אשכול ארצות הברית של אמריקה

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 04 אוגוסט 2022, 20:45 זה לא אומר שצריך לקדש את אלה שהקימו את טאיוואן בשנות הארבעים. בהחלט ייתכן שהם היו קקות, שהם הקימו שם דיקטטורה לא נעימה ששלטה שם עשרות שנים.
זה אנדרטסטייטמנט ענק. מלחמת האזרחים בין הלאומנים והקומוניסטים הסינים הייתה עקובה מדם, ושני הצדדים ביצעו פשעים מחרידים. היסטורית, לתמוך בלאומנים שם זה קצת כמו לתמוך בפאשיסטים אל מול הקומוניסטים באירופה - ועם כל השנאה לסטאלין ושות', אני בוחר בקומוניסטים בלי למצמץ.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

pelegs כתב: 04 אוגוסט 2022, 22:10
teknoboy כתב: 04 אוגוסט 2022, 20:45 זה לא אומר שצריך לקדש את אלה שהקימו את טאיוואן בשנות הארבעים. בהחלט ייתכן שהם היו קקות, שהם הקימו שם דיקטטורה לא נעימה ששלטה שם עשרות שנים.
זה אנדרטסטייטמנט ענק. מלחמת האזרחים בין הלאומנים והקומוניסטים הסינים הייתה עקובה מדם, ושני הצדדים ביצעו פשעים מחרידים. היסטורית, לתמוך בלאומנים שם זה קצת כמו לתמוך בפאשיסטים אל מול הקומוניסטים באירופה - ועם כל השנאה לסטאלין ושות', אני בוחר בקומוניסטים בלי למצמץ.
ממש נזהרתי לא לקרוא להם פשיסטים, כי המילים פשיזם\קומוניזם לא בהכרח מתאימות למה שהלך שם.
אבל כן, באנלוגיה למה שאנחנו מכירים מאותה תקופה באירופה, הם בדיוק הפשיסטים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

מה זה רלוונטי מה היה?
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 04 אוגוסט 2022, 22:12
pelegs כתב: 04 אוגוסט 2022, 22:10
ממש נזהרתי לא לקרוא להם פשיסטים, כי המילים פשיזם\קומוניזם לא בהכרח מתאימות למה שהלך שם.
אבל כן, באנלוגיה למה שאנחנו מכירים מאותה תקופה באירופה, הם בדיוק הפשיסטים.
רק כדי להדגיש: לא כתבתי שהם היו פאשיסטים (אם כי יש הרבה מה להגיד בנושא), אלא שמדובר בלאומנים ושההקבלה לאירופה של אותה התקופה היא תמיכה בצד הפאשיסטי.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
לאפה בחינם
קיבל.ה  141 לייקים

רק למען הסדר הטוב, עד המאה ה-17 בערך טאיוואן יושבה כמעט לחלוטין על ידי עם ילידי שככל הנראה חולק מוצא אתני עם האבוריג'ינים והעמים הילידיים של אוקייאיניה ופולינזיה. בערך בזמן הזה האירופאים התחילו לנסות להשיג קולוניות קרוב לסין ונוצר מאבק על שליטה באי, שהתוצאה שלו הייתה התחלה של דחיקה של העם הילידי שישב שם, והתחלת תהליך סיניזציה של האי והקמת ערים קולוניליאות אירופאיות.
כשצ׳אנג קאי שק ברח לטאיוון הגיעה איתו רוב האליטה הסינית ותהליך הסיניזציה תפס תאוצה עצומה, לרמה שהאוכלוסייה הילידית היא מיעוט זעיר באי. צריך להגיד שסיניזציה (הפיכת העמים המקומיים לבעלי תרבות סינית, גם אם הם לא בני האן מבחינה אתנית) הוא לא תהליך חריג בהיסטוריה הסינית וקרה ברוב השטחים המיושבים של סין של היום. אגב אפשר להבין גם את האירוע עם המוסלמים האויגורים דרך הקונספט הזה של סיניזציה של אוכלוסייה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

KingAlpaca כתב: 04 אוגוסט 2022, 22:13 מה זה רלוונטי מה היה?
כי כדי להבין נכון סיטואציה פוליטית נוכחית ולדעת איך לפעול בה נכון צריך להבין את ההיסטוריה שלה ומה הכוחות הפועלים בה.
אחרת אפשר ליפול לבורות כמו למשל "ברגע זה הפלסטינים יורים טילים על אזרחים בישראל ולכן צריך לתת לישראל מיליארדים בשביל להגן על עצמה".
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

