בחירות 2021: הסקר התעדכן

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

למי תצביע בבחירות הבאות?

ליכוד
7
6%
תקווה חדשה
4
3%
יש עתיד
13
11%
ימינה
6
5%
הרשימה המשותפת
16
14%
ש״ס
0
אין הצבעות
יהדות התורה
1
1%
עבודה
15
13%
מר"צ
33
29%
ציונות הדתית
3
3%
ישראל ביתנו
7
6%
כחול לבן
7
6%
רע"מ
0
אין הצבעות
המפלגה הכלכלית של זליכה
3
3%

סך הכול הצבעות: 115
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

הוא לא קוסם, ולא נעליים. הוא פשוט אדם חסר גבולות, שעסוק 24/7 בעצמו. כל הפעולות שלו ללא יוצא מן הכלל מונעות מאינטרס אישי. כך היה תמיד.
וכשאתה נמצא 10 שנים בעמדה הכי חזקה במדינה, אתה מצליח להעמיק עוד ועוד את השליטה שלך בכל התחומים.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךits-sick
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

kruvi כתב: 04 ינואר 2021, 13:18 הוא לא קוסם, ולא נעליים. הוא פשוט אדם חסר גבולות, שעסוק 24/7 בעצמו. כל הפעולות שלו ללא יוצא מן הכלל מונעות מאינטרס אישי. כך היה תמיד.
וכשאתה נמצא 10 שנים בעמדה הכי חזקה במדינה, אתה מצליח להעמיק עוד ועוד את השליטה שלך בכל התחומים.
תקרא לזה איך שאתה רוצה, הוא מנהל את המדינה לפי החליל שלו כבר עשור באין מפריע

יש לו והיו לו נק׳ תורפה ואף אחד לא השכיל לנצל אותם, בכל קרב מול כל יריב פוליטי עד כה הוא ניצח לצערנו
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 04 ינואר 2021, 15:15
kruvi כתב: 04 ינואר 2021, 13:18 הוא לא קוסם, ולא נעליים. הוא פשוט אדם חסר גבולות, שעסוק 24/7 בעצמו. כל הפעולות שלו ללא יוצא מן הכלל מונעות מאינטרס אישי. כך היה תמיד.

יש לו והיו לו נק׳ תורפה ואף אחד לא השכיל לנצל אותם, בכל קרב מול כל יריב פוליטי עד כה הוא ניצח לצערנו
כי הוא משחק לפי סט חוקים אחר.
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

kruvi כתב: 04 ינואר 2021, 15:52

אני חלילה לא מצדיק אותו או מגבה את מעשיו אבל לצערי זה משהו שהייתי מצפה מכל בן אדם שעומד בשלטון
אנחנו פאקינג בני אדם ובני אדם הם יצורים נחותים
הדבר היחידי שהיו צריכים לעשות זה להגביל כהונות, גם ברמה המוניציפלית חייבים להגביל כהונות
הבעיה היא שאותם אנשים שכביכול נגד ביבי גם יתנגדו למהלך של הגבלת כהונות כי גם הם כשהם מתקרבים לצלחת הם מעדיפים לאכול מאשר לדאוג ליתר העם
בקיצור, אין אמונה בבני אדם
ובקיצור 2, צריך ללכלך את הידיים אם רוצים שביבי לא יהיה בשלטון יותר, או במילים יפות יותר - לשחק במשחק שלו
וזה אומר כל המשפטים נגדו
הוא ראוי להישפט אבל מי שחושב שיתר נבחרי הציבור לא מעורבים בפרשיות כמו אלו אז הוא תמים, ומי שחושב שכוח הצדק הוא זה שהביא את ביבי למשפט הזה הוא גם תמים
זה ברור שמנסים להוריד אותו דרך התיקים האלו, לא תפרו לו תיק כמו שהוא מנסה לטעון אלא יותר נכון תפרו לו חקירה, את התיק הוא תפר כבר לעצמו בעבר
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

