אפשרות של ראוטר או מודם סלולרי, שלא צריך תשתית בזק/הוט?
האם זה משהו מקובל בישראל - לקנות מודם כזה מסלקום/פלאפון/אורנג' - ושהם יספקו את שירות האינטרנט? האם זה נותן מהירות סבירה (לדעתי 15M מספיק, ככה זה כאן וזה מספיק לנטפליקס ועוד מחשבים שמתמשתמים בראוטר)?
פישונט
קיבל.ה  1019 לייקים

נצלש
אשתי לא מוכנה לוותר על ה-יס כי חשוב לא לראות חדשות ו"לזפזפ". יוצא שאני משלם מעל 300 שקל על כל הטריפל (רק בזק אצלי בבית).
איך אני משכנע אותה?
מה הפתרון לצפייה חיה בחדשות כל ערב?

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

גם לי יש יס שמאד יקר, אני משלם כ 380 על הכל (לפני נטפליקס ואמזון שזה עוד 70).
אבל לא הבנתי מה ההבדל מצפיה בחדשות בסלקום ופרטנר, ובמיוחד בהוט (שאני מעדיף עקיצת יתוש כל יום מאשר להתקשר אליהם).
لا إله
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

פישונט כתב:נצלש
אשתי לא מוכנה לוותר על ה-יס כי חשוב לא לראות חדשות ו"לזפזפ". יוצא שאני משלם מעל 300 שקל על כל הטריפל (רק בזק אצלי בבית).
איך אני משכנע אותה?

לקנות סטרימר ולעשות את החבילה הבסיסית של סטינג
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אדום מטלי כתב: 19 ינואר 2021, 02:55
מה לגבי אפשרות של ראוטר או מודם סלולרי, שלא צריך תשתית בזק/הוט?
האם זה משהו מקובל בישראל - לקנות מודם כזה מסלקום/פלאפון/אורנג' - ושהם יספקו את שירות האינטרנט? האם זה נותן מהירות סבירה (לדעתי 15M מספיק, ככה זה כאן וזה מספיק לנטפליקס ועוד מחשבים שמתמשתמים בראוטר)?
סמל אישי של משתמש
Shacham
קיבל.ה  577 לייקים

פרימו לוי כתב: 18 ינואר 2021, 15:42 יכול להציע לך אופציה לתפרנים אבל לא רק - אני מחודש אוגוסט על האינטרנט של הפלאפון שלי. אני פותח נקודה חמה פשוט, ויש לי 150 ג׳יגה שזה די והותר לכמה צפייה בסרטים / זום / שידורי ספורט שארצה.
הסיבה שעשיתי את זה היתה כדי לחסוך בכסף אבל זה פשוט עובד נפלא, שגם אם יום אחד כסף לא יהווה שיקול יש מצב שאשאר על זה.
רוב הזמן אני מקבל מהירות באזור ה10 מגה. אולי זה נשמע מעט אבל מאז שאני משתמש בזה לא קרה לי ששידור ספורט/סרט נתקע לי. כל הפעמים שאני משתמש בזום אם יש בעיה היא אף פעם לא מהצד שלי. שדרוג גדול לעומת הוייפיי שהיה לי קודם, שהיה עושה תקלות אללה איסתור ובמיוחד בחורף, וגם היתה לו נטיה מרגיזה להפסיק לעבוד בזמן משחקים של הפועל.
מה שכן כדאי לעשות את זה עם סים של חברה שהקליטה שלה בבית שבו הבנות שלך גרות היא מצוינת. איפה שהקליטת טלפון לא משהו גם האינטרנט יקרטע.
אני ככה כבר כמה ימים כי הוט חלאות.

זו באמת מסתמנת כאחלה אופציה למי שלא רוצה לשחק באונליין או להוריד טורנטים וכאלה.
אם מחליטים שצריך ספק אז לא להתקרב להוט.
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

פישונט כתב: 19 ינואר 2021, 08:44 נצלש
איך אני משכנע אותה?