זה רלוונטי כדי להבין מי נגד מי ולמה.
דבר שני, גם אם זה לא רלוונטי, יש לי צורך כפייתי להעמיד דברים כאלה על דיוקם כמו שאומרים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

לאפה בחינם כתב: 04 אוגוסט 2022, 22:15 רק למען הסדר הטוב, עד המאה ה-17 בערך טאיוואן יושבה כמעט לחלוטין על ידי עם ילידי שככל הנראה חולק מוצא אתני עם האבוריג'ינים והעמים הילידיים של אוקייאיניה ופולינזיה.
(אני לא מומחה, התחלתי להתעניין בנושא היום)
בוויקיפדיה כתוב משהו דומה אבל שונה. שהשפה של הילידים אמנם שייכת למשפחת השפות של העמים שציינת, אבל במקורם הם סינים מהיבשת.
Around 6,000 years ago, Taiwan was settled by farmers, most likely from what is now southeast China.[73] They are believed to be the ancestors of today's Taiwanese indigenous peoples, whose languages belong to the Austronesian language family, but show much greater diversity than the rest of the family, which spans a huge area from Maritime Southeast Asia west to Madagascar and east as far as New Zealand, Hawaii and Easter Island. This has led linguists to propose Taiwan as the urheimat of the family, from which seafaring peoples dispersed across Southeast Asia and the Pacific and Indian Oceans.[74][75]
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
לאפה בחינם
קיבל.ה  141 לייקים

teknoboy כתב: 04 אוגוסט 2022, 22:31
לאפה בחינם כתב: 04 אוגוסט 2022, 22:15 רק למען הסדר הטוב, עד המאה ה-17 בערך טאיוואן יושבה כמעט לחלוטין על ידי עם ילידי שככל הנראה חולק מוצא אתני עם האבוריג'ינים והעמים הילידיים של אוקייאיניה ופולינזיה.
(אני לא מומחה, התחלתי להתעניין בנושא היום)
בוויקיפדיה כתוב משהו דומה אבל שונה. שהשפה של הילידים אמנם שייכת למשפחת השפות של העמים שציינת, אבל במקורם הם סינים מהיבשת.
Around 6,000 years ago, Taiwan was settled by farmers, most likely from what is now southeast China.[73] They are believed to be the ancestors of today's Taiwanese indigenous peoples, whose languages belong to the Austronesian language family, but show much greater diversity than the rest of the family, which spans a huge area from Maritime Southeast Asia west to Madagascar and east as far as New Zealand, Hawaii and Easter Island. This has led linguists to propose Taiwan as the urheimat of the family, from which seafaring peoples dispersed across Southeast Asia and the Pacific and Indian Oceans.[74][75]
יש מחלוקות במחקר (ולכל כתבתי שהם כנראה חולקים מוצא אתני איתם), אבל החלק החשוב יותר הוא שהם היו מנותקים תרבותית ופוליטית מסין עד שלב יחסית מאוחר בהיסטוריה הסינית. צריך להבין את הפרט הזה כי הוא קריטי להבנה של טאייוואן ביחס לסין היבשתית.
סין עצמה היא ציוויליזציה עתיקה עם המשכיות פוליטית ותרבותית שאין לה אח ורע בהיסטוריה האנושית. את כמעט כל ההיסטוריה שלה היא בילתה תחת שלטון אחד, או במצב של מלחמת אזרחים לגבי מי צריך להיות השליט. יותר מזה, סין כמעט לאורך כל ההיסטוריה שלה הייתה מרכז העולם ומוקד הסחר המרכזי בעולם. לעומת זאת טאייוואן היא יישות פוליטית חדשה מאוד במונחים סיניים, וחברה חדשה שאני לא חושב שיש לה מקבילה בעולם. החברה הטאיוואנית היא בעצם האליטה הסינית שהפכה לחברה עצמאית, עם מעט מאוד שורשים במקום הגיאוגרפי הנוכחי שלה. זה הבדל עצום בין סין היבשתית והמסורת העצומה שלה, לבין טאיוואן שהיא ישות וחברה חדשה שהוקמה כסוג של קיבוץ גלויות של האליטה הסינית.
נערך לאחרונה על ידי לאפה בחינם ב 05 אוגוסט 2022, 03:15, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

pelegs כתב: 04 אוגוסט 2022, 22:16
כי כדי להבין נכון סיטואציה פוליטית נוכחית ולדעת איך לפעול בה נכון צריך להבין את ההיסטוריה שלה ומה הכוחות הפועלים בה.
אחרת אפשר ליפול לבורות כמו למשל "ברגע זה הפלסטינים יורים טילים על אזרחים בישראל ולכן צריך לתת לישראל מיליארדים בשביל להגן על עצמה".
אבל צריך לתת מיליארדים לישראל בשביל להגן על עצמה מטילים, כמו לכל מדינה אחרת.

