שנה הבאה

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
סמל אישי של משתמש
DavidSheriff9
קיבל.ה  140 לייקים

מילפורד כתב: 01 יוני 2021, 08:05 בורדיון? זיו? אתם מבינים שאלו מהישראלים היקרים שיש בשוק , כן?
ויש לנו כבר בר טימור...
ועוד ישראלי די בכיר במו״מ (שגב)
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

אם אני לא טועה ים היה על משכורת חייל, זה אומר שכל ישראלי שנביא יהיה יותר יקר ממנו וכבר יש לנו את בר. אין לי מושג איך עם טוקוטו ויאנג יהיה לנו כסף לעוד שני זרים נורמליים..
עם הזמן הייאוש נעשה יותר נוח
סמל אישי של משתמש
DavidSheriff9
קיבל.ה  140 לייקים

אכן. ים היה ישראלי בכיר במשכורת חייל.
כל תחליף, אפילו חצי ראוי, יהיה יקר יותר
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

לדעתי קבוצה בלי גרוש על התחת כמונו צריכה ללכת על ישראלים מבטיחים וזולים ולפגוע בול בזרים, עדיף ע"י הסתמכות מלכתחילה על בסיס של שחקנים מוכחים כדי למנוע החלפות מיותרות ויקרות במהלך העונה (כמו שהיה בעונת אברהמי בתחילתה).
מהבחינה הזאת יאנג וטוקוטו+טימור ורז אדם ובריסקר (?) זו התחלה נהדרת, צריך בעיקר לא לפשל בשני הזרים שנותרו
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
DavidSheriff9
קיבל.ה  140 לייקים

זה נשמע טוב אבל כשחייבים מוביל כדור נוסף וסנטר איכותי זרים ועוד גבוה ישראלי לרוטציה, זה כבר נשמע עסק יקר וקבוצה לא ככ מאוזנת בעמדה 3-4
לכן לדעתי גם בריסקר וגם אדם זה קצת פחות מסתר מבחינת איזון סגל/תקציב
אני הייתי שוקל להחליף את בריסקר באיזה 3 עם אופציה ל2 (סוג של שמחון כזה, אין לי ממש דוגמאות בשלוף)
הפוסט קיבל לייק אחדFrenzy
ADOM
קיבל.ה  164 לייקים

הפועל כתב: 01 יוני 2021, 13:48 לדעתי קבוצה בלי גרוש על התחת כמונו צריכה ללכת על ישראלים מבטיחים וזולים ולפגוע בול בזרים, עדיף ע"י הסתמכות מלכתחילה על בסיס של שחקנים מוכחים כדי למנוע החלפות מיותרות ויקרות במהלך העונה (כמו שהיה בעונת אברהמי בתחילתה).
מהבחינה הזאת יאנג וטוקוטו+טימור ורז אדם ובריסקר (?) זו התחלה נהדרת, צריך בעיקר לא לפשל בשני הזרים שנותרו
אני מאוד אהבתי את גבי ציצאשוילי באליפות עתודה הראשונה בגרמניה שיחק עם אדם ובריסקר, הוא נפצע לפני שנתיים ולכן לא היה באליפות השנייה שהיתה בארץ. השנה חזר לשחק בגליל ואם ישימו עליו יד הוא בחור מבטיח לשנים הבאות ולדעתי בעלויות סבירות ביחד עם טייריק גונס יהיה צבע חזק. בנוסף חייבים רכז פיזי עושה משחק ושומר, בדומה למה שיש בחולון ואילת.
נייט רובינסון
קיבל.ה  535 לייקים

