חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אדום נחמד כתב: 09 יוני 2022, 16:14
הגלמוד מלוד כתב: 09 יוני 2022, 16:06 וואו, הבת שלך לא יכולה לצאת מהבית? זה נשמע נורא. איזה סיטואציה קשה זה בטח לחיות בה. שלא נותנים לך לצאת מהעיר שבה אתה גר.. כמו מין כזה, מצור, אם תרשה.. וכשהיא כן יוצאת מהבית חיילים של צבא זר מרביצים לה ומרססים אותה בגז מדמיע ויורים לכיוונה והורגים את חבריה ולא מאפשרים לה לחיות את חייה בכבוד.

קשה.
עוד לפני שאסרף יענה, אגיד גלמוד שלמרות שהנקודה שלך נכונה, אל תבטל את החוויה שלו.
אני בטוח שהיא קשה.

אסרף, ניכר שלמרות החוויות הקשות שלך כיהודי, כמזרחי, כתושב עיר מעורבת, אתה לא מצליח לפתח אמפתיה לשכנים שלך שחווים את אותם הדברים, ולא אתיימר להשוות ביניכם.
אני חושב שזה הבסיס לתהום שפעורה בינך ובינינו, ואני חושב שזה הדבר הראשון והיחיד שצריך לדון איתך עליו עד שהשריון שבנית יסדק.
מה אתה כזה נחמד?
הבסיס לתהום הפעורה היא לא חוסר היכולת שלו לחוש אמפתיה.
התהום פעורה, כי הוא מתעקש בכל הכח שהיא תהיה פעורה. הוא לא עונה לשאלות שנשאל באופן ענייני, הוא לא מתייחס אף פעם לראיות שמביאים לו, שמראות שהוא אומר דברים שקריים, הוא מכניס לפיהם של מי שמתווכח איתו טענות שהם מעולם לא אמרו.
בקיצור, אין לו שום עניין להביט למציאות בעיניים לחפש את האמת. הוא מראה את זה בערך בכל תגובה שלו.
אני לא יודע אם יש לו בעיה קוגניטיבית אמיתית, או שזו בחירה שלו לנהוג כך. נראה לי יותר שתשובה ב' נכונה. כך או כך, הסיבה להתנהגות הזו היא לא מה שאתה מציע, עם כל הרצון להיות נחמד.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

מה שאני רואה זה התעקשות שלו לא להתמודד עם הדיסוננס שהוא נאלץ לחיות בו.
לא מכיר את ההסטוריה שלכם ספציפית, אבל רובנו היינו שם. אני הייתי שם.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

"לא יודע אם יש לו בעיה קוגניטיבית אמיתית,"

עצום
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 16:01
pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 07:18
הוא מתגורר בחו״ל, כמו מטלי ומשם התמונה הרבה יותר ורודה להם.
הם יושבים וקוראים כל היום את הפרופודנדה הפלסטינאית בפרט ושל חלק ממדינות ערב וזה הארס שיוצא מהם (דומה לפרופוגנדה של מלחמת ששת הימים שבה התקשורת המצרית טענה שישראל מושמדת בזמן שצה״ל יכל לכבוש גם את קהיר.
כפי שכבר כתבתי מספר פעמים בשרשור הזה ממש - החזקתי בדעות האלה בדיוק גם בזמן שחייתי בישראל. למעשה, באותה התקופה הייתי גם פעיל פוליטית לצד פלסטינים (הן אזרחי ישראל והן נתיניה בגדה המערבית). מעבר לכך, מבין המחזיקים בדעות כמו שלי בפורום הזה יש כמה שגרים בישראל ממש עכשיו.

אני מציע לך ולהפועליאן להתייחס לטיעונים שלנו, במקום לתקוף אותנו על מקום מושבנו. זה יוציא אתכם יותר ענייניים בדיון הזה, במקום להראות שאין לכם מענה לנקודות שאנחנו מעלים.
העובדות הן שכרגע אתה חי בחו״ל ולא חי ביומיום בעיר מעורבת, לכן אתה לא חווה את מה שציינתי, וזה פרט חשוב מאוד!
הילדים שלנו הם כל עולמנו, ואם הבת שלי לא יכולה לצאת מהבית בגלל התנהגות של אנשים מסוימים, אז תהיה בטוח שאני אבוז להם ולדרך שלהם. שוב, זה לא משנה לי מה יהיה המוצא שלהם.
ברשותך, נסטה קצת מהנושא:
מה הסיבה לדעתך להקצנה ביחס לפלסטינאים ולערביי ישראל בעשור האחרון?
על פניו, הציבור היום יותר ״משכיל ונאור״ מבעבר, לכן אמור להיות יותר רציונאלי. מה גורם להם ללכת ההיפך מהחשיבה שלך על הקונפליקט כאן?
אבל כשכן חייתי בעיר משותפת החזקתי בדיוק אותה ההשקפה, אז מה זה משנה?

לגבי היחס של הציבור היהודי וההקצנה ימינה: בגדול, כשליברליזם מתמוטט (וזה יקרה בסופו של דבר כי מדובר במערכת עם סתירות רציניות מאד) דברים יכולים ללכת בשני כיוונים - סוציאליזם או פאשיזם. כשאין שמאל מאוחד שיכול להציג למעמד הפועלים אלטרנטיבה אמיתית לליברליזם הם באופן טבעי ילכו לפתרונות ההזויים של הפאשיסטים (ובעלי ההון בהכללה מאד שמחים מזה, כי בשבילם פאשיזם עדיף פי כמה וכמה על סוציאליזם). בישראל השמאל היהודי נגוע באופן עמוק באי-שיוויון אתני (קרי - בציונות), ובתפישות שגויות לפיו מעמד הפועלים הוא מטבעו רגרסיבי ואלים, אז כמובן שאין להם מה להציע ובמקום הם רק הופכים לתמונה חיוורת של הימין.
אם אתה רוצה אפשר לפתוח על זה דיון נפרד, יש הרבה מאד מה להגיד בנושא.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום מטלי כתב: 09 יוני 2022, 16:35 מה אתה כזה נחמד?
הוא לא יכול אחרת, זה בשם שלו :smoke:
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 16:01 ואם הבת שלי לא יכולה לצאת מהבית בגלל התנהגות של אנשים מסוימים, אז תהיה בטוח שאני אבוז להם ולדרך שלהם. שוב, זה לא משנה לי מה יהיה המוצא שלהם.
תגיד, לא עדיף לנסות לחפש את הסיבה לזה שמגזר מסוים מתנהג בצורה מסוימת כדי לעזור לו להפסיק?
כי בוז, כמו שנאה וכו', אולי עוזר קצת לפרוק את התסכול, אבל איך זה מקדם אותך למצב שבעוד זמן מה היא כן תוכל לצאת מהבית ולהרגיש בטוחה? כי מגיע לה מאה אחוז להרגיש בטוחה, אז כדאי לעשות בשביל זה משהו, לא?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדD&3
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

הגלמוד מלוד כתב:סורי, כל עוד אין לו ולשאר הציונים אמפתיה לכאב של העם הפלסטיני ומה שהם עושים לו, אין לי אמפתיה על הבעיות היחסית מאוד מינוריות שלו שהציונות שהוא תומך בה יצרה בעצמה.

