חדשות מהזווית הפלסטינית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

בני12 כתב: 28 יולי 2022, 10:35
its-sick כתב: 28 יולי 2022, 10:33איך מחליטים שמישהו מחבל לפני שהורשע?
רק כשיודעים שאחוזי ההרשעה הם 100% בלי קשר לכמות ואיכות הראיות.
העצור הנוכחי טוען שלא הוא בצע את הרצח ?
שהיתה טעות בזיהוי ?
בינתיים רק הוגש כתב אישום בבית משפט צבאי (!). עדיין לא היה דיון בו הוצגה עמדת ההגנה.
אבל זה לא משנה, דרך קבע לא נותנים להגנה של נאשמים פלסטינים לראות את הראיות גם במהלך המשפט כי "זה סודי".
אין כאן הליך של משפט הוגן בו אפשר להתגונן.
הרשעה בטוחה בכל מקרה, אף אחד לא אכפת לו מה אומר הנאשם.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

חחח
מדהים לראות איך אתם יוצאים מגדרכם על מנת לגונן על מחבל שיצא לרצוח ישראלים וירה למוות באזרח ישראלי בעת שגונן על ארוסתו
טוב, זה כנראה לא חמור כמו עקירת עצי זית
כמה מזל שאתם אולי אולי, אולי, שמינית מנדט
הפוסט קיבל לייק אחדAsafasraf
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אני לא מגן עליו. אין לי מושג אם זה הוא או לא הוא. מאד ייתכן וזה כן הוא, אבל אין לי איך לדעת כשאף פעם אין משפט צדק.
אין לי אמונה במערכת המשפט הצבאית, ובכל מערכת משפט שאינה נותנת להגנה גישה לראיות.
הבעיה פה היא עם השיטה. גם אם זה כן הוא, צריך שהוא יורשע בהליך הוגן, וזה אף פעם לא קורה.

ובגלל שאין הליך הוגן, ידוע ב 100% שהוא יורשע, ולכן אין הבדל אם הורסים את הבית לפני או אחרי ההרשעה.
כבר לא טורחים אפילו שתהיה מראית עין שהרסו בית רק למשפחות של מי שהורשע.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 28 יולי 2022, 08:31 חשוב לציין שבעולם האמת והמציאות אלאור אזריה לא הורשע במשהו שקשור לטרור
שוקינגלי זה כי הוא לא מחבל
הבט,
לפלסטינים אין מדינה ואין צבא, וכמובן שישראל לא תאפשר שיהיה כזה. המקבילה שלהם לצבא הם אנשים שנלחמים על החירות שלהם. מהותית, בלי הגדרות ציוניות, אלה הם דברים מקבילים.
עכשיו, אחת מהשתיים, או שתקרא גם להם חיילים, או שתקרא לכל חיילי צה"ל מחבלים. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה...
אבל ישראל יכולה: כך נוח לה- אם חיל פלסטיני עשה משהו הוא מחבל, ואם חיל ישראלי עשה את אותו דבר הוא לא מחבל.
ברור אם כך, שחיל צה"ל לעולם לא יורשע בפעילות טרור, גם אם יעשה משהו שבמהותו הוא בדיוק כמו שעשה הפלסטיני.

אבל כל זה זניח לעניין העיקרי, שאליו אתה כמובן לא מתייחס(וכרגיל תופס איזה קצה חוט כדי להציק):
לא מוסרי ולא חוקי להטיל על הורים או בני משפחה עונש, בגלל פשע שעשה בן משפחה אחר. זה עוול ואכזריות, ועושים אותה רק לפלסטינים ולא ליהודים. לזה אתה מוכן להתייחס?
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Red Or Dead כתב: 28 יולי 2022, 10:46 חחח
מדהים לראות איך אתם יוצאים מגדרכם על מנת לגונן על מחבל שיצא לרצוח ישראלים וירה למוות באזרח ישראלי בעת שגונן על ארוסתו

חחחח!!!1111

תגיד, צריך היה להרוס להורים שלו את הבית, או שזו עוולה?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

איציק אני לא אמרתי בשום שלב שאותו בחור הוא מחבל אבל, לא התייחסתי לזה למען האמת
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מטלי, היחיד מבינינו שקרא ללוחם שפגע בלוחם אחר מחבל זה אתה.
ואותי ממש לא מעניין אם אתה קורא להם חיילים חמושים לוחמים או אנאערף, ברגע שיש לך נשק אתה fair game, בטח אם בחרת להשתמש בו. וזה נכון בכל מקום בעולם.

ועל כן, גם אזריה וגם הבחור שהוא רצח הם לא מחבלים כי שניהם פגעו באדם שלקח חלק פעיל במאבק מלחמתי, ו"בעת מילוי תפקידו"

ואני לגמרי תופס קצה חוט כדי להציק, אבל אני עושה את זה ספציפית איתך, כי -
1. טינפת עליי ובחרת שלא להתנצל למרות שנתתי לך את האופציה.
2. אתה משתמש כל הזמן במילים אמת ומציאות אבל בפועל משקר פה לא מעט, אני מרגיש חובה מוסרית להזהיר את קוראי הפורום מפני השרלטנות שלך. ככל הנראה הייתי נמנע מלעשות את זה אם לא נקודה אחת.