יש את זה בכל החברות שעושות סטרימינג, כלומר, סלקום, פרטנר, סטינג, והמותג של הוט.
בכל מקרה, המוצר שמתקבל נחות יותר מהמוצר שאתה מקבל דרך יס או הוט, אבל ההבדלים באיכות המוצר לא שווים את ההבדלים במחירים.
גם לי לקח זמן לעשות את הצעד הזה במעבר בין יס לשירותי הסטרימינג למיניהם, ברגע שעשית אותו אתה לא תחזור אחורה.
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

לגבי אינטרנט, הייתי במשך תקופה ארוכה עם 018 ספק+תשתית ולא חוויתי בעיות מיוחדות, הם גם היו הכי זולים.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

אדום מטלי כתב: 19 ינואר 2021, 13:51
מהתרשמות שלי מתגובות ברשת יש לא מעט צעירים שעושים את זה, אבל האיכות בהתאם וקשה לסמוך על זה לסטרימינג יציב לאורך זמן.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

הפועל כתב: 19 ינואר 2021, 15:29
אדום מטלי כתב: 19 ינואר 2021, 13:51
מהתרשמות שלי מתגובות ברשת יש לא מעט צעירים שעושים את זה, אבל האיכות בהתאם וקשה לסמוך על זה לסטרימינג יציב לאורך זמן.
להבנתי זה אותו קונספט כמו לפתוח נקודה חמה בפלאפון וזה פשוט סים שנמצא בקופסת ראוטר במקום סים שנמצא בתוך פלאפון. שוב מהניסיון שלי זה הרבה יותר יציב והרבה יותר אפשר לסמוך על זה לסטרימינג מאשר ווייפיי לאורך זמן. כמו ששחם כתב לגיימרים או לאנשים שמורידים לעיתים קרובות קבצים מאוד גדולים זה פחות יתאים. אבל זה הרבה יותר נוח לתפעול מווייפיי - פשוט מדליקים את הנקודה החמה בפלאפון ויש אינטרנט. לא צריך התקנה, לא צריך כבלים, לא צריך לחכות שעה בקו עם הספקית רק כדי שיגידו לך שזאת בעיית תשתית ואתה צריך לדבר עם בזק ואז לחכות שעה לבזק על הקו רק כדי שיגידו לך שהסלוט טכנאי הפנוי הבא הוא בשבוע הבא ובינתיים תאכל תחת. חוסך מעל 1000 שקל לשנה.
חסרון משמעותי הוא שאני עכשיו אשכרה מצליח לראות משחקים של הפועל חלק וזה חבל וכואב בעיניים.
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

its-sick כתב: 18 ינואר 2021, 09:34
בהוט אתה תלוי בשכנים, כי אתה חולק איתם את הצינורות עד המרכזיה ואם הם משתמשים כבדים זה מבאס.
אתה יכול להסביר את זה? באיזה/בכמה שכנים אני תלוי?
עם הזמן הייאוש נעשה יותר נוח
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

בהוט כולם משתמשים באותם כבלים. רוחב הפס לכן מתחלק על כל המשתמשים שמחוברים לאותה מרכזיה.
כשאתה בעיר הצפופה יש הרבה שכנים על הכבל שלך, בפריפריה פחות.
בגדול, ככלל אצבע (זה לא מדוייק כי לא לכולם יש בדיוק אותו ערוץ) אם יש 200 מגה ואתה לבד אז יש לך 200 מגה, שני משתמשים כבדים אז כל אחד לוקח מאה, ארבעה משתמשים כבדים בו זמנית אז כל אחד מקבל 50.
בשעות השיא, שמונה עד עשר בערב, בעיר, סביר שתקבל קצב נמוך יותר מאשר 40 המגה של בזק, בעוד שבארבע בבוקר הרבה יותר. גם בלילה זה תלוי בכמה משתמשים כבדים יש. כל עוד אין ארבעה כאלה קרובים אליך אתה תקבל יותר קצב מבזק.
لا إله
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

תודה!
ההורים שלי בדיוק עברו לתשתית של הוט בפריפריה, במקום בו התשתית של בזק מגיעה רק ל-15 מ"ב. כרגע התשתית מספקת ביצועים מדהימים (ביחס לבזק) אבל יהיה מעניין לבדוק כמה אנשים "יושבים" על אותו כבל. יש לדעתך דרך לדעת/לשער את זה?
עם הזמן הייאוש נעשה יותר נוח
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תעשה כל יום מדידת קצב בשעות קבועות באמצע השבוע, נאמר 9 בערב ו 7 בבוקר. אחרי כמה ימי נתונים יהיה לך מושג למצב הממוצע בשעות השיא.
https://www.speedtest.net/
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדFrenzy
שליחת תגובה