חתימה על סעיף 14

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
שליחת תגובה
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

האם מומלץ לחתום אחרי 15 שנות עבודה?
מה היתרונות?
ומה החסרונות?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

בהנחה שאתה חותם בתחילת העבודה:
היתרון הוא שהכספים שלך צבורים על שמך גם אם אתה עוזב מרצונך לעבודה אחרת וגם אם החברה פושטת רגל ואין לה איך לשלם פיצויים.
החסרון שהוא אם מפטרים אותך ויש כסף לשלם פיצויים אז אתה מקבל פיצויים לפי מה שנצבר (לפי משכורות נמוכות יותר בתחילת הדרך) במקום לפי שכר אחרון (כנראה הכי גבוה).

היות ואתה כבר עובד הרבה שנים, אז אין לי מושג מה זה אומר לגבי כל השנים בהן לא צברת. מריח לי חשוד. לא תקבל פיצויים לפי משכורת אחרונה כי יש סעיף 14, ולא צברת כסף עד היום.
לך יש את החסרונות משני הצדדים.
אתה צריך סוכן ביטוח שישב עם מקום העבודה שלך וידאג לאינטרסים שלך.
כנראה שהדרך היחידה לאזן היא שיפקידו כרגע כסף, לפי המשכורת כרגע, פיצויים על 15 שנה, ומעכשיו תצבור. לא מצליח לחשוב על דרך הגיונית אחרת מצידך.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

its-sick כתב:בהנחה שאתה חותם בתחילת העבודה:
היתרון הוא שהכספים שלך צבורים על שמך גם אם אתה עוזב מרצונך לעבודה אחרת וגם אם החברה פושטת רגל ואין לה איך לשלם פיצויים.
החסרון שהוא אם מפטרים אותך ויש כסף לשלם פיצויים אז אתה מקבל פיצויים לפי מה שנצבר (לפי משכורות נמוכות יותר בתחילת הדרך) במקום לפי שכר אחרון (כנראה הכי גבוה).

היות ואתה כבר עובד הרבה שנים, אז אין לי מושג מה זה אומר לגבי כל השנים בהן לא צברת. מריח לי חשוד. לא תקבל פיצויים לפי משכורת אחרונה כי יש סעיף 14, ולא צברת כסף עד היום.
לך יש את החסרונות משני הצדדים.
היו שנים כ-4 שנים שההפרשות לפיצויים היו 8.33 מתוך 85 אחוזים מהברוטו.
כבר כמעט 9 שנים ההפרשות לפיצויים הן 8.33 מתוך 95 אחוזים מהשכר ברוטו.
מצד אחד , לא נהוג בחברה שלי גם אם עובד מתפטר לא לשלם לו פיצויים , אבל לך תדע.
מצד שני , לא עדיף להבטיח את תשלום הפיצויים בחתימה על הסעיף הזה רטרואקטיבית גם אם בצידה הפסד כספי כולל מסויים?

סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מה זאת אומרת רטרואקטיבית? לא הפקידו לך כסף עד היום. יפקידו לפי המשכורות הנמוכות יותר לאורך הדרך, בלי שהן צברו ריבית בקרן?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

תראה, צבירת ה"ריבית" בקופת הגמל מפצה אותך על המשכורת הנמוכה בהתחלה. אתה לא צברת שם כלום. המינימום הוא לקבל הפקדה מיידית כרגע לפי השכר הנוכחי בחישוב על כל התקופה.
لا إله
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

its-sick כתב:מה זאת אומרת רטרואקטיבית? לא הפקידו לך כסף עד היום. יפקידו לפי המשכורות הנמוכות יותר לאורך הדרך, בלי שהן צברו ריבית בקרן?
הפקידו באופן מסודר את כל כספי הפיצויים.
יפקידו לאחר חישוב כולל מחדש אני מניח לפי המשכורות הנמוכות.
לדעתך יקחו לי גם את כספי הריבית באופן יחסי לקיזוז?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הבורסה ב 15 שנה האחרונות עלתה בהמון. איך יפצו אותך על זה? הם הרי לא הפקידו לך, אתה לקחת את הסיכון כל השנים בלי תמורה.
עכשיו הבורסה גם יכולה לקרוס, ומה שיפקידו עכשיו יכול ליפול. אתה נדפק פה מכל הכיוונים.
لا إله
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

