על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

ועד שזה לא קורה ויש עוד אחוזי התחסנות נמוכים במקומות בעולם, יש לצמצם משמעותית את פתיחת שדות התעופה.
רק עסקים וקריטריונים נוספים ולא פתוח לרווחה כמו היום
כך גם אפשר להתיעל במעקב
במדד הדבקה 1 או ב0. לא משנה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

בלומי האדום כתב: 26 נובמבר 2021, 15:21 הבעיה כרגע, והואריאנט הזה מציג אותה בצורה יפה, שהוא מגיע ממדינה או אזור עם 25% מחוסנים
ארגון הבריאות העולמי ציין זאת במפורש עם תחילת הדיונים בנושא הבוסטר.
צריך לדאוג שאזורים בהם רמת ההתחסנות הראשונה נמוכה, יקבלו הספקה, לפני מדינות עשירות עם פריבלגיה לבוסטר.
אולי, יכול מאוד להיות שאני טועה, אבל אם היינו קצת יותר מקריבים למען השאר, אז גם הואריאנט הזה לא היה מגיע לעולם.
אם באמת יש ירידה ברמת הנוגדנים בגוף מאזור ה- 90% פלוס, לכ- 70%, אבל אנחנו עדיין מוגנים מפני מחלה קשה ואישפוז, אז הריצה לבוסטר כרגע היא פשע.
עדיף לעצור את זה ולהתחיל לחסן אזורים ומדינות חלשות, אחרת כולנו ניפול במלכודת הזאת כל מספר חודשים
אף פעם לא מיותר להזכיר שהכי עצוב שזה היה ידוע מההתחלה, שכל הגופים השונים המליצו מבצע חיסונים עולמי, שכבר התחילו ליישם את הרעיון ולהקים מנגנונים, ושבסוף הכול נגמר בנפיחה חרישית כי המדינות העשירות לא הסכימו.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

pelegs כתב: 26 נובמבר 2021, 14:10 סבבה, במקרה הזה נותנים מרווח גדול יותר בין המנות. אז תחליף את ה-MMRV בהודעה שלי ב-HBV, IPV, DTaP, HiB, PCV13 או חיסון הרוטה. כל אחד מאלו ניתן פעם בכמה חודשים עד יצירת עמידות ארוכת-טווח.
https://www.wikirefua.org.il/w/index.ph ... nts_-_2018
אבל החיסון הזה לא ניתן פעם בכמה חודשים. הפער בין המנה הראשונה לשנייה היה 3 שבועות, ולאחר מכן ההגדרה כרגע היא של חצי שנה. משמע - מאלתרים ומקווים לטוב.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 26 נובמבר 2021, 16:49
pelegs כתב: 26 נובמבר 2021, 14:10 סבבה, במקרה הזה נותנים מרווח גדול יותר בין המנות. אז תחליף את ה-MMRV בהודעה שלי ב-HBV, IPV, DTaP, HiB, PCV13 או חיסון הרוטה. כל אחד מאלו ניתן פעם בכמה חודשים עד יצירת עמידות ארוכת-טווח.
אבל החיסון הזה לא ניתן פעם בכמה חודשים. הפער בין המנה הראשונה לשנייה היה 3 שבועות, ולאחר מכן ההגדרה כרגע היא של חצי שנה. משמע - מאלתרים ומקווים לטוב.
בחיסונים האחרים הייתה לך תקופה ארוכה לבדוק לפני שהרכיבו את תוכנית החיסונים. כרגע יש לך מגיפה כלל עולמית שמשתקת כלכלות שלמות. אז כן - בדקו האם שלושה-ארבעה שבועות בין שתי המנות הראשונות עובד, וכשמצאו שכן וזה בטיחותי, נתנו את זה לכלל האוכלוסיה. מדדו את החסינות לאורך זמן וראו שאחרי כחצי שנה כדאי לתת בוסטר, חקרו ומצאו שזה אכן עוזר ובטיחותי ואז נתנו את זה לכלל האוכלוסיה.
איך בדיוק זה היה אמור להתנהל אחרת? מדענים היו צריכים לדעת באופן קסום מראש מה הם המרווחים האופטימיליים?
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

