חדשות מהזווית היהודית

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

teknoboy כתב: 07 יוני 2022, 13:05
אדום מטלי כתב: 07 יוני 2022, 12:55 גם, אבל לא רק.
חוץ מסיבות סוצאקונומיות:
1. הפלסטינאים בתוך גבולות 48 הם אזרחים סוג ב'. הם סובלים מאפליה שיטתית, גם באופן רשמי מבחינת חוקים, ובודאי מבחינה מעשית והם מושפלים תמידית. זה לא גורם להם להיות נחמדים.

2. אתה לא יכול להפריד אותם משאר העם הפלסטיני, שמדינת ישראל פירקה לגורמים. ישראל זאת המדינה שגירשה את רובם מכאן, בני משפחוח שלהם, חירבה כפרים שלמים. ישראל זאת המדינה שמתעללת ומתאכזרת באופן תמידי לאחים שלהם במזרח ירושלים, בגדה המערבית, בעזה, בנגב. אתה לא יכול לצפות מהם לא לגלות סולדריות עם המשפחות שלהם, ולהיות חביבים למדינה שאחראית לזוועות הללו.
מקבל את ההבהרה.
לצורך העניין כשכתבתי כלכליות\חברתיות אז כלכליות זה השאלה המעמדית (לכבוד פלג) והחברתיות כוללות גם את כל העסק של זכויות אישיות\קולקטיביות\לאומיות.
המהדרין גם יגידו שכל אלה הם מבני על שנועדו להסתיר, להסדיר ולנרמל את יחסי הייצור. אני אישית לא יודע עד כמה אני קונה את הרדוקציה של **הכול** ליחסי ייצור, אבל תכף פלג יבוא ויסביר למה זה רעיון טוב.
ובהמשך לשיחתנו:
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

teknoboy כתב: 07 יוני 2022, 16:20
teknoboy כתב: 07 יוני 2022, 13:05
אדום מטלי כתב: 07 יוני 2022, 12:55 גם, אבל לא רק.
חוץ מסיבות סוצאקונומיות:
1. הפלסטינאים בתוך גבולות 48 הם אזרחים סוג ב'. הם סובלים מאפליה שיטתית, גם באופן רשמי מבחינת חוקים, ובודאי מבחינה מעשית והם מושפלים תמידית. זה לא גורם להם להיות נחמדים.

2. אתה לא יכול להפריד אותם משאר העם הפלסטיני, שמדינת ישראל פירקה לגורמים. ישראל זאת המדינה שגירשה את רובם מכאן, בני משפחוח שלהם, חירבה כפרים שלמים. ישראל זאת המדינה שמתעללת ומתאכזרת באופן תמידי לאחים שלהם במזרח ירושלים, בגדה המערבית, בעזה, בנגב. אתה לא יכול לצפות מהם לא לגלות סולדריות עם המשפחות שלהם, ולהיות חביבים למדינה שאחראית לזוועות הללו.
מקבל את ההבהרה.
לצורך העניין כשכתבתי כלכליות\חברתיות אז כלכליות זה השאלה המעמדית (לכבוד פלג) והחברתיות כוללות גם את כל העסק של זכויות אישיות\קולקטיביות\לאומיות.
המהדרין גם יגידו שכל אלה הם מבני על שנועדו להסתיר, להסדיר ולנרמל את יחסי הייצור. אני אישית לא יודע עד כמה אני קונה את הרדוקציה של **הכול** ליחסי ייצור, אבל תכף פלג יבוא ויסביר למה זה רעיון טוב.
ובהמשך לשיחתנו:
לא חולק על העניין הסוציואקונומי. רק שאותו אתה יכול להציג גם על אוכלוסיות אחרות. נניח מה שקראו פעם עיירות פיתוח. שם הסיבה לעודף פשיעה או התנהגות פרועה הוא מחדל של ממשלה, הזנחה (לא טוען שזה לא חמור).
לעומת זאת התוספת שלי היא האשמה הרבה יותר חמורה - אפליה מכוונת, גזענית, גם בחוקים (אפרטהייד) ועוד הרבה בפרקטיקה.
וזה בלי להוסיף את הזוועות שאותו משטר מחולל בבני עמם של האזרחים הפלסטינים של ישראל, מחוץ למדינת ישראל.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

teknoboy כתב: 07 יוני 2022, 13:05 אני אישית לא יודע עד כמה אני קונה את הרדוקציה של **הכול** ליחסי ייצור, אבל תכף פלג יבוא ויסביר למה זה רעיון טוב.
אבל מרקס אמררררררררררר
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

pelegs כתב: 07 יוני 2022, 19:02
teknoboy כתב: 07 יוני 2022, 13:05 אני אישית לא יודע עד כמה אני קונה את הרדוקציה של **הכול** ליחסי ייצור, אבל תכף פלג יבוא ויסביר למה זה רעיון טוב.
אבל מרקס אמררררררררררר
נכון.
וזה גם מנגנון לא רע לניתוח של מציאותי חברתית.
אבל פוקו היה אומר לנו שיחסי הייצור הם רק מקרה פרטי (גם אם חשוב) של יחסי כוח. (מרקס היה אומר שהם היחידים שחשובים באמת)
והנאו-מרקסיסטים (פוסט מרקסיסטים?) יזכירו לנו שיש עוד סוגי הון מלבד כסף. (מרקס היה מנפנף את אותם ואומר שאלה בסך הכול פרטים במבנה העל האידאולוגי)

