למי אתם תורמים באופן קבוע?

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

אולי זה פוסט קצת פריווילגי, אבל אני סטודנט עם ילדה קטנה ומצליח לתרום אז אני מניח שהרוב פה יכולים גם ובטח הרבה מאוד תורמים.

אצלי (ואצל זוגתי אז זה יורד משנינו) זה שקוף, התנועה לאיכות השלטון, החברה להגנת הטבע, לובי 99. אני מתלבט עם להישאר עם זה או להחליף (לתת עוד אין לי..).

אשמח לשמוע רעיונות/ דעות.
עם הזמן הייאוש נעשה יותר נוח
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הכי הרבה לעמותת לתת.
ויקיפדיה כמובן (אני מנסה לתרום לאתר באנגלית, מקווה שיש הבדל לאן הולך הכסף, כי אני לא רוצה לתמוך באתר היודונאצי בעברית).
העין השביעית, שיחה מקומית, בצלם.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

לתנועה למען הפסיכולוגיה הציבורית, לעמותת מחמ"לי.
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

כמה יוצרים בתחום העיצוב הגרפי ומדע נתונים ביוטיוב (דרך פטראון)
בקיבוץ מתרימים אצלנו לעמותה למלחמה בסרטן דומיה אז גם להם
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

תתאבד כבר כתב: 28 פברואר 2021, 11:59 כמה יוצרים בתחום העיצוב הגרפי ומדע נתונים ביוטיוב (דרך פטראון)
יכול להרחיב על מדע נתונים ביוטיוב?
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

לא תורם לאף עמותה באופן קבוע, מידי פעם בקמפיינים של גיוס גדולים
בעיקר תורם ברחובות, בתור אחד שגר בדרום תל אביב אני לא מפסיק להיתקל באנשים שבאמת אין להם כלום ואין אף אחד שלוקח עליהם אחריות, משתדל לתת להם אוכל ציוד שאני לא צריך וגם כסף
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

Frenzy כתב: 28 פברואר 2021, 12:04
תתאבד כבר כתב: 28 פברואר 2021, 11:59 כמה יוצרים בתחום העיצוב הגרפי ומדע נתונים ביוטיוב (דרך פטראון)
יכול להרחיב על מדע נתונים ביוטיוב?
תכל'ס אני מתכוון יותר לתכנות בתחום ולא למדע עצמו (תואר בהנדסת נתונים בעוד 1..2..3.. שנים)
https://www.youtube.com/channel/UC5ktya ... mKB7uX5Piw
יש פה בערך 20 סרטונים של 10-15 דקות שמסבירים דברים מאוד ספציפיים עם הסברים נהדרים
https://www.youtube.com/c/RStudioPBC/videos
כל הרצאה של האדלי וויקהאם (לא רק בערוץ הזה) ועוד דברים טובים אחרים Hadley Wickham

אלה השניים שהתכוונתי שאני תורם/רשום אליהם בתשלום באתרים
יש רבים וטובים אחרים..
זה ערוץ שאני מאוד מחבב שיותר נכנס בקרביים
https://www.youtube.com/c/Eigensteve/videos
ספר שהוא בגדר תנך למי שבתחום של ניתוח/מדע נתונים, שנכתב גם ע"י האדלי וויקהאם:
https://r4ds.had.co.nz/
ואגב בקמפוס IL יש קורס חדש מבוא לניתוח נתונים, בעברית.
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

הפוסט קיבל לייק אחדFrenzy
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

כיום תורם גם כן רק למטרות מזדמנות מדי פעם.
רק מוסיף שאין פה שום עניין של פריבילגיה. מחקרים מראים שבאופן יחסי דווקא עניים תורמים יותר מעשירים
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

הפועל כתב:כיום תורם גם כן רק למטרות מזדמנות מדי פעם.
רק מוסיף שאין פה שום עניין של פריבילגיה. מחקרים מראים שבאופן יחסי דווקא עניים תורמים יותר מעשירים
באופן יחסי פר קפיטה או באופן יחסי מהתקציב?
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

אם אני זוכר נכון ביחס מהתקציב. אבל זה זיכרון עמום
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

הלוואי שמישהו ישכנע אותי למה אני טועה כשאני מסרב לתרום לכל העמותות היותר עשירות רק בגלל שהשכר בכירים שם הוא הזוי
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

