על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

ובראייה אופטימית , מה הסיכוי שבעוד כמה חודשים או שנים עוצמת הפגיעה מהנגיף תרד
כלומר הוא יהיה פחות מדבק או פחות קטלני?
מה אומרים המומחים בנושא הנ"ל?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

El dudernio כתב: 17 ספטמבר 2021, 15:46
האדום הצורר כתב: 17 ספטמבר 2021, 15:26 אבל הבאתי לך מחקר עדכני יותר שקובע סטטיסטיקה של 1 ל1000
איציק אני אשמח לקרוא את המחקר כי הוא סותר את כל מה שאני יודע וששמע לי כמו הנפצה. הרי מי שמחוסן הגוף שלו למד לייצר אינזימים שמפרקים את חלבון הספייק כתוצאה מטריגר. הוא לא מכיר את המחלה ולכן כל וראיציה בחלבון אמורה לפגוע ביעילות החיסון הרבה יותר מאשר מי שחלה. אולי מכיר וראינט אחר אבל הזיכרון החיסוני מזהה אותו כגורם מפריע ו"זוכר" איך להלחם בו.

להלן ההנחיות של משרד הבריאות לגבי מי נחשב "מוגן" מהנגיף.
מי שהתחסנו או החלימו ונחשבים מוגנים הם מי שמופיעים ברשימה הבאה:
- מי שהתחסנו בשתי מנות חיסון וטרם חלפו 6 חודשים מקבלת מנת החיסון השניה
- מי שהתחסנו בשלוש מנות חיסון, שבוע לאחר קבלת מנת החיסון השלישית
- מי שהחלימו מהמחלה, במשך 6 חודשים ממועד קבלת אישור ההחלמה (לגבי מילימים במשך יותר מ-6 חודשים שלא חוסנו - ההחלטה עדיין לא התקבלה)
- מי שהחלימו מהמחלה וקיבלו לפחות מנת חיסון אחת
כלומר גם מי שהחלימו ועדין לא קיבלו חיסון נחשבים מוגנים יותר מאלו שקיבלו 2 חיסונים. כאשר למי שחלה וקיבל חיסון גם אם זה היה לפני כ שנה עדין נחשב כמחוסן
הנה מחקר אחד

https://www.biorxiv.org/content/10.1101 ... 6.455491v1

הנה תוצאותיו ותוצאות מחקרים דומים בעיתונות קלה לקריאה
https://www.nbcnews.com/health/health-n ... d-rcna1974

https://www.google.com/amp/s/theconvers ... rus-164203

אם אתה רוצה תקציר שלי: חיסוני ה mRNA יותר יעילים מהדבקה מבחינת חסינות למגוון הואריאנטים, ולכן מומלץ לחסן גם מחלימים בחיסון אחד.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
tadmored
קיבל.ה  454 לייקים

https://news.walla.co.il/item/3460416?u ... cialbutton

דרמה ב-FDA: צוות המומחים החליט שלא לאשר את מתן מנת החיסון השלישית :devil-shock:

יש מצב שזה פייק ניוז?
אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים!
עומר חרמש הי"ד
1975-2023
נרצח בידי אויב צמא דם ואכזר
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

tadmored כתב: 17 ספטמבר 2021, 22:53 https://news.walla.co.il/item/3460416?u ... cialbutton

דרמה ב-FDA: צוות המומחים החליט שלא לאשר את מתן מנת החיסון השלישית :devil-shock:

יש מצב שזה פייק ניוז?
לא פייק. אישרו רק לקבוצות סיכון ולאנשים מעל 65 (כמו שהיה בהתחלה בישראל).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדלירון האדום
סמל אישי של משתמש
Yalla Hapoel
קיבל.ה  356 לייקים

חייב את עזרתכם בבקשה. אני בן 26, לא מעשן, בקושי שותה, פעיל מאוד מבחינה ספורטיבית ואדם מאוד בריא. עשיתי את שלושת החיסונים. אחריי חיסון 1 - לא הרגשתי כלום. אחריי חיסון 2 - חצי יום חום של 38 מעלות ויום למחרת כמו חדש. אחריי חיסון 3 - חצי יום חום 37.6 , ועוד יומיים שכאבים (סבירים) מתחת לבית השחי וקצת חולשה , אבל עכשיו בריא כמו חדש. אבל אני בלחץ! אני מפחד שאולי בעתיד דפקתי לעצמי את הגוף בגלל אולי תופעות לוואי עתידיות וזה ממש מלחיץ אותי *חשוב לי לציין שגם אחריי החיסון השני, המשכתי עם פעילות ספורטיבית והכל היה בסדר והכל טוב, לא הרגשתי משהו שונה בגוף שלי.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

