אשכול מרוצי אופניים 2021

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
מילפורד
הצטרף: 26 נובמבר 2020, 22:19
קיבל.ה  118 לייקים

כמו שכתבתי , אפשר לחלק את ימי המירוצים ל3 סגנונות עיקריים (אם נשים בצד נגד שעון):
1. ימים "שטוחים" בלי הרבה עליות , בטח לא קשות ובטח לא ב50-80 קילומטרים אחרונים - בימים כאלה בדרך כלל הפלוטון (או לפחות רובו) יסיים ביחד , אלו הימים של הספרינטרים , אלו שמסוגלים לתת פוש מאוד חזק של 200-500 מטר במהירות מאוד גבוהה , כמו רצים למרחק קצר באתלטיקה.
2. המרוצים ה"קלאסיים" , או כאלה שעולים הרבה גבעות (שאין לזלזל בהן , חלק גדול מהן בשיפועים אדירים , כמו שכבר ציינתי , לפעמים רואים רוכבים יורדים מהאופניים כדי לעבור אותן) , לפעמים "במקום" עלייה גם יש קטעי כביש "מימי הביניים" (או סתם חצץ) שגם הם מייצרים קושי ופותחים פערים בין קבוצות בפלוטון , כדי לנצח יום כזה צריך המון כוח מתפרץ , רצוי יכולת לעלות עליות לפחות קצרות בינויות והמון יכולת למקם את עצמך נכון.
3. ימי "טיפוס" - ימים בהרים הגבוהים , עם עליות ארוכות שם צריך כוח סיבולת גבוה , מזכיר ריצות למרחקים ארוכים.

בין היתר , ההבדל בין 3 הסגנונות האלה הוא בפערים מבחינת זמנים שאפשר לפתוח , בספרינטים בדר"כ כל הפלוטון יקבל את אותו הזמן (אם אין לפחות שנייה רווח בין שני רוכבים כל הקבוצה תקבל אותו זמן כמו הראשון מהקבוצה שהגיע).
בטיפוסים הגבוהים נפתחים הפערים הכי גדולים , ועל כן, בטור של שלושה שבועות שיש בו מספר שלבים שנגמרים בטיפוס כזה , כמעט בלתי אפשר לנצח בלי להיות מטפס חזק.
ברמת העיקרון , בימים קלאסיים , ניתן להגיע לפעמים לפערים כמו בימי טיפוס גדולים , אבל זה דורש מאמץ אדיר לצאת לקבוצת בריחה , וזה סיכון גדול מ2 סיבות:
א. אם הבריחה לא צלחה , והפלוטון סגר עליה , אחרי המאמץ שהושקע כדי לברוח , לרוב הרוכבים שהיו בבריחה לא יצליחו להחזיק מעמד עם הפלוטון ובסופו של דבר יאבדו הרבה מאוד זמן.
ב. כמות האנרגיה שמושקעת ביום כזה תעלה לך ביוקר ביום יומיים הבאים.
ולכן , רוכב שמסוגל לעשות מה שואן דר פול (או ואן ארט) מסוגל לעשות בקלאסיקה חד יומית יתקשה להצליח לאורך מרוץ של שלושה שבועות מול מטפסים טהורים.

ואחרי כל זה , אני עדיין חושב שאם ואן דר פול ירצה בכך, הוא יכול עוד להיות מתמודד GC בעתידו , תלוי נטו בו.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
הצטרף: 26 נובמבר 2020, 22:19
קיבל.ה  118 לייקים

כל הכבוד למדס וורץ שמידט, הביא ניצחון נאה ולא צפוי לסטארט אפ ניישן.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
הצטרף: 26 נובמבר 2020, 22:19
קיבל.ה  118 לייקים

איזה מירוץ היה היום באמסטל גולד, וואו.
שליחת תגובה