לא יודע, לפעמים נראה לי שהרדוקציה ליחסי ייצור היא קצת פשטנית ומפספסת, אבל אני מודה שהיא תמיד פוגעת די בול. וגם שכל שאר השיטות והעניינים הם בעצם הרחבות שלה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  782 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:26 1. אני חושב שמעמדם היום דומה לאלה של שאר האזרחים.
2. אין לי בעיה עם השקעות בתשתיות, אבל בו בזמן גם לטפל בכל הבניה הבלתי חוקית, ההתחברות לחשמל וכו׳.
3. יכול להיות שאני טועה, אבל במשרדי הממשלה יש עובדים ערבים ישראלים, ובאקדמיה יש אפילו אפליה מתקנת.
4. לגביי צה״ל- כל סקר מראה שהם לא מעוניינים להתגייס. לנסות בכוח?
5. מתן פיצויים על הנכבה? בכיף. תדאג בבקשה שיפצו אותנו הרומאים על בית המקדש.
1. זכותך לטעות. במישור החוקי מעמדם שונה בגלל שהמדינה מיועדת ליהודים, מונעת מהם איחוד משפחות, מונעת מהם קרקעות דרך קק"ל והיסטורית גנבה להם קרקעות על ימין ועל שמאל. כמו-כן אין להם תוכניות מתאר שמאפשרות להם התפתחות. במישור הכלכלי ישנה אפליה מתמשכת בתקציבים, וכן משהו שנקרא "הון בין-דורי" (inter-generational wealth): יותר ממחצית מהאוכלוסיה גורשה, מאות כפרים נמחקו, אדמות נשדדו ומעל למליון אזרחים הושמו תחת דיקטטורה צבאית בין השנים 1949 ו-1966. זה לא משהו שאפשר לבטל בתוך דור או שניים, ובוודאי שלא בלי התערבות ממשלתית מאסיבית (ראה למשל את מעמד השחורים בארה"ב).
2. אתה הופך סיבה ותוצאה - הבניה הבלתי-חוקית נובעת בעיקר מאפליה בתוכניות המתאר (שוב, אני ממליץ לך להביט במפה של פיזור היישובים היהודיים שהוקמו מאז 1948). התחברות בלתי-חוקית לחשמל נובעת ברובה מהעוני בחברה הפלסטינית.
3. קיים ≠ קיים במידה מספקת. בוודאי שאין בכלל אזרחים פלסטינים ברמות הכי גבוהות של הממשל. העובדה שאין אפילו אוניברסיטה אחת במגזר הפלסטיני ואם קיימות מכללות ערביות הן מעטות במיוחד - זו עדות איך ה"אפליה המתקנת" הזו היא אינדיווידואלית ולא כוללת.
4. במצב הנוכחי - נכון וצודק. התקווה היא שלא יהיה כיבוש ושירות חובה גם ליהודים, והבחירה לשרת בצבא תהיה חסרת קורולציה לזהות אתנית.
5. כבר ענו לך על זה, אז אין צורך שאני אחזור על הדברים.
1. ציינתי דומה, לא זהה. ברגע שמדינת ישראל מוכדרת כמדינה יהודית היא לא יכולה להיות שוויונית לחלוטין.
2. אני חושב הפוך. ד״א, אפשר לראות שבדרום הוצע להעביר את הבדואים לעיר (אני לא מכיר את פרטי כל התוכנית). מה היתה התגובה? איום במהומות.
3. אתה באמת חושב שהםערים יסגרו בזמן קצר? המדינה לא פועלת בדרך של אפליה מתקנת?
Asafasraf
קיבל.ה  782 לייקים

בני12 כתב:
Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:31
אדום נחמד כתב: אני מבולבל
אז חוסר הפרופורציה בין פילוג האסירים המזרחיים וחלקם של המזרחים באוכלוסיה, כן קשורה לאפליה?
ואולי המצב היום שונה משמעותית כי מידת האפליה השתנתה?
ואולי סוף סוף האסימון ירד, ותרד גם אתה מהעץ, כדי להיות מסוגל לראות בערבים בני אדם כמוך, לא עדיפים עליך ולא נחותים ממך, לא פראי אדם ולא צדיקים. פשוט בני אדם שהמציאות עובדת עליהם באותה צורה שהיא עובדת עליך?
מה אתה אומר? יש מצב?
אני רואה אותם כבני אדם, רק לא כמוך (מבחינתך הם לא אשמים בכלום).
בניגוד אליך גם גרתי איתם יותר ממחצית מחיי, לכן אני לא אהיה מתייפייף כמוך.
אשמח לראות יהודים מזרחיים/ אשכנזים/ מה שתחליט שמתנהגים כמו שחלקם מתנהג בערים המעורבות.
כל מה שאתה אומר על הערבים בערים המעורבות, אמרו על המזרחיים בשנות ה-70 (אלימים, עבריינים, שיכורים, בחורה לא יכולה לעבור שם ברחוב מבלי שיטרידו אותה).
אני לפעמים קורא פוסטים של שפי פז ותמיד מצחיק אותי שכל מה שהיא כותבת שם אמרו מילה במילה על ההורים שלה בשכונת התקווה.
יחי ההבדל הקטן- את מה שאני אומר ניתן לראות הוכחות מצולמות (שהיו הרבה פחות בעבר).
תרשום בגוגל ״התפרעויות באזור הדרום״ ותחכים קצת.
Asafasraf
קיבל.ה  782 לייקים

