בחירות 2021: הסקר התעדכן

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

למי תצביע בבחירות הבאות?

ליכוד
7
6%
תקווה חדשה
4
3%
יש עתיד
13
11%
ימינה
6
5%
הרשימה המשותפת
16
14%
ש״ס
0
אין הצבעות
יהדות התורה
1
1%
עבודה
15
13%
מר"צ
33
29%
ציונות הדתית
3
3%
ישראל ביתנו
7
6%
כחול לבן
7
6%
רע"מ
0
אין הצבעות
המפלגה הכלכלית של זליכה
3
3%

סך הכול הצבעות: 115
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

Ron.T כתב: 31 מאי 2021, 21:55
De Niro כתב: 31 מאי 2021, 19:34 שקד דורשת את מקומה של מיכאלי בועדה למינוי שופטים אחרת לא תצטרף לממשלה
נקווה שתתקפל או שבנט יזרוק אותה
אפשר לקבל גם את הדרישה הזו, זו לא בעיה.
יש 4 מקומות בוועדה שאפשר לחלק:
שר המשפטים (סער)
שר נוסף מהממשלה (כרגע מיכאלי)
חבר כנסת מהקואליציה (מימינה, למרות שכחול לבן עושים עכשיו רעש).
וחבר כנסת נוסף (נהוג לתת לאופוזיציה אך אין חובה לעשות לזאת).

אז אין בעיה ששקד תקבל את המקום של מיכאלי, והעבודה תקבל את המקום שהיה אמור ללכת לאופוזיציה. ככה גם שקד תקבל את החיזוק לאגו שלה שרצתה וגם החלוקה שתוכננה מראש תשמר.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

red in blood כתב: 01 יוני 2021, 15:55
pelegs כתב: 31 מאי 2021, 22:28
red in blood כתב: 31 מאי 2021, 15:02

למה שביבי לא יהיה בבחירות במצב כזה?
הרי זה לא מונע ממנו לרוץ, כי הרי הבחירות הן לכנסת ולא לראשות הממשלה,
וגם ככה הוא מנסה להשיג 61, שמעבר לזה שזה מספיק לממשלה, זה גם מספיק כדי לשנות כל חוק שאוסר עליו להיות ראש ממשלה.

החוק הזה נכון וצריך לקרות, אבל זה הרי לא יעצור את ביבי. הוא יהיה איתנו עד שיורשע.
זה בעיקר מסבך אותו. אם עובר חוק כזה והוא מצליח לארגן ממשלה, קודם כל תצטרך להתגבש קואליציה בהובלתו הבלתי-פורמלית, תחת מישהו אחר שיהיה ראש הממשלה, ורק אז אפשר יהיה לשנות את החוק. מי יודע, אולי זה יתן מספיק באפר בשביל למצוא אפשרויות אחרות בלעדיו (איתות חזק לליכוד שהוא המשקולת שמונעת מהם לחזור לשלטון).
כמובן שהצעד היותר מתבקש הוא להחיל את החוק על מתמודדים לכנסת, כך שהוא בכלל לא יוכל להיות ברשימה - אבל לא נראה לי שזה אי פעם יעבור עם הח"כים הנוכחיים.
למה?
חוקים יכולים לעבור עוד לפני הקמת ממשלה, וניתן להעביר חוקים שיאפשרו את הקמת הממשלה (כמו למשל שהעבירו את החוק של ממשלת החילופים כדי לאפשר אותה).
אפשר גם לפעמים להספיק להעביר את החוק לפני מתן המנדט, אבל גם אם לא, צריך רק להמליץ על מס׳ 2 בליכוד שיקבל את המנדט, ואז לשנות את החוק. זה לא באמת באפר, רק טיפה יותר בירוקרטי. ונראה שבשביל כל ממשלה שלו הוא יצטרך גם ככה לשנות איזה חוק, אז אפילו גם זה לא שונה.

אני את האמת לא בטוח כמה אני תומך בלהחיל את החוק על חברי כנסת. יש הבדל גדול - חברי כנסת הם נבחרי ציבור, שרים וראש ממשלה הם לא.
יש בעיה (עקרונית ודמוקרטית) להגביל את הציבור במי מותר לו לבחור. אם מספיק מהציבור בחר באדם מסויים, הוא ראוי לייצג את הציבור בכנסת, אבל עדיין לגיטימי להגביל אותו מלקבל משרות מסויימות.
אוקי, אני מסכים שזה יותר מסובך ממה שחשבתי. יש לך רעיון איך אפשר לחוקק חוק ככה שאדם תחת כתב אישום לא יוכל לכהן כשר/ר"מ/נשיא, בלי שנתניהו (או כל אחד אחר) ירוץ בבחירות כרגיל ויעשה תרגיל שישנה את החוק?
בכל מקרה, אני לא מסכים לגבי הגבלה על ח"כים מלכהן תחת כתב אישום. פשוט צריך להגדיר בדיוק אילו סוגים של כתב אישום מונעים ריצה: למשל סוגים מסויימים של עבירות פליליות כן (רצח, אונס, הונאה, הפרת אמונים וכו'), עבירות פליליות שמהותן אידיאולוגית (נניח נעצר בהפגנה) לא. לדעתי מדובר בהגבלה לגיטימית בדיוק כמו הגבלות אחרות שיש בדמוקרטיה (למשל מניעה של חקיקת חוקים בלתי-חוקתיים).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

בגדול - חוקה. או לכל הפחות לחוקק את חוק יסוד: החקיקה, שיסדיר איך ומתי אפשר לחוקק או לשנות חוק יסוד, וחוק יסוד: חוקי היסוד, שיסדיר מה מעמדן החוקי של חוקי היסוד ושלא ישאר רק לפרשנות בית המשפט (מה שיהפוך את חוקי היסוד להיות בפועל חוקה, גם אם לא בשם).
למשל הצעה - שזה ידרוש רוב של לפחות 61 חברי כנסת, ואישור של ממשלה מכהנת (על מנת שזה יביע הסכמה רחבה בעם, מה שתואם את המשמעות של חוק יסוד לעומת חוק רגיל).
ואז אי אפשר יהיה לעשות את זה עם ממשלת מעבר.
(ברור שגם את זה אפשר יהיה לעקוף עם לשים מישהו כבובה בנתיים כראש ממשלה, אבל זה מסובך בהרבה)
בגדול חוקה דורשת ייצוג של כל חלקי העם, והממשלה הזו אמורה להיות קרובה לייצג זאת (במיוחד אם תיכנס בהמשך מפלגה חרדית כלשהי), אבל אני בספק אם יש שם מספיק הסכמות כדי ליצור משהו כזה.

אז אם יש משהו ריאלי? לא.
המשבר הפוליטי (ואני לא מדבר רק על הבחירות החוזרות, אלא על זה שכל הדיון הפך רק להיות כן/לא ביבי במקום דיבור על ערכים) יישאר איתנו עד שביבי יורשע (כולל בעירעורים) ויישלח למאסר, או עד שיפרוש מסיבה רפואית או משהו כזה.
כך או כך, אנחנו נהיה במצב הזה לעוד לא מעט שנים.

לגבי חברי כנסת - בעיני עקרון בסיסי של הדמוקרטיה זה שכל אחד יכול לבחור ולהבחר. כן, יש מקום גם להגבלות בדמוקרטיה, ברור, אבל זה הגבלות למעשים ולא לאנשים.
אם מגבילים את מי שיש לו הרשעה בזה להבחר, למה לא להגביל אותו גם מלהצביע?
אי אפשר להבחר לכנסת כדי לברוח מעונש, אבל דברים שביצעת בעבר ואין לך אופציה למחוק לא אמורים למנוע ממך לייצג את הציבור שלך (בהנחה והציבור שלך מספיק תומך בך). כאמור, זה לא המצב לראש ממשלה או לשרים.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

red in blood כתב: 01 יוני 2021, 17:23 בגדול - חוקה. או לכל הפחות לחוקק את חוק יסוד: החקיקה, שיסדיר איך ומתי אפשר לחוקק או לשנות חוק יסוד, וחוק יסוד: חוקי היסוד, שיסדיר מה מעמדן החוקי של חוקי היסוד ושלא ישאר רק לפרשנות בית המשפט (מה שיהפוך את חוקי היסוד להיות בפועל חוקה, גם אם לא בשם).
למשל הצעה - שזה ידרוש רוב של לפחות 61 חברי כנסת, ואישור של ממשלה מכהנת (על מנת שזה יביע הסכמה רחבה בעם, מה שתואם את המשמעות של חוק יסוד לעומת חוק רגיל).
(ברור שגם את זה אפשר יהיה לעקוף עם לשים מישהו כבובה בנתיים כראש ממשלה, אבל זה מסובך בהרבה)
בגדול חוקה דורשת ייצוג של כל חלקי העם, והממשלה הזו אמורה להיות קרובה לייצג זאת (במיוחד אם תיכנס בהמשך מפלגה חרדית כלשהי), אבל אני בספק אם יש שם מספיק הסכמות כדי ליצור משהו כזה.

אז אם יש משהו ריאלי? לא.
המשבר הפוליטי (ואני לא מדבר רק על הבחירות החוזרות, אלא על זה שכל הדיון הפך רק להיות כן/לא ביבי במקום דיבור על ערכים) יישאר איתנו עד שביבי יורשע (כולל בעירעורים) ויישלח למאסר, או עד שיפרוש מסיבה רפואית או משהו כזה.

לגבי חברי כנסת - בעיני עקרון בסיסי של הדמוקרטיה זה שכל אחד יכול לבחור ולהבחר. כן, יש מקום גם להגבלות בדמוקרטיה, ברור, אבל זה הגבלות למעשים ולא לאנשים.
אי אפשר להבחר לכנסת כדי לברוח מעונש, אבל דברים שביצעת בעבר ואין לך אופציה למחוק לא אמורים למנוע ממך לייצג את הציבור שלך (בהנחה והציבור שלך מספיק תומך בך). כאמור, זה לא המצב לראש ממשלה או לשרים.
לגבי ענייני החוקה - אוקי, אני איתך. גם אין מניעה להשאיר את זה כחוקי יסוד (עם רף גבוה יותר לשינוי מחוק רגיל) - למעשה זה בדיוק המצב בגרמניה, וזה דווקא עובד לא רע.

לגבי הגבלת ח"כים: אני מדבר רק על ריצה בזמן משפט פלילי (וכאמור רק עבירות חמורות מספיק), או מספר שנים לאחר הרשעה/מאסר (גם כתלות בחומרת הפשע והמאסר).
כמובן שאני לא אומר שמישהו שהורשע באחזרת קוקאין בגיל 21 לא יוכל להתמודד לכנסת בגיל 57 (לא שאני חושב שסמים צריכים להיות בלתי-חוקיים לשימוש עצמי, אבל נניח את זה בצד בינתיים).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

טלגרם:
נראה לי שכבר אפשר להודיע שלפיד לא יודיע עד 11 שעלה בידו להקים ממשלה. זו מכה לגוש השינוי כי ההשבעה עשויה להידחות מרביעי הבא לשני שלאחר מכן, אם עד אז חברי ימינה לא ישברו תחת הלחץ
בגוש השינוי בדקו עם בנט ושקד האם יסכימו שלפיד יצהיר שעלה בידו לפני פתיחת המליאה. התשובה היתה לא, רק כשהמחלוקת יפתרו.
מעיד מאד על האווירה מאחורי הקלעים.
זה הולך ומסתבך.

בכירים ברע"מ: בגוש השינוי מתעקשים על סעיפים שאפילו בליכוד הסכימו להם. בקצב הזה לא תקום ממשלה.

תם הטקס?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

גורמים בימין- לא נוכל להסכים עם ביטול חוק קמיניץ או עם הפסקת האכיפה של בנייה לא חוקית גם במחיר של פירוק הממשלה המתגבשת.
לטענתם עבאס יודע שאלה נושאים רגישים ונפיצים ומערים קשיים
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

pelegs כתב: 01 יוני 2021, 18:42
red in blood כתב: 01 יוני 2021, 17:23 בגדול - חוקה. או לכל הפחות לחוקק את חוק יסוד: החקיקה, שיסדיר איך ומתי אפשר לחוקק או לשנות חוק יסוד, וחוק יסוד: חוקי היסוד, שיסדיר מה מעמדן החוקי של חוקי היסוד ושלא ישאר רק לפרשנות בית המשפט (מה שיהפוך את חוקי היסוד להיות בפועל חוקה, גם אם לא בשם).

אז אם יש משהו ריאלי? לא.

לגבי ענייני החוקה - אוקי, אני איתך. גם אין מניעה להשאיר את זה כחוקי יסוד (עם רף גבוה יותר לשינוי מחוק רגיל) - למעשה זה בדיוק המצב בגרמניה, וזה דווקא עובד לא רע.

לגבי הגבלת ח"כים: אני מדבר רק על ריצה בזמן משפט פלילי (וכאמור רק עבירות חמורות מספיק), או מספר שנים לאחר הרשעה/מאסר (גם כתלות בחומרת הפשע והמאסר).
כמובן שאני לא אומר שמישהו שהורשע באחזרת קוקאין בגיל 21 לא יוכל להתמודד לכנסת בגיל 57 (לא שאני חושב שסמים צריכים להיות בלתי-חוקיים לשימוש עצמי, אבל נניח את זה בצד בינתיים).
גם על משהו חמור כמו רצח זה בעייתי בעיני.
המגבלות היחידות צריכות להיות דברים קבועים כמו אזרחות ולהיות בגיר (ואתה יודע מה - גם מאסר בפועל, כדי שזה לא יהיה בריחה מענישה),
ומעבר לזה רק דברים שלמתמודדים יש אפשרות לשלוט עליהם (כמו למשל האיסור להחזיק עסקים בזמן שאתה חבר כנסת, ואז המתמודדים יכולים להחליט האם הם מוותרים על העסק או על התפקיד).

שוב, אפשר וצריך להגביל מעשים - אי אפשר להעביר חוקים מסויימים, אי אפשר להתמנות לתפקידים מסויימים וכו׳, אבל חלק מהותי בדמוקרטיה בעיני זה שהזכות לבחור ולהבחר עומדת בפני עולם.
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

תם הטקס לדעתכם?
איציק , אתה מוכן עם הסקר?
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

א. לכל אורך הדרך טענתי שאני רואה סיבוב חמישי של בחירות יותר מכל דבר אחר.
ב. אני מוכן לסקר שישאל מי תישא ביותר אשמה על מה שקורה פה בימים האחרונים, שקד או מיכאלי?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

מילפורד כתב:א. לכל אורך הדרך טענתי שאני רואה סיבוב חמישי של בחירות יותר מכל דבר אחר.
ב. אני מוכן לסקר שישאל מי תישא ביותר אשמה על מה שקורה פה בימים האחרונים, שקד או מיכאלי?
מי שהבטיח לעבודה מראש את המקום בוועדה.
טעות.
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

De Niro כתב: 02 יוני 2021, 17:44
מילפורד כתב:א. לכל אורך הדרך טענתי שאני רואה סיבוב חמישי של בחירות יותר מכל דבר אחר.
טעות.
איפה הייתה שקד כל הזמן עם הדרישה הזאת? מה היא מתעוררת פתאום לפני הסוף?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

Ron.T כתב:
טעות.
איפה הייתה שקד כל הזמן עם הדרישה הזאת? מה היא מתעוררת פתאום לפני הסוף?
ניסתה להקים ממשלה אחרת.
לפיד החליט לסגור קודם המפלגות האחרות , רק הבעיה היא שהוא סגר יותר מידי דברים מראש.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

red in blood כתב: 02 יוני 2021, 14:17
pelegs כתב: 01 יוני 2021, 18:42

אז אם יש משהו ריאלי? לא.

גם על משהו חמור כמו רצח זה בעייתי בעיני.
המגבלות היחידות צריכות להיות דברים קבועים כמו אזרחות ולהיות בגיר (ואתה יודע מה - גם מאסר בפועל, כדי שזה לא יהיה בריחה מענישה),
ומעבר לזה רק דברים שלמתמודדים יש אפשרות לשלוט עליהם (כמו למשל האיסור להחזיק עסקים בזמן שאתה חבר כנסת, ואז המתמודדים יכולים להחליט האם הם מוותרים על העסק או על התפקיד).

שוב, אפשר וצריך להגביל מעשים - אי אפשר להעביר חוקים מסויימים, אי אפשר להתמנות לתפקידים מסויימים וכו׳, אבל חלק מהותי בדמוקרטיה בעיני זה שהזכות לבחור ולהבחר עומדת בפני עולם.
אוקי, אז נסכים שלא להסכים בעניין הזה.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

דה נירו, אם הגמר גביע מתארך מעבר להארכה ופנדלים והענקת הגביע תיהיה מאוד מאוחר כך שהנשיא יתעכב בבלומפילד ולא יגיע עד חצות לבית הנשיא.
זה נותן ליאיר לפיד עוד קצת זמן להשלים את הרכבת הממשלה?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

מילפורד כתב:דה נירו, אם הגמר גביע מתארך מעבר להארכה ופנדלים והענקת הגביע תיהיה מאוד מאוחר כך שהנשיא יתעכב בבלומפילד ולא יגיע עד חצות לבית הנשיא.
זה נותן ליאיר לפיד עוד קצת זמן להשלים את הרכבת הממשלה?
לא.
אבל אני מודה שאם היינו זוכים בגביע זה ממש לא היה מעניין אפילו אותי (עד שהייתי מתעורר עוד יומיים לפחות).
סמל אישי של משתמש
ההוא שאמרו לו
קיבל.ה  847 לייקים

תם הטקס
GLAD ALL OVER
האמיני יום יבוא!
הפוסט קיבל 3 לייקיםRon.Tבר קולמוסאff0000
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

טעות.
למה טעות? למה לא טעות לתת מראש לימינה את הוועדה?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

תא מרבוטא כתב:
טעות.
למה טעות? למה לא טעות לתת מראש לימינה את הוועדה?
היה צריך להשאיר את ההחלטה ליממה האחרונה
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

למה? אחד הדברים שהכי פחות ברורים לי בכל הסיפור , למה הכל היה צריך להיסגר בחצי שעה האחרונה?!? מה ההיגיון בזה?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

מילפורד כתב:למה? אחד הדברים שהכי פחות ברורים לי בכל הסיפור , למה הכל היה צריך להיסגר בחצי שעה האחרונה?!? מה ההיגיון בזה?
ביממה האחרונה או שתיים כאשר בנט החליט סופית ולא לסגור הכל לפני כן ואז להפר הסכם סגור.אין בזה היגיון.
בכל מקרה , כרגע אם אורבך מתנגד וטיבי לא מאושר על ידי שתי סיעות הימין הולכים לבחירות.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

מבטיח לעשות את עצמי כמה שיותר מופתע אם וכאשר זה מה שיקרה.
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

De Niro כתב: 03 יוני 2021, 09:50
מילפורד כתב:למה? אחד הדברים שהכי פחות ברורים לי בכל הסיפור , למה הכל היה צריך להיסגר בחצי שעה האחרונה?!? מה ההיגיון בזה?
ביממה האחרונה או שתיים כאשר בנט החליט סופית ולא לסגור הכל לפני כן ואז להפר הסכם סגור.אין בזה היגיון.
בכל מקרה , כרגע אם אורבך מתנגד וטיבי לא מאושר על ידי שתי סיעות הימין הולכים לבחירות.
יש תאריך מתי ביבי מפספס את הרכבת מבחינת הבריחה מהעמדה לדין? האם זה חופף עם הקאס שלנו?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

dino כתב:
De Niro כתב: 03 יוני 2021, 09:50
יש תאריך מתי ביבי מפספס את הרכבת מבחינת הבריחה מהעמדה לדין? האם זה חופף עם הקאס שלנו?
אין תאריך.
שמעתי פרשנות שטוענת שאם הוא ראש ממשלה ומחליף את היועמ"ש , האחרון יכול לשלוח מכתב לבית המשפט למשוך את כתב האישום ותם הטקס.
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

מה זה הטרלול הזה עם פרל הארבור? הוא גנוב?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

עובדיה כתב:מה זה הטרלול הזה עם פרל הארבור? הוא גנוב?
מי? מה?
Kyahs
קיבל.ה  22 לייקים

De Niro כתב:
מי? מה?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

Kyahs כתב:
De Niro כתב:
מי? מה?
לא פעם ראשונה שלא יוצא לו טוב השוואות ממלחמת העולם השניה.
טען בזמנו שהמופתי שכנע את היטלר להשמיד את היהודים.

סמל אישי של משתמש
אמיר
קיבל.ה  25 לייקים

Kyahs כתב: 06 יוני 2021, 23:46
De Niro כתב:
מי? מה?
שמע אני מבין שהוא מאוכזב שטראמפ הפסיד אבל לא חשבתי שהוא ירוץ ל"חבל שהיפנים לא זיינו אתכם במלחמת העולם השנייה" כל כך מהר.

עריכה:
תמונה
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

מעבר להשוואה הפסיכוטית, איזה ספרי היסטוריה הוא קורא שבהם פרל הרבור היה תחילת הסוף?
סמל אישי של משתמש
אמיר
קיבל.ה  25 לייקים

חברים שלי פה שאלו אותי אם אני חושב שיש פה סימבוליזם היסטורי עמוק, ואמרתי להם שלדעתי מה שחשוב מאד לא לשכוח זה שנתניהו הוא אידיוט די רציני
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

יש מצב שזה ציטוט של צ'רצ'יל, שכתב פעם שביום של פרל הרבור הוא הבין שהוא לא יפסיד במלחמה (כי אמריקה תיכנס לעניינים).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
אמיר
קיבל.ה  25 לייקים

הציטוט הוא של צ'רצ'יל אבל הוא לא אמר אותו על פרל הארבור.
למרות שזה נכון שצ'רצ'יל חגג את התקיפה בפרל הארבור, אבל הוא עשה את זה בפרטיות.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

באיזה ספר היסטוריה פרל הארבור לא נחשב לאחד מנקודת המפנה שהובילו לסיום המלחמה?
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

מלבד למגלומניות החולנית ולניסוח הבעייתי, זו התבטאות די הגיונית
סמל אישי של משתמש
אמיר
קיבל.ה  25 לייקים

בוא נגיד ככה, ביבי כל החיים שלו מוכר את עצמו כמומחה גדול לאמריקה, אבל תנסה להגיד לאמריקאים "זה היה מרגש כמו ביום שהיפנים תקפו בפרל הרבור" ותספר לי מה התגובות
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךNoam
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מילפורד כתב: 08 יוני 2021, 08:07 באיזה ספר היסטוריה פרל הארבור לא נחשב לאחד מנקודת המפנה שהובילו לסיום המלחמה?
בוא נבדוק את האנלוגיה.
מי שהפציץ את פרל הארבור זה היפנים, והם הפסידו במלחמה. אבל זו היתה מלחמה נפרדת שלהם עם האמריקאים.
זה שהאמריקאים הצטרפו בגלל זה למלחמה באירופה עזר לסיים את המלחמה שם כמה שנים אחר כך, אבל בתכלס זו היתה מלחמה נפרדת.
ההפגזה של פרל הארבור היתה הצלחה זמנית של היפנים, ובסוף הם הפסידו.

עכשיו, מי שהביא את החיסונים זה נתניהו. אם הוא אנלוגי ליפנים, אז הם הפסידו.
אם הוא אנלוגי לאמריקאים, אז פרל הארבור היה מכה קשה עבורם, למעשה אנלוגי לתחילת הקורונה, וזה לא כמו החיסונים.
אם הוא אנלוגי לאירופאים ששמחו שהאמריקאים עומדים להצטרף למלחמה, אז הם היו לא קשורים לפרל הארבור, בעוד שנתניהו מתיימר להיות אחראי לחיסונים.

בקיצור, לא הבנתי כלום.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
עובדיה
קיבל.ה  170 לייקים

אמיר כתב: 08 יוני 2021, 09:13 בוא נגיד ככה, ביבי כל החיים שלו מוכר את עצמו כמומחה גדול לאמריקה, אבל תנסה להגיד לאמריקאים "זה היה מרגש כמו ביום שהיפנים תקפו בפרל הרבור" ותספר לי מה התגובות
יכול להיות שיש אנלוגיה מסוימת, אבל בהחלט כיוונתי למה שאמרת. אף אמריקאי לא ייתאמץ לפענח את המוח המעוות שלו. רק אנחנו מנסים כל הזמן, כמו נרקומנים של דמגוגיה וטמטום.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

teknoboy כתב: 08 יוני 2021, 03:32 יש מצב שזה ציטוט של צ'רצ'יל, שכתב פעם שביום של פרל הרבור הוא הבין שהוא לא יפסיד במלחמה (כי אמריקה תיכנס לעניינים).
זה מסתדר עם העובדה שהנוכל מסתובב הרבה עם הביוגרפיה של צ'רצ'יל בשנים האחרונות
תוסיפו לזה את העובדה שהמגלומן בטוח שהוא צ'רצ'יל ואז הציטוט מסתדר דווקא יופי
שנאמר, יש הגיון בשיגעון
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הוקיץ'
קיבל.ה  3827 לייקים

מילפורד כתב: 08 יוני 2021, 08:07 באיזה ספר היסטוריה פרל הארבור לא נחשב לאחד מנקודת המפנה שהובילו לסיום המלחמה?
אני בחיים לא שמעתי על ספר כזה.
נהוג לציין 3 קרבות שהיוו נקודות מפנה - אל עלמיין, סטלינגרד ומידוויי. חוץ מזה אם רוצים לדבר על "תחילת הסוף" אז כמובן שנורמנדי עולה לראש.
פרל הרבור? מה הקשר?
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1140 לייקים

לא מתווכח עם הדפקט באנלוגיה פה , גם בטח שלא עם הניסוח הדפוק.
רק התייחסתי פה לאזשהי טענה שבספרי ההיסטוריה פרל הארבור לא נחשבת ל"תחילת הסוף" , שזה אולי ויכוח פילוספי מאיפה סופרים את תחילת הסוף , אבל בכל מקרה , איפה שזה לא ייספר , בכל ספר היסטוריה , המתקפה על פרל הארבור נחשבת לאחד האירועים שממנו גורל המלחמה השתנה והוביל לנצחון בעלות הברית בסופו של דבר.
שליחת תגובה