Yalla Hapoel כתב: 18 ספטמבר 2021, 02:33 חייב את עזרתכם בבקשה. אני בן 26, לא מעשן, בקושי שותה, פעיל מאוד מבחינה ספורטיבית ואדם מאוד בריא. עשיתי את שלושת החיסונים. אחריי חיסון 1 - לא הרגשתי כלום. אחריי חיסון 2 - חצי יום חום של 38 מעלות ויום למחרת כמו חדש. אחריי חיסון 3 - חצי יום חום 37.6 , ועוד יומיים שכאבים (סבירים) מתחת לבית השחי וקצת חולשה , אבל עכשיו בריא כמו חדש. אבל אני בלחץ! אני מפחד שאולי בעתיד דפקתי לעצמי את הגוף בגלל אולי תופעות לוואי עתידיות וזה ממש מלחיץ אותי *חשוב לי לציין שגם אחריי החיסון השני, המשכתי עם פעילות ספורטיבית והכל היה בסדר והכל טוב, לא הרגשתי משהו שונה בגוף שלי.
מי שמגיב קשה לחיסון זה מי שהיה מגיב קשה למחלה. אתה צריך לשמוח שהתחסנת, הקורונה היתה פוגעת בך קשה מאד, ותופעות הלוואי שלה הן לכל הפחות אותן התופעות רק הרבה יותר גרוע.
(חשוב לציין שגם מי שלא מגיב קשה לחיסון יכול להיות רגיש במיוחד למחלה. החיסון מחקה רק חלק קטן מהוירוס).
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אדום מטלי כתב: 16 ספטמבר 2021, 16:13 אם אין שום בעיה אם החיסון עצמו, מה הבעיה להתחסן כל חצי שנה? חוץ מחוסר הנוחות, מה ההבדל בין החיסון הראשון והשני, לשמיני ולתשיעי?

זה מה שכתבתי לפני יומיים.

למה ה-FDA לא ממליץ לחסן פעם שלישית ורביעית וכך הלאה? מה יכולה להיות הבעיה עם זה?
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

אדום מטלי כתב:
אדום מטלי כתב: 16 ספטמבר 2021, 16:13 אם אין שום בעיה אם החיסון עצמו, מה הבעיה להתחסן כל חצי שנה? חוץ מחוסר הנוחות, מה ההבדל בין החיסון הראשון והשני, לשמיני ולתשיעי?

למה ה-FDA לא ממליץ לחסן פעם שלישית ורביעית וכך הלאה? מה יכולה להיות הבעיה עם זה?
אני חושב שגם ענו לך לפני יומיים שמדובר בהגדלת מינון ומבחינת הFDA זה דורש אישור.
הם טוענים שכרגע אין מספיק נתונים כדי לאשר הגדלת מינון.
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

ולמה זה חשוב אם החיסון כל כך בטוח?

https://www.economist.com/by-invitation ... r-covid-19

בנט: צריך לקבל החלטות מסוכנות במגיפה.

מה בעצם מסוכן? הרי אין שום בעיה עם החיסון.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
Yalla Hapoel
קיבל.ה  356 לייקים

its-sick כתב: 18 ספטמבר 2021, 06:53
Yalla Hapoel כתב: 18 ספטמבר 2021, 02:33 חייב את עזרתכם בבקשה. אני בן 26, לא מעשן, בקושי שותה, פעיל מאוד מבחינה ספורטיבית ואדם מאוד בריא. עשיתי את שלושת החיסונים. אחריי חיסון 1 - לא הרגשתי כלום. אחריי חיסון 2 - חצי יום חום של 38 מעלות ויום למחרת כמו חדש. אחריי חיסון 3 - חצי יום חום 37.6 , ועוד יומיים שכאבים (סבירים) מתחת לבית השחי וקצת חולשה , אבל עכשיו בריא כמו חדש. אבל אני בלחץ! אני מפחד שאולי בעתיד דפקתי לעצמי את הגוף בגלל אולי תופעות לוואי עתידיות וזה ממש מלחיץ אותי *חשוב לי לציין שגם אחריי החיסון השני, המשכתי עם פעילות ספורטיבית והכל היה בסדר והכל טוב, לא הרגשתי משהו שונה בגוף שלי.
מי שמגיב קשה לחיסון זה מי שהיה מגיב קשה למחלה. אתה צריך לשמוח שהתחסנת, הקורונה היתה פוגעת בך קשה מאד, ותופעות הלוואי שלה הן לכל הפחות אותן התופעות רק הרבה יותר גרוע.
(חשוב לציין שגם מי שלא מגיב קשה לחיסון יכול להיות רגיש במיוחד למחלה. החיסון מחקה רק חלק קטן מהוירוס).
תודה על המענה.
תראה, לעומת הרבה חברים שלי אני חטפתי את תופעות הלוואי באופן יחסית "קל". אבל ממה שהרוב אומרים - שאם המערכת החיסונית שלך חזקה , אז תופעות הלוואי יהיו יותר קשות. וזה תמיד היה נשמע לי מוזר, למרות שקרובי משפחה שלי הם בקבוצת סיכון אבל לא היו להם שום תופעות לוואי לאחר החיסונים , אולי חצי יום כאב ראש קל.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

האדום הצורר כתב:ולמה זה חשוב אם החיסון כל כך בטוח?

https://www.economist.com/by-invitation ... r-covid-19

בנט: צריך לקבל החלטות מסוכנות במגיפה.

