בחירות 2021: הסקר התעדכן

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

למי תצביע בבחירות הבאות?

ליכוד
7
6%
תקווה חדשה
4
3%
יש עתיד
13
11%
ימינה
6
5%
הרשימה המשותפת
16
14%
ש״ס
0
אין הצבעות
יהדות התורה
1
1%
עבודה
15
13%
מר"צ
33
29%
ציונות הדתית
3
3%
ישראל ביתנו
7
6%
כחול לבן
7
6%
רע"מ
0
אין הצבעות
המפלגה הכלכלית של זליכה
3
3%

סך הכול הצבעות: 115
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1628 לייקים

נשגב מעיניי איך אפשר לפספס את הגזענות שנודפת מהצירוף "האדם הצהוב", אבל מודה ועוזב ירוחם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

התייאשתי מהדיון הזה. הולך לקרוא ספר.תמונה
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1144 לייקים

בחיים לא קורא את הספר הזה, חורג מהשימושים שאני מתיר בצבע הצהוב.
הפוסט קיבל 2 לייקיםNoamבר קולמוסא
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1628 לייקים

ספר חובה לכל ישראלי, לדעתי. ולמרבה הצער והתדהמה הוא לא פחות רלוונטי היום משהיה אז.
והצהוב פה משמש כמטאפורה למשהו מאוד שלילי דווקא.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
bigi37
קיבל.ה  14 לייקים

למה "האדם הצהוב" נחשב ביטוי גזעני? זה כמו להשתמש ב"כושי" לעומת "אפרו-אמריקאי"?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1628 לייקים

bigi37 כתב: 06 מרץ 2021, 00:19 למה "האדם הצהוב" נחשב ביטוי גזעני? זה כמו להשתמש ב"כושי" לעומת "אפרו-אמריקאי"?
אתה באמת שואל למה להתייחס לאדם על פי צבע העור שלו זה גזענות?

לגבי "אפרו-אמריקאי", זאת לא דרך מתחכמת להגיד "כושי" או "שחור". הפירוש של הביטוי הוא "אזרח אמריקאי ממוצא אפריקאי".
זאת פשרה מקובלת בין הרצון\צורך להתייחס למוצא ולהיסטוריה של האנשים הרלוונטיים לבין הימנעות מהתייחסות אליהם על פי השיוך האתני\גזעי\צבע עור שלהם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
Shacham
קיבל.ה  581 לייקים

teknoboy כתב: 06 מרץ 2021, 01:25
bigi37 כתב: 06 מרץ 2021, 00:19 למה "האדם הצהוב" נחשב ביטוי גזעני? זה כמו להשתמש ב"כושי" לעומת "אפרו-אמריקאי"?

לגבי "אפרו-אמריקאי", זאת לא דרך מתחכמת להגיד "כושי" או "שחור". הפירוש של הביטוי הוא "אזרח אמריקאי ממוצא אפריקאי".
זאת פשרה מקובלת בין הרצון\צורך להתייחס למוצא ולהיסטוריה של האנשים הרלוונטיים לבין הימנעות מהתייחסות אליהם על פי השיוך האתני\גזעי\צבע עור שלהם.
לא קראתי 90% מהדיון פה אז יכול להיות שלא הבנתי מה קרה, אבל עצם ההתייחסות לקבוצות מיעוט לפי המאפיין שלהן לא עונה לשום הגדרה של גזענות שאני מכיר. כמובן שיש דרכים יותר יפות להתבטא, ו"אדם צהוב" זו לא דרך יפה להגיד אסייאתי(אם כי אני יכול להבין למה ישראלי לא יכיר את ההקשר השלילי).

להתייחס לאנשים כשחורים(Black), בקונטקסט הגיוני ולא לועג או מכליל, זה לא גזעני לפי שום סטדנרט שאני מכיר, לא בישראל ולא בארצות הברית.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1628 לייקים

Shacham כתב: 06 מרץ 2021, 02:03
teknoboy כתב: 06 מרץ 2021, 01:25

לא קראתי 90% מהדיון פה אז יכול להיות שלא הבנתי מה קרה, אבל עצם ההתייחסות לקבוצות מיעוט לפי המאפיין שלהן לא עונה לשום הגדרה של גזענות שאני מכיר. כמובן שיש דרכים יותר יפות להתבטא, ו"אדם צהוב" זו לא דרך יפה להגיד אסייאתי(אם כי אני יכול להבין למה ישראלי לא יכיר את ההקשר השלילי).