עובדיה כתב: 28 פברואר 2021, 23:23 הלוואי שמישהו ישכנע אותי למה אני טועה כשאני מסרב לתרום לכל העמותות היותר עשירות רק בגלל שהשכר בכירים שם הוא הזוי
לא הבנתי. מי אמר לך שאתה טועה?
תבחר לך את המקומות בהם אתה חושב שהתרומה שלך מגיעה באמת למי שצריך אותה, ותתרום שם.
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1632 לייקים

לא תורם לעמותות אחרי שראיתי מה הולך שם בשכר המפלצתי. ולא מכתבות בערוצי הפייק ניוז הישראלים, אלא מידע אישי.

את התרומה שלי אני נותן למסכנים אםן אני רואה ברחוב שלי לפעמים שמחטטים בזבל.
מנקי הרחובות הזקנים ליד הבית שלי...כבר כמה פעמים לפני חגים נתתי לכאלו שאני רואה 100 או 200 שקל ביד.
בימים גשומים גם יורד לתת לו תה חם וסנדביץ'. מרגיש לי הרבה יותר נכון מאשר לממן משכורות מנופחות לאחרים.
יהיה טוב הפועל!
הפוסט קיבל לייק אחדכפיר אדום
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

הגיוני לי שאנשים נוטים לתרום לעמותות מסויימות בהתאם לנסיבות חייהם. מי שקרוב שלו נהרג בתאונת דרכים יתרום לאור ירוק בסבירות גבוהה יותר מאדם אקראי. אצלנו זה הסיפור עם העמותה למלחמה בסרטן...
חוץ מזה שהיום כאמור יש אפשרות לצ'פר אנשים שאתם חושבים שראויים לכך, כמו בדוגמא של 7.11, אפשר לתת סכום כסף למאבטח מחוץ למסעדה, או ישירות ליוצר שמעלה תוכן איכותי וכו'וכו'

ו..לא יודע מה המשכורות המםלצתיות בארגונים הגדולים, אבל צריך למשוך אנשים איכותיים ומשכורת זאת הדרך. לא הזוי שמנכל של עמותה גדולה ישתכר כמה עשרות אלפי שקלים בחודש

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

לא אכתוב כאן למי אני תורם. להניח כאן רשימה נראה לי באופן כלשהו לא מתאים או לא ראוי...

אבל אני מנצל את האשכול להציע לאנשים לתרום לעורך הדין איתי מק, הצדיק, שפועל ללא לאות לחשוף את העוולות שישראל מבצעת וביצעה לאורך כל שנותיה במכירת נשק, אמצעי מעקב ואימון לדיקטטורים אכזריים (ביניהם הרבה שכל העולם המערבי הקפיד להחרים).
פעם אחר פעם הוא עותר לבג"ץ כדי שיורה להתיר חשיפה של מסמכים, או לעצור פעילות קיימת. ולרוב הוא נדחה, כמובן תמיד בשם כל מיני תירוצי ביטחון שבית המשפט הפחדן לא מסוגל לעמוד בקסמם.
האי מייל שלו eitaymack@gmail.com
מי שרוצה למצוא קצת פרטים עליו, גוגל יעזור בקלות. מי שלא מכיר את התחום, יגלה כאן עולם אפל גדול ושלם (גם אם לא מפתיע...)
הפוסט קיבל לייק אחדFrenzy
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אדום מטלי כתב: 01 מרץ 2021, 12:23 לא אכתוב כאן למי אני תורם. להניח כאן רשימה נראה לי באופן כלשהו לא מתאים או לא ראוי...

