בחירות 2021: הסקר התעדכן

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

למי תצביע בבחירות הבאות?

ליכוד
7
6%
תקווה חדשה
4
3%
יש עתיד
13
11%
ימינה
6
5%
הרשימה המשותפת
16
14%
ש״ס
0
אין הצבעות
יהדות התורה
1
1%
עבודה
15
13%
מר"צ
33
29%
ציונות הדתית
3
3%
ישראל ביתנו
7
6%
כחול לבן
7
6%
רע"מ
0
אין הצבעות
המפלגה הכלכלית של זליכה
3
3%

סך הכול הצבעות: 115
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אין ליהודים מדינה מלבד ישראל? אתה אומר את זה ברצינות?

יהודים יכולים לגור בהולנד, בקנדה, בצרפת, בפורטוגל, באוסטריה, בארגנטינה, אני חושב שיש אפילו עוד כמה מדינות.
הם יכולים לגור שם בדיוק כמו הנוצרים שגרים שם, בדיוק כמו המוסלמים שגרים שם. ויודע מה? הם אפילו גרים שם.

יש להם המון מדינות, בדיוק כמו שלנוצרים יש המון מדינות.
מה קורה לכם, אנשים...
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

El dudernio כתב: 04 מרץ 2021, 13:41
אדום מטלי כתב: 04 מרץ 2021, 08:00 אני לא נכנס לשאלה אם יש בכלל דבר כזה לאום יהודי (היהדות זו דת, שאנשיה היו מפוזרים בכל העולם, ולא חשבו על לאום או על מדינה עד לפני 120 שנה. גם כשהתחילו לחשוב על זה, רוב יהודי העולם התנגדו לרעיון הזה).
אני גם לא נכנס לשאלה למה שמישהו ירצה להרוג יהודים (יותר למשל מאשר להרוג שחורים, או הומואים, נניח).
אני אומר שמדינה צריכה להגן על כל אזרחיה, תהא דתם אשר תהא.
אני חוזר לאוסטרליה רגע - אוסטרליה הגנה בשנה האחרונה על יהודיה מפני הקורונה, הרבה יותר טוב מאשר מדינת ישראל. גם במלחמה היא תגן על אזרחיה, כי הם אזרחיה. היא אפילו לא יודעת מי הינדי, מוסלמי או יהודי, במדינה דמוקרטית זה בכלל לא אמור לשנות.
אתה אומר שזה עלול להשתנות והיא תפקיר את היהודים שבה? אולי. זה לא יותר סביר מאשר נהרות דם בישראל, או בגלל אויב חיצוני, או בגלל מלחמות יהודים אחד בשני.

לגבי מרצ - היו"ר שלה תומך באי שינוי ההמנון של המדינה. איך יכול אזרח שאינו בן הדת היהודית לשיר את המנון מדינתו? איך הוא אמור להרגיש שייך בכלל?
למרצ יש נציגות בקקל - ארגון שכל מהותו העברת אדמות מערבים ליהודים. מה זה אם לא עליונות יהודית? איך מפלגה שתומכת בשוויון אמיתי יכולה בכלל להסכים לקיום של מוסד כזה?
אני חוזר בפעם השלישית באשכול הזה, עד שלא תימחק הציונות במובן המהותי שלה, והמונח מדינה יהודית יעבור מן העולם - לא יהיה שם שקט.
מטלי אין סיבה שיתקפו שחורים יותר מאשר הומואים ויותר מאשר יהודי. יש צורך בהגנה המקסמיאלית על של כל מיעוט או מוחלש בעולם הזה. ייתכן שאוסטרליה היא מדינה בא כל אזרחיה מרגישים מוגנים ללא הפליות, אבל אוסטרליה לא תסכים ובצדק לקלבל את כל היהודים/ הומואים אשר ירצו לחיות בה כי לתפיסתם שם הם מוגנים יותר.

לכן אוסטרליה כמדינה אולי מהווה פתרון נקודתי אבל לא פתרון כולל.

במציאות היום יומית ובזאת הנראת לעיין
יש אי אלו מדינות בהן נוצרי יכול להרגיש בטוח (ויש גם מקומות שלא, למשל הרשות הפלסטינאית).
יש אי אלו מדינות בהן מוסלמי ירגיש בטוח (תלוי לאיזה זרם הוא משתייך אבל לכל זם יש מספר מדינות).
יש אי אלו מדינות ששחורים בהם ירגישו בטוח (או לפחות לא מופלים לרע בשל היותם שחורים)

לעומת זאת ליהודים אין מדינה מלבד ישראל.
אני לא אומר שהזהות הלאומית היא חשובה או דבר שצריך להלל, אבל כאשר לא מסתכלים דרך מיקרסקופ על מדינת ישראל אלא מבטים על התמונה הדמוגרפית הכוללת, "המיעוט הנרדף", הפליט, זה לא המוסלמי הערבי אלא היהודי.

בשביל לא להבין לא נכון אני לרגע לא תומך בקיפוח ואפליה מתקנת, אני חושב שכל אפליה היא רעה, אבל יש לבחון באמת מתי ישנה אפליה ומתי יש סמנטיקה.

