בחירות 2021: הסקר התעדכן

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

למי תצביע בבחירות הבאות?

ליכוד
7
6%
תקווה חדשה
4
3%
יש עתיד
13
11%
ימינה
6
5%
הרשימה המשותפת
16
14%
ש״ס
0
אין הצבעות
יהדות התורה
1
1%
עבודה
15
13%
מר"צ
33
29%
ציונות הדתית
3
3%
ישראל ביתנו
7
6%
כחול לבן
7
6%
רע"מ
0
אין הצבעות
המפלגה הכלכלית של זליכה
3
3%

סך הכול הצבעות: 115
הסבתא של הפועל
קיבל.ה  195 לייקים

De Niro כתב: 07 מרץ 2021, 15:05
תא מרבוטא כתב:אגב כל מי שמחשב את גוש האנטי ביבי עם סער- הוא מתחיל לסגת מזה. עכשיו זה כבר לא חד משמעי
https://m.maariv.co.il/elections-2021/Article-826157
יותר משמעותי מזה הן ההתבטאויות של בנט שלא יישב עם לפיד.
כנראה , הוא נוטה ללכת עם רה"מ.
!!!
צריך שמצביעים שלו שהם אנטי ביבי יבינו את זה ויש שם לא מעט כאלה.
הסבתא של הפועל
קיבל.ה  195 לייקים

תתאבד כבר כתב: 07 מרץ 2021, 14:40 לא נעים לראות מה קורה לירון זליכה.
הוא בדרך המלך להפוך להיות רודי ג'וליאני.
לבן אדם יש כל כך הרבה קרדיט ציבורי והוא מוחק אותו על מה? על כלום.
באמת ילדותי ומעצבן, חבל שלא התאחד עם גנץ אז שניהם בטוח היו עוברים את אחוז החסימה.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  830 לייקים

הסבתא של הפועל כתב:
De Niro כתב: 07 מרץ 2021, 15:05
תא מרבוטא כתב:אגב כל מי שמחשב את גוש האנטי ביבי עם סער- הוא מתחיל לסגת מזה. עכשיו זה כבר לא חד משמעי
יותר משמעותי מזה הן ההתבטאויות של בנט שלא יישב עם לפיד.
כנראה , הוא נוטה ללכת עם רה"מ.
!!!
צריך שמצביעים שלו שהם אנטי ביבי יבינו את זה ויש שם לא מעט כאלה.
נכון , אבל לאחרונה הוא רק צומח בסקרים.
כנראה , זה מאוחר מידי.
אדום
קיבל.ה  744 לייקים

איזה קרדיט ציבורי יש לקשקשן הזה?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

ובינתיים במרצ, יאיר גולן משוויץ (!!!) בזה שהוא עלול להיחקר על פשעי מלחמה :meh:

זה כאילו שהם מתאמצים לדאוג שאף אחד מה"בייס" שלהם לא יצביע להם
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  318 לייקים

הסבתא של הפועל כתב: 07 מרץ 2021, 15:21
תא מרבוטא כתב: 07 מרץ 2021, 12:42 אגב כל מי שמחשב את גוש האנטי ביבי עם סער- הוא מתחיל לסגת מזה. עכשיו זה כבר לא חד משמעי
איפה ראית שהוא חוזר בו מישיבה עם זיבי? אגב, אם באמת יצליחו להקים גוש אנטי ביבי זה יהיה ככל הנראה בלי מרצ כי בסופו של דבר יצטרכו גם את ימינה.
אני לא רואה את בנט יושב עם מרצ ולא רואה את מרצ יושבת עם בנט.
לגבי המשתופת, לא סער, לא ליברמן ובטח לא בנט ישבו איתם.
קרא את הנוסח. אם הממשלה של ביבי לא תפעל לטעמי לטובת עמישראל אז...הופה איכשהו עכשיו כשיש לי 12 מנדטים משלי היא כן פועלת בעד עמישראל. טוב יאללה אני בפנים
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  830 לייקים

תא מרבוטא כתב:
הסבתא של הפועל כתב: 07 מרץ 2021, 15:21
תא מרבוטא כתב: 07 מרץ 2021, 12:42 אגב כל מי שמחשב את גוש האנטי ביבי עם סער- הוא מתחיל לסגת מזה. עכשיו זה כבר לא חד משמעי
איפה ראית שהוא חוזר בו מישיבה עם זיבי? אגב, אם באמת יצליחו להקים גוש אנטי ביבי זה יהיה ככל הנראה בלי מרצ כי בסופו של דבר יצטרכו גם את ימינה.
אני לא רואה את בנט יושב עם מרצ ולא רואה את מרצ יושבת עם בנט.
לגבי המשתופת, לא סער, לא ליברמן ובטח לא בנט ישבו איתם.
קרא את הנוסח. אם הממשלה של ביבי לא תפעל לטעמי לטובת עמישראל אז...הופה איכשהו עכשיו כשיש לי 12 מנדטים משלי היא כן פועלת בעד עמישראל. טוב יאללה אני בפנים
לא מאמין שזה יקרה.
סער נבנה על אמינות ולטווח הרחוק.
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1142 לייקים

teknoboy כתב:ובינתיים במרצ, יאיר גולן משוויץ (!!!) בזה שהוא עלול להיחקר על פשעי מלחמה :meh:

משוויץ בזה?
הוא אומר שהחבר׳ה מה״ציונית״ הדתית בקושי אפילו התגייסו למען המדינה כי חס וחלילה שהם יידרשו לעשות משהו מנוגד לאמונתם למען ביטחון המדינה בזמן שהוא עומד להיחקר על הדברים שעשה בניגוד לאמונתו למען ביטחון המדינה.
להגיד על זה שהוא משוויץ בזה? מה אני אגיד לך?

אני אגב, מאוד מתחבר לדברים האלה שלו.
אני תמיד שומע מהימין טענות על ה״סרבנות״ של השמאלנים לשרת בצבא, כשבתחלס הימין הקיצוני הוא זה שמסרב גם להתגייס וגם בפועל כשהם מקבלים פקודות שלא מוצאות חן בעיניהם הם מסרבים לבצע אותן.
היה לי על זה הרבה ויכוחים לאורך השנים במילואים עם מפקדים שלי שבאו מהציונות הדתית וכל פעם מחדש שהם העלו את הטיעון הזה שאנחנו השמאלנים מתווכחים ומתעסקים בהומניות של הפקודות שאנחנו מקבלים, תמיד הוכחתי להם שלמרות השאלות ואיתגור הפקודות, בשורה התחתונה כשצריך לבצע פקודות, מי יעשה בעיות בביצוע זה הימניים ולא השמאליים.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

מילפורד כתב: 07 מרץ 2021, 19:32
teknoboy כתב:ובינתיים במרצ, יאיר גולן משוויץ (!!!) בזה שהוא עלול להיחקר על פשעי מלחמה :meh:

משוויץ בזה?
הוא אומר שהחבר׳ה מה״ציונית״ הדתית בקושי אפילו התגייסו למען המדינה כי חס וחלילה שהם יידרשו לעשות משהו מנוגד לאמונתם למען ביטחון המדינה בזמן שהוא עומד להיחקר על הדברים שעשה בניגוד לאמונתו למען ביטחון המדינה.

אני תמיד שומע מהימין טענות על ה״סרבנות״ של השמאלנים לשרת בצבא, כשבתחלס הימין הקיצוני הוא זה שמסרב גם להתגייס וגם בפועל כשהם מקבלים פקודות שלא מוצאות חן בעיניהם הם מסרבים לבצע אותן.
היה לי על זה הרבה ויכוחים לאורך השנים במילואים עם מפקדים שלי שבאו מהציונות הדתית וכל פעם מחדש שהם העלו את הטיעון הזה שאנחנו השמאלנים מתווכחים ומתעסקים בהומניות של הפקודות שאנחנו מקבלים, תמיד הוכחתי להם שלמרות השאלות ואיתגור הפקודות, בשורה התחתונה כשצריך לבצע פקודות, מי יעשה בעיות בביצוע זה הימניים ולא השמאליים.
זה נכון שבסופו של דבר מי שעושה את רוב (כל?) הדברים המסריחים הם אנשים שמחשיבים את עצמם שמאלנים :smoke:

לגבי גולן, הוא מונה דברים שעומדים לזכותו, ביניהם הסיכוי שהוא ייחקר על פשעי מלחמה (ומתעלם באלגנטיות מזה ש"ייתכן" שהוא עשה דברים שמהווים פשעי מלחמה).
אז אולי הוא לא משוויץ, אבל הוא בהחלט זוקף את זה לזכותו.
והוא בהחלט לא אמר שום דבר שאפשר להבין אותו כאילו שהפקודות שהוא נתן והנהלים שהוא גיבש היו בניגוד לאמונתו. הוא קורא לזה "עשייתי הבטחונית".
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  144 לייקים

אדום כתב: 07 מרץ 2021, 17:55
איזה קרדיט ציבורי יש לקשקשן הזה?
אם הייתי מעצבן הייתי שולח אותך לחפש פה באשכול מה כתבתי עליו, אבל אני פשוט אכתוב שוב, שהבן אדם שרלטן ממדרגה ראשונה,
ועדיין יש לו קרדיט בציבור. לו ולרוני גמזו. למה? ככה. כי מגש הכסף. כי יש את הסרטון הזה שהוא מקשקש על לוח ומסביר למה דופקים אותנו, ועוד מתווכח עם המרצה שלו. גיבור.

עצם זה שאחד כמוהו בכלל התחיל עם הקשקוש הזה מראה לך שהוא כנראה מקבל איתותים מהשוק או מי שזה לא יהיה, ששיכנעו אותו להמשיך.

נחכה לראות שיפרוש כבר

ולגבי יאיר גולן
נו.. איזה פוסט גרוע. אפשר שלא יהיה מביך בבקשה? אני דווקא סימפטתי אותו. הוא עושה גנץ שעושה יאיר לפיד שאולי בלהיות מביך שקורץ לימין הוא דווקא מקורי
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

פרופ' גמזו לא זוכה אפילו לפרומיל מההערכה הציבורית שהוא ראוי לה
הפוסט קיבל לייק אחדff0000
ofri
קיבל.ה  147 לייקים

לצערי לא רואה את לפיד רה"מ בלי סער ובנט וחבל
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  830 לייקים

לפיד עשה קפיצת מדרגה , שתעזור לו גם בעתיד , אבל בגלל טיפשות ואגו של המפלגות הקטנות בגוש הוא יפסיד את הבחירות.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

Noam כתב: 07 מרץ 2021, 22:02 פרופ' גמזו לא זוכה אפילו לפרומיל מההערכה הציבורית שהוא ראוי לה
כל כך מעט שאני כבר לא ממש זוכר מי זה היה. הוא היה השפוט הראשון של ביבי לקבלת האשמה לכשלונות הקורונה, נכון?
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  830 לייקים

הגישה המקלה של גמזו נחלה כשלון חרוץ.
בישראל הגישה היתה כמעט מההתחלה תבוסתנית.
הנחת היסוד לא ניתן למגר את הקורונה:טעות.
ניהול פוליטי ולא מקצועי:טעות.
שתי אלו בעיקר עלו לנו באלפי מתים מיותרים ומאות אלפי נכים לצמיתות.
אבל בישראל כמו בישראל חיי אדם הפכו להיות פחות חשובים גם בציבור וגם בהנהגה , והגלגל הפוליטי ימשיך ללא שינוי.אין דין ואין דיין.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  399 לייקים

teknoboy כתב: 07 מרץ 2021, 18:30 ובינתיים במרצ, יאיר גולן משוויץ (!!!) בזה שהוא עלול להיחקר על פשעי מלחמה :meh:

מי היה מאמין שלשים פושע מלחמה בראש המפלגה עשוי להביא לכך שראש המפלגה שלך יחקר על פשעי מלחמה

אה, וה"בייס" של מר"צ הם ליברלים ציונים, כלומר אנשים שחס וחלילה לא רוצים שפשעי המלחמה יפסקו, אלא, אתה יודע, רק קצת להנמיך
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
El dudernio
קיבל.ה  1267 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 08 מרץ 2021, 00:19
teknoboy כתב: 07 מרץ 2021, 18:30 ובינתיים במרצ, יאיר גולן משוויץ (!!!) בזה שהוא עלול להיחקר על פשעי מלחמה :meh:

מי היה מאמין שלשים פושע מלחמה בראש המפלגה עשוי להביא לכך שראש המפלגה שלך יחקר על פשעי מלחמה

אה, וה"בייס" של מר"צ הם ליברלים ציונים, כלומר אנשים שחס וחלילה לא רוצים שפשעי המלחמה יפסקו, אלא, אתה יודע, רק קצת להנמיך
אתה מצביע מרץ?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

בינתיים במרץ "השמאלנית":

הגנרל:
"אני הגעתי לאותה מסקנה שהגיע אליה אריאל שרון, מהפלשתינים חייבים להיפרד, הם הרי אויב שלנו."
לגבי החלטת בית הדין הבינלאומי בהאג:
"אני מגנה את ההחלטה וחושב שישראל לא עושה פשעי מלחמה"

https://www.israelhayom.co.il/article/8 ... fDLkG0SvbE

למי שחושב שהם הכי קרובים לערכיו ולחזון של מדינה דמוקרטית...
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

יש מצב שאתה צודק.
יש לי היכרות רבת שנים עם מרצ, ואני יכול להעיד שמהיום הראשון של המפלגה הזאת היה בה מתח בין שמאל די רדיקלי מצד אחד, שהיה לו קצת ייצוג יתר בין הפעילים, לבין הליברלים הציונים מצד שני (לפני כן היה מתח דומה בין המפלגות שהפכו אחר כך להיות מרצ).
באיזשהו מקום זאת גם הסיבה שכתבתי את הבייס הזה במרכאות, כי אמנם השמאל הישראלי אמור להיות הבייס של מרצ אבל בפועל המעטים שעוד מזדהים כשמאל "שמאלי" כבר עברו למשותפת.

בכל מקרה, האמירה הזאת של גולן (ועצם ההצבה שלו במקום בכיר) די שמה חותמת רשמית על מה שאתה אומר, ומנתקת את מרצ משאריות השמאל ("האמיתי") שעוד יש בישראל.
נערך לאחרונה על ידי teknoboy ב 08 מרץ 2021, 01:03, נערך פעם 1 בסך הכל.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדהגלמוד מלוד
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  399 לייקים

El dudernio כתב: 08 מרץ 2021, 00:23

אתה מצביע מרץ?
אני לא יודע אם אני מצביע אבל אם כן זה לא יהיה למר"צ

חח

בשביל מה בכלל להיות במר"צ אם אתה יאיר גולן. תהיה עם בנט וזהו, למי אתה חושב שהכאילו עדינות הזאת קוסמת? די, חלאס, גמרנו עם השקר הזה של כיבוש הומני. הורדנו את המסכה מזמן. בשביל מה העמדת הפנים הזאת?
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

teknoboy כתב:

משוויץ בזה?

זה נכון שבסופו של דבר מי שעושה את רוב (כל?) הדברים המסריחים הם אנשים שמחשיבים את עצמם שמאלנים :smoke:

לגבי גולן, הוא מונה דברים שעומדים לזכותו, ביניהם הסיכוי שהוא ייחקר על פשעי מלחמה (ומתעלם באלגנטיות מזה ש"ייתכן" שהוא עשה דברים שמהווים פשעי מלחמה).
והוא בהחלט לא אמר שום דבר שאפשר להבין אותו כאילו שהפקודות שהוא נתן והנהלים שהוא גיבש היו בניגוד לאמונתו. הוא קורא לזה "עשייתי הבטחונית".
שמע, הוא היה מפקד אוגדת יהודה ושומרון. אם רק העובדה הזו צורמת לבייס המרצי אז אולי החתונה הזו באמת לא הייתה צריכה להתקיים. אבל מרצ היא מפלגת שמאלבן הרבה יותר מאשר הפנטזיות שלה ושל אולי חלק מתומכיה הפחות ציוניים, ויאיר גולן מתאים לה. מה גם שלא ברור לי למה יאיר גולן הוא פיגוע אלקטורלי אבל ניצן הורביץ הוא נכס אלקטורלי?
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

הגלמוד מלוד כתב:

התחביב הידוע של שמאלנים עוד מאז הביף בין סטאלין לטורצקי - להסביר איך השמאלנים האחרים הם כל כך גרועים שכבר עדיף הימנים.
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

הגלמוד מלוד כתב:

אתה מצביע מרץ?

חח

בשביל מה בכלל להיות במר"צ אם אתה יאיר גולן. תהיה עם בנט וזהו, למי אתה חושב שהכאילו עדינות הזאת קוסמת? די, חלאס, גמרנו עם השקר הזה של כיבוש הומני. הורדנו את המסכה מזמן. בשביל מה העמדת הפנים הזאת?
עריכה: לא קראתי בריכוז.

מאיפה הבאת את הכיבוש ההומני, למה אתה מתייחס? הבנאדם אומר בכל מקום שהוא בעד סיום הכיבוש. איפה זה ואיפה בנט תגיד לי.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1627 לייקים

בר קולמוסא כתב: 08 מרץ 2021, 01:26
teknoboy כתב:
משוויץ בזה?

שמע, הוא היה מפקד אוגדת יהודה ושומרון. אם רק העובדה הזו צורמת לבייס המרצי אז אולי החתונה הזו באמת לא הייתה צריכה להתקיים. אבל מרצ היא מפלגת שמאלבן הרבה יותר מאשר הפנטזיות שלה ושל אולי חלק מתומכיה הפחות ציוניים, ויאיר גולן מתאים לה. מה גם שלא ברור לי למה יאיר גולן הוא פיגוע אלקטורלי אבל ניצן הורביץ הוא נכס אלקטורלי?
לי אישית, עם הפנטזיה שיש לי על מרצ, באמת נראה שזה שידוך שעדיף שלא היה קורה, אבל מה אני מבין.
וניצן הורוביץ הוא זוועה אלקטורלית, אין ספק.
התדמית שקורנת ממנו יותר גרועה אפילו מזנדברג עם הזחיחות שלה, ואם אני לא טועה הוא מציג בדיוק אפס קבלות משנותיו כחבר כנסת (אני בטוח שיתקנו אותי אם אני כן טועה).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
El dudernio
קיבל.ה  1267 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 08 מרץ 2021, 00:57

אתה מצביע מרץ?

חח

אז אם אתה לא מצביע מרץ למה אתה מתיימר לייצג את בוחריה, ולהגיד מה הם חושבים?
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

מה עם כחול לבן? לדעתכם יפרשו?
הפוסט קיבל 2 לייקיםאדום מטליKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1142 לייקים

teknoboy כתב:

יש מצב שאתה צודק.
יש לי היכרות רבת שנים עם מרצ, ואני יכול להעיד שמהיום הראשון של המפלגה הזאת היה בה מתח בין שמאל די רדיקלי מצד אחד, שהיה לו קצת ייצוג יתר בין הפעילים, לבין הליברלים הציונים מצד שני (לפני כן היה מתח דומה בין המפלגות שהפכו אחר כך להיות מרצ).
באיזשהו מקום זאת גם הסיבה שכתבתי את הבייס הזה במרכאות, כי אמנם השמאל הישראלי אמור להיות הבייס של מרצ אבל בפועל המעטים שעוד מזדהים כשמאל "שמאלי" כבר עברו למשותפת.

בכל מקרה, האמירה הזאת של גולן (ועצם ההצבה שלו במקום בכיר) די שמה חותמת רשמית על מה שאתה אומר, ומנתקת את מרצ משאריות השמאל ("האמיתי") שעוד יש בישראל.
אני מבין שגם אתה שבוי בקונספציה ש״שמאל אמיתי״ זה עיניין של ״שלום״ מול ״ביטחון״ כמו שמציירים את זה בצד הימני של המפה.
אבל האמת היא ש״שמאל אמיתי״ זה עיניין כלכלי/חברתי/סוציאלי , כשאתה מפרק את נושאי השלום/ביטחון למרכיבים שלהם, תגלה שאין הבדל מהותי בין ימין לשמאל, אם כבר, ממשלות ימין הצליחו היסטורית לקדם יותר את הנושאים האלה כי הן קיבלו פחות התנגדות מאופוזיציות שמאל למהלכים מהסוג הזה.

בעינייני שמאל ״אמיתי״ דוקא מרצ הרבה יותר שמאלית מהמשותפת (למשל עינייני להט״ב שכבר דוברו כאן).
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  830 לייקים

Noam כתב:מה עם כחול לבן? לדעתכם יפרשו?
כל עוד בסקרים הם על 5 מנדטים גם אם "פריכים" אז אין סיכוי לפרישה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

אני הבייס של מרצ, ואני בעד סנקציות כלכליות על ישראל מצד המערב עד שתהיה נסיגה כוללת מכל השטחים הכבושים.
כשניצן הורוביץ תמך בחקירה של האג, הוא פנה אליי, למרות שאני כבר בכיס שלו.

ואני לא סלחן לפשעי מלחמה.
אני בעד כלא של מינימום שלוש שנים לכל חייל שירה בילד פלסטיני (ובתווכח אחר כך אם זה גיל 16 ומטה או גיל 14 ומטה), לא חשובים לי התירוצים וה"נסיבות".
רק על הפשעים האלה יש יותר מאלף חיילי צה"ל (רובם כבר במילואים כמובן) שצריכים להיכלא.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדיורם
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1142 לייקים

גם אני ה"בייס" של מרצ ואני מסכים עם רוב מה שכתבת, רק שכן חשובים לי התירוצים וה"נסיבות" , רוב החיילים מתוך ה"אלף" האלה לא צריכים לשבת בכלא לדעתי.
יש סיבה לזה שמגייסים אותנו בגיל 18 ולא 25 נגיד , רובנו עוד לא לגמרי מבינים את ההשלכות של מה שאנחנו עושים בשלב הזה.
מי ששלח את ה"אלף" האלה לשם , זה כבר משהו אחר.
הפוסט קיבל לייק אחדEl dudernio
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

https://www.ha-makom.co.il/post-new-bennet-party/
בנו של נפתלי בנט מדגים: איך לא לנצח מגיפה
יוני בנט בן ה-16 השתתף במסיבת פורים - שלאחריה הוא וחבריו נדבקו בקורונה. משפחת בנט טוענת כי בנם נדבק בעת ששהה בתיכון, אך במערכת החינוך מכחישים זאת.
40 תלמידי התיכון ברעננה שבו לומד בנט נכנסו לבידוד, ושיעור התחלואה בעיר עלה
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

מילפורד כתב: 08 מרץ 2021, 08:39 גם אני ה"בייס" של מרצ ואני מסכים עם רוב מה שכתבת, רק שכן חשובים לי התירוצים וה"נסיבות" , רוב החיילים מתוך ה"אלף" האלה לא צריכים לשבת בכלא לדעתי.
יש סיבה לזה שמגייסים אותנו בגיל 18 ולא 25 נגיד , רובנו עוד לא לגמרי מבינים את ההשלכות של מה שאנחנו עושים בשלב הזה.
כשילד בן 3 נהרג מכדור של חייל שכיוון אליו, לא אכפת לי הגיל של החייל. מגיל 18 אתה מבוגר כשהאשמה היא רצח.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

its-sick כתב: 08 מרץ 2021, 09:27
מילפורד כתב: 08 מרץ 2021, 08:39 גם אני ה"בייס" של מרצ ואני מסכים עם רוב מה שכתבת, רק שכן חשובים לי התירוצים וה"נסיבות" , רוב החיילים מתוך ה"אלף" האלה לא צריכים לשבת בכלא לדעתי.
כשילד בן 3 נהרג מכדור של חייל שכיוון אליו, לא אכפת לי הגיל של החייל. מגיל 18 אתה מבוגר כשהאשמה היא רצח.
נזכרתי במקרה מחיי. מישהו ששירת איתי במילואים באינתיפאדה הראשונה ב 1988 וישב איתי באוהל, היה חצי מהתקופה (סבב של שלושה חודשים באיזור ח'לח'ול, לא רחוק מחברון) בהלם ולא דיבר.
כשהכח שלהם נכנס לכפר שבו זרקו עליהם אבנים (כמו בכל כניסה בכח לכפרים אז), הוא ראה ילדים בחלון. חמש דקות אחר כך הקצין שלו (רק הקצינים לא היו עתודאים) נתן לו פקודה לירות רימון עשן לחלון ההוא.
הוא אמר לקצין "אבל היו שם ילדים קטנים" והקצין אמר "עכשיו אני לא רואה שם אף אחד, קיבלת פקודה ישירה". הוא ירה את הרימון, מהעשן נהרגה ילדה בת ארבע.

זה פשע מלחמה, שכמובן אף אחד אף פעם לא חקר. לא היו אז "שוברים שתיקה" לפנות אליהם. סיפור שאף אחד לא מכיר ולא יכיר.
אני לא יודע איך הפיזיקאי המסכן הזה (זה לפחות היה התואר שלו) ישן בלילות. אני יודע שלקצין המחורבן ההוא זה לא הזיז, רובם היו חלאות ימניות ורצחניות. היה סיוט לשרת תחתם.
במעט שהבחור דיבר, הוא אמר שהפקודה שהוא מילא היתה בלתי חוקית בעליל והוא היה צריך לסרב.
להערכתי, בהתאם למה שהקצינים אמרו אז, אם היה מסרב פקודה היה מגיע לכלא הצבאי ולא היה זוכה לסיים את לימודיו כעתודאי. זה הצבא שלנו.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדShacham
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1142 לייקים

ואתה באמת חושב שהילד המסכן הזה שלא מבין איפה הוא נמצא צריך לשבת בכלא על הסיפור הזה או הקצין שנתן את הפקודה הזאת?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

במקרה הזה, לדעתי, הקצין. בכל מקרה של ילד שנהרג מישהו צריך ללכת לכלא.
כשיש שני מועמדים לאחריות לרצח, שיחליטו ביניהם במשפט. אותו משפט, כדי שלא שניהם ייצאו זכאים כשהם מאשימים במשפט שלהם את השני.
لا إله
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1234 לייקים

ואני נגד התיישנות. צריכים לערוך פה אלפי משפטים, על כל ילד מת. כל עוד צה"ל מטייח ובתי המשפט עוצמים עין, צריך כנראה חקירות בינלאומיות.
لا إله
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1142 לייקים

אני חושב שהאחריות פה צריכה להיות שילוחית וברמות הכי גבוהות , מי ששם כוחות צבאיים שאומנו למלחמה (או לחילופין במקרה שאתה מתאר , בקושי אומנו בכלל) במשימות שכוללות מגע עם אוכלוסיה אזרחית הוא האחראי לדברים האלה.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

משוויץ בזה?

הוא לא משוויץ בזה שביצע פשעים כי הוא מכחיש שהם פשעים. הוא אומר שצריך להפסיק את הכיבוש, אבל לא אומר שהכיבוש הוא פשע.
והפסה השניה שלך היא פרייסלס.. מה הגאווה הגדולה ב"לבצע פקודות"? הלואי ולשמאל הציוני היו הביצים להגיד "לא, לזה אנחנו לא מסכימים" כמו בימין. אבל זה קצת קשה להם כי זה מכניס אותם לדיסוננס בין התדמית והמציאות...
ומה נשאר לאנשים נורמלים פה? להצביע למפלגה סקטוריאלית שהשיח הדמוקרטי שלה נובע קודם כל ולפני הכל מהעובדה שעבורם זה מאבק השרדותי (והיכן שזה לא השרדותי - זכויות להטבים, מגלים שהמצב פחות מאידאלי).
נשבר הזין מהמדינה הזו
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  830 לייקים

בשבוע האחרון היו 14 הצבעות נוספות בסקר.כל הכבוד.מכירים משתמשים שלא הצביעו?
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1142 לייקים

היית בצבא? בתפקיד קרבי? מדברייך אני מניח שלא , וגם מניח שאתה מתנגד לשירות קרבי מלחתחילה. אם אני טועה אז אני מתנצל כבר מעכשיו.
הלוואי והייתי מצליח להאמין בגישה התמימה שעומדת מאחורי ההנחה שאנחנו לא צריכים צבא ולא צריכים חיילים קרביים. לצערי המציאות נכון להיום רחוקה מכך (הרבה יותר קרובה ממה שהיתה לפני 30 שנה , אבל עדיין רחוקה).
בצבא , במיוחד בתפקידים קרביים , אי אפשר לקבל את זה שכל אחד יפעל על פי דעתו וצו מצפנו , זה לא עובד ככה , אז כן , אם כבר התגייסת לצבא ולתפקיד קרבי , ברמה הבסיסית , מילוי אחר פקודות הוא דבר נכון שיש גם להתגאות בו.

עכשיו , האם השימוש בצבא הזה נעשה בצורה נכונה או לא? אלה כבר שאלות פוליטיות שצריך לפריד בינן לבין הדילמות היומיומיות של החיילים בשטח.
מקומם של חיילים לוחמים שאומנו למלחמה מול צבאות אוייב הוא לא בביצוע מעצרים ושאר פעילויות הכיבוש שמבוצעות ביומיום בשטחים, לפחות לדעתי, גם אמרתי את זה כשאני עצמי הייתי שם בסדיר ובמילואים , אבל בזמן ביצוע המשימות , חיילים וקצינים קרביים חייבים לבצע את המשימות המוטלות עליהם , ביום שהם יפסיקו , זה היום שהאוייבים האמיתיים שלנו יבואו "לחגוג" עלינו.

באופן כללי לגבי רוח הדברים שלך בנושא השירות הצבאי ו/או הקרבי, מה שיש לי להגיד זה:
תמונה
וכן , אני יודע שבשורה התחתונה הוא היה האיש הרע בסיפור , אני גם מסכים עם זה שהוא היה צריך להענש (כמו שאמרתי , האחריות השילוחית) , אם כבר אני פחות מסכים עם הוענש שקיבלו שם החיילים הקטנים , ולאיציק אני אוסיף , שגם בסיפור הזה , כהוחלט שהחיילים הקטנים כן אשמים , העונש הוא לא כלא...

עריכה - הצלחתי לשתול גיף , סוף סוף!!!
שליחת תגובה