לעניין, זה לא רלוונטי אם מדינה מסוימת הקימו סטאלין, היטלר ודון שימון ביחד,
עדיין לאזרחים שם מגיע לחיות במדינה חופשית ולא אחת שנמצאת תחת כיבוש מחריד של מדינה אחרת.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אוי האשכול הזה מעולה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

KingAlpaca כתב: 04 אוגוסט 2022, 23:08 אבל צריך לתת מיליארדים לישראל בשביל להגן על עצמה מטילים, כמו לכל מדינה אחרת.

עדיין לאזרחים שם מגיע לחיות במדינה חופשית ולא אחת שנמצאת תחת כיבוש מחריד של מדינה אחרת.
ממש לא צריך לתת לישראל את הכסף הזה, זו תמיכה ישירה בהמשך הכיבוש והדיכוי של הפלסטינים. אם ישראל לא יכולה להגן על עצמה מפני טילים, היא תתחיל להקל במצור על הרצועה וחייהם של מליון וחצי בני-אדם ישתפרו פלאים ברגע.

לעניין: נכון, אבל אם אתה לא מכיר את ההקשר ההיסטורי-פוליטי, אתה עלול להתפתות לתת למניפולטורים להכתיב מה לעשות בעניין. מצטער, אבל עד כמה שאני רוצה מפה פוליטית דמוקרטית יותר בסין, אני לא מאמין שהתוכניות של המערב עבור המדינה ישיגו איזושהי תוצאה חיובית.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 04 אוגוסט 2022, 23:13 אוי האשכול הזה מעולה
ראיה פוליטית יותר מורכבת מאשר "אלה טובים ואלה רעים" היא בהחלט דבר מעולה.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

pelegs כתב: 04 אוגוסט 2022, 23:26
KingAlpaca כתב: 04 אוגוסט 2022, 23:08 אבל צריך לתת מיליארדים לישראל בשביל להגן על עצמה מטילים, כמו לכל מדינה אחרת.

ממש לא צריך לתת לישראל את הכסף הזה, זו תמיכה ישירה בהמשך הכיבוש והדיכוי של הפלסטינים. אם ישראל לא יכולה להגן על עצמה מפני טילים, היא תתחיל להקל במצור על הרצועה וחייהם של מליון וחצי בני-אדם ישתפרו פלאים ברגע.

לעניין: נכון, אבל אם אתה לא מכיר את ההקשר ההיסטורי-פוליטי, אתה עלול להתפתות לתת למניפולטורים להכתיב מה לעשות בעניין. מצטער, אבל עד כמה שאני רוצה מפה פוליטית דמוקרטית יותר בסין, אני לא מאמין שהתוכניות של המערב עבור המדינה ישיגו איזושהי תוצאה חיובית.
מה הקשר לכיבוש ודיכוי? דיברנו על הגנה מטילים.
עזוב את ההנחות המוזרות שלך, גם אם זה היה נכון, זה לא מצדיק לתת לאנשים להיות חשופים לטילים.

מה הקשר למערב? מי דיבר על המערב? למה לדחוף את המערב לכל דבר?
הכיבוש הסיני הוא מחריד ולאנשי טאיוואן מגיע יותר טוב מזה, ההיסטוריה לא רלוונטית.
האדום הצורר:
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אלפקה,
יש לדעתך מצבים בהם ההסטוריה רלוונטית? אם כן, הסבר בבקשה.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

להצדיק עוולות?

לא.
האדום הצורר:
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

KingAlpaca כתב: 05 אוגוסט 2022, 03:28 להצדיק עוולות?

