קבוצת אוהדים

פורום אוהדי הפועל תל אביב
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

נניח.
בכל מקרה אמרתי פה לאורך כל הדרך שברגע שהקבוצה תגיע ללאומית ובטח שבליגת העל היא תהיה חייבת כנראה מישהו שישים כסף.
אתם החלטתם שזה בלתי אפשרי להגיע ללאומית עם קבוצת אוהדים כי להיות קטמון זה דבר שהוא בלתי אפשרי עבורינו.
אני שוב שואל אם יש לך טבלה של תקציבים בלאומית (של העונה ועונות קודמות למשל)? מעניין אותי לדעת עד כמה התקציב של קטמון גבוה ביחס ליתר הלאומית, אם בכלל.
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

טכנית לארז כתב:לא מבין את הטיעון הזה של "אם בלה בלה בלה לך תפתח קבוצה".

אני טוען שמה שנכון כרגע לאוהדי הפועל זה להתחיל לחשוב על היום שבו תצטרך לקום קבוצת אוהדים.
כמובן שקבוצת אוהדים כזו, אם תקום, חייבת לקבל תמיכה גורפת של כל האוהדים.
אם תהיה לזה היענות של 30% מהקהל אז באמת אין בזה טעם.

אני לא טוען שזה צריך לקרות עכשיו, אלא שכמו שאני רואה את הדברים - לא יהיה מנוס מזה בעתיד (בקיץ, בקיץ שאחריו, וואטבר).

ה"לך תקים קבוצה" הזה לא רלוונטי בשום צורה.
זה כמו שאני אגיד לך "לך תגיש מועמדות לראשות הממשלה" אם אתה מתלונן על ביבי.
כדי להתחיל קבוצה אתה לא צריך הענות של 90%. הענות של 90% תהיה לך כשהקבוצה תתנדנד בין לאומית לליגה א.
בשביל להתחיל קבוצה אתה צריך תמיכה של פחות מ-30%. אתם אומרים שעם 1000 חברים קטמון עלתה לליגה הלאומית בלי הרבה בעיות. אז אפשר להכין את הקרקע. תמצא אלף איש (שזה בטח לא 90% מהקהל) שרוצים שתהיה חלופה ותקים את ״הפועל זמניים״
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

לא נמאס לכם מהטיעון הזה של "לך תקים", "לך תמצא" ואלה?
גם כשאתם מתלוננים על ביבי אתם מצפים שיגידו לכם "לך תקים מפלגה"?
redrony
קיבל.ה  622 לייקים

טכנית לארז כתב: 04 ינואר 2021, 15:38 נניח.
בכל מקרה אמרתי פה לאורך כל הדרך שברגע שהקבוצה תגיע ללאומית ובטח שבליגת העל היא תהיה חייבת כנראה מישהו שישים כסף.
אתם החלטתם שזה בלתי אפשרי להגיע ללאומית עם קבוצת אוהדים כי להיות קטמון זה דבר שהוא בלתי אפשרי עבורינו.
אני שוב שואל אם יש לך טבלה של תקציבים בלאומית (של העונה ועונות קודמות למשל)? מעניין אותי לדעת עד כמה התקציב של קטמון גבוה ביחס ליתר הלאומית, אם בכלל.
אתה מבין כמה משתנים יש בתוכנית הזו ובהנחה שהכל מצליח, ומשקיעים ומצליחים מקצועית (כי תקציב זה נחמד, אבל לליגה ג׳ לא בטוח שתוכל להביא את בן שהר גם עם תקציב של 100 מיליון) ואחרי כל זה אתה בליגה לאומית באותו מקום שאתה עכשיו. עם קבוצה שהשם שלה זה לא הפועל ת״א, ועדיין תשווע לרוכש באותו סדר גודל שמחכים לו היום.
עד אז כמות האוהדים של הקבוצה תיפגע, היא לא תהיה אטרקציה בעיני רוכשים ואלוהיה עוד יודע מה.
אז כן, אם בשש הקרובות יגיע משקיע עדיין זה עדיף על התוכנית של קבוצת אוהדים
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

