על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

גם במאמר שהביאו פה על זה שהעומס הנגיפי בשיא דומה בין מחוסנים ללא מחוסנים נכתב שמשך הזמן שמדבקים קצר יותר.
עוד לא ראיתי שום מאמר מדעי שמראה שאין השפעה על ההדבקה( וכן להפך), וכל המאמרים שראיתי מדברים על הגנה מהידבקות( כן, שיורדת לאורך זמן, בגלל זה יש בוסטר )
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

its-sick כתב: 24 נובמבר 2021, 12:21 ברור שזה רק תירוץ. בגלל שבארץ הלכו על פייזר אז בארץ מתלוננים על mRNA.
במדינות בהן הלכו על חיסונים אחרים מתנגדי החיסונים מדברים בעיקר על היעילות הנמוכה (שלל נימוקי ה "לא מונע").
בכל המקומות ההתנגדות לחיסונים מגיעה קודם כל ממצב נפשי של סוציומטיות, אנשים שלא אכפת להם שאנשים אחרים מתים ובטוחים שלהם לא יקרה כלום (או צעירים או "תמיד הייתי בריאה והסתדרתי בלי חיסונים" ששמעתי מסתומה בת 65).
זה די ברור שאם בארץ היו הולכים על החיסון של אסטראזניקה ווליום ההתנגדות לא היה יורד, הטיעונים פשוט היו משתנים( והאמת שגם הופכים מידי פעם ל הגיוניים בעיני )
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

D&3 כתב: 24 נובמבר 2021, 12:24
its-sick כתב: 24 נובמבר 2021, 12:21 ברור שזה רק תירוץ. בגלל שבארץ הלכו על פייזר אז בארץ מתלוננים על mRNA.
במדינות בהן הלכו על חיסונים אחרים מתנגדי החיסונים מדברים בעיקר על היעילות הנמוכה (שלל נימוקי ה "לא מונע").
בכל המקומות ההתנגדות לחיסונים מגיעה קודם כל ממצב נפשי של סוציומטיות, אנשים שלא אכפת להם שאנשים אחרים מתים ובטוחים שלהם לא יקרה כלום (או צעירים או "תמיד הייתי בריאה והסתדרתי בלי חיסונים" ששמעתי מסתומה בת 65).
זה די ברור שאם בארץ היו הולכים על החיסון של אסטראזניקה ווליום ההתנגדות לא היה יורד, הטיעונים פשוט היו משתנים( והאמת שגם הופכים מידי פעם ל הגיוניים בעיני )
בגדול וכל אחד מסכים, שגם עם חיסון, אפשר להידבק.
עם חיסון הגוף מוגן יותר, ויכולת ההדבקה פחותה יותר מאדם לא מחוסן, תלוי באיזה שלב מדביקים ונדבקים
תלוי גם מי נדבק.

עובדה היא, שאם מסתכלים היום על גרמניה, לדוגמא, אז גם עם בוסטר עדיין יש עלייה בכמות המחוסנים שנדבקים ונוחתים בטיפול נמרץ.
נכון לתקופה האחרונה, כשליש מהמאושפזים בטיפול נמרץ בגרמניה הם מחוסנים (לא יודע אם גם בבוסטר וחלוקה לגילאים)

הדיון בהקשר הזה, לפחות באזור הדובר גרמנית, יותר קשור לנושא הבדיקות, הסגר וחובת החיסונים.
בלי להיכנס לאחרון (בגדול אני בעד לאוכלוסיות מסויימות, ולסגר אני מתנגד), אני די מסכים שכולם צריכים לעשות בדיקות, ולפחות למקומות סגורים או בעלי פוטנציאל הדבקה גבוה.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

*מטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה*

כפי שהובהר אמש בקבינט הקורונה על ידי חברי צוות המומחים: אין כל עדות בשלב זה לירידה ביעילות המנה השלישית של החיסון לקורונה. נהפוך הוא, עדויות ראשוניות מהמעבדה מראות שלאחר הבוסטר נוצרים נוגדנים חזקים וטובים יותר.