לא.
אבל השאלה אם מצב מסוים או התרחשות מסוימת היא עוולה או לא, תלויה לפעמים בהיסטוריה, לא?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

pelegs כתב: 04 אוגוסט 2022, 23:31
D&3 כתב: 04 אוגוסט 2022, 23:13 אוי האשכול הזה מעולה
ראיה פוליטית יותר מורכבת מאשר "אלה טובים ואלה רעים" היא בהחלט דבר מעולה.
אני לא מבין למה צריך ראייה פוליטית מורכבת כדי לנתח את המצב בטיוואן. אני חושב שדווקא הראייה הפוליטית המורכבת היא קצת מורכבת מידי במקרה הזה, ו
ואיך ש"המערב" מתבטא בה גורם לעיוות רציני בניתוח, בצורה דומה לעיוותים שראינו ביחס למה שקורה באוקראינה.

וכן, אשכול בו אנטי ציונים "מכירים בתביעות הטריטוריאליות של סין", מסבירים שזה נורא שונה מאצלנו כי שמה הטיוואנים הפסידו במלחמת אזרחים, ו מתייחסים לזה שבמקור הילידים שם הם מסין הוא אשכול מעולה.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

זה אכן מוזר, אבל זה מוזר גם אצלך בכיוון ההפוך.
להבנתי, ציונים עקביים צריכים להיות בעד הדיקטטורה הסינית ונגד עצמאות המיעוט בדיוק כמו שמתנגדי כיבוש צריכים להיות בעד עצמאות טייוואן.
אני מרגיש מאד עקבי. אני תמיד בעד זכויות אדם. לכן אני מתנגד לסין כמו שאני מתנגד לכיבוש הישראלי.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 05 אוגוסט 2022, 09:02 וכן, אשכול בו אנטי ציונים "מכירים בתביעות הטריטוריאליות של סין", מסבירים שזה נורא שונה מאצלנו כי שמה הטיוואנים הפסידו במלחמת אזרחים, ו מתייחסים לזה שבמקור הילידים שם הם מסין הוא אשכול מעולה.
מאוד לא יפה שלקחת שני פרטים היסטוריים שציינתי (באחד מהם מראש כתבתי שזה מה שקראתי בוויקיפדיה ושאלתי משתמש אחר באם זה באמת כך) ולצמד אותם לטענות שמעולם לא טענתי, ושאני גם לא מסכים איתן ("מכירים בתביעות הטריטוריאליות של סין") זה שפל וילדותי.
אני רואה שלפחות יצא לך משהו מכל הריבים עם מכחישי הקורונה. למדת כמה טכניקות מהצד הפחות נעים של עולם הרטוריקה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 05 אוגוסט 2022, 11:57
D&3 כתב: 05 אוגוסט 2022, 09:02 וכן, אשכול בו אנטי ציונים "מכירים בתביעות הטריטוריאליות של סין", מסבירים שזה נורא שונה מאצלנו כי שמה הטיוואנים הפסידו במלחמת אזרחים, ו מתייחסים לזה שבמקור הילידים שם הם מסין הוא אשכול מעולה.
מאוד לא יפה שלקחת שני פרטים היסטוריים שציינתי (באחד מהם מראש כתבתי שזה מה שקראתי בוויקיפדיה ושאלתי משתמש אחר באם זה באמת כך) ולצמד אותם לטענות שמעולם לא טענתי, ושאני גם לא מסכים איתן ("מכירים בתביעות הטריטוריאליות של סין") זה שפל וילדותי.
אני רואה שלפחות יצא לך משהו מכל הריבים עם מכחישי הקורונה. למדת כמה טכניקות מהצד הפחות נעים של עולם הרטוריקה.
ציינתי 3 אמירות שונות שנאמרו על ידי 3 משתמשים שונים אבל..
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 05 אוגוסט 2022, 12:00
teknoboy כתב: 05 אוגוסט 2022, 11:57
ציינתי 3 אמירות שונות שנאמרו על ידי 3 משתמשים שונים אבל..
הקטע של לעשות סלט מכמה אמירות של הצד השני כדי להציג אותו ואת האמירות שלו באור מגוחך הוא אולי טיפה פחות ילדותי ממה שתיארתי קודם, אבל עוד יותר שפל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

כשהצגת אמירות שלי באור מגוחך מעולם לא טענתי שמה שאתה עושה שפל
אם אני או אתה חושבים שהשני כתב משהו מגוחך שלא עונה בקנה אחד עם דברים אחרים שהוא כותב ומאמין בהם אני לא רואה מה שפל ב להתייחס לזה.