טכנית לארז כתב:לא נמאס לכם מהטיעון הזה של "לך תקים", "לך תמצא" ואלה?
גם כשאתם מתלוננים על ביבי אתם מצפים שיגידו לכם "לך תקים מפלגה"?
זו הקבלה ממש מוזרה. גם הפתרון לביבי זה לא להקים מדינת אוהדים
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

כדי להגיע ללאומית צריך 3 מיליון שקל ב3 שנים במצטבר. וגם זו הגזמה. לא משהו שיהיה קשה לקהל של הפועל לגייס.
אינתי עומרי, הפועל.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

ואת הסכום הזה אפשר לגייס בקלות דרך מנוי לא צריך חבר עמותה וכו
אינתי עומרי, הפועל.
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

redrony כתב: 04 ינואר 2021, 16:00
אתה מבין כמה משתנים יש בתוכנית הזו ובהנחה שהכל מצליח, ומשקיעים ומצליחים מקצועית (כי תקציב זה נחמד, אבל לליגה ג׳ לא בטוח שתוכל להביא את בן שהר גם עם תקציב של 100 מיליון) ואחרי כל זה אתה בליגה לאומית באותו מקום שאתה עכשיו. עם קבוצה שהשם שלה זה לא הפועל ת״א, ועדיין תשווע לרוכש באותו סדר גודל שמחכים לו היום.
עד אז כמות האוהדים של הקבוצה תיפגע, היא לא תהיה אטרקציה בעיני רוכשים ואלוהיה עוד יודע מה.
רגע שאני אבין.
1. כמות האוהדים של הקבוצה לא נפגעת כרגע? כי קבוצה שהמטרה שלה כבר 7 שנים זה רק לשרוד בליגה, שמובסת בכל דרבי, שלא מנסה להיות תחרותית בשום צורה - איזה אוהדים בדיוק היא "מייצרת" שקבוצת אוהדים לא "תייצר"?
2. כרגע הקבוצה היא כן אטרקציה בעיני רוכש? או לפחות כזו שאמורה להיות יותר אטרקציה בעיניו מקבוצת אוהדים נקייה מחובות בלאומית?
3. מי אמר שצריך את בן שהר? כדי לעלות מליגה ג' לליגה ב' אפשר להסתדר גם עם הרבה פחות ממנו.

אתה מתאר את זה "ואחרי כל זה אתה בליגה לאומית באותו מקום שאתה עכשיו" כאילו שיש מה להשוות בכלל בין המצב של עכשיו (חובות, בעלים שלא מוכנים ללכת ואפס שאיפות לעתיד טוב יותר) ובין קבוצה שתהיה נקייה מחובות ותוכל להימסר לחינם.
"ואלוהים יודע מה עוד יהיה". מה כבר יהיה שלא קורה עכשיו? ניתקע עונה אחת בליגה ב'? ניתקע עונה אחת בליגה א'? מה זה יעשה כבר?

בסדר. נדבר בקיץ. כרגע זה סתם לטחון מים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 04 ינואר 2021, 09:44 עכשיו שאלה - אם לצורך העניין בעונת הירידה במקום הניסנובים היינו הולכים לפירוק וקמים מחדש בליגה ג', היינו היום בלאומית ובלי חובות. זה לא מצב עדיף מהמצב כיום?
איך אתה יודע שזה מה שהיה קורה?
לא שזה כזה מופרך שאין טעם לדון באפשרות, אבל אתה מדבר על זה כאילו שזה מובן מאליו. על סמך מה?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אני יודע שהרבה יותר סביר שזה יקרה מאשר שינחת עלינו המשיח הפלאי מהשמיים שינקה את כל חובותינו סתם כי בא לו אחרי שלא הגיע כזה 25 שנה
אינתי עומרי, הפועל.
redrony
קיבל.ה  622 לייקים

