על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

מדינת ישראל יכולה להחליט שהיא גומרת את הנגיף, סוגרת את כולם בבתים ולא מכניסה אף בן אדם מחו״ל. אז נסיים עם הנגיף אבל גם נסיים עם המדינה.
אפשר גם להחליט שאין קורונה ולחיות כרגיל והכלכלה תתפתח טוב אבל השירותים הרפואיים מתישהו יקרסו והכלכלה אחריהם.
דיכוטומיה היא לא דבר טוב אף פעם, והפתרון נמצא כמו בכל דבר אחר בין לבין

איזו הודעה סחית כוסאמק
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

teknoboy כתב:
Giovanni Giorgio כתב: 26 יוני 2021, 20:54
teknoboy כתב: 25 יוני 2021, 16:06 מה זה על מי תסמוך כשהשרות רבות ביניהן? על מי שאתה סומך כשהן לא רבות ביניהן: על אנשי המקצוע, על הגופים המקצועיים, על האנשים שהטלת עליהם מראש את האחריות להמליץ לך המלצות כשיקרה דבר כזה.

אגב, הסיבה שלא מקשיבים למומחים היא שהממשלה פופוליסטית ומעדיפה להקשיב לאנשים שלא רוצים לעטות מסכות או כן רוצים לקיים פסטיבל דתי במירון.
(וכשמדברים על הממשלה זה קצת מוזר להפיל על הממשלה הקיימת את החוליים של הקודמת ו\או להניח ששום דבר לא ישתנה בשום מובן עם החלפת הממשלה)
1. אני באמת שואל את עצמי מה הם אותם אנשי מקצוע וגופים מקצועיים שאנחנו העם הטלנו עליהם את האחריות, מי הם? האם הם באמת בעלי האחריות? האם הם באמת מכתיבי המדיניות? האם יכול להיות שפולטקאים מסויימים מוצאים פרופסורים מסויימים ואחרים בוחרים בפורפסורים שונים?
חלאס כבר עם ההיתממות הזאת, אתה יודע בדיוק טוב כמוני איפה אנחנו חיים ולפי מה מתקבלות כאן החלטות
הממשלה ממשיכה עם הקו הלא ברור שלה של פאסיב אגרסיב, יום אחד מאושרים פסטיבלים ובאותו היום מכניסים הגבלות
מחייבים עטיות מסכה בזמן שמכניסים בדרך קבע נשאי מטציות
2. מדינת ישראל צריכה להחליט אם היא מנסה להילחם בנגיף או שמא היא בוחרת לחיות איתו אבל אי אפשר את שניהם ביחד
3. אז בוא תסביר לי איך הצעד להחזרת עטיית מסכות, ללא גיבוי אכיפתי, ללא הסברה בערוצי התקשורת הפופלרים, ללא גיבוי בשורת צעדים למיגור הגיפה כמו למשל איסור התקהלות של מאות אלפי אנשים וללא דוגמא אישית לא צעד פופוליסטי
1. לא מכיר את הפרטים בישראל, אבל אני יכול להגיד לך שבפורטוגל יש את "רשות הבריאות", שפועלת תחת משרד הבריאות אבל היא גוף מקצועי ולא פוליטי (המשרד זה המקום הפוליטי, ושם גם מתקבלות החלטות בנושאי מדיניות הבריאות, כמו הקצאת תקציבים, תכנון אסטרטגיה לבניית המערכת וכו'). הרשות הזאת מטפלת במגפה ויועצת לממשלה. הממשלה מקבלת את ההמלצות בצורה די גורפת, עד כמה שאני מבין.
בקיצור, יש פה מערכת שלמה, מקצועית, שמראש הוטל עליה התפקיד של ניהול משברים כאלה. זה נראה פחות או יותר ככה בכל מדינה נורמלית. ופורטוגל היא עוד מדינה די מפגרת, מושחתת ולא יעילה.
2. נשמע לי קצת שטחי הדיכוטומיה הזאת.
3. אני לא חושב שאני האדם הנכון להסביר את ההיגיון מאחורי החלטה כזאת או אחרת, ואין לי כוונה מיוחדת לסנגר אוטומטית על כל החלטה של ממשלת ישראל או מי שזה לא יהיה.
בלי קשר, אני חושב שכדאי לך לחדד את ההגדרה שלך לפופוליזם, או לפחות לחלוק איתנו את איך שאתה מבין את המילה הזאת. (לא בטוח שאני מבין אותה כמוך, למשל)
אוהב את פורטוגל.
הרבה ישראלים ימשיכו להגיע לשם
אם ישראל תמשיך להתנהל כמו שכונה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