הגבלת קדנציות לשתי קדנציות ,
אבל מעל לכך וחשוב מכך , שינוי שיטת הממשל.
בחירות איזוריות , שיאפשרו גם יצוג הולם לכולם, וגם הכרעה ברורה , ומשילות ברורה ל- 4 שנים.
כל עוד לא ישנו את השיטה , כולנו נסבול.
השיטה הנוכחית היא שורש כל רע במדינה שלנו.
הפוסט קיבל לייק אחדofri
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 04 ינואר 2021, 21:10 הגבלת קדנציות לשתי קדנציות ,
בחירות איזוריות , שיאפשרו גם יצוג הולם לכולם, וגם הכרעה ברורה , ומשילות ברורה ל- 4 שנים.
זה נחמד בתאוריה, במציאות אני חושש שבחירות איזוריות משמעותן שכל כפר ועיר פלסטינית ימצאו את עצמן באיזור בחירה שרובו יהודים, והנציגות הפלסטינית בפרלמנט תקטן משמעותית אם לא תיעלם לגמרי.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

תמיד מציעים בחירות איזוריות כאיזה פתרון קסם. אני לא רואה שבמדינות עם בחירות איזוריות המצב הרבה יותר טוב מאצלנו.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב:
זה נחמד בתאוריה, במציאות אני חושש שבחירות איזוריות משמעותן שכל כפר ועיר פלסטינית ימצאו את עצמן באיזור בחירה שרובו יהודים, והנציגות הפלסטינית בפרלמנט תקטן משמעותית אם לא תיעלם לגמרי.
שלילי.יהיה להם איזור בחירה שייתן להם ייצוג נכבד ביותר.יותר ממה שקיים להם כיום.
נערך לאחרונה על ידי De Niro ב 04 ינואר 2021, 22:18, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

הפועל כתב:תמיד מציעים בחירות איזוריות כאיזה פתרון קסם. אני לא רואה שבמדינות עם בחירות איזוריות המצב הרבה יותר טוב מאצלנו.
יהיה הרבה יותר טוב.
קודם כל , תהיה משילות ויציבות שלטונית ברורה.
מעבר לכך , תעלם הסחטנות הפוליטית כמעט לחלוטין , וייווצר סדר יום אזרחי.
מה שלא קיים כיום.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