לגבי פרקטיקת הריסת הבתים וכי ביקשת יפה, קודם כל אני די בטוח שהיסודות החוקיים שלה הם בחוקי המנדט ולא אצל הנאצים אז ייתכן מאוד שהטקסט שהבאת לא מזמן הוא בולשיט.
אבל לעניין, באופן כללי אני חושב שזה לא מוסרי להרוס בית של חפים מפשע כמובן, אם בוחרים בפרקטיקה הזו כדי להעניש זה בעיניי פסול מהיסוד ואין לי שום הצדקה.
לעומת זאת, אם בוחרים בה כדי "להרתיע" זה מעט שונה, כי לפעמים צריך לעשות דברים לא מוסריים כדי למנוע / להשיג דברים אחרים.
אבל, וזה אבל גדול, אם אכן הסיפור הןא הרתעה, על המערכת להוכיח מעבר לכל ספק שאותה פרקטיקה אכן משיגה את מטרתה. כל עוד הדבר הזה לא ברור ב100% אז כל עניין ההרתעה הוא מכבסת מילים כשבפועל מדובר בענישה.
מכיוון שאני לא מאמין שזה עובד, ואני בטח לא מאמין שיש הוכחות שזה עובד, אני מאמין שהדבר פסול.
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

אדום מטלי כתב: 28 יולי 2022, 11:03

חחחח!!!1111

העוולה היחידה כאן היא לצאת עם נשק חם ולירות למוות באדם חף מפשע תוך כדי שהוא מגונן על ארוסתו
מכיוון שאותו מחבל ידע שכאשר אתה יוצא לרצוח יהודים, הבית שלך לא ישאר על קנו, ההורים יכולים לבוא בטענות רק לפרא האדם אותו גידלו
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 28 יולי 2022, 11:20 מטלי, היחיד מבינינו שקרא ללוחם שפגע בלוחם אחר מחבל זה אתה.
אם אנחנו מתייחסים לשניהם כלוחמים, אז יוצא שאזריה הרג שבוי פצוע. זה לא פשע מלחמה פר אקסלנס?
מעניין שהעונש בישראל על פשע מלחמה כל כך נמוך, כמעט בחינם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אכן פשע מלחמה, אבל אני לא בטוח כמה הוא נמוך השוואתית, וספציפית למדינת ישראל יש אחריות שילוחית גדולה יותר ממדינות אחרות אז גם אם הוא נמוך יותר יש לזה הצדקה במידה מסוימת
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

לא הבנתי, לישראלים יש תירוץ רשמי ומסודר לביצוע פשעי מלחמה? איפה זה נקבע?

דבר שני, ואיפה ומתי נגבתה האחריות השילוחית הזאת? מתי ישראל שילמה את המחיר שאתה מדבר עליו?
אגב, כשעלו פה קולות שהאשימו את מדינת ישראל באחריות קולקטיבית לפשעים האלה, לא זכור לי שהצטרפת לקריאה להטיל אחריות כזאת, אלא להיפך - סיפרת לנו סיפורים על המזכ"לית (או משהו כזה, אשמח אם תסביר לי סוף סוף).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 28 יולי 2022, 11:20 מטלי, היחיד מבינינו שקרא ללוחם שפגע בלוחם אחר מחבל זה אתה.
ואותי ממש לא מעניין אם אתה קורא להם חיילים חמושים לוחמים או אנאערף, ברגע שיש לך נשק אתה fair game, בטח אם בחרת להשתמש בו. וזה נכון בכל מקום בעולם.

ועל כן, גם אזריה וגם הבחור שהוא רצח הם לא מחבלים כי שניהם פגעו באדם שלקח חלק פעיל במאבק מלחמתי, ו"בעת מילוי תפקידו"

ואני לגמרי תופס קצה חוט כדי להציק, אבל אני עושה את זה ספציפית איתך, כי -
1. טינפת עליי ובחרת שלא להתנצל למרות שנתתי לך את האופציה.
2. אתה משתמש כל הזמן במילים אמת ומציאות אבל בפועל משקר פה לא מעט, אני מרגיש חובה מוסרית להזהיר את קוראי הפורום מפני השרלטנות שלך. ככל הנראה הייתי נמנע מלעשות את זה אם לא נקודה אחת.

לגבי פרקטיקת הריסת הבתים וכי ביקשת יפה, קודם כל אני די בטוח שהיסודות החוקיים שלה הם בחוקי המנדט ולא אצל הנאצים אז ייתכן מאוד שהטקסט שהבאת לא מזמן הוא בולשיט.
אבל לעניין, באופן כללי אני חושב שזה לא מוסרי להרוס בית של חפים מפשע כמובן, אם בוחרים בפרקטיקה הזו כדי להעניש זה בעיניי פסול מהיסוד ואין לי שום הצדקה.
לעומת זאת, אם בוחרים בה כדי "להרתיע" זה מעט שונה, כי לפעמים צריך לעשות דברים לא מוסריים כדי למנוע / להשיג דברים אחרים.
אבל, וזה אבל גדול, אם אכן הסיפור הןא הרתעה, על המערכת להוכיח מעבר לכל ספק שאותה פרקטיקה אכן משיגה את מטרתה. כל עוד הדבר הזה לא ברור ב100% אז כל עניין ההרתעה הוא מכבסת מילים כשבפועל מדובר בענישה.
מכיוון שאני לא מאמין שזה עובד, ואני בטח לא מאמין שיש הוכחות שזה עובד, אני מאמין שהדבר פסול.
בוא נסגור ראשית את עניין "מחבל":
גם אצלי המילה הזו לא במילון, אלא אם יש צורך להציב מראה בפני ציונים שהמציאו אותה או משתמשים בה לתועלתם.
מה שאני כתבתי היה בתגובה ל RED OR DEAD, שהצדיק הריסה של בית של אנשים, בגלל שהבן שלהם "מחבל". לכן הבאתי דוגמאות של יהודים, שעל פי הגדרת מעשיהם הם 'מחבלים' (למעט העובדה שהם יהודים). אם אתה מקבל את מה שהסברתי קודם, בעניין הגדרת מחבל/חיל – ונראה שאתה מקבל - אז אתה מסכים איתי שיש הקבלה בין המקרים, ואו שקוראים לשניהם מחבלים, או שלאף אחד מהם לא. מה היה חשוב לך להתעלם לגמרי מהקונטסט של התגובה שלי, ולהגיד שאזריה לא מחבל, ושאני שקרן?

