על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

דל פיירו כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:16
D&3 כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:12 החיסון כן מונע הדבקה, שיקרת כבר במשפט הראשון, ברכות.
הוא לא מונע הדבקה, זה נאמר כבר כמה וכמה פעמים גם מטעם גורמים שונים בתקשורת וגם מטעם פרופסורים ומומחים שמעודדים לקחת את החיסונים.
גם לא שיקרתי... אתה שקרן. אני אומר את דעתי אפשר לנהל פה שיח על הקורונה בלי לחטוף מהלומות גסות?
הוא כן מונע הדבקה, ההגנה מפני הדבקה יורדת עם הזמן( היי בוסטר ).
ואתן לך קרדיט ואקח בחזרה את זה שאתה שקרן, אבל האלטרנטיבה זה שאתה נפגע כת
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

D&3 כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:12 החיסון כן מונע הדבקה, שיקרת כבר במשפט הראשון, ברכות.
הוא לא מונע הדבקה, זה נאמר כבר כמה וכמה פעמים גם מטעם גורמים שונים בתקשורת וגם מטעם פרופסורים ומומחים שמעודדים לקחת את החיסונים.
גם לא שיקרתי... אתה שקרן. אני אומר את דעתי אפשר לנהל פה שיח על הקורונה בלי לחטוף מהלומות גסות?
1. זאת לא דיעה, זה שקר. כמו נניח שבסקנדינביה לא מחסנים מתחת ל30.
2. נניח שזאת הייתה דיעה, אז מה?
תכניסו כבר לראש הקטן שלכם, בני אנוש, זה שיש לכם דיעה, לא הופך אותה ללגיטימית.
גם זה שהיהודים שולטים בעולם בעזרת קאבל אפל זאת דיעה,
גם זה ששחורים הם תתי אדם זאת דיעה.
So fucking what?
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

teknoboy כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:15
דל פיירו כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:10 1. הייתם צודקים אם מי שלא מתחסן היה גורם לאנשים אחרים למות, למרות שבפועל החיסון לא מונע הדבקה,
2. ואפילו ישנם מחקרים המראים שמחוסנים ולא מחוסנים מדביקים באותה המידה
3. ובפועל מדינות שלא הנהיגו כפייה בדמות חיסונים/מסיכות/סגרים סובלות הכי פחות מהקורונה.
1. אבל הוא כן, וכבר הביאו פה כמה וכמה מחקרים מכובדים ביותר שמראים את זה
2. אפשר לינק? כי כאמור, הקונצנזוס המדעי טוען בדיוק את ההפך
3. איזה מדינות אלה? האם אתה בטוח שההבדל היחיד בינן לבין אחרות הוא ששם אין סגרים, מסכות וחיסונים?
1. סבבה שהראו פה מחקרים שאומרים שהחיסון מונע הדבקה. בפועל בסינגפור התחסנו באחוזים פסיכים, ככה גם באיסלנד ובמקומות אחרים בעולם והגלים של הקורונה הכו בהם כמו שבמקביל הם היכו במקומות אחרים בעולם
2. לצערי אין לי לינק זמין למחקרים הללו אבל נחשפתי אליהם במהלך השנה האחרונה. מן הסתם כמו כמעט בכל תחום יש לך מחקרים לכאן ולכאן. בפועל במציאות אתה רואה שגם במדינות מאוד מחוסנות יש גלים של קורונה.
3. כל מדינה היא שונה. בפועל מדינות שכופות יותר סובלות יותר בזמן הקורונה. אני חושב שהחלכנו פה מלחתכילה על נתיב וגישה לא נכונה ושהיא לא הייתה הכרחית ולאו דווקא אפקטיבית
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אתה באמת ממש מטומטם.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

KingAlpaca כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:21
So fucking what?
1. בסקנדנביה הפסיקו לחסן במודרנה מתחת לגיל 30. במודרנה זה חומר דומה לפייזר רק בכמות קטנה יותר. זה אמור להדליק לך נורא אדומה בהקשר של כמה החיסון של פייזר נחוץ או מסוכן לאנשים צעירים.