טכנית לארז כתב: 04 ינואר 2021, 16:07
redrony כתב: 04 ינואר 2021, 16:00
רגע שאני אבין.
1. כמות האוהדים של הקבוצה לא נפגעת כרגע? כי קבוצה שהמטרה שלה כבר 7 שנים זה רק לשרוד בליגה, שמובסת בכל דרבי, שלא מנסה להיות תחרותית בשום צורה - איזה אוהדים בדיוק היא "מייצרת" שקבוצת אוהדים לא "תייצר"?
2. כרגע הקבוצה היא כן אטרקציה בעיני רוכש? או לפחות כזו שאמורה להיות יותר אטרקציה בעיניו מקבוצת אוהדים נקייה מחובות בלאומית?
3. מי אמר שצריך את בן שהר? כדי לעלות מליגה ג' לליגה ב' אפשר להסתדר גם עם הרבה פחות ממנו.

אתה מתאר את זה "ואחרי כל זה אתה בליגה לאומית באותו מקום שאתה עכשיו" כאילו שיש מה להשוות בכלל בין המצב של עכשיו (חובות, בעלים שלא מוכנים ללכת ואפס שאיפות לעתיד טוב יותר) ובין קבוצה שתהיה נקייה מחובות ותוכל להימסר לחינם.
"ואלוהים יודע מה עוד יהיה". מה כבר יהיה שלא קורה עכשיו? ניתקע עונה אחת בליגה ב'? ניתקע עונה אחת בליגה א'? מה זה יעשה כבר?

בסדר. נדבר בקיץ. כרגע זה סתם לטחון מים.
1. ברור שנפגעת. תאר לך כמה היא תיפגע עד שנחזור לליגת העל.
2. אותה תשובה כמו סעיף 1.
3. צחקתי לגבי בן סהר. אני רק אומר שתקציב בליגה ג׳, לא יודע כמה הבדל הוא יעשה ואתה לא יכול גם להתנתק מהעבר והמסורת שאתה משווה קבוצה כמו הפועל ת״א להפועל י-ם. לא להפועל חיפה, כי הפועל חיפה שרירה וקיימת

בשורה התחתונה, בשנייה שהקמת קבוצת אוהדים נכנסת לכלא ל5 שנים במקרה הטוב. אין יוצא משם. אם כל מה שכתבת יצליח (שבעיניי אין לו שום סיכוי, אבל נניח). בוא ניקח בין שנה לשנתיים לתקלות.
במצב הנוכחי שהוא מסובך, בשניה שהפתרון יימצא חזרת לעניינים. אז כתבתי לך: גם אם ייקח 6 שנים למצוא רוכש זה עדיין עדיף על הפתרון שלך.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 04 ינואר 2021, 16:15 אני יודע שהרבה יותר סביר שזה יקרה מאשר שינחת עלינו המשיח הפלאי מהשמיים שינקה את כל חובותינו סתם כי בא לו אחרי שלא הגיע כזה 25 שנה
גם זאת במקסימום הערכה שלך, אבל זה פחות קריטי.
אתה מצפה שכולם יילכו עם התוכניות שלך, אבל הטיעונים שלך לצורך העניין (אם לא התוכנית עצמה) מבוססים על ההנחה הזאת שלך, שהיא במקרה הטוב לא מבוססת במספיק ובמקרה הרע היא הנחת המבוקש.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

בסוף אני פשוט חושב שאם השאלה היא עוד 5 שנים מהחרא הנוכחי או קבוצה נקייה מחובות שתעלה מליגה ג לליגת העל - אני מעדיף את האופצייה השנייה. זה גם לא כזה מופרך ויש לזה מיליון דוגמאות מהעולם, מריינגרס ועד פיורנטינה.
אינתי עומרי, הפועל.
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

אבל אתה לא תהיה נקי מחובות. . אלא אם מישהו ישלם אותם או שתחליט שהפועל תל אביב לא תהיה לעולם.