ברווזן שימייל גמבשי כתב: 02 ינואר 2021, 20:00 למצביעי המשותפת כאן ברור שקול למשותפת זה קול לביבי כן?
:roflmao:
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 04 ינואר 2021, 22:18
pelegs כתב:
אתה באמת יכול לבטוח במי שישרטט את מחוזות הבחירה שיעשה את זה ככה שלפלסטינים יהיה ייצוג נאמן לאחוזם באוכלוסיה? כל מה שהתנועה הציונית עד היום עשתה לפלסטינים לא מאפשר לי לסמוך עליהם בהקשר הזה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב:
De Niro כתב: 04 ינואר 2021, 22:18
pelegs כתב:
אתה באמת יכול לבטוח במי שישרטט את מחוזות הבחירה שיעשה את זה ככה שלפלסטינים יהיה ייצוג נאמן לאחוזם באוכלוסיה? כל מה שהתנועה הציונית עד היום עשתה לפלסטינים לא מאפשר לי לסמוך עליהם בהקשר הזה.
לא תהיה ברירה בסופו של דבר.
יבינו מתישהו , שהשיטה הנוכחית מובילה לחורבן אזרחי.
יהיו חייבים לשרטט איזורים בצורה הוגנת ככל הניתן , כדי להבטיח יצוג הולם לרוב הציבורים הגדולים.
יהיו ציבורים מסויימים קטנים עד מאד , שיבינו שהם יכולים להשפיע יותר בתוך שתי המפלגות הגדולות , ושם יהיה להם ייצוג.
לא כל ציבור חייב ייצוג מפלגתי נפרד.
יתרגלו לרעיון הזה יותר מהר ממה שחושבים.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 05 ינואר 2021, 00:39
pelegs כתב:
De Niro כתב: 04 ינואר 2021, 22:18 שלילי.יהיה להם איזור בחירה שייתן להם ייצוג נכבד ביותר.יותר ממה שקיים להם כיום.
יהיו חייבים לשרטט איזורים בצורה הוגנת ככל הניתן , כדי להבטיח יצוג הולם לרוב הציבורים הגדולים.
יהיו ציבורים מסויימים קטנים עד מאד , שיבינו שהם יכולים להשפיע יותר בתוך שתי המפלגות הגדולות , ושם יהיה להם ייצוג.
אני אחזור על זה שוב - "איכשהו" ייצא שכל הכפרים והערים הפלסטינים/ות יהיו בשטחי בחירה בהן יש רוב יהודי. ישראל תעשה בית ספר לג'רימאנדרינג. פרוייקט ייהוד הגליל והנגב פחות או יותר כבר סלל לכך את הדרך.
וכמובן, אין מה לדבר על שיטת שתי מפלגות. זוועה אנטי-דמוקרטית.
הפוסט קיבל לייק אחדff0000
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב:
De Niro כתב: 05 ינואר 2021, 00:39
pelegs כתב: אתה באמת יכול לבטוח במי שישרטט את מחוזות הבחירה שיעשה את זה ככה שלפלסטינים יהיה ייצוג נאמן לאחוזם באוכלוסיה? כל מה שהתנועה הציונית עד היום עשתה לפלסטינים לא מאפשר לי לסמוך עליהם בהקשר הזה.
אני אחזור על זה שוב - "איכשהו" ייצא שכל הכפרים והערים הפלסטינים/ות יהיו בשטחי בחירה בהן יש רוב יהודי. ישראל תעשה בית ספר לג'רימאנדרינג. פרוייקט ייהוד הגליל והנגב פחות או יותר כבר סלל לכך את הדרך.
אני לא מדבר על שתי מפלגות בלבד.
אלא על מפלגה אחת מנצחת עם כוח כפול ואולי אף משולש מכוחה הנוכחי.בכל מערכת תהיה רק מפלגה מנצחת אחת כזו , כי זה מה שהשיטה תאפשר.
לציבורים הגדולים האחרים יהיה ייצוג מכובד ביותר.חלקם אף יוכלו להגדיל במעט את כוחם הנוכחי.
לציבור שאתה מדבר עליו יהיה יצוג מכובד וברור , כי יהיה להם איזור משמעותי משלהם.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 05 ינואר 2021, 00:59
pelegs כתב:
De Niro כתב: 05 ינואר 2021, 00:39 לא תהיה ברירה בסופו של דבר.
אלא על מפלגה אחת מנצחת עם כוח כפול ואולי אף משולש מכוחה הנוכחי.בכל מערכת תהיה רק מפלגה מנצחת אחת כזו , כי זה מה שהשיטה תאפשר.
לציבורים הגדולים האחרים יהיה ייצוג מכובד ביותר.חלקם אף יוכלו להגדיל במעט את כוחם הנוכחי.
נניח בצד את שאלת ה"משילות", כי מאד מציק לי שאתה פשוט מניח שלפלסטינים יהיה איזור בחירה "משלהם". איפה בדיוק זה יהיה? מדינת ישראל (ולפניה התנועה הציונית בכללה) טרחה להקיף כל כפר פלסטיני וכל עיר פלסטינית בגליל ביישובים יהודים. היא עשתה את אותו הדבר במשולש, בנגב ובכל מקום אחר בשטחי הקו הירוק. הפלסטינים אזרחי ישראל לא מתגוררים בשטח אחד רציף - זה חלק מאסטרטגיה ברורה שנועדה לחנוק אותם ולא לאפשר להם להתפתח (לגמרי "במקרה", רק עיר פלסטינית אחת הוקמה מאז קום המדינה - רהט). אז אפילו אם ישראל הייתה תחת שלטון שמאלי רדיקלי מתקדם, היה מאד קשה לשרטט קווי מחוזות בחירה כך שיבטיחו ייצוג הולם לכל האוכלוסיות. תחת כל שלטון אחר (וזה כולל את ממשלת רבין השניה) - יש לי בדיוק אפס אמון שישרטטו משהו שאפילו קרוב להולם. מאיפה לך הבטחון שזה יקרה?
נייט
קיבל.ה  52 לייקים

<
נערך לאחרונה על ידי נייט ב 23 מרץ 2021, 02:44, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 04 ינואר 2021, 16:21