לעניין האישי:
אם הסיבה שאתה 'תופס קצה חוט כדי להציק' היא כדי להתנקם בי על טינוף שעשיתי לך – זה מובן (אבל קצת ילדותי). אני לא זוכר על איזה חוויה שלך אתה מדבר, וממה אתה כל כך פגוע, אבל גם לא יכול להכחיש, לפעמים אני לא מספיק מקפיד על נחמדות. אני חושב שזה טפשי להשקיע אנרגיה בנקמנות, אז אם אני יכול לעזור לך לפתור את זה, אשמח.

בנוסף, אתה בטובך דואג מאד שאנשים לא יתבלבלו מהשקרים והמניפולציות שלי.
בדרך כלל כשאני כותב על מציאות ועובדות, אני מביא אסמכתאות לדברים שלי. לרוב מהסטוריונים, חוקרים, הרבה פעמים מאנשים בשטח, זכורים לי הרבה מקרים שהבאתי ציטוטים מתוך ארכיונים ויומנים של מנהיגים ציוניים מהרבה תקופות, כדי להוכיח טענות שלזכרוני התווכחת עליהם. אני לא ממציא כלום (הייתי אומר שאני יותר מנגיש מידע שאנשים לא מכירים ולא רוצים להכיר).

אני אמשיך להשאיר למשתמשים כאן לבחון בעצמם ולהחליט אם אני משקר או לא.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 28 יולי 2022, 11:54 לא הבנתי, לישראלים יש תירוץ רשמי ומסודר לביצוע פשעי מלחמה? איפה זה נקבע?

דבר שני, ואיפה ומתי נגבתה האחריות השילוחית הזאת? מתי ישראל שילמה את המחיר שאתה מדבר עליו?
אגב, כשעלו פה קולות שהאשימו את מדינת ישראל באחריות קולקטיבית לפשעים האלה, לא זכור לי שהצטרפת לקריאה להטיל אחריות כזאת, אלא להיפך - סיפרת לנו סיפורים על המזכ"לית (או משהו כזה, אשמח אם תסביר לי סוף סוף).
כמו שאמרתי פעם קודמת, אין לי כוונה לדון איתך אם אתה בוחר להמציא עלי סיפורים.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Red Or Dead כתב: 28 יולי 2022, 11:28

חחחח!!!1111

העוולה היחידה כאן היא לצאת עם נשק חם ולירות למוות באדם חף מפשע תוך כדי שהוא מגונן על ארוסתו
מכיוון שאותו מחבל ידע שכאשר אתה יוצא לרצוח יהודים, הבית שלך לא ישאר על קנו, ההורים יכולים לבוא בטענות רק לפרא האדם אותו גידלו
כלומר,
לדעתך היה צריך להרוס את הבית של ההורים של ברוך גולדשטיין, והם היו יכולים לבוא בטענות לפרא אדם שהם גידלו?
לדעתך היה צריך להרוס את הבית של עמית סגל, והמשפחה הייתה יכולה לבוא בטענות לאבא הפרא אדם שלהם?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 28 יולי 2022, 12:10
teknoboy כתב: 28 יולי 2022, 11:54 לא הבנתי, לישראלים יש תירוץ רשמי ומסודר לביצוע פשעי מלחמה? איפה זה נקבע?

ביקשתי כבר כמה פעמים, כולל בהודעה המצוטטת, שתסביר לי במילים פשוטות מה טענת אז.
אתה מסרב באופן קבוע, אז לצערי אני נשאר עם מה שאני זוכר.
אשמח שתבהיר מה הייתה הבעיה שבגללה פסלת את הדוח.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מטלי, כדי לרענן את זכרונך -
"אתה ממשיך לחזור על המנטרות שלך. לגבלס זה עבד, כי היו מולו עדר של בורים. לך זה לא יעבוד, לפחות לא כאן. נסה במרכז הליכוד."

כמו שאמרתי אז, אם תתנצל אני אשכח לך את זה מיד, אני ממש רחום, מכיוון שבחרת לא להתנצל הבנתי שאתה עומד מאחורי הדברים, ועל כן אתה לא ראוי שאתייחס אליך בכבוד, אין פה קשר לנקמנות , בדיוק כמו אנשים שקוראים לחברים פורום אחרים אנטישמיים.

ואני ממש לא מסכים אתך שאין דבר כזה מחבל, ואני חושש ש"הוצאת המילה מהמילון" היא דרך להלבין פשעים נוראיים.

ולטעון שהציונים המציאו את המילה מחבל זה קורע, תמשיך כך שלפחות נהנה.