teknoboy כתב: 26 נובמבר 2021, 15:43
בלומי האדום כתב: 26 נובמבר 2021, 15:21 הבעיה כרגע, והואריאנט הזה מציג אותה בצורה יפה, שהוא מגיע ממדינה או אזור עם 25% מחוסנים
צריך לדאוג שאזורים בהם רמת ההתחסנות הראשונה נמוכה, יקבלו הספקה, לפני מדינות עשירות עם פריבלגיה לבוסטר.
אולי, יכול מאוד להיות שאני טועה, אבל אם היינו קצת יותר מקריבים למען השאר, אז גם הואריאנט הזה לא היה מגיע לעולם.
אם באמת יש ירידה ברמת הנוגדנים בגוף מאזור ה- 90% פלוס, לכ- 70%, אבל אנחנו עדיין מוגנים מפני מחלה קשה ואישפוז, אז הריצה לבוסטר כרגע היא פשע.
עדיף לעצור את זה ולהתחיל לחסן אזורים ומדינות חלשות, אחרת כולנו ניפול במלכודת הזאת כל מספר חודשים
אף פעם לא מיותר להזכיר שהכי עצוב שזה היה ידוע מההתחלה, שכל הגופים השונים המליצו מבצע חיסונים עולמי, שכבר התחילו ליישם את הרעיון ולהקים מנגנונים, ושבסוף הכול נגמר בנפיחה חרישית כי המדינות העשירות לא הסכימו.
בהמשך לדברים שכתבתם, הקולות האלה כבר לגמרי בתקשורת המרכזית. זה דיון מעניין יותר מהפרכת טענות של מתנגדי חיסונים בלי ספק. בעיני זה בעיקר מטורף לראות את הפיק ההזוי שהקפיטליזם המאוחר הגיע אליו, במסגרתו קניין רוחני של תאגידים הוא הערך הכי מוקדש עלי אדמות בתרבות המערבית, לא רק יותר מחיים של שחורים באפריקה (התכונה המלבבת הזאת קיימת מאז ומתמיד) אלא אפילו יותר מחיי האזרחים המערביים, כי כל מקבל החלטות שפעל אקטיבית למנוע ממדינות עניות לייצר או לרכוש חיסון גנרי בעצמן עשה זאת בעיניים פקוחות שהדבר הזה מגביר משמעותית את הסיכון למדינה שלו עצמו
https://www.theguardian.com/world/2021/ ... 0MRI1cI008
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

פרימו לוי כתב: 26 נובמבר 2021, 18:11
teknoboy כתב: 26 נובמבר 2021, 15:43
בהמשך לדברים שכתבתם, הקולות האלה כבר לגמרי בתקשורת המרכזית. זה דיון מעניין יותר מהפרכת טענות של מתנגדי חיסונים בלי ספק. בעיני זה בעיקר מטורף לראות את הפיק ההזוי שהקפיטליזם המאוחר הגיע אליו, במסגרתו קניין רוחני של תאגידים הוא הערך הכי מוקדש עלי אדמות בתרבות המערבית, לא רק יותר מחיים של שחורים באפריקה (התכונה המלבבת הזאת קיימת מאז ומתמיד) אלא אפילו יותר מחיי האזרחים המערביים, כי כל מקבל החלטות שפעל אקטיבית למנוע ממדינות עניות לייצר או לרכוש חיסון גנרי בעצמן עשה זאת בעיניים פקוחות שהדבר הזה מגביר משמעותית את הסיכון למדינה שלו עצמו
https://www.theguardian.com/world/2021/ ... 0MRI1cI008
יכול להיות גם שהם חשבו שהבוחרים יתעצבנו אם נותנים חיסונים יקרים לאיזה ארגון צדקה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

אוף קפיליזם ארור שכמותך!
אם רק היינו מחסנים 8 מיליארד בני אדם באותו הזמן היינו כבר מנצחים את הנגיף!
מסכים חברים ומפחד ממש מהוריאנט. הפאניקה מוצדקת
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