אדום נחמד כתב:
Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:31 אני רואה אותם כבני אדם, רק לא כמוך (מבחינתך הם לא אשמים בכלום).
אשמח לראות יהודים מזרחיים/ אשכנזים/ מה שתחליט שמתנהגים כמו שחלקם מתנהג בערים המעורבות.
קשה לי להבין איך אתה יכול לראות אותם כבני אדם, ואז לקרוא להם פראי אדם.
אבל זה כנראה בגלל שאני אויב סמולן הזוי ומסוכן...
ואני רואה יהודים מכל הסוגים מתנהגים בצורות מזוויעות בכמעט כל תחום של החיים.
אצלך כולם טהורים, אצלי לא.
גם אצל החרדים יש פראי אדם, כנ״ל מתנחלים.
תא מרבוטא
קיבל.ה  324 לייקים

בני12 כתב: 07 יוני 2022, 14:56
Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:31
אדום נחמד כתב: אני מבולבל
אז חוסר הפרופורציה בין פילוג האסירים המזרחיים וחלקם של המזרחים באוכלוסיה, כן קשורה לאפליה?
ואולי המצב היום שונה משמעותית כי מידת האפליה השתנתה?
ואולי סוף סוף האסימון ירד, ותרד גם אתה מהעץ, כדי להיות מסוגל לראות בערבים בני אדם כמוך, לא עדיפים עליך ולא נחותים ממך, לא פראי אדם ולא צדיקים. פשוט בני אדם שהמציאות עובדת עליהם באותה צורה שהיא עובדת עליך?
מה אתה אומר? יש מצב?
אני רואה אותם כבני אדם, רק לא כמוך (מבחינתך הם לא אשמים בכלום).
כל מה שאתה אומר על הערבים בערים המעורבות, אמרו על המזרחיים בשנות ה-70 (אלימים, עבריינים, שיכורים, בחורה לא יכולה לעבור שם ברחוב מבלי שיטרידו אותה).
אני לפעמים קורא פוסטים של שפי פז ותמיד מצחיק אותי שכל מה שהיא כותבת שם אמרו מילה במילה על ההורים שלה בשכונת התקווה.
אמנם ענו לך על שפי אבל רק אוסיף שהיא עצמה נולדה בפולין ובילדותה גדלה בקרית אתא. אז בעצם כשהיא עברה לתל אביב היא הייתה...מהגרת עבודה...היא כבר הפגינה נגד עצמה?
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 20:00 1. ציינתי דומה, לא זהה. ברגע שמדינת ישראל מוכדרת כמדינה יהודית היא לא יכולה להיות שוויונית לחלוטין.
2. אני חושב הפוך. ד״א, אפשר לראות שבדרום הוצע להעביר את הבדואים לעיר (אני לא מכיר את פרטי כל התוכנית). מה היתה התגובה? איום במהומות.
1. יפה, אז אפילו אתה מבין שהמדינה לכל היותר מציעה לאזרחיה הפלסטינים להיות אזרחים סוג ב'. למה שהם יכבדו מדינה כזו? למה שהם יפסיקו להיאבק, יתחילו להקפיד על תקנות בניה וכו'? אתה היית מסכים לסיטואציה כזו אם היית חלק מהאוכלוסיה שנדפקת?
2. זה תלוי סיטואציה - למה שהם ירצו לנטוש את האדמה שלהם וצורת החיים שלהם בשביל לגור בעיר? בשביל שהממשלה תוכל להפוך את השטח שלהם לעוד שטח אש בנגב? הרבה מאד אנשים לא מסכימים להתפנות בתמורה לפיצוי, והם "מתפרעים" בתגובה - גם יהודים. ראה למשל את סיפור גבעת עמל, או כפר שלם (איפה שאגב ששמעון יהושע ז"ל, "מתפרע" יהודי-מזרחי בן השכונה נהרג מירי שוטר). עזוב, בוא נלך יותר קרוב - האם כאוהדי הפועל היינו מסכימים להרס אוסישקין בתמורה למעבר ליד-אליהו?
3. בעזרת השקעה מאסיבית? בוודאי שכן ביחס להשקעה-לא-השקעה שלא מטפלת בבעיות הבסיס. אני לא מאמין שהמדינה ככלל פועלת באופן של אפליה מתקנת, לא קרוב אפילו לפרומיל ממה שהיא צריכה לעשות.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

תא מרבוטא כתב: 07 יוני 2022, 21:14 היא כבר הפגינה נגד עצמה?
היא לבנה מספיק בשביל לא להפגין נגדה.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  400 לייקים

Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:16
הגלמוד מלוד כתב:
Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 07:04
בפרק הבא נלמד איך ישראל אשמה במלחמת האזרחים בסוריה, במשבר הכלכלי בלבנון ובמצב המשטר באפגניסטן.
זה מצחיק כי בחרת 3 דברים שהם באופן *מאוד* ישיר באשמת ארה"ב, שכמובן, אתה בסה"כ פרוקסי שלה
אם יתנו לך את האפשרות, גם את הנאציזם אתה תצליח להדביק ליהודים.
אני לא חושב שאי פעם רשמת לי הודעה שבה לא המצאת לחלוטין מתוך המוח הקודח שלך את מה שאמרתי בניגוד מוחלט לתגובה המילולית שרשמתי לך, זה מדהים. בחיים שלי לא נתקלתי במניפסטציה יותר מושלמת של איש קש. אתה איש של קש. זה לא ייאמן

אתה לא מסוגל לענות לדברים שאני אומר, אף פעם, זה לא נורמלי. כל פעם מחדש אתה ממציא משהו, טוען שאמרתי אותו, ואז מגיב לו. הזיה
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל לייק אחדאדום מטלי
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב:
אדום נחמד כתב: קשה לי להבין איך אתה יכול לראות אותם כבני אדם, ואז לקרוא להם פראי אדם.
אלוהים ישמור.. כתבתי את המשפט הזה ממש -
"ואולי סוף סוף האסימון ירד, ותרד גם אתה מהעץ, כדי להיות מסוגל לראות בערבים בני אדם כמוך, לא עדיפים עליך ולא נחותים ממך, לא פראי אדם ולא צדיקים."
זה כאילו אתה בכלל לא קורא מה כותבים לך.
אסרף טיפוסי.

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

Asafasraf
קיבל.ה  782 לייקים

הגלמוד מלוד כתב:
הגלמוד מלוד כתב: זה מצחיק כי בחרת 3 דברים שהם באופן *מאוד* ישיר באשמת ארה"ב, שכמובן, אתה בסה"כ פרוקסי שלה
אני לא חושב שאי פעם רשמת לי הודעה שבה לא המצאת לחלוטין מתוך המוח הקודח שלך את מה שאמרתי בניגוד מוחלט לתגובה המילולית שרשמתי לך, זה מדהים. בחיים שלי לא נתקלתי במניפסטציה יותר מושלמת של איש קש. אתה איש של קש. זה לא ייאמן

אתה לא מסוגל לענות לדברים שאני אומר, אף פעם, זה לא נורמלי. כל פעם מחדש אתה ממציא משהו, טוען שאמרתי אותו, ואז מגיב לו. הזיה
עניתי לך בדיוק ברמה שמגיעה לתגובה הקודמת שלך- ארה״ב היא האשמה לתפסיתך בכל מה שציינתי, וישראל היא הפרוקסי שלה.
מתי תפסיק לטמון את הראש באדמה ולטעון שכל העולם אשם במצבם של הערבים/ פלסטינאים. להם אין שום אחריות, וכל העולם נגדם.
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
Asafasraf
קיבל.ה  782 לייקים

אדום נחמד כתב:
Asafasraf כתב:
אדום נחמד כתב: קשה לי להבין איך אתה יכול לראות אותם כבני אדם, ואז לקרוא להם פראי אדם.
"ואולי סוף סוף האסימון ירד, ותרד גם אתה מהעץ, כדי להיות מסוגל לראות בערבים בני אדם כמוך, לא עדיפים עליך ולא נחותים ממך, לא פראי אדם ולא צדיקים."
אסרף טיפוסי.

וזה מה שטוב אצלך- החלטת שאני אסרף. אתה לא רק נחמד, אלא גם מעולה. אתה כשרון מבוזבז.
הפוסט קיבל לייק אחדTenacious D
Asafasraf
קיבל.ה  782 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 20:00 1. ציינתי דומה, לא זהה. ברגע שמדינת ישראל מוכדרת כמדינה יהודית היא לא יכולה להיות שוויונית לחלוטין.
1. יפה, אז אפילו אתה מבין שהמדינה לכל היותר מציעה לאזרחיה הפלסטינים להיות אזרחים סוג ב'. למה שהם יכבדו מדינה כזו? למה שהם יפסיקו להיאבק, יתחילו להקפיד על תקנות בניה וכו'? אתה היית מסכים לסיטואציה כזו אם היית חלק מהאוכלוסיה שנדפקת?
2. זה תלוי סיטואציה - למה שהם ירצו לנטוש את האדמה שלהם וצורת החיים שלהם בשביל לגור בעיר? בשביל שהממשלה תוכל להפוך את השטח שלהם לעוד שטח אש בנגב? הרבה מאד אנשים לא מסכימים להתפנות בתמורה לפיצוי, והם "מתפרעים" בתגובה - גם יהודים. ראה למשל את סיפור גבעת עמל, או כפר שלם (איפה שאגב ששמעון יהושע ז"ל, "מתפרע" יהודי-מזרחי בן השכונה נהרג מירי שוטר). עזוב, בוא נלך יותר קרוב - האם כאוהדי הפועל היינו מסכימים להרס אוסישקין בתמורה למעבר ליד-אליהו?
3. בעזרת השקעה מאסיבית? בוודאי שכן ביחס להשקעה-לא-השקעה שלא מטפלת בבעיות הבסיס. אני לא מאמין שהמדינה ככלל פועלת באופן של אפליה מתקנת, לא קרוב אפילו לפרומיל ממה שהיא צריכה לעשות.
1. מה מצבם של הערבים בשאר המדינות במזרח התיכון? האם גברים ונשים שווים שם? האם אתה רואה שנאה של הנשים למדינה עצמה, או עבירה על החוק.