ושוב, אם אתה משקר אני מרגיש צורך להדגיש את זה, גם בלי קשר לקונטקסט.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 28 יולי 2022, 12:18

לא פסלתי את הדוח, אני לא יכול "להגן" על משהו שלא טענתי.

הסברתי שדיווח שקרי של אירועי מאי שעבר השפיעו על אופי הדוח, ספציפית על החלק של בתוך גבולות 67, מטלי בתגובה אמר שאירועי מאי זניחים או משהו כזה, ואז הראיתי לו שהיה להם נתח משמעותי מאוד, וכנקודה בהסבר הזה ציינתי שזה שיש מזכלית חדשה בשנה האחרונה של הדוח, והיא מצוטטת בדיווח שלו כמה פעמים, מחזק את הטיעון שהשנה האחרונה של הדוח, ובפרט אירועי מאי, הם חלק מאוד מרכזי בו( והיו עוד 4 טענות אחרות אם אני זוכר נכון).
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 28 יולי 2022, 12:29

הסברתי שדיווח שקרי של אירועי מאי שעבר השפיעו על אופי הדוח, ספציפית על החלק של בתוך גבולות 67, מטלי בתגובה אמר שאירועי מאי זניחים או משהו כזה, ואז הראיתי לו שהיה להם נתח משמעותי מאוד, וכנקודה בהסבר הזה ציינתי שזה שיש מזכלית חדשה בשנה האחרונה של הדוח, והיא מצוטטת בדיווח שלו כמה פעמים, מחזק את הטיעון שהשנה האחרונה של הדוח, ובפרט אירועי מאי, הם חלק מאוד מרכזי בו( והיו עוד 4 טענות אחרות אם אני זוכר נכון).
זאת תירוץ קצת מוזר להתעלמות מהדוח.
כל הטענות שם מגובות בצורה מאוד מפורטת. אם יש לך טענות מהותיות זה יהיה נחמד.
טענות מהסוג של "אירוע X תופס נפח לא סביר בעיניי מהטקסט" או "נראה לי שנוכחותו של אדם Y בארגון שינתה את הדוח" אינן רלוונטיות למה שכתוב בדוח עצמו.
תסביר איפה הדוח טועה. איזה עובדות שהוא מציג אינן נכונות בעצם? איזו פרשנות אינה תקפה? מה גורם לך לחשוב שמה שכתוב שם לא מדויק?

לגבי הטענה הספציפית שלך, שהם קובעים שיש אפרטהייד בגבולות 67 על סמך אירועי מאי, להלן תמצית הטענה שלהם בנושא:
In Israel, which the vast majority of nations consider being the area defined by its pre-1967 borders, the two tiered-citizenship structure and bifurcation of nationality and citizenship result in Palestinian citizens having a status inferior to Jewish citizens by law. While Palestinians in Israel, unlike those in the OPT, have the right to vote and stand for Israeli elections, these rights do not empower them to overcome the institutional discrimination they face from the same Israeli government, including widespread restrictions on accessing land confiscated from them, home demolitions, and effective prohibitions on family reunification.
אני לא ממש רואה איך זה קשור למאי 2021, אלא אם הכוונה שלך היא שבאופן כללי אירועי אותו חודש הבליטו והדגישו את הפערים הממוסדים בין קבוצות אתניות בישראל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ואם אתה חושד שההאשמה באפרטהייד מוטה בגלל אירועי מאי, להלן דוח מקביל, של ארגון ישראלי, שקובע את אותו דבר בדיוק רק בשנת 2020.
https://www.yesh-din.org/%D7%94%D7%9B%D ... %A4%D7%A8/
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 28 יולי 2022, 11:38
אם אנחנו מתייחסים לשניהם כלוחמים, אז יוצא שאזריה הרג שבוי פצוע. זה לא פשע מלחמה פר אקסלנס?
רף הענישה במקרה הספציפי הזה נמוך כי הוא "רק" וידא הריגה ולא הרג שבוי חי.
הפלסטיני כבר היה בשלבי גסיסתו האחרונים ולפי אחת מטענות ההגנה כבר היה מת כשאזריה ירה בו (שזה סותר טענה אחרת של ההגנה שאזריה ראה תנועה של יד אבל ככה זה עוכרי דין).
Red Or Dead
קיבל.ה  228 לייקים

אדום מטלי כתב: 28 יולי 2022, 12:16

חחחח!!!1111

כלומר,
לדעתך היה צריך להרוס את הבית של ההורים של ברוך גולדשטיין, והם היו יכולים לבוא בטענות לפרא אדם שהם גידלו?
לדעתך היה צריך להרוס את הבית של עמית סגל, והמשפחה הייתה יכולה לבוא בטענות לאבא הפרא אדם שלהם?
וואטאבאוטיזם קלאסי
התשובה היא כן, גם טרור יהודי צריך להיות מגונה ומטופל ביד קשה, ואין לי בעיה שיהרסו בית של יהודי שיצא לרצוח פלסטינים חפים מפשע
ובכל זאת יש הבדל אחד מאד משמעותי - אי אפשר בכלל להתחיל להשוות את היקף הטרור היהודי כלפי אזרחים פלסטינים, לעומת היקף הטרור הפלסטיני כלפי אזרחים יהודים
עצם העובדה שאתה מביא שני אירועים מלפני 30 ו40 שנה, לעומת מאות מקרים שאפשר להביא מהצד השני בלי ללכת רחוק מדי, מסביר משהו על הפרופורציות בין הצדדים
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

חחחח!!!1111

כלומר,
אם, כמו ש-D&3 כתב, ההריסה היה יוצרת הרתעה אז אולי היה כדאי לשקול את זה (ליהודים וערבים).
מכיוון שלפי דוחות עבר של מערכת הבטחון ההריסה לא מייצרת הרתעה אלא רק רצון לנקמה אין בזה שום טעם
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

D&3 כתב: 28 יולי 2022, 12:25 מטלי, כדי לרענן את זכרונך -
"אתה ממשיך לחזור על המנטרות שלך. לגבלס זה עבד, כי היו מולו עדר של בורים. לך זה לא יעבוד, לפחות לא כאן. נסה במרכז הליכוד."