pelegs כתב: 26 נובמבר 2021, 18:01
בחיסונים האחרים הייתה לך תקופה ארוכה לבדוק לפני שהרכיבו את תוכנית החיסונים. כרגע יש לך מגיפה כלל עולמית שמשתקת כלכלות שלמות. אז כן - בדקו האם שלושה-ארבעה שבועות בין שתי המנות הראשונות עובד, וכשמצאו שכן וזה בטיחותי, נתנו את זה לכלל האוכלוסיה. מדדו את החסינות לאורך זמן וראו שאחרי כחצי שנה כדאי לתת בוסטר, חקרו ומצאו שזה אכן עוזר ובטיחותי ואז נתנו את זה לכלל האוכלוסיה.
איך בדיוק זה היה אמור להתנהל אחרת? מדענים היו צריכים לדעת באופן קסום מראש מה הם המרווחים האופטימיליים?
אבל זו בדיוק הנקודה שלי, שהחישוב פה צריך להיות של עלות/תועלת, שרב הנסתר על הידוע, ושכפיית חיסון מהסוג הזה (שעדיין מגלים בהדרגה את יתרונותיו וחסרונותיו וגם את אופן המתן העדיף) היא אבסורדית.
ובמאמר מוסגר:
אינתי עומרי, הפועל.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

האדום הצורר כתב: 26 נובמבר 2021, 20:08

אבל זו בדיוק הנקודה שלי, שהחישוב פה צריך להיות של עלות/תועלת, שרב הנסתר על הידוע, ושכפיית חיסון מהסוג הזה (שעדיין מגלים בהדרגה את יתרונותיו וחסרונותיו וגם את אופן המתן העדיף) היא אבסורדית.
אני מציע אם ככה שלא תגור בבניין חדש, וגם לא תיסע בדגמים חדשים של מכוניות. בטח לא אלו שיצאו בשנתיים האחרונות, וגם לא להשתמש במכשירי סלולאר שיצאו לשוק בתקופה זו. רב הנסתר על הידוע

אה, ולומר שכופים להתחסן זה בערך כמו לומר שכופים הוצאת רשיון בכדי לנהוג. סע באוטובוס או במונית
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

אגב צורר קראת קצת על המומחה לכאורה שפרסמת כרגע? תקרא.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Aseem_Malhotra
אם הוא הגושפנקא שלך, עדיף כבר אורן זריף
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

צורר, הערוץ הזה הוא המקבילה הבריטית של AON או OAN או איך שלא קוראים לערוץ הימין ההזוי החדש.
מדהים לראות את המהירות של ההתדרדרות במורד מחילת הארנב, כמו שאומרים.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

תא מרבוטא כתב: 26 נובמבר 2021, 20:27

אני מציע אם ככה שלא תגור בבניין חדש, וגם לא תיסע בדגמים חדשים של מכוניות. בטח לא אלו שיצאו בשנתיים האחרונות, וגם לא להשתמש במכשירי סלולאר שיצאו לשוק בתקופה זו. רב הנסתר על הידוע

אה, ולומר שכופים להתחסן זה בערך כמו לומר שכופים הוצאת רשיון בכדי לנהוג. סע באוטובוס או במונית
אני באמת מציע לך לא לנהוג במכונית אוטונומית כל עוד לא נוסתה על הכביש לאורך זמן. עם זאת, במצב בו אתה חייב לנהוג בה, או כמעט חייב לנהוג בה, אני יכול להבין את הבחירה בה. אני רק לא מבין למה לכפות את זה על אנשים אחרים.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 26 נובמבר 2021, 20:59
תא מרבוטא כתב: 26 נובמבר 2021, 20:27

אני באמת מציע לך לא לנהוג במכונית אוטונומית כל עוד לא נוסתה על הכביש לאורך זמן. עם זאת, במצב בו אתה חייב לנהוג בה, או כמעט חייב לנהוג בה, אני יכול להבין את הבחירה בה. אני רק לא מבין למה לכפות את זה על אנשים אחרים.
בדוגמא שהבאת ה"מצב בו אתה חייב לנהוג בה" הוא בדיוק מגיפה עולמית שמשתקת כלכלות, ועלולה להקריס מערכות בריאות שלמות.
אתה מדבר על חישובי עלות/תועלת, אז הנה החישובים: קוביד הורג, הורס ריאות ובריאות לתקופה ארוכה, מדבק ומתפשט באופן כזה שבתי חולים קורסים. מנגד, החיסונים הנפוצים נבדקו, הם בטיחותיים להפליא, והם מתבססים על טכנולוגיה מוכרת מזה כשני עשורים (+עשרוים רבים של מחקר בתחומי הפרמקולוגיה, ביוכימיה, אימונולוגיה ועוד). "רב הנסתר על הגלוי" הוא נכון בעיקר במקרה של הדיוטות, לאנשים בתחום הנסתר הזה לא נסתר ברמה שאתה חושב (ואפילו אני, שנמצא לכל היותר בתחום משיק, מבין את הכימיה והביוכימיה של כל אחד מהחומרים בחיסון. זה לא rocket science).
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל 5 לייקיםteknoboyסומךEl dudernioתא מרבוטאkruvi
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תא מרבוטא כתב: 26 נובמבר 2021, 20:27 אה, ולומר שכופים להתחסן זה בערך כמו לומר שכופים הוצאת רשיון בכדי לנהוג. סע באוטובוס או במונית
דווקא יש כפיה להתחסן, פשוט לא כפיה ישירה בדמות באים אליך הביתה שוטרים ורופאים שנותנים לך את הזריקה.
מה שכתבת לגבי רשיון הנהיגה די מתאים פה: במדינות בהן יש חרא של תחבורה ציבורית (בישראל למשל, עד כמה שאני זוכר) לא לאפשר למישהו לנהוג מאד מגביל את היכולת שלו להתפרנס ולחיות.

העניין הוא לא שאין כפיה, אלא שיש - והיא מוצדקת. בדיוק כמו שאנחנו כופים על אנשים להוציא רשיון נהיגה כדי למזער את הפגיעה בעצמם ובאחרים, ככה אנחנו כופים (באופן עקיף) על אנשים להתחסן, כדי למזער את הפגיעה בעצמם ובאחרים. הגיע הזמן שאנשים יפנימו שחיים בחברה מחייבים גם הקרבה מסויימת (כמה דקירות! אוי לא), ולא רק קבלה. ומי שלא מוכן להתחסן יאלץ לומר ביי ביי לבילויים בחברת אנשים, כי לאותם אנשים יש הזכות להגן על עצמם ממחלות ברות-מניעה.
הפוסט קיבל 2 לייקיםteknoboyסומך
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

מי שלא רוצה להתחסן מוזמן ויכול להיבדק על חשבונו ולהיות זכאי לתו ירוק.
הפוסט קיבל לייק אחדתא מרבוטא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

משעשע שראיון שערך ערוץ 20 הבריטי עם קרדיולוג( לא מדען ) עם עבר מפוקפק, בו הוא מספר שחוקר אחר יש ממצאים שהוא לא מפרסם, נחשב בימינו ל"חומר למחשבה".
אבל היי, יש פה רק נתונים עובדות ומדע!

זה שהביביזם עוד לא יצא נגד החיסונים כמו חבריו בעולם זה אמנם מבורך, אבל זה גם פספוס כי היינו יכולים עדים לתהליכים מעניינים, גדי טאוביזיציה רחבה. תארו לכם את צורר מצטט לפה את יאיר נתניהו, אנחנו מפספסים פה משהו אדיר
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

pelegs כתב: 26 נובמבר 2021, 22:20
תא מרבוטא כתב: 26 נובמבר 2021, 20:27 אה, ולומר שכופים להתחסן זה בערך כמו לומר שכופים הוצאת רשיון בכדי לנהוג. סע באוטובוס או במונית
דווקא יש כפיה להתחסן, פשוט לא כפיה ישירה בדמות באים אליך הביתה שוטרים ורופאים שנותנים לך את הזריקה.
מה שכתבת לגבי רשיון הנהיגה די מתאים פה: במדינות בהן יש חרא של תחבורה ציבורית (בישראל למשל, עד כמה שאני זוכר) לא לאפשר למישהו לנהוג מאד מגביל את היכולת שלו להתפרנס ולחיות.

העניין הוא לא שאין כפיה, אלא שיש - והיא מוצדקת. בדיוק כמו שאנחנו כופים על אנשים להוציא רשיון נהיגה כדי למזער את הפגיעה בעצמם ובאחרים, ככה אנחנו כופים (באופן עקיף) על אנשים להתחסן, כדי למזער את הפגיעה בעצמם ובאחרים. הגיע הזמן שאנשים יפנימו שחיים בחברה מחייבים גם הקרבה מסויימת (כמה דקירות! אוי לא), ולא רק קבלה. ומי שלא מוכן להתחסן יאלץ לומר ביי ביי לבילויים בחברת אנשים, כי לאותם אנשים יש הזכות להגן על עצמם ממחלות ברות-מניעה.
אין כיפה להתחסן יש הגבלות . אפשר לחיות בצורה סבירה בלי חיסונים, כל עוד יש בדיקות pcr. הדוגמא של נהיגה - רוצה לנהוג? תוציא רשיון. בלי רשיון סע בחלופות. אבל רשיון הוא תנאי. מה לעשות שיש כאלו שלא עוברים טסט ולא ניתן להם רשיון רק כי יצעקו מגבלות
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

וצורר הבעיה היא לא הכפייה. הבעיה שבשם העמדה שלך (כמו שכתבתי קודם כשהזכרתי את תומר פרסיקו) אתה מסרב לשלם שום מחיר. להבאת ילדים יש מחיר, לסרבנות לשרת בצבא יש מחיר, לטבעונות יש מחיר, לעישון סיגריות יש מחיר...אבל אתה לא מוכן לשלם מחיר. זה כמו שמעשן יטען שזה לא הוגן שפרמית ביטוח הבריאות שלו גבוהה יותר או לא מכסה נזקי עישון.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

בוא נשאל כך - אם חיסון שווה ערך להוצאת רישיון נהיגה, למה האמצעים הדרקוניים האלה לא יושמו לגבי אף חיסון אחר, גם בתקופות של מגיפות קודמות?
ואם הטענה היא שמדובר במגיפה חד פעמית שטרם נראתה כמוה בהיסטוריה (מה שאינו נכון), עד מתי תתקיים ההשוואה הזו?
אינתי עומרי, הפועל.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

וגם, האם יש הצדקה להשוואה הזו כשהמידע כל כך חסר לגבי טיב החיסון עד שלא ברור כלל לכמה זמן הוא תקף? ולמה אתם כל כך ממהרים לוותר על הזכויות שלכם?
אינתי עומרי, הפועל.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

זכותי להיות בריא. ואם מישהו מפר את זכותי הבסיסית לבריאות יש להגבילו
עע מעשנים
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 נובמבר 2021, 12:10 בוא נשאל כך - אם חיסון שווה ערך להוצאת רישיון נהיגה, למה האמצעים הדרקוניים האלה לא יושמו לגבי אף חיסון אחר, גם בתקופות של מגיפות קודמות?
ואם הטענה היא שמדובר במגיפה חד פעמית שטרם נראתה כמוה בהיסטוריה (מה שאינו נכון), עד מתי תתקיים ההשוואה הזו?
תן דוגמא למגפה עולמית שזה לא יושם בה. לא מחלה עם חיסון עבורה- מגפה עולמית.
לזכרוני כשהיה את מגפת הסארס שהייתה מוגבלת יותר היו הגבלות
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

פוליו, חצבת, מגיפות השפעת לאורך השנים.
אינתי עומרי, הפועל.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 נובמבר 2021, 12:31 פוליו, חצבת, מגיפות השפעת לאורך השנים.
מגפה עולמית? מתי חצבת הייתה מגפה עולמית? מתי פוליו הייתה מגפה עולמית ?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 נובמבר 2021, 12:12 וגם, האם יש הצדקה להשוואה הזו כשהמידע כל כך חסר לגבי טיב החיסון עד שלא ברור כלל לכמה זמן הוא תקף? ולמה אתם כל כך ממהרים לוותר על הזכויות שלכם?
למה אתה כל כך ממהר לקחת לסובבים שלך את הזכות לחיים?
ולמה אתה שקרן? החיסון עדיין מגן מפני תחלואה קשה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 נובמבר 2021, 12:10 בוא נשאל כך - אם חיסון שווה ערך להוצאת רישיון נהיגה, למה האמצעים הדרקוניים האלה לא יושמו לגבי אף חיסון אחר, גם בתקופות של מגיפות קודמות?
הוא לא שווה להוצאת רישיון נהיגה, השתמשתי ברעיון של רשיון נהיגה כדי להדגים נקודה.
מגפת הקורונה לא דומה לשום דבר שהיה מאז השפעת הספרדית. אני לא יודע כמה פעמים צריך לחזור על זה, אבל מדובר במגיפה שמקריסה שירותי בריאות ותוקעת כלכלות שלמות.
האדום הצורר כתב: 27 נובמבר 2021, 12:12 וגם, האם יש הצדקה להשוואה הזו כשהמידע כל כך חסר לגבי טיב החיסון עד שלא ברור כלל לכמה זמן הוא תקף? ולמה אתם כל כך ממהרים לוותר על הזכויות שלכם?
1. המידע לא כזה חסר כמו שאתה חושב. יש מודלים שמבוססים על עשורים של מחקר - ויש עדויות מניסויים וחיסון של מאות מליוני אנשים. כרגע בסבירות גבוהה מאד אחרי בוסטר נראה שהחסינות מחזיקה לאורך זמן, יותר מאשר אחרי שתי מנות.
2. אני לא ממהר בכלל לוותר על הזכויות שלי, להיפך - אני דורש ומיישם את זכותי לחיות, ולחיות בבריאות. התפישה של זכויות שאתה מציג כאן היא מאד חד-מימדית.
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תא מרבוטא כתב: 27 נובמבר 2021, 12:01
pelegs כתב: 26 נובמבר 2021, 22:20

אין כיפה להתחסן יש הגבלות . אפשר לחיות בצורה סבירה בלי חיסונים, כל עוד יש בדיקות pcr. הדוגמא של נהיגה - רוצה לנהוג? תוציא רשיון. בלי רשיון סע בחלופות. אבל רשיון הוא תנאי. מה לעשות שיש כאלו שלא עוברים טסט ולא ניתן להם רשיון רק כי יצעקו מגבלות
לחלוטין יש כפיה. כפיה היא לא משהו בינארי, והיא לא תמיד ישירה.
למשל - אין שום כפיה ישירה על אדם ביום יום שלא לדבר באופן גס ביותר. לא עוצרים אותך אם כל מילה שניה שלך היא "פאקינג", או אם אתה אומר "כסאמק" הרבה. אבל רובנו לא עושים את זה, כי זה אומר שאנשים לא ירצו להיות בחברתנו, יעירו לנו כל הזמן וכו'. זו כפיה בלתי ישירה שמשפיעה על החלטות של אדם. ומה לעשות - ככה זה בחברה, תמיד יש מידה מסויימת של כפיה בכל דבר ודבר שאנחנו עושים. השאלה היא לא האם קיימת כפיה או לא (כי היא תמיד קיימת), אלא מה רמת האיזון בינה לבין החופש האישי של אדם זה או אחר.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

pelegs כתב: 27 נובמבר 2021, 13:33
האדום הצורר כתב: 27 נובמבר 2021, 12:12 ולמה אתם כל כך ממהרים לוותר על הזכויות שלכם?
2. אני לא ממהר בכלל לוותר על הזכויות שלי, להיפך - אני דורש ומיישם את זכותי לחיות, ולחיות בבריאות. התפישה של זכויות שאתה מציג כאן היא מאד חד-מימדית.
חד ממדית בנוסח עדות הליברטריאניזם והדארוויניזם החברתי, לא סתם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

גם ההשלכה הזו של הכפייה על כדאיות החיסונים היא מביכה ברמות
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

תא מרבוטא כתב: 27 נובמבר 2021, 12:42
מציע לקרוא היסטוריה, אפשר להתחיל באינטרנט.
אינתי עומרי, הפועל.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