סומך כתב: 26 יוני 2021, 18:22 לא עקבתי ממש באדיקות אחרי הקורה באוסטרליה, אבל לעניות דעתי הלא מלומדת
הם פועלים באופן היסטרי ומקריבים כל דבר בשם המרדף (האבוד) אחרי 0 הדבקות
כבר שנתיים מספרים לי איך האוסטרלים הגאונים נלחמים בנגיף וסוגרים הכל כי הם יותר חכמים מכולנו
ובינתיים זה יותר נראה כמו מדינה שאיבדה את עצמה לדעת. כולם יושבים בבית ומחכים שהקורונה תיכחד
במה זה מתבטא שהיא איבדה את עצמה לדעת? איך זה נראה בפרקטיקה היומיומית?
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

אדום מטלי כתב: 27 יוני 2021, 12:56
סומך כתב: 26 יוני 2021, 18:22 לא עקבתי ממש באדיקות אחרי הקורה באוסטרליה, אבל לעניות דעתי הלא מלומדת
כבר שנתיים מספרים לי איך האוסטרלים הגאונים נלחמים בנגיף וסוגרים הכל כי הם יותר חכמים מכולנו
ובינתיים זה יותר נראה כמו מדינה שאיבדה את עצמה לדעת. כולם יושבים בבית ומחכים שהקורונה תיכחד
תראה, אני מדבר מזוית הראייה המאוד מצומצמת וחלקית שלי, אתה, מן הסתם, יודע הרבה יותר טוב ממני....
אבל מאיפה שאני נמצא זה נראה כאילו מקריבים את החופש האישי, נסגרים בבתים לתקופות ממשוכות ממש, מונעים מאנשים להפגש ואפילו להיפרד מהיקרים להם מכל. וכל זה בשם המרדף אחרי אפס הדבקות. לדעתי זה יעד לא ריאלי, ושהמחיר להשגתו עולה על הרווח.

https://9now.nine.com.au/today/coronavi ... 3f701df228
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

לירן כתב: 26 יוני 2021, 23:26 מדינת ישראל יכולה להחליט שהיא גומרת את הנגיף, סוגרת את כולם בבתים ולא מכניסה אף בן אדם מחו״ל. אז נסיים עם הנגיף אבל גם נסיים עם המדינה.
אפשר גם להחליט שאין קורונה ולחיות כרגיל והכלכלה תתפתח טוב אבל השירותים הרפואיים מתישהו יקרסו והכלכלה אחריהם.
דיכוטומיה היא לא דבר טוב אף פעם, והפתרון נמצא כמו בכל דבר אחר בין לבין

איזו הודעה סחית כוסאמק
ואז הכל ייפתח שוב, והנגיף יחזור.
אין אפשרות לחסל את הדבר הזה לצמיתות. יש רק דרכים להתמודד איתו.
אצלנו במדינה, התמודדו איתו גרוע מאוד (כמו עם כל דבר בערך). המזל היחידי שלנו שיש לנו את החיסון שמספק איזושהי רשת הגנה מפני קטסטרופה.

בנוגע להחלטה על החזרת המסיכות, מדובר בצעד ראוי ולא מספיק לדעתי. נכון שאנחנו לא צריכים להתייחס לזה כאיו אנחנו עכשיו בינואר 2020 כי התנאים היום שונים (שוב, חיסונים).
אבל כן צריך לדעת לנצל היטב את פריווילגית החיסונים, ולנסות לשלוט באותם חורים מהם מגיעה תחלואה.
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

הוא ישאר פה להמון שנים, אלא אם נעשה צעד לא ריאלי של פתיחת טיסות מאוד מוגבלות למקומות מוגבלים בחו״ל.
הנגיף לא יעלם בעולם, בטח אם החיסון טוב לשנה ומצריך התחסנות קבועה. זה אומר שמדינות מסויימות לא יצלחו לעולם לחסן כמו שצריך ויתפתחו שם וריאנטים והם יגיען לפה.
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