אני לא מחפש לשכנע את אדון אסף, הוא beyond repair כמו כל מדינת ישראל. הוא שם זין על מיליוני פלסטינאים שלא יכולים לצאת מהבתים שלהם, אז אני שם זין על הפחדים השקריים שלו. הבת שלו יכולה לצאת מהבית ועושה את זה כל הזמן, i'm sure.
אני לא שם זין על הפלסטינאים, אבל כן שם זין עליך וכמותך יא סמרטוט רצפה.
הבת שלי תצא עם חבר שלה כשאני איתם, ושמישהו רק ינסה להתחיל איתם.
אני, בניגוד אליך לא ממש מחשבן לאותם פרחחים, והמשפחה שלי הרבה יותר מעניינת אותי מאשר הפלסטינאים.
אתה, בדיוק כמו אותם פרחחים שפן קטן ומסתתר מאחרי שם עלום בפייסבוק ומעודד עבריינות.
נערך לאחרונה על ידי Asafasraf ב 09 יוני 2022, 20:12, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדbenaim
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

teknoboy כתב:
Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 16:01 ואם הבת שלי לא יכולה לצאת מהבית בגלל התנהגות של אנשים מסוימים, אז תהיה בטוח שאני אבוז להם ולדרך שלהם. שוב, זה לא משנה לי מה יהיה המוצא שלהם.
תגיד, לא עדיף לנסות לחפש את הסיבה לזה שמגזר מסוים מתנהג בצורה מסוימת כדי לעזור לו להפסיק?
כי בוז, כמו שנאה וכו', אולי עוזר קצת לפרוק את התסכול, אבל איך זה מקדם אותך למצב שבעוד זמן מה היא כן תוכל לצאת מהבית ולהרגיש בטוחה? כי מגיע לה מאה אחוז להרגיש בטוחה, אז כדאי לעשות בשביל זה משהו, לא?
חשבתי ואני חושב לא פעם על הנושא.
דעתך היא שזה בגלל הכיבוש/ אפרטהייד/ אזרחים סוג ב׳ וכו׳. אני לא חושב ככה.
דברים דומים למה שתיארתי קורים גם בשכונות בפריז, בשבדיה, בגרמניה ובלונדון על ידי ערבים. גם שם זה קשור לכיבוש?
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

אדום מטלי כתב:
אדום נחמד כתב: 09 יוני 2022, 16:14
הגלמוד מלוד כתב: 09 יוני 2022, 16:06 וואו, הבת שלך לא יכולה לצאת מהבית? זה נשמע נורא. איזה סיטואציה קשה זה בטח לחיות בה. שלא נותנים לך לצאת מהעיר שבה אתה גר.. כמו מין כזה, מצור, אם תרשה.. וכשהיא כן יוצאת מהבית חיילים של צבא זר מרביצים לה ומרססים אותה בגז מדמיע ויורים לכיוונה והורגים את חבריה ולא מאפשרים לה לחיות את חייה בכבוד.

קשה.
עוד לפני שאסרף יענה, אגיד גלמוד שלמרות שהנקודה שלך נכונה, אל תבטל את החוויה שלו.
אני בטוח שהיא קשה.

אסרף, ניכר שלמרות החוויות הקשות שלך כיהודי, כמזרחי, כתושב עיר מעורבת, אתה לא מצליח לפתח אמפתיה לשכנים שלך שחווים את אותם הדברים, ולא אתיימר להשוות ביניכם.
אני חושב שזה הבסיס לתהום שפעורה בינך ובינינו, ואני חושב שזה הדבר הראשון והיחיד שצריך לדון איתך עליו עד שהשריון שבנית יסדק.
מה אתה כזה נחמד?
הבסיס לתהום הפעורה היא לא חוסר היכולת שלו לחוש אמפתיה.
התהום פעורה, כי הוא מתעקש בכל הכח שהיא תהיה פעורה. הוא לא עונה לשאלות שנשאל באופן ענייני, הוא לא מתייחס אף פעם לראיות שמביאים לו, שמראות שהוא אומר דברים שקריים, הוא מכניס לפיהם של מי שמתווכח איתו טענות שהם מעולם לא אמרו.
בקיצור, אין לו שום עניין להביט למציאות בעיניים לחפש את האמת. הוא מראה את זה בערך בכל תגובה שלו.
אני לא יודע אם יש לו בעיה קוגניטיבית אמיתית, או שזו בחירה שלו לנהוג כך. נראה לי יותר שתשובה ב' נכונה. כך או כך, הסיבה להתנהגות הזו היא לא מה שאתה מציע, עם כל הרצון להיות נחמד.
הגענו לשלב שאתה גם הופך למנתח אישיות.
ממליץ לך קודם כל לבצע בדיקה לעצמך ולתפיסת המציאות שלך. לדעת הרבה אנשים (בטח בישראל), נראה לי שאתה ההזוי מבינינו.
לא יעזור כמה יגנו עליך פה, אתה הגדרה מהלכת למושג ״שונא ישראל״ (סליחה טקנו על עוד קלישאה).
לבינתיים קולך נאלם לכל מה שהעליתי כאן בימים האחרונים (היעלמות של אזרחית יהודית על ידי חבר שךה הערבי ומותה של תושבת ישראל, ערבייה במוצאה כתוצאה מחיסול), כשאני בכלל לא מדבר על המושג המתועב ״רצח בגין חילול כבוד המשפחה״. לך תטיף מוסר לאחרים.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

לבינתיים, בחדשות 12 מראים ניסיון לינץ׳ ב-3 יהודים על ידי מעל לעשרה ערבים בגבעה הצרפתית בירושלים.
את זה מטלי לא יספר לאף אחד.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 16:01
pelegs כתב: כפי שכבר כתבתי מספר פעמים בשרשור הזה ממש - החזקתי בדעות האלה בדיוק גם בזמן שחייתי בישראל. למעשה, באותה התקופה הייתי גם פעיל פוליטית לצד פלסטינים (הן אזרחי ישראל והן נתיניה בגדה המערבית). מעבר לכך, מבין המחזיקים בדעות כמו שלי בפורום הזה יש כמה שגרים בישראל ממש עכשיו.

אני מציע לך ולהפועליאן להתייחס לטיעונים שלנו, במקום לתקוף אותנו על מקום מושבנו. זה יוציא אתכם יותר ענייניים בדיון הזה, במקום להראות שאין לכם מענה לנקודות שאנחנו מעלים.
העובדות הן שכרגע אתה חי בחו״ל ולא חי ביומיום בעיר מעורבת, לכן אתה לא חווה את מה שציינתי, וזה פרט חשוב מאוד!
הילדים שלנו הם כל עולמנו, ואם הבת שלי לא יכולה לצאת מהבית בגלל התנהגות של אנשים מסוימים, אז תהיה בטוח שאני אבוז להם ולדרך שלהם. שוב, זה לא משנה לי מה יהיה המוצא שלהם.
ברשותך, נסטה קצת מהנושא:
מה הסיבה לדעתך להקצנה ביחס לפלסטינאים ולערביי ישראל בעשור האחרון?
על פניו, הציבור היום יותר ״משכיל ונאור״ מבעבר, לכן אמור להיות יותר רציונאלי. מה גורם להם ללכת ההיפך מהחשיבה שלך על הקונפליקט כאן?
אבל כשכן חייתי בעיר משותפת החזקתי בדיוק אותה ההשקפה, אז מה זה משנה?