כל הדוגמאות שיש מכל העולם היו קבוצות עם בעלים עשיר שנשאר איתם גם אחרי שנענשו וירדו ליגות
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 04 ינואר 2021, 16:56 בסוף אני פשוט חושב שאם השאלה היא עוד 5 שנים מהחרא הנוכחי או קבוצה נקייה מחובות שתעלה מליגה ג לליגת העל - אני מעדיף את האופצייה השנייה. זה גם לא כזה מופרך ויש לזה מיליון דוגמאות מהעולם, מריינגרס ועד פיורנטינה.
מה זה "לא כזה מופרך"?
הגענו לאן שהגענו כי לא היה כזה מופרך להשקיע כסף שאין בהנחה שנעלה לבתים ונחזיר אותו (זאת כמובן דוגמה אחת מני רבות, ובמקרה הספציפי הזה, זה באמת זה הצליח באחוזים לא רעים, הבעיה הייתה עם הפעם שבה זה לא הצליח, ומאז אנחנו יודעים לאן זה התדרדר).
אי אפשר לתכנן תוכניות על סמך הנחות שהן "לא כאלה מופרכות" או על סמך דברים שיש סיכוי כלשהו שהם יקרו, כי בהגדרה יש גם סיכוי כלשהו שהם לא יקרו, ואז התוכנית שלך תתרסק (את המשמעות של זה כולנו מבינים).
אגב, עושה רושם שגם אתה לא הכי מאמין בעתיד הוורוד שאתה מצייר פה, אם כל מה שיש לך להגיד לטובתו זה שהוא "לא מופרך".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
Carajo
קיבל.ה  208 לייקים

אנחנו עוד לא בשלב שבו זה לגיטימי שזה יקרה, אבל זה כן השלב שבו הרעיון יתחיל לחלחל אצל הקהל, כי אם באמת נגיע למצב שאין מנוס מפעולה כזאת צריך תמיכה של 70% מקהל לפחות כדי שזה באמת יהיה הגיוני ו״לא מופרך״.

אם עושים את נכון ומסודר (מקימים חברות בעמותה שמבוססת על סכום שנתי שכל אוהד משקיע, עם דרגים שונים של השקעה ותמורות שונות עבור כל דרגת השקעה, בחירות לדירקטוריון, בחירות להנהלה וכו׳) כמו שקורה בהמון מועדונים גדולים (ריאל ובארסה זה הדוגמאות הכי טובות) אפשר בהחלט להעמיד תקציבים שיעלו את הקבוצה בקלות את ליגות המשנה (ג׳ עד לאומית) ומשם הקבוצה תהיה חייבת משקיע חיצוני כדי לעלות בכלל לליגת העל.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

