הרצאה מעניינת על גנטיקה ו"גזע"

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
שליחת תגובה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
הצטרף: 13 נובמבר 2020, 15:16
קיבל.ה  267 לייקים

במקרה (או שלא) נתקלתי בהרצאה ממש מרתקת על מחקר גנטי של אוכלוסיות עתיקות.
החצי שעה הראשונה מרסקת לחלוטין את התפיסה של "האדם האירופי הלבן", בטח במובן של המושג הזה כגזע ביולוגי מובחן גנטית שהתפתח כתוצאה מברירה טבעית, ואחר כך המרצה עובר לעשות דבר דומה לדרום אסיה (אם כי בצורה קצת פחות חזקה ומרשימה).
אמל"ק: האירופאים הם בעיקר צאצאים של חוואים עתיקים מאזור הרי קווקז (Steppe), קצת של חוואים יותר עתיקים מהמזרח התיכון, וטיפ טיפה של ציידים-לקטים מאירופה.
עוד מסקנה מעניינת: עירוב אוכלוסיות הוא לא תופעה חדשה בכלל, אלא היה קיים וחשוב מאוד מאוד גם בעולם העתיק, וכתוצאה אין אף קבוצה שהיא "טהורה" מבחינה גנטית.יש בחלק של השאלות ותשובות (טיפה יותר משעה לתוך הוידאו) התייחסות ישירה לדיון על "גזע", וכמובן שככל הידוע למדע המצב הוא כמו שתיארתי באשכול המקביל ("גזעים" הם המצאה תרבותית, וגם במידה שיש הבדל בין קבוצות אוכלוסיה הוא זניח ביחס להבדל בין פרטים).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה (note to self)
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
הצטרף: 13 נובמבר 2020, 19:56
קיבל.ה  115 לייקים

teknoboy כתב: 06 מרץ 2021, 16:26 אמל"ק: האירופאים הם בעיקר צאצאים של חוואים עתיקים מאזור הרי קווקז (Steppe), קצת של חוואים יותר עתיקים מהמזרח התיכון, וטיפ טיפה של ציידים-לקטים מאירופה.
עוד מסקנה מעניינת: עירוב אוכלוסיות הוא לא תופעה חדשה בכלל, אלא היה קיים וחשוב מאוד מאוד גם בעולם העתיק, וכתוצאה אין אף קבוצה שהיא "טהורה" מבחינה גנטית.
מה אתה עושה ספויילרים

סתם, הוספתי לרשימת ה-Watch later שלי.
Nie wieder Makkabi
dino
הצטרף: 28 נובמבר 2020, 12:17
קיבל.ה  180 לייקים

היה מישהו שטען גם שהיהודים האשכנזים הם במקור מאזור הקווקז...
שליחת תגובה