2. אני באמת שלא מבין- טענת שבגלל שאין תוכניות מתאר. המדינה מוכנה להעביר את הבדואים למקום מגורים מודרני (אתה באמת חושב שהם לא פלשו והשתלטות על שטחים עצומים בדרום?) והם נגד. מה הציפיה שלך מהמדינה בכזה מקרה? להתאים את התוכניות שלנ לפלישה שלהם לחלק מהשטח, או לסדר את זה אחת ולתמיד?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 07 יוני 2022, 23:10
הגלמוד מלוד כתב:
זה מצחיק כי בחרת 3 דברים שהם באופן *מאוד* ישיר באשמת ארה"ב, שכמובן, אתה בסה"כ פרוקסי שלה

נו, אז למה אתם ממשיכים להתדיין איתו? אתם לא רואים שאין בזה כל תוחלת? לא חבל על הזמן?
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

Asafasraf כתב: 08 יוני 2022, 00:47
הגלמוד מלוד כתב:

1. עניתי לך בדיוק ברמה שמגיעה לתגובה הקודמת שלך- ארה״ב היא האשמה לתפסיתך בכל מה שציינתי, וישראל היא הפרוקסי שלה.
2. מתי תפסיק לטמון את הראש באדמה ולטעון שכל העולם אשם במצבם של הערבים/ פלסטינאים. להם אין שום אחריות, וכל העולם נגדם.
נתחיל דווקא מ-2: אתה יודע שאף אחד בעולם כולו, ובטח שלא בפורום, לא טען את הדבר הזה, כן?
נמשיך בזה שאין שום קשר בין המשפטים.
ונסיים בזה שהתגובה שלך ממש לא ברמה של התגובה שהגבת עליה. הוא כתב מה דעתו על נושא מסוים, ואתה במקום לכתוב שאתה לא מסכים ולמה אתה לא מסכים, ניסית להגחיך את העמדה שלו (אמנם כשלת, כי ניסית לקחת את ההיגיון שלו עד הקצה ולהראות שהוא מגוחך, אבל לצערך אין שום קשר הגיוני בין הדברים).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

Asafasraf כתב: 08 יוני 2022, 00:50
אדום נחמד כתב:
Asafasraf כתב: אצלך כולם טהורים, אצלי לא.
אסרף טיפוסי.
וזה מה שטוב אצלך- החלטת שאני אסרף. אתה לא רק נחמד, אלא גם מעולה. אתה כשרון מבוזבז.
אם לא הבנתי, לא אכפת לי אם אתה אסרף או שטיין. זה גם לא משנה.
אתה אשכרה לא קורא מה כותבים לך.
נערך לאחרונה על ידי אדום נחמד ב 08 יוני 2022, 14:33, נערך פעם 1 בסך הכל.
Asafasraf
קיבל.ה  782 לייקים

שוב, מודה לכם על האבחון.
החיים בפועל מראים שאני מבין דבר או שניים.
עם פלג וטקנו אני יכול עוד להתדיין, כי הם מעלים טענות.
רשמתי כבר בעבר בשרשור הזה או בשרשור המקביל שיש לכם שיטת פעולה:
אתם מעלים טענות, מתחיל דיון ולא מגיעים להסכמה, ואז הצד השני הוא גזען, סובל מבעיה בהבנת הנקרא, איש של קלישאות וכו׳.
מבחינתכם, רוב הרע בחיי הפלסטינאים והערבים בישראל קשור ליהודים.
אוסף הקלישאות נמצא בצד שלכם:
יושבים כמה גיבורים גדולים (חלקם בכלל מחו״ל) ומנסים לשכנע את מי שחי יותר מ-25 שנה בעיר מעורבת עד כמה הבעיות שחווים ביום יום לא קיימות באמת, ואם הן באמת קיימות אז היהודים אשמים.

הם אבירי המוסר הכפול- יבינו למה הפלסטינאים וערביי ישראל שונאים את היהודים (וחלק מהסיבות מוצדקות), אבל יהודי שגר בעיר מעורבת, חווה את הבעיות על בשרו ומפתח סלידה הם לא יבינו ויקראו לו גזען.

יש עוד הרבה מה לרשום ולהגיב, אבל כמו שפלג המליץ בשרשור המקביל (ואני מנסה ליישם), בואו (כמובן שלא חייבים) ותשאירו את השרשור הזה למה שהוא נועד.