teknoboy כתב: 04 ינואר 2021, 17:19
האדום הצורר כתב: 04 ינואר 2021, 16:56 בסוף אני פשוט חושב שאם השאלה היא עוד 5 שנים מהחרא הנוכחי או קבוצה נקייה מחובות שתעלה מליגה ג לליגת העל - אני מעדיף את האופצייה השנייה. זה גם לא כזה מופרך ויש לזה מיליון דוגמאות מהעולם, מריינגרס ועד פיורנטינה.
מה זה "לא כזה מופרך"?
הגענו לאן שהגענו כי לא היה כזה מופרך להשקיע כסף שאין בהנחה שנעלה לבתים ונחזיר אותו (זאת כמובן דוגמה אחת מני רבות, ובמקרה הספציפי הזה, זה באמת זה הצליח באחוזים לא רעים, הבעיה הייתה עם הפעם שבה זה לא הצליח, ומאז אנחנו יודעים לאן זה התדרדר).
אי אפשר לתכנן תוכניות על סמך הנחות שהן "לא כאלה מופרכות" או על סמך דברים שיש סיכוי כלשהו שהם יקרו, כי בהגדרה יש גם סיכוי כלשהו שהם לא יקרו, ואז התוכנית שלך תתרסק (את המשמעות של זה כולנו מבינים).
אגב, עושה רושם שגם אתה לא הכי מאמין בעתיד הוורוד שאתה מצייר פה, אם כל מה שיש לך להגיד לטובתו זה שהוא "לא מופרך".
כתבתי שזה לא כזה מופרך כי ההתייחסות פה לנושא היא כמשהו שמעולם לא קרה או שזה איזה רעיון שטרם נשמע עליו. יש הרבה קבוצות בעולם, חלקן גדולות בהרבה מהפועל, שהתפרקו וחזרו די מהר מליגה נמוכה בתמיכה ובעלות חלקית או מלאה של האוהדים שלהן (לדוגמה - פארמה, רפיד בוקרשט).
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 04 ינואר 2021, 17:57
teknoboy כתב: 04 ינואר 2021, 17:19
מה זה "לא כזה מופרך"?
כתבתי שזה לא כזה מופרך כי ההתייחסות פה לנושא היא כמשהו שמעולם לא קרה או שזה איזה רעיון שטרם נשמע עליו. יש הרבה קבוצות בעולם, חלקן גדולות בהרבה מהפועל, שהתפרקו וחזרו די מהר מליגה נמוכה בתמיכה ובעלות חלקית או מלאה של האוהדים שלהן (לדוגמה - פארמה, רפיד בוקרשט).
שוב, אתה לא יכול לבנות תוכניות (ובטח שלא להמר על עתיד המועדון) על סמך משהו שיכול לקרות (ויכול לא לקרות).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

אבל מי אמר לך שקבוצת אוהדים כזו, כשתקום, תהיה תלויה לחלוטין בהעפלת ליגה כזו או אחרת?

אפשר גם לא להיות תלויים לחלוטין בעולים ליגה כן או לא.
איך מזה שרמון אדיוט שבנה הכל על העפלה לבתים באירופית אפשר להסיק שקבוצת אוהדים לא תיקח בחשבון "היתקעות" בליגה?
אפשר לבנות תקציב שלוקח בחשבון גם תסריט שלא עולים. לא חייבים לנהל כמו חיים רמון וחג'ג'.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

חייבים תמיכה של לפחות 90 אחוזים מהקהל הכללי.
כל אחוז פחות מזה , כדאי לחשוב למה הוא נמוך מ-90 אחוזים.
אולי יש לכך סיבה מוצדקת.
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

ברור שאתה חייב תמיכה.
גם ככה אם זה יקרה, זה יקרה כשכבר לא תהיה ברירה, ומכאן אני מאמין שתהיה תמיכה גורפת.

פשוט צריך להתחיל להתכונן ליום שבו זה יקרה, כי אנחנו לחלוטין בדרך לשם. אם נרצה או לא.
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

טכנית לארז כתב: 04 ינואר 2021, 18:21 ברור שאתה חייב תמיכה.
גם ככה אם זה יקרה, זה יקרה כשכבר לא תהיה ברירה, ומכאן אני מאמין שתהיה תמיכה גורפת.

פשוט צריך להתחיל להתכונן ליום שבו זה יקרה, כי אנחנו לחלוטין בדרך לשם. אם נרצה או לא.
לא זה לא.
אני בטוח שאם נמשיך להגיד שזרת האפשרות היחידה ונזרוק אבנים על הבתים של הבעלים זה בהחלט יהיה ככה. אבל זה ממש לא גזרת גורל.