אני חלילה לא מצדיק אותו או מגבה את מעשיו אבל לצערי זה משהו שהייתי מצפה מכל בן אדם שעומד בשלטון
הדבר היחידי שהיו צריכים לעשות זה להגביל כהונות, גם ברמה המוניציפלית חייבים להגביל כהונות
הבעיה היא שאותם אנשים שכביכול נגד ביבי גם יתנגדו למהלך של הגבלת כהונות כי גם הם כשהם מתקרבים לצלחת הם מעדיפים לאכול מאשר לדאוג ליתר העם
ובקיצור 2, צריך ללכלך את הידיים אם רוצים שביבי לא יהיה בשלטון יותר, או במילים יפות יותר - לשחק במשחק שלו
וזה אומר כל המשפטים נגדו
הוא ראוי להישפט אבל מי שחושב שיתר נבחרי הציבור לא מעורבים בפרשיות כמו אלו אז הוא תמים, ומי שחושב שכוח הצדק הוא זה שהביא את ביבי למשפט הזה הוא גם תמים
זה ברור שמנסים להוריד אותו דרך התיקים האלו, לא תפרו לו תיק כמו שהוא מנסה לטעון אלא יותר נכון תפרו לו חקירה, את התיק הוא תפר כבר לעצמו בעבר
זה שזו הציפייה שלך מאדם שעומד בשלטון, זה הדבר העצוב באמת.
ברור לי שפוליטיקה זה דבר מלוכלך, ותמיד תהיה שחיתות ברמה מסוימת. אצלו זה הרבה מעבר.
מדובר על אדם שפועל במכוון נגד המדינה בראשה הוא עומד, ופועל אך ורק עבור האינטרסים שלו. זה בלתי מתקבל על הדעת.
עניין התקציב, זו דוגמא מצויינת. כמובן שיש עוד אלפי דוגמאות. אבל השורה התחתונה היא שהאיש מפר אמונים בכל שניה שהוא נמצא בתפקיד. ואת זה לא הייתי מצפה מאף אחד.
לחמן
קיבל.ה  8 לייקים

אז באמת הפועל שמאלנים.. מפתיע
אמאאא של מתן רוצים טיפול חינם או אבאאא של מתן תוריד אתהזקן :bored:
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

kruvi כתב: 05 ינואר 2021, 08:09
Giovanni Giorgio כתב: 04 ינואר 2021, 16:21

וזה אומר כל המשפטים נגדו
זה שזו הציפייה שלך מאדם שעומד בשלטון, זה הדבר העצוב באמת.
ברור לי שפוליטיקה זה דבר מלוכלך, ותמיד תהיה שחיתות ברמה מסוימת. אצלו זה הרבה מעבר.
מדובר על אדם שפועל במכוון נגד המדינה בראשה הוא עומד, ופועל אך ורק עבור האינטרסים שלו. זה בלתי מתקבל על הדעת.
עניין התקציב, זו דוגמא מצויינת. כמובן שיש עוד אלפי דוגמאות. אבל השורה התחתונה היא שהאיש מפר אמונים בכל שניה שהוא נמצא בתפקיד. ואת זה לא הייתי מצפה מאף אחד.
אני מתחבר לדברים שאתה אומר ועדיין אני פשוט לא מאמין בבני אדם בצורה הזאת
הכוח משחיט אותנו, לא רק ביבי לקח החלטות הזויות בעמדת הכוח שלו למען אינטרס אישי או אג׳נדה אישית
שוב, אני לא מחפש סיבות למה זה איכשהו בסדר לעשות את מה שביבי עשה ועדיין עושה בזמן שהוא בשלטון, אני פשוט מסתכל על זה בפרספקטיבה אחרת
לדעתי גם ביבי לפני שהתחיל להיות עריץ במדינה שלנו היו לו כוונות טובות ורצה בטובת ישראל לפי השקפותיו, אבל אף אחד לא יצליח להישאר נקי וישר כשכל הפוליטיקה והכוח נמצאים בידיו לאורך תקופה כה ממושכת
כל מה שאני מצפה מהמערכת הזאת היא לחוקק חוקים ולבנות מסגרת שתמנע ככל האפשר את האפשרות לריכוזיות כוח ושחיטויות
long live the zapta
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

הבעיה בישראל היא לא השיטה הפוליטית, שעבדה יפה מאוד עד לפני עשר שנים.
הבעיה היא הדמוגרפיה.
הבחירות מייצגות נאמנה את רצון הציבור, וכל סטייה ממנו בהכרח תתן עודף כי לצד אחד על חשבון הצד האחר.
העם חצוי בין ימין יהודי, ושמאל יהודי שלא מוכן לדבר עם לא יהודים. זה הכל.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
ff0000
קיבל.ה  48 לייקים