לשיר נפש יהודי הומיה זה לא מפלא אף אחד, זה אולי לא מייצג, ובינינו זה פאקינג שיר מטופש שנועד לעורר אמוציות לאומיות, את מי זה מעניין.
אתה בטוח שיש מדינות שנותנות לאנשים אזרחות לפי הזרם באסלאם שהם מזדהים איתו\משתייכים אליו? יש דוגמה?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

מעניין אותי אם הקולות של כחול לבן אכן "פריכים" כפי שנטען על ידי רבים.
מה דעתכם?
מכירים אנשים שנותנים להם קולות?
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

אדום מטלי כתב: 04 מרץ 2021, 14:09 אין ליהודים מדינה מלבד ישראל? אתה אומר את זה ברצינות?

יהודים יכולים לגור בהולנד, בקנדה, בצרפת, בפורטוגל, באוסטריה, בארגנטינה, אני חושב שיש אפילו עוד כמה מדינות.
הם יכולים לגור שם בדיוק כמו הנוצרים שגרים שם, בדיוק כמו המוסלמים שגרים שם. ויודע מה? הם אפילו גרים שם.

מה קורה לכם, אנשים...
לא נכון.

החגים הרשמים.
ימי החופש.
וכו מתנהלים לפי הדת הנוצרית.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אז אנחנו רוצים תאוקרטיה בעצם
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

עוד כמה שנים עם השינויים הדמוגרפים , אנשים ליברליים יתגעגעו לחיים חופשיים כאן , הכפייה הדתית כיום תראה כמו משחק ילדים.הכיוון ברור.
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
Maor7
קיבל.ה  23 לייקים

El dudernio כתב: 04 מרץ 2021, 15:11
אדום מטלי כתב: 04 מרץ 2021, 14:09 אין ליהודים מדינה מלבד ישראל? אתה אומר את זה ברצינות?

מה קורה לכם, אנשים...
לא נכון.

החגים הרשמים.
ימי החופש.
מה זה ימי החופש? מה יש בקטגוריה הזו שזה לא חגי ישראל. חוץ מיוםהעצמאות ויום הזיכרון אני מתקשה לחשוב על עוד משהו.
ואם אנחנו מדברים על החגים היהודיים אז כמובן שהיהודים בגולה שמעוניינים בנושאים כאלה (להלן חרדים) חיים בצורה מושלמת ולא חסר להם דבר. יש הרבה יותר כבוד מהמדינה והבנה מול השכנים ברוב המקומות.

אולי ליהודי החילוני הממוצע יהיה קצת חסר שאין אווירת חג פעמיים וחצי בשנה ואי אפשר ללכת על הכביש ביום כיפור.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

יתרה מכך , יש מלא קהילות יהודיות מגובשות באירופה , שמספרן צפוי לעלות עם המשך קבלת האזרחויות הזרות על ידי מאות אלפי ישראלים.
יש גם חסרונות.אנטישמיות עלולה להופיע בכל מקום.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל לייק אחדתתאבד כבר
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

Maor7 כתב: 04 מרץ 2021, 15:29
El dudernio כתב: 04 מרץ 2021, 15:11

מה קורה לכם, אנשים...
לא נכון.

החגים הרשמים.
ימי החופש.
מה זה ימי החופש? מה יש בקטגוריה הזו שזה לא חגי ישראל. חוץ מיוםהעצמאות ויום הזיכרון אני מתקשה לחשוב על עוד משהו.
ואם אנחנו מדברים על החגים היהודיים אז כמובן שהיהודים בגולה שמעוניינים בנושאים כאלה (להלן חרדים) חיים בצורה מושלמת ולא חסר להם דבר. יש הרבה יותר כבוד מהמדינה והבנה מול השכנים ברוב המקומות.

אולי ליהודי החילוני הממוצע יהיה קצת חסר שאין אווירת חג פעמיים וחצי בשנה ואי אפשר ללכת על הכביש ביום כיפור.
יום כיפור זאת דוגמא טובה...

אבל האמת היא שדיברתי על היום מנוחה בשבוע. אצל מרבית המדינות המוסדות הממשלתיים במנוחה ביום א' כי זה היום הקדוש לנוצרים. דברים כאלו ואחרים זה ההבדל מבחינתי בין מדינה יהודית למדינה נוצרית למשל...

אני לא מצליח להבין למה להתכחש לזה?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ברוב (כל?) המדינות הסופ"ש לצורך העניין הוא שבת וראשון, כך שבשבת סגור.
דבר שני, מה אכפת לך מתי הם סגורים? כואב לך משהו אם איזה משרד ממשלתי פתוח בשבת? זה לא שאתה חייב ללכת דווקא ביום הזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

teknoboy כתב:
מילפורד כתב: 04 מרץ 2021, 07:08 השאלה היא, האם יהודי יזכה כאן להגנה (במובן מאוד רחב כרגע, בוא לא נרד לפרטים הקטנים) רק בהיותו יהודי (כן גם עם הוא עבריין, שיבוא להיות פה בכלא , ברמת העיקרון).
נכון להיום , ישראל היא המדינה היחידה שנושא ה״בית״ ללאום היהודי הוא נושא עקרוני בה שבו, עדיין נכון להיום, יהודי יכול לסמוך על זה שפה הוא לא יירדף עקב היותו יהודי , יותר מזה, יש פה צבא שיילחם על חירותו וזכות קיומו של העם היהודי (מה שלא קיים בשום מקום אחר בעולם).
אבל הפרטים הקטנים זה מה שחשוב (כידוע, אלוהים נמצא בדיוק בהם).
בלי הפרטים הקטנים אנחנו נשארים רק עם ביטויים מפוצצים אבל נטולי משמעות.