להתייחס לאנשים כשחורים(Black), בקונטקסט הגיוני ולא לועג או מכליל, זה לא גזעני לפי שום סטדנרט שאני מכיר, לא בישראל ולא בארצות הברית.
בהקשר האמריקאי המילה "שחור" באמת לא חייבת להיות פוגענית.
בגדול התייחסות לאדם כמישהו שאפשר לצמצם את הזהות שלו לצבע עור די הולכת יד ביד עם חשיבה גזענית, אם כי כמובן לא כל מי שמתבטא ככה גם מתכוון דווקא לזה.
בהקשר של הדיון פה, אני מציע לך לא להיכנס לזה בכלל, אבל הביטוי "אדם צהוב" עלה פה בהקשר שהוא איפשהו בין גזענות מדעית לבין סוג של הנחה אוטומטית ש"כל הצהובים אותו דבר" (דובר פה על זה ש"אדם צהוב" ירגיש בבית במדינות אסיה, או משהו דומה), ובפרט בדיון שהיה פה הוא כלל גם אנשים שהם לא מאסיה אלא ממוצא אסיאתי ושם אותם באותה חבילה כולל ההנחה שלכל "האנשים הצהובים" יש את אותה תרבות.
אל דוד, שהשתמש במושג הזה, גם הגדיל לעשות והסביר שהוא מתכוון לגזע הצהוב, ולא למשהו אחר, וגם טען שיש גזעים במובן הביולוגי, ושיש ביניהם הבדל גנטי\אבולוציוני.
בהקשר הזה אין ספק ש"אדם צהוב" הוא ביטוי גזעני, או לפחות מעיד על חשיבה בקטגוריות גזעניות.
חוץ מזה אני גם לא מכיר כל כך סיטואציות שבהן "אדם צהוב" או "מלוכסן" או כל ביטוי דומה לא משמשים לגנאי (אם כי "אדם צהוב" פחות נשמע לי כמו מילת גנאי מ"מלוכסן", מודה).
אז אני מקבל את התיקון שזה לא בהכרח ביטוי שמעיד על גזענות, אבל בוא נגיד שאם מישהו בוחר שוב ושוב להשתמש בביטוי הפחות יפה לאסיאתי כדי להתייחס לאסיאתים באופן כוללני כאילו כולם אותו דבר ("לאדם הצהוב יש מדינות משלו" או משהו דומה) זה לא נשמע הכי טוב.
תודה על ההערה, אפילו.
ביגי37, סליחה על התשובה הקצת גסה וחד ממדית שנתתי לך קודם. הייתי קצת תקוע בתוך ההקשר של הדיון שהיה פה.

עריכה: בדקתי, והמילה yellow מופיעה ברשימת העלבונות הגזעניים בוויקיפדיה ככינוי גנאי לאסיאתים, אם זה משנה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםShachamסומך
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1144 לייקים

לגבי השימוש במילה ״שחור״ והאם זה גיזעני או לא, ד״ש מפיני גרשון...

אני לא חושב שהיתה פה כוונה להישמע גזעני כמו שטקנו מפרש את זה, למרות שהטקסט היבש בהחלט נשמע ככה.
נראה לי שדוקא בגלל הריבוי האתני שקיים לנו בארץ והכיוון היותר הומוריסטי שבו אנחנו כנורמה מתייחסים לזה ביום יום שלנו (כמות הפעמים ביום שאני מנצל את היותי ״פולני״ כדי לתרץ את ההתנהגות שלי , למרות שאפילו אני מודה שהמטען הגנטי שקיבלתי מהצד הפולני שלי פחות דומיננטי) גורם לנו לפעמים לחרוג מהטעם הטוב די בקלות.
מישהו שחי באירופה ו/או ארה״ב יהיה הרבה יותר רגיש לזה בימינו.
עוד יבוא יום שגם אנחנו נלמד להיות יותר פוליטקלי קורקט, אני מקוה.
הפוסט קיבל לייק אחדתתאבד כבר
El dudernio
קיבל.ה  1267 לייקים