צוות המומחים התריע על ירידה בחיסוניות הכללית של מדינת ישראל מאחר ומספר הזכאים לחיסון שלישי שטרם השלימו אותו גדל.

כידוע, מנת החיסון השלישית חשובה להשלמת ההגנה החיסונית מפני נגיף הקורונה.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

בלומי האדום כתב: 24 נובמבר 2021, 13:08
D&3 כתב: 24 נובמבר 2021, 12:24
בגדול וכל אחד מסכים, שגם עם חיסון, אפשר להידבק.
עם חיסון הגוף מוגן יותר, ויכולת ההדבקה פחותה יותר מאדם לא מחוסן, תלוי באיזה שלב מדביקים ונדבקים
תלוי גם מי נדבק.

עובדה היא, שאם מסתכלים היום על גרמניה, לדוגמא, אז גם עם בוסטר עדיין יש עלייה בכמות המחוסנים שנדבקים ונוחתים בטיפול נמרץ.
נכון לתקופה האחרונה, כשליש מהמאושפזים בטיפול נמרץ בגרמניה הם מחוסנים (לא יודע אם גם בבוסטר וחלוקה לגילאים)

הדיון בהקשר הזה, לפחות באזור הדובר גרמנית, יותר קשור לנושא הבדיקות, הסגר וחובת החיסונים.
בלי להיכנס לאחרון (בגדול אני בעד לאוכלוסיות מסויימות, ולסגר אני מתנגד), אני די מסכים שכולם צריכים לעשות בדיקות, ולפחות למקומות סגורים או בעלי פוטנציאל הדבקה גבוה.
מה זאת אומרת "גם עם בוסטר?" הם רק לפני שבוע התחילו עם הבוסטר לכלל האוכלוסייה הבוגרת, יש משך זמן מסוים מהזריקה עד להגנה אופטימלית.

וברור שאפשר להידבק עם החיסון, אבל חיסון מוריד את הסיכוי, ו בוסטר מוריד את הסיכוי אם החיסון איבד חלק מההגנה שלו. וככל שיש יותר מחוסנים ככה ההגנה החיסונית של האוכלוסיה ככלל גדלה.

ושליש מהמטופלים הם מחוסנים זה מספר לא רע בכלל
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אגב, יש לגרמניה גם דשבורד קורונה כלשהו? עדיפות לאנגלית כמובן
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אם שני שליש מהאנשים מחוסנים ושליש לא, ולעומת זאת רק שליש מהמאושפזים מחוסנים ושני שליש לא מחוסנים, אז לא צריך לחשב יותר מדי כדי לראות שהחיסון עובד וממלא את מטרתו.
ומבין השורות של בלומי אני מבין שקודם (כלומר לפני שהדעיכה החיסונית הגיעה לרמה שממליצים על בוסטר) המספרים היו עוד יותר טובים, ומן הסתם אחרי הבוסטר הם צפויים להיות הרבה יותר טובים.
בסך הכול נשמע כמו עדות לא רעה לטובת ההתחסנות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

teknoboy כתב: 24 נובמבר 2021, 13:22 אם שני שליש מהאנשים מחוסנים ושליש לא, ולעומת זאת רק שליש מהמאושפזים מחוסנים ושני שליש לא מחוסנים, אז לא צריך לחשב יותר מדי כדי לראות שהחיסון עובד וממלא את מטרתו.
ומבין השורות של בלומי אני מבין שקודם (כלומר לפני שהדעיכה החיסונית הגיעה לרמה שממליצים על בוסטר) המספרים היו עוד יותר טובים, ומן הסתם אחרי הבוסטר הם צפויים להיות הרבה יותר טובים.
בסך הכול נשמע כמו עדות לא רעה לטובת ההתחסנות.
זה הרבה יותר מזה כי אחוז המאושפזים עולה עם הגיל וכך גם אחוז המתחסנים.
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

