כל הטעויות העונה

מועצת הכדורסל של אוהדי הפועל
לזכרו של אורי שלף ז"ל, ממיסדי עמותת הפועל אוסישקין
שליחת תגובה
הוקיץ'
קיבל.ה  3828 לייקים

חשבתי שיהיה נחמד למנות את כל הטעויות העונה, סתם כדי לעשות סדר בראש ולהבין איך הגענו עד הלום.
מרבית הטעויות היו מקצועיות פרופר, אבל היו גם 2 טעויות גדולות מבחינת התנהלות - ההתמהמויות בהחלפת זאנה והחלפת יורק. לדעתי כל אחת מהן עלתה לנו במשהו כמו 2 משחקים. זה בגדר פשע, על אחת כמה וכמה בעונה כזו.

לגבי טעויות מקצועיות, יש המון.
זה התחיל עוד בקיץ עם ההחתמה של זאנה על משכורת מנופחת. אני חיבבתי את זאנה בעונה שעברה ובעיני היה לו חלק גדול בייצוב הקבוצה, אבל הוא לא שווה את הסכומים שהוא מקבל וזה סנדל אותנו בטירוף בבניית הקבוצה.
הבאה הייתה החתמת למון. אני כבר שנים עוקב אחרי למון ורציתי שיביאו אותו להפועל, עוד כשהיה נו ניים בג'י ליג. עם השנים הוא הפך לאחד השחקנים הטובים בג'י ליג ואחרי סיום עונה מצוין במדי שיקאגו הוא הפך לשחקן יקר. כאמור אני מאוד אהבתי אותו, אבל צריך להגיד שלא היה לו כמעט ניסיון אירופי והמעט שהיה לא היה חיובי. החתמת שחקן כזה בתור הזר המרכזי שלך זה הימור גדול מדי (אם כי אני צריך להיות כנה פה ולהגיד שזה לא משהו שחשבתי עליו בקיץ). בנוסף, גם אם הוא היה מתברר כהצלחה, צריך להגיד שהחתמת שחקן עם קליעה כל כך רעה זו התאמה מאוד בעייתית לשאר הסגל שנבנה (את זה דווקא כן אמרתי בקיץ).
הטעות הבאה הייתה החתמת דיבלר. זה נכון שהחתימו קודם את קוק ואיתו המצב היה קצת טוב יותר, אבל בעיני זו הייתה טעות גם. אני חשבתי שצריך להביא שחקן בסגנון של ג'ורדן סווינג. שחקן שגם נותן קליעה, אבל גם מנהל משחק, שומר, חודר, מייצר לעצמו ולאחרים וכו'. הבעיה הייתה שכל כך נבהלו מהיעדר הקליעה בקבוצה (ואיך שזה דפק אותנו בעונה הקודמת) שחשבו אך ורק על קליעה. כמובן שטעות לא פחות גדולה מהחתמת דיבלר הייתה השארתו לעונה שלמה למרות שהיה על חוזה קאט ויכלו לחתוך אותו בלי עלויות.
טעות גדולה נוספת בעיני הייתה החתמת ג'יימס יאנג. לא ההחתמה בפני עצמה כי יאנג שחקן מצוין שאני מאמין שעוד יתרום הרבה, אלא שעשו זאת על אף שהיה ברור כמה קשה הבעיה בקו האחורי וכמה יורק מזעזע. גם אם בסופו של דבר יביאו רכז (ואם כן, על חשבון מי?), זה עדיין יהיה שנים מאוחר מדי.
בתווך היו כל מיני חצאי טעויות. ההחתמה של יורק לדוגמה היא כזו מכיוון שהוא לא רכז. למה חצי טעות? כי בעיני אם הוא היה בינגו הקבוצה הייתה משתפרת משמעותית על אף חוסר היכולת שלו לרכז. אפשר גם במובן מסוים להגיד את זה על ההחתמה של טילמן כי היא משאירה אותנו בבלאגן מבחינת עמדות, אם כי טילמן שחקן מצוין ואני יכול להבין את הרצון לקפוץ על ההזדמנות עם שחקן כזה.
אני בכוונה משאיר את ההשאלה של בריסקר בחוץ כי זו לא טעות בעיני. גם כי הוא היה לא טוב בעונה שעברה ולא היה יסוד לחשוב שהוא יהיה טוב העונה, וגם כי במצב כזה הוא היה הגארד הרביעי ברוטציה ואני בספק עד כמה הוא יכל לבוא לידי ביטוי בסיטואציה הזו.