כמו כן, לגבי המשפט שהדגשתי - אתה מוזמן לשאול על הנושא את חברי הקהילות הרפורמיות, את נשות הכותל וכו' וכו'.
אתה מוזמן לבדוק מה אומרים במרצ לגבי כל הקבוצות שציינת...
אני לרגע לא אמרתי שנכון לעכשיו המצב בישראל תואם את הציפיות שלי ממנה, אני גם לא מאמין שהיא תגיע בזמן הקרוב לאיפה שאני שואף שהיא תגיע.
אבל אני כן מבין שמרצ מייצגים הכי טוב את מכלול הדברים שאני רוצה ומאמין בהם.

אגב, אין לי כוונה לשנות דעתו של אף אחד בנושאים האלה ואני לא מצפה שאף אחד יכתוב פה משהו שפתאום ישנה את דעתי.
זאת היא תפיסת עולמי, וזה בסדר גמור שיש אנשים שרואים דברים אחרת, על זה נאמר איש איש באמנותו יחייה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מילפורד כתב: 04 מרץ 2021, 17:01
teknoboy כתב:
מילפורד כתב: 04 מרץ 2021, 07:08 השאלה היא, האם יהודי יזכה כאן להגנה (במובן מאוד רחב כרגע, בוא לא נרד לפרטים הקטנים) רק בהיותו יהודי (כן גם עם הוא עבריין, שיבוא להיות פה בכלא , ברמת העיקרון).
נכון להיום , ישראל היא המדינה היחידה שנושא ה״בית״ ללאום היהודי הוא נושא עקרוני בה שבו, עדיין נכון להיום, יהודי יכול לסמוך על זה שפה הוא לא יירדף עקב היותו יהודי , יותר מזה, יש פה צבא שיילחם על חירותו וזכות קיומו של העם היהודי (מה שלא קיים בשום מקום אחר בעולם).
אבל הפרטים הקטנים זה מה שחשוב (כידוע, אלוהים נמצא בדיוק בהם).

כמו כן, לגבי המשפט שהדגשתי - אתה מוזמן לשאול על הנושא את חברי הקהילות הרפורמיות, את נשות הכותל וכו' וכו'.
1. אתה מוזמן לבדוק מה אומרים במרצ לגבי כל הקבוצות שציינת...
2. אני לרגע לא אמרתי שנכון לעכשיו המצב בישראל תואם את הציפיות שלי ממנה, אני גם לא מאמין שהיא תגיע בזמן הקרוב לאיפה שאני שואף שהיא תגיע.

3. אגב, אין לי כוונה לשנות דעתו של אף אחד בנושאים האלה ואני לא מצפה שאף אחד יכתוב פה משהו שפתאום ישנה את דעתי.
זאת היא תפיסת עולמי, וזה בסדר גמור שיש אנשים שרואים דברים אחרת, על זה נאמר איש איש באמנותו יחייה.
1. זה שלמרצ יש דעות לא משנה את המציאות שהרפורמים ושאר קהילות יהודיות סובלות ממנה במדינת ישראל.
2. שמח בשמחתך שיש לך למי להצביע בלב שלם, ועוד יותר שמח בשמחתך על האופטימיות (אני באיזשהו שלב התייאשתי ולכן ויתרתי אפילו על הניסיון לשנות משהו).
3. ברור. כלומר יכול להיות שמישהו ישנה את דעתו בעקבות משהו, אבל הסיכוי די קלוש.
לדעתי מה שמעניין (או יכול להיות מעניין) בדיונים האלה הוא האפשרות להבין טיפה יותר טוב מה האדם שאתה מדבר איתו חושב.
לכן אני כל הזמן מציק לכולם שיסבירו למה הם מתכוונים ולא יסתפקו בביטויים מפוצצים, כמו שאומרים.
לפעמים מצליח לי, ואם לא - לא נורא.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב:
teknoboy כתב: אבל הפרטים הקטנים זה מה שחשוב (כידוע, אלוהים נמצא בדיוק בהם).

2. אני לרגע לא אמרתי שנכון לעכשיו המצב בישראל תואם את הציפיות שלי ממנה, אני גם לא מאמין שהיא תגיע בזמן הקרוב לאיפה שאני שואף שהיא תגיע.