בלומי האדום כתב: 24 נובמבר 2021, 11:42 אסטרהזניקה עוד לא הגישה מסמכים לאישור הזריקה השלישית, מאחר והם עדיין בודקים את הנושא.
בעיקר, אם זריקה שלישית נחוצה, ואם כן מתי צריך לתת.
המדד שלהם הוא בכיוון של כמה חיסוניות יש לגוף, מהגנה של מחלה קשה ואישפוז.
אני חושב שזה מחקר חשוב...
הוא יאפשר לבצע בדיקה סרולוגית לבחינת כמות הנוגדים ורמת ההתנגדות הגוף לנגיף.

לדעתי בכל המקומות שנותנים בוסטר ההחלטה היא אמפירית.

כלומר אם חודש לאחר מתן חיסון נדבקו 0.1% מהמתחסנים בקורונה.
אחרי חודשים 0.2% אחרי 3 0.1% וכן אלאה... ואחרי חצי שנה 0.8% ואחרי 9 חודשים 3% מבינים שהעליה מתרחשת אחרי חצי שנה... ולכן נקבע מתן בוסטר לתקופה הזאת.

לא בהרכח יודעים מה רמת הנוגדנים שהייתה לכל אחד ומתחת לאיזו רמה הגוף לא מחוסן.
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

teknoboy כתב: 24 נובמבר 2021, 11:45
האדום הצורר כתב: 24 נובמבר 2021, 00:01
teknoboy כתב: 23 נובמבר 2021, 23:04

ומתי יש הרבה חלבון ספייק בגוף? במחלה קשה.
מה מונע מחלה קשה? חיסון.
כמה ספייק יש בגוף של מחוסן? בערך פי עשר בעשירית פחות מבגוף של חולה קשה (לדעתי היחס יותר גבוה, אבל נזרום איתך), ולפחות זמן.

רמז: אם תסתכל באבסטרקט של המאמר, תראה שהם מנסים למצוא מנגנון שיסביר תופעה שרואים אצל חולים קשים.

ועוד משהו, אאל"ט גם שאר החיסונים על שלל הווקטורים שלהם גורמים לביטוי של אותו חלבון, לא?
לשאלתך האחרונה, הוקטורים מייצרים תגובה אחרת ומזיקה פחות בהשוואה לספייק המקורי, לפיכך לפי כותבי המאמר השימוש בהם לחיסון עדיף.
תגיד, אתה קראת את המאמר או שקיבלת סיכום שלו מאחד מהמקורות המפוקפקים שלך?
במאמר לא נטען שיש בעיה עם חיסון כזה או אחר, אלא שיש חיסונים (שמכילים חלבון ספייק מלא) שייתכן שהתוצאה שלהם פחות טובה מזאת של חיסוןנים אחרים, כי יש בהם חלבון (חלבון הספייק) שיכול לפגוע בחלק מסוים ממערכת החיסון, ואז יעילות החיסון יורדת (מן הסתם כשאתה מזריק חומר שפוגע במערכת שאתה רוצה ללמד\לחזק, זה לא אופטימלי).
מתי התופעה המדוברת כן נהיית בעייתית? כמו שכתוב בהקדמה - במצב של מחלה קשה (זאת שאפילו חיסונים הmRNA המעפנים עם חלבון הספייק המלא מצליחים למנוע).
ולמה? כי החלבון הזה נמצא בחולים הרבה יותר מאשר במחוסנים. ולא קצת יותר, זה הבדל של יותר מעשרה סדרי גודל (כמומחה ידוע למספרים ולהסתברויות, אני בטוח שאתה מבין שזה די הרבה).

