בחירות 2021: הסקר התעדכן

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

למי תצביע בבחירות הבאות?

ליכוד
7
6%
תקווה חדשה
4
3%
יש עתיד
13
11%
ימינה
6
5%
הרשימה המשותפת
16
14%
ש״ס
0
אין הצבעות
יהדות התורה
1
1%
עבודה
15
13%
מר"צ
33
29%
ציונות הדתית
3
3%
ישראל ביתנו
7
6%
כחול לבן
7
6%
רע"מ
0
אין הצבעות
המפלגה הכלכלית של זליכה
3
3%

סך הכול הצבעות: 115
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

Adar כתב:ממשלת הלא ביבי האפשרית היחידה שאני רואה היא: לפיד, בנט, סער, ליברמן, מיכאלי וגנץ. כבר היה להם 61 באחד הסקרים האחרונים. לא רואה מצב שבנט יושב עם מרצ בכל מקרה..

מה תכלס יקרה? ממשלת ביבי, סמוטריץ, בנט וחרדים

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
נכון , ככל הנראה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 11 פברואר 2021, 19:36
Adar כתב:ממשלת הלא ביבי האפשרית היחידה שאני רואה היא: לפיד, בנט, סער, ליברמן, מיכאלי וגנץ. כבר היה להם 61 באחד הסקרים האחרונים. לא רואה מצב שבנט יושב עם מרצ בכל מקרה..

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
נכון , ככל הנראה
קל
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
יורם
קיבל.ה  104 לייקים

teknoboy כתב: 10 פברואר 2021, 22:13
בר קולמוסא כתב: 10 פברואר 2021, 22:04
teknoboy כתב:
מילא יש עתיד, הם באמת לא ימין קיצוני (אם כי אני לא כל כך רואה תרחיש שבו הם מקימים ממשלה בלי הימין).
אבל סער? בנט? אני מציע לך לבדוק טיפה את העמדות של האנשים האלה לפני שאתה קובע דברים כאלה.
כהנא בצד של ביבי שנשמע שאתה מסנגר עליו
להגיד שסער זה נבלה לא פחות גדולה מביבי נקרא לסנגר על ביבי?
ביבי הוא אסון, סער הוא אסון, בנט הוא אסון.
בקיצור, הפרוגנוזה של מדינת ישראל לא הכי אופטימי בעיניי.
קטונתי מלנחש מי מאלה יעשה יותר נזק.
לא צריך לנחש - 15 השנים האחרונות של ביבי בשלטון נתנו תשובה ברורה מי אסון יותר גדול. סער נוראי (מתקן חולות, 'אם תרצו', מרכולים, ועוד), בנט עוד יותר גרוע, ושניהם יחתרו לקואלציה עם המפלגות החרדיות המחרידות, אבל איך בכלל אפשר לשים אותם באותה שורה עם ביבי - אדם ששם פעם אחר פעם את טובתו האישית מעל טובת המדינה.
את הכלכלה הוא הורס עם אי העברת תקציב כדי לחמוק מרוטציה, בחירות חוזרות ונשנות כדי לקדם חסינות, ו'תכניות כלכליות' פופולסטיות ומזיקות שנועדו להשאירו בשלטון.
מול הקורונה הוא נכשל כי לא סגר את נתב"ג לטיסות מארה"ב כדי לא לפגוע ביחסיו עם טראמפ והחרדים, לטיסות מדובאי כדי לגרום ל'הסכם השלום' שלו להיראות טוב, ומנע כל פעולה מול החרדים (רמזור, אכיפה) כדי לשמור על הקואליציה איתם.
את יחסי החוץ, בטחון, והכלכלה הוא מנהל ישירות עם שלישית לקקנים שהוא בחר בפינצטה - שמחון, כהן, ובן-שבת (ולפניו נגל, כהן, ועמידרור), שנאמנים אישית לו, ולא למדינה, תוך עקיפת השרים וכל הגורמים המקצועיים, להם הוא קורא בזלזול 'פקידים'.
ועוד לא דיברנו על התיקים הפליליים שלו, הצוללות, ומתווה הגז שבו הבטיח מאות מיליארדים למשק ולא הביא אפילו מאה מיליון, על הזבל האנושי שהוא מביא איתו לכנסת, ועל שיטות המאפייה שהוא מפעיל דרך שליחיו נגד יריבים פוליטיים, ואפילו אזרחים כמו משפחתה של ליאת בן-ארי או המשפחה השכולה שגרה לידו.
פשוט בלתי נתפס בעיני ששמאלנים לא טורחים להצביע (לא אתה אם אתה בחו"ל) כי הימין במילא ינצח ואין כביכול הבדל בין ביבי, סער, ובנט. לא הכל בחיים זה מי יותר ימני.
הפוסט קיבל לייק אחדGili
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

יורם כתב: 11 פברואר 2021, 20:30
teknoboy כתב: 10 פברואר 2021, 22:13
בר קולמוסא כתב: 10 פברואר 2021, 22:04
כהנא בצד של ביבי שנשמע שאתה מסנגר עליו
להגיד שסער זה נבלה לא פחות גדולה מביבי נקרא לסנגר על ביבי?
לא צריך לנחש - 15 השנים האחרונות של ביבי בשלטון נתנו תשובה ברורה מי אסון יותר גדול. סער נוראי (מתקן חולות, 'אם תרצו', מרכולים, ועוד), בנט עוד יותר גרוע, ושניהם יחתרו לקואלציה עם המפלגות החרדיות המחרידות, אבל איך בכלל אפשר לשים אותם באותה שורה עם ביבי - אדם ששם פעם אחר פעם את טובתו האישית מעל טובת המדינה.
את הכלכלה הוא הורס עם אי העברת תקציב כדי לחמוק מרוטציה, בחירות חוזרות ונשנות כדי לקדם חסינות, ו'תכניות כלכליות' פופולסטיות ומזיקות שנועדו להשאירו בשלטון.
מול הקורונה הוא נכשל כי לא סגר את נתב"ג לטיסות מארה"ב כדי לא לפגוע ביחסיו עם טראמפ והחרדים, לטיסות מדובאי כדי לגרום ל'הסכם השלום' שלו להיראות טוב, ומנע כל פעולה מול החרדים (רמזור, אכיפה) כדי לשמור על הקואליציה איתם.
את יחסי החוץ, בטחון, והכלכלה הוא מנהל ישירות עם שלישית לקקנים שהוא בחר בפינצטה - שמחון, כהן, ובן-שבת (ולפניו נגל, כהן, ועמידרור), שנאמנים אישית לו, ולא למדינה, תוך עקיפת השרים וכל הגורמים המקצועיים, להם הוא קורא בזלזול 'פקידים'.
ועוד לא דיברנו על התיקים הפליליים שלו, הצוללות, ומתווה הגז שבו הבטיח מאות מיליארדים למשק ולא הביא אפילו מאה מיליון, על הזבל האנושי שהוא מביא איתו לכנסת, ועל שיטות המאפייה שהוא מפעיל דרך שליחיו נגד יריבים פוליטיים, ואפילו אזרחים כמו משפחתה של ליאת בן-ארי או המשפחה השכולה שגרה לידו.
פשוט בלתי נתפס בעיני ששמאלנים לא טורחים להצביע (לא אתה אם אתה בחו"ל) כי הימין במילא ינצח ואין כביכול הבדל בין ביבי, סער, ובנט. לא הכל בחיים זה מי יותר ימני.
כתבתי שאני לא יודע להגיד מי מהם יותר גרוע.
שלושתם אסונות קולוסאליים, לטעמי.
ואם הייתי בארץ ודאי שהייתי מצביע, אבל בטח שלא הייתי מצביע לאיזה פאשיסט כדי להיפטר מאיזה פאשיסט אחר.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

teknoboy כתב:
יורם כתב: 11 פברואר 2021, 20:30
teknoboy כתב: 10 פברואר 2021, 22:13 להגיד שסער זה נבלה לא פחות גדולה מביבי נקרא לסנגר על ביבי?
כתבתי שאני לא יודע להגיד מי מהם יותר גרוע.
שלושתם אסונות קולוסאליים, לטעמי.
ואם הייתי בארץ ודאי שהייתי מצביע, אבל בטח שלא הייתי מצביע לאיזה פאשיסט כדי להיפטר מאיזה פאשיסט אחר.
אתה לא תגיע להצביע תמונה?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

יש אנשים שמתכוונים להגיע לארץ כדי להצביע?
זה אפשרי?
תא מרבוטא
קיבל.ה  322 לייקים

Ron.T כתב: 10 פברואר 2021, 11:43
De Niro כתב: 10 פברואר 2021, 11:30
תא מרבוטא כתב: לדעתי אם זה ממשיך ככה, צריך ללחוץ שכחולבן ומרצ יפרשו. זה מה שעשו עם איציק מרדכי ב1999 וככה ברק ניצח
גנץ לא שלל הבוקר פרישה.
את מרצ יהיה קשה יותר לשכנע לפרוש נראה לי.
עצוב מאד אם לא יפרשו.
אני לא חושב שאתה מבין את הרעיון מאחורי המפלגות, גנץ זה חמור שעלה בטעות על הגל של האנטי ביבי, מרצ זאת מפלגת השמאל הציוני, יהיה מאוד מטומטם מבחינתם לפרוש למען ממשלת ימין מרכז בלי ביבי.
מרצ כרגע על הסף. אם היא לא עוברת אלו הרבה מאד קולות שיילכו לפח. לעומת זאת אם מרצ פורשת (וחבל) המצביעים שלה בסבירות מאד גבוהה ילכו או לעבודה או לחד"ש. ככה שבכל מקרה מדובר בחיזוק מפלגות שהן לא ימין ולא מרכז. וממשלת ימין או ממשלת מרכז ימין תהיה עם מרצ בכנסת או בלעדיה.
תא מרבוטא
קיבל.ה  322 לייקים

פרימו לוי כתב: 10 פברואר 2021, 12:37 מצחיק אותי תמיד איך כל מצביעי המרכז הלא רק ביביים מסתכלים עליי כאילו נפלתי מהירח כשאני אומר שאם אלו האופציות היחידות, אני מעדיף פי אלף את ביבי ראש ממשלה מאשר בנט או גדעון סער.
מה שהכי עצוב בביבי זה שהוא הצליח לשבש פה לכולם את המוח. הנה מישהו, שסביר להניח מזהה עצמו כמצביע שמאל, כותב כאן 2 הודעות מעליי ״61 לצד הנכון״ כשמבחינתו גדעון סער זה הצד הנכון. אשכרה
למה אתה מעדיף את ביבי על סער? במה נניח ביבי עדיף על ראש ממשלת ימין עם אידאולוגיה מובהקת ימנית, אבל עם כבוד למוסדות המדינה כמו בגין או שמיר? זה לא שאתה אומר שהחלופה לביבי זה נניח דוד אמסלם או (להבדיל) משה קצב.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

האם רע"מ לדעתכם תעבור?
בבחירות סבב א' , הם עברו אבל יחד עם בל"ד, באופן גבולי מאד עם 3.33 אחוזים מהקולות.
כלומר 4 מדנטים. שאר המפלגות הערביות קיבלו 6 מנדטים.
יש סיכוי שהם יפרשו לדעתכם?
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1142 לייקים

פיתחת קצת אובססיה לפרישת מפלגות, שמת לב לזה?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 12 פברואר 2021, 16:12 האם רע"מ לדעתכם תעבור?
בבחירות סבב א' , הם עברו אבל יחד עם בל"ד, באופן גבולי מאד עם 3.33 אחוזים מהקולות.
כלומר 4 מדנטים. שאר המפלגות הערביות קיבלו 6 מנדטים.
יש סיכוי שהם יפרשו לדעתכם?
רע"מ מייצגת ציבור מאד מסויים בתוך החברה הפלסטינית - מוסלמים שמרנים. הם לא יצביעו למשותפת סתם ככה (יש שנאת מוות ארוכת שנים בין כל התנועות הפוליטיות הפלסטיניות, בדיוק כמו אצל היהודים). איך שאני רואה את זה - גם אם הם לא יעברו, לפחות הם דפקו את עודה וחד"ש.

אבל יכול מאד להיות שאני טועה.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

Adar כתב: 11 פברואר 2021, 18:41ממשלת הלא ביבי האפשרית היחידה שאני רואה היא: לפיד, בנט, סער, ליברמן, מיכאלי וגנץ. כבר היה להם 61 באחד הסקרים האחרונים. לא רואה מצב שבנט יושב עם מרצ בכל מקרה..

אין מצב בעולם שסער נשאר מחוץ לממשלה הזו.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

מילפורד כתב:פיתחת קצת אובססיה לפרישת מפלגות, שמת לב לזה?
לא.
אני פשוט חושב שזה יכריע את הבחירות.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

its-sick כתב:
Adar כתב: 11 פברואר 2021, 18:41ממשלת הלא ביבי האפשרית היחידה שאני רואה היא: לפיד, בנט, סער, ליברמן, מיכאלי וגנץ. כבר היה להם 61 באחד הסקרים האחרונים. לא רואה מצב שבנט יושב עם מרצ בכל מקרה..

אין מצב בעולם שסער יכנס לממשלה הזו.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

כנראה שלא ראית הרבה פוליטיקאים בחיים שלך.
עמיר פרץ גילח את הפאקינג שפם... והוא לא מהליכוד בכלל.
סער מהליכוד ומת לחזור.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
סמל אישי של משתמש
Shacham
קיבל.ה  584 לייקים

De Niro כתב: 12 פברואר 2021, 17:10
its-sick כתב:

אין מצב בעולם שסער יכנס לממשלה הזו.
לא מבין איך אפשר להגיד דבר כזה בכל כך הרבה ביטחון אחרי השנה האחרונה.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

its-sick כתב:כנראה שלא ראית הרבה פוליטיקאים בחיים שלך.
סער מהליכוד ומת לחזור.
ראיתי , ואני מכיר את הציניות שאחרי הבחירות אל מול ההבטחות.
אבל הבסיס של תקווה חדשה היא החלפת ראש הממשלה ,לא פחות מאף מפלגה אחרת בגוש, ואף יותר.
היותו מזוהה עם הימין לא משנה כהוא זה מההתחייבות המרכזית שלו לא לשבת עם רוה"מ גם במחיר של ישיבה באופוזיציה , וזה נאמר על ידו במפורש , ואף נחתם במסמך בטלויזיה אל מול פני האומה.בניגוד לאלו שציינת סער הוא איש שהאמינות שלו היא חלק מהמותג שלו לאורך שנים.הוא לא יהרוס את עצמו.
להבטיח שלא יהיו מאצלו עריקים לכאורה , בזה אני פחות נחרץ.
Adar
קיבל.ה  37 לייקים

its-sick כתב: 12 פברואר 2021, 17:03

לא רואה את זה קורה. יש לו יותר מה להפסיד מלהרוויח אם הוא ייכנס.
אם הוא לא נכנס, בעידן של אחרי ביבי עדיין יהיו כאלה שיזכרו לו שהוא עמד מול ביבי ויתמכו בו. אם הוא כן נכנס לממשלה כזאת זה לא מביא לו כלום לעידן של אחרי ביבי, תמיכה מהימין תהיה לו בלי קשר והביביסטים ששונאים אותו עכשיו לא ישכחו את זה גם אם הוא יישב תחת ביבי (כמו שהם עדיין שונאים את גנץ).

המצב שכן הגיוני שסער ילך עם ביבי הוא מצב שלביבי-חרדים-סמוטריצ'ים אין עם בנט 61, אבל עם סער כן. למרות שגם אז, אני מאמין שסער "לא יישבר" ולא יישב עם ביבי.
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

De Niro כתב: 12 פברואר 2021, 17:47
סער מהליכוד ומת לחזור.
אבל הבסיס של תקווה חדשה היא החלפת ראש הממשלה ,לא פחות מאף מפלגה אחרת בגוש, ואף יותר.
היותו מזוהה עם הימין לא משנה כהוא זה מההתחייבות המרכזית שלו לא לשבת עם רוה"מ גם במחיר של ישיבה באופוזיציה , וזה נאמר על ידו במפורש , ואף נחתם במסמך בטלויזיה אל מול פני האומה.בניגוד לאלו שציינת סער הוא איש שהאמינות שלו היא חלק מהמותג שלו לאורך שנים.הוא לא יהרוס את עצמו.
גם גנץ רק על ההבטחה להחליף את ביבי, להפסיק את השחיתות, לשמור על מערכת המשפט וכו' וכו'.
וזה לא עצר אותו מלעשות את כל מה שאמר שלא יעשה.
וגנץ הוא סתם ימני רגיל. סער הוא פאשיסט שבאותה מידע יכול לשבת בראש ממשלת סמוטריץ'-בן גביר-בנט ולאף אחד מהם לא תהיה בעיה עם זה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

teknoboy כתב:
De Niro כתב: 12 פברואר 2021, 17:47
סער מהליכוד ומת לחזור.
גם גנץ רק על ההבטחה להחליף את ביבי, להפסיק את השחיתות, לשמור על מערכת המשפט וכו' וכו'.
וגנץ הוא סתם ימני רגיל. סער הוא פאשיסט שבאותה מידע יכול לשבת בראש ממשלת סמוטריץ'-בן גביר-בנט ולאף אחד מהם לא תהיה בעיה עם זה.
סער לא יעשה את זה.אין לו מנגנון הרס עצמי, והוא פוליטיקאי קר ומחושב.
הוא רץ למרחקים ארוכים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

De Niro כתב: 12 פברואר 2021, 19:02
teknoboy כתב:
De Niro כתב: 12 פברואר 2021, 17:47 ראיתי , ואני מכיר את הציניות שאחרי הבחירות אל מול ההבטחות.
הוא רץ למרחקים ארוכים.
אני מבין שאתה מכיר אותו מקרוב :smoke:
אני לא. אני לא יודע מה הוא מחשב, כמה ואיך.
אני כן יודע מה הדעות שלו, ומה הוא עשה כשהיה בעמדות כוח בעבר, ודי ברור לי שהוא מתאים לממשלה פאשיסטית (לא משנה אם בראשותו או לא) כמו כפפה ליד.
אבל אני מאוד אשמח לגלות שאתה צודק, ושהוא יפיל את שלטון הימין, העיקר שביבי לא יהיה בראשות הממשלה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

teknoboy כתב:
De Niro כתב: 12 פברואר 2021, 19:02
teknoboy כתב: גם גנץ רק על ההבטחה להחליף את ביבי, להפסיק את השחיתות, לשמור על מערכת המשפט וכו' וכו'.
הוא רץ למרחקים ארוכים.
אני מבין שאתה מכיר אותו מקרוב :smoke:
אני לא. אני לא יודע מה הוא מחשב, כמה ואיך.
אני כן יודע מה הדעות שלו, ומה הוא עשה כשהיה בעמדות כוח בעבר, ודי ברור לי שהוא מתאים לממשלה פאשיסטית (לא משנה אם בראשותו או לא) כמו כפפה ליד.
אבל אני מאוד אשמח לגלות שאתה צודק, ושהוא יפיל את שלטון הימין, העיקר שביבי לא יהיה בראשות הממשלה.
צריך לומר את האמת , אם יש סיכוי לשינוי הוא האיש שבאמת יכול לחבר את כל הפאזל המורכב הזה יחד.אולי אפילו עם החרדים בעדיפות משנית.
לצערי , כדי שזה יקרה , כחול לבן חייבת לפרוש (אולי גם מרצ).
אחרת , הסיכוי הזה לא קיים.
בנוסף , אחוזי ההצבעה במעוזים החילוניים חייבים להמשיך להיות 80 אחוזים ומעלה.
אם לא תהיה התגייסות חילונית משמעותית , אזי המספרים הם לרעת גוש המרכז שמאל.
הדבר הכי טוב שקרה לרוה"מ הוא הפיצול של סמוטריץ' מבנט.זה היה גיים צ'יינג'ר.
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

תא מרבוטא כתב: 12 פברואר 2021, 15:06
De Niro כתב: 10 פברואר 2021, 11:30 גנץ לא שלל הבוקר פרישה.
את מרצ יהיה קשה יותר לשכנע לפרוש נראה לי.
עצוב מאד אם לא יפרשו.
אני לא חושב שאתה מבין את הרעיון מאחורי המפלגות, גנץ זה חמור שעלה בטעות על הגל של האנטי ביבי, מרצ זאת מפלגת השמאל הציוני, יהיה מאוד מטומטם מבחינתם לפרוש למען ממשלת ימין מרכז בלי ביבי.
מרצ כרגע על הסף. אם היא לא עוברת אלו הרבה מאד קולות שיילכו לפח. לעומת זאת אם מרצ פורשת (וחבל) המצביעים שלה בסבירות מאד גבוהה ילכו או לעבודה או לחד"ש. ככה שבכל מקרה מדובר בחיזוק מפלגות שהן לא ימין ולא מרכז. וממשלת ימין או ממשלת מרכז ימין תהיה עם מרצ בכנסת או בלעדיה.
הממשלה הבא תהיה ממשלת ימין. אף פרישה לא תשנה את זה. כנסת בלי מרצ תהיה מכה קשה לשמאל הציוני.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

השמאל הציוני פחות חשוב מהמטרה היותר גדולה.
אין שום דבר מעבר לזה.
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  144 לייקים

השמאל הציוני
נו באמת
יש קבוצת אזרחים בישראל שהאינטרסים שלהם מבחינה ערכית, חברתית, מדינית וכו יקודמו לסירוגין ע"י כמה מפלגות שונות, מרצ היא אחת משמעותית בהן.
אוי לשמאל אם רק המשותפת תישאר להיאבק על נושאים נושאים כמו שוויון מגדרי, נישואים חד מיניים ושאר דברים שהם לא בטופ פריויריטי של האלקטורט שלהם,
הדיכוטומיה הזאת לגמרי מלאכותית. אם היה אפשר לחלק את מאה אחוז ההצבעה כל אחד היה שם קמצוץ מהמפלגה הזו, קצת מזאת, הרבה מההיא וכו'. ממש כנסת לפי בקשתך.
אבל זה לא ככה.והיעלמות של מרצ תפגע באינטרסים של מי שמכונה את עצמו שמאל אנטי ציוני, שמאל ציוני, שמאל חציוני, שמאל שכיח, שמאל ממוצע, ושמאל ימין שמאל.
תצביע מרצ, תצביע משותפת, תצביעי לעבודה,
אבל תצביע למחנה הנכון והערכי לך, ולא עוד משחקי טקטיקה שלא בדיוק הוכיחו את עצמם
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
תא מרבוטא
קיבל.ה  322 לייקים

Ron.T כתב: 12 פברואר 2021, 23:09
תא מרבוטא כתב: 12 פברואר 2021, 15:06

הממשלה הבא תהיה ממשלת ימין. אף פרישה לא תשנה את זה. כנסת בלי מרצ תהיה מכה קשה לשמאל הציוני.
כרגע הכנסת בלי מרצ גם אם היא ממשיכה לרוץ. לפחות בחלק מהסקרים. מה עדיף- מרצ בחוץ ופחות מושבים לשמאל או מרצ בחוץ ויותר מושבים לשמאל?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

בלי מרצ אין שמאל. מרצ היא היא השמאל הישראלי.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדתתאבד כבר
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

ליתר דיוק היא המפלגה הכי שמאלית שגם חברה במוסדות הציוניים :devil-smile:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

אז מרצ תעבור לדעתכם?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

כוונתי היתה שהיא היחידה שאפשר לסמוך על הצבעותיה בכל נושא.
פעם היו אתרים (אולי עוד יש, לא יודע) שבדקו התאמה בין דיעותיך לבין מצע. ויצא שיש לי התאמה גם למפלגת העבודה. בעוונותיי, הצבעתי לה פעם אחת, כשמצנע עמד בראשה. מה היה אחרי הבחירות? מרכז המפלגה הצביע בעד הדחת מצנע, המפלגה הצטרפה לממשלת הימין, ובכל הצבעה בכנסת הצביעה נגד המצע בה "התאימה" לי.
אני את הטעות הזו לא אעשה שוב.
גם אם אתם סומכים על מיכאלי, היא לא שולטת במרכז המפלגה. זה מרכז שרוצה ג'ובים. זה המרכז ששלח את פרץ ושמולי לממשלה. זה לא שמאל ערכי.
ועל המשותפת אני בטח שלא אסמוך על הצבעה בנושאי להט"ב למשל. בסופו של דבר הציבור הערבי בארץ הוא ציבור דתי, והמפלגות לא תצבענה נגד דיעותיו וערכיו.

אם מרצ תצביע נגד המצע זה יהיה בגלל סיבה טובה. כניעה לדתיים תמורת סיום הכיבוש למשל. זה אף פעם לא יהיה בגלל ג'ובים. זה אף פעם לא יהיה בגלל שלרוב מצביעיה יש ערכים שונים משלי.
لا إله
הפוסט קיבל 6 לייקיםיפתח16De Niroתתאבד כבריורםdekellevyסומך
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

אז מדוע הם גבוליים לעבור את אחוז החסימה?
גם אני תמיד חשבתי שיש להם בייס של 5 עד 6 מנדטים.אבל זה השתנה לדעתי בעיקר בגלל המטרה היותר גדולה של גוש המרכז שמאל.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

הקורונה היא גיים צ'יינג'ר. הרבה אנשים שינו את טעם ההצבעה שלהם בשל המצב הכלכלי או הבריאותי.
מי שסגר עסק פחות אכפת לו מהכיבוש, ומי שמתנגד לחיסונים פחות מזדהה עם מפלגות שתומכות בעידוד ההתחסנות ויעדיף את מי שבמינימום נשאר מעורפל בנושא.
יש אנשים שבשביל לצאת מהסגרים יצביעו בשביל סער למרות שאין להם שום דבר משותף איתו ערכית.
لا إله
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

יש עוד נעלם גדול בבחירות האלו והוא אחוז ההצבעה.
האם הוא יהיה גבוה כמו בבחירות הקודמות?
מי לא מתכוון לגשת להצביע?
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  144 לייקים

its-sick כתב: 13 פברואר 2021, 12:27 כוונתי היתה שהיא היחידה שאפשר לסמוך על הצבעותיה בכל נושא.
פעם היו אתרים (אולי עוד יש, לא יודע) שבדקו התאמה בין דיעותיך לבין מצע. ויצא שיש לי התאמה גם למפלגת העבודה. בעוונותיי, הצבעתי לה פעם אחת, כשמצנע עמד בראשה. מה היה אחרי הבחירות? מרכז המפלגה הצביע בעד הדחת מצנע, המפלגה הצטרפה לממשלת הימין, ובכל הצבעה בכנסת הצביעה נגד המצע בה "התאימה" לי.
גם אם אתם סומכים על מיכאלי, היא לא שולטת במרכז המפלגה. זה מרכז שרוצה ג'ובים. זה המרכז ששלח את פרץ ושמולי לממשלה. זה לא שמאל ערכי.
ועל המשותפת אני בטח שלא אסמוך על הצבעה בנושאי להט"ב למשל. בסופו של דבר הציבור הערבי בארץ הוא ציבור דתי, והמפלגות לא תצבענה נגד דיעותיו וערכיו.

אם מרצ תצביע נגד המצע זה יהיה בגלל סיבה טובה. כניעה לדתיים תמורת סיום הכיבוש למשל. זה אף פעם לא יהיה בגלל ג'ובים. זה אף פעם לא יהיה בגלל שלרוב מצביעיה יש ערכים שונים משלי.
סיכום ממש בול. מבחינתי הטקסט הזה נועל וחותם את התחושות שלי, מינוס הפרספקטיבה ההיסטורית. אין הצבעה אחת שמרצ כשלה בה מבחינה ערכית שאני מצליח להעלות על הדעת.

זה נירו אין לי מושג מה היה לפני, אבל יהיו קלפיות מיוחדות למאומתים, או שנכון להגיד שהקלפיות אוכלוסיה כללית אמורות להיות מופרדות לחלוטין ממאומתים..
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
תא מרבוטא
קיבל.ה  322 לייקים

its-sick כתב: 13 פברואר 2021, 12:27 כוונתי היתה שהיא היחידה שאפשר לסמוך על הצבעותיה בכל נושא.

אתה מאד לא מדייק היסטורית לגבי מה שקרה עם מצנע. מצנע רץ בראשות העבודה ב2003 והעבודה אכן ירדה לטובת שינוי. אבל העבודה לא נכנסה לממשלה בהתחלה. היתה ממשלה של ליכוד שינוי והמפדל. רק כשקודמה ההתנתקות ושרון רצה גיבוי ממפלגות חרדיות הוא הכניס אותן ואת העבודה,על חשבון שינוי והמפדל.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

אבל מצנע כן אולץ לפרוש ארבעה חודשים אחרי הבחירות כיון שסירב להצטרף לממשלה, ושמעון פרס כן הצביע עם החרדים כדי למצוא חן בעיניהם, ובסופו של דבר נכנס איתם לממשלה.
מבחינתי כמצביע שלהם, אכזבה גדולה.
لا إله
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

סתם מעניין אותי לדעת , אם יש כאן אנשים כמוני , שיחליטו לאיזו מפלגה להצביע בימים האחרונים על פי הסקרים האחרונים , והסכנה שמפלגות מסויימות לא יעברו את אחוז החסימה?
ואם כן , האם זה יגרום לכם לברוח מהן למפלגה, שבטוח עוברת או דווקא לנסות לחזק אותן?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1231 לייקים

לחזק. זה הכי הגיוני. הערך של הקול שלך הרבה יותר גבוה ככה.
لا إله
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

תתאבד כבר כתב:

סיכום ממש בול. מבחינתי הטקסט הזה נועל וחותם את התחושות שלי, מינוס הפרספקטיבה ההיסטורית. אין הצבעה אחת שמרצ כשלה בה מבחינה ערכית שאני מצליח להעלות על הדעת.

זה נירו אין לי מושג מה היה לפני, אבל יהיו קלפיות מיוחדות למאומתים, או שנכון להגיד שהקלפיות אוכלוסיה כללית אמורות להיות מופרדות לחלוטין ממאומתים..
זה נכון שמרת מצביעה נכון, אבל הם גם לא לוקחים סיכונים. נמצאים במקום בו האלקטורי לא מתעצבן.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

its-sick כתב:לחזק. זה הכי הגיוני. הערך של הקול שלך הרבה יותר גבוה ככה.
נכון.
אבל בפאזל של הבחירות האלו , חיזוק על חשבון מפלגה על סף אחוז החסימה , עלול להיות ההבדל בין החלפת השלטון להנצחתו.
שליחת תגובה