אבל אני מנצל את האשכול להציע לאנשים לתרום לעורך הדין איתי מק, הצדיק, שפועל ללא לאות לחשוף את העוולות שישראל מבצעת וביצעה לאורך כל שנותיה במכירת נשק, אמצעי מעקב ואימון לדיקטטורים אכזריים (ביניהם הרבה שכל העולם המערבי הקפיד להחרים).
פעם אחר פעם הוא עותר לבג"ץ כדי שיורה להתיר חשיפה של מסמכים, או לעצור פעילות קיימת. ולרוב הוא נדחה, כמובן תמיד בשם כל מיני תירוצי ביטחון שבית המשפט הפחדן לא מסוגל לעמוד בקסמם.
מי שרוצה למצוא קצת פרטים עליו, גוגל יעזור בקלות. מי שלא מכיר את התחום, יגלה כאן עולם אפל גדול ושלם (גם אם לא מפתיע...)
ספיצפית עכשיו צריך כסף לכסות על הוצאות שהשופט הטיל על העותרים בעתירה לחשוף את מסמכי משרד הביטחון בעניין הייצוא הביטחוני לדיקטטורה בהאיטי.
https://www.facebook.com/john.brown.359 ... 4689297562
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

אדום מטלי כתב: 01 מרץ 2021, 13:56
אדום מטלי כתב: 01 מרץ 2021, 12:23 לא אכתוב כאן למי אני תורם. להניח כאן רשימה נראה לי באופן כלשהו לא מתאים או לא ראוי...

ספיצפית עכשיו צריך כסף לכסות על הוצאות שהשופט הטיל על העותרים בעתירה לחשוף את מסמכי משרד הביטחון בעניין הייצוא הביטחוני לדיקטטורה בהאיטי.
https://www.facebook.com/john.brown.359 ... 4689297562
תודה ששיתפת. אין ראוי ממנו.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

תתאבד כבר כתב: 01 מרץ 2021, 09:50 ו..לא יודע מה המשכורות המםלצתיות בארגונים הגדולים, אבל צריך למשוך אנשים איכותיים ומשכורת זאת הדרך. לא הזוי שמנכל של עמותה גדולה ישתכר כמה עשרות אלפי שקלים בחודש
בגדול אתה צודק. אבל עולם העמותות ידוע לשמצה בכך שאחוז קטן יחסית מהכסף המגויס מגיע למטרות שיועד להן. זה עולם שמנוהל בצורה מאד גרועה. באופן כללי המגזר השלישי זה דבר בעייתי, הוא כ"כ גדול רק בגלל שהמדינה נסוגה מהתפקיד שלה, ובמקומה צצים המון ניסיונות ספוראדיים ובעייתים למלא את החסר. זאת הסיבה שאני לפחות לא שש לתרום לעמותות, ומשתדל יותר לשים כסף על מאמצים פוליטיים מדי פעם שמכוונים יותר לשינוי מבני. זה לדעתי צריך להיות איפה שהכסף שלנו ממוקד
הפוסט קיבל 2 לייקיםתתאבד כברסומך
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

הפועל כתב: 01 מרץ 2021, 20:20
תתאבד כבר כתב: 01 מרץ 2021, 09:50 ו..לא יודע מה המשכורות המםלצתיות בארגונים הגדולים, אבל צריך למשוך אנשים איכותיים ומשכורת זאת הדרך. לא הזוי שמנכל של עמותה גדולה ישתכר כמה עשרות אלפי שקלים בחודש
בגדול אתה צודק. אבל עולם העמותות ידוע לשמצה בכך שאחוז קטן יחסית מהכסף המגויס מגיע למטרות שיועד להן. זה עולם שמנוהל בצורה מאד גרועה. באופן כללי המגזר השלישי זה דבר בעייתי, הוא כ"כ גדול רק בגלל שהמדינה נסוגה מהתפקיד שלה, ובמקומה צצים המון ניסיונות ספוראדיים ובעייתים למלא את החסר. זאת הסיבה שאני לפחות לא שש לתרום לעמותות, ומשתדל יותר לשים כסף על מאמצים פוליטיים מדי פעם שמכוונים יותר לשינוי מבני. זה לדעתי צריך להיות איפה שהכסף שלנו ממוקד
אני מאוד מסכים עם הגישה, אבל במצב הנוכחי תוהה אם לא יותר נכון לתמוך בעמותות שעובדות על שינוי מדיניות באופן קבוע?
לי תמיכה קבועה גם הרבה יותר קלה מבחינת התנהלות כלכלית
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

הפועל אין לנו ויכוח. עשיתי שנת שירות בעמותה (די עניה, לזכותה ייאמר) ועם השנים כל המפעל הזה של שנות שירות התחיל להפריע לי יותר ויותר.
כשאהיה גדול ועשיר אלמד עבודה סוציאלית כדי לגבש עמדה נחרצת יותר :)