הגיע הזמן שנפסיק להיות בטוחים שאנחנו הכי חכמים והכי צודקים והכי והכי ונחזור להיות אוהדים
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

טכנית לארז כתב: 04 ינואר 2021, 18:14 אבל מי אמר לך שקבוצת אוהדים כזו, כשתקום, תהיה תלויה לחלוטין בהעפלת ליגה כזו או אחרת?
זאת הייתה התשובה שלך לאנשים שאמרו שלא מתאים קבוצת אוהדים שתדשדש בליגות הנמוכות...
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

teknoboy כתב: 04 ינואר 2021, 18:46
טכנית לארז כתב: 04 ינואר 2021, 18:14 אבל מי אמר לך שקבוצת אוהדים כזו, כשתקום, תהיה תלויה לחלוטין בהעפלת ליגה כזו או אחרת?
זאת הייתה התשובה שלך לאנשים שאמרו שלא מתאים קבוצת אוהדים שתדשדש בליגות הנמוכות...
אני חושב שקבוצת אוהדים תעלה 3 ליגות בגג 5-6 שנים.
האם זה אומר שלא לוקחים בחשבון תקלה נקודתית? ודאי שלא.

אגב, מישהו במצב הנוכחי מבטיח לך שעוד שנתיים - שלוש אתה לא קבוצת תחתית בליגה לאומית או אפילו בליגה א'?
אפשר לחשוב שהיום עתיד המועדון כזה ודאי.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

ואם זה לא ייקח 5 שנים אלא 15-20 שנה, אתה גם לוקח ?
ואם אחרי ה-15-20 שנה אתה תהיה עוד אשקלון/אשדוד/סכנין/כפר סבא וכו' שנמצאות בתחתית ומתנדנדות בין ליגת העל ללאומית, אתה גם לוקח ?
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

כי עכשיו אנחנו לא אשדוד/סכנין/כפס שמתנדנדים בין הלאומית לליגת העל? והאם יש הבדל מהותי עבור הפועל בין להיות קבוצת נדנדה בליגת העל ובלאומית ולקבל שלישיות ורביעיות בדרבי, עם חובות ובלי אופק ברור, לבין להפסיק להתקיים כקבוצת כדורגל?
אינתי עומרי, הפועל.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

El dudernio כתב: 04 ינואר 2021, 18:36

לא זה לא.
אני בטוח שאם נמשיך להגיד שזרת האפשרות היחידה ונזרוק אבנים על הבתים של הבעלים זה בהחלט יהיה ככה. אבל זה ממש לא גזרת גורל.

הגיע הזמן שנפסיק להיות בטוחים שאנחנו הכי חכמים והכי צודקים והכי והכי ונחזור להיות אוהדים
מה זה "נחזור להיות אוהדים"? אז האוהדים של פארמה שלקחו בעלות עליה בליגה נמוכה הפסיקו להיות אוהדים? אוהדי הפועל בכדורסל הפסיקו להיות אוהדים כשהקימו את הפועל אוסישקין? הפעולות האלה לא תרמו למועדונים שהם אוהדים? אתה מבין שעוד שנייה יש סיכוי שלא יהיה לך מועדון לאהוד?
אינתי עומרי, הפועל.
הפוסט קיבל לייק אחדEl dudernio
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

האדום הצורר כתב: 04 ינואר 2021, 19:16
El dudernio כתב: 04 ינואר 2021, 18:36

לא זה לא.

מה זה "נחזור להיות אוהדים"? אז האוהדים של פארמה שלקחו בעלות עליה בליגה נמוכה הפסיקו להיות אוהדים? אוהדי הפועל בכדורסל הפסיקו להיות אוהדים כשהקימו את הפועל אוסישקין? הפעולות האלה לא תרמו למועדונים שהם אוהדים? אתה מבין שעוד שנייה יש סיכוי שלא יהיה לך מועדון לאהוד?
אני מבין שהסיכוי שלא יהיה לי מועדון לאהוד גודל משמעותית כשאתה מריץ ספינים שהשד יודע בשם מי ומה המטרה ללא מחשבה אמיתית שבפעם הקודמת הסתיימו בפירוק של המועדון.

אין מה להשוות את מצבינו כרגע למצב של הכדורסל. בשום צורה ואין מה להשוות בין סכומי הכסף שמושקעים בכדורסל (וגם בזה אנחנו לא עומדים בכוחות עצמינו) ובין מה שצריך בכדורגל.