לגבי היחס של הציבור היהודי וההקצנה ימינה: בגדול, כשליברליזם מתמוטט (וזה יקרה בסופו של דבר כי מדובר במערכת עם סתירות רציניות מאד) דברים יכולים ללכת בשני כיוונים - סוציאליזם או פאשיזם. כשאין שמאל מאוחד שיכול להציג למעמד הפועלים אלטרנטיבה אמיתית לליברליזם הם באופן טבעי ילכו לפתרונות ההזויים של הפאשיסטים (ובעלי ההון בהכללה מאד שמחים מזה, כי בשבילם פאשיזם עדיף פי כמה וכמה על סוציאליזם). בישראל השמאל היהודי נגוע באופן עמוק באי-שיוויון אתני (קרי - בציונות), ובתפישות שגויות לפיו מעמד הפועלים הוא מטבעו רגרסיבי ואלים, אז כמובן שאין להם מה להציע ובמקום הם רק הופכים לתמונה חיוורת של הימין.
אם אתה רוצה אפשר לפתוח על זה דיון נפרד, יש הרבה מאד מה להגיד בנושא.
איך תסביר שהדעה שלך כאחד שהתגורר בעיר מעורבת היא במיעוט של המיעוט בחברה היהודית?
מה שאתה מציין על ימין ושמאל לא אמור להיות הרבה פחות קיצוני בגלל העובדה שהתושבים כאן הרבה יותר מפותחים וחשופים לתקשורת העולמית, רשתות חברתיות וכו׳?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 20:15
teknoboy כתב:
חשבתי ואני חושב לא פעם על הנושא.
דעתך היא שזה בגלל הכיבוש/ אפרטהייד/ אזרחים סוג ב׳ וכו׳. אני לא חושב ככה.
דברים דומים למה שתיארתי קורים גם בשכונות בפריז, בשבדיה, בגרמניה ובלונדון על ידי ערבים. גם שם זה קשור לכיבוש?
לא נראה לי שמה שקורה בערים המעורבות בישראל כל כך קשור לכיבוש.
כן נראה לי שזה קשור לדברים שקורים בערים מעורבות בכל העולם, ולמה שקורה עם מיעוטים בכל העולם (תתפלא, אבל אותם דברים בדיוק קורים גם עם מיעוטים אחרים שאינם ערבים, כולל בתקופות ומקומות מסוימים אפילו יהודים).
נכון שלערבים בישראל יש עוד אקסטרה עם כל הקטע שהם אזרחים סוג ב' (ומגיבים בהתאם), אבל מלבד זה יש גם את כל הקטע הכללי של להיות קבוצה בשולי החברה, עם העוני המתלווה וכו' וכו' וכו'.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 20:12
הגלמוד מלוד כתב:סורי, כל עוד אין לו ולשאר הציונים אמפתיה לכאב של העם הפלסטיני ומה שהם עושים לו, אין לי אמפתיה על הבעיות היחסית מאוד מינוריות שלו שהציונות שהוא תומך בה יצרה בעצמה.

אני לא מחפש לשכנע את אדון אסף, הוא beyond repair כמו כל מדינת ישראל. הוא שם זין על מיליוני פלסטינאים שלא יכולים לצאת מהבתים שלהם, אז אני שם זין על הפחדים השקריים שלו. הבת שלו יכולה לצאת מהבית ועושה את זה כל הזמן, i'm sure.
אני, בניגוד אליך לא ממש מחשבן לאותם פרחחים, והמשפחה שלי הרבה יותר מעניינת אותי מאשר הפלסטינאים.
אתה, בדיוק כמו אותם פרחחים שפן קטן ומסתתר מאחרי שם עלום בפייסבוק ומעודד עבריינות.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

פאק למה ימנים תמיד חייבים להיות כאלה אפסים פחדנים לוזרים בלי טיפת אומץ
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 20:40 איך תסביר שהדעה שלך כאחד שהתגורר בעיר מעורבת היא במיעוט של המיעוט בחברה היהודית?
מה שאתה מציין על ימין ושמאל לא אמור להיות הרבה פחות קיצוני בגלל העובדה שהתושבים כאן הרבה יותר מפותחים וחשופים לתקשורת העולמית, רשתות חברתיות וכו׳?
יש לכל העניין הזה ביטוי קצת מעצבן: תודעה כוזבת. בגדול, התקשורת מפציצה אותנו 24/7 במסרים שמתחזקים את המערכת הקיימת (נועם חומסקי ואדוארד הרמן כתבו על זה ספר בסוף שנות השמונים). יהודים שומעים כמעט תמיד רק את הצד היהודי, שומעים את הודעות דובר צה"ל כאמת אובייקטיבית ולא ציטוט של, ובכן, דובר של ארגון. המסגור של כל תקרית בהקשר של הפלסטינים מציג אותם כטרוריסטים שרק רוצים להרוג יהודים (ובהתאם הכל נובע מאנטישמיות שמתחברת לזכר השואה), יש מחסור בדיווחים על הנעשה בשטחים מצד המתנחלים והרשויות... ועוד ועוד. לא הכל שחור ולבן כמובן, אבל זו התמונה הכללית. סתם דוגמא אחת מיני רבות - כמה יהודים בישראל יכולים להגיד לך מתי התחיל ונגמר הממשל הצבאי על הפלסטינים אזרחי ישראל (בלי לחפש בגוגל)? כמה בכלל שמעו עליו? מדובר באחת התקופות האפלות והחשובות ביותר בהיסטוריה של הפלסטינים במדינה, שהשפיעה רבות על המאבק שלהם לשיוויון אזרחי ועיצבה חלק נכבד מהנוף הפוליטי במגזר - ורוב היהודים בכלל לא מודעים לקיומה. בנוסף לתקשורת, מערכת החינוך מלמדת אותנו מגיל צעיר שצה"ל תמיד צודק, שישראל היא הדבר היחיד שעומד בין יהודים לבין שואה שניה, שכל מלחמות ישראל היו מוצדקות, ששירות בצבא ואפילו הקרבה למען המדינה זה מעשה חיובי ואף נדרש וכו' וכו'. תוסיף לזה את העובדה שרוב אזרחי ישראל היהודים שירתו בצה"ל ולכן כל ביקורת על צה"ל נתפשת כמו ביקורת עליהם עצמם - ותקבל מערכת שלמה שכל הזמן מפמפמת את אותם המסרים וככה מעצבת אחוז נכבד מהתודעה הפוליטית של אזרחים יהודים בישראל.

הנה דוגמא כואבת: אני לא יודע איך דברים מתנהלים היום, אבל בתקופתי ובעשורים שקדמו לתקופתי, ביום הזכרון בבתי הספר התלמידים חייבים לבוא עם חולצה לבנה וכל הילדים לוקחים חלק או צופים בטקס שמחנך אותם שחללי צה"ל הם כמעט קדושים ושמה שהם עשו הוא שיא ההקרבה. תחשוב רגע על זה שבשום מדינה מערבית אחרת אין דבר כזה, ילדים לא גדלים במחשבה ששירות בצבא הוא must אחרת כל המדינה תושמד מיד, שחיילים שמתו במהלך השירות הם קדושים ואסור בשום אופן אפילו לרמוז שהם (או מי ששלחו אותם) עשו משהו בעייתי, אנשים לא גדלים בתחושת "כולנו בתוך זה" ולכן ביקורת על המוסריות של פעולות הצבא היא הלכה למעשה טמאה. את הלך הרוח בישראל אתה רואה בכל פעם שמישהו מעלה ביקורת על התנהלות כזו או אחרת מול פלסטינים ובתגובה שומע שוב "איך אתה מעז, אנשים מתו בשביל שתוכל לחיות כאן!" (ראה תגובה של הפועליאן למעלה). פסיכולוגית, ביקורת כלפי צה"ל מיד מתקשרת במוח שלנו לטקסים האלו ולמוזיקה העצובה, ליום האבל והאווירה הכללית שחווינו בביה"ס שנה אחרי שנה בשנים הכי חשובות מבחינת ההתפתחות המנטלית שלנו. וכל זה רק פיסה מהאופן שהתקשורת, מערכת החינוך ושאר גופים בחברה הישראלית מחזקים את התפישה לפיה ישראל צודקת והפלסטינים הם רק ממשיכי דרכם של הנאצים. בקיצור מדובר באינדוקטרינציה חזקה שקשה מאד להשתחרר ממנה (מטלי מזכיר את העובדה הזו כל הזמן, ולדעתי הוא צודק לחלוטין).