ADOM כתב: 01 יוני 2021, 17:00
הפועל כתב: 01 יוני 2021, 13:48 לדעתי קבוצה בלי גרוש על התחת כמונו צריכה ללכת על ישראלים מבטיחים וזולים ולפגוע בול בזרים, עדיף ע"י הסתמכות מלכתחילה על בסיס של שחקנים מוכחים כדי למנוע החלפות מיותרות ויקרות במהלך העונה (כמו שהיה בעונת אברהמי בתחילתה).
אני מאוד אהבתי את גבי ציצאשוילי באליפות עתודה הראשונה בגרמניה שיחק עם אדם ובריסקר, הוא נפצע לפני שנתיים ולכן לא היה באליפות השנייה שהיתה בארץ. השנה חזר לשחק בגליל ואם ישימו עליו יד הוא בחור מבטיח לשנים הבאות ולדעתי בעלויות סבירות ביחד עם טייריק גונס יהיה צבע חזק. בנוסף חייבים רכז פיזי עושה משחק ושומר, בדומה למה שיש בחולון ואילת.
אם רוצים לכוון לצמרת אי אפשר ששחקן מהלאומית עם 8 נקודות למשחק ( לא משנה כמה הוא מבטיח) ישחק בלי ניסיון בליגה הראשונה 10-15 דקות בממוצע. שלא לדבר על פציעה של הסנטר הזר ואז הוא הגבוה הבכיר. אולי כדאי להחתים ולהשאיל לקבוצה קטנה יותר בליגת העל, ואז אחרי שהוא יצבור ניסיון להביא אותו להפועל. איתי שגב/עידן זלמנסון נראים אחלה אופציות לקו הקדמי
neno
קיבל.ה  33 לייקים

נייט רובינסון כתב: 01 יוני 2021, 19:43
אם רוצים לכוון לצמרת אי אפשר ששחקן מהלאומית עם 8 נקודות למשחק ( לא משנה כמה הוא מבטיח) ישחק בלי ניסיון בליגה הראשונה 10-15 דקות בממוצע. שלא לדבר על פציעה של הסנטר הזר ואז הוא הגבוה הבכיר. אולי כדאי להחתים ולהשאיל לקבוצה קטנה יותר בליגת העל, ואז אחרי שהוא יצבור ניסיון להביא אותו להפועל. איתי שגב/עידן זלמנסון נראים אחלה אופציות לקו הקדמי
אני לא חושב שצריך לכוון לצמרת זה סתם יוצר לחץ מיותר וגם לא ריאלי צריך לכוון ל6-8 וזה מספיק בהחלט. כל מה שיבוא מעבר זה בונוס
נייט רובינסון
קיבל.ה  535 לייקים

neno כתב: 01 יוני 2021, 20:22

אני לא חושב שצריך לכוון לצמרת זה סתם יוצר לחץ מיותר וגם לא ריאלי צריך לכוון ל6-8 וזה מספיק בהחלט. כל מה שיבוא מעבר זה בונוס
לא מסכים איתך. צריך לבנות סגל שיוכל להגיע למקומות 3-6 וזאת צריכה להיות המטרה שלנו. אין סיבה שגלבוע יגיעו לשם בפעם השנייה ברציפות, או אילת ואנחנו לא. בעזרת ניהול נכון (שהתחיל עכשיו בהחתמות של טוקוטו ויאנג) אפשר לעשות את זה
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

גם גלבוע ואילת לא באמת כיוונו ל3-6. צריך לבנות, לקוות לטוב. עם קצת מזל ובחירות מדויקות מצליחים להגיע גבוה. במקרה הסביר יותר מגיעים ל6-8.
neno
קיבל.ה  33 לייקים

נייט רובינסון כתב: 01 יוני 2021, 22:12
neno כתב: 01 יוני 2021, 20:22

לא מסכים איתך. צריך לבנות סגל שיוכל להגיע למקומות 3-6 וזאת צריכה להיות המטרה שלנו. אין סיבה שגלבוע יגיעו לשם בפעם השנייה ברציפות, או אילת ואנחנו לא. בעזרת ניהול נכון (שהתחיל עכשיו בהחתמות של טוקוטו ויאנג) אפשר לעשות את זה
הגישה הזו מעולם לא הוכיחה את עצמה.
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

