"מעדיף שייח' על יהודי?": במופע הצרחות המהמם הזה, איל ברקוביץ' סיפק רגע של זהב

קנסו דחוף, עכשיו יותר מתמיד! פתוח 24 שעות! משקה ראשון חינם! הנחה לפוחדים מ-5G!
שליחת תגובה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  29 לייקים

https://www.haaretz.co.il/sport/mitbone ... -1.9433140
"מעדיף שייח' על יהודי?": במופע הצרחות המהמם הזה, איל ברקוביץ' סיפק רגע של זהב
מאת אלון עידן
יהונתן כהן, אלי טביב, איל ברקוביץ' ורז זהבי מציגים: מופע אורקולי ספקטקולרי של צרחות, האשמות, התרפסויות והומרסקות משובחות

אני מציע להתחיל בדקה 31:13. זה הרגע שבו יהונתן כהן פונה לאלי טביב ואומר: "טביב, אני חייב לשאול אותך שאלה". כבר ב"חייב" הזה, שמבטא תחושת דחיפות מסקרנת, נזרע הזרע שאוטוטו ינבוט וילבלב ויהפוך לפרח חינני ומופלא שקרוי "הכדורגל הישראלי".

אבל אולי קודם כמה פרטים טכניים: מדובר בתוכנית שמשודרת בערוץ הספורט, נקראת "אולפן הלילה", והיא מעין גלגול פחות בוטה וגס של "יציע העיתונות". השבוע גרסת הלייט הצליחה להתחקות אחר המקור, וברגעים מסוימים אף להתעלות עליו. הרגעים המסוימים האלו - בהשתתפות כהן, טביב, איל ברקוביץ' ורז זהבי - התנקזו לעשר הדקות האחרונות של אותו קרב צרחות מדמם ומשגע שעסק ברכישת בית"ר ירושלים על ידי אותה דמות מיתולוגית המכונה "השייח' בן ח'ליפה".

השייח' היה רק טריגר למופע אורקולי ספקטקולרי שכלל צרחות, האשמות, התרפסויות והומרסקות משובחות. קשה לרכז את כל היופי הזה לכמה מאות מילים, אבל אנסה לקבוע את נקודת הפתיחה ברגע שבו כהן מסמן לטביב שמכאן ואילך העסק הולך להיות אישי: "ברמה הפרסונלית, יש בינינו הכרות מה שנקרא רבת שנים", הוא אומר וטביב מחייך כמבין את ההזמנה ומחזיר: "ארוכה מאוד".

לחצו כאן לצפייה בקטע מתוך התוכנית (החל מדקה 31:13)
https://vod.sport5.co.il/?Vc=10070&Vi=357798

כעת כהן טוען שטביב נראה לו "נסער", אבל טביב טוען שהוא "לא נסער". כשכהן מסביר את העצבים של טביב בכך ש"חוגג מכר את בית"ר ביותר כסף משטביב מכר, זה הסיפור", העסק מתחיל להתחמם. אם כן, התרווחו בנוחות על הספה, כבר מתחילים.

טביב: "מר כהן, אני רוצה להגיד לך, אני מאחל שיהיה לך נקודה אפס אפס אחד אחוז ממה שיש לי" (אני עשיר, אתה לא!); כהן: "יש לך איפה, זאת השאלה" (אתה עבריין, אני לא!); כהן: "אתה עם ההיסטוריה שלך, אני לא רואה איזה מועדון שיגלה בך עניין או יחזיר אותך אליו" (ההיסטוריה: רוקן את הפועל כפר סבא משחקנים, הושלך על ידי אוהדי הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים); טביב: "מה שעשיתי בכדורגל הישראלי, אתה צריך לחלום הרבה חלומות" (אתם בתקשורת השמאלנית רק מדברים, אנחנו עושים ומתעשרים).

כעת אתנחתא קומית: בשלב מסוים זהבי שוטח את התיאוריה שלו לגבי עסקת בית"ר. אם זה נשמע כמו מערכון של "לול" בהשתתפות אורי זוהר ואריק אינשטיין, זה רק בגלל שזה מערכון של לול בהשתתפות זהבי וברקוביץ'.

זהבי: "אני אומר שהאיש החזק פה זה בכלל ההודי".

ברקוביץ': "ההודי יש לו עבר פלילי".

זהבי: "ההודי מקושר לבית המלוכה. בית המלוכה בשקט כי אסור לו לדבר מילה. בית המלוכה רוצה את ירושלים. ההודי, לקחו שם בחור בשם בן ח'ליפה, לא יודע את כל ההגדרה הזאת של שייח'...".