למעשה, דווקא אלו שיוצאים החוצה ונושמים קצת אוויר הרבה פעמים קולטים כמה הערצת הצבא בארץ היא הזויה ואיך אפשר להתנהל אחרת. בשיחות עם חברים שלא גדלו בארץ פתאום מתברר שדברים שנראים לנו טבעיים מאד (כמו למשל לעמוד בצפירה, לבוא לביה"ס ביום הזכרון בלבוש לבן בלבד, לשרת בצבא כברירת מחדל וכו') הם בעצם מאד מאד מנותקים מחוויות הילדות והחיים של רוב האנשים בעולם. זה לפעמים גורם לאנשים לקלוט שיש משהו מאד לא טבעי בהתנהלות של החברה היהודית בישראל (חכמים ממני קראו לזה "מנטליות של גטו" ו-"מנטליות מצור תמידית").
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

זה שחווית הילדות פה מאוד שונה לא אומר בהכרח שההתנהלות לא טבעית, בטח שהמצב עצמו לא טבעי( בטח אצל הדורות לפנינו).
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

הגלמוד מלוד כתב:

עכשיו גם קיטלגת אותי כימיני, למרות שכבר ציינתי למי הצבעתי בעבר ושהייתי בעד תהליך השלום ועדיין בעד פתרון הסכסוך. נו שוין.
על אותו המשקל אני מקטלג אותך כערבי.
סמל אישי של משתמש
D red imperia
קיבל.ה  463 לייקים

Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 22:12 עכשיו גם קיטלגת אותי כימיני, למרות שכבר ציינתי למי הצבעתי בעבר ושהייתי בעד תהליך השלום ועדיין בעד פתרון הסכסוך. נו שוין.
אסף יקירי, העמדות שאתה מציג ביחס לערבים הן עמדות ימין מובהקות. אולי אתה לא מגדיר את עצמך כאיש ימין, ואולי אתה מצביע בד"כ למפלגות מרכז, אבל אין ספק באשר להשתייכותך הרעיונית.
הטענות שערבים מבינים רק כוח, שלעולם לא יהיה איתם שלום ושכולם רוצים לזרוק אותנו לים הן טענות של אדם שאינו רוצה בפיוס ושלום על בסיס פשרה, אלא להמשיך לחיות על החרב עד בוא משיח. ימין קלאסי.
זה כמובן לא בושה להיות ימני, אבל לא ניתן לברוח מן האמת.
שער 5 זה הלב
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 22:12
הגלמוד מלוד כתב:

עכשיו גם קיטלגת אותי כימיני, למרות שכבר ציינתי למי הצבעתי בעבר ושהייתי בעד תהליך השלום ועדיין בעד פתרון הסכסוך. נו שוין.
שמע אני לא צוחק כשאני אומר שאתה בקלות אחד האנשים הכי טיפשים שדיברתי איתם והשיחה הזאת נגמרת פה, בהצלחה
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 20:40 איך תסביר שהדעה שלך כאחד שהתגורר בעיר מעורבת היא במיעוט של המיעוט בחברה היהודית?
יש לכל העניין הזה ביטוי קצת מעצבן: תודעה כוזבת. בגדול, התקשורת מפציצה אותנו 24/7 במסרים שמתחזקים את המערכת הקיימת (נועם חומסקי ואדוארד הרמן כתבו על זה ספר בסוף שנות השמונים). יהודים שומעים כמעט תמיד רק את הצד היהודי, שומעים את הודעות דובר צה"ל כאמת אובייקטיבית ולא ציטוט של, ובכן, דובר של ארגון. המסגור של כל תקרית בהקשר של הפלסטינים מציג אותם כטרוריסטים שרק רוצים להרוג יהודים (ובהתאם הכל נובע מאנטישמיות שמתחברת לזכר השואה), יש מחסור בדיווחים על הנעשה בשטחים מצד המתנחלים והרשויות... ועוד ועוד. לא הכל שחור ולבן כמובן, אבל זו התמונה הכללית. סתם דוגמא אחת מיני רבות - כמה יהודים בישראל יכולים להגיד לך מתי התחיל ונגמר הממשל הצבאי על הפלסטינים אזרחי ישראל (בלי לחפש בגוגל)? כמה בכלל שמעו עליו? מדובר באחת התקופות האפלות והחשובות ביותר בהיסטוריה של הפלסטינים במדינה, שהשפיעה רבות על המאבק שלהם לשיוויון אזרחי ועיצבה חלק נכבד מהנוף הפוליטי במגזר - ורוב היהודים בכלל לא מודעים לקיומה. בנוסף לתקשורת, מערכת החינוך מלמדת אותנו מגיל צעיר שצה"ל תמיד צודק, שישראל היא הדבר היחיד שעומד בין יהודים לבין שואה שניה, שכל מלחמות ישראל היו מוצדקות, ששירות בצבא ואפילו הקרבה למען המדינה זה מעשה חיובי ואף נדרש וכו' וכו'. תוסיף לזה את העובדה שרוב אזרחי ישראל היהודים שירתו בצה"ל ולכן כל ביקורת על צה"ל נתפשת כמו ביקורת עליהם עצמם - ותקבל מערכת שלמה שכל הזמן מפמפמת את אותם המסרים וככה מעצבת אחוז נכבד מהתודעה הפוליטית של אזרחים יהודים בישראל.

הנה דוגמא כואבת: אני לא יודע איך דברים מתנהלים היום, אבל בתקופתי ובעשורים שקדמו לתקופתי, ביום הזכרון בבתי הספר התלמידים חייבים לבוא עם חולצה לבנה וכל הילדים לוקחים חלק או צופים בטקס שמחנך אותם שחללי צה"ל הם כמעט קדושים ושמה שהם עשו הוא שיא ההקרבה. תחשוב רגע על זה שבשום מדינה מערבית אחרת אין דבר כזה, ילדים לא גדלים במחשבה ששירות בצבא הוא must אחרת כל המדינה תושמד מיד, שחיילים שמתו במהלך השירות הם קדושים ואסור בשום אופן אפילו לרמוז שהם (או מי ששלחו אותם) עשו משהו בעייתי, אנשים לא גדלים בתחושת "כולנו בתוך זה" ולכן ביקורת על המוסריות של פעולות הצבא היא הלכה למעשה טמאה. את הלך הרוח בישראל אתה רואה בכל פעם שמישהו מעלה ביקורת על התנהלות כזו או אחרת מול פלסטינים ובתגובה שומע שוב "איך אתה מעז, אנשים מתו בשביל שתוכל לחיות כאן!" (ראה תגובה של הפועליאן למעלה). פסיכולוגית, ביקורת כלפי צה"ל מיד מתקשרת במוח שלנו לטקסים האלו ולמוזיקה העצובה, ליום האבל והאווירה הכללית שחווינו בביה"ס שנה אחרי שנה בשנים הכי חשובות מבחינת ההתפתחות המנטלית שלנו. וכל זה רק פיסה מהאופן שהתקשורת, מערכת החינוך ושאר גופים בחברה הישראלית מחזקים את התפישה לפיה ישראל צודקת והפלסטינים הם רק ממשיכי דרכם של הנאצים. בקיצור מדובר באינדוקטרינציה חזקה שקשה מאד להשתחרר ממנה (מטלי מזכיר את העובדה הזו כל הזמן, ולדעתי הוא צודק לחלוטין).