אני אחסוך לך את המאמץ, הנה הגדרת הבעיה, מתוך ההקדמה למאמר (הפסקה השנייה בו):
Compared with mild and moderate survivors, patients with severe COVID–19 manifest a significantly lower number of total T cells, helper T cells, and suppressor T cells [3,4]. Additionally, COVID–19 delays IgG and IgM levels after symptom onset [5,6].
כלומר מדובר על תופעה שקורית בחולים, ובפרט בחולים קשים.
אתה מוזמן למצוא במאמר קביעה שיש בעיה בחיסון או שהוא גורם לבעיות יותר קשות ממה שהוא אמור למנוע (או בכלל, לצורך העניין), או משהו שדומה אפילו באופן רופף ביותר לרמיזות שאתה מפזר פה.

כמו כן, אם כבר ענית לי, אני אדייק את התשובה שלך.
הם לא כתבו שיש חיסון כזה או אחר שמייצר תגובה מזיקה (טריק זול שאולי עובד על האנשים שסביבך, אבל בחייאת, קצת כבוד לסביבה. אלא אם כן אתה באמת לא מבין מה אתה קורא, ואז אפשר לסלוח לך).
הם כן תיארו מנגנון שיכול להסביר את אחד מנזקי ***הנגיף***. אותו מנגנון רלוונטי גם לחיסון, גם אם במקרה של חיסון הוא לא מספיק חזק כדי ליצור נזק.
מה שכן, יש חשש שמא המנגנון הזה פוגע ביעילות החיסון ואולי אפילו אחראי על חלק מתופעות הלוואי, והם מציינים לסיכום שהידע החדש עשוי להביא לפיתוח של חיסונים טובים עוד יותר.
ועל כל זה ראוי להוסיף שהכל in vitro. ממש ההוכחה האולטימטיבית שהחיסון מסוכן.
מי היה מאמין, שוב טכנית לצורר בטוח שהוא הו כה חכם ונותן לנו פה מקבילה של מייק דרופ עם הקדמה דרמטית "ובכן" ולינק מנצח, אבל בעצם יוצא כבשה פועה מטומטמת שמביא לינקים מהרועים שלו בלי לקרוא אותם בכלל, ואז מראים לו שהוא מטומטם. עתידות: בשלב הבא הוא יצא שוב מטומטם אבל בנושא קצת אחר.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

תחקיר קצרצר גילה שהלינק הזה עובר באש בשדה קוצים בין מתנגדי חיסונים דוברים אנגלית, וכולם כמו הצורר שלנו מפספסים את הנקודה שבמאמר (ובכותרת המאמר) מדובר על חלבון הספייק של הנגיף, שעניין החיסונים משני בו ביותר, ובדיוק כמוהו הם מהדהדים את השקר כאילו במחקר נקבע שחיסונים כאלה ואחרים מהווים סכנה. חלקם אפילו מגדילים לעשות וטוענים ש"במחקר נמצא שיש קשר בין החיסון לבין סרטן שחוזר אחרי נסיגה".
אם לא הייתי עסוק הייתי מחטט קצת ומחפש את המקור.
אולי בלינק הבא שהצורר ישתף איתנו בצמוד לפרשנות הזויה שהוא העתיק ממתנגד חיסונים דובר אנגלית מסתורי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםkruviסומך
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

teknoboy כתב:תחקיר קצרצר גילה שהלינק הזה עובר באש בשדה קוצים בין מתנגדי חיסונים דוברים אנגלית, וכולם כמו הצורר שלנו מפספסים את הנקודה שבמאמר (ובכותרת המאמר) מדובר על חלבון הספייק של הנגיף, שעניין החיסונים משני בו ביותר, ובדיוק כמוהו הם מהדהדים את השקר כאילו במחקר נקבע שחיסונים כאלה ואחרים מהווים סכנה. חלקם אפילו מגדילים לעשות וטוענים ש"במחקר נמצא שיש קשר בין החיסון לבין סרטן שחוזר אחרי נסיגה".
אם לא הייתי עסוק הייתי מחטט קצת ומחפש את המקור.
אולי בלינק הבא שהצורר ישתף איתנו בצמוד לפרשנות הזויה שהוא העתיק ממתנגד חיסונים דובר אנגלית מסתורי.
פרקטיקה ידועה של מתנגדי חיסונים