its-sick כתב:הבורסה ב 15 שנה האחרונות עלתה בהמון. איך יפצו אותך על זה? הם הרי לא הפקידו לך, אתה לקחת את הסיכון כל השנים בלי תמורה.
עכשיו הבורסה גם יכולה לקרוס, ומה שיפקידו עכשיו יכול ליפול. אתה נדפק פה מכל הכיוונים.
אני מנסה להבין (לא בקיא בנושא).
אתה בעצם טוען ,שבגלל שלא היה לי סעיף 14 כל השנים האלו לא הפקידו לי כספי פיצויים?
מה שאני רואה בתלוש השכר אלו לא הפרשות לפיצויים? כי רשום בתלוש הפרשות לפיצויים.
זה לא נהוג בחברות מסודרות להפריש לפיצויים גם אם אין סעיף 14?
מה קורה אם מחר מפטרים אותי , ונניח שלא הפקידו לי כספי פיצויים? אני מקבל את הכסף לחשבון שלי או יכול לבקש להעביר אותו לחסכון הקיים?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אין לי מושג מה הם עשו. ייתכן והם כן הפרישו ליתר בטחון, כדי שיהיה איך לשלם, אבל לא לקרן על שמך ואתה אולי לא צובר על שמך את רווחי קופת הגמל עליהם.
אם מפטרים אותך ואתה לא חתום על 14 אז אתה מקבל פיצויים לפי גובה המשכורת האחרונה, חודש על כל שנה שעבדת.
יש גג של פטור ממס (פר משכורת כזו), אני לא בטוח כמה הוא כרגע כי אני תמיד מפקיד הכל בפנסיה ולא מפריד בין פטור לללא פטור (אני אקבל הטבת מס בקצבת הפנסיה על הסכומים שהיו פטורים ממס).
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
הסבתא של הפועל
קיבל.ה  194 לייקים

מה 15 שנים באותו מקום עבודה??? לא התחלת להצביע בבחירות 2019?? דה נירו, ביאסת.
לפחות תבטיח שתשאל את המנהל מה הוא חושב על סיטואציה שבה אתה חותם ועל סיטואציה בה אתה לא חותם, ואיך כל סיטואציה תשפיע בעתיד.
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

De Niro כתב: 16 מרץ 2021, 12:02
its-sick כתב:הבורסה ב 15 שנה האחרונות עלתה בהמון. איך יפצו אותך על זה? הם הרי לא הפקידו לך, אתה לקחת את הסיכון כל השנים בלי תמורה.
אתה בעצם טוען ,שבגלל שלא היה לי סעיף 14 כל השנים האלו לא הפקידו לי כספי פיצויים?
מה קורה אם מחר מפטרים אותי , ונניח שלא הפקידו לי כספי פיצויים? אני מקבל את הכסף לחשבון שלי או יכול לבקש להעביר אותו לחסכון הקיים?
העניין הוא לא מה קורה אם מפטרים אותך אלא אם אתה מתפטר.
במקרה שאין לך סעיף 14 אזי מקום העבודה יכול להחליט שהוא לא משחרר לך את הפיצויים (הרבה מקומות נותנים אבל זאת לא חובה)
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

בני12 כתב:
De Niro כתב: 16 מרץ 2021, 12:02
העניין הוא לא מה קורה אם מפטרים אותך אלא אם אתה מתפטר.
במקרה שאין לך סעיף 14 אזי מקום העבודה יכול להחליט שהוא לא משחרר לך את הפיצויים (הרבה מקומות נותנים אבל זאת לא חובה)
נכון , ולכן שאלתי אם לא כדאי לי לחתום על הסעיף הזה , ולהבטיח לעצמי את כספי הפיצויים.
שליחת תגובה