2. חמוד אתה זה שמעודד שלילת זכויות אזרח ומשווה את הדעה שלי לדעות של בעלי תיאוריות אנטישמיות וגזעניות. אתה הדיקטטור פה לא אני
נערך לאחרונה על ידי דל פיירו ב 22 אוקטובר 2021, 19:28, נערך פעם 1 בסך הכל.
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

KingAlpaca כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:25 אתה באמת ממש מטומטם.
אתה באמת פשיסט מטומטם
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

D&3 כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:19
הוא כן מונע הדבקה, ההגנה מפני הדבקה יורדת עם הזמן( היי בוסטר ).
ואתן לך קרדיט ואקח בחזרה את זה שאתה שקרן, אבל האלטרנטיבה זה שאתה נפגע כת
אתה נפגע כת. אני רוצה שיעזבו אותי לנפשי. אתה רודף אותי ורוצה להתחסן לנצח כל חצי שנה בחיסון חדש. הגל ירד בכל העולם ורק פה התחסנו בבוסטר
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

דל פיירו כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:25

So fucking what?
1. בסקנדנביה הפסיקו לחסן במודרנה מתחת לגיל 30. במודרנה זה אותו חומר דומה לבפייזר רק בכמות קטנה יותר. זה אמור להדליק לך נורא אדומה בהקשר של כמה החיסון של פייזר נחוץ או מסוכן לאנשים צעירים.

2. חמוד אתה זה שמעודד שלילת זכויות אזרח ומשווה את הדעה שלי לדעות של בעלי תיאוריות אנטישמיות וגזעניות. אתה הדיקטטור פה לא אני
1. אתה באמת אחד המצחיקים, אני לא אכנס לכל האי דיוקים פה, אבל הנה השוס הגדול,
בכל המדינות האלה דווקא המליצו בתוקף על פייזר.

ירייה סופר מרשימה ומצחיקה ברגל.
סחטיין.
היה שווה את החמישים עמודים.
האדום הצורר:
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

teknoboy כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:18
"נאמר בתקשורת" לא נחשב. גם אתה יכול לומר דברים בתקשורת.
נאמר גם על ידי מדענים ופרופסורים.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

ציוץ אחד שווה אלף מילים, תהנה
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

KingAlpaca כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:28
דל פיירו כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:25
So fucking what?
1. בסקנדנביה הפסיקו לחסן במודרנה מתחת לגיל 30. במודרנה זה אותו חומר דומה לבפייזר רק בכמות קטנה יותר. זה אמור להדליק לך נורא אדומה בהקשר של כמה החיסון של פייזר נחוץ או מסוכן לאנשים צעירים.

1. אתה באמת אחד המצחיקים, אני לא אכנס לכל האי דיוקים פה, אבל הנה השוס הגדול,
בכל המדינות האלה דווקא המליצו בתוקף על פייזר.

ירייה סופר מרשימה ומצחיקה ברגל.
סחטיין.
היה שווה את החמישים עמודים.
יאללה מחכה בקוצר רוח לראות אותם כופים תו ירוק ומחסנים בבוסטר עוד כמה חודשים זה אמור לקרות?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

שוב מזיז את השער?

תודה שפידחת את עצמך קשות.

זה היה שער עצמי.
בוולה.
מחצי מגרש.
בדקה ה90.
בדרבי.
האדום הצורר:
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

D&3 כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:29

ציוץ אחד שווה אלף מילים, תהנה
מצחיק שאם אני הייתי שם פה משהו כזה שאומר ההפך הייתם כנראה כותבים שאני נפגע כת ששואב את המידע שלו מהטוויטר אבל באמת שכבר ראיתי גרפים שאומרים הפוך.
אני הייתי שמח בתור אמריקאי לחיות בפלורידה או בטקסס ולא במקום שכופים עלי להתחסן כל 5 חודשים.
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

KingAlpaca כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:31 שוב מזיז את השער?