3. אגב, אין לי כוונה לשנות דעתו של אף אחד בנושאים האלה ואני לא מצפה שאף אחד יכתוב פה משהו שפתאום ישנה את דעתי.
1. זה שלמרצ יש דעות לא משנה את המציאות שהרפורמים ושאר קהילות יהודיות סובלות ממנה במדינת ישראל.
2. שמח בשמחתך שיש לך למי להצביע בלב שלם, ועוד יותר שמח בשמחתך על האופטימיות (אני באיזשהו שלב התייאשתי ולכן ויתרתי אפילו על הניסיון לשנות משהו).
לדעתי מה שמעניין (או יכול להיות מעניין) בדיונים האלה הוא האפשרות להבין טיפה יותר טוב מה האדם שאתה מדבר איתו חושב.
לכן אני כל הזמן מציק לכולם שיסבירו למה הם מתכוונים ולא יסתפקו בביטויים מפוצצים, כמו שאומרים.
זה לא אומר שאתה לא מצביע , נכון?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הוא לא מצביע כי הוא חי בפורטוגזיה
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

teknoboy כתב: 04 מרץ 2021, 16:27 ברוב (כל?) המדינות הסופ"ש לצורך העניין הוא שבת וראשון, כך שבשבת סגור.
דבר שני, מה אכפת לך מתי הם סגורים? כואב לך משהו אם איזה משרד ממשלתי פתוח בשבת? זה לא שאתה חייב ללכת דווקא ביום הזה.
נכון שבת-ראשון ולא שישי-שבת זה הבדל בין מדינה נוצרית למדינה יהודית.

מטלי אמר שיש המון מדינות "ליהודים", הראתי כאן דומגא פשוטה וחסרת משמעות להבדלים שקיימים בכל מקום כמעט שיכולים להוות משמעות?

לי אישית? לא מפריע שיפתחו ויסגו באיזה יום שהם רוצים, כולל כאן בארץ, אבל רק ציינתי שהטענה שיש ליהודים מדינה בכל מקום כמו לנוצרים זה פשוט לא נכון. זה שאתה יכול לגור בכל מקום (בתאוריה) עדין לא הופך את המדינה ל"שלך".
איו ספק שליהודי חילוני שאין ביהדותו מלבד צאצא לאימו ופרט "דמוגרפי" הבדל בין ישראל / אוסטרליה וברלין, ואםצלהגיד את האמת כנראה שדווקא מדינת היהודים היא זאת שפחות טובה אליו... אבל לא על זה הדיון, לפחות לא מבחינתי.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

El dudernio כתב: 04 מרץ 2021, 17:45
teknoboy כתב: 04 מרץ 2021, 16:27 ברוב (כל?) המדינות הסופ"ש לצורך העניין הוא שבת וראשון, כך שבשבת סגור.

מטלי אמר שיש המון מדינות "ליהודים", הראתי כאן דומגא פשוטה וחסרת משמעות להבדלים שקיימים בכל מקום כמעט שיכולים להוות משמעות?

לי אישית? לא מפריע שיפתחו ויסגו באיזה יום שהם רוצים, כולל כאן בארץ, אבל רק ציינתי שהטענה שיש ליהודים מדינה בכל מקום כמו לנוצרים זה פשוט לא נכון. זה שאתה יכול לגור בכל מקום (בתאוריה) עדין לא הופך את המדינה ל"שלך".
איו ספק שליהודי חילוני שאין ביהדותו מלבד צאצא לאימו ופרט "דמוגרפי" הבדל בין ישראל / אוסטרליה וברלין, ואםצלהגיד את האמת כנראה שדווקא מדינת היהודים היא זאת שפחות טובה אליו... אבל לא על זה הדיון, לפחות לא מבחינתי.
איבדת אותי ב"דוגמה חסרת משמעות להבדלים שיכולים להוות משמעות".
האמת? כל התגובה הזאת שלך נראית בעיקר כמו בלבול, או ניסיון להגיב בכוח רק כדי להתווכח.
בוא נוותר על ההמשך, ותחזור לדיון כשיהיה לך משהו מהותי להגיד, ואם אפשר גם שיהיו בו היגיון ועקביות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

De Niro כתב: 04 מרץ 2021, 17:35
teknoboy כתב:

זה לא אומר שאתה לא מצביע , נכון?
אני לא מצביע, כמו שכתבתי פה כמה וכמה פעמים (כולל אתמול, נדמה לי), אבל לא בגלל שאין לי למי להצביע בלב שלם (אין לי שום בעיה עם להצביע בלב לא שלם) אלא כי היגרתי\עזבתי\ברחתי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

teknoboy כתב: 04 מרץ 2021, 17:52

האמת? כל התגובה הזאת שלך נראית בעיקר כמו בלבול, או ניסיון להגיב בכוח רק כדי להתווכח.
בוא נוותר על ההמשך, ותחזור לדיון כשיהיה לך משהו מהותי להגיד, ואם אפשר גם שיהיו בו היגיון ועקביות.
בסופו של דבר אמרתי דבר פשוט.
כאשר יש מישהו שנרדף בשל סממן פיסי / דתי בין אם זה צבע עור או דת יש לו מקום מפלט בצורת מדינה בה הסיבה לרדיפה מהוות את הרב הדמוגרפי. אצל היהודים מקום המפלט הזה הוא מדינת ישראל.