וממש לא התכוונתי בהודעה שלי לצייר איזה תמונה כאילו כל מה שכתוב בה הוא איזה דעה רווחת על כל מי שמתנגד לציונות.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 05 אוגוסט 2022, 12:10 כשהצגת אמירות שלי באור מגוחך מעולם לא טענתי שמה שאתה עושה שפל
אם אני או אתה חושבים שהשני כתב משהו מגוחך שלא עונה בקנה אחד עם דברים אחרים שהוא כותב ומאמין בהם אני לא רואה מה שפל ב להתייחס לזה.

וממש לא התכוונתי בהודעה שלי לצייר איזה תמונה כאילו כל מה שכתוב בה הוא איזה דעה רווחת על כל מי שמתנגד לציונות.
אבל אף אחת מהאמירות לא מגוחכת. הגיחוך נובע אך ורק מהצימוד שאתה עושה בין הדברים, כלומר הוא מאה אחוז מעשה ידיך (ובמקרה או שלא הוא גם מתאים ל"אינטרס הטקטי" שלך פה בדיון).
אני מסכים שאם משתמש X כתב משהו שעומד בסתירה לדברים שX כתב בעבר שהוא מאמין בהם, זה בהחלט משהו שראוי לשקף לו.
למה זה מעניין אם משתמש X כתב משהו שלא מסתדר עם אמירה של משתמש Y?
נגיד שפלג כתב משהו שלא מסתדר עם משהו שאני כתבתי.
מה מגוחך בזה? למה זה בכלל ראוי לציון?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אדום מטלי כתב: 05 אוגוסט 2022, 06:31

לא.
אבל השאלה אם מצב מסוים או התרחשות מסוימת היא עוולה או לא, תלויה לפעמים בהיסטוריה, לא?
לגבי גזילת זכויות אדם, לא.
זכויות אדם הם מעל לכל היסטוריה.
האדום הצורר:
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

KingAlpaca כתב: 05 אוגוסט 2022, 15:23
אדום מטלי כתב: 05 אוגוסט 2022, 06:31

לא.
לגבי גזילת זכויות אדם, לא.
זכויות אדם הם מעל לכל היסטוריה.
אם היום אני בא אליך הביתה עם שוטרים ומאלץ אותך בכוח לקחת מזוודה ולעוף ממנו, זה נראה על פניו כמו עוולה.
אבל אם הבית הזה בבעלותי, ואתה לפני 15 שנה לקחת אותו ממני בכוח וזרקת אותי החוצה, זה נראה דווקא כמו מהלך של צדק.
האם משנה או לא משנה מה קרה בעבר?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

1. זאת לא היסטוריה, אלה ליטרלי אותם אנשים, אותו מקום ואותו מקרה.
2. נשמע שאני גזלתי זכויות אדם, כאמור, לא לגיטימי.
3. אגב, בכל מקרה, אני לא אוהב את ה"פתרון" של לבוא עם שוטרים ולזרוק מישהו מהבית.
יש דרכים הרבה יותר טובות. פה, באנגליה, זה בכלל לא חוקי.
האדום הצורר:
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מה ההבדל מלגזול מאזרחי האיחוד האירופי את האפשרות לעבוד בבריטניה אחרי שכבר בנו לעצמם חיים שם?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אמממממ, אבל הם לא עשו את זה.
ותאמין לי, הייתי מהראשונים לדעת.
האדום הצורר:
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אפשרו למקצועות נדרשים, לא לכלל ההמונים.
لا إله
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אתה טועה.
חד וחלק.
האדום הצורר:
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אין ספק שאתה יודע על זה יותר ממני. אני סתם קורא באינטרנט כמו כל הדיוט ממוצע. סורי.
لا إله
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מסכם טוב את דעתי בנושא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

KingAlpaca כתב: 05 אוגוסט 2022, 01:36 מה הקשר לכיבוש ודיכוי? דיברנו על הגנה מטילים.
עזוב את ההנחות המוזרות שלך, גם אם זה היה נכון, זה לא מצדיק לתת לאנשים להיות חשופים לטילים.
כי כשאתה נותן לישראל אמצעי הגנה מטילים, אתה מאפשר לה לדחות הצעות פשרה וסיום המצור ומאפשר לה להפגיז ולרצוח פלסטינים ברצועה בלי חשש מתגובת נגד משמעותית.
ככ הזה עובד, מה לעשות. אני אתן דוגמה קצת פרובוקטיבית: נניח שהייתה מדינה בזמן מלחה"ע השניה שהייתה מספקת לגרמניה נשק מעולה נגד מטוסים, ככה שהם יכלו להגן על כל האזרחים שלהם מהפצצות בעלות הברית. האם היית אומר שזה לא קשור בכלל למלחמה, וזה רק בשביל להגן על אזרחים ולכן זה טוב? אם לא - במה הסיטואציה של ישראל שונה מהותית (בהנחה ואתה מסכים שמדובר בהתנהלות רצחנית ופושעת כלפי העם הפלסטיני)?