מה בעצם מסוכן? הרי אין שום בעיה עם החיסון.
כי בניגוד למה שאתה מנסה לצייר, הרשויות עובדות באופן מסודר וגם אם חושבים שבטוח לא מאשרים בלי הנתונים.
ולגופו של עניין, הם עשו בדיוק מה שעשו פה בארץ, אישרו קודם כל ומבוגרים מעל גיל 65 ורק בהמשך יאשרו לשאר האוכלוסייה
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

זו השוואה לא נכונה. לאמריקאים יש את כל הנתונים על מה שקורה בארץ *אחרי* המנה השלישית ועדיין החליטו לא לחסן אוכלוסיות לא בסיכון. משמע הם עשו החלטה שונה מאוד מזו של משרד הבריאות והשלטון הישראלי.
ומעבר לכך, אם הכל בטוח למה בנט מכנה את ההחלטה על המנה השלישית החלטה מסוכנת?
נערך לאחרונה על ידי האדום הצורר ב 18 ספטמבר 2021, 11:06, נערך פעם 1 בסך הכל.
אינתי עומרי, הפועל.
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

Yalla Hapoel כתב: 18 ספטמבר 2021, 09:48
תודה על המענה.
תראה, לעומת הרבה חברים שלי אני חטפתי את תופעות הלוואי באופן יחסית "קל". אבל ממה שהרוב אומרים - שאם המערכת החיסונית שלך חזקה , אז תופעות הלוואי יהיו יותר קשות. וזה תמיד היה נשמע לי מוזר, למרות שקרובי משפחה שלי הם בקבוצת סיכון אבל לא היו להם שום תופעות לוואי לאחר החיסונים , אולי חצי יום כאב ראש קל.
כי המענה של איציק לא נכון. התופעות שאתה מתאר קשורות לפעילות של מערכת החיסון שלך ולא למחלה עצמה. לכן הגיוני שמי שצעיר יותר ובעל מערכת חיסון חזקה יותר יחווה תופעות לוואי חזקות יותר.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אדום מטלי כתב: 18 ספטמבר 2021, 08:29

למיטב הבנתי, הנתונים שעמדו לנגד עיניהם היו תוצאות הניסוי הקליני שפייזר עשתה לגבי מנה שלישית\בוסטר, ומבחינת הוועדה שהתכנסה אתמול לא היו שם מספיק נתונים כדי להראות שמנה שלישית למחוסנים תעזור בצורה משמעותית, במיוחד שקרוב לחצי מהאוכלוסיה לא התחסנו כלל (התועלת שיש בלחסן מישהו לא מחוסן מאפילה על התועלת שבמנה השלישית, וכל עוד יש בור ענק של לא מחוסנים, אין טעם לנסות לסתום אותו עם גרגירי בוסטר, משהו כזה).
מבחינת בטיחות וכו' נראה שהם די השתכנעו שהכול בסדר, אם הם אישרו מתן מנה שלישית לקשישים, חולים וכו' וכו'.

הסיבה העקרונית שבגללה צריך אישור לשינוי כזה היא שאישור FDA ניתן לא רק לחומר מסוים, אלא גם לפרוטוקול הטיפול, למינונים, להתוויות וכו' וכו', כולל אפילו לתהליכי הייצור, בקרת האיכות הלוגיסטיקה וכו'.
נניח שמישהו רוצה לרשום לחולים שלו תרופה נגד תולעים אבל לטיפול בקורונה. זה לא אמור לקרות, כי מותר לרשום תרופות מרשם רק להתוויות המאושרות, ואם רוצים לתת אותן לאנשים אחרים צריך קודם להוכיח שזה יעזור להם, ולא יסכן אותם, כמובן (לך תדע אולי השילוב של קורונה עם חומר נגד תולעים עושה איזו בעיה לא צפויה). כלומר לעבור את הליך האישור הרגיל, רק להתוויה החדשה.
כנ"ל, אם לאיזה רופא נראה הגיוני לתת לך לאכול עשרה גרם אספירין ביום, הוא לא יכול, כי זה לא בטווח המינונים המאושר. אם למישהו נראה שכמויות עתק של אספירין טובות למשהו, הוא צריך להראות שזה עוזר ולא מסוכן.
כל הדקדקנות הזאת היא תוצאה של הסקת מסקנות והפקת לקחים מטעויות ואסונות שקרו בעבר (תלידומיד ושאר פרשות).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

ה CDC אכן מצא שיש יותר דיווח על תופעות לוואי לחיסון בקרב בני 18-55 ביחס לגילאים שמעל 55
https://www.cdc.gov/vaccines/covid-19/i ... icity.html
لا إله
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

תודה על המענה.
התופעות שאתה מתאר הן התגובה הנקודתית של הגוף שלך לזה שהוא מגלה בתוך עצמו חומר זר, אז הוא נלחם בו.
מה שאיציק אמר רלוונטי לתופעות שקשורות ספציפית לחיסון הקורונה (ולא באופן כללי לזיהומים, חדירת חומרים, חיסונים ושאר דברים שמעוררים את מערכת החיסון לפעולה).
למשל הדלקת בשריר הלב תופיע בשיעור הרבה יותר גבוה ובחומרה יותר גבוהה בקרב החולים לעומת המחוסנים.
לעומת זאת, נפיחות בבלוטת הלימפה בבית השחי לא תופיע אצל חולים, כי היא תגובה מקומית לזריקה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדטכנית לארז
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

סומך כתב: 18 ספטמבר 2021, 09:30
אדום מטלי כתב:

אני חושב שגם ענו לך לפני יומיים שמדובר בהגדלת מינון ומבחינת הFDA זה דורש אישור.
הם טוענים שכרגע אין מספיק נתונים כדי לאשר הגדלת מינון.
אתה טועה. לא ענו לי על זה.
(אם תבדוק שם את הקונטקסט, תראה שזה גם לא הוצג בתור שאלה כזו, אלא להיפך.)
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

שאלה לגבי מנה שלישית\בוסטר:
כולם קוראים לזה בוסטר (כלומר מנת דחף, משהו שצריך לקבל כל אינטרבל זמן מסוים כדי לשמר את החיסוניות, כמו בחיסון טטנוס).
מניין לנו שזה לא חיסון שפשוט מצריך סדרה יותר ארוכה ממה שאושר בהתחלה? הרי יש חיסונים (חלק מחיסוני הילדות, נדמה לי שחיסון כלבת) שמצריכים סדרה של יותר משתי מנות עד ליצירת תגובה חיסונית מספקת.
מה הסיכוי שגם החיסון הזה מצריך כמה חשיפות כדי להיות אפקטיבי, ובעצם מה שצריך זה סדרה טיפה יותר ארוכה ולא מנות דחף כל X זמן?
מישהו יודע?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

האדום הצורר כתב: 18 ספטמבר 2021, 11:00
תודה על המענה.
כי המענה של איציק לא נכון. התופעות שאתה מתאר קשורות לפעילות של מערכת החיסון שלך ולא למחלה עצמה. לכן הגיוני שמי שצעיר יותר ובעל מערכת חיסון חזקה יותר יחווה תופעות לוואי חזקות יותר.
לא נראה לי שאתה צודק. למרות גילי, יש לי מערכת חיסון מעולה (לא זוכר מתי ב-25 שנה האחרונות היה לי חום, או שהלכתי לרופא לצורך כלשהו שלא קשור בפציעה). ועדיין, לא הרגשתי אפילו שבריר של תופעת לוואי מהזריקות. אני מכיר חברים פחות בריאים, שהרגישו ממש לא טוב ביום יומיים אחרי הזריקה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

teknoboy כתב: 18 ספטמבר 2021, 11:40

למיטב הבנתי, הנתונים שעמדו לנגד עיניהם היו תוצאות הניסוי הקליני שפייזר עשתה לגבי מנה שלישית\בוסטר, ומבחינת הוועדה שהתכנסה אתמול לא היו שם מספיק נתונים כדי להראות שמנה שלישית למחוסנים תעזור בצורה משמעותית, במיוחד שקרוב לחצי מהאוכלוסיה לא התחסנו כלל (התועלת שיש בלחסן מישהו לא מחוסן מאפילה על התועלת שבמנה השלישית, וכל עוד יש בור ענק של לא מחוסנים, אין טעם לנסות לסתום אותו עם גרגירי בוסטר, משהו כזה).
מבחינת בטיחות וכו' נראה שהם די השתכנעו שהכול בסדר, אם הם אישרו מתן מנה שלישית לקשישים, חולים וכו' וכו'.

הסיבה העקרונית שבגללה צריך אישור לשינוי כזה היא שאישור FDA ניתן לא רק לחומר מסוים, אלא גם לפרוטוקול הטיפול, למינונים, להתוויות וכו' וכו', כולל אפילו לתהליכי הייצור, בקרת האיכות הלוגיסטיקה וכו'.
נניח שמישהו רוצה לרשום לחולים שלו תרופה נגד תולעים אבל לטיפול בקורונה. זה לא אמור לקרות, כי מותר לרשום תרופות מרשם רק להתוויות המאושרות, ואם רוצים לתת אותן לאנשים אחרים צריך קודם להוכיח שזה יעזור להם, ולא יסכן אותם, כמובן (לך תדע אולי השילוב של קורונה עם חומר נגד תולעים עושה איזו בעיה לא צפויה). כלומר לעבור את הליך האישור הרגיל, רק להתוויה החדשה.
כנ"ל, אם לאיזה רופא נראה הגיוני לתת לך לאכול עשרה גרם אספירין ביום, הוא לא יכול, כי זה לא בטווח המינונים המאושר. אם למישהו נראה שכמויות עתק של אספירין טובות למשהו, הוא צריך להראות שזה עוזר ולא מסוכן.
כל הדקדקנות הזאת היא תוצאה של הסקת מסקנות והפקת לקחים מטעויות ואסונות שקרו בעבר (תלידומיד ושאר פרשות).
בקיצור, ברגע שיהיו שם מספיק מחוסנים צעירים שיידבקו, FDA יאשרו גם להם מנה שלישית?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אדום מטלי כתב: 18 ספטמבר 2021, 11:57
teknoboy כתב: 18 ספטמבר 2021, 11:40

בקיצור, ברגע שיהיו שם מספיק מחוסנים צעירים שיידבקו, FDA יאשרו גם להם מנה שלישית?
נשמע סביר, אבל אני לא יודע לענות על העתיד :smoke:
בגדול מקריאה של כתבות על ההחלטה הבנתי שהשיקול העיקרי הוא מתחום בריאות הציבור, כלומר שיותר יועיל (למדינה, לחברה באופן כללי) להגדיל את שיעור החיסון מאשר לשפר את ההגנה שמי שכבר מחוסן מקבל.
אולי בעוד חודשיים מאזן השיקולים ייראה אחרת, לא יודע. אולי יתברר להם שההגנה על המחוסנים צנחה פלאים, אולי יצליחו לשכנע כמה אנשים להתחסן, יש הרבה דברים שיכולים אולי לקרות ולשנות את השיקולים.

לי אישית נראה הגיוני שבמדינות עם שיעור התחסנות נמוך (ארה"ב, ישראל) יהיה יותר דגש על הלא מתחסנים, אבל אני מודה שלא עשיתי את החישוב (ואני גם לא ממש יודע לעשות אותו, כי אני לא איש מקצוע).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

אני בול כמוך, וכל הטרללת של החיסון השלישי היא טרללת אחת גדולה. כל כך הרבה חברים שלי היו מאומתים עם בקושי חום ליומיים מהמחלה עצמה.
התחסנתי בשלישי תכלס בגלל לחץ חברתי והרצון לא להיות חייב בידוד אם אני טס לחול.

כמובן שקול אפור כשלנו לא לגיטימי בגלל המטומטמים שמתנגדים מסיבות לא סיבות, כאילו הם בודקים את הטכנולוגיה מאחורי הסמרטפון שמאפשר להם לכתוב את השטויות שהם כותבים. אבל זה שאתה ואני לא באמת בסיכון ועדיין חוייבנו בחיסון התחת הזה (ומי הבטיח שלא נהיה מחוייבים בעוד אחד עוד חצי שנה) זה טרללת מטורפת. במקום להוריד אחד את השני מהעץ, המדענים והמדינאים מתחרים מי יותר אפוקליפטי, כמו התגובה שקיבלת ש"ניית מגיב קשה למחלה" ולא, כמו שאמרו קודם, שזה אומר שיש לך מערכת חיסונית חזקה.
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

אז המסקנה ממעבדת הניסויים היא שמומלץ לתת את ה"בוסטר" רק לבני 65 ומעלה?
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

teknoboy כתב:שאלה לגבי מנה שלישית\בוסטר:
כולם קוראים לזה בוסטר (כלומר מנת דחף, משהו שצריך לקבל כל אינטרבל זמן מסוים כדי לשמר את החיסוניות, כמו בחיסון טטנוס).
מניין לנו שזה לא חיסון שפשוט מצריך סדרה יותר ארוכה ממה שאושר בהתחלה? הרי יש חיסונים (חלק מחיסוני הילדות, נדמה לי שחיסון כלבת) שמצריכים סדרה של יותר משתי מנות עד ליצירת תגובה חיסונית מספקת.
מה הסיכוי שגם החיסון הזה מצריך כמה חשיפות כדי להיות אפקטיבי, ובעצם מה שצריך זה סדרה טיפה יותר ארוכה ולא מנות דחף כל X זמן?
מישהו יודע?
ממה שהבנתי אף אחד לא יודע. בדיוק כפי שלא ידעו כמה זמן שתי המנות הראשונות יחזיקו.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

טכנית לארז כתב: 18 ספטמבר 2021, 12:36 אז המסקנה ממעבדת הניסויים היא שמומלץ לתת את ה"בוסטר" רק לבני 65 ומעלה?
מ"מעבדת הניסויים" מגיעים נתונים מספריים, שמובאים בחשבון כשגוף רגולטורי או גוף שאמון על בריאות הציבור מחליט איך לפעול.
כידוע, יש להם עוד שיקולים מלבד התועלת האפידמיולוגית שבמתן מנה שלישית, וגם זאת משתנה בהתאם לקונטקסט שמדובר בו (למשל, ייתכן שהתועלת השולית של מתן מנה שלישית זניחה כששיעור ההתחסנות בשתי מנות נמוך מערך מסוים, אבל משמעותית כשהוא גבוה ממנו).
עוד שיקולים חשובים, כפי שאתה ודאי יודע, הם מצב התחלואה במדינה שאותו גוף מקבל בה החלטות, מצב מערכת הבריאות שם, שיעור ההתחסנות (כאמור, משפיע מאוד על התועלת השולית שמנת חיסון יכולה להעניק) ועוד ועוד.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

תתאבד כבר כתב:
אני בול כמוך, וכל הטרללת של החיסון השלישי היא טרללת אחת גדולה. כל כך הרבה חברים שלי היו מאומתים עם בקושי חום ליומיים מהמחלה עצמה.

כמובן שקול אפור כשלנו לא לגיטימי בגלל המטומטמים שמתנגדים מסיבות לא סיבות, כאילו הם בודקים את הטכנולוגיה מאחורי הסמרטפון שמאפשר להם לכתוב את השטויות שהם כותבים. אבל זה שאתה ואני לא באמת בסיכון ועדיין חוייבנו בחיסון התחת הזה (ומי הבטיח שלא נהיה מחוייבים בעוד אחד עוד חצי שנה) זה טרללת מטורפת. במקום להוריד אחד את השני מהעץ, המדענים והמדינאים מתחרים מי יותר אפוקליפטי, כמו התגובה שקיבלת ש"ניית מגיב קשה למחלה" ולא, כמו שאמרו קודם, שזה אומר שיש לך מערכת חיסונית חזקה.
נו, ואתה גם נמנעת גם מהיומיים חום האלה.
ובכלל עדיף להימנע מלהידבק בחרא הזה שיכול להשפיע בטווח הארוך גם על כאלה ללא סימפטומים או עם סימפטומים קלים.
בסופו של דבר מטרת החיסון השלישי הייתה לנסות להוריד את העלייה בחולים קשה. ברור לכולם שהרבה יותר חשוב לחסן לא מחוסנים מאשר לחסן במנה השלישית.
אבל בפן האישי, ברגע שאפקט ההגנה של שתי המנות הראשונות דעך, אז המנה השלישת מגנה עליך ועל הסובבים אותך וטוב שהתחסנת.
כמו כן, אין לי בכלל ספק שה- fda יאשר את המנה השלישית גם לגילאים נמוכים יותר בתוך חודש-חודשיים.

Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

טכנית לארז כתב: 18 ספטמבר 2021, 12:36 אז המסקנה ממעבדת הניסויים היא שמומלץ לתת את ה"בוסטר" רק לבני 65 ומעלה?
ההחלטה היא לארה"ב שם רוב האנשים מתחת לגיל 65 קיבלו את החיסון השני לפני פחות מחצי שנה.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

תגידו, לא ניהלנו בדיוק את אותו דיון לפני יומיים שלושה, כשהתפרסם הדו"ח שהכינו בFDA לקראת הישיבה של אתמול?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
Yalla Hapoel
קיבל.ה  356 לייקים

kruvi כתב: 18 ספטמבר 2021, 13:02
תתאבד כבר כתב:

ובכלל עדיף להימנע מלהידבק בחרא הזה שיכול להשפיע בטווח הארוך גם על כאלה ללא סימפטומים או עם סימפטומים קלים.
בסופו של דבר מטרת החיסון השלישי הייתה לנסות להוריד את העלייה בחולים קשה. ברור לכולם שהרבה יותר חשוב לחסן לא מחוסנים מאשר לחסן במנה השלישית.
אבל בפן האישי, ברגע שאפקט ההגנה של שתי המנות הראשונות דעך, אז המנה השלישת מגנה עליך ועל הסובבים אותך וטוב שהתחסנת.
כמו כן, אין לי בכלל ספק שה- fda יאשר את המנה השלישית גם לגילאים נמוכים יותר בתוך חודש-חודשיים.