מה לגבי החלטות טובות? ההחתמה של ברטי היא כמובן כזו. גם ההבאה של טוקוטו באמצע העונה והחתמתו לעונה נוספת. אני מאמין שאלמלא היה נפצע היינו במקום אחר היום. ההחתמה של ג'ונס כמובן. בגדול מעט, מעט מדי.

וזה חבל. באמת חשבתי שאנחנו נמצאים במקום אחר היום. אחרי שחתכנו את מנקו הרגשתי שסוג של החלפנו דיסק בנוגע להתנהלות ושהבינו שם את טעויות העבר. בעונה שעברה באמת שלא הייתה לי טיפת ביקורת לגבי ההתנהלות. כל המהלכים היו במקום ובזמן ומבחינתי היה שם קצת חוסר מזל עם הזרים בתחילת העונה שמנע מאיתנו להצליח יותר. למרות זאת הגיבו מהר ועשו את החילופים הנכונים (גם בזרים וגם בעמדת המאמן) ששיפרו את המצב. גם אחרי החזרה מהקורונה עשו החתמות מצוינות שכמעט והביאו אותנו להישג ענק.
לצערי, זה מרגיש לי כאילו הלכנו שנים אחורה וכרגע (ללא קשר לאיך שהעונה הזו תסתיים) אני מאוד פסימי לגבי עתיד המועדון הזה.
purvis short
קיבל.ה  109 לייקים

אני מפריד בין טעויות, לבין התנהלות שהיא גרועה ולי נראית כבר חסרת תקנה. ולדעתי זה מה שהוביל את הפועל למצב של סכנת ירידה כזאת.
טעויות: יש הרבה. ההשארה של שוכמן, השחרור של בריסקר, אלה דברים שקורים, קרו ויקרו. להרבה קבוצות. אלה לא דברים שמובילים אותך למצב הזה. גם ההחתמה של למון בקיץ היא טעות. אבל שוב, קורה לקבוצות. לא משהו יוצא דופן שאתה מביא זר לא מתאים. אפילו סיפור דיבלר. טעות. לא על זה אתה יורד ליגה.

בעיני יש שלושה דברים מרכזיים, שגרמו יותר מכל למצב:

1. העובדה שהיה, לפחות לי, ברור, חודש לפני העונה, שהקבוצה חלשה מאוד, הולכת להתרסקות, ולמרות זאת פתחו את העונה בהרכב הזה - זה משהו שלא ניתן לקבל בשום צורה. אני משוכנע שאם היו מחליפים את למון (שוב, ההחתמה שלו זה משהו אחד, העובדה שלמרות שראו שזה לא זה, לא החליפו את השחקן הכי חשוב בקבוצה, בעיני זו שערוריה מקצועית) ברכז ברמה - היית מסתדר. לא שהיית בצמרת, אבל אין סרט שהיית במצב של ירידה.

2. סיפור זאנה. שוב, אני לא רואה מצב שבאף קבוצה בליגה דבר כזה היה קורה. אין מצב שהרצליה הייתה נתקעת חודש וחצי בלי גבוה זר. ולא נס ציונה ולא קבוצה אחרת. אין על זה מחילה. אני מצטער. זה לא משהו שהוא "טעות". זה משהו עקום, בסיסי, במועדון. שכבר לא נראה שיכול להשתנות.

3. סיפור הרכז. שבעיני הוא מצביע יותר מהכל על איך המועדון הזה נראה. הפועל הקבוצה היחידה בליגה שאין לה רכז זר (כרגיל, ממציאים את הגלגל) ולמרות שזה ברור כשמש שחובה רכז, כבר ממחזור 4 בערך, ולמרות שהיו בלי סוף חלונות הזדמנויות, הפועל הביאה פורוורדים, וגייב יורקים, ושחקנים לעמדה שלוש. כל העמדות האפשריות חוץ מהעמדה שהיא הכי צריכה. אני לא מקבל שזו "טעות". זו לא טעות. זה ניהול מקצועי שלא מתאים לרמות האלה ולא יתאים לעולם. אני לא רואה את זה משתנה או משתפר. זה משהו עקום מהבסיס. ולכן אין לי שום אמון בכך שהאנשים הנוכחיים ישנו במשהו. והלוואי שאני טועה.
אגב, עכשיו שוב יש פגרה של 10 ימים שבה אפשר להביא רכז.
גרשון גולומב
קיבל.ה  לייק אחד

אתה חוזר כל הזמן על המנטרה של רכז זר.

שתי קבוצות בליגה בחלק העליון של הטבלה מובלות על ידי שחקן ישראלי לא זר.

ההיסטוריה גם מוכיחה חוסר נחיצות בכזה (אבי בן שימול באילת?). תסתכל על באר שבע שאין לה רכז זר קלאסי גם בראשון פארגו הוא רכז זר בעיקר על הנייר (מי שמנהל את המשחק הוא מונרו).

כל רגע אתה (ואחרים) מחפשים את הדיפולט מנטרה הבאה. פעם זה זאנה, פעם זה דיבלר, עכשיו רכז זר זה מה שיציל אותנו. גם. גארי טיילור ועבדול גאדי לא היו מצילים את הקבוצה כרגע.

הקבוצה נכנסתי לסחרור סטייל הרצליה לפני שנתיים. מביאים עוד שם ועוד שם אבל הקבוצה לא מאומנת מתחילת השנה, נבנית טלאי על טלאי עם הרכב חדש כל שבוע. וחלקכם כרגיל מוציא תסכולים על המקום הנכון ותולים את התקוות בגרב הבאה שאבי זילברמן ישלוף מהמגירה.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

גרשון גולומב כתב:אתה חוזר כל הזמן על המנטרה של רכז זר.

ההיסטוריה גם מוכיחה חוסר נחיצות בכזה (אבי בן שימול באילת?). תסתכל על באר שבע שאין לה רכז זר קלאסי גם בראשון פארגו הוא רכז זר בעיקר על הנייר (מי שמנהל את המשחק הוא מונרו).

כל רגע אתה (ואחרים) מחפשים את הדיפולט מנטרה הבאה. פעם זה זאנה, פעם זה דיבלר, עכשיו רכז זר זה מה שיציל אותנו. גם. גארי טיילור ועבדול גאדי לא היו מצילים את הקבוצה כרגע.

הקבוצה נכנסתי לסחרור סטייל הרצליה לפני שנתיים. מביאים עוד שם ועוד שם אבל הקבוצה לא מאומנת מתחילת השנה, נבנית טלאי על טלאי עם הרכב חדש כל שבוע. וחלקכם כרגיל מוציא תסכולים על המקום הנכון ותולים את התקוות בגרב הבאה שאבי זילברמן ישלוף מהמגירה.
איפה היית עד עכשיו גרשון!
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
purvis short
קיבל.ה  109 לייקים

גרשון גולומב כתב: 17 מרץ 2021, 08:40 אתה חוזר כל הזמן על המנטרה של רכז זר.