כמו שאמרתי אז, אם תתנצל אני אשכח לך את זה מיד, אני ממש רחום, מכיוון שבחרת לא להתנצל הבנתי שאתה עומד מאחורי הדברים, ועל כן אתה לא ראוי שאתייחס אליך בכבוד, אין פה קשר לנקמנות , בדיוק כמו אנשים שקוראים לחברים פורום אחרים אנטישמיים.

ואני ממש לא מסכים אתך שאין דבר כזה מחבל, ואני חושש ש"הוצאת המילה מהמילון" היא דרך להלבין פשעים נוראיים.

ולטעון שהציונים המציאו את המילה מחבל זה קורע, תמשיך כך שלפחות נהנה.

ושוב, אם אתה משקר אני מרגיש צורך להדגיש את זה, גם בלי קשר לקונטקסט.
אוקי..
הסתקרנתי לראות במה מדובר, אז הלכתי למקור.
אתה הרבית בזמנו לחזור על שקרים, פעם אחר פעם, וזו פרקטיקה שחלק מן המאזינים 'קונה אותה' ובסופו של דבר מאמין שהדברים הם אמת. זו שיטה שמיוחסת לגבלס, והצליחה מאד למשרד הפרופוגנדה הנאצי, ולכן אמרתי "לגבלס זה עבד". אני כמובן התכוונתי להשוות את הפרקטיקה, ולא את האדם.
אתה משום מה בחרת לראות בכך שאני חושב שאתה עצמך גבלס או אולי נאצי, ומזה נעלבת. נראה לי מגוחך, ואין שום קשר לכוונות שלי כמובן, אבל מכיון שהבנת משהו שלא התכוונתי אליו בכלל ונפגעת, אני שמח להתנצל על זה.

גם לא ראיתי שביקשת שם שאתנצל, אבל בסדר... מוטב מאוחר.
תודה על הרחמנות, אגב.
נערך לאחרונה על ידי אדום מטלי ב 28 יולי 2022, 13:39, נערך פעם 1 בסך הכל.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

Red Or Dead כתב: 28 יולי 2022, 13:31
כלומר,
וואטאבאוטיזם קלאסי
התשובה היא כן, גם טרור יהודי צריך להיות מגונה ומטופל ביד קשה, ואין לי בעיה שיהרסו בית של יהודי שיצא לרצוח פלסטינים חפים מפשע
ובכל זאת יש הבדל אחד מאד משמעותי - אי אפשר בכלל להתחיל להשוות את היקף הטרור היהודי כלפי אזרחים פלסטינים, לעומת היקף הטרור הפלסטיני כלפי אזרחים יהודים
עצם העובדה שאתה מביא שני אירועים מלפני 30 ו40 שנה, לעומת מאות מקרים שאפשר להביא מהצד השני בלי ללכת רחוק מדי, מסביר משהו על הפרופורציות בין הצדדים
הענין הוא שמי שרוצה להרוג ערבים לא צריך להיות מחבל יהודי מספיק לו להתגייס לצה"ל ושם הוא יכול למצוא דרכים "חוקיות" לעשות את זה.
ולכן אי אפשר להשוות מספרית בין המקרים אלא אם אתה סופר גם כל הרג של פלסטיני חף מפשע בידי צה"ל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 28 יולי 2022, 13:31
הפלסטיני כבר היה בשלבי גסיסתו האחרונים ולפי אחת מטענות ההגנה כבר היה מת כשאזריה ירה בו (שזה סותר טענה אחרת של ההגנה שאזריה ראה תנועה של יד אבל ככה זה עוכרי דין).
גם אני חשבתי שהעונש היה נמוך בגלל זה, אבל נכתב פה שזה בגלל שלמדינת ישראל יש "יותר אחריות שילוחית" (בעיני בית המשפט הצבאי, כנראה, או משהו כזה).
ואם הנרצח\הרוג\ירוי היה זקוק לטיפול רפואי, כמו שאתה כותב, אני לא בטוח שזאת נסיבה מקלה, מה גם שהיורה היה דווקא מוסמך לספק סיוע כזה וכו' וכו'.
בכל מקרה, זאת הייתה הערת אגב לטענה שזה אירוע בין לוחמים (בפועל זה היה אירוע בין לוחם לבין שבוי פצוע, לשיטת מי שקוראים לו לוחם).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בני12 כתב: 28 יולי 2022, 13:33
כלומר,
אם, כמו ש-D&3 כתב, ההריסה היה יוצרת הרתעה אז אולי היה כדאי לשקול את זה (ליהודים וערבים).
מכיוון שלפי דוחות עבר של מערכת הבטחון ההריסה לא מייצרת הרתעה אלא רק רצון לנקמה אין בזה שום טעם
קודם כל, המשפט האחרון שאמרת.
בנוסף, גם אם ההריסה יוצרת הרתעה, אצל יהודים וערבים, לא כדאי לשקול את זה. זה לא מוסרי להעניש אף אדם בעולם על מה שעשה אדם אחר, וזה גם לא חוקי לפי החוק הבינלאומי, ולא בכדי.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 28 יולי 2022, 13:35
גם אני חשבתי שהעונש היה נמוך בגלל זה, אבל נכתב פה שזה בגלל שלמדינת ישראל יש "יותר אחריות שילוחית" (בעיני בית המשפט הצבאי, כנראה, או משהו כזה).
ואם הנרצח\הרוג\ירוי היה זקוק לטיפול רפואי, כמו שאתה כותב, אני לא בטוח שזאת נסיבה מקלה, מה גם שהיורה היה דווקא מוסמך לספק סיוע כזה וכו' וכו'.
בכל מקרה, זאת הייתה הערת אגב לטענה שזה אירוע בין לוחמים (בפועל זה היה אירוע בין לוחם לבין שבוי פצוע, לשיטת מי שקוראים לו לוחם).
אני מניח שההתייחסות לזה כאירוע בין לוחמים היתה כי קודם לכן הפלסטיני תקף חיילי צה"ל ונורה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 28 יולי 2022, 13:42