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

הפוסט קיבל לייק אחדסומך
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

מציע לכל מי שקורא פה לקרוא את המאמר לעומק ופחות להסתמך על חבורת "איזה מטומטם אתה". וטקנובוי, מציע שתקרא מה כתבתי פה ולמה אתה מגיב, אין כל כך קשר ישיר בין הדברים.
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

הפרסומים של מחצ בנושא הקורונה ו החיסונים לילדים זה טירוף מוחלט.
תוהה איפה עובר הקו שהמעשים של הרוצחים האלה יעברו למישור הפלילי, חבורה של נבלות.
הפוסט קיבל 4 לייקיםסומךkruviteknoboyKingAlpaca
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

https://www.google.com/amp/s/m.maariv.c ... cle-783389

תולה השלט "שמאלנים בוגדים": "אני עומד מאחורי הדברים שאמרתי"

בראיון עם בן כספית וינון מגל, דיבר משה מירון על המניעים מאחורי המעשה שלו והדגיש: "התחלנו עם זה ברגע שראינו שיש הסתה קשה שיוצאת מהשמאל"
אינתי עומרי, הפועל.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

זה משעשע שאתה אומר את זה.
בתור אחד שחטף לא מעט קללות ואיומים מאותם מרימי שלטים בצמתים השונים, יצא לי קצת להכיר אותם.
הם, כמוכם, חיים במציאות מקבילה, להם יש לפחות את התירוץ שהמנהיג שלהם חתיכת גאון שמפעיל כל טריק בספר בשלמות כדי שילכו אחריו באופן עיוור, אתם סתם שמוקים.
הם, כמוכם, בטוחים שהם היצורים הנרדפים עלי האדמות.
הם, כמוכם, בוכים כל הזמן על הסתה אבל בסופו של יום אלה עידית סילמן או שרון אלראי פרייס שצריכות מאבטחים.
הם, כמוכם, משקים ומפיצים פייק כמו שהם נושמים.
כי בסוף, הם, כמוכם, כת.

לגבי האיחולים שלי על פושעי מחצ, אין שום דבר "מסית" בלרצות שאנשים שיורקים ודורכים על כל אתיקה רפואית ומדעית יקבלו את המגיע להם.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

הרגע הזה שצריך 21 ציוצים בשביל לפרט את כל השקרים של מחצ בתשדיר שלהם של חיסוני הילדים.

פשוט הזוי שיש כרגע רופאים בישראלים שמפרסמים שקרים יום יום, הם סכנה פסיכית לבריאות הציבור בישראל.
וכל אקדמאי שמגן עליהם הוא פשוט אפס מאופס.
הפוסט קיבל 4 לייקיםסומךKingAlpacaits-sickkruvi
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

לא אפס מאופס, פושע.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל 3 לייקיםits-sickkruviD&3
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

בינתיים וריאנט חדש ומדאיג מתפתח באפריקה

אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

נראה אם תיהנו מזה כמוני...
זו חברת כנסת כאן שאני מחבב מזמן.
פה היא יוצאת השבוע בנאום עצבני מול הצעת חוק של מפלגה בשם ONE NATION, חוק נגד "אפליית הבלתי מתחסנים". חכו לחלק האחרון... האנגלית די אוסטרלית, אבל לדעתי מובנת.
(מפלגת ימין די מחורבנת, מעניין אם יש קשר.)

דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

kruvi כתב: 25 נובמבר 2021, 21:17 בינתיים וריאנט חדש ומדאיג מתפתח באפריקה

אל תדאג. הזריקה הרביעית בדרך ואתה תקבל בחזרה את זכויות האזרח שלך
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מי שמנסה שלא לרצוח אחרים לא איבד שום זכות בשנתיים האחרונות.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

עוד חוזר הניגון
עד מתי קוביד 19?
long live the zapta
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אדום מטלי כתב: 26 נובמבר 2021, 00:29 נראה אם תיהנו מזה כמוני...
פה היא יוצאת השבוע בנאום עצבני מול הצעת חוק של מפלגה בשם ONE NATION, חוק נגד "אפליית הבלתי מתחסנים". חכו לחלק האחרון... האנגלית די אוסטרלית, אבל לדעתי מובנת.