הפוסט קיבל 2 לייקיםהפועלאמה גולדמן
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

Frenzy כתב: 01 מרץ 2021, 20:24
הפועל כתב: 01 מרץ 2021, 20:20
אני מאוד מסכים עם הגישה, אבל במצב הנוכחי תוהה אם לא יותר נכון לתמוך בעמותות שעובדות על שינוי מדיניות באופן קבוע?
לי תמיכה קבועה גם הרבה יותר קלה מבחינת התנהלות כלכלית
אם יש כאלו שאתה מכיר באופן אישי ויודע שמתנהלות טוב אז נשמע הגיוני.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בענייני עמותות: מדעת (בריאות הציבור, חיסון); https://www.midaat.org.il

בכל מקרה, אם יש לכם מספיק כסף לתרום לעמותה, אז בטוח יש לכם מספיק כסף להצטרף לאיגוד עובדים ("כח לעובדים" עדיף, אבל אפילו ההסתדרות עם כל הבעיתיות שבה).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

אני עשיתי שירות לאומי בעמותה שהמנכלית הרוויחה 60,000 בחודש. שזה סך הכל פי 80 ממה שאני הרווחתי על משרה מלאה בעבודה קשה ותובענית.
קפיטליזם זה השטן ועמותות בדרך כלל מתנהלות כמעט בדיוק כמו חברות למטרות רווח.
אנטי ביתר לשעבר
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

תתאבד כבר כתב: 01 מרץ 2021, 20:47 הפועל אין לנו ויכוח. עשיתי שנת שירות בעמותה (די עניה, לזכותה ייאמר) ועם השנים כל המפעל הזה של שנות שירות התחיל להפריע לי יותר ויותר.
כשאהיה גדול ועשיר אלמד עבודה סוציאלית כדי לגבש עמדה נחרצת יותר :)
בתור עו"ס לא בטוח שהתואר הזה מה שיעזור להבין 😋
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

אמה גולדמן כתב: 02 מרץ 2021, 12:55 אני עשיתי שירות לאומי בעמותה שהמנכלית הרוויחה 60,000 בחודש. שזה סך הכל פי 80 ממה שאני הרווחתי על משרה מלאה בעבודה קשה ותובענית.
האמת שגם לי אין אמונה בעמותות, בסופו של דבר יותר מידי כסף הולך על להעביר את הכסף למי שצריך, יש פה פספוס של המטרה
מצד שני מה האלטרנטיבה?

מרגיש לי כאילו זה משהו שאפשר להקים, אולי איזה מערכת תרומה מבוזרת שלא תצטרך התערבות חיצונית, לא יודע איך מאמתים נזקק אבל אולי אפשר לקבוע קריטריונים ולתת למחשב לאמת אותם ואז לחלק את הכסף שנאסף לפי רמת הצורך
האמת נשמע לגמרי בר השגה
long live the zapta
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

יש עמותות שהחברים בהן עושים הכל בהתנדבות בלי שכר לאפחד. רק הוצאות על דברים כמו רואה חשבון, יעוץ אסטרטגי וכד.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

Giovanni Giorgio כתב: 02 מרץ 2021, 14:30
אמה גולדמן כתב: 02 מרץ 2021, 12:55 אני עשיתי שירות לאומי בעמותה שהמנכלית הרוויחה 60,000 בחודש. שזה סך הכל פי 80 ממה שאני הרווחתי על משרה מלאה בעבודה קשה ותובענית.
האמת שגם לי אין אמונה בעמותות, בסופו של דבר יותר מידי כסף הולך על להעביר את הכסף למי שצריך, יש פה פספוס של המטרה
מצד שני מה האלטרנטיבה?

מרגיש לי כאילו זה משהו שאפשר להקים, אולי איזה מערכת תרומה מבוזרת שלא תצטרך התערבות חיצונית, לא יודע איך מאמתים נזקק אבל אולי אפשר לקבוע קריטריונים ולתת למחשב לאמת אותם ואז לחלק את הכסף שנאסף לפי רמת הצורך
האמת נשמע לגמרי בר השגה
למה שאתה מדבר עליו יש שם, קוראים לו "מדינה", וזו האלטרנטיבה - לפעול לשינוי המדיניות כי רק למדינה באמת יש את הכח והמשאבים שצריך
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

הפועל כתב: 02 מרץ 2021, 19:12
Giovanni Giorgio כתב: 02 מרץ 2021, 14:30
מצד שני מה האלטרנטיבה?