אני מניח שההתייחסות לזה כאירוע בין לוחמים היתה כי קודם לכן הפלסטיני תקף חיילי צה"ל ונורה.
אני מבין שגם אתה חושב שמדובר בהרג של שבוי פצוע, כלומר בפשע מלחמה פר אקסלנס.
באמת מעניין העניין הזה של "רף הענישה" הישראלי על פשעי מלחמה. ממש מחזק את הטענה "אין צורך בבית משפט בין לאומי, אנחנו כבר נטפל בזה לבד".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

Red Or Dead כתב: 28 יולי 2022, 13:31
כלומר,
וואטאבאוטיזם קלאסי
זה לא וואטאבואטיזם קלאסי.זה לא וואטאבואטיזם בכלל. אני מאיץ בך לבדוק את משמעות המונח.
אני לא מדבר על הריסת בית של אדם שרצח, אלא על הריסת בית של קרובי משפחה שלו. האם לדעתך צריך להרוס את ביתם של הוריו של ברוך גולדשטיין? את ביתם של הורי הרוצחים בדומא?
ענה בבקשה בכן ולא.

אני מביא דוגמאות של מחבלים יהודיים שהם לא חיילים, שאני מניח שגם אתה מודה שהם עבריינים, רק כדי שתתייחס ישירות לסוגיה של ענישה של אנשים חפים מפשע על עוונות בני משפחותיהם, ולא תוכל לברוח למחוזות אחרים.

בעניין הפרופורציות המספריות: כמו שכבר כתבתי, מחבל=חיל, ולכן כל קרבנות צה"ל הם קרבנות הטרור של מדינת ישראל.
ואכן אי אפשר להשוות את היקף הטרור הישראלי כלפי אזרחים פלסטיניים. מספר קרבנות הטרור הישראלי בקרב הפלסטיניים ב-30 שנה האחרונות גדול בהרבה ממספר קרבנות הטרור הישראלים.
זה נכון באופן כללי על כל התקופה, וזה נכון גם לכל שנה בנפרד. במילים אחרות - כל שנה ב-30 שנה האחרונות נהרגו יותר פלסטינים, לרוב הרבה יותר, מאשר יהודים ישראלים (לדעתי חוץ משנה מסוימת באמצע שנות ה-90). לתשומת לבך.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב: 28 יולי 2022, 13:43
באמת מעניין העניין הזה של "רף הענישה" הישראלי על פשעי מלחמה. ממש מחזק את הטענה "אין צורך בבית משפט בין לאומי, אנחנו כבר נטפל בזה לבד".
אם אזריה היה מגיע לזירה כמה דקות מאוחר יותר כבר לא היה לו במי לירות כך שלהגדיר את הפלסטיני כשבוי פצוע זה מאד מאד גבולי ולכן למרות שזה נופל תחת ההגדרה
של פשע מלחמה רף הענישה היה נמוך
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אדום מטלי כתב: 28 יולי 2022, 10:43 אפשר בבקשה לקבל הגדרה של מחבל?
אם אפשר, הגדרה אובייקטיבית (ככל האפשר, שלא יכללו בה מילים שקשורות בגזע/דת/אתנו מסוים).
בנוסף, הייתי מבקש לקבל ההגדרה לטרור, עם אותן מגבלות.
מישהו??
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

אדום מטלי כתב: 28 יולי 2022, 13:52
אם אפשר, הגדרה אובייקטיבית (ככל האפשר, שלא יכללו בה מילים שקשורות בגזע/דת/אתנו מסוים).
מישהו??
ההגדרה הקלאסית:
טרור הוא טקטיקה של מאבק אלים, המופנה בעיקר כלפי אזרחים, לשם השגת מטרות פוליטיות
אבל חשוב לזכור ש:
טרור הוא מונח עמום ועצם הגדרתו היא מעשה פוליטי שיש לו השלכות על הלגיטימציה של הפעולה, על מעמדה המשפטי ועל היכולת להתמודד עם התופעה. כיום, נעשה במילה טרור שימוש לא מובחן, ונדמה שהיא משמשת מילה נרדפת לכל מקרה של רוע. באופן כללי, המונח 'טרור' נוגע ל"שימוש שיטתי ומכוון או איום להשתמש באלימות כדי להשיג מטרות פוליטיות", אולם הגדרה פשוטה זו אינה מכילה היבטים בעייתיים של התופעה (למשל, כלפי מי הפעולה מכוונת), והיא כללית מכדי להבחין בין מעשי טרור ובין צורות אחרות של אלימות פוליטית, כמו מהפכה, מרד ומלחמת גרילה.