למעשה, דווקא אלו שיוצאים החוצה ונושמים קצת אוויר הרבה פעמים קולטים כמה הערצת הצבא בארץ היא הזויה ואיך אפשר להתנהל אחרת. בשיחות עם חברים שלא גדלו בארץ פתאום מתברר שדברים שנראים לנו טבעיים מאד (כמו למשל לעמוד בצפירה, לבוא לביה"ס ביום הזכרון בלבוש לבן בלבד, לשרת בצבא כברירת מחדל וכו') הם בעצם מאד מאד מנותקים מחוויות הילדות והחיים של רוב האנשים בעולם. זה לפעמים גורם לאנשים לקלוט שיש משהו מאד לא טבעי בהתנהלות של החברה היהודית בישראל (חכמים ממני קראו לזה "מנטליות של גטו" ו-"מנטליות מצור תמידית").
אני יכול להגיד על עצמי שאני קורא ונחשף לעיתון הארץ, אבל לא רואה ערוץ 14 (ערוץ 20 לשעבר), ולא קורא ישראל היום.
תקשורת המיינסטרים נתפסת כאן בדיוק ההיפך ממה שאתה מתאר, ואני די בטוח שחיים משותפים זה לצד זה מייצרים את תחושת הסלידה וחוסר האמון.
דובר צה״ל רחוק מאוד מלהיות אמת מוחלטת, אבל כשממולו נמצא דובר חמאס, או דובר הרשות הפלסטינאית, אני מאמין שרוב האנשים יאמינו לדובר צה״ל.
כשהצד השני מסרב להעביר קליע לבדיקה בליסטית (אחרי שהם כבר החליטו שהעיתונאית נהרגה מאש צה״ל)+ תוספת של תחקיר חובבני שמסתמך על הקלטות קול מהשטח, למי אתה חושב שאני צריך להאמין?
יש לי לא מעט ביקורת על התפיסה בישראל שהיא הפוכה מהעולם והיא הנכונות ״להקריב״ אזרחים בשביל שחיילים לא ייפגעו ולא ההיפך (המדיניות בדרום).
חללי צה״ל הם קדושים גם בעיניי, מכיוון שהם הקריבו את חייהם בשביל שאני אחיה כאן בבטחון (אתה לא תפקפק באחד מששת מיליון הנספים בשואה ז״ל גם אם הוא היה חלאה בחייו), וסוגיית הצפירה לקוחה דווקא מעולם ״הגויים״ (לכן החרדים לא עומדים דום בה).
יש בהחלט משהו שונה בהתנהלות של החברה היהודית כאן, כי אי אפשר להגדיר את הקיום של המדינה שלנו היום עם כל מה שמתרחש סביבה כנס.
לא כל הפלסטינאים טרוריסטים, אבל התנאים שלהם לחיים משותפים כאן (כשחלקם רוצים בהשמדתי), לא נפגשת עם התפיסה שלי לחיים משותפים שלנו כאן.
אתה טוען שהאיבה שלהם אלינו היא בדלל הציונות, גזילת האדמות והכיבוש.
אני טוען שיש לזה משקל, אבל שללא קשר הם מתעבים אותנו הרבה לפני הציונות, ולא באמת רוצים אותנו כאן.
כשיקום המנהיג הפלסטינאי שיגיד ״אני מוכן למו״מ ללא תנאים מוקדמים״, זה הרגע שאני אאמין שמשהו השתנה בתפיסה שם. עד אז, ובהסתמך על העבר אני מעדיף לסמוך על עצמי, ולא שהבטחון שלי ושל משפחתי יהיה נתון בידם.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

הגלמוד מלוד כתב:
הגלמוד מלוד כתב: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

שמע אני לא צוחק כשאני אומר שאתה בקלות אחד האנשים הכי טיפשים שדיברתי איתם והשיחה הזאת נגמרת פה, בהצלחה
הכל טוב. יש לי הרגשה שאני אשרוד את זה.
לפחות מבחינה פורמאלית והישגית אני די בטוח שאני יותר מפותח וחכם ממך.
אתה וחלק מהחברים שלך ניסיתם, והצלחתם להתיש חלק מהמגיבים כאן שהפסיקו להשתתף בדיון. אני הרבה יותר עקשן ואגיב לכל שקר וסירחון שיוצא מהכתיבה המטונפת שלך.
אתה אדם ששונא את המדינה שלו ומה שהיא מייצגת, אבל אין לך בעיה להנות ממה שהיא מעניקה לך, שספק אם היית זכאי לו במקומות אחרים.
היה לכם את השרשור המקביל, אבל משום מה החלטתם לעבור לכאן. מוזמן לחזור לשם.
Asafasraf
קיבל.ה  748 לייקים

D red imperia כתב:
Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 22:12 עכשיו גם קיטלגת אותי כימיני, למרות שכבר ציינתי למי הצבעתי בעבר ושהייתי בעד תהליך השלום ועדיין בעד פתרון הסכסוך. נו שוין.
אסף יקירי, העמדות שאתה מציג ביחס לערבים הן עמדות ימין מובהקות. אולי אתה לא מגדיר את עצמך כאיש ימין, ואולי אתה מצביע בד"כ למפלגות מרכז, אבל אין ספק באשר להשתייכותך הרעיונית.
הטענות שערבים מבינים רק כוח, שלעולם לא יהיה איתם שלום ושכולם רוצים לזרוק אותנו לים הן טענות של אדם שאינו רוצה בפיוס ושלום על בסיס פשרה, אלא להמשיך לחיות על החרב עד בוא משיח. ימין קלאסי.
זה כמובן לא בושה להיות ימני, אבל לא ניתן לברוח מן האמת.
אני לא רואה את זה ככה.
אני סולד מנוער הגבעות, לה פמיליה, תג מחיר ושות׳.
אוהד קבוצה שבעברה היתה נחשבת למעוז השמאל.
מאוד מעוניין בהסכם שלום עם מסירת חלק מהשטחים, רק לא בתנאים של הצד האחר.
אני טוען שבמצב הנוכחי לא יהיה שלום, וכשיש לי כדוגמא את הסכמי אוסלו, האינתיפדה השניה, ואת מה שקורה בדרום אני הרבה יותר זהיר ורוצה להיות תלוי בעצמי ובצבא שלי.
כוח מבינים בכל העולם, לא רק הערבים, לכן בקונפליקט הזה חייבים לשדר עוצמה.
לא חושב שזו בושה להיות ימיני, אבל די מאמין שהתפיסה שלי היא המרכז של המרכז.
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

אין לי כל כוונה חס וחלילה להכנס אקטיבית לקלחת הרעילה והמעגלית בצורה מלחיצה שנקראת דיונים פוליטיים בוולטון (תזכורת לעצמי בעיקר) אבל בקשר להערות האחרונות כאן אתם באמת קצת לא מעודכנים וסליחה על הגילנות, העמדות הן עמדות ימין קלאסי באופן היסטורי, ברור, אבל הוא צודק שהוא אחושרמוטה במרכז של המרכז. כל מי שמזדהה פוליטית כשמאלני ורוב המעגל החברתי שלו זה אנשים מתחת לגיל 30 (ושלא שייכים לתא מרצ באוניברסיטה או משהו כזה) יכול להעיד שהעמדות שאסף מציג (טוב לא קראתי הכל אבל מהתרשמות כללית) הם מיינסטרים במובהק. בדור שמתחתי זה אפילו עוד יותר בולט
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