האמת נשמע לגמרי בר השגה
למה שאתה מדבר עליו יש שם, קוראים לו "מדינה", וזו האלטרנטיבה - לפעול לשינוי המדיניות כי רק למדינה באמת יש את הכח והמשאבים שצריך
אני לא חושב שמדינה זה מה שאני מדבר עליו, זה עוד מאותו דבר
המון אנשים בדרך שיקחו כל אחד את החלק שלו כך שבסופו של דבר רוב הכסף לא יעבור למי שצריך
בלי קשר, אני לא מאמין בגישה קולקטיבית שהמדינה צריכה לשלוט על על הכל, עדיף לגשת לזה באופן דיפרנציאלי והרבה יותר ממוקד
המדינה היא גוף מגושם שבחיים לא יצליח לרדת לרזולוציות המתבקשות
long live the zapta
r200
קיבל.ה  20 לייקים

פעם תרמתי יותר היום לצערי פחות
הייתי תורם לעמותות עד שהבנתי שהרבה מהכספים הולכים בדרך לא לנזקקים
עד לפני זמן מה בעיקר להתארגנות מקומית של אנשים בכסף ומזון שהיו מגיעים למי שבאמת צריך
שינויים כאלה ואחרים עצרו את העניין מבחינתי בתקווה שבקרוב אוכל שוב לתת מעט למי שצריך הרבה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

אני שוב אנג'ס שאם אתם רוצים לתרום אבל דואגים שעמותות הן גופים מושחתים (וזה נכון בהרבה מדי מקרים) - תצטרפו לארגון עובדים. הדרך הכי טובה לחזק את הכוח הפוליטי של כולנו* בטווח הארוך.

*אוקי, רובנו. לא יודע כמה בעלי-הון יש פה בפורום
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

Giovanni Giorgio כתב: 02 מרץ 2021, 19:34
אני לא חושב שמדינה זה מה שאני מדבר עליו, זה עוד מאותו דבר
המון אנשים בדרך שיקחו כל אחד את החלק שלו כך שבסופו של דבר רוב הכסף לא יעבור למי שצריך
בלי קשר, אני לא מאמין בגישה קולקטיבית שהמדינה צריכה לשלוט על על הכל, עדיף לגשת לזה באופן דיפרנציאלי והרבה יותר ממוקד
המדינה היא גוף מגושם שבחיים לא יצליח לרדת לרזולוציות המתבקשות
אני מרגיש שאני קצת מתחיל לחטוף את האשכול אז אני רק אומר שכל מי שנכנס ולו קצת חעומק לעולם העמותות בישראל יכול לאמר לך שזה עולם מגושם ולא יעיל ברמות גבוהות וזה נובע בראש ובראשונה מזה שפשוט אין תכנון ולשיטה. זה כאוס נוראי, שהדבר האחרון שאפשר לאמר עליו שהוא ממוקד. וזה נובע מכך שים העמותות המבולגן הזה ממלא תפקיד שאמור למלא גוף מרכזי ומסודר עם תכנון לטווח קצר וארוך, זיכרון ארגוני, מערכת תגמול שכר שפויה ברמה מינימלית, ותקציבים גדולים שאפשר לסמוך עליהם לאורך זמן ולא מגוייסים אד הוק וכתלות בקשרים וגחמות. והגוף הזה צריך ויכול להיות רק המדינה
הפוסט קיבל לייק אחדתתאבד כבר
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

ההתייחסות לעמותות בצורה מכלילה כאן היא לא הגונה, וגם די טפשית.
יש אלפי ארגונים בהמון תחומים, וכל אחד מתנהל אחרת. כמו שיש עסקים פחות הגונים ויותר הגונים, כך גם בעמותות.