מצד אחד נראה שאין קושי לזהות מהו מעשה טרור, שכן "מה שנראה כמו מעשה טרור, פוגע ומאיים כמו טרור הוא טרור". מצד אחר יש אי-הסכמה בין מדינות וארגונים בינלאומיים בנוגע לשאלה מה נכלל תחת הכותרת טרור ומה לא נחשב פעולת טרור, אלא סוג אחר של אלימות פוליטית. לעיתים מעשים דומים נקראים בשמות שונים בהתאם לצדדים הפועלים. פעולות שמכונות בצד אחד פעולות טרור מוגדרות בצד האחר מאבק לגיטימי לשחרור לאומי, ומי שנחשב טרוריסט בצד אחד מועלה על נס כלוחם חופש בצד השני.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בני12 כתב: 28 יולי 2022, 13:51
teknoboy כתב: 28 יולי 2022, 13:43
אם אזריה היה מגיע לזירה כמה דקות מאוחר יותר כבר לא היה לו במי לירות כך שלהגדיר את הפלסטיני כשבוי פצוע זה מאד מאד גבולי ולכן למרות שזה נופל תחת ההגדרה
של פשע מלחמה רף הענישה היה נמוך
לא ידעתי שקובעים את העונש של רוצחים לפי תוחלת החיים הצפויה של הנרצח. למדתי משהו חדש, תודה.

אגב, מסקרנות, אתה מנסה להגן על המעשה של אזריה או על המערכת ש"הענישה" אותו?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בני12 כתב: 28 יולי 2022, 14:01
אדום מטלי כתב: 28 יולי 2022, 13:52
מישהו??
ההגדרה הקלאסית:
טרור הוא טקטיקה של מאבק אלים, המופנה בעיקר כלפי אזרחים, לשם השגת מטרות פוליטיות
אבל חשוב לזכור ש:
טרור הוא מונח עמום ועצם הגדרתו היא מעשה פוליטי שיש לו השלכות על הלגיטימציה של הפעולה, על מעמדה המשפטי ועל היכולת להתמודד עם התופעה. כיום, נעשה במילה טרור שימוש לא מובחן, ונדמה שהיא משמשת מילה נרדפת לכל מקרה של רוע. באופן כללי, המונח 'טרור' נוגע ל"שימוש שיטתי ומכוון או איום להשתמש באלימות כדי להשיג מטרות פוליטיות", אולם הגדרה פשוטה זו אינה מכילה היבטים בעייתיים של התופעה (למשל, כלפי מי הפעולה מכוונת), והיא כללית מכדי להבחין בין מעשי טרור ובין צורות אחרות של אלימות פוליטית, כמו מהפכה, מרד ומלחמת גרילה.

מצד אחד נראה שאין קושי לזהות מהו מעשה טרור, שכן "מה שנראה כמו מעשה טרור, פוגע ומאיים כמו טרור הוא טרור". מצד אחר יש אי-הסכמה בין מדינות וארגונים בינלאומיים בנוגע לשאלה מה נכלל תחת הכותרת טרור ומה לא נחשב פעולת טרור, אלא סוג אחר של אלימות פוליטית. לעיתים מעשים דומים נקראים בשמות שונים בהתאם לצדדים הפועלים. פעולות שמכונות בצד אחד פעולות טרור מוגדרות בצד האחר מאבק לגיטימי לשחרור לאומי, ומי שנחשב טרוריסט בצד אחד מועלה על נס כלוחם חופש בצד השני.
אוקי,
לפי ההגדרה הקלאסית, רוב הפעולות של המשטר הצבאי של ישראל (פעולות אלימות, מופנה רק כלפי אזרחים, כדי להשיג מטרות פוליטיות) הן פעולות טרור.
אגב, גם בהגדרה הקלאסית לדעתי הפעולה לא צריכה להיות בהכרח אלימה, אלא זריעת פחד.

מהסיפא ("חשוב לזכור ש"), אין הסכמה על מה ההגדרה של טרור. אני מניח שכשמישהו משתמש כאן במונח טרור הוא לא מסכים עם הפסקה הזו, ויש לטרור משמעות מסוימת אצלו.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כל מחבל הוא טרוריסט וכל טרוריסט הוא מחבל? זה לא הרושם שאני קיבלתי מהתקשורת הישראלית.
מחבלים זה רק ערבים, טרוריסטים זה כל השאר.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

טרור המים וייבוש הפלסטינים בבקעת הירדן, על ידי הצבא והמנתחלים החלאות.

אני תרמתי, מוזמנים גם אתם.