פרימו לוי כתב: 09 יוני 2022, 23:46 אין לי כל כוונה חס וחלילה להכנס אקטיבית לקלחת הרעילה והמעגלית בצורה מלחיצה שנקראת דיונים פוליטיים בוולטון (תזכורת לעצמי בעיקר) אבל בקשר להערות האחרונות כאן אתם באמת קצת לא מעודכנים וסליחה על הגילנות, העמדות הן עמדות ימין קלאסי באופן היסטורי, ברור, אבל הוא צודק שהוא אחושרמוטה במרכז של המרכז. כל מי שמזדהה פוליטית כשמאלני ורוב המעגל החברתי שלו זה אנשים מתחת לגיל 30 (ושלא שייכים לתא מרצ באוניברסיטה או משהו כזה) יכול להעיד שהעמדות שאסף מציג (טוב לא קראתי הכל אבל מהתרשמות כללית) הם מיינסטרים במובהק. בדור שמתחתי זה אפילו עוד יותר בולט
זה מה שנקרא (אולי זה בדור שלי, סליחה על הגילנות) שהמרכז הולך ימינה, משפט שנכון בהקשר של ישראל כבר ארבעים שנה לפחות (כבר כשהייתי בתיכון שמעתי מהסביבה השמאלנית שלי ש"מה שקורה בשנים האחרונות זה נורא, כולם נהיו ממש ימנים", ועל פניו זה גם היה נכון כל הזמן הזה).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 22:54 1. אני יכול להגיד על עצמי שאני קורא ונחשף לעיתון הארץ, אבל לא רואה ערוץ 14 (ערוץ 20 לשעבר), ולא קורא ישראל היום.
2. תקשורת המיינסטרים נתפסת כאן בדיוק ההיפך ממה שאתה מתאר, ואני די בטוח שחיים משותפים זה לצד זה מייצרים את תחושת הסלידה וחוסר האמון.
3. דובר צה״ל רחוק מאוד מלהיות אמת מוחלטת, אבל כשממולו נמצא דובר חמאס, או דובר הרשות הפלסטינאית, אני מאמין שרוב האנשים יאמינו לדובר צה״ל.
כשהצד השני מסרב להעביר קליע לבדיקה בליסטית (אחרי שהם כבר החליטו שהעיתונאית נהרגה מאש צה״ל)+ תוספת של תחקיר חובבני שמסתמך על הקלטות קול מהשטח, למי אתה חושב שאני צריך להאמין?
יש לי לא מעט ביקורת על התפיסה בישראל שהיא הפוכה מהעולם והיא הנכונות ״להקריב״ אזרחים בשביל שחיילים לא ייפגעו ולא ההיפך (המדיניות בדרום).
4. חללי צה״ל הם קדושים גם בעיניי, מכיוון שהם הקריבו את חייהם בשביל שאני אחיה כאן בבטחון (אתה לא תפקפק באחד מששת מיליון הנספים בשואה ז״ל גם אם הוא היה חלאה בחייו), וסוגיית הצפירה לקוחה דווקא מעולם ״הגויים״ (לכן החרדים לא עומדים דום בה).
5. יש בהחלט משהו שונה בהתנהלות של החברה היהודית כאן, כי אי אפשר להגדיר את הקיום של המדינה שלנו היום עם כל מה שמתרחש סביבה כנס.
6. לא כל הפלסטינאים טרוריסטים, אבל התנאים שלהם לחיים משותפים כאן (כשחלקם רוצים בהשמדתי), לא נפגשת עם התפיסה שלי לחיים משותפים שלנו כאן.
6. אתה טוען שהאיבה שלהם אלינו היא בדלל הציונות, גזילת האדמות והכיבוש.
אני טוען שיש לזה משקל, אבל שללא קשר הם מתעבים אותנו הרבה לפני הציונות, ולא באמת רוצים אותנו כאן.
8. כשיקום המנהיג הפלסטינאי שיגיד ״אני מוכן למו״מ ללא תנאים מוקדמים״, זה הרגע שאני אאמין שמשהו השתנה בתפיסה שם. עד אז, ובהסתמך על העבר אני מעדיף לסמוך על עצמי, ולא שהבטחון שלי ושל משפחתי יהיה נתון בידם.
1. אז אתה מעיד על עצמך שאתה במיעוט. עיתון "הארץ" הוא כמדומני היומון הכי פחות נקרא בישראל, ואפילו הוא חלק מהספירה הציונית (מדובר בעיתון ציוני-ליברלי לכל דבר, כלכלית וחברתית גם יחד - וככה גם עמוס שוקן מגדיר את העיתון, אגב).

2. אני לא יודע על איזה "כאן" אתה מדבר, אבל בגדול בכל מדינה התקשורת מכתיבה את טווח הדעות בקונצנזוס, מימין ומשמאל. אתה יכול להיות בטוח שהחיים המשותפים מייצרים תחושת סלידה באנשים, אבל מחקרים מראים מצד אחד שדווקא חיים משותפים עם אוכלסיות שנתפסות "אחרות" (בדר"כ מדובר במהגרים במדינות המערב) מגדילה את הסיכוי שאדם יחזיק בתפישת עולם יותר חברתית-ליבראלית, ומצד שני שהכוח של התקשורת בהכתבת הדעות של אנשים גבוהה כמעט יותר מכל משתנה אחר (ברמת החברה, לא האינדיוידואל). אם היית מתגורר במדינה בה התקשורת הייתה מפמפמת תעמולה אנטי-להט"ב 24/7 (גם אם לא באופן גלוי), החברה סביבך הייתה הרבה הרבה פחות סובלנית ללהט"ב מאשר ישראל של היום, למשל. וזה היה נכון גם אם רוב האוכלוסיה הייתה מאמינה שהתקשורת "רכה מדי" ביחסה ללהט"ב. יש ההרי מחקרים שנכבתבו ועדיין נכתבים על יחסי תקשורת-קוראים ואיך הדינמיקה הזו מתפתחת.

3. אז אתה טועה, כי עובדתית רוב האנשים בעולם שנחשפים לשניהם באופן שווה לא מאמינים לדובר צה"ל ע"פ דוברים פלסטינים. אתה צריך לזכור שאתה לא נחשף לעמדות האלה באופן שיוויוני אלא אם אתה מקפיד לקרוא עיתונות בערבית לצד העיתונות העברית (ובהתאם רדיו/חדשות/פורומים/פייסבוק וכו'). כשזה מגיע למשל לרצח של שירין אבו עאקלה למשל, העובדה שאתה מלכתחילה ממסגר את הסיפור כ"הפלסטינים מסרבים להעביר קליע לבדיקה בליסטית", ומכנה את התחקיר של CNN כ"תחקיר חובבני" מראה שהדעה שלך לא מבוססת על תפישה אובייקטיבית אלא על משתנים אחרים (דעות פוליטיות, חשיפה לתקשורת מצד אחד בלבד וכו'). וזה לא שאתה מיוחד באספקט הזה - כל בני-האדם ככה, לכולנו יש הטיות קוגנטיביות כאלו. הניסיון להציג את העמדה שלך כהגיונית ומתבססת בעיקר על מידע ולוגיקה היא זו ששגויה כאן.

4. קודם כל: עובדתית, חלק נכבד מחללי צה"ל (אולי אפילו רובם) לא נהרגו בשביל בטחון של אף אחד, אלא כתוצאה מתאונות, התאבדויות, רצח אקראי יותר או פחות (נניח חיילים שמתו בפיגוע בניגוד לבמהלך פעילות מבצעית) וכו'. אפשר גם להגדיל ולבקר הרבה מאד מהסיטואציות שהובילו חיילים למות במילוי תפקידם, למשל חיילים שמתו בזמן פעילות מבצעית בגדה המערבית. העובדה שאתה מייד מייצב את כולם כקדושים שמתו בשביל להגן על המדינה ללא הפרדה לסיבת המוות או אפילו בתוספת התהייה האם חלקם מתו לשווא (מחשבה מזעזעת אבל רלוונטית בכל סיטואציה בהיסטוריה האנושית) היא בדיוק תוצאה של האינדוקטרינציה שכולנו חווינו מילדות. אני לא חושב שזה בר השוואה לשאלת נרצחי השואה, שהיו באופן ברור הקורבנות בסיפור, בהיותם משוייכים לקבוצה חלשה משמעותית מהתוקפן. אם כבר, להיפך - כל הסיפור הציוני והמסגור של צה"ל בפרט הוא שבישראל היהודים אינם יותר בצד הנרדף אלא בצד החזק. העובדה שהצפירה הייתה נהוגה במדינות אחרות לא משנה את העובדה שהפרקטיקה הזו לא קיימת באף מדינה מערבית אחרת, וספק אם אי פעם התקיימה בצורה בה היא מתקיימת בישראל והמסר ה"חינוכי" שבה.

5. לא לגמרי הבנתי מה אתה מנסה להגיד במשפט הזה. יכול להיות שנפלה לך מילת שלילה לקראת סוף המשפט?

6. כרגע הרוב המוחלט של הארגונים הפלסטינים מדברים על מדינה פלסטינית לצד ישראל. הגדה המערבית+עזה מהווה יחד כ-20% משטח פלסטין המנדטורית, כלומר כל פלסטיני שמוכן לדבר על מדינה עצמאית ולא על מדינה אחת כבר ויתר על כ-80% מהשטח. ואם מדברים על מדינה אחת, הדיבור הוא על מדינה משותפת בה חיים פלסטינים ויהודים יחד. אם אתה טוען שלדרוש מדינה שיוויונית "לא נפגשת" עם התפישה שלך לחיים משותפים, אתה בעצם אומר ש"חיים משותפים" הם בשבילך עליונות יהודית, וכבר כתבתי מספיק טקסט מדוע אף פלסטיני עם ראש על הכתפיים לא יהיה מוכן לקבל דבר כזה. עכשיו, להגיד שחלקם רוצים בהשמדתך ולכן איכשהו הדרישות של התנועה כולה אינן רלוונטיות זה קצת מצחיק בהתחשב בכך שבפועל ישראל היא זו שדוחקת אותם החוצה, השמידה כל סיכוי למדינה פלסטינית בגבולות המנדט ובתוכה ישנו ציבור הולך וגדל שדורש השמדה של הפלסטינים. שמע, אחוז נכבד מאזרחי ישראל היהודים אפילו לא מוכנים להכיר בקיומו של עם פלסטיני (גם בפורום הזה ממש!), וכנראה שרוב היהודים בישראל לא מכירים ב"ערביי ישראל" כחלק מהעם הפלסטיני - ואתה כותב על זה שפלסטינים רוצים להשמיד אותך? לא יודע, נראה לי שהפכת את היוצרות של מי בפועל משמיד את מי (מילה קצת חזקה, אבל אתה התחלת :smoke: ).