ד״א, אתמול בלילה, כתוצאה מהכיבוש, ההזנחה והאפליה התפוצצה ביתו של סגן ראש עירית שפרעם. בחורה איכותית (לפי הסיפורים בתקשורת). כשרשמתי ״עניי עירך קודמים״, לזה בדיוק התכוונתי. מוות כל כך מיותר.
Asafasraf
קיבל.ה  782 לייקים

אדום נחמד כתב:
אדום נחמד כתב: אלוהים ישמור.. כתבתי את המשפט הזה ממש -
אסרף טיפוסי.
משהו שנוטף מכל תגובה שלך ושל המגיבים כאן: רמת ההתנשאות והתחושה של אני יודע הכל והאמת שלי מוחלטת, זאת מבלי לחוות את מה שקורה בשטח בפועל.
העניין הוא שאני שם פס על מה שאתה כותב או מגיב לגופו של אדם.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

Asafasraf כתב: 08 יוני 2022, 12:40 1. אתם מעלים טענות, מתחיל דיון ולא מגיעים להסכמה, ואז הצד השני הוא גזען, סובל מבעיה בהבנת הנקרא, איש של קלישאות וכו׳.
2. מבחינתכם, רוב הרע בחיי הפלסטינאים והערבים בישראל קשור ליהודים.
1. העלית על דעתך את האפשרות שלא מגיעים להסכמה כי צד אחד אוחז בדעות גזעניות וצד אחד לא?
או את האפשרות שמישהו לא הבין משהו שכתבו לו?
או שמישהו כתב קלישאות? (גם אתה כתבת בהודעה שאני מגיב אליה לא מעט קלישאות, כל החלק שמחקתי מהציטוט, אז למה אסור להגיד את זה אם זה מה שקורה?)
2. לא רק הרע, גם הטוב. ישראל שולטת בחיים של הפלסטינים שליטה די מלאה למיטב זכרוני. תקן אותי אם אני טועה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  782 לייקים

אדום מטלי כתב:
הגלמוד מלוד כתב: 07 יוני 2022, 23:10
Asafasraf כתב: 07 יוני 2022, 13:16 אם יתנו לך את האפשרות, גם את הנאציזם אתה תצליח להדביק ליהודים.

נו, אז למה אתם ממשיכים להתדיין איתו? אתם לא רואים שאין בזה כל תוחלת? לא חבל על הזמן?
מעולה. אתה מוזמן להמשיך להפיץ את הארס והרעל שלך בשרשור המקביל.
כאן מדובר על הזוית היהודית/ ציונית, זו שאתה כל כך מתעב ושונא, שמחלק ממנה גם כמה הקבוצה שאתה אוהד.
Asafasraf
קיבל.ה  782 לייקים

teknoboy כתב:
Asafasraf כתב: 08 יוני 2022, 12:40 1. אתם מעלים טענות, מתחיל דיון ולא מגיעים להסכמה, ואז הצד השני הוא גזען, סובל מבעיה בהבנת הנקרא, איש של קלישאות וכו׳.
1. העלית על דעתך את האפשרות שלא מגיעים להסכמה כי צד אחד אוחז בדעות גזעניות וצד אחד לא?
או שמישהו כתב קלישאות? (גם אתה כתבת בהודעה שאני מגיב אליה לא מעט קלישאות, כל החלק שמחקתי מהציטוט, אז למה אסור להגיד את זה אם זה מה שקורה?)
2. לא רק הרע, גם הטוב. ישראל שולטת בחיים של הפלסטינים שליטה די מלאה למיטב זכרוני. תקן אותי אם אני טועה.
לי אין בעיה שאין הסכמה, כי ככה הם בני האדם.
לכם יש בעיה עם מי שלא מסכים אתכם.
לדעתך, אני גזען. אחלה.
לדעתי, אתה חי במציאות שלא קיימת.
אתה מחליט מה קלישאה ומה לא?
כל מה שלא תואם לאג׳נדה שלך הוא בגדר קלישאה.
ישראל שולטת בשטח, ולדעתי צריכה לפנות חלק ממנו בהסדר. זה עדיין לא הופך אותה לאחראית ב-100% להתנהגות של האוכלוסיה שם.
כמובן שסיימתי בהודעה האחרונה על מוות מיותר של ערביה ישראלית. מה התגובה? התעלמות.
אסור לבקר את החברה הערבית כאן.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

Asafasraf כתב: 08 יוני 2022, 12:51
teknoboy כתב:
1. לי אין בעיה שאין הסכמה, כי ככה הם בני האדם.
2. לכם יש בעיה עם מי שלא מסכים אתכם.
3. לדעתך, אני גזען. אחלה.
4. לדעתי, אתה חי במציאות שלא קיימת.
5. אתה מחליט מה קלישאה ומה לא?
6. ישראל שולטת בשטח, ולדעתי צריכה לפנות חלק ממנו בהסדר. זה עדיין לא הופך אותה לאחראית ב-100% להתנהגות של האוכלוסיה שם.
7. כמובן שסיימתי בהודעה האחרונה על מוות מיותר של ערביה ישראלית. מה התגובה? התעלמות.
1. ודאי שאין עם זה בעיה
2. לפעמים. אבל לא בגלל שאין הסכמה, אלא בגלל דברים מסוימים שהוא אומר\חושב\עושה.
3. יכול להיות. יש פה גזענים הרבה יותר גדולים, זה בסדר.
4. ועל מה המחשבה הזאת מתבססת? בינתיים שמתי לב בעיקר שגזענים אומרים לי שאני טועה כי <<הכנס כאן משהו גזעני שהם חושבים>>.
5. אתה מוזמן לבדוק במילון מה זאת קלישאה. זאת מילה עם הגדרה. מה שעונה להגדרה זאת קלישאה ומה שלא - לא.
פה בדיון הכוונה בדרך כלל לאמירה נטולת תוכן ו\או חסרת בסיס, שאנשים חוזרים עליה כמו תוכים כי הם שמעו אותה מאות פעמים ממקורות שונים ומשונים (נניח מהפה של עמית סגל).
6. ישראל בהחלט לא אשמה אם מישהו משתין בפינת רחוב. עד איזו כמה ישראל אחראית, לדעתך?
7. זה כנראה היה מוסתר אי שם בין הטענות הפרסונליות לערימת הקלישאות, אז פספסתי.