כל השיח על לאיזה מקום מכוונים הוא מצחיק. ככה או ככה מנסים כל עונה לבנות את הקבוצה הכי חזקה שאפשר בתקציב הנתון. להצהרה או לציפייה לאיזה מקום רוצים להגיע אין שום משמעות.
ארדיטי
קיבל.ה  108 לייקים

יובל כתב: 02 יוני 2021, 12:51 כל השיח על לאיזה מקום מכוונים הוא מצחיק. ככה או ככה מנסים כל עונה לבנות את הקבוצה הכי חזקה שאפשר בתקציב הנתון. להצהרה או לציפייה לאיזה מקום רוצים להגיע אין שום משמעות.
אני לא חושב שזה לגמרי נכון, כדי להגיד אנחנו שואפים למקום 3 או אנחנו שואפים לפיינל 4, אתה צריך לקחת סיכונים, שחקנים שהם High risk high reward.
מאידך אם אתה רוצה להשאר בליגה, עדיף לבנות על שחקנים שהם סחורה ידועה.

כמובן שתמיד תשאף לבנות את הקבוצה הכי טובה שאתה יכול וההבדלים הם קטנים, אבל בכל זאת יש פה עניין אסטרטגי.
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

בפועל ההבחנה הזאת בין "סחורה ידועה" לסיכונים לא מתממשת במציאות.
בקיץ שעבר החתמנו את זאנה שהוא התגלמות ה"סחורה הידועה" (למעשה לא נותן שום דבר מעבר לזה), והוא נראה כמו שחקן גמור ממשחק האימון הראשון, למרות שהעונה הקודמת הסתיימה שבועיים לפני כן (ולא שהוא היה גדול בעונת הקורונה אבל עדיין לא שחקן גמור). למזלנו הוא נפצע והחתמנו את ג'ונס במקומו, שחקן שהוא על פניו High risk high reward קלאסי (רוקי צעיר עם אפיזודה לא מוצלחת במיוחד בדרום קוריאה) וזה למרות שבשלב הזה כבר היה ברור שאנחנו נלחמים על הירידה.
חיפה פתחה את העונה עם דונטה סמית' וכריס דאו וירדה ליגה. נהריה פתחה את העונה עם שלושה זרים שכבר שיחקו בארץ וירדה ליגה.
לכן לכוון לבינוניות ממש לא מבטיח לך סיכוי יותר גבוה שלא תתרסק. אין כמעט שחקן שמצד אחד הוא בינוני ומצד שני הרצפה שלו מספיק גבוהה. דווקא אצל השחקנים האלה כל ירידה הכי קטנה ברמה והם כבר לא שווים כלום.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

בכלל , למה שנכוון רק למקום 3-4? אני בעד שנכוון למקום 1.
הפוסט קיבל לייק אחדNoam
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

מילפורד כתב:בכלל , למה שנכוון רק למקום 3-4? אני בעד שנכוון למקום 1.
מסכים
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

ברור שאין שום דבר בטוח, שלפעמים נופלים עם "מניה בטוחה" ולפעמים הסיכון משתלם ושחקן עם בעיות עשוי להפתיע. זה לא מדע מדויק. אבל בהכללה גסה מ"מניה בטוחה" הסיכוי שתקבל משהו שקרוב למה שציפית וקיוית גבוה, ומשחקן עם "סיכון" הסיכוי נמוך יותר. וכשבונים קבוצה צריך להתנהל בהתאם.
וכשבונים תקציב לעונה חושבים כמה כסף להשאיר במהלך השנה על תיקונים ומקצה שיפורים, כמה אתה שם על ישראלים וכמה על זרים ועוד כהנה וכהנה שיקולים. אי אפשר להתנהל במיני-ניהילזם שכזה ולהחליט שזה לא משנה בכלל והכל מקרי וזהו.
אם מחליטים ללכת על שחקנים "מוכחים" יש לזה כמובן מחיר כלכלי, שמשמעותו פחות כסף לשאר האלמנטים, ולהפך. ואם מחליטים שהולכים על 3-4, אז משקיעים תקציבית בהתאם מראש ולוקחים בחשבון (או לפחות בניהול נורמלי אמורים לקחת) תיקונים בדרך שגם יעלו בהתאם לציפיות הללו. ואם לא, אז לא
Vinb
קיבל.ה  61 לייקים