סומך כתב: 27 יוני 2021, 14:35
אדום מטלי כתב: 27 יוני 2021, 12:56
תראה, אני מדבר מזוית הראייה המאוד מצומצמת וחלקית שלי, אתה, מן הסתם, יודע הרבה יותר טוב ממני....
אבל מאיפה שאני נמצא זה נראה כאילו מקריבים את החופש האישי, נסגרים בבתים לתקופות ממשוכות ממש, מונעים מאנשים להפגש ואפילו להיפרד מהיקרים להם מכל. וכל זה בשם המרדף אחרי אפס הדבקות. לדעתי זה יעד לא ריאלי, ושהמחיר להשגתו עולה על הרווח.

יש לי לא מעט ביקורת על ההתנהלות עם הקורונה.
אבל קודם כל יש כאן תקופות ארוכות של 0 הדבקות ו-0 מקרים פעילים, אז היעד כאן בהחלט ריאלי. אני במלבורן, שסבלה הרבה יותר משאר אוסטרליה במובן של המחירים שדיברתי עליהם, ועדיין סבלו הרבה פחות מישראל. רוב השנה האחרונה הייתה 'עסקים כרגיל' אפילו כאן.
העוול העיקרי הוא אפשרויות הכניסה והיציאה מאוסטרליה שאותם אפשר לנהל הרבה יותר הגון והרבה יותר חכם, זה עניין של השקעת כסף.

אוסטרליה וניו זילנד הגיעו ל-0 מקרים, והן נוקטות בגישה של סגר ברגע שיש כמה מספר נמוך של מקרים חיוביים, שנראה שמתחיל לגדול. זו מדיניות מחמירה יחסית למספר המקרים, אבל די מהר משתלטים על זה וחוזרים ל-0, בדרך כלל זה להרבה זמן. האם זה מוצדק או לא? לא יודע.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךDe Niro
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

אדום מטלי כתב:
סומך כתב: 27 יוני 2021, 14:35
אדום מטלי כתב: 27 יוני 2021, 12:56 במה זה מתבטא שהיא איבדה את עצמה לדעת? איך זה נראה בפרקטיקה היומיומית?

יש לי לא מעט ביקורת על ההתנהלות עם הקורונה.
אבל קודם כל יש כאן תקופות ארוכות של 0 הדבקות ו-0 מקרים פעילים, אז היעד כאן בהחלט ריאלי. אני במלבורן, שסבלה הרבה יותר משאר אוסטרליה במובן של המחירים שדיברתי עליהם, ועדיין סבלו הרבה פחות מישראל. רוב השנה האחרונה הייתה 'עסקים כרגיל' אפילו כאן.
העוול העיקרי הוא אפשרויות הכניסה והיציאה מאוסטרליה שאותם אפשר לנהל הרבה יותר הגון והרבה יותר חכם, זה עניין של השקעת כסף.

אוסטרליה וניו זילנד הגיעו ל-0 מקרים, והן נוקטות בגישה של סגר ברגע שיש כמה מספר נמוך של מקרים חיוביים, שנראה שמתחיל לגדול. זו מדיניות מחמירה יחסית למספר המקרים, אבל די מהר משתלטים על זה וחוזרים ל-0, בדרך כלל זה להרבה זמן. האם זה מוצדק או לא? לא יודע.
כך צריך לנהוג
אין דרך אחרת
כך נראה נצחון מוחץ
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

נדב אייל מדווח היום שבבריטניה יש גל של הדבקות כבר חודש, אבל אין עליה דרמטית באשפוזים. כנראה כי מצב החיסוניות שם דומה לשלנו. אז נשמע שלפחות בוריאנט הנוכחי אפשר להירגע.
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

עדיין לא להיט פה
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

עוד מוקדם מידי להעריך.
אנחנו בתחילתו של אירוע שאנחנו לא יודעים לגביו כלום , כי אין שום מחקר סדור שנעשה על ווריאנט הדלתא.
אולי עוד חודש נדע יותר.
עלולות לצערינו להיות הפתעות פחות נעימות כמו מיליון מבוגרים שעוד לא התחסנו.
וכ-2 מיליון ילדים לא מחוסנים.
הסיטואציה בארץ סופר מורכבת ועלולה להתפתח גם אחרת ממה שנראה כעת.
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