ברקוביץ': "אז מה שאתה אומר שכל העסקה הזאת לא כשרה כי אם בן ח'ליפה לכאורה הוא הקוף, אז העסקה לא כשרה".

זהבי: "אתה יכול להוכיח את זה?".

ברקוביץ' (משתאה): "אתה אמרת הרגע!".

זהבי: "אני אמרתי לכאורה, זה תרחיש שלי, אולי זה דמיוני".

ברקוביץ': "אני יכול להגיד דבר אחד, אף אחד באמירויות לא יודע מי זה הבן ח'ליפה הזה".

זהבי: "אז אתה מאשר את מה שאני אומר".

(לוגיקה: אם זהבי הגה את "תיאוריית ההודי" וברקוביץ' בטוח שאף אחד באמירויות לא מכיר את בן ח'ליפה, המסקנה היא שזהבי צדק!).

בחזרה ללבה הרותחת: כהן וטביב ממשיכים להתנגח זה בזה. כהן מכניס אגרוף פלילי ("טביב עבריין מורשע"); טביב מחזיר אגרוף קורבני ("הנער זרק אבנים על הבית שלי". תזכורת: נער בן 17 הפגין מול ביתו של טביב וקילל אותו. טביב הורשע בפציעת הנער בנסיבות מחמירות, השמדת ראייה ושיבוש הליכי משפט).

ברקוביץ לא מבין "מה זה האנטי הזה" של כהן; כהן מסביר שלא מדובר רק בהרשעה ההיא ("הגיליון שלך עשיר עוד בלי קשר"; מתייחס לכך שטביב הורשע בבתי משפט בהתחזות לאדם אחר במטרה להונות, שימוש במסמך מזויף והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו). טביב מתחיל לצאת מכליו: "לא לא, תוכיח לי, תוכיח לי... אתה לא מתבייש... תתבייש לך... תתבייש לך".

ושוב, עצירה מתודית כדי לא לפספס רגע של זהב. ברקוביץ', ברגע ברקוביצ'י קלאסי, מצליח לפשט את כל המאבק הזה לשאלה פשוטה שהוא מפנה לכהן: "רגע, אתה מעדיף שייח' מוסלמי בבית"ר ירושלים, מאשר יהודי ששירת בצבא, ואח שלו נפל בצבא? אתה מעדיף כזה?".

כן, בסוף זה תמיד נגמר ביהודי/צבא/שכול. כהן על החבלים, אבל מצליח להתאושש: "אני רוצה בספורט הישראלי אנשים שהם ישרים והגונים", ואז מוסיף שוב את הצימוד הקטלני "עבריין מורשע". מכאן זה רק הולך ומדרדר. "תתבייש לך... מי אתה בכלל? חוצפן! יהונתן, אתה חוצפן! זאת בושה שאתה מנחה תוכנית כזאת בכלל. אתה מעודד אלימות! אתה מעודד אלימות בשידור חי! תתבע אותי, זה הכל מצולם. תתבייש לך! חוצפן!".

בדקה 45:13 טביב יורד מהקו. זהבי, ההוא מ"ההודי", מסכם: "שיחה קשה". ברקוביץ' מוסיף מוסר השכל: "גם אם בן אדם טעה לפני 30 שנה, אתה לא יכול להזכיר לו את זה כל החיים". כהן מתקומם, ברקוביץ' מתעקש, וזהבי מקנח בשביעות רצון: "יאללה, בואו נתקדם". יאללה, התקדמנו.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
dino
קיבל.ה  56 לייקים

איך אני יכול לצפות בקטע? לינק? מישהו שהקליט ישלח לי קלטת?
סמל אישי של משתמש
Maor7
קיבל.ה  12 לייקים

dino כתב: 09 ינואר 2021, 19:54 איך אני יכול לצפות בקטע? לינק? מישהו שהקליט ישלח לי קלטת?
יש בכתבה לינק לוידאו.

וכתגובה לנושא - מביך ומרתיח. בישראל 2021 עדיין חשוב להדגיש כמה חשוב היהודי על פני כל השאר.
כמו שביבי מתפאר וגאה שיש מדינות שבכלל לא יהיו להם חיסונים אבל אנחנו כבר מחוסנים כולם !!!;1111

אחר כך לך תסביר לילדים את ערך קבלת האחר
תתאבד כבר
קיבל.ה  19 לייקים

רז זהבי הופרדו עם אלי סהר
כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
OFEK5050
קיבל.ה  12 לייקים

יונתן כהן ענק
שליחת תגובה