מילפורד ברוגבי הניו זילנדים הם האול בלאק, אם אני אומר שהקפטן הוא מנהיג השחורים זה גזענות? לא כי הוא לבן, אבל אם הוא היה בעל צבע עור שונה? התשובה היא גם לא. בדיוק מאותה סיבה שהקשר לא גזעני ואין שום שום קשר בין צבע העור לאמירה. כך, גם עצם האמירה על אדם אפרו אמריקאי שהוא שחור זה לא גזענות. לעומת זאת להפלות אותו בגלל זה היא כן, ולשייך לו תכונות מסויימות בגלל זה היא כן. לא נראה לי שעשיתי משהו מהדברים האחרונים.

בכלל אני חושב שהפוליקטלי קןרקט מבטל בחלק מהמקרים את השיח אמיתי, ולדעתי המצב הזה קרה כאן בצורה המובהקת ביותר. הרי אם נחזור רגע למה שהתחיל את הדיון בנושא, זאת ההבנה שלי שיש לא מעט יהודים שרוצים וכמהיים ל"בית" בו הרעיון (דת) יהודית תהיה השולטת, מאחר והם מיעוט דתי בעולם, שלא פעם נרדף ונרצח בשל היותו כזה. הדיון הזה בכלל לא התפתח ולא קיבל מענה / תשובה בגלל שיח של האם לקרוא לסינים "צהובים" (הצהוב זה צבע הקיסרות בסין ונחשב סגולה להצלחה ועושר לדעתי) זה גזעני או לא, כאשר ברור היה שגם אם הבחירה במילים לא הייתה נכון לא זה בעצם הדיון או האמירה של הודעתי.

מעבר לזה התפתח כאן שיח בא אחד המשתתםים אפילו קבע שחוקר ש"בודק" האם יש "גזעים" במין האנושי הוא גזעני רק בגין עבודתו. לדעתי לפחות יש כאן נסיון בריחה מנושא קשה אבל לא גזעני.

הגזענות על פי החוק הישראלי:
על פי חוק העונשין הישראלי, גזענות מוגדרת כרדיפה, השפלה, ביזוי, גילוי איבה, עוינות או אלימות, או גרימת מדנים כלפי ציבור בני אדם או חלקים של האוכלוסייה או יחידים, בשל צבע או השתייכות לגזע או למוצא לאומי-אתני

נ.ב אם יורשה לי לציין עוד משהו בנוגע לפוליטיקה הישראלית, לדעתי הנושא הזה והתגובות פה כלפי הדעה שלי (שבגדול אמרה ביטול חוק השבות, מדינה לכלל אזרחיה וכו' שהן דעות שברובן שמאל בהרבה מהמינסטרים נתקפו כאן על "גזענות". כאשר מסתכלים על זה במבט על בעוד השמאל עסוק בלהכפיש אחד את השני הימין עסוק בלחבק את הקיצוניים שבו ולקרב אותם למינסטרים.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1144 לייקים

אתה מודע לזה שה- all blacks נקראים ככה בגלל שהבגדים שלהם שחורים , כן?
לא חושב שיש אחד בניו זילנד שקורה למאורים שחורים, אם זה מה שהתכוונת, אני חושב שהמקסימום שמתייחסים אליהם שם בכינוי שונה זה כשקוראים להם הילידים המקומיים.

לגבי ההמשך, שוב, אתה מדבר על פי הנורמות שנהוגות פה אצלינו , לקחת את הביטויים יותר בקלות הדעת.
במקומות רבים בעולם היום כבר הרבה יותר רגישים לנושא.
אני קצת מסכים ומבין אותך שיש מקומות שבהם הפוליטקלי קורקט ניהיה מגוחך כשיש אנשים שיותר חשוב להם להישמע פוליטקלי קורקט לא גזענים אבל בפועל מתנהגים בגזענות, למשל אדם ״לבן״ ש״יתאכזב״ אם הבת שלו תצא עם אדם ״שחור״ , אבל כשיגיד את זה או ידאג להגיד ״אפרו-אמריקאי״.

אבל, זה לא הופך את מה שכתבת להיות משהו שצריך לקבל אותו כתקין, ועל כן התגובות שקיבלת לדברים האלה.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
El dudernio
קיבל.ה  1267 לייקים

מודע. גם הבלגים הם all red, לכן זה מגוכך היה להגיד את זה כ"גזענות" גם אם בסיטואציה אחרת זה בהחלט יכול להתפס ככה.

לדעתי הרגישות היא "מעושה" כדי לצאת טוב, אני באמת מצטער עם מישהו נפגע כי ברור שלא זאת הייתה הכוונה, יחד עם זאת עדין לא מצאתי משהו "גזעני שאמרתי" אלא "רק" פרשנות גזענית לדברי.

מאחר וגם אתה טוען, להבנתי, שלא היתה בדברי כוונה גזענית אני בהחלט מוצא צורך להעיר שבמקרה הזה הפוליטקלי קורקט גבר על השיח האמיתי. קצת עצוב מבחינתי שבמקום לדון בדברים שולחים אותם ל"מחוזות" הגזענות כדי להמנע מסוגיות חשובות. לעניות דעתי זאת גם אחת הבעיות המרכזיות בשיח השמאל, מאחר והם דוחפים את הדובר לימין על ידי התחת דגל הגזענות גם כאשר אין בו מן הצדק והמציאות. זה לפעמים נראה כמו חוסר יכולת להתמודד עם מציאות שהיא טיפה יותר מורכבת מהעולם הבינארי של טוב / רע.
תא מרבוטא
קיבל.ה  321 לייקים

its-sick כתב: 05 מרץ 2021, 11:10
El dudernio כתב: 05 מרץ 2021, 07:26לכל גזע בעולם הזה כמעט יש מדינה משל עצמו.
רק שיהיה ברור, אין דבר כזה גזע. זה קונספט מומצא. כל זכר אנושי יכול לעשות ילדים עם כל נקבה אנושית.
ילדים דומים להוריהם חיצונית, אז אם בלונדינים יתעקשו להתחתן רק עם בלונדיניות תיווצר אוכלוסייה עם רוב בלונדיני. גזענות הוא קונספט שמנציח את עצמו.
סליחה. אבל אם נשים את ההשלכות המוסריות והחברתיות בצד, העובדה שזכר ונקבה יכולים להביא ילדים אינה קשורה לאי קיום גזע. לברדור ובוקסר יכולים להביא צאצאים למרות שהם מגזעים שונים. כנ"ל סיאמי ואנגורה. הולדת צאצאים יכולה אפילו להתרחש בין מינים (אריה וטיגריס, סוס וחמור) אבל לרוב הם עקרים.
זהו. אפשר לחזור לדבר על גזענות
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1628 לייקים

תא מרבוטא כתב: 06 מרץ 2021, 15:36
its-sick כתב: 05 מרץ 2021, 11:10
El dudernio כתב: 05 מרץ 2021, 07:26לכל גזע בעולם הזה כמעט יש מדינה משל עצמו.
רק שיהיה ברור, אין דבר כזה גזע. זה קונספט מומצא. כל זכר אנושי יכול לעשות ילדים עם כל נקבה אנושית.
ילדים דומים להוריהם חיצונית, אז אם בלונדינים יתעקשו להתחתן רק עם בלונדיניות תיווצר אוכלוסייה עם רוב בלונדיני. גזענות הוא קונספט שמנציח את עצמו.
סליחה. אבל אם נשים את ההשלכות המוסריות והחברתיות בצד, העובדה שזכר ונקבה יכולים להביא ילדים אינה קשורה לאי קיום גזע. לברדור ובוקסר יכולים להביא צאצאים למרות שהם מגזעים שונים. כנ"ל סיאמי ואנגורה. הולדת צאצאים יכולה אפילו להתרחש בין מינים (אריה וטיגריס, סוס וחמור) אבל לרוב הם עקרים.
זאת בדיוק אחת הסיבות שבגללן המושג "גזע" די חסר משמעות. הרי אין לו משמעות ביולוגית, אז מה נשאר?

הערה מנהלתית: אולי נמשיך את הדיון על גזע באשכול שבדיוק פתחתי עם המילה "גזע" בנושא שלו?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

teknoboy כתב:
תא מרבוטא כתב: 06 מרץ 2021, 15:36
its-sick כתב: 05 מרץ 2021, 11:10 רק שיהיה ברור, אין דבר כזה גזע. זה קונספט מומצא. כל זכר אנושי יכול לעשות ילדים עם כל נקבה אנושית.
זאת בדיוק אחת הסיבות שבגללן המושג "גזע" די חסר משמעות. הרי אין לו משמעות ביולוגית, אז מה נשאר?

הערה מנהלתית: אולי נמשיך את הדיון על גזע באשכול שבדיוק פתחתי עם המילה "גזע" בנושא שלו?
לחלוטין. בנאדם סה״כ רוצה חוות דעת יומית האם להצביע למרצ או לכחול לבן לפי הסקרים האחרונים
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

אף מפלגה לא פורשת בינתיים
מתי יתעשטו שם?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

אני מחכה שהליכוד יפרוש כבר
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

its-sick כתב:אני מחכה שהליכוד יפרוש כבר
תמונה ייקח כמה שנים
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

תמונה

זה ההבדל בין מרצ לכל הזבל של "המרכז".
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדRon.T
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

מה עם מרצ? תפרוש לדעתכם?
טכנית לארז
קיבל.ה  1600 לייקים

its-sick כתב: 06 מרץ 2021, 21:45 תמונה

זה ההבדל בין מרצ לכל הזבל של "המרכז".
מה ההבדל בכלל "מדינית" בין ה"מרכז" ל"ימין"?
שום הבדל.
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

אני חושב שהימין תומך בסיפוח עכשיו והמרכז תומך בסיפוח מתישהו בעתיד
لا إله
סמל אישי של משתמש
Shacham
קיבל.ה  581 לייקים

Noam כתב: 07 מרץ 2021, 09:56 מה עם מרצ? תפרוש לדעתכם?
חושב שלא, מקווה מאוד שכן.
הפוסט קיבל לייק אחדNoam
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

אם מרצ פורשת (מה שכמובן לא יכול לקרות) או לא עוברת את אחוז החסימה, אני לא אלך להצביע יותר בפסאודו דמוקרטיה שיש פה.
لا إله
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

סקר בחירות חדשות 12 שפורסם בוועידת המשפיעים: הליכוד מתחזק ל-29 מנדטים, גם לפיד עולה ל-20 • סער יורד בשני מנדטים ומשתווה לבנט • סמוטריץ' יורד לארבעה מנדטים, מרצ ורעם על סף אחוז החסימה - מלמטה • כל התוצאות, 16 ימים בלבד לבחירות

https://mobile.mako.co.il/news-israel-e ... =173113802
תא מרבוטא
קיבל.ה  321 לייקים

De Niro כתב: 07 מרץ 2021, 10:25 סקר בחירות חדשות 12 שפורסם בוועידת המשפיעים: הליכוד מתחזק ל-29 מנדטים, גם לפיד עולה ל-20 • סער יורד בשני מנדטים ומשתווה לבנט • סמוטריץ' יורד לארבעה מנדטים, מרצ ורעם על סף אחוז החסימה - מלמטה • כל התוצאות, 16 ימים בלבד לבחירות

כמה קרוב לאחוז החסימה? ובלי קשר ועידת המשפיעים זה שם מכובס לועידת הספונסרים של העיתון
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

Noam כתב:מה עם מרצ? תפרוש לדעתכם?
מקווה שכן.אבל בטוח שלא.
לפחות אחת מבין השתיים כחול לבן או מרצ לא תעבור , וזה סוף הסיפור לסיכויים של הגוש להרכיב ממשלה במערכת הזו.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

תא מרבוטא כתב:
De Niro כתב: 07 מרץ 2021, 10:25 סקר בחירות חדשות 12 שפורסם בוועידת המשפיעים: הליכוד מתחזק ל-29 מנדטים, גם לפיד עולה ל-20 • סער יורד בשני מנדטים ומשתווה לבנט • סמוטריץ' יורד לארבעה מנדטים, מרצ ורעם על סף אחוז החסימה - מלמטה • כל התוצאות, 16 ימים בלבד לבחירות

כמה קרוב לאחוז החסימה? ובלי קשר ועידת המשפיעים זה שם מכובס לועידת הספונסרים של העיתון
אני מאד מחשיב את הסוקר של המכון הזה.
מרצ עם 3.0 אחוזים גם רע"מ.
תא מרבוטא
קיבל.ה  321 לייקים

De Niro כתב: 07 מרץ 2021, 10:28
תא מרבוטא כתב:

תודה עכשיו שמתי לב. הסוקר הזה גם הסוקר של כחולבן אז לגבי כחולבן ספציפית מבחינתי הוא מוטה
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

תא מרבוטא כתב:
De Niro כתב: 07 מרץ 2021, 10:28
תא מרבוטא כתב: כמה קרוב לאחוז החסימה? ובלי קשר ועידת המשפיעים זה שם מכובס לועידת הספונסרים של העיתון
תודה עכשיו שמתי לב. הסוקר הזה גם הסוקר של כחולבן אז לגבי כחולבן ספציפית מבחינתי הוא מוטה
הוא לא מוטה.איש מקצוע מהמעלה הראשונה.
יתכן , שאנשים משקרים בסקרים ובטח למען כחול לבן.
צריך לזכור שמדובר בסקר , תמיד בתוצאות האמת יש שינויים פה ושם.
במערכת הזאת כל מנדט יכריע.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

כדאי מאד לשים לב גם לסקר הזה לגבי שיעורי ההצבעה בגוש.אם לא תהיה התעוררות תם הטקס.
https://www-israelhayom-co-il.cdn.amppr ... e%2F858361
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

"אני הולך להיות שר אוצר בראס בילעינו הפעם או בפעם הבאה"

https://www.zman.co.il/203071/
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1144 לייקים

שר לא צריך להיות חבר כנסת
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

אם זליכה רציני בכוונות שלו הוא צריך לפנות לבני גנץ או להורוביץ', ולבקש מהם הבטחה להיות מועמד מטעמם לשר אוצר.
העניין הוא , שיש משהו בעקשנות שלו שאם הוא יפרוש זה יתפרש כחולשה גם בריצה הבאה שלו.
תא מרבוטא
קיבל.ה  321 לייקים

אגב כל מי שמחשב את גוש האנטי ביבי עם סער- הוא מתחיל לסגת מזה. עכשיו זה כבר לא חד משמעי
https://m.maariv.co.il/elections-2021/Article-826157
נועם שחם
קיבל.ה  736 לייקים

לא יודע למה, מרגיש לי שניצן הורוביץ הולך להיות ראש הממשלה
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

נועם שחם כתב:לא יודע למה, מרגיש לי שניצן הורוביץ הולך להיות ראש הממשלה
מרצ תעבור?
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  145 לייקים

לא נעים לראות מה קורה לירון זליכה.
הוא בדרך המלך להפוך להיות רודי ג'וליאני.
לבן אדם יש כל כך הרבה קרדיט ציבורי והוא מוחק אותו על מה? על כלום.
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  831 לייקים

תא מרבוטא כתב:אגב כל מי שמחשב את גוש האנטי ביבי עם סער- הוא מתחיל לסגת מזה. עכשיו זה כבר לא חד משמעי
יותר משמעותי מזה הן ההתבטאויות של בנט שלא יישב עם לפיד.
כנראה , הוא נוטה ללכת עם רה"מ.
הסבתא של הפועל
קיבל.ה  195 לייקים

תא מרבוטא כתב: 07 מרץ 2021, 12:42 אגב כל מי שמחשב את גוש האנטי ביבי עם סער- הוא מתחיל לסגת מזה. עכשיו זה כבר לא חד משמעי
איפה ראית שהוא חוזר בו מישיבה עם זיבי? אגב, אם באמת יצליחו להקים גוש אנטי ביבי זה יהיה ככל הנראה בלי מרצ כי בסופו של דבר יצטרכו גם את ימינה.
אני לא רואה את בנט יושב עם מרצ ולא רואה את מרצ יושבת עם בנט.
לגבי המשתופת, לא סער, לא ליברמן ובטח לא בנט ישבו איתם.
שליחת תגובה