תודה שפידחת את עצמך קשות.

זה היה שער עצמי.
בוולה.
מחצי מגרש.
בדקה ה90.
בדרבי.
אתה מדבר על עצמך? נחמד
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אני ראיתי את המפלצת מלוך נס.
האדום הצורר:
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

KingAlpaca כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:32 אני ראיתי את המפלצת מלוך נס.
איך היה? היא ארגנה איתך מחקר בשיתוף פייזר שמראה שהחיסון יעיל ובטוח ואין תופעות לוואי לצעירים?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

כן, גם יחד עם זקני ציון והאילומינטי.

עלאק לא בכת.
האדום הצורר:
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

דנמרק מסירה את הדרכון הירוק כי אחוז המתחסנים שם גבוה?
"איך הם לא כופים תו ירוק???"
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

אתה מבין שזה שאתה שונא את ביבי וזה שאתה שונא שכופים עלייך דברים לא אומר דבר על יעילות החיסון או צורך אפידמיולוגי בהגבלות?
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

D&3 כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:18 מישהו מכיר מאמר על קורלציה בין מתנגדי חיסונים וקובידיוטים לתומכי האופוזיציה בכל מדינה?
אני לא תומך אופוזיציה. הצבעתי כל החיים לשמאל. אותי בכלל מפליא איך הורוביץ שדיבר על חוק סמכויות הקורונה עוד כשהליכוד היו בשלטון, שזה חוק פאשיסטי ועכשיו מאמץ אותו. או כל מיני כותבים בהארץ כמו משגב שכתבו שביבי הולך לאשר חיסון שלישי בלי אישור FDA וכמה זה נורא ועכשיו תומך בזה. בכלל מרצ המפלגה שקידמה פה זכויות אדם במדינה מעודדת כפייה כזו חמורה.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

כן אבל ההגבלות ובעיקר החיסונים מזוהים עם ביבי.
ואורי משגב אוהד הפועל אז לא אגיד פה את דעתי עליו.
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

D&3 כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:36 אתה מבין שזה שאתה שונא את ביבי וזה שאתה שונא שכופים עלייך דברים לא אומר דבר על יעילות החיסון או צורך אפידמיולוגי בהגבלות?
אבל אין צורך אפידמיולוגי להגבלות הם נועדו כדי שאתה תרגיש פחות פרייאר כשאתה מתחסן. מומחים אומרים שהחיסון לא מונע הדבקה מה אתה צריך יותר מזה?
שאתם באים מבוסטרים עם חיסון שלישי לבלומפילד, אלפים וצמודים אחד לשני אתם מדביקים הרבה יותר אם אני לא מחוסן ולא יושב במסעדה בפנים (לפחות עד שנגמר לי התו)
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

KingAlpaca כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:35 כן, גם יחד עם זקני ציון והאילומינטי.

עלאק לא בכת.
מה קרה שהחלטת להצטרף הפעם למסיבה?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

לא רק אוהד הפועל, גם יש לו חברים פה.
האדום הצורר:
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

D&3 כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:40

עלאק לא בכת.
הצ'יפ הכריח אותי.
האדום הצורר:
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

דל פיירו כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:39
D&3 כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:36 אתה מבין שזה שאתה שונא את ביבי וזה שאתה שונא שכופים עלייך דברים לא אומר דבר על יעילות החיסון או צורך אפידמיולוגי בהגבלות?
אבל אין צורך אפידמיולוגי להגבלות הם נועדו כדי שאתה תרגיש פחות פרייאר כשאתה מתחסן. מומחים אומרים שהחיסון לא מונע הדבקה מה אתה צריך יותר מזה?
שאתם באים מבוסטרים עם חיסון שלישי לבלומפילד, אלפים וצמודים אחד לשני אתם מדביקים הרבה יותר אם אני לא מחוסן ולא יושב במסעדה בפנים (לפחות עד שנגמר לי התו)
ההגבלות התחילו לפני החיסון.
החיסון מונע הדבקה, זה לא ויכוח, זה לא דעה, זו עובדה, מגובה במחקרים, מגובה בנתונים, לא משנה כמה פעמים תחזור על זה.
והעובדה שאתה חוזר על זה כל כך הרבה פעמים מראה שאתה נפגע כת, ואני ממליץ על פחות קריאה באינטרנט עם הקורונה למען בריאותך הנפשית
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

עלאק לא בכת.
ספר את זה לשרון אלוראי פרייס שמוציאה מחקר עם פייזר. בערך כמו ששופרסל יוציאו מחקר שהכי זול לקנות בשופרסל.

אתה בכת של של חובבי סגרים והזרקות
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

KingAlpaca כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:41
D&3 כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:40

עלאק לא בכת.
הצ'יפ הכריח אותי.
כן אני מבקש להפסיק לכפות עלי חיסונים כל חצי שנה והטיעון שלך זה צ'יפ. זה בכלל הכורכום יה דביל
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

D&3 כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:38 כן אבל ההגבלות ובעיקר החיסונים מזוהים עם ביבי.
ואורי משגב אוהד הפועל אז לא אגיד פה את דעתי עליו.
אני שונא את ההגבלות בלי קשר לביבי או לשמאל בישראל
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

צריך מוח מתפקד כדי להבין ש"חיסון לא מונע הדבקה" כי מחוסנים יכולים להידבק בסיכוי מאד נמוך אבל לא אפס (אחוזים בודדים) ולהדביק בסיכוי מאד נמוך אבל לא אפס (ולכן "לא מונע"), אבל מי שלא מחוסן נדבק ומדביק בסיכוי מאד גבוה (כ 90% בחשיפה של לא מחוסן למאומת לא מחוסן).
אז מניעה אין, אבל זה כמעט בכלל לא לעומת כמעט בטוח כן.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

D&3 כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:42
דל פיירו כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:39
ההגבלות התחילו לפני החיסון.
החיסון מונע הדבקה, זה לא ויכוח, זה לא דעה, זו עובדה, מגובה במחקרים, מגובה בנתונים, לא משנה כמה פעמים תחזור על זה.
והעובדה שאתה חוזר על זה כל כך הרבה פעמים מראה שאתה נפגע כת, ואני ממליץ על פחות קריאה באינטרנט עם הקורונה למען בריאותך הנפשית
החיסון לא מונע הדבקה... גם מחוסנים מדביקים ונדבקים. זו עובדה אתה יכול משיטוט קל למצוא את המידע על זה.
ממליץ לך לא להסיק מסקנות על משתמש אנונימי הלו הוא אני לגבי כמה שעות אני קורא באינטרנט. נשמע מאיך שאתה כותב שזה פחות או יותר מה שאתה עושה. אתה נפגע כת לא אני.
אני רוצה שיעזבו אותי לנפשי ואתה רוצה לחסן אותי ואת עצמך כל חצי שנה לנצח.
וכן אני הייתי גם נגד ההגבלות שלא כלפי אוכלוסיות הסיכון גם לפני שהיו חיסונים.
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

its-sick כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:50 צריך מוח מתפקד כדי להבין ש"חיסון לא מונע הדבקה" כי מחוסנים יכולים להידבק בסיכוי מאד נמוך אבל לא אפס (אחוזים בודדים) ולהדביק בסיכוי מאד נמוך אבל לא אפס (ולכן "לא מונע"), אבל מי שלא מחוסן נדבק ומדביק בסיכוי מאד גבוה (כ 90% בחשיפה של לא מחוסן למאומת לא מחוסן).
אז איך אתה מסביר שבמחוזות ובמדינות עם אחוזי התחסנות עצומים של מעל 80% עדיין היו גלים גואים של קורונה?
אולי בכלל הגישה של להגיע ל100% התחסנות היא לא ריאלית ושווה יותר להתמקד בלחסן את אוכלוסיות הסיכון במקום לשגע את כולם?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

דל פיירו כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:23
דל פיירו כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:10 1. הייתם צודקים אם מי שלא מתחסן היה גורם לאנשים אחרים למות, למרות שבפועל החיסון לא מונע הדבקה,
2. ואפילו ישנם מחקרים המראים שמחוסנים ולא מחוסנים מדביקים באותה המידה
3. ובפועל מדינות שלא הנהיגו כפייה בדמות חיסונים/מסיכות/סגרים סובלות הכי פחות מהקורונה.
3. איזה מדינות אלה? האם אתה בטוח שההבדל היחיד בינן לבין אחרות הוא ששם אין סגרים, מסכות וחיסונים?
1. סבבה שהראו פה מחקרים שאומרים שהחיסון מונע הדבקה. בפועל בסינגפור התחסנו באחוזים פסיכים, ככה גם באיסלנד ובמקומות אחרים בעולם והגלים של הקורונה הכו בהם כמו שבמקביל הם היכו במקומות אחרים בעולם
2. לצערי אין לי לינק זמין למחקרים הללו אבל נחשפתי אליהם במהלך השנה האחרונה. מן הסתם כמו כמעט בכל תחום יש לך מחקרים לכאן ולכאן. בפועל במציאות אתה רואה שגם במדינות מאוד מחוסנות יש גלים של קורונה.
3. כל מדינה היא שונה. בפועל מדינות שכופות יותר סובלות יותר בזמן הקורונה. אני חושב שהחלכנו פה מלחתכילה על נתיב וגישה לא נכונה ושהיא לא הייתה הכרחית ולאו דווקא אפקטיבית
1. נו אז במקום כלשהו יש גם שיעור התחסנות גבוה וגם התפרצות קורונה. איך זה קשור למשהו?
המחקרים מראים (מחקרים: לא איזה מקרה אנקדוטלי שאתה מפרש בצורה לא נכונה, אלא מחקרים אמיתיים) שהחיסון בהחלט מונע הדבקה (ואפילו מפרטים באיזו מידה ואיך זה משתנה עם הזמן).
2. אין לך לינקים כי אתה לא מסתמך על ידע מדעי אלא על דברים שקראת ברבע תשומת לב בטוויטר\פייסבוק\טלגרם\ווטאבר.
ולא, לא בכל תחום יש מחקרים לכאן ולכאן. למשל בעניין הקורונה והחיסונים וכל זה, אין.
3. יפה, כל מדינה היא שונה, ולכן ייתכן שאחד מהגורמים השונים האלה הוא זה שגרם להבדל בין המדינות, ולא דווקא המשתנה שבחרת בניגוד לכל היגיון רק כי זה מקרב אותך למטרה שסימנת מראש.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

דל פיירו כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:54
its-sick כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:50 צריך מוח מתפקד כדי להבין ש"חיסון לא מונע הדבקה" כי מחוסנים יכולים להידבק בסיכוי מאד נמוך אבל לא אפס (אחוזים בודדים) ולהדביק בסיכוי מאד נמוך אבל לא אפס (ולכן "לא מונע"), אבל מי שלא מחוסן נדבק ומדביק בסיכוי מאד גבוה (כ 90% בחשיפה של לא מחוסן למאומת לא מחוסן).
אז איך אתה מסביר שבמחוזות ובמדינות עם אחוזי התחסנות עצומים של מעל 80% עדיין היו גלים גואים של קורונה?
אולי בכלל הגישה של להגיע ל100% התחסנות היא לא ריאלית ושווה יותר להתמקד בלחסן את אוכלוסיות הסיכון במקום לשגע את כולם?
זה בדיוק ההסבר. כשיש לך 20% לא מחוסנים הסיכוי שלהם להידבק ולהדביק גבוה מאד.
רוב הנדבקים והחולים הם לא מחוסנים (70-80% בישראל, למרות שהם חלק קטן מהאוכלוסיה), וזה נכון בכל המדינות המחוסנות.
הבעיה היא שכשיש הרבה מטומטמים שנדבקו, אז גם אחוזי הדבקה נמוכים למחוסנים הופכים למשמעותיים בהרבה כי יש הרבה חשיפה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

its-sick כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:58
דל פיירו כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:54
זה בדיוק ההסבר. כשיש לך 20% לא מחוסנים הסיכוי שלהם להידבק ולהדביק גבוה מאד.
רוב הנדבקים והחולים הם לא מחוסנים (70-80% בישראל, למרות שהם חלק קטן מהאוכלוסיה), וזה נכון בכל המדינות המחוסנות.
הבעיה היא שכשיש הרבה מטומטמים שנדבקו, אז גם אחוזי הדבקה נמוכים למחוסנים הופכים למשמעותיים בהרבה כי יש הרבה חשיפה.
אתה בעצם טוען שאם נגיע ל100% התחסנות לא תהיה קורונה בכלל? עובדתית במקומות עם 80% התחסנות היו גלים דומים מאוד למקומות עם הרבה פחות. זה לא הסבר מספק.
רב הנדבקים והחולים בישראל הם לא מחוסנים בגלל הטעיה סטטיסטית, כי בעלי תו ירוק (גם לעיתים בבתי חולים) לא נדרשים להיבדק כי יש להם תו ירוק, ואילו לא מחוסנים כן נדרשים להיבדק.
חוץ מזה לא מפלחים לך כמה מהחולים הקשים שלא מחוסנים, הם לא מחוסנים עקב מחלות קשות עוד מפני הקורונה שלא מפשרות להם להתחסן. זו אוכלוסייה שאי אפשר להשוות לאוכלוסייה צעירה ובריאה.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

D&3 כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:01
האדום הצורר כתב: 22 אוקטובר 2021, 18:58 מה הקשר לאגואיסט? אתה מבין שהרבה יותר קל ללכת עכשיו עם העדר ולקבל את המנה השלישית מאשר לא להתחסן, לא?
וd3, כאמור, כבר עניתי לך בפירוט.
אז אשאל אחרת, האם במונה של הסיכון לדלקת אתה מתייחס לכלל החולים ובמונה של הסיכון לתחלואה קשה אתה מתייחב לחולים הפעילים? שאלת כן לא פשוטה
לא ולא. הנקודה שלי בבסיסה היא כזאת - כדי להיות חולה קשה בקורונה צריך לחלות קודם בקורונה, תנאי שלא קיים לגבי החיסון. התנאי הזה מקטין את הסיכוי של כל אחד מאיתנו להיות חולה קשה בקורונה, בכלל בלי קשר לגילנו או להמצאותנו בקבוצת סיכון. לכן ההשוואה הישרה בין סיכוי לפתח דלקת שריר הלב מהחיסון (שנמצאת בתת דיווח) לבין הסיכוי לפתח אותה מהקורונה או לצורך העניין להיות חולה קשה, אינה מדויקת.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

די כבר עם ה"בכלל" וה"מונע". אם כולם יהיו מחוסנים אז עדיין תהיה מחלה, אבל במקום עשרות אלפי מאומתים יהיו רק מאות בודדות.
והבעיה האחרת היא, שככל שהמגיפה משתוללת בעולם אצל מיליוני חולים, תהיינה מוטציות חדשות לוירוס וצריך יהיה חיסונים מעודכנים.
لا إله
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

האדום הצורר כתב: 22 אוקטובר 2021, 20:12
D&3 כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:01
האדום הצורר כתב: 22 אוקטובר 2021, 18:58 מה הקשר לאגואיסט? אתה מבין שהרבה יותר קל ללכת עכשיו עם העדר ולקבל את המנה השלישית מאשר לא להתחסן, לא?
וd3, כאמור, כבר עניתי לך בפירוט.
אז אשאל אחרת, האם במונה של הסיכון לדלקת אתה מתייחס לכלל החולים ובמונה של הסיכון לתחלואה קשה אתה מתייחב לחולים הפעילים? שאלת כן לא פשוטה
לא ולא. הנקודה שלי בבסיסה היא כזאת - כדי להיות חולה קשה בקורונה צריך לחלות קודם בקורונה, תנאי שלא קיים לגבי החיסון. התנאי הזה מקטין את הסיכוי של כל אחד מאיתנו להיות חולה קשה בקורונה, בכלל בלי קשר לגילנו או להמצאותנו בקבוצת סיכון. לכן ההשוואה הישרה בין סיכוי לפתח דלקת שריר הלב מהחיסון (שנמצאת בתת דיווח) לבין הסיכוי לפתח אותה מהקורונה או לצורך העניין להיות חולה קשה, אינה מדויקת.
שאלתי על המונה לא על המדגם במכנה
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