נכון שאין חובה להביא רכז זר כדי להצליח. אפשר גם בלי. וכמובן שאפשר להיכשל גם עם רכז זר. העניין הוא שמתחילת העונה זועק לשמיים שלהפועל יש בעיה קשה של מישהו שייצור מהקו האחורי. גייב יורק לא מייצר כלום, והקו האחורי שלך חלש מאוד בתחום הזה לבאר שבע יש רכז זר, אמיר בל, שהוא לא מרשים. אבל יש לה את קיילב אגאדה, שמסוגל לייצר הרבה ומכדרור. דבר שאין בהפועל. קשה מאוד בכדורסל היום להצליח בלי שחקנים שמייצרים מהקו האחורי.
לגבי עבדול גאדי, הוא לא שחקן מרשים ולא כוכב, אבל אני חושב ששחקן כזה היה עוזר מאוד להפועל העונה. היה מנהל את המשחק, משחרר את ים מדר לעמדה 2, והופך את כל האחרים לטובים יותר. ואייאיזאה טיילור ועוד איך היה עוזר לך. כי הוא גארד שמייצר מכדרור, חודר, קולע לא רע מבחוץ. יש לו אחד על אחד ברמה גבוהה. היה משדרג אותך מאוד.
אגב, עם השורה האחרונה שלך אני מסכים: המועדון כרגע בסחרור שמאוד מזכיר את הרצליה של לפני שנתיים.
purvis short
קיבל.ה  109 לייקים

וכל הקבוצות בחלק העליון מובלות על ידי רכז זר/קומבו זר העונה. בלי יוצאת מהכלל:
מכבי (וילבקין, דורסי)
אילת (רגלנד - לדעתי הרכז הכי טוב העונה בליגה)
ירושלים (קריימר, ג'קובן בראון)
הפועל חיפה (קינן אוואנס, שחקן אדיר)
גלבוע גליל (תומאסון, שזה בול השחקן שהיה צריך ליד מדר, ותראה כמה הוא עוזר ליפתח זיו)
חולון (טיירוס מגי, וגם האריס הוא קומבו גארד שמוביל כדור ומייצר)
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

לדעתי ההחלפה של קסטריטיס בפרנקו זה הטעות הכי גדולה בפער.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

מי זה אבי זילברמן?
אינתי עומרי, הפועל.
BigBaller
קיבל.ה  119 לייקים

האם להחלטות בתחילת העונה יש קשר להשתתפות שלנו בליגת האלופות? מרגיש שמנסים לסגור סגל מוקדם בשביל זה
purvis short
קיבל.ה  109 לייקים

האדום הצורר כתב: 17 מרץ 2021, 10:49 מי זה אבי זילברמן?
סוכן שחקנים
ADOM
קיבל.ה  164 לייקים

האדום הצורר כתב: 17 מרץ 2021, 10:49 מי זה אבי זילברמן?
הוא סוכן שחקנים וגם של כמה מאמנים
beny
קיבל.ה  247 לייקים

purvis short כתב: 17 מרץ 2021, 07:36 אני מפריד בין טעויות, לבין התנהלות שהיא גרועה ולי נראית כבר חסרת תקנה. ולדעתי זה מה שהוביל את הפועל למצב של סכנת ירידה כזאת.
טעויות: יש הרבה. ההשארה של שוכמן, השחרור של בריסקר, אלה דברים שקורים, קרו ויקרו. להרבה קבוצות. אלה לא דברים שמובילים אותך למצב הזה. גם ההחתמה של למון בקיץ היא טעות. אבל שוב, קורה לקבוצות. לא משהו יוצא דופן שאתה מביא זר לא מתאים. אפילו סיפור דיבלר. טעות. לא על זה אתה יורד ליגה.

בעיני יש שלושה דברים מרכזיים, שגרמו יותר מכל למצב:

1. העובדה שהיה, לפחות לי, ברור, חודש לפני העונה, שהקבוצה חלשה מאוד, הולכת להתרסקות, ולמרות זאת פתחו את העונה בהרכב הזה - זה משהו שלא ניתן לקבל בשום צורה. אני משוכנע שאם היו מחליפים את למון (שוב, ההחתמה שלו זה משהו אחד, העובדה שלמרות שראו שזה לא זה, לא החליפו את השחקן הכי חשוב בקבוצה, בעיני זו שערוריה מקצועית) ברכז ברמה - היית מסתדר. לא שהיית בצמרת, אבל אין סרט שהיית במצב של ירידה.