בסופו של דבר היהודים הם מיעוט ולא רוב, ואני חושב שנכון להתייחס אליהם ככאלו, גם עם תחת זכוכית המגדלת בחבל ארץ איזוטרי הנקרא ישראל יש להם רב כלשהו..
נערך לאחרונה על ידי El dudernio ב 05 מרץ 2021, 20:56, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

El dudernio כתב: 04 מרץ 2021, 18:30

מדינה יהודית יש רק 1.
מדינות נוצריות יש המון.
גם מדינות מוסלמיות.
מדינות לאדם הצהוב יש לא מעט.
גם לאדם ההיספני, והשחור.

בסופו של דבר היהודים הם מיעוט ולא רוב, ואני חושב שנכון להתייחס אליהם ככאלו, גם עם תחת זכוכית המגדלת בחבל ארץ איזוטרי הנקרא ישראל יש להם רב כלשהו..
:devil-shock: :devil-shock: :devil-shock: :devil-shock:
מה זה מדינות ל"אדם הצהוב"? אדם צהוב (wtf, דרך אגב) שנולד בארה"ב יקבל באחת מהן אזרחות על סמך צבע עורו?
יש מדינות שמחלקות אזרחות למי שעורו שחור?
יש מדינה שמחלקת אזרחות לאנשים שמצהירים\מוכיחים שהם מאמינים בסוג מסוים של איסלאם?
גם מה זה מדינה יהודית לא הצלחת להסביר, מלבד לציין משהו שאם אני מבין נכון את חושב שהוא חסר משמעות באופן כללי ולא רלוונטי לך באופן פרטי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

איטליה היא מדינה עם רוב נוצרי. זה לא אומר שהיא יכולה להיות בית לכל נוצרי שיחפוץ בכך. הנצרות היא סתם שריד תרבותי היסטורי, המדינה לא מחייבת את האזרחים להיות נוצרים.
להבדיל, ישראל מחייבת אותי להיות בן לדת היהודית. אין לי אפשרות לשנות את הרישום הזה בלי להוציא 40 אלף שקל ומעלה (אחרת הייתי עושה זאת בשמחה). כל עוד אני רשום כיהודי, אסור לי למשל לעבוד בשבת.
המדינה שלנו פשוט מטורפת על כל הראש.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

סקר כאן 11:

הליכוד 29
יש עתיד 20
תקווה חדשה 12
ימינה 11
ליברמן 7
שס 7
יהדות התורה 7
העבודה 6
המשותפת 8
רעמ 4
כחול לבן 5
ציונות דתית 4
https://www.kan.org.il/item/?itemId=101531
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

אם רע"מ יעברו הם ילכו יחד עם רה"מ לדעתכם?
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

טכנו מבחינתי מדינה יהודית היא מדינה שבסיס הוא לפי היהדות. למשל מוסדות ממשלתיים נפתחים ונסגרים לפי לוח השנה העיברי, השפה העברית היא השפה הרשמית וכו'.
זה לא אומר דבר עבור אנשים בעלי דת ואמונה אחרת, ולא נותן לבני הדת היהודית שום פריבלגיה עודפת. הטענה היחידה שלי באשכול היתה שלא נכון להגיד שיש המון מדינות ליהודים, כי יש רק 1 כזאת, בניגוד להמון מדינות לנוצרים וכו'.

עכשיו לגבי דעתי ומה אני חושב:
אני כן מבין למה עם רוצה שתהיה לו מדינה משלו, ארמנים, קטלנים, פלשתינאים וגם יהודים. למרות שאני בכללי נגד מדינות ולדעתי זה רק סיבה למלמות והרג. אני נגד חוק השבות שיבה וחושב שצריך לבטל אותו (אני גם נגד זכות השיבה ), ובעד להכניס למדינה ולקבל לאזרחות רק מי שיתרום ויעזור למדינה להתקדם ולהתפתח.

לגבי הנצרות / אסלאם זה קצת לא הוגן לדעתי להגיד לעם של 18 מליון איש תתפזרו בעולם כאשר בפועל העם הזה הוא עם הולך ונעלם. להגיד שלא כל מדינה נוצרית תקבל כל נוצרי זה נחמד, אבל בפועל לנוצרי הזה יש עוד עשרות מדינות... ליהודי אפס קצת פחות, ושוב אציין אני נגד חוק השבות אני רק מנסה להסתכל על התמונה במבט כולל ומבין שיש אנשים שהשיכות הדתית חשובה להם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

El dudernio כתב: 04 מרץ 2021, 21:11 טכנו מבחינתי מדינה יהודית היא מדינה שבסיס הוא לפי היהדות. למשל מוסדות ממשלתיים נפתחים ונסגרים לפי לוח השנה העיברי, השפה העברית היא השפה הרשמית וכו'.
זה לא אומר דבר עבור אנשים בעלי דת ואמונה אחרת, ולא נותן לבני הדת היהודית שום פריבלגיה עודפת. הטענה היחידה שלי באשכול היתה שלא נכון להגיד שיש המון מדינות ליהודים, כי יש רק 1 כזאת, בניגוד להמון מדינות לנוצרים וכו'.