אבל עזוב הכול, אני ממש אשמח לשמוע מה אתה חושב על השאלה שיש במספר 6 שלי. תודה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 08 יוני 2022, 00:57 1. מה מצבם של הערבים בשאר המדינות במזרח התיכון? האם גברים ונשים שווים שם? האם אתה רואה שנאה של הנשים למדינה עצמה, או עבירה על החוק.
2. אני באמת שלא מבין- טענת שבגלל שאין תוכניות מתאר. המדינה מוכנה להעביר את הבדואים למקום מגורים מודרני (אתה באמת חושב שהם לא פלשו והשתלטות על שטחים עצומים בדרום?) והם נגד. מה הציפיה שלך מהמדינה בכזה מקרה? להתאים את התוכניות שלנ לפלישה שלהם לחלק מהשטח, או לסדר את זה אחת ולתמיד?
1. אני מבין שקפצת לטיעונים אחרים. מה הקשר מדינות אחרות? אנחנו מדברים על המצב של פלסטינים במדינת ישראל ובשטחים בשליטתה. אתה רוצה לדבר על פמיניזם בעולם הערבי? סבבה, יש הרבה מה להגיד - זה לא קשור לנושא הדיון כאן.
2. המדינה מעוניינת לנתק את הבדואים מהשטח ההיסטורי שלהם. שוב, תחשוב אוסישקין - אני יכול להביא בדיוק את הטיעון שלך בהקשר של האולם: עיריית תל-אביב רצתה להעביר את הפועל תל-אביב למקום מודרני והם היו נגד. וואלה יופי. באמת זה כל הסיפור? ובאמת נראה לך שהפועל תל-אביב צריכה להסכים לעבור ליד-אליהו כי מדובר בהיכל יותר מודרני מאוסשיקין?
הציפיה שלי מהמדינה היא לא להשתלט על שטחים ולדחוק עוד ועוד פלסטינים לתוך איזורים שנוח לה לגדר אותם. אני רוצה שהטיהור האתני יפסיק.
Asafasraf
קיבל.ה  782 לייקים

teknoboy כתב:
teknoboy כתב: 1. העלית על דעתך את האפשרות שלא מגיעים להסכמה כי צד אחד אוחז בדעות גזעניות וצד אחד לא?
6. ישראל שולטת בשטח, ולדעתי צריכה לפנות חלק ממנו בהסדר. זה עדיין לא הופך אותה לאחראית ב-100% להתנהגות של האוכלוסיה שם.
7. כמובן שסיימתי בהודעה האחרונה על מוות מיותר של ערביה ישראלית. מה התגובה? התעלמות.
1. ודאי שאין עם זה בעיה
4. ועל מה המחשבה הזאת מתבססת? בינתיים שמתי לב בעיקר שגזענים אומרים לי שאני טועה כי <<הכנס כאן משהו גזעני שהם חושבים>>.
5. אתה מוזמן לבדוק במילון מה זאת קלישאה. זאת מילה עם הגדרה. מה שעונה להגדרה זאת קלישאה ומה שלא - לא.
פה בדיון הכוונה בדרך כלל לאמירה נטולת תוכן ו\או חסרת בסיס, שאנשים חוזרים עליה כמו תוכים כי הם שמעו אותה מאות פעמים ממקורות שונים ומשונים (נניח מהפה של עמית סגל).
6. ישראל בהחלט לא אשמה אם מישהו משתין בפינת רחוב. עד איזו כמה ישראל אחראית, לדעתך?

אני עניתי בעבר, ואענה שוב- גם לישראל יש אחריות למה שקורה בשטח, ואני מתנגד בתוקף לכל הפעולות של תג מחיר/ נוער הגבעות וכו׳.
בין זה ובין להאשים את המדינה בכל צרותיהם של הפלסטינאים יש הבדל גדול.
אמרו את זה בעבר לא פעם ״הם לא מספספים הזדמנות לפספס הזדמנות״.
לדעתי, בניגוד אליך הסכם אוסלן היה תהליך שאמור היה להוביל בסופו לשלום, וחוות הדעת של הציבור הישראלי היה מוכנה לכך (העבודה ומר״צ היו 56 מנדטים ביחד מה שלא יביאו היום ב-5 מערכות בחירות). מה עשו הפלסטינאים? מה עשה עראפת בכל נאום שלו לכלי תקשורת ערבי?
לא מכיר אדם שלא מעוניין לחיות בשלום, השאלה היא מה הוא מקריב לשם כך.
אתה מוכן להקריב את הצביון היהודי, שטחים ולסמוך ביטחונית על הצד השני.
אני לא מוכן לכך.
Asafasraf
קיבל.ה  782 לייקים