2. סיפור זאנה. שוב, אני לא רואה מצב שבאף קבוצה בליגה דבר כזה היה קורה. אין מצב שהרצליה הייתה נתקעת חודש וחצי בלי גבוה זר. ולא נס ציונה ולא קבוצה אחרת. אין על זה מחילה. אני מצטער. זה לא משהו שהוא "טעות". זה משהו עקום, בסיסי, במועדון. שכבר לא נראה שיכול להשתנות.

3. סיפור הרכז. שבעיני הוא מצביע יותר מהכל על איך המועדון הזה נראה. הפועל הקבוצה היחידה בליגה שאין לה רכז זר (כרגיל, ממציאים את הגלגל) ולמרות שזה ברור כשמש שחובה רכז, כבר ממחזור 4 בערך, ולמרות שהיו בלי סוף חלונות הזדמנויות, הפועל הביאה פורוורדים, וגייב יורקים, ושחקנים לעמדה שלוש. כל העמדות האפשריות חוץ מהעמדה שהיא הכי צריכה. אני לא מקבל שזו "טעות". זו לא טעות. זה ניהול מקצועי שלא מתאים לרמות האלה ולא יתאים לעולם. אני לא רואה את זה משתנה או משתפר. זה משהו עקום מהבסיס. ולכן אין לי שום אמון בכך שהאנשים הנוכחיים ישנו במשהו. והלוואי שאני טועה.
אגב, עכשיו שוב יש פגרה של 10 ימים שבה אפשר להביא רכז.
בקשר ל-1 ו-2, אומנם לאוהד מהצד זה נראה כמצב מאד בעייתי, אבל צריך לראות את התמונה הגדולה, והרקע הכלכלי.

א. הקבוצה מושכת גירעון של לפחות 2 מיליון ש"ח שבשנים קודמות גלגלה אותו בין השאר על ידי מכירה מוקדמת של מינויים.

ב. העונה - הקורנה ברקע, אין מכירת כרטיסים - 2.5 מיליון ש"ח, גם הספונסרים לא ממהרים להעביר את התחייבותם - הם גם בתקופת קורונה, ידידיה שבעבר עזר לגשר בהלוואות או בערבות להלוואות על פערי תזרים מחוץ לקבוצה.
גם הבטחת המדינה למענקים עדיין הייתה "על העץ".

ג. אז מניח שכולם ידעו שהקבוצה חלשה בתחילת העונה, אבל קיוו שאולי ישתפרו, וגם לגבי זאנה בהתחלה היו הערכות שיחזור לשחק. אבל מצב התזרים גרם למשיכת זמן.
צריך לזכור, בקבוצות כמו הרצליה יש את רקנטי שעוזר שאין ברירה, בנס-ציונה לוחצים על העירייה, אבל לקבוצת אוהדים אין אבא, וכאשר יש התגייסות כספית כללית של האוהדים, השורה התחתונה היא כמה עשרות אלפי שקלים בלבד במקרה הטוב.

ד. כאשר ברקע לקבלת ההחלטות האלו, השנים הקודמות לימדו שהעונה מתחילה באמת בפברואר - כך שיהיה הרבה זמן לתקן, כמו שהיה בלא מספר עונות שהתחילו רע.

בקשר ל-3 זו כנראה הטעות הבעייתית ביותר. עם רכז ברמה גבוהה כנראה היינו במקום אחר, אבל ייתכן שזה קשור להבטחות שניתנו או לא ניתנו, למשפחת מדר לגבי מעמדו בקבוצה.