אני כן מבין למה עם רוצה שתהיה לו מדינה משלו, ארמנים, קטלנים, פלשתינאים וגם יהודים. למרות שאני בכללי נגד מדינות ולדעתי זה רק סיבה למלמות והרג. אני נגד חוק השבות שיבה וחושב שצריך לבטל אותו (אני גם נגד זכות השיבה ), ובעד להכניס למדינה ולקבל לאזרחות רק מי שיתרום ויעזור למדינה להתקדם ולהתפתח.

לגבי הנצרות / אסלאם זה קצת לא הוגן לדעתי להגיד לעם של 18 מליון איש תתפזרו בעולם כאשר בפועל העם הזה הוא עם הולך ונעלם. להגיד שלא כל מדינה נוצרית תקבל כל נוצרי זה נחמד, אבל בפועל לנוצרי הזה יש עוד עשרות מדינות... ליהודי אפס קצת פחות, ושוב אציין אני נגד חוק השבות אני רק מנסה להסתכל על התמונה במבט כולל ומבין שיש אנשים שהשיכות הדתית חשובה להם
שאלה קטנה: אם אין את חוק השבות, מה זה עוזר ליהודי אמריקאי שיש אי שם במדבר מדינה שמתנהלת לפי לוח השנה העברי?
ועוד אחת: באיזה מובן היא "שלו"?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ואתה חייב לחדד את ההגדרות שלך, כי מעטות (אם בכלל) המדינות שמגדירות את עצמן כ"מדינה נוצרית".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

טקנו , יש רכבת אווירית מחצי האי האיברי לקראת יום הבחירות או להפך אנשים חוששים להגיע?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אין לי שמץ של מושג ולא שמץ של עניין
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

teknoboy כתב: 04 מרץ 2021, 21:17
El dudernio כתב: 04 מרץ 2021, 21:11 טכנו מבחינתי מדינה יהודית היא מדינה שבסיס הוא לפי היהדות. למשל מוסדות ממשלתיים נפתחים ונסגרים לפי לוח השנה העיברי, השפה העברית היא השפה הרשמית וכו'.

שאלה קטנה: אם אין את חוק השבות, מה זה עוזר ליהודי אמריקאי שיש אי שם במדבר מדינה שמתנהלת לפי לוח השנה העברי?
א. הידיעה שברגע האמת אם הימין הגזעני יעלה ויחליט להרוג את כולם הוא יוכל לעבור למדינה שהבסיס היומי בה תואם את אורח חייו. באמת שום דהר מעבר לזה. הרגשת בטחון בתת מודע.
ב. במובן שהיא "בית" לדת שלו.
ג. לא יודע מה ההגדרה, אבל אירופה היא נוצרית. צפון אמריקה נוצרית ובכלל לא צריך הגדרות. זה לא משנה איך את מגדיר אלא איך אתה מתנהל
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

מה אתה מקשקש, אלדוד. ברצינות, אין לך מושג.
המדינות הללו לא נוצריות, ולא רואות עצמם ככאלה. אין שום אזכור של הדת בהקשר של המדינה. חוץ מימי החופש, שנקבעו היסטורית כך בגלל הרוב, שום דבר במדינה לא קשור לדת. הדת היא עניין של כל אחד לעצמו, כמו העדפותיו המיניות או טעמו במוסיקה. אין שום חוק במדינה שקשור לדת, כל האנשים הם אזרחים, המדינה לא יודעת מה דתו של כל אחד, ושום דבר לא נקבע לפי זה. לא היתרי בניה, לא איפה הוא יכול לגור, לא איך ועם מי יתחתן, לא גירושים, לא שום דבר שקשור באוכל, במוות, בתחבורה, בהגירה. כל האזרחים יכולים להחליף מחר בבוקר את דתם למה שיחפצו, וזה לא ישנה כלום באפשרויות שלהם. המדינה שקופה לדת, לחלוטין.
נערך לאחרונה על ידי אדום מטלי ב 05 מרץ 2021, 05:03, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

ישראל היא דמוקרטיה דתית , ולכן היא לא באמת דמוקרטיה במלוא מובן המילה.
אין לזה אח ורע באף מדינה דמוקרטית אחרת בה הדת והמדינה חד הם.
יתרה מכך , ישנם מקרים רבים בהם חוקי הדת גוברים על חוקים של מדינות דמוקרטיות נורמליות בהן לרוב ישנה חוקה , שמעגנת את כל חוקי היסוד.
לכן אין זה פלא שיש דין שונה בין קבוצות שונות באוכלוסיה.
אין זה מקרי שאוכלוסיות מסויימות הרימו ראש בשנים האחרונים על אוכלוסיות אחרות , והמבין יבין.
לכן לא מדובר בכן ביבי או לא ביבי , אפילו לא ישראל הראשונה מול ישראל השניה , אלא בדת מול מדינה , וזה לא מהיום זה מעל 20 שנים כבר.ישראל במלחמת דת.
כל מי שאומר אחרת , טועה ומטעה.

Noam
קיבל.ה  245 לייקים

El dudernio כתב:
El dudernio כתב: 04 מרץ 2021, 17:45 נכון שבת-ראשון ולא שישי-שבת זה הבדל בין מדינה נוצרית למדינה יהודית.

מדינה יהודית יש רק 1.
מדינות נוצריות יש המון.
גם מדינות מוסלמיות.
גם לאדם ההיספני, והשחור.

אתה מתכוון לחזור בך מההודעה הזו?
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

אדום מטלי כתב: 05 מרץ 2021, 00:23 מה אתה מקשקש, אלדוד. ברצינות, אין לך מושג.
המדינות הללו לא נוצריות, ולא רואות עצמם ככאלה. אין שום אזכור של הדת בהקשר של המדינה. חוץ מימי החופש, שנקבעו היסטורית כך בגלל הרוב, שום דבר במדינה לא קשור לדת. הדת היא עניין של כל אחד לעצמו, כמו העדפותיו המיניות או טעמו במוסיקה. אין שום חוק במדינה שקשור לדת, כל האנשים הם אזרחים, המדינה לא יודעת מה דתו של כל אחד, ושום דבר לא נקבע לפי זה. לא היתרי בניה, לא איפה הוא יכול לגור, לא איך ועם מי יתחתן, לא גירושים, לא שום דבר שקשור באוכל, במוות, בתחבורה, בהגירה. כל האזרחים יכולים להחליף מחר בבוקר את דתם למה שיחפצו, וזה לא ישנה כלום באפשרויות שלהם. המדינה שקופה לדת, לחלוטין.
זה לא סותר דבר 1 שאמרתי אלא מחזק, הרב במדינות האלו הוא נוצרי והם מתנהלות לפי לוח השנה הגרגוריאני.

אני לא מבין מה מפריע לך שתהיה מדינה 1 בעולם שיהיה בה רב יהודי ותתנהל לפי לול השנה היהודי?

במציאות יש מעל 150 מדינות שעונות לקריטריונים הראשונים ורק 1 שעונה לקריטריונים האחרונים.
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

Noam כתב: 05 מרץ 2021, 01:56
El dudernio כתב:
מדינה יהודית יש רק 1.
מדינות נוצריות יש המון.
גם מדינות מוסלמיות.
גם לאדם ההיספני, והשחור.

אשמח אם תגיד לי מה מפריע לך בהודעה שלי?

תקרא גם מה שכתבתי למטלי בהמשך כאשר אתה מנסה להבין את דברי.

בכל מקרה אני שוב אומר הטענה היא פשוטה.
לכל גזע בעולם הזה כמעט יש מדינה משל עצמו. כל עם או תת עם שואף ורוצה אוטונומיה אם זה הבאבקים בספרד, הפלשתינאים בארץ וכו' להגיד שאני אוהב את זה? לא אני נגד לאומניות אבל זאת המציאות ולכן לא ברור לי למה היהודים לא יכולים להיות ככל העמים, במיוחד כשבפועל הם מיעוט.

אם הבעיה היא שקראתי לאסייתים צהובים זה לא רציני כי מבחינתי וכבר ציינתי שאין הבדל. אבל כן יש מדינות בעלות רוב אסיאתי מובהק עם מסורת אסיאתי, יש מדינות בעלות רב שחור מובהק עם מסורת תואמת. יש מדינות עם רב נוצרי מובהק ועם מסורת תואמת. למה שלא תהיה כזאת יהודית?

אני שוב אומר שמבחינתי גם אם יש כזאת יהודית אין שום הצדקה למנוע מאנשים בה להתחתן, לקבוע חוקים על פי הדת, לתת אישורי בניה לפי דת וכל הרעות החולות שמטלי ציין ואני חושב שיש לשנות
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

El dudernio כתב: 04 מרץ 2021, 21:51

א. הידיעה שברגע האמת אם הימין הגזעני יעלה ויחליט להרוג את כולם הוא יוכל לעבור למדינה שהבסיס היומי בה תואם את אורח חייו. באמת שום דהר מעבר לזה. הרגשת בטחון בתת מודע.
ג. לא יודע מה ההגדרה, אבל אירופה היא נוצרית. צפון אמריקה נוצרית ובכלל לא צריך הגדרות. זה לא משנה איך את מגדיר אלא איך אתה מתנהל
א. איך הוא יוכל לחזור, אם ביטלת את חוק השבות?
ב. באיזה מובן היא בית לדת שלו? כי לוח השנה הוא הלוח העברי? תזכיר לי רגע באיזה תאריך עברי מתחילה שנת הלימודים בבתי הספר ובאיזה תאריך עברי היא נגמרת ביסודי ובתיכון.
ג. יש לי תחושה קלה שאתה מבלבל בין רוב נוצרי באוכלוסיה לבין "מדינה נוצרית".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

El dudernio כתב: 05 מרץ 2021, 07:26
Noam כתב: 05 מרץ 2021, 01:56
El dudernio כתב:
מדינה יהודית יש רק 1.
מדינות נוצריות יש המון.
גם מדינות מוסלמיות.
גם לאדם ההיספני, והשחור.

לכל גזע בעולם הזה כמעט יש מדינה משל עצמו. כל עם או תת עם שואף ורוצה אוטונומיה אם זה הבאבקים בספרד, הפלשתינאים בארץ וכו' להגיד שאני אוהב את זה? לא אני נגד לאומניות אבל זאת המציאות ולכן לא ברור לי למה היהודים לא יכולים להיות ככל העמים, במיוחד כשבפועל הם מיעוט.