7. התנועה הציונית קיימת בפועל מאז סוך המאה ה-19. לפני זה הרוב המוחלט של הפלסטינים לא הכיר יהודים, אלו שכן חיו במספר קטן של ערים גדולות ובשבילם הם היו סה"כ מיעוט אולי קצת משונה. אז מן הסתם שרוב הפלסטינים מכירים בעיקר יהודים ציונים - ומן הסתם שהם ישנאו את התנועה שהביאה לגירושם, גנבה מהם את האדמות, שמה אותם בגטאות (לא כמו בשואה) ובנטוסנטים וכו' וכו'. כאילו, אתה טוען שיש בפלסטינים איזו שנאה בנויה ליהודים אפילו בלי להכיר יהודים? שמדובר במשהו גנטי? כשבןנעים כתב דברים דומים לפני כמה עשרות עמודים כיניתי את זה "ייחוס תכונות אל-טבעיות לפלסטינים", ואני חוזר להשתמש בביטוי.

8. הנושא הזה נידון כל-כך הרבה פעמים בפורום הזה שאני אמנע מלחזור על אותם הדברים שוב.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אגב, אני רוצה להתייחס לכל העניין הזה של "ימין", "שמאל", "מרכז" וכו'. קודם כל מדובר בתפישה די שטחית של המפה הפוליטית (כל מפה פוליטית), אבל ניסיתי כבר כמה פעמים לכתוב את זה פה בפורום ולא ראיתי איזושהי תגובה אז אני אוותר לבינתיים.
גם בתוך ההגיון הפשטני הזה שמאל וימין הן הגדרות יחסיות ולא מוחלטות. בכל מדינה וחברה דעות המרכז (ובהתאם ימין/שמאל) זזות כל הזמן בהתאם לסיטואציה ההיסטורית/מטריאלית*. בגרמניה הנאצית להאמין שיהודים לא צריכים להיות מגורשים למזרח הייתה עמדה שמאלית מאד קיצונית. בארה"ב הרעיון של הלאמה של משאבי טבע, למשל, הוא רעיון שכמעט בלתי-נתפש אצל רוב האוכלוסיה עד כמה שהוא קיצוני משמאל. מנגד, ברוב שנות קיומה של בריה"מ רעיונות הפרסטרויקה והגלסנוסט (שהשאירו את רוב השוק בידי המדינה, כן?) היו עמוק בימין. בישראל ורוב מדינות המערב בשנות החמישים לחשוב שהומואים ראויים ליחס טוב יותר מאשר מכות משוטרים אבל לא לזכויות חתונה/ירושה וכו' - רעיון שהיום נתפש כ"מרכז-ימינה" - היה שם אדם עמוק בתוך השמאל, הרבה מחוץ לקונצנזוס. מה שהיום מיינסטרים בישראל ביחס לפלסטינים נחשב לימין די קיצוני ברוב מדינות מערב אירופה. אולי זה ישתנה בעתיד, כולי תקווה.

השאלה מה נתפש באיזו חברה כ-שמאל/מרכז/ימין היא שאלה מורכבת שמושפעת מהמון משתנים, בין השאר התקשורת הממסדית במדינה, אינטרסים כלכליים של המעמדות השונים ועוד ועוד.

* אם חשבתם שאני אמנע מלהעלות את מרקס באוב טעיתם ובגדול.
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 20:24 לבינתיים, בחדשות 12 מראים ניסיון לינץ׳ ב-3 יהודים על ידי מעל לעשרה ערבים בגבעה הצרפתית בירושלים.
את זה מטלי לא יספר לאף אחד.
כן, בגלל שחדשות 12 מראים את זה. אתה לא צריך את מטלי שיספר לך על זה, יש לך את תקשורת המיינסטרים העברית שאתה חשוף לה ביום-יום.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

פרימו לוי כתב: 09 יוני 2022, 23:46 אין לי כל כוונה חס וחלילה להכנס אקטיבית לקלחת הרעילה והמעגלית בצורה מלחיצה שנקראת דיונים פוליטיים בוולטון (תזכורת לעצמי בעיקר) אבל בקשר להערות האחרונות כאן אתם באמת קצת לא מעודכנים וסליחה על הגילנות, העמדות הן עמדות ימין קלאסי באופן היסטורי, ברור, אבל הוא צודק שהוא אחושרמוטה במרכז של המרכז. כל מי שמזדהה פוליטית כשמאלני ורוב המעגל החברתי שלו זה אנשים מתחת לגיל 30 (ושלא שייכים לתא מרצ באוניברסיטה או משהו כזה) יכול להעיד שהעמדות שאסף מציג (טוב לא קראתי הכל אבל מהתרשמות כללית) הם מיינסטרים במובהק. בדור שמתחתי זה אפילו עוד יותר בולט
אבל התפלגות הדעות הפוליטיות זה לא פעמון גאוס. לא מנרמלים דעות פוליטיות ביחס לאחרות שמדברים על הגדרת שמאל וימין.
אם בגרמניה הנאצית 80 אחוז מהאנשים האמינו בתורת הגזע, אז האדם שעמד במרכז הקשת הפוליטית שם היה איש ימין קיצוני, נאצי, לא מרכז בין ימין לשמאל.
זה שמרצ פחות ימנית מהליכוד, עדיין לו הופך אותה למפלגת שמאל. מפלגה שתומכת במדינת לאום עם עליונות אתנית היא מפלגת ימין מדיני, בהגדרה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

יהודים נגד רצח עם ( יש גם ארגון כזה):

סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

אדום מטלי כתב: 10 יוני 2022, 01:16
אבל התפלגות הדעות הפוליטיות זה לא פעמון גאוס. לא מנרמלים דעות פוליטיות ביחס לאחרות שמדברים על הגדרת שמאל וימין.
אם בגרמניה הנאצית 80 אחוז מהאנשים האמינו בתורת הגזע, אז האדם שעמד במרכז הקשת הפוליטית שם היה איש ימין קיצוני, נאצי, לא מרכז בין ימין לשמאל.
זה שמרצ פחות ימנית מהליכוד, עדיין לו הופך אותה למפלגת שמאל. מפלגה שתומכת במדינת לאום עם עליונות אתנית היא מפלגת ימין מדיני, בהגדרה.
לא מסכים איתך. הגדרות של דעות פוליטיות הם לא משהו אבסולוטי ואובייקטיבי, זה מאה אחוז תלוי קונטקסט של מסורת תרבות וגם אקלים פוליטי. אני כמובן לא מסכים עם פסיק ממה שאסף כותב אבל אני לא מוצא את המקור של הדעות שלו באיזה גזענות מובנית באישיות שלו, כמו שהסיבה שהדעות האלה הן לב המיינסטרים זה לא כי הציבור הישראלי יותר גזען מכל ציבור אחר שהוא. לי נראה שהתובנה הזאת עוזרת להבין שאין מה להזדעזע מהדברים כאיזה מופע גזענות ושנאת ערבים חריפה. המיינסטרים הישראלי ימני כי זה משרת את האינטרסים המעמדיים שלו (ויסלחו לי חברי הפורום המרקסיסטיים שאני לא שולט בתאוריה ומשתמש במונחים בצורה אינטואיטיבית ולא מלומדת). תמיד כשנוצר פער מעמדות המעמד החזק יותר מתאים את הלך הרוח שלו כדי שזה יפעל לשמר את המצב. במקרה שלנו פער המעמדות בין יהודים לשאר מי שגר כאן הוא כל כך מוחלט בכל מובן שהוא של פער מעמדי, שאין לויכוחים ופלפולים רציונליים שום תוחלת כי הכוחות התודעתיים שפועלים על הציבור כדי לשמר את פער המעמדות הם כל כך חזקים. לציבור הישראלי אין אינטרס לסיים את הכיבוש כמו שללבנים בדרום אפריקה לא היה אינטרס להפסיק את האפרטהייד כל עוד הם הרוויחו ממנו. האפרטהייד הפסיק רק כשלמעמד החזק הוא לא השתלם יותר וככה גם יקרה אצלנו, וכשזה יקרה נגלה איך רוב מי שחשבנו שהם גזענים חסרי תקנה הם לא כאלה. לתפיסתי גם ההמון הגרמני בתקופה הנאצית לא היה בהכרח יותר גזען באופן מובנה מההמון הבריטי באותה תקופה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אף אחד (אני מקווה, וגם מאמין) לא חושב שאסף מתבטא ככה כי הוא אישית דפוק או מקולקל או חולה.
ברור שהסיבות לטירוף הזה הן חברתיות, כפי שתיארת (לצרוך העניין, זה פשוט משתלם להחזיק מיליוני אנשים בלי זכויות ולגזול מהם כל דבר אפשרי).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