ודרך אגב, גם ההחלטה שקופרברג הוא מחליף ראוי לעמדה 5, הן לאור התצוגה שלו בעבר והן לאור ההיסטוריה שלו בקבוצות קודמות, הייתה גם טעות יקרה.
גרשון גולומב
קיבל.ה  לייק אחד

purvis short כתב: 17 מרץ 2021, 09:26 וכל הקבוצות בחלק העליון מובלות על ידי רכז זר/קומבו זר העונה. בלי יוצאת מהכלל:
מכבי (וילבקין, דורסי)
גלבוע גליל (תומאסון, שזה בול השחקן שהיה צריך ליד מדר, ותראה כמה הוא עוזר ליפתח זיו)
זה שיש רכזים זרים טובים בליגה ומובילים ממדר, אף אחד לא חולק את זה. השאלה אם עכשיו זה הזמן להזיז אותו הצידה? שכל שבוע משנים הרכב, אין טיפת המשכיות ויצירה של כימיה קבוצתית. גם אם תביא עכשיו את הכוכב/קוסם שאתה מייחל לו, מדר לא יכול לשחק 2. ראינו את זה שהוא שיחק ליד למון, אין לו מושג מה לעשות בלי הכדור. אתה סתם מנטרל שחקן של 16 נקודות עבור אותו קוסם. עדיין הקוסם החדש ייתקל באותה בעיה של מדר. עד ג'יימס יאנג הוא הסקורר היחיד בקבוצה והוא צריך ליצור יש מאין (מתעלם מטילמן כי הקבוצה לא משחקת עליו וכרגע בעיקר אוסף נקודות זבל).

אז הפכת שחקן של 16 נקודות לגיל בני, חוץ מלשרת איזה יצר נקמה לא מובן זה לא ישרת כלום.

בחלק מהסגלים שציינת אתה מחטיא לגמרי. הבעיה הראשונה התחילה בבניית הסגל הקיץ שקסטריטיס הלך הפוך ממה שהלך בסוף העונה שעברה ובמקום ליצור תלכיד הגנתי, קוהרנטי לוחץ שילמו המון כסף לזאנה (שבנפילה אתלטית חדה) והחתימו כזרים את למון ודיבלר (עוד שני שחקני הגנה חלשים). זה בדיוק הפוך מבאר שבע שזאת הדוגמא הכי טובה להסתכל עליה. בלי הרבה תקציב הם מצליחים שנתיים רצוף ליצור זהות הגנתית מאוד מאובחנת שגם בלי רכז זר (ירום הודו) וגם שקיילב אגאדה פצוע (וחזר לכושר טוב רק במשחק האחרון) הם מצליחים לגרד נצחונות. זה המודל, זה הפספוס של בניית הסגל השנה.

הרצליה השתפרה לא מהרגע שגאדי הגיעה. היא השתפרה מהרגע שהיידגר הגיע ועל הדרך העיפה את הגארד כוכב הערס שלה והעבירה את ניהול המשחק לקוטי קלארק.

ירושלים וראשון גם לא דוגמאות טובות. קריימר נחות מבר טימור וג'ייקובן מזמן הפך לבדיחה עצובה. אנשים פה בפורום הם היחידים שמחזיקים מגארי טיילור. ראשון חיפשה להיפטר ממנו ולא בכדי. שחקן טיפש, חלש פיזית ושומר רע כפליים ממדר.
purvis short
קיבל.ה  109 לייקים

אבל המטרה שלי היא הפוכה. אני משוכנע שעוד גארד יוצר ליד מדר יעשה טוב למדר. יעזור לו. ומדר יהיה יותר טוב. גם הקבוצה תרוויח. גם יוריד ממנו קצת עומס בניהול המשחק, ייאפשר לו לקבל החלטות יותר טובות. תסתכל על יפתח זיו. שנים נחשב לכישרון ענק שעושה מספרים והקבוצות שלו לא ממריאות. ואז שמו לידו את תומאסון וזיו משחק מעולה וגם הקבוצה מנצחת. יש לך גם את הדוגמא של העונה שעברה. כשים שיחק ליד דייויס והנרי, שני גארדים יוצרים, הוא היה נהדר והקבוצה הצליחה. מהלך כזה לדעתי הוא גם לטובת מדר אישית.
לגבי הרצליה, אין ספק שהיידגר נהדר. אבל אני אומר לך, גם מאנשים בקבוצה שם שאני בקשר איתם, הם מצביעים על גאדי כאחד הגורמים החשובים למהפך שם (וגאדי לא איזה כוכב גדול. רכז סולידי).
לגבי בניית הקבוצה העונה - מסכים איתך לחלוטין
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