אם הבעיה היא שקראתי לאסייתים צהובים זה לא רציני כי מבחינתי וכבר ציינתי שאין הבדל. אבל כן יש מדינות בעלות רוב אסיאתי מובהק עם מסורת אסיאתי, יש מדינות בעלות רב שחור מובהק עם מסורת תואמת. יש מדינות עם רב נוצרי מובהק ועם מסורת תואמת. למה שלא תהיה כזאת יהודית?

אני שוב אומר שמבחינתי גם אם יש כזאת יהודית אין שום הצדקה למנוע מאנשים בה להתחתן, לקבוע חוקים על פי הדת, לתת אישורי בניה לפי דת וכל הרעות החולות שמטלי ציין ואני חושב שיש לשנות
אתה מכיר מדינה שנותנת אזרחות ל"אסיאתים" על סמך היותם כאלה? או מדינה שנותנת אזרחות ל"שחורים" על סמך היותם שחורים?

אגב, מי הוא "שחור"? מי הוא "אסיאתי"? איך קובעים?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

ועוד משהו, אל דוד, לכל מדינה (ואפילו מחוז או עיר) יש תרבות מקומית, והיא התרבות של האנשים שחיים בה.
כשאתה מבקש שישראל תהיה יהודית במובן התרבותי (לוח שנה, חגים, שפה), אתה בעצם אומר שהיא לא תהיה של הלא יהודים, ובפרט של הפלסטינאים, שחיים בה, ואלה מהווים עשרים אחוז מהאזרחים ויותר חשוב, חמישים אחוז מהאנשים שהמדינה שולטת עליהם.
איפה הם בתמונת המדינה היהודית שלך?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדff0000
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

teknoboy כתב: 05 מרץ 2021, 10:51
El dudernio כתב: 04 מרץ 2021, 21:51
א. איך הוא יוכל לחזור, אם ביטלת את חוק השבות?
ב. באיזה מובן היא בית לדת שלו? כי לוח השנה הוא הלוח העברי? תזכיר לי רגע באיזה תאריך עברי מתחילה שנת הלימודים בבתי הספר ובאיזה תאריך עברי היא נגמרת ביסודי ובתיכון.
ג. יש לי תחושה קלה שאתה מבלבל בין רוב נוצרי באוכלוסיה לבין "מדינה נוצרית".
א. כפליט, אבל אם הוא יכול לתרום למדינה הוא מוזמן לבוא כבר עכשיו.
ב. מה זה משנה? אבל למשל בחינוך החרדי שלהם זה חשוב הלימודים מתחילים ב א' אלול.
ג. ציינתי אבל את זה. גם פורטוגל לא מגדירה את עצמה כמדינת נוצרית מעצם העובדה שיש בה כ 90 אחוז (אם אני זוכר נכון) של אותו רב אתני שהוא גם נוצרי ומוסדות המדינה מתנהלות בהתאם הופך אותם לכאלו. אני גם לא מצליח להבין למה אתה משווה 2.3 מליארד נוצרים שמהווה רב במכל ל 150 מדינות שברובן שכנות ל18 מליון יהודים עם מדינה אחת. נראה לי שאין בדיוק סימטריה בין המקרים. הרצון במדינה יהודית נובע מעצם היות היהודים מיעוט בעולם אשר לא פעם מוצא את עצמו נרדף בשל דתו.
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

teknoboy כתב: 05 מרץ 2021, 10:59 ועוד משהו, אל דוד, לכל מדינה (ואפילו מחוז או עיר) יש תרבות מקומית, והיא התרבות של האנשים שחיים בה.
כשאתה מבקש שישראל תהיה יהודית במובן התרבותי (לוח שנה, חגים, שפה), אתה בעצם אומר שהיא לא תהיה של הלא יהודים, ובפרט של הפלסטינאים, שחיים בה, ואלה מהווים עשרים אחוז מהאזרחים ויותר חשוב, חמישים אחוז מהאנשים שהמדינה שולטת עליהם.
איפה הם בתמונת המדינה היהודית שלך?
שווי זכויות לחלוטין.
בעלי חופש מלא של פולחן דת נישואין וכל אשר רוצים.
בדיוק כמו שהיהודים במקומות אחרים. בדיוק כמו שיש מיעוטים אתנים במקומות אחרים בעולם המודרני שם לא מבדלים בין דם לדם.

אני חושב שהייתי מאוד ברור בעניין הזה
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

teknoboy כתב: 05 מרץ 2021, 10:53
El dudernio כתב: 05 מרץ 2021, 07:26
Noam כתב: 05 מרץ 2021, 01:56 אתה מתכוון לחזור בך מההודעה הזו?

אתה מכיר מדינה שנותנת אזרחות ל"אסיאתים" על סמך היותם כאלה? או מדינה שנותנת אזרחות ל"שחורים" על סמך היותם שחורים?

אגב, מי הוא "שחור"? מי הוא "אסיאתי"? איך קובעים?
לא. אני גם לא רוצה שמדינת ישראל תתן למישהו אזרחות בגלל שהוא "יהודי".
שליחת תגובה