נעים להכיר

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
האדס
קיבל.ה  2918 לייקים

בוא נראה מה יהיה בדיוק. מסכים שגם כאן יש גבול דק בין העברת למסר לכפייה.
אני מאמין שבהפועל ידעו לשים את זה במקום הנכון.
משפט על גופיה זו לא כפיה, במקסימום שיווק מטופש.
הקרבת קורבן, זה קצת יותר קשוח.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

ASAFABADI כתב: 04 אוגוסט 2022, 14:47
האדס כתב: 04 אוגוסט 2022, 09:39
קפטן ג'ק כתב: 04 אוגוסט 2022, 08:42 אין לי שום בעיה עם החיבור הרעיוני בין הפועל לבין הערכים של טבעונות (תחת המסגרת של חסות מסחרית),
מה שכן קצת מפריע לי הוא העובדה שכדי לממן את החסות הזו הם אוספים כסף במימון המונים - ואפילו עוד לא הגיעו ליעד שקבעו, נכון לאתמול.
בגדול VEGAN FRIENDLY הוא אולי עמותה (?) אבל זה נשמע לי יותר כמו עסק כלכלי של בנאדם אחד, ONE MAN SHOW כזה - מבלי שהחסות הזו תוכל להמשיך גם לשנים הבאות קדימה.
אישית, הייתי מעדיף חסות טיפה יותר נמוכה, אבל של ארגון או חברה יותר רציניים (כיסים עמוקים, ארגון גדול) ואפשרות להמשכיות לאורך זמן - ממש כמו שהיה עם מצרפלס.

וסתם כדי שתכירו - מה ש-VEGAN FRIENDLY עושים הוא לספק למסעדות תו תקן (בתשלום) על מנות טבעוניות, ואז המסעדה נכנסת לדירקטורי של מסעדות עם מנות טבעוניות - כאשר יש להם קהילה של כמה אלפי אנשים טבעונים שעוקבים דרך האפליקציה והאתר אחרי הרשימה וככה יודעים איפה יש מסעדות שמתאימות להם עם מנות שעונות לתקן והן טבעוניות 'על אמת'. בנוסף, ויגן פרינדלי עוסקים בהסברה בעד טבעונות - לעתים קרובות מדובר בהסברה קלילה, אבל בעבר שלהם (אם אני לא טועה) הם גם הביאו לישראל מרצים שנחשבים קיצוניים, כמו גארי יורופסקי, ועשו כמה מיצגים פרובוקטיביים בהקשר לסבל בע"ח בהקשר לתעשיית המזון.

ובהערת אגב - אני סתם תוהה אם כל מי שהתלהב מהחסות הזו היה מתלהב באותה המידה אם הייתה מגיעה פתאום עמותה של (למשל) 'מתנחלים בעד הקמת בית המקדש (לא המקדש באוסישקין) במהרה בימינו אמן', שמה 2 מיליון שקל, וסוגרת עם רמי חסות לשנה הקרובה.
אעזור לך עם התהיות,
אם מתנחלים בעד הקמת בית המקדש במהרה בימנו אמן, הייתה מביאה 2 מיליון שקל - הייתי מתנגד לכך.
הפועל ת״א בעייני הוא מועדון שמייצג ליברליות, חופש ובחירה. עמותה מהסוג שציינת, נשמעת כמו עמותה שדוגלת בדיוק בהפך הגמור - כפיה, הדתה והסתה.
שוב, אני לא מכיר את העמותה הדמיונית, אבל אם אני יורד לסוף דעתך, אני מנחש שזו העמותה שהתכוונת אליה.
יחד עם זאת, זה לא היה מונע ממני לעשות מנוי, ואם ורק אם היה נדרש ממני לנשק מזוזה/להתפלל/לשים כיפה - הייתי מתנגד.
איזה כיף שויגן פרנדלי לא כופים שום דבר על אף אחד. עשית מנוי ל-VIP ואתה לא אוהב אוכל טבעוני? אל תאכל. זה עדיין לא כופה עליך התנהגות מסויימת. בדיוק כפי שאם היו מגישים גולש, מאכל שאני אישית לא סובל, לא הייתי רוצה לאכול ממנו.
מה זה לא כופים, רשום שיהיו הסברים ושלטים והרצאות וכל זה על טבעונות
אם היו עושים תפילה והקרבת קורבן כל מחצית לא היית מתנגד לזה? מה אכפת לך לא כופים עליך להקריב
אם מקריבים את שימון מזרחי אתה זורם?
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