teknoboy כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:55
דל פיירו כתב: 22 אוקטובר 2021, 19:23
1. נו אז במקום כלשהו יש גם שיעור התחסנות גבוה וגם התפרצות קורונה. איך זה קשור למשהו?
המחקרים מראים (מחקרים: לא איזה מקרה אנקדוטלי שאתה מפרש בצורה לא נכונה, אלא מחקרים אמיתיים) שהחיסון בהחלט מונע הדבקה (ואפילו מפרטים באיזו מידה ואיך זה משתנה עם הזמן).
2. אין לך לינקים כי אתה לא מסתמך על ידע מדעי אלא על דברים שקראת ברבע תשומת לב בטוויטר\פייסבוק\טלגרם\ווטאבר.
ולא, לא בכל תחום יש מחקרים לכאן ולכאן. למשל בעניין הקורונה והחיסונים וכל זה, אין.
3. יפה, כל מדינה היא שונה, ולכן ייתכן שאחד מהגורמים השונים האלה הוא זה שגרם להבדל בין המדינות, ולא דווקא המשתנה שבחרת בניגוד לכל היגיון רק כי זה מקרב אותך למטרה שסימנת מראש.
1. זה קשור כי זה מראה שהחיסון לא מונע הדבקה אלה רק מחלה קשה, ובמידה ואתה צעיר שלא בסיכון גבוה למחלה קשה, אז עדיף לך לא להתחסן אלה אם אתה באוכלוסיית סיכון.
2. בחיית רב האנשים כולל תומכי התו הירוק לא כל היום משוטטים במחקרים וחלקם אומרים טיעונים דומים לשלך בהסתמך רק על רבעי תשומת לב ברשתות החברתיות. אני לא סטודנט ואין לי גישה כרגע לסקולר ואני לא הולך עכשיו על כל טיעון שאני מביא להביא לו סימוכין מדעי ומקור בטח לא בפורום וולטון סילבה. מן הסתם אפשר לקיים דיון בין בני אדם גם בלי זה. גם בין פרופסורים ומומחים קיים דיבייט. ובטח שיש מחקרים לכאן ולכאן בקורונה. זה לא נכון מה שאתה כותב.
3. אני יכול לומר בדיוק אותו טיעון לגביך. שלא משנה מה אני אכתוב אתה תסיק שהסיבה להבדלים בין המדינות נעוצים במה שנוח לך להאמין בו כדי להצדיק את מדיניות הכפייה בישראל
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

its-sick כתב: 22 אוקטובר 2021, 20:13 די כבר עם ה"בכלל" וה"מונע". אם כולם יהיו מחוסנים אז עדיין תהיה מחלה, אבל במקום עשרות אלפי מאומתים יהיו רק מאות בודדות.
והבעיה האחרת היא, שככל שהמגיפה משתוללת בעולם אצל מיליוני חולים, תהיינה מוטציות חדשות לוירוס וצריך יהיה חיסונים מעודכנים.
אבל פה הבעיה שלי. אני רוצה לחיות בעולם בו מקבלים את זה שמן הסתם תמיד יהיו מוטציות וצריך שיהיה חיסונים מעודכנים כמו שהיה עד היום עם השפעת, לאוכלוסיות הסיכון ומי שרוצה.

ולא בעולם בו מחייבים אותך להתחסןכל חצי שנה כדי לקבל את זכויות האזרח שלך בחזרה מתוך ניסיון נואש "לנצח מגפה" ויראלית
שליחת תגובה