נמרוד לוי הוא אופציה? יקר? מתאים?
סמל אישי של משתמש
DavidSheriff9
קיבל.ה  140 לייקים

גל מקל שוחרר ממלאגה.
האם הוא תחליף לגארד זר?
האם בכלל כדאי לחשוב על להביא לאור הפציעות הרבות ובטח העלות היקרה שלו??
(סליחה על החפירה אבל קשה לי בלי הכדורסל.. מחכה ומצפה לחדשות ומשחקים)
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

גל מקל יהיה יותר יקר מגארד זר ופחות טוב כמובן (מגארד זר איכותי בכל אופן). חוץ מזה מדובר כבר בשחקן בן 33, רווי פציעות, וכבר יש לנו שלושה גארדים ישראלים בסגל.
בכלל, לאור החזרה הצפויה של בריסקר, להערכתי אנחנו הולכים לראות עוד גבוה ישראלי מגיע (שגב הוא כנראה האופציה הכי טובה) ואולי יגיע בנוסף עוד איזה פורוורד יחסית זול, איזה צוף בן משה שכזה. אז הייתי מוריד ציפיות לגבי נמרוד לוי, יפתח זיו, מושקוביץ, גל מקל וכו'.
זה ההימור שלי בכל אופן.

לגבי זרים, אנחנו כנראה נראה רכז וסנטר מגיעים. מההיכרות שלנו עם פרנקו יגיע כנראה רכז קלאסי מבחינת סגנון (הוא בדרך כלל אוהב שיש לפחות אחד כזה בקבוצה) ואני חושב שזה גם די נכון לאור הסגל המסתמן. סנטר אני חושב שאידיאלית עדיף שחקן שהוא יותר ג'ונס מטילמן. כלומר, שחקן שיתן נוכחות ואגרסיביות מתחת לסל, הגנה, ריבאונד וכו'.
ברגע שהעונה תסתיים ונראה קצת מי נגד מי אני אכתוב על שחקנים שיכולים להתאים לדעתי.
הפוסט קיבל לייק אחדBigBaller
ארבעת המופלאים
קיבל.ה  419 לייקים

כולם פה מתעלמים מדבר אחד: הבוררות של ים אינה אומרת בהכרח שהוא עוזב. זה אמנם תרחיש אפשרי אבל יתכן גם שיישאר לעונה נוספת ואז זה טורף את הקלפים מבחינת כל תכנון העונה.
אין אלוהים.
דת (כל דת) - ההונאה הגדולה ביותר בתולדות האנושות!
ארדיטי
קיבל.ה  108 לייקים

ארבעת המופלאים כתב: 06 יוני 2021, 18:51 כולם פה מתעלמים מדבר אחד: הבוררות של ים אינה אומרת בהכרח שהוא עוזב. זה אמנם תרחיש אפשרי אבל יתכן גם שיישאר לעונה נוספת ואז זה טורף את הקלפים מבחינת כל תכנון העונה.
הבוררות רק תקבע כמה (או אם) כסף אתה תקבל עליו, לשחק בהפועל שנה הבאה זאת לא ממש אפשרות.
לפי מה שאני קורא באתרים של הסלטיקס הם מאוד מעוניינים לראות אותו בליגת הקיץ ובמחנה אימונים שלהם וההנחה היא שאם לא בבוסטון הוא יעבור לשחק בקבוצת יורוליג.
neno
קיבל.ה  33 לייקים