בני12 כתב: 04 אוגוסט 2022, 18:41
ASAFABADI כתב: 04 אוגוסט 2022, 14:47
האדס כתב: 04 אוגוסט 2022, 09:39
אעזור לך עם התהיות,
אם מתנחלים בעד הקמת בית המקדש במהרה בימנו אמן, הייתה מביאה 2 מיליון שקל - הייתי מתנגד לכך.
הפועל ת״א בעייני הוא מועדון שמייצג ליברליות, חופש ובחירה. עמותה מהסוג שציינת, נשמעת כמו עמותה שדוגלת בדיוק בהפך הגמור - כפיה, הדתה והסתה.
שוב, אני לא מכיר את העמותה הדמיונית, אבל אם אני יורד לסוף דעתך, אני מנחש שזו העמותה שהתכוונת אליה.
יחד עם זאת, זה לא היה מונע ממני לעשות מנוי, ואם ורק אם היה נדרש ממני לנשק מזוזה/להתפלל/לשים כיפה - הייתי מתנגד.
איזה כיף שויגן פרנדלי לא כופים שום דבר על אף אחד. עשית מנוי ל-VIP ואתה לא אוהב אוכל טבעוני? אל תאכל. זה עדיין לא כופה עליך התנהגות מסויימת. בדיוק כפי שאם היו מגישים גולש, מאכל שאני אישית לא סובל, לא הייתי רוצה לאכול ממנו.
מה זה לא כופים, רשום שיהיו הסברים ושלטים והרצאות וכל זה על טבעונות
אם היו עושים תפילה והקרבת קורבן כל מחצית לא היית מתנגד לזה? מה אכפת לך לא כופים עליך להקריב
אם מקריבים את שימון מזרחי אתה זורם?
אתה אמרת :sh-wink:
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

מאיפה הממון של העמותה?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
צור ש.
קיבל.ה  83 לייקים

De Niro כתב:מאיפה הממון של העמותה?

תורמים.תמונה

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

"אמרו לי "אתה לא נורמאלי, תפסיק כבר לקחת ללב"
הם לא מבינים שזה ככה כשמישהו אוהב"
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

ומתוך זה מיליון הולך לחוזה שיווק?
כנראה שיש להם יותר כסף

סמל אישי של משתמש
צור ש.
קיבל.ה  83 לייקים

זה מ-2021. לא יודע לגבי 2022

סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

הם פתחו קמפיין מימון המונים שהחזיר להם את רוב ההשקעה בחסות.
הפוסט קיבל 2 לייקיםDe NiroHaunter
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

שאלה חשובה האם ההסכם עם ויגן אומר שSP כבר לא איתנו ?
חופש לפורום שדים מPELEGES

סמל אישי של משתמש
צור ש.
קיבל.ה  83 לייקים

Haunter כתב:שאלה חשובה האם ההסכם עם ויגן אומר שSP כבר לא איתנו ?
נכון, sp עזבו.

סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

שמעו זה יפה לדעתי הם היו איתנו איזה 12 שנה ברצף מאוד מכובד

סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

1. LOL!
זה אדיר,
בסוף כל שורה משיר עלינו תהיה נכונה...
2. אחרי שראיתי כל כך הרבה אנשים מתעצבנים ומדברים על זה בפייסבוק, אני רוצה לבוא מכיוון אחר לגמרי,
איך לעמותה כזאת יש בכלל מיליון שקל לחסות?
ואפילו יותר חשוב, למה להוציא את הכסף על זה?!
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1633 לייקים

KingAlpaca כתב: 05 אוגוסט 2022, 15:39 1. LOL!
זה אדיר,
בסוף כל שורה משיר עלינו תהיה נכונה...
2. אחרי שראיתי כל כך הרבה אנשים מתעצבנים ומדברים על זה בפייסבוק, אני רוצה לבוא מכיוון אחר לגמרי,
איך לעמותה כזאת יש בכלל מיליון שקל לחסות?
ואפילו יותר חשוב, למה להוציא את הכסף על זה?!
שמע אם 416 בת"א גייסו כמעט 600 אלף שקל במשהו כמו 3 שבועות....
אני די בטוח שויגאן פרנדלי בעלי יכולות כלילות כפולות ומכופלות.
וזו השקעה נהדרת מבחינתם כי יש גם אירופה. לפעמים מפסידים קצת בהתחלה כדי להרוויח בהמשך.
יהיה טוב הפועל!
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