D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 28 יולי 2022, 12:50 ואם אתה חושד שההאשמה באפרטהייד מוטה בגלל אירועי מאי, להלן דוח מקביל, של ארגון ישראלי, שקובע את אותו דבר בדיוק רק בשנת 2020.
אבל זה מדבר על הגדה המערבית, אלא אם פספסתי משהו( ונראה לי שלא כי זה כתוב ממש בפירוש )
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 28 יולי 2022, 12:47
D&3 כתב: 28 יולי 2022, 12:29

זאת תירוץ קצת מוזר להתעלמות מהדוח.
כל הטענות שם מגובות בצורה מאוד מפורטת. אם יש לך טענות מהותיות זה יהיה נחמד.
טענות מהסוג של "אירוע X תופס נפח לא סביר בעיניי מהטקסט" או "נראה לי שנוכחותו של אדם Y בארגון שינתה את הדוח" אינן רלוונטיות למה שכתוב בדוח עצמו.
תסביר איפה הדוח טועה. איזה עובדות שהוא מציג אינן נכונות בעצם? איזו פרשנות אינה תקפה? מה גורם לך לחשוב שמה שכתוב שם לא מדויק?

לגבי הטענה הספציפית שלך, שהם קובעים שיש אפרטהייד בגבולות 67 על סמך אירועי מאי, להלן תמצית הטענה שלהם בנושא:
In Israel, which the vast majority of nations consider being the area defined by its pre-1967 borders, the two tiered-citizenship structure and bifurcation of nationality and citizenship result in Palestinian citizens having a status inferior to Jewish citizens by law. While Palestinians in Israel, unlike those in the OPT, have the right to vote and stand for Israeli elections, these rights do not empower them to overcome the institutional discrimination they face from the same Israeli government, including widespread restrictions on accessing land confiscated from them, home demolitions, and effective prohibitions on family reunification.
אני לא ממש רואה איך זה קשור למאי 2021, אלא אם הכוונה שלך היא שבאופן כללי אירועי אותו חודש הבליטו והדגישו את הפערים הממוסדים בין קבוצות אתניות בישראל.
"לדוג, דו"ח אמנסטי שקבע שיש אפרטהייד גם בתוך גבולות 48, בין היתר בגללי אירועי מאי האחרון"

עשית מעכבר פיל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

D&3 כתב: 28 יולי 2022, 15:38
teknoboy כתב: 28 יולי 2022, 12:50 ואם אתה חושד שההאשמה באפרטהייד מוטה בגלל אירועי מאי, להלן דוח מקביל, של ארגון ישראלי, שקובע את אותו דבר בדיוק רק בשנת 2020.
אבל זה מדבר על הגדה המערבית, אלא אם פספסתי משהו( ונראה לי שלא כי זה כתוב ממש בפירוש )
אז לגבי השטחים אין ויכוח, אני מבין.

עכשיו השאלה היא רק לגבי ישראל הריבונית.
ואתה חושב שהדוח שמצא שגם בישראל הריבונית יש אפרטהייד (כלומר אפליה ממוסדת על רקע אתני) הוא שגוי, ולראיה הוא מתייחס לאירועי מאי 2021?
אני פשוט לא מצליח להבין איך אזכור של אירועים כאלה או אחרים מבטל את שאר הדברים שכתובים בדוח.
אולי סוף סוף תסביר מה הבעיה בדוח במקום לכתוב לי שאני לא מבין מה הבעיה בדוח. כן, אני לא מבין, ואני רוצה להבין. אנא האר את עיניי. תאר לי את המהלך שהם עושים שלא מקובל עליך, את הפרשנות שלא נראית לך סבירה, את הטענות העובדתיות השגויות, מה שזה לא יהיה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אבל כבר עשיתי את זה, אתה פסלת את מה שאני אומר, ואז חזרנו להתחלה תוך כדי שאני נדרש להגן על טענות שמעולם לא טענתי.

יש לי קצת זמן פנוי אז בקצרה-
1. עם הטענה לגבי האפרטהייד בשטחים קשה לי יותר להתווכח, אפשר לנסות לדבר על a b לעומת c, ולהזכיר כל מיני חוקים כאלה ואחרים, אבל זה לא יהיה ענייני במיוחד ויתעלם מהעיקר - יש הפרדה ברורה בכל רובד אפשרי בין יהודי בשטחים ופלסטיני בשטחים. האם זה מתאים בדיוק להגדרה הלא לגמרי ברורה של אפרטהייד? לא מעניין במיוחד.
2. peaceful demonstrators, threw sound and stun
grenades at crowds, dispersed them with excessive force and skunk water, and fired concussion grenades at
worshippers and protesters gathered in the Al-Aqsa mosque compound
פסקה שנייה של התקציר מנהלים( שאזכיר שוב, מתחיל ב on May 1
2021, וזו השנה שמוזכרת בו הכי הרבה), בעיניי מדובר במצג שווא שקרי. אתה לא סבור שכך ולא ברור לי למה, אז אני לא רואה איך אנחנו מתקדמים מפה.
3. אפלייה ממוסדת זה ממש לא מספיק בעיניי בשביל לקיים אפרטהייד, ויותר מזה, לא נראה לי שבשום שלב טענתי שהיא לא קיימת.

ושוב, זה לא מבטל את שאר הדברים שכתובים בדוח, למה אני צריך לחזור על זה?
"לא אמרתי שום דבר על הדוח באופן כללי, לא כתבתי בשום שלב שהדוח מתבסס על משהו כזה או אחר, ועדיין אתה בוחר להכניס לי מילים לפה."
אי שם בפעם הקודמת( נאמר למטלי ).

אתה באמת לא מבין למה השיח הזה שבו פעם אחר פעם אתה ואחרים מכניסים לי מילים לפה הוא מרגיז ומוציא את החשק לקיים דיון?
שליחת תגובה