ארדיטי כתב: 06 יוני 2021, 19:15
ארבעת המופלאים כתב: 06 יוני 2021, 18:51 כולם פה מתעלמים מדבר אחד: הבוררות של ים אינה אומרת בהכרח שהוא עוזב. זה אמנם תרחיש אפשרי אבל יתכן גם שיישאר לעונה נוספת ואז זה טורף את הקלפים מבחינת כל תכנון העונה.
הבוררות רק תקבע כמה (או אם) כסף אתה תקבל עליו, לשחק בהפועל שנה הבאה זאת לא ממש אפשרות.
לפי מה שאני קורא באתרים של הסלטיקס הם מאוד מעוניינים לראות אותו בליגת הקיץ ובמחנה אימונים שלהם וההנחה היא שאם לא בבוסטון הוא יעבור לשחק בקבוצת יורוליג.
רק שלא יגמור כמו בר בגרמניה
סמל אישי של משתמש
DavidSheriff9
קיבל.ה  140 לייקים

עם כל הצער שבדבר אני מקווה שאתה צודק, בהנחה שנקבל עליו סכום לא מבוטל שמאפשר לסגור סגל יחסית איכותי ומאוזן (בדומה למה שהוקיץ׳ כתב)
ארדיטי
קיבל.ה  108 לייקים

neno כתב: 06 יוני 2021, 19:58
או כמו מוטי בננה, בציריך.
הפוסט קיבל לייק אחדFrenzy
אדום אש
קיבל.ה  76 לייקים

אין שום קו דמיון לא בין השחקנים ולא בין הסיטואציות שלהם, ככה שאין סיבה לחשוב ככה.
Pumba
קיבל.ה  102 לייקים
יצירת קשר:

אדום אש כתב: 07 יוני 2021, 14:20

אין שום קו דמיון לא בין השחקנים ולא בין הסיטואציות שלהם, ככה שאין סיבה לחשוב ככה.
בר נתן עונה שהייתי מגדיר כיפה לשחקן בגילו דאז
ממש לא מה שקורה עם ים, שנותן עונה של ישראלי בכיר בגיל 20(?)
כל מה שאני כותב פה לא מייצג את דעתי או כל מנטרה הגיונית ובעלת תפיסה למציאות בכלל
טוויטר זה השדים החדש
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
DavidSheriff9
קיבל.ה  140 לייקים

מתקרב מתקרב..
לא מת עליו אבל ביחס למה שאנחנו צריכים הוא לגמרי אחת האופציות הטובות.
נוטה לשוב לארץ: הפועל ת"א פנתה לאיתי שגב
האדומים מעוניינים להחתים את שחקנה של גראבלין הצרפתית
https://www.sport5.co.il/articles.aspx? ... cID=370807
סמל אישי של משתמש
Hapoelian
קיבל.ה  408 לייקים

DavidSheriff9 כתב: 14 יוני 2021, 12:26 מתקרב מתקרב..
לא מת עליו אבל ביחס למה שאנחנו צריכים הוא לגמרי אחת האופציות הטובות.
נוטה לשוב לארץ: הפועל ת"א פנתה לאיתי שגב
האדומים מעוניינים להחתים את שחקנה של גראבלין הצרפתית
https://www.sport5.co.il/articles.aspx? ... cID=370807
מסכים איתך. השוק הישראלי מאוד מצומצם והוא נחשב לגבוה "בכיר" יחסית ועם זה צריך לעבוד לצערנו.
It's 1991 and I refuse to come wack
הוקיץ'
קיבל.ה  3826 לייקים

שחקן אנדרייטד בעיני.
אמנם מאוד מוגבל התקפית, אבל ריבאונדר טוב ושחקן הגנה מצוין. בתור ישראלי זה חשוב.
Pegasus
קיבל.ה  171 לייקים

שגב לעומת קופברג זה חתיכת שידרוג!
לא הסנטר הכי מוכשר אבל בהחלט יכול לתת מנוחה של 15 דקות לסנטר זר.
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

Pegasus כתב: 14 יוני 2021, 18:38 שגב לעומת קופברג זה חתיכת שידרוג!
לא הסנטר הכי מוכשר אבל בהחלט יכול לתת מנוחה של 15 דקות לסנטר זר.
עם איך שקופרברג נראה כשהיה אצלנו, קשה לא להיות חתיכת שדרוג.
מצד שני אני חושש שנצטרך את שגב* לפחות ל-15 דקות בחלק מהמשחקים ולא בטוח שהוא מספיק טוב לזה.