הפועל כתב: 27 יוני 2021, 21:10 נדב אייל מדווח היום שבבריטניה יש גל של הדבקות כבר חודש, אבל אין עליה דרמטית באשפוזים. כנראה כי מצב החיסוניות שם דומה לשלנו. אז נשמע שלפחות בוריאנט הנוכחי אפשר להירגע.
https://www.theguardian.com/world/2021/ ... ions-today
מבחינה סטטיסטית יש עליה באישפוזים, אמנם קלה יותר מבגל הקודם אבל יש.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

אני כבר טוען תקופה שמרגע שיש חיסונים צריך להתייחס לקורונה כאל שפעת.
והנה, גם בסינגפור מתייחסים לזה כך
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

סומך כתב: 27 יוני 2021, 22:01 אני כבר טוען תקופה שמרגע שיש חיסונים צריך להתייחס לקורונה כאל שפעת.
והנה, גם בסינגפור מתייחסים לזה כך
נשמע הרבה יותר מורכב מזה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

סומך כתב: 27 יוני 2021, 22:01 אני כבר טוען תקופה שמרגע שיש חיסונים צריך להתייחס לקורונה כאל שפעת.
למשל כמו לשפעת הספרדית, שחיסלה כמה אחוזים שלמים מהאנושות? (ובעת המודרנית, לא בימי קדם)

"שפעת" זה קצת מטעה, כי בחיי היום יום אנחנו קוראים ככה לצינון, וברפואה קוראים ככה למשפחה שלמה של מחלות בטווח רחב של עוצמה (וזה תלוי גם בזן של הנגיף, לא רק במופע הספציפי אצל כל אדם), מסתם מחלונת ועד מגפה שיכולה להשמיד אחוז מכובד מהאנושות.
אז כשאומרים "שפעת" בדרך כלל חושבים על השפעת הרגילה שיש כל שנה, לא על האסון ההומניטרי בדמות זן של שפעת, שמופיע פעם במאה-מאתיים שנה.
גם זאת שפעת, ועל פניו עושה רושם שהקורונה יותר דומה לשפעת מהסוג הקטלני במיוחד מאשר לסתם מחלה עונתית שאף אחד לא שם אליה לב אפילו אם הוא חולה בה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

אני מציע לאלו שחושבים שזו "שפעת":
1.להתמודד עם העובדות היבשות ו-4 מיליון! המתים בעולם.
2.לראות מה קורה במחלקות השיקום של מחלימי הקורונה בארץ.
אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות שם תאמינו לי.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

הכוונה שלי היא שמרגע שיש חיסון, אז צריך להתייחס כשפעת, במובן שזאת מחלה שיכולה לפגוע באופן משמעותי באוכלוסיות חלשות
ויכולה ליצור עומסים על בתי החולים, ממש כמו שגלי שפעת משמעותיים גרמו בשני העשורים האחרונים.
אבל שכדי שאפשר יהיה להמשיך לתפקד באופן נורמאלי, אי אפשר יותר להטיל סגרים ולשאוף ל0 הדבקה, בדיוק כמו שאין ציפייה כזאת כשיש גל של שפעת, גם אם יש הרוגים בשוליים. כי בשיקולי עלות תועלת זה רע הכרחי. לא מזלזל בקורונה, ולא כופר במספרים המזעזעים של ההרוגים שהיא הפילה ברחבי העולם, אני לא מכחישן. אבל כן, אני חושב שמרגע שיש חיסון ומרבית האוכלוסיה מחוסנת, צריך להתחיל ללמוד לחיות עם זה כמחלה שתופיע מדי פעם וגם תגרום למוות. כמו ששפעת גורמת מדי כמה שנים ואף אחד לא חלם להטיל בגלל זה סגרים.
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל לייק אחדGiovanni Giorgio
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

De Niro כתב: 28 יוני 2021, 08:00 אני מציע לאלו שחושבים שזו "שפעת":
אני מציע למי שמתיימר לנהל דיון רציני בפורום, שיטרח להגיב למה שאחרים כותבים ולא ינהל דיון עם אנשי קש