אז כן אני לא מקבל את ההנחה שלא תהיה לנו קבוצה לאהוד ומבחינתי קבוצה בליגה ג' היא לא קבוצה לאהוד כרגע. אם מבחינתך לאהוד את הפועל בלומפילד יפו זה השאיפה אז סבבה. אני אוהד את הפועל תל אביב בליגת העל הלאומית ואיפה שתהיה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

טכנית לארז כתב: 04 ינואר 2021, 18:53
teknoboy כתב: 04 ינואר 2021, 18:46
אני חושב שקבוצת אוהדים תעלה 3 ליגות בגג 5-6 שנים.
האם זה אומר שלא לוקחים בחשבון תקלה נקודתית? ודאי שלא.

אגב, מישהו במצב הנוכחי מבטיח לך שעוד שנתיים - שלוש אתה לא קבוצת תחתית בליגה לאומית או אפילו בליגה א'?
אפשר לחשוב שהיום עתיד המועדון כזה ודאי.
חמש-שש שנים זה כבר יותר הגיוני ממה שכתבת קודם.

אף אחד לא הבטיח לי, זה סוג של ניהול סיכונים.
כיוון שמהקמה של קבוצת אוהדים אין דרך חזרה (אם שתי הקבוצות יתקיימו במקביל זה לא יהיה מחזה יפה לעין), לטעמי לא יהיה חכם להמר על תרחיש "לא כזה מופרך" (אבל שאם מתברר שהוא בעצם כן קצת מופרך, אז אין יותר הפועל תל אביב) כל עוד לא כלו כל הקיצין, כמו שאומרים.

מה שכן, אולי כדאי להתחיל להתכונן לאופציה.
נניח שמחר תקים עמותת אוהדים, ותגבה מכל אחד מאה שקל. בסוף יהיו לך כמה עשרות אלפים ותוכל לממן איזה מחקר קטן לגבי פוטנציאל גיוס הכספים מקהל האוהדים, למשל, במקום שכולנו נזרוק כל אחד את הניחוש שלו. (נראה לי חיוני לפני שמתכננים תוכניות ותקציבים על סמך הסכום שיגוייס מהקהל, אם אתה שואל אותי)
יש דברים שאפשר לעשות גם בלי לחולל מהפכות מיותרות, ובלי לשגות באשליות.
לא מתחילים לבנות מגדל מהקפיטריה בקומת הגג.
(אין לי התנגדות עקרונית לקבוצת אוהדים במקרה שאין ברירה, למרות הכוויות מהניסיון הקודם, אבל נראה לי ממש לא חכם לבנות אותה על בסיס פנטזיות, ובמקום זה עדיף למי שמעוניין בזה להתחיל לקדם עניינים בצורה קצת יותר מעשית)
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