לא צריך "רכז".
צריך 2 שיהיה מסוגל להוביל כדור. לקבל החלטות ולייצר מצבים.
BigBaller
קיבל.ה  119 לייקים

גרשון גולומב כתב: 17 מרץ 2021, 18:32
purvis short כתב: 17 מרץ 2021, 09:26 וכל הקבוצות בחלק העליון מובלות על ידי רכז זר/קומבו זר העונה. בלי יוצאת מהכלל:
מכבי (וילבקין, דורסי)
זה שיש רכזים זרים טובים בליגה ומובילים ממדר, אף אחד לא חולק את זה. השאלה אם עכשיו זה הזמן להזיז אותו הצידה? שכל שבוע משנים הרכב, אין טיפת המשכיות ויצירה של כימיה קבוצתית. גם אם תביא עכשיו את הכוכב/קוסם שאתה מייחל לו, מדר לא יכול לשחק 2. ראינו את זה שהוא שיחק ליד למון, אין לו מושג מה לעשות בלי הכדור. אתה סתם מנטרל שחקן של 16 נקודות עבור אותו קוסם. עדיין הקוסם החדש ייתקל באותה בעיה של מדר. עד ג'יימס יאנג הוא הסקורר היחיד בקבוצה והוא צריך ליצור יש מאין (מתעלם מטילמן כי הקבוצה לא משחקת עליו וכרגע בעיקר אוסף נקודות זבל).

אז הפכת שחקן של 16 נקודות לגיל בני, חוץ מלשרת איזה יצר נקמה לא מובן זה לא ישרת כלום.

בחלק מהסגלים שציינת אתה מחטיא לגמרי. הבעיה הראשונה התחילה בבניית הסגל הקיץ שקסטריטיס הלך הפוך ממה שהלך בסוף העונה שעברה ובמקום ליצור תלכיד הגנתי, קוהרנטי לוחץ שילמו המון כסף לזאנה (שבנפילה אתלטית חדה) והחתימו כזרים את למון ודיבלר (עוד שני שחקני הגנה חלשים). זה בדיוק הפוך מבאר שבע שזאת הדוגמא הכי טובה להסתכל עליה. בלי הרבה תקציב הם מצליחים שנתיים רצוף ליצור זהות הגנתית מאוד מאובחנת שגם בלי רכז זר (ירום הודו) וגם שקיילב אגאדה פצוע (וחזר לכושר טוב רק במשחק האחרון) הם מצליחים לגרד נצחונות. זה המודל, זה הפספוס של בניית הסגל השנה.

הרצליה השתפרה לא מהרגע שגאדי הגיעה. היא השתפרה מהרגע שהיידגר הגיע ועל הדרך העיפה את הגארד כוכב הערס שלה והעבירה את ניהול המשחק לקוטי קלארק.

ירושלים וראשון גם לא דוגמאות טובות. קריימר נחות מבר טימור וג'ייקובן מזמן הפך לבדיחה עצובה. אנשים פה בפורום הם היחידים שמחזיקים מגארי טיילור. ראשון חיפשה להיפטר ממנו ולא בכדי. שחקן טיפש, חלש פיזית ושומר רע כפליים ממדר.
אני לא מסכים שמדר הסקורר היחיד בקבוצה, טימור סקורר ברמתו או טוב ממנו(טימור - 13.6 נק' ב54% מ2 ו39% ל3 ב29 דקות למשחק עם 9.9 זריקות לעומת מדר - 15.9 נקודות ב49% ל2 ו35% לשלוש עם 12.5 זריקות למשחק ו32 דקות למשחק, חמישי בליגה במדד הזה והישראלי היחיד בטופ 10). דבר נוסף הוא שאם רוצים כימיה קבוצתית זה בדיוק הזמן להגיד למדר רגע, יש פה עוד שחקנים.