KingAlpaca כתב: 05 אוגוסט 2022, 01:36 מה הקשר למערב? מי דיבר על המערב? למה לדחוף את המערב לכל דבר?
הכיבוש הסיני הוא מחריד ולאנשי טאיוואן מגיע יותר טוב מזה, ההיסטוריה לא רלוונטית.
גם כאן תמיד יש קשר. התנהלות ארה"ב בהקשר של טאייוואן היא חלק מהמהערך הכולל של התנהלות האימפריאליזם המערבי וכל הזוועות שהוא מבצע על בסיס יום-יומי. לחזק אותם כי אתה חושב שסין זה קקי בסה"כ עוזר לחזק חלאות #1 על פני חלאות #2. זה לא בדיוק מקדם את האנושות (או אפילו את הטאייוואנים בהקשר הרחב).
כמו-כן, אין כיבוש סיני של טאייוואן. אולי זה ישתנה בקרוב או מתישהו, אין לי מושג - אבל כרגע אין שום דבר כזה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

D&3 כתב: 05 אוגוסט 2022, 09:02 אני לא מבין למה צריך ראייה פוליטית מורכבת כדי לנתח את המצב בטיוואן. אני חושב שדווקא הראייה הפוליטית המורכבת היא קצת מורכבת מידי במקרה הזה, ו
ואיך ש"המערב" מתבטא בה גורם לעיוות רציני בניתוח, בצורה דומה לעיוותים שראינו ביחס למה שקורה באוקראינה.

וכן, אשכול בו אנטי ציונים "מכירים בתביעות הטריטוריאליות של סין", מסבירים שזה נורא שונה מאצלנו כי שמה הטיוואנים הפסידו במלחמת אזרחים, ו מתייחסים לזה שבמקור הילידים שם הם מסין הוא אשכול מעולה.

זה אכן בדיוק אותו הדבר כמו הסיטואציה באוקראינה: בשני המצבים מדובר במאבק כוחות בין שתי מדינות (או גושים) אימפריאליסטים גדולים, שגורם לכמות גולה של אזרחים להיתקע באמצע ולסבול מזה. להגיד "אני בעד עצמאות מוחלטת של טאייוואן" זה אחלה וגם אני בעד זה (אם כי מה לעשות יש מה להגיד באספקט של התביעה הטריטוריאלית של סין על האי, אבל אני לא נכנס לזה) - אבל אם זה נאמר בלי שום הקשר היסטורי-פוליטי זה עלול להביא לתמיכה בכוח האימפריאליסטי שכיביכול תומך בעצמאות הזו. ומה לעשות, כל ההיסטוריה חוץ ממלחה"ע השניה (ואפילו גם היא במידה מסויימת) מראה שלתמוך בכוח אימפריאליסטי רק בגלל שהוא נראה לנו יותר "נחמד" זו שגיאה גדולה, ודווקא הכוחות האלה מתבררים כגרועים יותר ורצחניים יותר כשנותנים להם להתנהל באופן חופשי. אז כן, יש מורכבות בעניין.

ואני אחזור שוב על הנקודה המאד חשובה הזו: אין שום דבר דומה בין סיטואצית סין-טאייוואן וישראל-פלסטין. כלום ושום דבר.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

הזיה מה שהולך שם, ומפחיד לחשוב מה יכול לקרות שם
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

טאיוואן/סין או טראמפ?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

טראמפ.
למה קרה משהו עם טאיוואן?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

לא, אבל הוא היסטרי
האדום הצורר:
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

"IN FIRST SPEECH BACK IN D.C., TRUMP CONFIRMS HE’LL RULE LIKE A DICTATOR IN SECOND TERM"
https://www.vanityfair.com/news/2022/07 ... ies-080322

(קשור גם לדיון על הסובייטים הרעים והדיקטטורים נגד האמריקאים הטובים והדמוקרטים שמתנהל באשכול מקביל)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה