שאלה בנושא ויזה אמריקאית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
שליחת תגובה
benaim
הצטרף: 05 דצמבר 2020, 16:39
קיבל.ה  188 לייקים

אני מחזיק בויזה דיפלומטית לארה"ב, עדיין בתוקף לשנים הקרובות.
האם ישנה אפשרות להשתמש בויזה הזאת גם למטרת תיירות? בהנחה ולא, האם עצם העובדה שאני מחזיק בויזה דיפלומטית יכול להקל/לזרז הליך לויזה רגילה?
עובדיה
הצטרף: 31 אוקטובר 2020, 15:09
קיבל.ה  102 לייקים

"Government officials traveling to the United States to perform non-governmental functions of a commercial nature, or traveling as tourists, require the appropriate visas and do not qualify for A visas."

https://travel.state.gov/content/travel ... omats.html
עובדיה
הצטרף: 31 אוקטובר 2020, 15:09
קיבל.ה  102 לייקים

לגבי השאלה השנייה, רק אינסיידר/בעל ניסיון כנראה יודע, וכמו שאני מכיר את העוסקים במלאכה זה כנראה רק יכול לעכב את זה. במידה ואתה רוצה להיכנס בכל זאת, אתה צריך לחשוב על תירוץ ממש טוב, כי מההיכרות שלי עם כניסה למדינה זרה בשליחות, מדובר המון פעמים בעניין מתואם מראש בין השגרירות לרשות ההגירה והבקרים. ויזה שהונפקה הרבה זמן לפני הכניסה למדינה וללא תיאום מראש זה מתכון לחשד שאתה עושה בה שימוש לרעה.
Red_man
הצטרף: 27 נובמבר 2020, 09:43
קיבל.ה  154 לייקים

השאלה היא איזה סוג ויזה יש לך ולאיזה מטרות הוציאו לך אותה. גם לי יש ויזה דיפלומטית בדרכון הפרטי מהתקופה שגרתי שם. אחרי שחזרתי לארץ הוצאתי ויזת תייר. עולות כמה שאלות: 1 האם הייתה לך ויזת תייר? במידה וכן אתה יכול להוציא ויזה בדואר בלי לקבוע תור לראיון. 2 לא הייתי מסתכן בזה אבל ביטלו לך את הויזה הקודמת בכלל? אם במסגרת התפקיד גם ככה אתה טס וחוזר יש להם בכלל דרך לגלות שאתה שם לטיול ושאתה לא משלב עבודה? מעולם לא שאלו אותי בביקורת גבולות שם כשנחתתי עם הויזה לכמה זמן או למה הגעתי. 3. לא הצלחתי לזרז את התור לויזה בזכות זה אבל כשהפקידה בראיון ראתה את הויזה שלי היא שאלה אותי בדיוק שאלה וחצי ואישרה לי ויזת תייר על המקום ל10 שנים. שים לב שאם היית יותר מחצי שנה רצוף בארה״ב תחת הויזה הדיפלומטית אל תשכח לציין את זה בראיון שזה היה תחת הויזה הזאת. פשוט כי יותר מחצי שנה ברצף בארה״ב ללא ויזה מתאימה זאת הפרה שדוחים עליה את הבקשה.
שליחת תגובה