הם לא אמורים להרוויח, הם עמותה.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
ארבעת המופלאים
קיבל.ה  419 לייקים

1. הם מרוויחים מודעות.
2. החסות היא רק בארץ.
אין אלוהים.
דת (כל דת) - ההונאה הגדולה ביותר בתולדות האנושות!
סמל אישי של משתמש
קפטן ג'ק
קיבל.ה  405 לייקים

KingAlpaca כתב: 05 אוגוסט 2022, 20:01 הם לא אמורים להרוויח, הם עמותה.
:rofl:
:rofl:
:rofl: התמימות :rofl:

מאחורי כל עמותה (כמעט) יושב איש נחמד שמושך לעצמו בכל חודש משכורת הייטק פלוס פלוס.
וגם בלעדיו, עמותות שואפות למקסם הכנסות (להרוויח) עבור המשך והרחבת פעילות העמותה.

כמו שהסברתי קודם לגבי ויגן פרינדלי, העמותה אמנם מקדמת מודעות לטבעונות, ומרחיבה את קהילת הטבעונים בישראל -
אבל היא פועלת כמו גוף עסקי לכל דבר, כלומר מייצרת הכנסות דרך פעילות של מועדון לקוחות (בצד של הטבעונים עצמם) ופעילות של מכירת תו-תקן טבעוני (בצד של המסעדות וספקי שירותים אחרים הקשורים למזון או מוצרים נוספים).
ומזה מייסד העמותה כמובן מוריד לעצמו משכורת יפה, אני מנחש.
תקרת שכר, יא חביבי ! רק תקרת שכר (בכדורסל וגם בכדורגל) !
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

אני לא חושב שזה בושה בפני עצמה שבעלי תפקידים בעמותה מקבלים שכר גבוה. אם רוצים לקדם מטרות ראויות לפעמים צריך לשלם לאנשי מקצוע רציניים שמוותרים על עבודה מכניסה במקום אחר.

בכל מקרה בתור עמותה מקבלי השכר הגבוה שם ידועים. המנכל מקבל 170 אלף ברוטו בשנה. זה 14 אלף ברוטו בחודש. איך לאמר בעדינות, וילה בסביון הוא לא יבנה מזה. וזאת המשכורת הכי גבוהה בארגון
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
ארבעת המופלאים
קיבל.ה  419 לייקים

כאן הבן של 'ארבעת המופלאים'. אני עובד במגזר השלישי וכטבעוני מכיר את ויגו פרנדלי, אז הנה כמה עובדות:

1. כל עמותה כפופה לרגולציה מאוד מחמירה. בניגוד למגזר הפרטי, בו מנכ"ל יכול למשוך איזו משכורת שרואה לנכון, על מנת שעמותות יעמדו בתור תקן רגולטורי בשם "ניהול תקין" (בלעדיו לא ניתן לפעול באמת), יש מגבלה על רכיב "הנהלה וכלליות" בתקציב העמותה. הרכיב הזה כולל את כל המשרות (ברוטו כמובן), שכירות משרדים, ציוד וכל דבר שלא מהווה פעילות ישירה.
בגלל שההגבלה היא על אחוז מסך התקציב, באמת יש עמותות בהן השכר יכול להיות אסטרונומי. מתוך תקציב הפעילות של ויגו פרנדלי אנחנו מדברים כאן על סכומים אחרים לגמרי, בהחלט לא כאלה שמתעשרים מהם. יכולים להיכנס לאתר גיידסטאר ובו פירוט מלא על ההתנהלות הפיננסית של העמותה, החל ממשכורות בכירים, כמות עובדים בשכר, ודוחות כספיים מלאים.https://www.guidestar.org.il/organization/580563336

עמותות אכן פועלות על מנת לגייס כספים, על מנת שיוכלו להמשיך לפעול. ולכל עמותה יש את אסטרטגיית ההתנהלות הכלכלית שלה - כולל למשל מענקים ממשלתיים כאלה ואחרים. העמותה פעילה במשך שנים ויש סיבה שהיא עדיין קיימת. היא יציבה.

בנוגע לויגן פרנדלי עצמם:
אכן קיים התו (שבתור טבעוני, מאוד מקל), אבל בניגוד לכשרות - התו לא מחייב, ואני כטבעוני יודע שגם אם אין סימון אני יכול להסתכל על הרכיבים ולראות אם המוצר טבעוני או לא. הסיבה שהתו עולה כסף היא שויגן פרנדלי מבצעים בדיקות על מנת לוודא שהמוצר באמת טבעוני - היו מקרים של הטעיית צרכנים בעבר. או למשל, במסעדות- שאחוז מסוים מהתפריט יהיה טבעוני, כולל אוכל מזין ולא שטבעוני שיגיע יצטרך להסתפק בסלט או איזו תוספת צד.
2. מבחינת ה"מימון המונים" שהוזכר כאן, מדובר על אמירה מאוד לא מדויקת. לויגן פרנדלי יש תוכנית קבועה של מעגל תומכים קבועים מהקהילה, שמשלמים כל חודש על מנת לקדם מטרות טבעוניות. אחת המטרות כרגעפ היא התמיכה בהפועל. הפרויקטים האלה תמיד יוצאים לפועל כי יש בסיס תקציבי. (דוגמאות לפרויקטים אחרים הם פרסומת טלוויזיונית שעלתה לפני תקופה, מוקדי טעימות של אוכל טבעוני, שילוט באיילון, פיתוח מוצרים חדשים וכו' וכו'). לא תמצאו באתר הדסטארט פרויקט מימון המונים.
חוץ מזה, בעיני, דווקא בקבוצה שבבסיסה היא קבוצת אוהדים - התמיכה הישירה מתוך קבוצה קהילתית ולא מתורם פרטי כזה או אחר אמורה להיות רצויה ומתבקשת.
אין אלוהים.
דת (כל דת) - ההונאה הגדולה ביותר בתולדות האנושות!
הפוסט קיבל 5 לייקיםGiliDe Niroהפועליפתח16איליץ'
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

הפועל כתב: 03 אוגוסט 2022, 22:25 מי שרוצה לתמוך אגב במתן החסות יכול לתרום כסף כאן ישירות לקמפיין. אשכרה כל שקל יילך להפועל
https://active.vegan-friendly.co.il/sponsorship/
זה לא ״הדסטארט״ אבל כל אחד יכול להיכנס ולתרום להם למטרה הזאת.
לא יודע מה ההגדרה המילונית למימון המונים, אבל זה +- בול זה.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

זה לגמרי מימון המונים. לא רואה גם סיבה להתבייש בזה. אני חושב שזה מתבקש, וספציפית המטרות שהם בוחרים הן לפעמים גאוניות. כל הגישה שלהם מאד יצירתית ופרקטית, ואני אישית מת על זה.
הלוואי שהעמותה (שיש לה תומכים לא פחות מעורבים ופנאטיים) הייתה כזאת יצירתית ותכלסית בלגייס כסף למטרותיה ולא רק עם אג'נדה לזרוק את המימון על מישהו אחר ולצמצם פעילות.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

לא הבנתי.
הסכום שהפועל תקבל לפי ההסכם תלוי בגיוס הזה שהובא כאן בקישור למעלה או שהעמותה תשלים את החסר עם במידת הצורך?
ומה אם יגייסו סכום גבוה מהרשום בהסכם?

סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

להבנתי הם ישלימו אם צריך. זה לא תלוי.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

אם יגייסו יותר, מניח שייכנס לחשבון שלהם לשיקולם איך לנצל את זה.

אכן יכול להיות קונספט מעניין לעמותה שלנו להרים קמפיין כזה פעם בשנה, מי שיכול ורוצה שישים עוד קצת כסף…
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

אתה ממש צודק.
אני לא מבין למה בהפועל לא בונים או קונים מאגר מידע של אוהדי הפועל באשר הם , ויוזמים שיחות גם לאוהדי כורסא שהם אוהדים לא פחות מאף אוהד , והנכונות של חלקם לתרום לעמותה של המועדון גבוהה מאד.

סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

הבעיה זה לא הנתונים. הנתונים קיימים.
הבעיה היא שלא מדובר פה על טלמרקטינג. היום בכלל הדברים האלה עובדים ברשתות החברתיות.
צריך להקדים לזה בניית קהילה, שאנשים שתפנה אליהם לא יחשבו שאתה סתם נודניק שמנסה לשנורר. וזה כבר מהלך רציני שדורש מחויבות ועשיה רצינית שהמערכת אצלנו לא מעוניינת בה בכלל
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

שהנציג שמתקשר יהיה עם מספר מזוהה , וישלח אסמכתא לתשלום.
איך מגייסים תרומות בימינו? בעיקר בטלפון.
אוהדים מבוגרים יותר לא מחוברים לרשתות החברתיות.
אין תחליף לשיחת טלפון עם יכולת לשכנע כשצריך.
מבצע כזה של שבועיים בשנה ויש למועדון עוד לפחות חצי מיליון שקל.

סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

ממש, אבל ממש, לא מגייסים תרומות בימינו בטלפונים.
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

הפועל כתב: 06 אוגוסט 2022, 20:55 הבעיה זה לא הנתונים. הנתונים קיימים.
הבעיה היא שלא מדובר פה על טלמרקטינג. היום בכלל הדברים האלה עובדים ברשתות החברתיות.
צריך להקדים לזה בניית קהילה, שאנשים שתפנה אליהם לא יחשבו שאתה סתם נודניק שמנסה לשנורר. וזה כבר מהלך רציני שדורש מחויבות ועשיה רצינית שהמערכת אצלנו לא מעוניינת בה בכלל
בצדק. אני לא רואה איזה פעולה העמותה יכולה לעשות כדי להניע מימון המונים. אוהדי הקבוצה מממנים כבר היום את העמותה דרך מינויים, כרטיסים, חברות בעמותה ומרצ'נדייז.
כמו שזה נראה לי מבחוץ, רוב פעילות העמותה מתמקדת בגיוס ספונסרים ותרומות מבעלי ממון והפעילות הזאת מסתמנת כמוצלחת בהרבה מהרעיונות האלה.
הפוסט קיבל לייק אחדChegi
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

אני לא חושב שמדובר על להחליף את הפעילות הנוכחית.
ואני ממש לא חושב שצריך לחזור לימי הטלמרקטינג שיעילותם הלכה וירדה מכל פעם שעשינו אותם.

אבל באופן פשוט, לפתוח קמפיין מימון המונים אחת לשנה, לאפשר לאוהדים שידם משגת לשים עוד קצת כסף על הקבוצה בלי שמפעילים עליהם לחץ, למי שרוצה…
יכול לפנות דווקא לקהל הרחב שהוא לא מנוי, לא קונה מרצנדייז ואפילו לא חבר עמותה.
לשים אפילו סכומים זניחים של חמש שקל ומעלה.
אם יהיה מספיק מתקדם שיעבוד עם ביט/פייבוקס , בכלל…

זה לא יהיה game changer , אבל אפשר לגייס ככה סדרי גודל של 2-3 משכורות לזר מחליף שמגיע בסוף השנה בגלל איזה פציעה למשל.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

זה דיון עמוק יותר.
פה כבר השאלה היא מה מוגדר כ"מוצלחת". העמותה מוכוונת כולה לגיוס כספים חיצוניים, וכתוצאה בכך אנחנו עושים עבודה מוצלחת בתחום הזה.
המשמעות היא אבל שהעמותה כולה לא מוכוונת, אפילו לא ברמה מינימלית, לעצם שימורה העצמי וחיזוק הקהילה שמעוניינת בהמשך קיומה. התוצאה היא שבפועל אין לעמותה משמעות נכון להיום מלבד לתת כסות פורמלית לכך שרמי כהן מנהל את המועדון בשיתוף עם אבי זיידנברג למרות שהוא לא משקיע כסף. ומייתר בגדול את סיבת הקיום של העמותה כי העבודה שעושים בתחום שימור וחיזוק העמותה היא מעבר ל"לא מוצלחת" היא לא קיימת פשוט.

אם המטרה היא שתהיה עמותה חזקה לאורך זמן (שאינה רק תירוץ פורמלי לג'וב של רמי) המצב הנוכחי לא יכול להמשיך. אם לא, אז אפשר פשוט לפרק אותה ולהעביר לבעלים פרטיים.

כי עמותה יכולה לעשות הרבה מאד כדי להשיג מימון המונים. נכון להיום הפועל "מגייסת" מיליונים, אבל מכמה אלפי אנשים לכל היותר. אין לי ספק שהפוטנציאל גדול מזה. והוא לא סותר בעיניי את גיוס הכספים הנוכחי, אין פה משחק סכום אפס. אם זה ינוהל נכון זה יהיה מכפיל כח.
הפוסט קיבל לייק אחדרדנקו
beny
קיבל.ה  247 לייקים

מילפורד כתב: 06 אוגוסט 2022, 23:17
זה לא יהיה game changer , אבל אפשר לגייס ככה סדרי גודל של 2-3 משכורות לזר מחליף שמגיע בסוף השנה בגלל איזה פציעה למשל.
בשביל סכומים כאלה צריך פשוט שקט תעשייתי בשער 1, בשנה שעבר הפועל שילמה קנסות בהיקף של כ- 130 אלפי ש"ח
סמל אישי של משתמש
פוגודין
קיבל.ה  50 לייקים

תראו מה קפץ לי בפייסבוק :sh-grin:

תמונה
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

מרגש מאוד

ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

למה לשקר שזה יותר בריא אבל בחיאת, זה אכן יותר מוסרי ותורם לסביבה אבל לשקר שזה יותר בריא סתם גורם להם לאבד אמינות
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

ASAFABADI כתב: 17 אוגוסט 2022, 19:03 למה לשקר שזה יותר בריא אבל בחיאת, זה אכן יותר מוסרי ותורם לסביבה אבל לשקר שזה יותר בריא סתם גורם להם לאבד אמינות
תלוי על טיזה קריטריונים אתה מסתכל
עם הזמן הייאוש נעשה יותר נוח
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

אני לא חושב שהם מתכוונים שבאופן כללי וגורף זה יותר בריא.
יש אנשים שבהתאם לבדיקות כאלה ואחרות יכולים לקבל המלצה בריאותית לאכול טבעוני.
מהצד השני של זה שהוא כן יחסית גורף, מי שאוכל טיבעוני יתקשה הרבה יותר למצוא מאכלים שהם חד משמעית לא בריאים, ככה שאולי כן ברמה מסויימת אפשר להגיד שטבעונות זה יותר בריא (בהקשר של אין הרבה ג׳אנק טבעוני)
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מילפורד כתב: 17 אוגוסט 2022, 19:24 אני לא חושב שהם מתכוונים שבאופן כללי וגורף זה יותר בריא.
מהצד השני של זה שהוא כן יחסית גורף, מי שאוכל טיבעוני יתקשה הרבה יותר למצוא מאכלים שהם חד משמעית לא בריאים, ככה שאולי כן ברמה מסויימת אפשר להגיד שטבעונות זה יותר בריא (בהקשר של אין הרבה ג׳אנק טבעוני)
הם אוכלים בעיקר פחמימות, שזה ממש לא בריא.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
Vinb
קיבל.ה  61 לייקים

ביסלי זה טבעוני
יש הרבה אוכל מעובד ואולטרה-מעובד טבעוני וזה לא הכי בריא
ברור שמי שאוכל בעיקר ירקות, זה בריא. אבל, כל ה״תחליפים״ הטבעוניים הם ממש לא בריאים.
ASAFABADI
קיבל.ה  176 לייקים

its-sick כתב: 17 אוגוסט 2022, 21:22
מילפורד כתב: 17 אוגוסט 2022, 19:24 אני לא חושב שהם מתכוונים שבאופן כללי וגורף זה יותר בריא.
הם אוכלים בעיקר פחמימות, שזה ממש לא בריא.
גם זה סתם מיתוס, הם פשוט לא אוכלים חלבון אלא רק פחמימה וזאת כבר הבעיה
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

מי זה הם? אני טבעוני ואני אוכל גם הרבה חלבון.
אני חושב שאפשר להניח שבממוצע תזונה טבעונית היא יותר בריאה, או לפחות היתה יותר בריאה לפני שהגיעו כל התחליפים חסרי הערכים התזונתיים, כשהתזונה הטבעונית היתה באמת מבוססת יותר ירקות ופחות תחליפי גבינה מפלסטיק.
בתור סטודנט תואר ראשון מאוד בלט לי שהטבעונות שלי גורמת לי לאכול הרבה יותר בריא מרוב הסטודנטים שסביבי פשוט כי זה הכריח אותי לחשוב על מה שאני אוכל וגם לאכול בחוץ הפך ליותר בריא כי זה אומר להזמין סלט, פלאפל או חומוס ולא שווארמה או המבורגר שבדרך כלל חוץ מחלבון, בי 12 וברזל (שאת כולם אפשר להשלים בקלות בכדורים או תזונה טובה) אין בהם הרבה טוב ויש בהם הרבה רע.
עם הזמן הייאוש נעשה יותר נוח
שליחת תגובה