בקשר לקיילב אגאדה לבאר שבע 9 ניצחונות כאשר 8 מהם כאשר ב8 מהם הוא שיחק והניצחון היחיד שבו לא שיחק היה משחק נגד הרצליה.
אני אגב אוהב מאוד את בר אבל אני לא בטוח שהוא טוב מקרמר ולא חושב שגייקובן בראון בדיחה עצובה. הם עדיין במקום ה3. אני כן מסכים בנוגע להרצליה שפרנק גיינס היה בעייתי שם וקוטי קלארק מעולה.

אני חושב שבהפועל ספציפית בולט חוסר במשחק קבוצתי יותר.
ADOM
קיבל.ה  164 לייקים

משחק של חולון היום מול הטורקים רואים כמה חסר להפועל שחקן כמו סק הנרי.
הפוסט קיבל לייק אחדBigBaller
סמל אישי של משתמש
רדנקו
קיבל.ה  634 לייקים

גרשון גולומב כתב: 17 מרץ 2021, 18:32
מכבי (וילבקין, דורסי)

בהתחלה חשבתי שיש פה מישהו שקצת מבין כדורסל.
ואז הגעתי להשוואה בין קריימר לבר והקביעה שבראון הוא בדיחה עצובה.
כנראה שטעיתי.
BigBaller
קיבל.ה  119 לייקים

ADOM כתב: 17 מרץ 2021, 21:43 משחק של חולון היום מול הטורקים רואים כמה חסר להפועל שחקן כמו סק הנרי.
לא כל כך אהבתי אותו פה אבל זה ששחקנים מצליחים מחוץ להפועל לא חדש לי(או לא ממצים את הפוטנציאל לפחות)
ADOM
קיבל.ה  164 לייקים

BigBaller כתב: 17 מרץ 2021, 22:55
ADOM כתב: 17 מרץ 2021, 21:43 משחק של חולון היום מול הטורקים רואים כמה חסר להפועל שחקן כמו סק הנרי.
לא כל כך אהבתי אותו פה אבל זה ששחקנים מצליחים מחוץ להפועל לא חדש לי(או לא ממצים את הפוטנציאל לפחות)
על פניו באמת צירוף מקרים שמעיד כנראה על גישת הנהלה לא בריאה במסרית ובהתנהלות מול השחקנים שלא בעלי היסטוריה (גדלו במועדון). מראש לא נותנים לשחקנים תחושת מחוייבות של המועדון לשחקן וזמן התאקלמות עם שקט נפשי.
ADOM
קיבל.ה  164 לייקים

ADOM כתב: 17 מרץ 2021, 23:52
BigBaller כתב: 17 מרץ 2021, 22:55
על פניו באמת צירוף מקרים שמעיד כנראה על גישת הנהלה לא בריאה במסרית ובהתנהלות מול השחקנים שלא בעלי היסטוריה (גדלו במועדון). מראש לא נותנים לשחקנים תחושת מחוייבות של המועדון לשחקן וזמן התאקלמות עם שקט נפשי.
מועדון בליגת העל צריך לדעת לקלוט את הזר בארץ, ללוות אותו בעזרה בצרכי היום יום עם איש קשרי חוץ נקרא לזה, לגבי שחקנים ישראליים זה קצת יותר פשוט כביכול אבל דווקא בהם צריך לפתח תחושת שייכות ואופק ארוך טווח ותמריצים. על פניו כמתבונןן מהצד נראה שנופלים בדברים הקטנים האלה של תשומת לב ושלא דורש משאבים גדולים.
הוקיץ'
קיבל.ה  3828 לייקים

אין שום תעלומה גדולה לגבי הסיפור עם סק הנרי.
שחקן מצוין שהגיע אלינו בכושר טוב ונתן שני משחקים מעולים לפני פגרת הקורונה. אחרי פגרת הקורונה חזר בכושר קליעה מזעזע ולא הצליח לפגוע מבחוץ. העונה הוא שוב חזר לקליעה המצוינת שאפיינה אותו כל הקריירה.
עדיין היה שחקן טוב סך הכל, אבל אין ספק שכושר הקליעה הרע שלו מנע מאיתנו עלייה לפיינל פור.
שליחת תגובה