השאיפה שלי היא שהפועל תעמוד על רגליים ותהיה קבוצה חזקה. יש למועדון משפט על 18 מיליון שקל חובות, שלי נראה שרק אם יקרה נס לא ייפסק לחובתו חלק משמעותי מהן באיזור הקיץ. אם כך יקרה והמועדון לא יוכל לשלם מה לדעתך הולך לקרות?
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בדיוק נשבר לי הכדור בדולח, אז אני נשאר עם ההערכות שקראתי פה ושם (אני אישית לא מומחה, לא לדיני ספורט, לא לפסיקות של הגופים הרלוונטיים ואפילו לא לחוק הישראלי הרלוונטי), ומהן עולה בעיקר שאף אחד לא יודע מה יקרה (התחזיות נעות בין מחיקה בטוחה ומוחלטת של המועדון לבין לא יהיה כלום כי לא היה כלום).
בין השאר, אני חושב שזאת בדיוק אחת הסיבות שבגללן כדאי למי שרוצה לקדם את זה להשקיע את האנרגיות והמשאבים בהפיכה של החלום הזה לפרקטי ובהורדה שלו לקרקע המציאות.
אם ביוני הפועל תימחק ואנחנו נישאר עם אשכולות בפורום על זה שאפשר להחתים 12,000 (או בעצם 3,000) אוהדים שישלמו 750 (או בעצם מאתיים) ש"ח לשנה - זה יהיה עצוב מאוד.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אני לא מכיר אפילו מקרה אחד בו הקאס קיבל טענה מהסוג שעורכי הדין של הפועל טוענים. אולי אני טועה, אבל הסבירות שהטענות האלה יתקבלו הוא אפסי בעיניי. ואם ההנחה הזאת נכונה, אני מסכים שצריך לחשוב מה כן עושים (חוץ מלחכות למשיח, כמובן).
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 04 ינואר 2021, 19:58 אני לא מכיר אפילו מקרה אחד בו הקאס קיבל טענה מהסוג שעורכי הדין של הפועל טוענים. אולי אני טועה, אבל הסבירות שהטענות האלה יתקבלו הוא אפסי בעיניי. ואם ההנחה הזאת נכונה, אני מסכים שצריך לחשוב מה כן עושים (חוץ מלחכות למשיח, כמובן).
אני אישית מבחין הבחנה מאוד ברורה בין הקמה של קבוצת אוהדים "כי זה רעיון טוב" לבין הקמה שלה כי אין ברירה :meh:
אני מסכים עם ההערכה שיש חשש רציני מאוד לאסון בעקבות פסיקת קאס, ויהיה טוב אם יהיה בקהל גוף שיוכל לרכז את ההתמודדות עם הסיטואציה, בוא נקרא לזה ככה.
יהיה ממש טוב אם הגוף הזה יהיה אפקטיבי ומחובר למציאות (לא שאני רומז משהו על העמותה הקודמת).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

האם ניתן לפרוס את החובות לכמה שנים?
יש תקדימים לכך?
נייט
קיבל.ה  52 לייקים

<
נערך לאחרונה על ידי נייט ב 23 מרץ 2021, 02:43, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

נייט כתב:ועכשיו? יש רשות לדבר על הנושא?
או שצריך לחכות שנהיה בלאומית עם 40 מליון חובות.
לדבר לחלוטין אפשר , אני תמיד בעד לחשוב קדימה , אבל לדעתי עוד לא הגיעה העת
נייט
קיבל.ה  52 לייקים

<
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

נייט כתב:נו? אז מה יותר ישים?

למצוא מישהו שישים 40 מליון שקל על מועדון בלי נכסים בליגה לאומית,
או לעלות ליגה עונה אחרי עונה עד ללאומית עם תקציב פי 4 מהפועל קטמון?
לא בטוח בכלל שהתקציב יהיה פי 4.
זו הנחה לא מספיק מבוססת.
נייט
קיבל.ה  52 לייקים

<
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

נייט כתב:
De Niro כתב: 07 ינואר 2021, 22:00
נייט כתב:נו? אז מה יותר ישים?

למצוא מישהו שישים 40 מליון שקל על מועדון בלי נכסים בליגה לאומית,
או לעלות ליגה עונה אחרי עונה עד ללאומית עם תקציב פי 4 מהפועל קטמון?
לא בטוח בכלל שהתקציב יהיה פי 4.
זו הנחה לא מספיק מבוססת.
לא מספיק מבוססת?
אז מה עדיף? לחכות למשיח שיזרוק 40 מליון? עדיף כבר שכל אוהד ימלא טופס לוטו.

בכדורסל יש לנו פי 2 חברי עמותה מהפועל קטמון בכדרוגל. אני לא צריך להזכיר לכם איך הכדורסל נראה בשנים האחרונות,.
הפועל תל אביב זאת אימפריה.
אני לא נגד.
אבל להניח שיהיו לנו פי 4 חברי עמותה מהם לאורך שנים.זו הנחה לא מבוססת.
גם הפועל פ"ת מתקשים תקציבית לכאורה, ואני לא משווה אותם אלינו.אבל זה לא כזה פשוט.
צריך לבדוק לעומק לפני שנכנסים להרפתקה הזו.
שליחת תגובה