והנה, גם הבריטים שחטפו גלי קורונה קשים ואלימים מבינים שבעולם שאחרי החיסון, סגרים הם פיתרון אחרון ולא ממש טוב
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

סומך כתב:
אני מציע למי שמתיימר לנהל דיון רציני בפורום, שיטרח להגיב למה שאחרים כותבים ולא ינהל דיון עם אנשי קש

והנה, גם הבריטים שחטפו גלי קורונה קשים ואלימים מבינים שבעולם שאחרי החיסון, סגרים הם פיתרון אחרון ולא ממש טוב
אילו אנשי קש?
אז מה עם הבריטים מקלים? זה אומר שהם צודקים? לא
אני מעדיף שיקול הדעת של ראש ממשלת ניו זילנד פי 10,000 על כל פקיד בריטי או בוריס ג'ונסון אחד.
אם היה אפשר להביא אותה להנהגה בארץ הייתי מוכן לתרום לכך.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

De Niro כתב:
סומך כתב:

אילו אנשי קש?
אני מעדיף שיקול הדעת של ראש ממשלת ניו זילנד פי 10,000 על כל פקיד בריטי או בוריס ג'ונסון אחד.
אני אגיב פעם אחרונה מתוך אופטימיות שתבין.
לא אמרתי שקורונה היא שפעת, אני לא מכחיש קורונה, אמרתי שלקורונה *מאז החיסונים* צריך להתייחס כמו לשפעת.
וזה שאתה אוהב את ראש ממשלת ניו זילנד זה מקסים, אתה מאוד קוסמופוליטי וליברלי, קבל מדליה. אבל זה לא טיעון ענייני
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

סומך כתב:
De Niro כתב:
סומך כתב:

אילו אנשי קש?
אני אגיב פעם אחרונה מתוך אופטימיות שתבין
לא אמרתי שקורונה היא שפעת, אני לא מכחיש קורונה, אמרתי שחקורונה *מאז החיסונים* צריך להתייחס כמו לשפעת.
וזה שאתה אוהב את ראש ממשלת ניו זילנד זה מקסים, אתה מאוד קוסמופוליטי וליברלי, קבל מדליה. אבל זה לא טיעון ענייני
לא התייחסתי אליך אישית בנושא השפעת
היו עוד שגיבו ורשמו.
לגבי העניין עצמו , אני לא מרגיש שצריך להתייחס לקורונה כאל שפעת גם כשיש חיסונים , מסיבה עיקרית ברורה , יש בארץ 40 אחוזים שאינם מחוסנים לנגיף , והקורונה כרגע מדבקת לפחות פי 15 משפעת.
אם לא נשמר ונסגור את הפרצות נתב"ג נייבא מוטציות חדשות , שיהיו עמידות גם בפני החיסון , וזה כבר יהיה גיים צ'נג'ר אמיתי.
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

סומך, אתה יודע שדחו פה את ההקלות בחודש, כן?
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

סומך כתב: 28 יוני 2021, 15:28 הכוונה שלי היא שמרגע שיש חיסון, אז צריך להתייחס כשפעת, במובן שזאת מחלה שיכולה לפגוע באופן משמעותי באוכלוסיות חלשות
ויכולה ליצור עומסים על בתי החולים, ממש כמו שגלי שפעת משמעותיים גרמו בשני העשורים האחרונים.
אבל שכדי שאפשר יהיה להמשיך לתפקד באופן נורמאלי, אי אפשר יותר להטיל סגרים ולשאוף ל0 הדבקה, בדיוק כמו שאין ציפייה כזאת כשיש גל של שפעת, גם אם יש הרוגים בשוליים. כי בשיקולי עלות תועלת זה רע הכרחי. לא מזלזל בקורונה, ולא כופר במספרים המזעזעים של ההרוגים שהיא הפילה ברחבי העולם, אני לא מכחישן. אבל כן, אני חושב שמרגע שיש חיסון ומרבית האוכלוסיה מחוסנת, צריך להתחיל ללמוד לחיות עם זה כמחלה שתופיע מדי פעם וגם תגרום למוות. כמו ששפעת גורמת מדי כמה שנים ואף אחד לא חלם להטיל בגלל זה סגרים.
זה לא שאני (או מישהו אחר) אוהב סגרים ומגבלות, אבל אני חושב שגם לא צריך להיות נגדם באופן אוטומטי.
שוב, אתה משווה את הקורונה לשפעת רגילה כמו שרואים בשנה רגילה.
אבל היא יותר מדבקת ויותר קטלנית משפעת רגילה שיש בשנה רגילה.
היא יותר דומה לשפעות הקיצוניות של הפעם במאה שנה, כמו השפעת הספרדית.
לא הכי חכם להתייחס לאירוע של פעם במאה שנה כמו לאירוע שגרתי, והשימוש במילה "שפעת" ישר לוקח אותנו לטעות הזאת בדיוק.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