למשל, כשהייתי בישראל התנדבתי יום בשבוע בעמותת א.ס.ף למען מבקשי מקלט. ארגון צנוע, שפועל מתוך דירה ישנה ועלובה בדרום תל אביב, אין שם שום רהיט או מחשב חדש. הכל במינימום הנדרש. רוב הפעילים שהסתובבו כשהייתי במשרדים היו מתנדבים. לא ראיתי את תלושי המשכורת של המנכ"לית או עובדים אחרים, אבל לפי המראה שלהם והאופי שלהם אני יכול לנחש שזה היה רחוק מאד מ-60,000 ש"ח. (כשאתה מסתובב כל היום בין אנשים שהם צל אדם, ניצולי זוועות, קשה להתנהל אחרת). כשא.ס.ף עושים גיוס קמפיין גיוס כסף, אני סמוך ובטוח שהכסף הולך לאנשים שהכי צריכים אותו, ולא מתבזבז על מותרות, ולכן קל לי לתרום להם.
זה סתם דוגמא שאני מכיר. מההתרשמות שלי ומהממשק איתם, גם רופאים לזכויות אדם וגם קו לעובד הם ארגונים כאלה.
אני בטוח שיש עוד כאלה.

עכשיו, אני מודע לבעייתיות הזו, כשאתה לא מכיר את הארגון. באוסטרליה אנחנו תורמים קבוע לכמה ארגונים, חלקם גדולים, שלמרות שהמטרות שלהם מאד חשובות (עזרה לניצולים של השריפות, אמנסטי אינטרנשיונל, עזרה לילדים עניים לרכוש ציוד לבית ספר ...), אני ממש לא מרגיש נוח עם זה שאין לי מושג איך הם מתנהלים ולאן הולך הכסף.

אבל לא הוגן לעשות את ההכללה הזו. פשוט צריך לנסות לחקור ולראות איך עובדים הארגונים שאתה רוצה לתרום להם, או לברר עם אנשים שאתה מכיר האם הם יכולים להמליץ, כמו שאני נניח ממליץ על ארגון שהתנדבתי בו.

בהערה נפרדת, אני חושב שנכון לתרום גם לארגונים שעושים עיתונות אמיתית, זה סופר חשוב (שיחה מקומית, המקום הכי נמוך בגיהנום וכאלה), אני לא רואה איזה סיבוב הם יכולים לעשות עליכם. אף אחד שם לא יתעשר.
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

אני לא באמת יודע, אבל מהמעט שאני כן ומהתחושה הכללית השכר הגבוה זה באמת בעמותות העצומות שדואגות לנזקקים, סרטן ודברים סקסיים כאלה שיש בהם המון כסף.
אני בספק אם בעמותות כמו א.ס.ף שהוזכרה פה, סיכוי או עמותות אחרות שהן פחות מיינסטרים, עובדים מרוויחים הרבה כסף.

בעניין למי לתרום - לי קשה לתת לעמותות שדואגות למזון ובגדים לנזקקים, אני מרגיש שזה כיבוי שרפות שמאפשר למדינה להמשיך לא לעשות כלום בנושא. אני ממש מעדיף לחפש את העמותות שדואגות לשינוי מדיניות ולא לאלה שמאפשרות את המצב הקיים.
הפוסט קיבל לייק אחדהפועל
סמל אישי של משתמש
Frenzy
קיבל.ה  731 לייקים

אדום מטלי כתב: 03 מרץ 2021, 09:35 ההתייחסות לעמותות בצורה מכלילה כאן היא לא הגונה, וגם די טפשית.
יש אלפי ארגונים בהמון תחומים, וכל אחד מתנהל אחרת. כמו שיש עסקים פחות הגונים ויותר הגונים, כך גם בעמותות.

למשל, כשהייתי בישראל התנדבתי יום בשבוע בעמותת א.ס.ף למען מבקשי מקלט. ארגון צנוע, שפועל מתוך דירה ישנה ועלובה בדרום תל אביב, אין שם שום רהיט או מחשב חדש. הכל במינימום הנדרש. רוב הפעילים שהסתובבו כשהייתי במשרדים היו מתנדבים. לא ראיתי את תלושי המשכורת של המנכ"לית או עובדים אחרים, אבל לפי המראה שלהם והאופי שלהם אני יכול לנחש שזה היה רחוק מאד מ-60,000 ש"ח. (כשאתה מסתובב כל היום בין אנשים שהם צל אדם, ניצולי זוועות, קשה להתנהל אחרת). כשא.ס.ף עושים גיוס קמפיין גיוס כסף, אני סמוך ובטוח שהכסף הולך לאנשים שהכי צריכים אותו, ולא מתבזבז על מותרות, ולכן קל לי לתרום להם.
זה סתם דוגמא שאני מכיר. מההתרשמות שלי ומהממשק איתם, גם רופאים לזכויות אדם וגם קו לעובד הם ארגונים כאלה.
אני בטוח שיש עוד כאלה.