אין שום יתרון בבחירות אזוריות(ואם "הגדלת המשילות" היה כזה, זה היה נובע פשוט מכך שהבחירות הופכות לפחות דמוקרטיות), והמון חסרונות. תמיד הקול של הרבה אנשים לא באמת יכול לשנות כלום, והכח האמיתי נמצא בידיים של מי שמצייר את הגבולות(ותהיו בטוחים שאצלנו יהיו "מחוזות" שיחושבו בדיוק כדי לזרוק לפח כמה שיותר קולות של ערבים, "מחוזות" שכוללים בכל עיר בפריפריה בדיוק מספיק קיבוצים כדי שהקולות של הקיבוצים עדיין ילכו לליכוד, ושבתל אביב ימצאו "מחוזות" של 100% העבודה-מרצ ו"מחוזות" של 51% ליכוד).
ספציפית למשותפת, אם הם יריצו 4 מועמדים בכל מקום אז מועמד של מפלגה רביעית יוכל לגנוב להם מחוזות עם 30% מהקולות; ואם הן יחליטו שבכל מקום תרוץ רק אחת מהן, זה ידרוש מאנשים שהיו מצביעים לחד"ש להצביע ישירות למועמד של רע"מ ולהפך - כמה מצביעי מרצ היו מצביעים ישירות למועמד של ש"ס כי הם התקזזו איתם על מחוז אחר?
גם אין ולא היתה בעיה של "משילות", יש בעיה שהימין מנסה להפוך את הממשלה לרשות המבצעת+מחוקקת ואת הכנסת לחותמת גומי.

מה שכן, היה יכול להיות מעניין לראות איך המחוקקים מנסים לצייר "מחוזות הצבעה" באזורים שהחוק הישראלי לא מכיר בהם כחלק מהמדינה.
החתול של שרדינגר לשעבר, ולא לשעבר
לא מלך! לא מלכה! לא לורד! לא אדון!
לא ישטו בנו שוב!
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב:
De Niro כתב: 05 ינואר 2021, 00:59
pelegs כתב: אני אחזור על זה שוב - "איכשהו" ייצא שכל הכפרים והערים הפלסטינים/ות יהיו בשטחי בחירה בהן יש רוב יהודי. ישראל תעשה בית ספר לג'רימאנדרינג. פרוייקט ייהוד הגליל והנגב פחות או יותר כבר סלל לכך את הדרך.
נניח בצד את שאלת ה"משילות", כי מאד מציק לי שאתה פשוט מניח שלפלסטינים יהיה איזור בחירה "משלהם". איפה בדיוק זה יהיה? מדינת ישראל (ולפניה התנועה הציונית בכללה) טרחה להקיף כל כפר פלסטיני וכל עיר פלסטינית בגליל ביישובים יהודים. היא עשתה את אותו הדבר במשולש, בנגב ובכל מקום אחר בשטחי הקו הירוק. הפלסטינים אזרחי ישראל לא מתגוררים בשטח אחד רציף - זה חלק מאסטרטגיה ברורה שנועדה לחנוק אותם ולא לאפשר להם להתפתח (לגמרי "במקרה", רק עיר פלסטינית אחת הוקמה מאז קום המדינה - רהט). אז אפילו אם ישראל הייתה תחת שלטון שמאלי רדיקלי מתקדם, היה מאד קשה לשרטט קווי מחוזות בחירה כך שיבטיחו ייצוג הולם לכל האוכלוסיות. תחת כל שלטון אחר (וזה כולל את ממשלת רבין השניה) - יש לי בדיוק אפס אמון שישרטטו משהו שאפילו קרוב להולם. מאיפה לך הבטחון שזה יקרה?
על שרטוט האזורים עוד יתנהלו דיונים.
צריך ואפשר להגיע להסכמות בעניין הזה.
הגענו למצב של אין ברירה.
השיטה שעבדה ב-30 השנים הראשונות של המדינה לא מתאימה יותר.
היא מרסקת את החברה הישראלית , וגורמת לכך שאין טיפול בבעיות של רוב האזרחים , כי המיעוט שולט על הרוב.זה מצב בלתי אפשרי בדמוקרטיה.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

ff0000 כתב:אין שום יתרון בבחירות אזוריות(ואם "הגדלת המשילות" היה כזה, זה היה נובע פשוט מכך שהבחירות הופכות לפחות דמוקרטיות), והמון חסרונות. תמיד הקול של הרבה אנשים לא באמת יכול לשנות כלום, והכח האמיתי נמצא בידיים של מי שמצייר את הגבולות(ותהיו בטוחים שאצלנו יהיו "מחוזות" שיחושבו בדיוק כדי לזרוק לפח כמה שיותר קולות של ערבים, "מחוזות" שכוללים בכל עיר בפריפריה בדיוק מספיק קיבוצים כדי שהקולות של הקיבוצים עדיין ילכו לליכוד, ושבתל אביב ימצאו "מחוזות" של 100% העבודה-מרצ ו"מחוזות" של 51% ליכוד).
ספציפית למשותפת, אם הם יריצו 4 מועמדים בכל מקום אז מועמד של מפלגה רביעית יוכל לגנוב להם מחוזות עם 30% מהקולות; ואם הן יחליטו שבכל מקום תרוץ רק אחת מהן, זה ידרוש מאנשים שהיו מצביעים לחד"ש להצביע ישירות למועמד של רע"מ ולהפך - כמה מצביעי מרצ היו מצביעים ישירות למועמד של ש"ס כי הם התקזזו איתם על מחוז אחר?
גם אין ולא היתה בעיה של "משילות", יש בעיה שהימין מנסה להפוך את הממשלה לרשות המבצעת+מחוקקת ואת הכנסת לחותמת גומי.