עצוב ממש שהגענו למצב שאמירות כל כך ברורות צריכות להיאמר בקול זעקה חנוקה כי יש בעולם כל כך הרבה שמוקים.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אדום מטלי כתב: 26 נובמבר 2021, 00:29 (מפלגת ימין די מחורבנת, מעניין אם יש קשר.)
באמת מעניין האם יש קשר בין תנועה שכל כולה ערעור של הסולידריות בין בני האדם, פירור של החברה וריסוק של מוסדותיה לבין מפלגה שלא חושבת שצריכה להיות סולידריות בין בני אדם (שקצת שונים זה מזה), ושרוצה לפורר את החברה לרסיסים ולרסק כל מוסד שעומד בדרכה. (עריכה: אני לא באמת מכיר את המפלגה הספציפית, אבל לפי השם והמסגור אני מניח שזאת הגרסה האוסטרלית של מפלגות הימין הפופוליסטי שאנחנו רואים בכל פינה)

הכי הזוי שיש אנשים בעולם הזה שפועלים במלוא המרץ לרסק את החברה האנושית, את מוסדותיה ואת הסולידריות בין חבריה, אבל חשים עצמם שמאלנים שנרדפים בשל שמאלניותם.
גם משרתים את האינטרסים הכי מסריחים בעולם, וגם עפים על עצמם עם תסביך משיחי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךkruvi
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

its-sick כתב: 26 נובמבר 2021, 06:38 מי שמנסה שלא לרצוח אחרים לא איבד שום זכות בשנתיים האחרונות.
אוקי.
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

אדום מטלי כתב: 26 נובמבר 2021, 00:29 נראה אם תיהנו מזה כמוני...

אחלה נאום! שאפו!
אמוציונאלי, תקיף, חד וצודקת בכל מילה שלה
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךD&3
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

על הוריאנט החדש
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

סיוט

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

מי שרוצה להתעודד קצת שידלג למטה לציוצים שמתחילים ב-"important things to keep in mind" או משהו דומה
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

יש מדינות ששדה התעופה שלהם סגור למעט טיסות מאוד מבוקרות?
או שכולם בית זונות כמו פה?
תודה על הוריאנט החדש
בא לי לזרוק קרעי עוף על מקבלי ההחלטות
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

דל פיירו כתב: 26 נובמבר 2021, 01:48 אל תדאג. הזריקה הרביעית בדרך ואתה תקבל בחזרה את זכויות האזרח שלך
זה אחד הדברים היפים בחיסוני mRNA: אם אכן יתברר שהחיסונים הנוכחיים לא מגנים מספיק מפני הואריאנט הזה, בגדול כל מה שצריך לעשות זה לרצף את ה-RNA של החלבון הרלוונטי (במקרה הזה כרגיל מדובר בחלבון הספייק), ולעדכן בהתאם את רצף ה-mRNA בחיסון. אחרי בדיקות קצרות יחסית אפשר לתת אותו לאוכלוסיה. זה בניגוד לחיסונים קלאסיים עבורם צריך לבצע מספר רב של סבבי "החלשה" של הוירוס, או תהליכים אחרים שלוקחים הרבה יותר זמן.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

בהחלט, הם גם מתגלים כחיסונים בעלי יעילות ארוכת טווח לאור זאת.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 26 נובמבר 2021, 13:51 בהחלט, הם גם מתגלים כחיסונים בעלי יעילות ארוכת טווח לאור זאת.
כרגע נראה שמנת הבוסטר נותנת הגנה חזקה שנשארת לאורך זמן. זה לא מאד נדיר בקרב חיסונים שצריך 2-3 מנות בשביל ליצור תגובה חיסונית גבוהה לאורך זמן (ראה למשל חיסוני ה-MMRV שניתנים לילדים).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

MMRV:

מנה ראשונה - בגיל 12 חודשים, במסגרת טיפת חלב.מנה שנייה – בגיל 6-7 שנים, בכיתה א', במסגרת שירותי הבריאות לתלמיד.ילידי השנתונים 2002-2006 שלא חוסנו באופן עצמאי בחיסון נגד אבעבועות רוח יקבלו את המנה הראשונה במסגרת חיסוני השגרה בכיתה א' ואת המנה השנייה שישה שבועות לאחר מכן.ילדים שחוסנו נגד אבעבועות רוח באופן פרטי בגיל שנה יקבלו בכיתה א' את מנת החיסון השניה, כהשלמת חיסון.

בהחלט מקרה דומה.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

סבבה, במקרה הזה נותנים מרווח גדול יותר בין המנות. אז תחליף את ה-MMRV בהודעה שלי ב-HBV, IPV, DTaP, HiB, PCV13 או חיסון הרוטה. כל אחד מאלו ניתן פעם בכמה חודשים עד יצירת עמידות ארוכת-טווח.
https://www.wikirefua.org.il/w/index.ph ... nts_-_2018
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

pelegs כתב: 26 נובמבר 2021, 13:43
דל פיירו כתב: 26 נובמבר 2021, 01:48 אל תדאג. הזריקה הרביעית בדרך ואתה תקבל בחזרה את זכויות האזרח שלך
זה אחד הדברים היפים בחיסוני mRNA: אם אכן יתברר שהחיסונים הנוכחיים לא מגנים מספיק מפני הואריאנט הזה, בגדול כל מה שצריך לעשות זה לרצף את ה-RNA של החלבון הרלוונטי (במקרה הזה כרגיל מדובר בחלבון הספייק), ולעדכן בהתאם את רצף ה-mRNA בחיסון. אחרי בדיקות קצרות יחסית אפשר לתת אותו לאוכלוסיה. זה בניגוד לחיסונים קלאסיים עבורם צריך לבצע מספר רב של סבבי "החלשה" של הוירוס, או תהליכים אחרים שלוקחים הרבה יותר זמן.
אני כבר לא יכול לחכות
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

דל פיירו כתב: 26 נובמבר 2021, 14:17
pelegs כתב: 26 נובמבר 2021, 13:43
אני כבר לא יכול לחכות
אני גם מעדיף שלא נזדקק לזה, אבל אם צריך זה משמח לדעת שהמדע והטכנולוגיה הגיעו למצב בו אפשר להגן על אוכלוסיות שלמות בעזרת חיסון שפותח בתוך חודשים בודדים במקום מספר רב של שנים.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
בלומי האדום
קיבל.ה  61 לייקים

הבעיה כרגע, והואריאנט הזה מציג אותה בצורה יפה, שהוא מגיע ממדינה או אזור עם 25% מחוסנים
ארגון הבריאות העולמי ציין זאת במפורש עם תחילת הדיונים בנושא הבוסטר.
צריך לדאוג שאזורים בהם רמת ההתחסנות הראשונה נמוכה, יקבלו הספקה, לפני מדינות עשירות עם פריבלגיה לבוסטר.
אולי, יכול מאוד להיות שאני טועה, אבל אם היינו קצת יותר מקריבים למען השאר, אז גם הואריאנט הזה לא היה מגיע לעולם.
אם באמת יש ירידה ברמת הנוגדנים בגוף מאזור ה- 90% פלוס, לכ- 70%, אבל אנחנו עדיין מוגנים מפני מחלה קשה ואישפוז, אז הריצה לבוסטר כרגע היא פשע.
עדיף לעצור את זה ולהתחיל לחסן אזורים ומדינות חלשות, אחרת כולנו ניפול במלכודת הזאת כל מספר חודשים
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
שליחת תגובה