teknoboy כתב: 10 יוני 2022, 13:07 אף אחד (אני מקווה, וגם מאמין) לא חושב שאסף מתבטא ככה כי הוא אישית דפוק או מקולקל או חולה.
ברור שהסיבות לטירוף הזה הן חברתיות, כפי שתיארת (לצרוך העניין, זה פשוט משתלם להחזיק מיליוני אנשים בלי זכויות ולגזול מהם כל דבר אפשרי).
הרגשתי שזה נהיה קצת הסנטימנט בעמוד-שניים האחרונים וזה גם סנטימנט שאני מכיר מהאינטרנט השמאלני, שרוב הישראלים פשוט דפוקים ומקולקלים מהיסוד. אבל ברפרוף נוסף תכל׳ס כאן בפורום זה מגיע ממשתמש אחד אז אולי עשיתי קצת overreach
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

מפגיני שמאל אלימים שמו את הרכב שלהם בדרכה של אבן שמתנחל צדיק זרק
לא יספרו לכם את זה בתקשורת
https://fb.watch/dy-YeJYhpJ/

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אדום נחמד כתב: 10 יוני 2022, 16:27 מפגיני שמאל אלימים שמו את הרכב שלהם בדרכה של אבן שמתנחל צדיק זרק

מעניין שמח"ט הגזרה פשוט נתן לו ללכת ולא עצר אותו (שלא לדבר על כדור לגב, כמו שכבר קרה למח"ט אחר לפני כמה שנים).
איפה D&3 שיספר לנו על האכיפה המאוזנת ועל זה שהממסד לא תומך באלימות המתנחלים?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 23:01
הגלמוד מלוד כתב:
אתה וחלק מהחברים שלך ניסיתם, והצלחתם להתיש חלק מהמגיבים כאן שהפסיקו להשתתף בדיון. אני הרבה יותר עקשן ואגיב לכל שקר וסירחון שיוצא מהכתיבה המטונפת שלך.
אתה אדם ששונא את המדינה שלו ומה שהיא מייצגת, אבל אין לך בעיה להנות ממה שהיא מעניקה לך, שספק אם היית זכאי לו במקומות אחרים.
אסף איש יקר, מסיר בפניך את הכובע.
לא פשוט להתמודד עם כנופיה לבנה של ex-ילדי כאפות שספק אם קיבלו חינוך ואהבה מספקת מהוריהם, אחרת לא היו מחרבנים על המקום בו הם חיים בצורה בה הם פועלים/מתנסחים.
אם מטלי טוען שמפלגת מרצ היא מפלגת ימין, כנראה שהגיל נותן את אותותיו ומקשה על תפישת המציאות.
חבורת המושתנים שמלרלרת פה כמקהלה אנטישמית גרועה הרבה יותר מהלה פמיליה וארגון להבה המצורעים.
הפוסט קיבל 2 לייקיםHaunterAsafasraf
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

benaim כתב: 10 יוני 2022, 16:33 אסף איש יקר, מסיר בפניך את הכובע.
לא פשוט להתמודד עם כנופיה לבנה של ex-ילדי כאפות שספק אם קיבלו חינוך ואהבה מספקת מהוריהם, אחרת לא היו מחרבנים על המקום בו הם חיים בצורה בה הם פועלים/מתנסחים.
אם מטלי טוען שמפלגת מרצ היא מפלגת ימין, כנראה שהגיל נותן את אותותיו ומקשה על תפישת המציאות.
חבורת המושתנים שמלרלרת פה כמקהלה אנטישמית גרועה הרבה יותר מהלה פמיליה וארגון להבה המצורעים.
גבירותי ורבותי - קבלו את מלך הדיבייט לשנת 2022!
בןנעים מצטיין בטיעונים עניינים לגופו של עניין, המנעות מתקיפת אנשי קש, הוא מעולם לא משתמש בעלבונות (בוודאי שלא עלבונות ברמת כיתה י') ותמיד-תמיד מנמק את עמדותיו עם עובדות מוכחות, מקורות וניתוחים היסטוריים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

benaim כתב: 10 יוני 2022, 16:33
Asafasraf כתב: 09 יוני 2022, 23:01
הגלמוד מלוד כתב: שמע אני לא צוחק כשאני אומר שאתה בקלות אחד האנשים הכי טיפשים שדיברתי איתם והשיחה הזאת נגמרת פה, בהצלחה
אסף איש יקר, מסיר בפניך את הכובע.
אני חייב להגיד לכם שהקטע של לצאת בקללות על האנשים שמדברים איתכם לא מוציא אותכם חזקים וגבריים כמו שנדמה לכם.
זהו עכשיו תמשיכו <סמיילי של שדון אדום מחכך ידיים בהנאה בציפייה לבאות>
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אדום נחמד כתב: 10 יוני 2022, 16:27 מפגיני שמאל אלימים שמו את הרכב שלהם בדרכה של אבן שמתנחל צדיק זרק

בהתחשב בעובדה שמדובר ביהודיות (כמעט בוודאות אשכנזיות) שמותקפות, ואחרי הכל "שלום עכשיו" עדיין נמצאים לפחות קרוב לקונצנזוס הציוני - יש דווקא סיכוי שידווחו על זה בתקשורת.
אם הן פלסטיניות הסיכוי היה צונח לאפס.
סמל אישי של משתמש
Haunter
קיבל.ה  337 לייקים

pelegs כתב: 10 יוני 2022, 16:40
בןנעים מצטיין בטיעונים עניינים לגופו של עניין, המנעות מתקיפת אנשי קש, הוא מעולם לא משתמש בעלבונות (בוודאי שלא עלבונות ברמת כיתה י') ותמיד-תמיד מנמק את עמדותיו עם עובדות מוכחות, מקורות וניתוחים היסטוריים.
כמה שאתה עלוב
חופש לפורום שדים מPELEGES

חופש לפורום שדים מPELEGES
הפוסט קיבל 3 לייקיםbenaimpelegsTenacious D
benaim
קיבל.ה  271 לייקים

pelegs כתב: 10 יוני 2022, 16:40
אין שיח עם אנשים שכמוך, בוודאי לא כשמבטלים בזלזול כל עמדה המנוגדת להם לאורך כל הדיון באשכול הזה ובאשכול המקביל. כל עוד אלו העמדות שלכם, אתם מבחינתי יישרתם שורות עם האויב והשיח איתכם צריך להיות בהתאם.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

לא כי לקרוא למישהו "ילד כאפות" כאילו שאנחנו רבים במסדרון של החטיבה זה שיא המכובדות...
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה