בחירות 2021: הסקר התעדכן

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

למי תצביע בבחירות הבאות?

ליכוד
7
6%
תקווה חדשה
4
3%
יש עתיד
13
11%
ימינה
6
5%
הרשימה המשותפת
16
14%
ש״ס
0
אין הצבעות
יהדות התורה
1
1%
עבודה
15
13%
מר"צ
33
29%
ציונות הדתית
3
3%
ישראל ביתנו
7
6%
כחול לבן
7
6%
רע"מ
0
אין הצבעות
המפלגה הכלכלית של זליכה
3
3%

סך הכול הצבעות: 115
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

כחול לבן לא עוברת לפי סקר מהבוקר:
https://m-maariv-co-il.cdn.ampproject.o ... cle-821903
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

אם כחול לבן , זליכה וגם רע"מ לא יפרשו , לעניות דעתי , תם הטקס.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

ff0000 כתב: 15 פברואר 2021, 04:20
בר קולמוסא כתב: 14 פברואר 2021, 20:38
its-sick כתב:המדינה כמדינה, בחוקיה הרשמיים והממומשים בשטח, מבדילה ומפלה בין אזרחיה לפי מוצא.
היא כן מבדילה. מישהו פה טען שלא. זה הקשר. מוזר שלא הבנת לבד.
אם הטענה היא שהמדינה מפלה לרעה יהודים, אז אולי אני מסכים במקרה הזה (אני ובת זוגי לא החתנו, גם לא בחול, כדי לא לעבור בשום מקרה ברבנות).
אם אתה טוען שהמדינה מפלה לרעה מיעוטים, אז תצטרך להסביר לי איך, כי אני לא לגמרי יודע איזה אפליה נובעת מההליך השונה לרישום נישואין.
אם אתה מנסה בדרך טכנית להראות לי שהמדינה מתייחסת ללאום ומשום כך פסולה אז בסדר לא התווכחנו, אבל לא צריך את זה, יש גם את חוק הלאום.

השאלה היא האם זה כרוך בציונות, והתשובה היא שבעיני לא. יש מספיק ציונים שמתנגדים לחוק הלאום, בטח שיש מספיק ציונים שהיו תומכים ברישום אזרחי
צביון יהודי + דמוקרטיה יכולים להתקיים רק אם יש רוב יהודי(או שאפשר לדבר על בירובידג'אן כהגשמת החלום הציוני).
בשביל לשמור על רוב יהודי, הכרחי שיהיה את את הדיאט חוקי נירנברג, את המלחמה הכללית בהתבוללות, את האפרטהייד. בשביל זה הנכבה היתה הכרחית, ולא בטוח שרק בלשון עבר.
אלה לא פיצ'רים שוליים שאפשר להפטר מהם, אלא חלק בלתי נפרד מאחד מעמודי התווך.
בדיוק.
איזו מדינה לדעתכם היתה קמה פה אם (כל) הערבים לא היו קמים נגד הציונות?
בתוכנית החלוקה עצמה, 500000 מתוך 1.1 מליון בני אדם היו ערבים. איך היו הציונים מהנדסים את המרחב בלי לגרש אותם?
אז על אחת כמה וכמה אם מדובר על גבולות 49, שם לולא הטיהור האתני היה רוב מוצק לערבים.
זוהי המציאות. לא אשליות.
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsff0000
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1093 לייקים

De Niro כתב: 15 פברואר 2021, 08:17 כחול לבן לא עוברת לפי סקר מהבוקר:
https://m-maariv-co-il.cdn.ampproject.o ... cle-821903
קלאסי, מעדיפים את כהנא על ערבים.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

אדום נחמד כתב: 15 פברואר 2021, 12:24
בר קולמוסא כתב: 14 פברואר 2021, 20:38
אם הטענה היא שהמדינה מפלה לרעה יהודים, אז אולי אני מסכים במקרה הזה (אני ובת זוגי לא החתנו, גם לא בחול, כדי לא לעבור בשום מקרה ברבנות).
אם אתה טוען שהמדינה מפלה לרעה מיעוטים, אז תצטרך להסביר לי איך, כי אני לא לגמרי יודע איזה אפליה נובעת מההליך השונה לרישום נישואין.
אם אתה מנסה בדרך טכנית להראות לי שהמדינה מתייחסת ללאום ומשום כך פסולה אז בסדר לא התווכחנו, אבל לא צריך את זה, יש גם את חוק הלאום.

השאלה היא האם זה כרוך בציונות, והתשובה היא שבעיני לא. יש מספיק ציונים שמתנגדים לחוק הלאום, בטח שיש מספיק ציונים שהיו תומכים ברישום אזרחי
צביון יהודי + דמוקרטיה יכולים להתקיים רק אם יש רוב יהודי(או שאפשר לדבר על בירובידג'אן כהגשמת החלום הציוני).
בשביל לשמור על רוב יהודי, הכרחי שיהיה את את הדיאט חוקי נירנברג, את המלחמה הכללית בהתבוללות, את האפרטהייד. בשביל זה הנכבה היתה הכרחית, ולא בטוח שרק בלשון עבר.
בדיוק.
בתוכנית החלוקה עצמה, 500000 מתוך 1.1 מליון בני אדם היו ערבים. איך היו הציונים מהנדסים את המרחב בלי לגרש אותם?
אז על אחת כמה וכמה אם מדובר על גבולות 49, שם לולא הטיהור האתני היה רוב מוצק לערבים.
זוהי המציאות. לא אשליות.
האוכלוסיה היהודית הכפילה את עצמה תוך שנה ומשהו פי 2.
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

לירן כתב: 15 פברואר 2021, 13:11
בדיוק.
זוהי המציאות. לא אשליות.
אתה חושב שכל העולים היו מגיעים למדינה בלי רוב יהוד מוצק?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

הפעם הראשונה שהפלסטינים קמו להילחם על קיומם היתה באינתיפאדה הראשונה. למרות התדמית הדמונית בעיתונות הישראלית, הם כנראה אחד העמים הכי שוחרי שלום שיש.
היו אירועים נקודתיים של אלימות, היה את המיעוט הקטן (שבריר אחוז ביחס לאוכלוסיה) שביצע פיגועים לאורך השנים, אבל כמעט כל העם הפלסטיני ישב בשקט עשורים וספג את כל החרא שזרקנו עליהם.
אבל נראה שעכשיו הם סוף סוף הבינו שיהודים מבינים רק כוח, ואני לא חושב שאפשר יהיה להחזיר את השד לבקבוק.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אדום נחמד כתב: 15 פברואר 2021, 12:24 בדיוק.
זוהי המציאות. לא אשליות.
ראה בבולד לעיל
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

Ron.T כתב: 15 פברואר 2021, 13:15
בדיוק.
זוהי המציאות. לא אשליות.
כלומר, במציאות בה שני הצדדים מכבדים את הסכמי החלוקה וחיים זה לצד זה בשלום?
היו מגיעים פי 4 יותר עולים כנראה
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

העניין הוא איך *יוצרים* מדינה עם רוב יהודי מוצק, כשיש כמעט חצי לא יהודים
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

אף מפלגה לא תפרוש לדעתכם :(?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1093 לייקים

אני מחכה שאתה תפרוש
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

על מה הדיון הזה בעצם? אנחנו משחקים מנג'ר מדינות?
הפוסט קיבל 2 לייקיםתתאבד כברNoam
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  145 לייקים

לירן כתב: 15 פברואר 2021, 17:26 על מה הדיון הזה בעצם? אנחנו משחקים מנג'ר מדינות?
זה רעיון ענק מה שהעלאת,
יתאים למדינות עם מבנה קונגרס דומה לכנסת, שיש הרבה מפלגות הזויות ומרגשות לצד "הימורים בטוחים".
אני מצטרף
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

תתאבד כבר כתב: 15 פברואר 2021, 17:34
לירן כתב: 15 פברואר 2021, 17:26 על מה הדיון הזה בעצם? אנחנו משחקים מנג'ר מדינות?
זה רעיון ענק מה שהעלאת,
יתאים למדינות עם מבנה קונגרס דומה לכנסת, שיש הרבה מפלגות הזויות ומרגשות לצד "הימורים בטוחים".
אני מצטרף
איכשהו גם פה היועץ במשחק יציע את טל איילה
El dudernio
קיבל.ה  1267 לייקים

risk אינראקטיבי...
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  318 לייקים

De Niro כתב: 14 פברואר 2021, 23:41
red in blood כתב:אני לא חושב שסקרים על אחוזי הצבעה שווים משהו. אף אחד לא יודע איך הוא ירגיש ביום הבחירות עצמו על לצאת להצביע.
לצורך העניין, זה שהחליטו על הקשחה של ההצבעה בקלפיות הנגישות הולך להשפיע המון על מצביעים צעירים. הרבה מהם יכולים להגיד בסקר שהם מתכוונים להצביע, ואז לגלות ביום הבחירות שהם צריכים להגיע לבית ההורים כדי להצביע, ויוותרו.
כן , ועדיין מעניין לדעת מה אחוזי ההצבעה הצפויים במגזר הערבי.
יהיו להם השפעה מכרעת על תוצאות הבחירות.
הסקרים עד כה מלמדים על צלילה באחוזי ההצבעה במגזר.
ברור שזה מעניין.
לאחוזי הצבעה בכל מגזר יהיו השפעה מכרעת על התוצאות.
זה לא אומר שאפשר לדעת את זה בסקר כרגע.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

סקר חדשות 13:
הליכוד 28
יש עתיד 17
תקווה חדשה 13
ימינה 11
שס 7
יהדות התורה 7
המשותפת 8
ישראל ביתנו 5
העבודה 6
ציונות דתית 5
מרצ 5
רעמ 4
כחול לבן 4
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

מישהו חושב שיש לרע"מ סיכוי לעבור?
לדעתי , הם אולי לא יגיעו לשניים וחצי מנדטים.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

De Niro כתב: 15 פברואר 2021, 22:25 מישהו חושב שיש לרע"מ סיכוי לעבור?
הם כבר התחילו עם קמפיין האנטי להט"ב שהם הבטיחו? הם חשבו שזה יביא להם הרבה קולות במגזר.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

לירן כתב: 15 פברואר 2021, 15:33

אתה חושב שאנשים היו מעדיפים לעזוב מדינה ערבית שיש להם בה נכסים ומקומות עבודה, בשביל לנסות את מזלם במדינה ערבית אחרת? קשה לי להאמין
נערך לאחרונה על ידי Ron.T ב 15 פברואר 2021, 23:28, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

its-sick כתב:
De Niro כתב: 15 פברואר 2021, 22:25 מישהו חושב שיש לרע"מ סיכוי לעבור?
הם כבר התחילו עם קמפיין האנטי להט"ב שהם הבטיחו? הם חשבו שזה יביא להם הרבה קולות במגזר.
כשהם היו עם בל"ד הם בקושי עברו.
אני לא רואה אותה עוברים.
גם ברוב הסקרים הם לא עוברים אפילו לא קרוב.
כאן בסקר למעלה היה מדגם נפרד למגזר אולי זה קשור.
מה הסיכוי שתהיה התעוררות במגזר , והם ישחזרו כמעט 65 אחוזי הצבעה מהבחירות הקודמות?

הגלמוד מלוד
קיבל.ה  399 לייקים

אישית אני דווקא אשמח אם הם לא יעברו, אבל יש פה כאלה שמוטרדים ממתמטיקת גושים חסרת פואנטה אז
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

Ron.T כתב: 15 פברואר 2021, 22:26
אתה חושב שאנשים היו מעדיפים לעזוב מדינה ערבית שיש להם בה נכסים ומקומות עבודה, בשביל לנסות את מזלם במדינה ערבית אחרת? קשה לי להאמין
אתה מתחיל איתי משחק של תיאוריות שאין לי מושג מה אתה רוצה שאענה לך.
חלק מיהודי ארצות ערב עלו בגלל אנטישמיות שהחלה בעיקר כאשר קמה המדינה, חלק כי היו ציונים עוד לפני וחיכו לרגע הנכון. באירופה עלתה לארץ שארית הפלטה שלא נותר להם באמת מקום לחזור אליו. הם עלו לארץ כשכל צבאות ערב אמרו שהם כמה דקות מתקתקים פה ונגמר הסיפור של היישוב היהודי. אתה שואל לדעתי? אם היה מתקיים הסכם החלוקה בלי אף מלחמה ובלי אף גירוש, היו עולים פי כמה יותר לארץ
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

לירן כתב: 16 פברואר 2021, 06:59

חלק מיהודי ארצות ערב עלו בגלל אנטישמיות שהחלה בעיקר כאשר קמה המדינה, חלק כי היו ציונים עוד לפני וחיכו לרגע הנכון. באירופה עלתה לארץ שארית הפלטה שלא נותר להם באמת מקום לחזור אליו. הם עלו לארץ כשכל צבאות ערב אמרו שהם כמה דקות מתקתקים פה ונגמר הסיפור של היישוב היהודי. אתה שואל לדעתי? אם היה מתקיים הסכם החלוקה בלי אף מלחמה ובלי אף גירוש, היו עולים פי כמה יותר לארץ
רוב העולים בשנים שאחרי מלחמת 48 באו מארצות ערב. הם ברחו מהארצות האלו, כי בעקבות המלחמה הם זכו שם ליחס עוין, בלשון המעטה. יש יסוד סביר להניח, שאם לא הייתה מלחמה בישראל/פלסטין, היחס הזה אליהם לא היה מתפתח, והרבה מאד מהם היו ממשיכים לחיות בשלום עם שכניהם בארצות ערב, ולא מהגרים. כמו שהרבה מאד יהודים העדיפו להישאר באמריקה, בצרפת, באוסטרליה, באנגליה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

מעבר לתשובות שקיבלת בכיוון שאליו הלכת, אתה מפספס את הנקודה הזו -
במדינה בה יש חצי לא יהודים, למה נראה לך שתהיה הסכמה כללית של הלא יהודית להפוך להיות מיעוט שולי?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

יש כאן מתלבטים למי להצביע?
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

אדום נחמד כתב: 16 פברואר 2021, 10:17

מעבר לתשובות שקיבלת בכיוון שאליו הלכת, אתה מפספס את הנקודה הזו -
במדינה בה יש חצי לא יהודים, למה נראה לך שתהיה הסכמה כללית של הלא יהודית להפוך להיות מיעוט שולי?
א. אני לא הלכתי לשום כיוון. אתה החלטת לייצר מציאות וירטואלית ובסימולציה הזאת לדבר בתיאוריה.
ב. רוב העולים (קצת מעל 50%) בעלייה ההמונית הגיעו מארצות אירופה:
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7 ... amonit.JPG
ג. חלק מתוכנית החלוקה היה מדינה יהודית לצד מדינה ערבית, כאשר נלקח בחשבון שהמדינה היהודית תקלוט את הפליטים מארצות אירופה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

לירן כתב: 16 פברואר 2021, 16:54
אדום נחמד כתב: 16 פברואר 2021, 10:17 מעבר לתשובות שקיבלת בכיוון שאליו הלכת, אתה מפספס את הנקודה הזו -
א. אני לא הלכתי לשום כיוון. אתה החלטת לייצר מציאות וירטואלית ובסימולציה הזאת לדבר בתיאוריה.
ב. רוב העולים (קצת מעל 50%) בעלייה ההמונית הגיעו מארצות אירופה:
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7 ... amonit.JPG
ג. חלק מתוכנית החלוקה היה מדינה יהודית לצד מדינה ערבית, כאשר נלקח בחשבון שהמדינה היהודית תקלוט את הפליטים מארצות אירופה.
א. מה..? התכוונתי לגבי הכיוון שיהודים יגיעו במקרה ותוכנית החלוקה היתה מתקבלת. זה לא הכיוון שאני הולך בו, אבל לטענה הספציפית הזו ענו לך פה
ב. אז מה? מה זה קשור?
ג. שוב, המדינה ה"יהודית" הזו היתה אמורה להכיל כמעט חצי שאינם יהודים. אז אני שואל שוב, וזו לא שאלה תאורטית - האם נראה לך שאתה יכול להנדס את המרחב בשביל *חצי* מהאוכלוסיה?
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

De Niro כתב:יש כאן מתלבטים למי להצביע?
אני
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

Noam כתב:
אני
תוכל לשתף?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

סקר חדשות 12:

ליכוד 29
יש עתיד 18
סער 13
בנט 10
המשותפת 9
שס 8
יהדות התורה 7
ליברמן 7
העבודה 6
ציונות הדתית 5
מרצ 4
כחול לבן 4

זליכה לא עובר את אחוז החסימה.
בנט יורד.
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

אדום מטלי כתב:

רוב העולים בשנים שאחרי מלחמת 48 באו מארצות ערב. הם ברחו מהארצות האלו, כי בעקבות המלחמה הם זכו שם ליחס עוין, בלשון המעטה. יש יסוד סביר להניח, שאם לא הייתה מלחמה בישראל/פלסטין, היחס הזה אליהם לא היה מתפתח, והרבה מאד מהם היו ממשיכים לחיות בשלום עם שכניהם בארצות ערב, ולא מהגרים. כמו שהרבה מאד יהודים העדיפו להישאר באמריקה, בצרפת, באוסטרליה, באנגליה.
זה נכון. סבתא שלי סיפרה לי כמה פעמים שעד שהתחילו פרעות ביהודים (כתגובה ישירה למה שקרה בישראל באותה תקופה) אף אחד מהם לא חשב לעזוב את לוב או בכלל החשיב את עצמו כשונה מהתושבים המוסלמים.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

גם סבא וסבתא שלי במצרים חיו כמו מלכים עד 56, וההשתתפות הבזויה של ישראל במלחמת קדש
נערך לאחרונה על ידי אדום נחמד ב 16 פברואר 2021, 21:33, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל לייק אחדNoam
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

De Niro כתב:
Noam כתב:
אני
תוכל לשתף?
בשמחה. אני תומך בממשלת ימין-מרכז של בנט, סער, ליברמן, לפיד וגנץ, אבל אני תומך בזה בניגוד לדעתי (הצבעתי בלופ הנוכחי פעם אחת למרצ ופעמיים לרשימה המשותפת). אני מחכה לכמה ימים שלפני הבחירות ואז אחליט מה לעשות.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

Noam כתב:
De Niro כתב:
Noam כתב:אני
תוכל לשתף?
בשמחה. אני תומך בממשלת ימין-מרכז של בנט, סער, ליברמן, לפיד וגנץ, אבל אני תומך בזה בניגוד לדעתי (הצבעתי בלופ הנוכחי פעם אחת למרצ ופעמיים לרשימה המשותפת). אני מחכה לכמה ימים שלפני הבחירות ואז אחליט מה לעשות.
החלטה לפי איזה שיקול? אחוז החסימה?
יורם
קיבל.ה  103 לייקים

אדום נחמד כתב: 16 פברואר 2021, 21:04 גם סבא וסבתא שלי במצרים חיו כמו מלכים עד 56, וההשתתפות הבזויה של ישראל במלחמת ההתשה
מלחמת קדש.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

יורם כתב: 16 פברואר 2021, 21:32
אדום נחמד כתב: 16 פברואר 2021, 21:04 גם סבא וסבתא שלי במצרים חיו כמו מלכים עד 56, וההשתתפות הבזויה של ישראל במלחמת ההתשה
מלחמת קדש.
ודאי. סליחות לכל המעורבים
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

יורם כתב: 16 פברואר 2021, 21:32
מלחמת קדש.
הפלישה האימפריאליסטית למצרים ב-56'.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

Noam כתב:
De Niro כתב:
Noam כתב:אני
תוכל לשתף?
אני גם מתלבט בגלל החשש שאחת המפלגות לא תעבור את אחוז החסימה.
חברים , אשמח לשמוע עוד דילמות.
שליחת תגובה