הוא לא שווה להוצאת רישיון נהיגה, השתמשתי ברעיון של רשיון נהיגה כדי להדגים נקודה.
מגפת הקורונה לא דומה לשום דבר שהיה מאז השפעת הספרדית. אני לא יודע כמה פעמים צריך לחזור על זה, אבל מדובר במגיפה שמקריסה שירותי בריאות ותוקעת כלכלות שלמות.
1. המידע לא כזה חסר כמו שאתה חושב. יש מודלים שמבוססים על עשורים של מחקר - ויש עדויות מניסויים וחיסון של מאות מליוני אנשים. כרגע בסבירות גבוהה מאד אחרי בוסטר נראה שהחסינות מחזיקה לאורך זמן, יותר מאשר אחרי שתי מנות.
חוץ מאיטליה ולפרקים מקומות מסוימים בארצות הברית, אילו עוד שירותי בריאות היו בסכנת קריסה?
אינתי עומרי, הפועל.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 נובמבר 2021, 15:03
תא מרבוטא כתב: 27 נובמבר 2021, 12:42
מציע לקרוא היסטוריה, אפשר להתחיל באינטרנט.
היות והפנית אותי אני מניח שאתה יודע שמשנות השמונים חצבת כבר לא מוגדרת כנגע עולמי ברגע שרוב המדינות המפותחות חוסנו (ושבארץ הוא חלק משגרת החיסונים הקבועה לילדים) ופוליו בעקבות החיסונים הפך משנות השבעים לנדיר למעט מדינות עולם שלישי בו כמעט לא חיסנו. וגם זה היה חיסון קבוע לילדים במשך שנים רבות עד שהמחלה הפכה סופר נדירה בישראל.
תראה מה זה- חיסונים קבועים שהונחו בחוק בארץ (אגב בארץ יש את פקודת העם שמתירה להפוך חיסונים לחובה), המעיטו מחלה שהייתה ברמת מגפה.

בטח תסביר לי עכשיו שאי אפשר להשוות חיסוני חצבת לקורונה, אחרי שהזמנת אותי להשוות בין חצבת לקורונה
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האדום הצורר כתב: 27 נובמבר 2021, 15:16
חוץ מאיטליה ולפרקים מקומות מסוימים בארצות הברית, אילו עוד שירותי בריאות היו בסכנת קריסה?
ספרד, גרמניה, בלגיה, הולנד, אוסטריה. בתי חולים בישראל גם התריעו כמה וכמה פעמים במהלך התפרצויות (גלים) שהם לא עומדים בעומס. ואלה רק מדינות מערביות.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

תגיד צורר, תחת אילו נתונים אתה תגיד אוקי הצעדים של חיסונים והגבלת לא מחוסנים מוצדקים? או שמבחינתך שום נתון לא יצדיק את זה?
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

גם בישראל בשיא הגל השלישי היו אנשים שאם לא העומס בבתי חולים היו שורדים
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

D&3 כתב: 27 נובמבר 2021, 17:38 גם בישראל בשיא הגל השלישי היו אנשים שאם לא העומס בבתי חולים היו שורדים
גם לפני שהיה קורונה היה עומס בבתי החולים בחורף.

ועכשיו כיף! איכוני השב״כ אולי חוזרים וקנסות על אי עטיית מסכות בחוץ. ביחד ננצח את נגיף האומיקרון!
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

דל פיירו כתב: 27 נובמבר 2021, 20:34
D&3 כתב: 27 נובמבר 2021, 17:38 גם בישראל בשיא הגל השלישי היו אנשים שאם לא העומס בבתי חולים היו שורדים

ועכשיו כיף! איכוני השב״כ אולי חוזרים וקנסות על אי עטיית מסכות בחוץ. ביחד ננצח את נגיף האומיקרון!
באמת מבאס שהאיכונים חוזרים.
יודע מה היה מונע אולי את הנסיגה לימי האיכונים וההגבלות הדראקוניות? אם יותר אנשים היו מתחסנים
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

תא מרבוטא כתב: 27 נובמבר 2021, 20:38
דל פיירו כתב: 27 נובמבר 2021, 20:34

באמת מבאס שהאיכונים חוזרים.
יודע מה היה מונע אולי את הנסיגה לימי האיכונים וההגבלות הדראקוניות? אם יותר אנשים היו מתחסנים
ברור הרי אם כולם היו מתחסנים כאן, אז שלושת המבוסטרים מדרום אפריקה לא היו מביאים לנו אומיקרון
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

בכלל ההגבלות והאיכוני שב״כ זה משמיים. משהו בלתי נמנע שנובע מהוירוס ולא מהחלטות של למשל פוליטיקאים.
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

דל פיירו כתב: 27 נובמבר 2021, 20:42 בכלל ההגבלות והאיכוני שב״כ זה משמיים. משהו בלתי נמנע שנובע מהוירוס ולא מהחלטות של למשל פוליטיקאים.
ברור שאלו החלטות אנושיות. גם ההחלטה של הטמבל מהפיראט האדום שהיה אחד המפיצים בהתחלה בארץ היא החלטה אנושית ולא כח עליון. וגם החלטה לא להתחסן זו החלטה אנושית.
שליחת תגובה