teknoboy כתב:
סומך כתב: 28 יוני 2021, 15:28 הכוונה שלי היא שמרגע שיש חיסון, אז צריך להתייחס כשפעת, במובן שזאת מחלה שיכולה לפגוע באופן משמעותי באוכלוסיות חלשות
זה לא שאני (או מישהו אחר) אוהב סגרים ומגבלות, אבל אני חושב שגם לא צריך להיות נגדם באופן אוטומטי.
לא הכי חכם להתייחס לאירוע של פעם במאה שנה כמו לאירוע שגרתי, והשימוש במילה "שפעת" ישר לוקח אותנו לטעות הזאת בדיוק.
לא מסכים איתך בכלל. שוב, אתה צודק נכון ללפני חצי שנה.
עכשיו, כשיש חיסונים ומרבית האוכלוסייה בארץ מחוסנים אני בהחלט חושב שזה יותר דומה לשפעת 'רגילה' מאשר לשפעת הספרדית
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

KingAlpaca כתב:סומך, אתה יודע שדחו פה את ההקלות בחודש, כן?
לא, אני מסתמך על מה שנדב איל כתב פה
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

סומך כתב: 28 יוני 2021, 19:47
teknoboy כתב:
לא מסכים איתך בכלל. שוב, אתה צודק נכון ללפני חצי שנה.
עכשיו, כשיש חיסונים ומרבית האוכלוסייה בארץ מחוסנים אני בהחלט חושב שזה יותר דומה לשפעת 'רגילה' מאשר לשפעת הספרדית
זה היה נכון אם היית מגיע לחסינות עדר, ככה שכל התפרצות הייתה מתפוגגת מעצמה.
נכון לרגע זה, למיטב הבנתי, אתה לא שם (לא בישראל, לא באנגליה, בטח שלא במדינות פחות מחוסנות), ונראה גם שההתפרצויות המקומיות לא בדיוק מתפוגגות מעצמן.
אולי באמת כרגע העסק פחות מסוכן מהשפעת הספרדית, אבל תהיה טעות להתייחס לזה כאל שפעת רגילה ופשוט לחזור לשגרה.

מצד שני, יש איזו תקווה שצעדים קלים יחסית (מסכות, ריחוק, הגבלה על אירועים המוניים, בידוד לחשודים, ריבוי בדיקות, כאלה דברים) יספיקו, ולא יהיה צורך בסגר ושאר דברים שמחרבים את הכלכלה ואת נפש האדם.
זה כמובן תלוי בהקפדה של הציבור על המגבלות האלה, וגם פה זלזול בחומרת המצב לא עוזר יותר מדי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

קצת סדר בדברים- האם הנגיף החדש(הוריאנט ההודי), גם גורם למחלה קשה יותר, או רק מדבק יותר?
מה אומרים אצלכם בפקולטה?
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

dino כתב:קצת סדר בדברים- האם הנגיף החדש(הוריאנט ההודי), גם גורם למחלה קשה יותר, או רק מדבק יותר?
מה אומרים אצלכם בפקולטה?
פורסם שמדבק יותר
לא שמעתי שהוא קטלני יותר , אבל לא מומלץ לנסות להדבק
גם על הזן הבריטי לא ידעו ובסוף הוא היה קטלני יותר
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