עכשיו, אני מודע לבעייתיות הזו, כשאתה לא מכיר את הארגון. באוסטרליה אנחנו תורמים קבוע לכמה ארגונים, חלקם גדולים, שלמרות שהמטרות שלהם מאד חשובות (עזרה לניצולים של השריפות, אמנסטי אינטרנשיונל, עזרה לילדים עניים לרכוש ציוד לבית ספר ...), אני ממש לא מרגיש נוח עם זה שאין לי מושג איך הם מתנהלים ולאן הולך הכסף.

אבל לא הוגן לעשות את ההכללה הזו. פשוט צריך לנסות לחקור ולראות איך עובדים הארגונים שאתה רוצה לתרום להם, או לברר עם אנשים שאתה מכיר האם הם יכולים להמליץ, כמו שאני נניח ממליץ על ארגון שהתנדבתי בו.

בהערה נפרדת, אני חושב שנכון לתרום גם לארגונים שעושים עיתונות אמיתית, זה סופר חשוב (שיחה מקומית, המקום הכי נמוך בגיהנום וכאלה), אני לא רואה איזה סיבוב הם יכולים לעשות עליכם. אף אחד שם לא יתעשר.
מסכים עם כל מה שכתבת. אגב, הסיבה שבגללה שאלתי את השאלה הזאת היתה כי במקור חשבתי לתרום למקום הכי חם, אבל מרגיש לי שהם נהיו נורא נישתיים ובמונחים אולי קפיטליסטיים אני מרגיש שהכסף שלי יכול לעשות יותר.
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

סליחה על המחטף אבל אם בא לכם לתמוך בפרויקט קטן שמעורב בו אוהד הפועל ;)
https://www.facebook.com/watch/?v=5180086965365399

https://payboxapp.page.link/FRxz8rS9fm4Eqg7D7
אנטי ביתר לשעבר
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

אדום מטלי כתב: 03 מרץ 2021, 09:35 בהערה נפרדת, אני חושב שנכון לתרום גם לארגונים שעושים עיתונות אמיתית, זה סופר חשוב (שיחה מקומית, המקום הכי נמוך בגיהנום וכאלה), אני לא רואה איזה סיבוב הם יכולים לעשות עליכם. אף אחד שם לא יתעשר.
מאד מסכים. עיתונות זה כלי מאד חשוב לשינוי מבני. אני אישית פשוט עשיתי מנוי להארץ, זה מבחינתי לגמרי תרומה. הרבה שנים זה היה מנוי לעיתון מודפס במחיר מלא, כך שבכלל.
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

כשאישתון עשה את התחקיר הראשוני על מות חיילים אני חושב שהוא הצליח לגייס כמה עשרות אלפי שקלים. לא יודע מה הסתבך, האם עצרו אותו, אבל לא היה לזה תחקיר המשך.
מועמד לתרומה בז'אנר העיתונאים יותר ראוי מאישתון לא מצאתי.

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בזכות התגובה של אדום מטאלי נזכרתי ש"רופאים לזכויות אדם" היא עמותה מדהימה שעושה עבודת קודש. יצא לי לתרום להם כמה פעמים. כנ"ל בצלם.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

בצלם היא עמותה עם המון כוונות טובות ואם היתה יותר נאמנה למהות האמיתית שלה אז גם היתה נהדרת.
אבל בפועל יש שם אנשים , כנראה במיוחד בצמרת שהצומי עלה להם לראש וההחלטות שם כבר מרגישות לי פחות עקרוניות מהותיות ויותר גישה של לעשות דוקא וצומי.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אתם מכירים אולי עמותה כמו לתת שדואגת להאכיל נזקקים ושבה אין משכורות גבוהות?
גרמתם לי להרהורי חרטה על שבחרתי בהם כמרכז התרומות שלי.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
שליחת תגובה