מה שכן, היה יכול להיות מעניין לראות איך המחוקקים מנסים לצייר "מחוזות הצבעה" באזורים שהחוק הישראלי לא מכיר בהם כחלק מהמדינה.
לציבור הערבי באזור הצפון יהיה אזור נפרד.
האיזור הזה יקנה לו כוח פוליטי , שאינו פחות מזה הנוכחי.
סמל אישי של משתמש
ff0000
קיבל.ה  48 לייקים

De Niro כתב: 05 ינואר 2021, 15:26
ff0000 כתב:אין שום יתרון בבחירות אזוריות(ואם "הגדלת המשילות" היה כזה, זה היה נובע פשוט מכך שהבחירות הופכות לפחות דמוקרטיות), והמון חסרונות. תמיד הקול של הרבה אנשים לא באמת יכול לשנות כלום, והכח האמיתי נמצא בידיים של מי שמצייר את הגבולות(ותהיו בטוחים שאצלנו יהיו "מחוזות" שיחושבו בדיוק כדי לזרוק לפח כמה שיותר קולות של ערבים, "מחוזות" שכוללים בכל עיר בפריפריה בדיוק מספיק קיבוצים כדי שהקולות של הקיבוצים עדיין ילכו לליכוד, ושבתל אביב ימצאו "מחוזות" של 100% העבודה-מרצ ו"מחוזות" של 51% ליכוד).

או שאתה מתעקש להתעלם מהקיום של jerrymandering, או משום מה בטוח שבמדינה שלכל אורך קיומה היתה בה היתה הפלייה גזענית כולל שלילת זכות הצבעה, שהממשלה הנוכחית קמה על אחדות סביב הרעיון שלא באמת סופרים את הקולות של הערבים שכן מותר להם להצביע, ושהימין שלה לומד את כל הטריקים המלוכלכים מהימן של ארצות הברית - זה לא יקרה.
בשני המקרים, אני לא ממש מבין למה.
לא ישטו בנו שוב!
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

ff0000 כתב:
De Niro כתב: 05 ינואר 2021, 15:26

או שאתה מתעקש להתעלם מהקיום של jerrymandering, או משום מה בטוח שבמדינה שלכל אורך קיומה היתה בה היתה הפלייה גזענית כולל שלילת זכות הצבעה, שהממשלה הנוכחית קמה על אחדות סביב הרעיון שלא באמת סופרים את הקולות של הערבים שכן מותר להם להצביע, ושהימין שלה לומד את כל הטריקים המלוכלכים מהימן של ארצות הברית - זה לא יקרה.
איך אתה בטוח שזה מה שיקרה,
כאשר מעולם לא חשבו אפילו ברצינות על הרעיון הזה בארץ?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

בתור מומחה לבחירות בארה"ב, ובתור מישהו שגר במדינה עם בחירות איזוריות,
אני חייב לציין מעל לכל ספק שהשיטה בישראל הכי טובה מהשלוש.

כן, אני יודע, זה מפתיע גם אותי.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
ff0000
קיבל.ה  48 לייקים

De Niro כתב: 05 ינואר 2021, 15:56
ff0000 כתב:
De Niro כתב: 05 ינואר 2021, 15:26 לציבור הערבי באזור הצפון יהיה אזור נפרד.
כי בכל הזדמנות שהיתה לנו לדכא את זכות ההצבעה של ערבים, עשינו זאת.
כי כל דבר רע שאפשר ללמוד מהימין האמריקאי, הימין בארץ לומד ממנו.
כי הימין הישראלי כבר העלה את אחוז החסימה לכזה שנתפר בדיוק בשביל להשאיר בחוץ את המפלגות שהציבור הערבי מצביע להן.
כי יש כרגע בסביבות 100 ח"כים שאם היתה ניתנת להם האפשרות להעביר בחוק ש"הערבים יכולים להצביע אבל לא באמת סופרים את הקולות שלהם", הם היו חותמים על זה. וקביעת המפה של הצבעה אזורית נותנת להם את האפשרות לעשות בדיוק את זה - להפוך מיעוט לרוב, או לכלום.
לא ישטו בנו שוב!
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אדום נחמד כתב: 05 ינואר 2021, 11:51 הבעיה בישראל היא לא השיטה הפוליטית, שעבדה יפה מאוד עד לפני עשר שנים.
הבעיה היא הדמוגרפיה.
הבחירות מייצגות נאמנה את רצון הציבור, וכל סטייה ממנו בהכרח תתן עודף כי לצד אחד על חשבון הצד האחר.

האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

ff0000 כתב: 05 ינואר 2021, 16:02
De Niro כתב: 05 ינואר 2021, 15:56
ff0000 כתב: או שאתה מתעקש להתעלם מהקיום של jerrymandering, או משום מה בטוח שבמדינה שלכל אורך קיומה היתה בה היתה הפלייה גזענית כולל שלילת זכות הצבעה, שהממשלה הנוכחית קמה על אחדות סביב הרעיון שלא באמת סופרים את הקולות של הערבים שכן מותר להם להצביע, ושהימין שלה לומד את כל הטריקים המלוכלכים מהימן של ארצות הברית - זה לא יקרה.
כי בכל הזדמנות שהיתה לנו לדכא את זכות ההצבעה של ערבים, עשינו זאת.
כי כל דבר רע שאפשר ללמוד מהימין האמריקאי, הימין בארץ לומד ממנו.
כי הימין הישראלי כבר העלה את אחוז החסימה לכזה שנתפר בדיוק בשביל להשאיר בחוץ את המפלגות שהציבור הערבי מצביע להן.
כי יש כרגע בסביבות 100 ח"כים שאם היתה ניתנת להם האפשרות להעביר בחוק ש"הערבים יכולים להצביע אבל לא באמת סופרים את הקולות שלהם", הם היו חותמים על זה. וקביעת המפה של הצבעה אזורית נותנת להם את האפשרות לעשות בדיוק את זה - להפוך מיעוט לרוב, או לכלום.
לצערי אני מסכים לגמרי עם מה ש-ff0000 כתב (שם משתמש נהדר, אגב!).
אי לכך, אם הייתי אזרח ישראלי סביר מאד להניח שהייתי מתנגד להצעה לשנות את שיטת הממשל לבחירה איזורית.
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

אדום נחמד כתב: 05 ינואר 2021, 11:51 הבעיה בישראל היא לא השיטה הפוליטית, שעבדה יפה מאוד עד לפני עשר שנים.
הבעיה היא הדמוגרפיה.

לפני 10 שנים השמאל כן היה מוכן לדבר עם לא יהודים?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

רבין הקים קואליציה מהסוג שגנצנץ סירב להקים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

לירן כתב: 05 ינואר 2021, 17:07
הבעיה היא הדמוגרפיה.

מה פתאום
עד לפני 10 שנים המנדטים הלא יהודים לא היו פקטור שתוקע את המערכת. או שהיה רוב לשמאל היהודי או לימין היהודי.
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

אדום נחמד כתב: 05 ינואר 2021, 17:54
הבעיה היא הדמוגרפיה.

מה פתאום
עד לפני 10 שנים המנדטים הלא יהודים לא היו פקטור שתוקע את המערכת. או שהיה רוב לשמאל היהודי או לימין היהודי.
המנדטים הלא יהודים גם עכשיו הם לא אלה שתוקעים שום דבר.
לפני 10 שנים לא היה ראש ממשלה עם כתבי אישום שיערבב פה את כולם בשביל לקבל את הקואליציה המושלמת שתוציא אותו מהמשפט.
מפלגות מרכז -ימין-שמאל היו יכולות לשבת בקואליציה ביחד. זה אף פעם לא היה מושלם אבל זה עבד איכשהו
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

אדום נחמד כתב: 05 ינואר 2021, 17:54
הבעיה היא הדמוגרפיה.