*אני מניח שיהיה זר אחד שיכול לשחק 5 וגם בשבילו בטח כבר אין תקציב מאוד גדול
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

שגב לגמרי טוב ל15 דקות. הוא 5 רמות מעל קופרברג.
קופרברג חצי מהזמן נראה כאילו הוא בקושי יודע לשרוך את הנעליים
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  850 לייקים

קופרברג אלוף בלעשות פאול + עבירה
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
DavidSheriff9
קיבל.ה  140 לייקים

קופרברג הוא לא מדד לשום דבר חיובי שקשור לכדורסל.
חבל שהתבזבז
(אמנם הרבה יותר טוב מרועי ניצן, אבל עדיין, לא שחקן)
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

ההודעות פה מצחיקות... שגב לא "מחליף" של קופרברג ולא שחקן של 15 דקות.
בעונה שעברה (19/20) הוא היה אחד הישראלים המובילים בליגה ולמעשה הוביל את כל הישראלים בליגה במדד לדקה.

אם הוא יחתום אני מניח שהוא יהיה אחד משלושה גבוהים ברוטציה, יחד עם טוקוטו ועוד 4-5 זר.
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

יובל כתב: 15 יוני 2021, 05:44 ההודעות פה מצחיקות... שגב לא "מחליף" של קופרברג ולא שחקן של 15 דקות.
בעונה שעברה (19/20) הוא היה אחד הישראלים המובילים בליגה ולמעשה הוביל את כל הישראלים בליגה במדד לדקה.

אם הוא יחתום אני מניח שהוא יהיה אחד משלושה גבוהים ברוטציה, יחד עם טוקוטו ועוד 4-5 זר.
היית סומך עליו ל-25 דקות למשחק?
סמל אישי של משתמש
יובל
קיבל.ה  1270 לייקים

לא יודע אם הוא יקבל 25 דקות למשחק (שוב, אם וכאשר יחתום), מניח שיותר באיזור ה-20-22 (אם הזר הגבוה הנוסף חוץ מטוקוטו לא יהיה נפילה), אבל מה יש לא לסמוך עליו?
אילו גבוהים ישראלים בכלל יותר טובים ממנו? ג'ייק כהן שבארץ רק מכבי יכולה לעמוד בסכומים שלו, רומן סורקין שאני מניח שימצא את עצמו בעונה הבאה בירושלים או מכבי, ואולי קליין.
הפוסט קיבל לייק אחדהפועל
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

מניח שמצבו הבריאותי אחרי העונה האחרונה יכול ליצר איזשהי דאגה לגבי כמה אפשר לסמוך עליו, לא יודע מה המצב בנושא...
BigBaller
קיבל.ה  119 לייקים

יובל כתב: 15 יוני 2021, 09:27 לא יודע אם הוא יקבל 25 דקות למשחק (שוב, אם וכאשר יחתום), מניח שיותר באיזור ה-20-22 (אם הזר הגבוה הנוסף חוץ מטוקוטו לא יהיה נפילה), אבל מה יש לא לסמוך עליו?
אילו גבוהים ישראלים בכלל יותר טובים ממנו? ג'ייק כהן שבארץ רק מכבי יכולה לעמוד בסכומים שלו, רומן סורקין שאני מניח שימצא את עצמו בעונה הבאה בירושלים או מכבי, ואולי קליין.
אתה צודק אבל הייתי מוסיף אולי את זלמנסון לרשימה
שליחת תגובה