אני גם באותה סיטואציה כמוהו.
אני שמח שהתחסנתי ב3 מנות, אבל אני מאוד חושש לקראת העתיד בנוגע להאם יש סיכוי שדפקתי את מערכת החיסונית שלי והאם יהיו לי תופעות לוואי בגלל זה בגיל יותר מאוחר.
D&3
קיבל.ה  818 לייקים

האמת שזה מאוד משמח שלקחנו את עמדת ה fda והספקנות היחידה היא לגבי מנה שלישית לאנשים 'אינם בקבוצות סיכון.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Yalla Hapoel כתב: 18 ספטמבר 2021, 13:20
kruvi כתב: 18 ספטמבר 2021, 13:02
תתאבד כבר כתב:

אני שמח שהתחסנתי ב3 מנות, אבל אני מאוד חושש לקראת העתיד בנוגע להאם יש סיכוי שדפקתי את מערכת החיסונית שלי והאם יהיו לי תופעות לוואי בגלל זה בגיל יותר מאוחר.
מערכת החיסון שלך לא יכולה להידפק בגלל חשיפה לחומר זר.
אם זה היה המצב לא היית מגיע לגיל שבוע.
חיסון (או חשיפה לפתוגן) בסך הכול מוסיף עוד פריט לרשימה ארוכה של אלפים רבים של דברים שהגוף כבר יודע לזהות ולפעול נגדם.
לחשוש שמערכת החיסון תקרוס בגלל חיסון זה כמו לחשוש שהאתר של פייסבוק יקרוס אם תעלה תמונה. זה לא דבר.

לגבי תופעות עתידיות: אף אחד אמנם לא יכול לחזות את העתיד, אבל נכון להיות טרם התגלתה תופעת לוואי של חיסון שהופיעה הרבה זמן אחריו (גם בעשרות שנים של חיסונים רגילים, וגם בקרוב לעשרים שנה שבהן מתקיימים ניסויים בטכנולוגיה mRNA).
נראה לי שאתה גם יכול להניח בבטחה שהסיכון שנחשפת אליו נמוך בכמה סדרי גודל מהסיכון שתפתח תופעה עתידית בעקבות המחלה (אנחנו דווקא מכירים לא מעט דוגמאות לדברים כאלה במחלות ויראליות שונות, כולל קורונה, שגם למחלימים ממנה יש לא פעם "תופעות לוואי" חמורות, חודשים ארוכים אחרי ההחלמה).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

בדיוק סימן השאלה לגבי תופעות לוואי ארוכות טווח מהקורונה הרבה יותר גדול מסימן השאלה לגבי תופעות כאלה מהחיסון.

הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
Yalla Hapoel
קיבל.ה  356 לייקים

teknoboy כתב: 18 ספטמבר 2021, 13:25
Yalla Hapoel כתב: 18 ספטמבר 2021, 13:20
kruvi כתב: 18 ספטמבר 2021, 13:02 נו, ואתה גם נמנעת גם מהיומיים חום האלה.

מערכת החיסון שלך לא יכולה להידפק בגלל חשיפה לחומר זר.
אם זה היה המצב לא היית מגיע לגיל שבוע.
חיסון (או חשיפה לפתוגן) בסך הכול מוסיף עוד פריט לרשימה ארוכה של אלפים רבים של דברים שהגוף כבר יודע לזהות ולפעול נגדם.
לחשוש שמערכת החיסון תקרוס בגלל חיסון זה כמו לחשוש שהאתר של פייסבוק יקרוס אם תעלה תמונה. זה לא דבר.

לגבי תופעות עתידיות: אף אחד אמנם לא יכול לחזות את העתיד, אבל נכון להיות טרם התגלתה תופעת לוואי של חיסון שהופיעה הרבה זמן אחריו (גם בעשרות שנים של חיסונים רגילים, וגם בקרוב לעשרים שנה שבהן מתקיימים ניסויים בטכנולוגיה mRNA).
נראה לי שאתה גם יכול להניח בבטחה שהסיכון שנחשפת אליו נמוך בכמה סדרי גודל מהסיכון שתפתח תופעה עתידית בעקבות המחלה (אנחנו דווקא מכירים לא מעט דוגמאות לדברים כאלה במחלות ויראליות שונות, כולל קורונה, שגם למחלימים ממנה יש לא פעם "תופעות לוואי" חמורות, חודשים ארוכים אחרי ההחלמה).
אני גם חשבתי בדעות דומות לשלך.
אבל כל המכחישי החיסונים האלו עם הצילומי מסך של אנשים שקיבלו שיתוקים והתקפות לב אחריי החיסונים כבר התחילו להלחיץ אותי.
תודה!
הפוסט קיבל לייק אחדteknoboy
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

Yalla Hapoel כתב: 18 ספטמבר 2021, 13:34 אני גם חשבתי בדעות דומות לשלך.
אבל כל המכחישי החיסונים האלו עם הצילומי מסך של אנשים שקיבלו שיתוקים והתקפות לב אחריי החיסונים כבר התחילו להלחיץ אותי.
תודה!
גם לי הייתה תקופה שבה הייתי חשוף לתעמולה דומה, וגם אני התבלבלתי לזמן מה.
מילא להתבלבל על הקורונה, אני בכלל התבלבלתי על חיסוני ילדות. מזל שהמספרים מדברים בעד עצמם בקול רם וברור, אז כשבדקתי טיפה הבנתי שאנשים פשוט שיקרו לי\לעצמם.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדkruvi
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

מטלי, לא טענתי שכל מי שיש לו מערכת חיסון חזקה יותר אמור לחוות תגובה חזקה יותר, כיוונתי יותר לטענה לגבי "אם חלית מהחיסון היית חולה קשה מהמחלה, שבמקרה של החיסון של פייזר אינה נכונה (הטכנולוגיה אינה מבוססת על וירוס מוחלש).
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 18 ספטמבר 2021, 13:51 מטלי, לא טענתי שכל מי שיש לו מערכת חיסון חזקה יותר אמור לחוות תגובה חזקה יותר, כיוונתי יותר לטענה לגבי "אם חלית מהחיסון היית חולה קשה מהמחלה, שבמקרה של החיסון של פייזר אינה נכונה (הטכנולוגיה אינה מבוססת על וירוס מוחלש).
ההסבר אולי לא נכון, אבל המספרים בהחלט מראים שתופעות הלוואי של החיסון (דוגמה בולטת: דלקת בשריר הלב) מופיעות במחלה בשכיחות ובחומרה יותר גבוהות מאשר בחיסון.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

קראתי כרגע שההחלטה של אתמול התקבלה באיזה "פאנל מייעץ" והיא לא האישור הסופי, ושהגוף שמאשר יכול לקבל את העצה או להחליט משהו אחר.
מישהו במקרה מבין בזה ויודע להבהיר מה הסטטוס של ההחלטה מאתמול?
(אני יודע שבנוסף לאישור של הFDA, צריך גם מעורבות של הCDC, אבל הבנתי שפה מדובר עדיין על תהליך פנימי בתוך הFDA)
((לא שזה קריטי למשהו, סתם מעניין))
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

מרגיש לי שכל עניין הבוסטר הוא בעיקר קיים כי יש ככ הרבה אנשים שלא קיבלו את החיסון הראשון וזה מרגיש נמוך יותר בסולם החשיבויות לחסן בפעם השלישית במצב הזה
כאילו אם בכל העולם היו חיסונים לכולם ההחלטה המתקבלת הייתה שונה
long live the zapta
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

ההחלטה של הFDA התבססה על כך שאין מספיק מידע קליני לגבי המנה השלישית, על כל סוגיו. הפולמוסים המוסריים לגבי העולם הם משניים לכך.

We need safety data for younger populations and we need to really know what the benefit is," Dr. Jeremy Faust, an emergency physician at Brigham and Women's Hospital and an instructor at Harvard Medical School, said Friday in an interview with ABC News correspondent Whit Johnson.

https://www.google.com/amp/s/abcnews.go ... d=80076547
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 18 ספטמבר 2021, 16:14 ההחלטה של הFDA התבססה על כך שאין מספיק מידע קליני לגבי המנה השלישית, על כל סוגיו. הפולמוסים המוסריים לגבי העולם הם משניים לכך.

We need safety data for younger populations and we need to really know what the benefit is," Dr. Jeremy Faust, an emergency physician at Brigham and Women's Hospital and an instructor at Harvard Medical School, said Friday in an interview with ABC News correspondent Whit Johnson.

https://www.google.com/amp/s/abcnews.go ... d=80076547
הם בכלל לא התייחסו לקטע של מדינות אחרות.
הם אמרו שאין מספיק נתונים לגבי בטיחות של מנה שלישית בצעירים (זה מהציטוט שאתה הבאת), ולמיטב הבנתי גם שלדעתם הנתונים על המועילות במקרה הזה לא מספיק משכנעים, ושכרגע בארה"ב יותר דחוף לחסן את מי שטרם התחסן מאשר לתת מנה שלישית.

מה שכן, מהלינק שלך למדתי שההחלטה אכן לא סופית, והחלטה סופית תינתן בעוד כמה ימים (ובמקום אחר קראתי שההחלטה הסופית יכולה להיות שונה לכאן או לכאן, אבל סביר שתהיה בהתאם להמלצה שהתקבלה אתמול).

אגב, הכתבה, ציטוט של אלרועי-פרייס לגבי התוצאות שהתקבלו בישראל:
"We definitely see that cases that are vaccinated -- doubly vaccinated -- that are no longer fresh" six months from their second dose, Alroy-Preis said. These vaccinated cases "are infecting other people. It's obviously less than non-vaccinated [people]. But we're seeing that, especially in their household."
הדגשתי לטובת מי מאיתנו שעדיין מתעקשים לטעון מדי פעם שהחיסון לא רלוונטי להדבקה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
שליחת תגובה