מה פתאום
ב99 ברק נבחר בזכות קולות הערבים, רק שבגלל זה ביטלו את הבחירה הישירה.
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

De Niro כתב: 04 ינואר 2021, 22:20
הפועל כתב:תמיד מציעים בחירות איזוריות כאיזה פתרון קסם. אני לא רואה שבמדינות עם בחירות איזוריות המצב הרבה יותר טוב מאצלנו.
יהיה הרבה יותר טוב.
קודם כל , תהיה משילות ויציבות שלטונית ברורה.
מעבר לכך , תעלם הסחטנות הפוליטית כמעט לחלוטין , וייווצר סדר יום אזרחי.
מה שלא קיים כיום.
בטח ברור. זה די מה שאמרו גם בכל הפעמים הקודמות ששינו את שיטת הממשל. ושוב שינו. ושוב שינו.
כאמור, גם במדינות שיש בחירות איזוריות (לא רק ארה"ב, שזו הדוגמה האוטומטית שתמיד הולכים אליה) אני לא רואה שזה עובד כזה יותר טוב.
בסופו של דבר כשיש תרבות שלטון צינית שהולכת ונהיית מושחתת אף שיטה לא תעזור, ובכל שיטה ימצאו את הדרך לנצל לרעה. וזה המצב פה כרגע.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Ron.T כתב: 05 ינואר 2021, 18:13 ב99 ברק נבחר בזכות קולות הערבים, רק שבגלל זה ביטלו את הבחירה הישירה.
בחירה ישירה זה סיפור אחר. פה יש הכרעה ברורה.
אבל הממשלה נפלה מסיבות דומות לאלה בגללן הממשלות הנוכחיות לא יציבות.
לירן כתב: 05 ינואר 2021, 18:12 המנדטים הלא יהודים גם עכשיו הם לא אלה שתוקעים שום דבר.
לפני 10 שנים לא היה ראש ממשלה עם כתבי אישום שיערבב פה את כולם בשביל לקבל את הקואליציה המושלמת שתוציא אותו מהמשפט.
מפלגות מרכז -ימין-שמאל היו יכולות לשבת בקואליציה ביחד. זה אף פעם לא היה מושלם אבל זה עבד איכשהו
חלק מהבעיה בעשור האחרון זה ביבי שעושה מה שאתה אומר שהוא עושה, לפני ואחרי כתב האישום...
אבל זה לא היה עובד לו אם הציבור לא היה מחולק בצורה בה הוא מחולק.
שוב - כל שינוי מהשיטה הנוכחית יתן יותר כח למי שלא הרוויח אותו מבחינה דמוגרפית.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

יש כאן עדיין רוב חילוני ברור במדינה , שמתחלק בין ימין למרכז שמאל.
כאן תהיה הכרעה מוחצת וברורה במנדטים , 50 עד 70 מנדטים בערך , והיא תאפשר משילות.השיטה האיזורית מבטיחה את זה.
זה לא מתקיים באף שיטה , שהייתה בארץ קודם לכן.
מהבחינה הזו , זה לא משנה מי עומד כיום בראש הממשלה גם אם יוחלף , ללא החלפת השיטה, הוא יתקל באותן בעיות.
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

De Niro כתב: 05 ינואר 2021, 19:56 יש כאן עדיין רוב חילוני ברור במדינה , שמתחלק בין ימין למרכז שמאל.
כאן תהיה הכרעה מוחצת וברורה במנדטים , 50 עד 70 מנדטים בערך , והיא תאפשר משילות.השיטה האיזורית מבטיחה את זה.
בשיטות האזוריות, מחלקים אנשים שונים את המדינה לפי מחוזות ומעניקים מספר מסויים של חברי פרלמנט לכל אזור, במדינה כמו ישראל אפשר בקלות לשחק עם זה ככה שירוויח מזה מי שהמארגנים רוצים שירוויח מזה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

De Niro כתב: 05 ינואר 2021, 19:56 יש כאן עדיין רוב חילוני ברור במדינה , שמתחלק בין ימין למרכז שמאל.
מהבחינה הזו , זה לא משנה מי עומד כיום בראש הממשלה גם אם יוחלף , ללא החלפת השיטה, הוא יתקל באותן בעיות.
אם הסוגיה הכי בוערת היתה דת, אז לא היית מגיע למצב שאתה נמצא היו םמהסיבה שכתבת (למרות שלא ברור מה זה אומר 50-70... אחד זה מיעוט ואחד זה רוב)
אבל זו לא הסוגיה הבוערת...
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

שיטה של רק שתי מפלגות היא לא דמוקרטית.
אבל אם זה מה שאתה רוצה אז כבר יותר קל להגדיל את אחוז החסימה ל 20%, זה אותו אפקט בלי חוסר ההגינות של האזורים.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
שליחת תגובה