dino כתב: 13 יולי 2021, 11:27 קצת סדר בדברים- האם הנגיף החדש(הוריאנט ההודי), גם גורם למחלה קשה יותר, או רק מדבק יותר?
מה אומרים אצלכם בפקולטה?
בגדול, בדר"כ ככל שוירוסים יותר מדבקים ככה הם פחות קטלניים ולהיפך (זה נטו עניין סטטיסטי: נגיפים קטלניים "מדי" לא יספיקו להתרבות ולהפיץ את עצמם לפני שהחולה מת, ביחס לוירוסים קטלניים פחות).
כמובן שזה לא אומר כלום על ואריאנט ספציפי, זה יכול להיות ככה או אחרת. נאלץ לחכות שתצטבר מספיק סטטיסטיקה בנושא.
(בכל מקרה אני ממליץ בחום להמנע מהדבקה ולהתחסן במידת האפשר)
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדלירן
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

מעניין כמה זמן יקח ללמוד את הנושא, היות והוא כבר מתפשט במהירות רבה בכל העולם.
השאלה אם כן אפשר ללמוד על חוזקו של הוריאנט, מהבחינה שגם לא מעט מחוסנים, גם אם יחסית צעירים, חווים מחלה קשה(אם לא היו מחוסנים, היו מתים?)
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

dino כתב: 14 יולי 2021, 17:45 מעניין כמה זמן יקח ללמוד את הנושא, היות והוא כבר מתפשט במהירות רבה בכל העולם.
השאלה אם כן אפשר ללמוד על חוזקו של הוריאנט, מהבחינה שגם לא מעט מחוסנים, גם אם יחסית צעירים, חווים מחלה קשה(אם לא היו מחוסנים, היו מתים?)
כבר עכשיו יש מחקרים ונתונים על הוריאנט והתגובה של המחוסנים אליו.
בגדול הקורונה הזה הוא גן עדן לחוקרים. יש אינספור משאבים, גם כספיים וגם מטופלים, ואפשר לחקור בערך כל דבר שקשור לקורונה (אשכרה יש מחקר על גירוד כתוצאה מהמסכות https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32449781/) .
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

המחקרים כנראה לא מראים על מחלה קשה יותר(אם כי זה בגדר ״לא ניתן להוכיח״), מצד שני, יש מחוסנים שכמעט מתים מהוריאנט הזה
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

dino כתב:המחקרים כנראה לא מראים על מחלה קשה יותר(אם כי זה בגדר ״לא ניתן להוכיח״), מצד שני, יש מחוסנים שכמעט מתים מהוריאנט הזה
יש מחוסנים שמתים מהווריאנט הזה.
לא יודע אם זה קשור רק לירידה בכמות הנוגדנים בהכרח שנחקרת כעת בשיב"א , אבל מה שברור הוא שמחוסנים מגיעים למצב קשה, וחלקם גם מתים.
אגב , חלקם מתו עוד לפני הגעת הווראינט הנוכחי , אבל אז המגפה הייתה בדעיכה , וזה לא הוצף בתקשורת.
כבר לפני כחודש הצהירה בראיון ד"ר פרייס ש-570 מחוסנים הגיעו למצב קשה מתחילת מבצע החיסונים , חלקם נפטרו.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

הפועל כתב: 24 יוני 2021, 20:57 אם יש משהו שלמדנו בשנה וחצי האחרונות זה שלהמלצות להגבלות אין משמעות, שאין פה מספיק סולידריות ו/או יכולת אכיפה אמיתית בשביל שבאמת נכיל התפרצויות, ושניהול מגפה ראוי לשמו זה משהו שמעבר ליכולות של השטייטל החובבני שלנו (ע"ע נתב"ג. מביך זה אנדרסטייטמנט של המאה). לי אישית ברור לחלוטין שכבר איבדנו שליטה על הוריאנט החדש, אני חושב שגם האחראים כבר יודעים את זה. וזה יקרה עם כל וריאנט מעתה ואילך אלא אם יהיה פה זעזוע אמיתי בממסד שיתחיל אכיפה אגרסיבית מאד.
אנחנו נזחל עכשיו מהמלצות להגבלות ועוד הגבלות, ואם אני צריך להמר סגר (חלקי לפחות) בספטמבר הוא תסריט ריאלי מאד
מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש הזהיר בריאיון לחדשות 13 מפני אפשרות של סגר בשבועות הקרובים נוכח העלייה בתחלואה בקורונה, והעריך כי ייתכן שיוטל סגר גם במהלך חגי תשרי
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 15 יולי 2021, 21:21
dino כתב:המחקרים כנראה לא מראים על מחלה קשה יותר(אם כי זה בגדר ״לא ניתן להוכיח״), מצד שני, יש מחוסנים שכמעט מתים מהוריאנט הזה
לא יודע אם זה קשור רק לירידה בכמות הנוגדנים בהכרח שנחקרת כעת בשיב"א , אבל מה שברור הוא שמחוסנים מגיעים למצב קשה, וחלקם גם מתים.
אגב , חלקם מתו עוד לפני הגעת הווראינט הנוכחי , אבל אז המגפה הייתה בדעיכה , וזה לא הוצף בתקשורת.
כבר לפני כחודש הצהירה בראיון ד"ר פרייס ש-570 מחוסנים הגיעו למצב קשה מתחילת מבצע החיסונים , חלקם נפטרו.
מה שמעניין זה פחות המספרים המוחלטים אלא המספר היחסי של מחוסנים שנדבקים אל מול לא-מחוסנים שנדבקים. אף חיסון בהיסטוריה של האנושות לא מגן ב-100% מהמחלה, ואף אדם רציני מעולם לא טען אחרת.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

pelegs כתב:
De Niro כתב: 15 יולי 2021, 21:21
מה שמעניין זה פחות המספרים המוחלטים אלא המספר היחסי של מחוסנים שנדבקים אל מול לא-מחוסנים שנדבקים. אף חיסון בהיסטוריה של האנושות לא מגן ב-100% מהמחלה, ואף אדם רציני מעולם לא טען אחרת.
זה לא עוד חיסון.ולא עוד וירוס.
היעילות שלו ככל הנראה יורדת ככל שחולף הזמן.
הוירוס עצמו הוא לא עוד וירוס , כי הוא מדבק יותר וקטלני יותר מכל מה שהכרנו.לפחות בהיסטוריה המודרנית.
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

זה לא יגמר בשנים הקרובות, זה בטוח.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

De Niro כתב:
pelegs כתב:
De Niro כתב: 15 יולי 2021, 21:21 יש מחוסנים שמתים מהווריאנט הזה.
הוירוס עצמו הוא לא עוד וירוס , כי הוא מדבק יותר וקטלני יותר מכל מה שהכרנו.לפחות בהיסטוריה המודרנית.
יש וירוסים הרבה יותר מדבקים והרבה יותר קטלניים...
ואף אחד לא הוכיח או טען שהיעלות של החיסון יורדת עם הזמן, רק שהוראינט הזה קצת יותר עמיד לחיסון.
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

סומך כתב:
De Niro כתב:
pelegs כתב:
ואף אחד לא הוכיח או טען שהיעלות של החיסון יורדת עם הזמן, רק שהוראינט הזה קצת יותר עמיד לחיסון.
יש מחקר גדול מאד שמתנהל בשיב"א על רמת הנוגדנים.
היו פרסומים בתקשורת השבוע בכתבות בטלוויזיה על חלק מהאנשים שקיבלו תשובה שלילית במסגרת המחקר, כלומר לא היו להם נוגדנים או היו מעט מידי.רובם התחסנו בחודש ינואר.
זה ללא קשר לווארינט הדלתא.
תוצאות המחקר יתפרסמו בקרוב.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

De Niro כתב:
סומך כתב:
De Niro כתב: זה לא עוד חיסון.ולא עוד וירוס.
יש מחקר גדול מאד שמתנהל בשיב"א על רמת הנוגדנים.
היו פרסומים בתקשורת השבוע בכתבות בטלוויזיה על חלק מהאנשים שקיבלו תשובה שלילית במסגרת המחקר, כלומר לא היו להם נוגדנים או היו מעט מידי.רובם התחסנו בחודש ינואר.
זה ללא קשר לווארינט הדלתא.
תוצאות המחקר יתפרסמו בקרוב.
איך אני אוהב שכולם נהיים מומחים
אתה יודע לומר על איזה נוגדנים מדובר? אלו תאי טי או בי? זה חשוב לי
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
שליחת תגובה