pelegs כתב:
Asafasraf כתב: 08 יוני 2022, 00:57 1. מה מצבם של הערבים בשאר המדינות במזרח התיכון? האם גברים ונשים שווים שם? האם אתה רואה שנאה של הנשים למדינה עצמה, או עבירה על החוק.
1. אני מבין שקפצת לטיעונים אחרים. מה הקשר מדינות אחרות? אנחנו מדברים על המצב של פלסטינים במדינת ישראל ובשטחים בשליטתה. אתה רוצה לדבר על פמיניזם בעולם הערבי? סבבה, יש הרבה מה להגיד - זה לא קשור לנושא הדיון כאן.
2. המדינה מעוניינת לנתק את הבדואים מהשטח ההיסטורי שלהם. שוב, תחשוב אוסישקין - אני יכול להביא בדיוק את הטיעון שלך בהקשר של האולם: עיריית תל-אביב רצתה להעביר את הפועל תל-אביב למקום מודרני והם היו נגד. וואלה יופי. באמת זה כל הסיפור? ובאמת נראה לך שהפועל תל-אביב צריכה להסכים לעבור ליד-אליהו כי מדובר בהיכל יותר מודרני מאוסשיקין?
הציפיה שלי מהמדינה היא לא להשתלט על שטחים ולדחוק עוד ועוד פלסטינים לתוך איזורים שנוח לה לגדר אותם. אני רוצה שהטיהור האתני יפסיק.
1. לא קפצתי לטיעון אחר, אלא עניתי לתגובה שלך.
בישראל לא יוכל להתקיים שיוויון מוחלט בין יהודים לערבים מעצם הגדרת המדינה. עדיין, יש להם הרבה יותר זכויות מכל המדינות בהן הם חיים.

2. אצלנו הכעס לא היה רק על ההריסה, אלא על הפתרון. לי אין ספק שאם היכל שלמה היה מוכן לכניסה מיידית, ההתנגדות היתה קטנה הרבה יותר. אנחנו לא רצינו להיות כמו ההם, שאין להם בית ומשתמשים באיצטדיון של היריבה השנואה כאחד כזה.
לעניין הבדואים: ישנו איזה תצלום מלפנני 150-200 שנים שמראה אצ השטח שהם התיישבו בו? אתה באמת מאמין שהם לא פלשו לקרקע/ ניכסו קרקע לעצמם בהיעדר המשילות בדרום?

ד״א לעניין הקלישאה- כל התפיסה שלכם בעיניי היא קלישאתית.
נערך לאחרונה על ידי Asafasraf ב 08 יוני 2022, 14:14, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

Asafasraf כתב: 08 יוני 2022, 14:09
teknoboy כתב:

1. ודאי שאין עם זה בעיה

1. אני עניתי בעבר, ואענה שוב- גם לישראל יש אחריות למה שקורה בשטח, ואני מתנגד בתוקף לכל הפעולות של תג מחיר/ נוער הגבעות וכו׳.
2. אמרו את זה בעבר לא פעם ״הם לא מספספים הזדמנות לפספס הזדמנות״.
לדעתי, בניגוד אליך הסכם אוסלן היה תהליך שאמור היה להוביל בסופו לשלום, וחוות הדעת של הציבור הישראלי היה מוכנה לכך (העבודה ומר״צ היו 56 מנדטים ביחד מה שלא יביאו היום ב-5 מערכות בחירות).
3. מה עשו הפלסטינאים? מה עשה עראפת בכל נאום שלו לכלי תקשורת ערבי?
4. לא מכיר אדם שלא מעוניין לחיות בשלום, השאלה היא מה הוא מקריב לשם כך.
5. אתה מוכן להקריב את הצביון היהודי, שטחים ולסמוך ביטחונית על הצד השני.
אני לא מוכן לכך.
1. אני בכלל לא מדבר על הפושעים הישראלים למיניהם, אלא על מדינת ישראל והמנגנונים שלה.
2. אמרו בעבר הרבה דברים.
את דעתי על הסכם אוסלו כבר כתבתי: הוא נראה כמו הסכם שנועד להנציח את השליטה הישראלית (על ידי הקמת בנטוסטנים וכו'), וזה מה שקרה בפועל.
3. אני מניח שהוא דיבר כמו שמנהיגי הימין היהודי מדברים (הכול שלנו, אין פרטנר).
4. אני בהחלט מכיר אנשים שיש דברים שיותר חשובים להם מאשר לחיות בשלום. למשל אנשים שמגדלים ילדים בשטחים.
5. לא צריך לסמוך על אף אחד. אפשר להקים כל מיני מנגנונים שיתנו לשני הצדדים הרגשת ביטחון, אפילו אם לנו שום כוונה לסיים את הסכסוך (או אמונה באפשרות לעשות את זה).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Asafasraf כתב: 08 יוני 2022, 14:14 1. לא קפצתי לטיעון אחר, אלא עניתי לתגובה שלך.
בישראל לא יוכל להתקיים שיוויון מוחלט בין יהודים לערבים מעצם הגדרת המדינה. עדיין, יש להם הרבה יותר זכויות מכל המדינות בהן הם חיים.

2. אצלנו הכעס לא היה רק על ההריסה, אלא על הפתרון. לי אין ספק שאם היכל שלמה היה מוכן לכניסה מיידית, ההתנגדות היתה קטנה הרבה יותר. אנחנו לא רצינו להיות כמו ההם, שאין להם בית ומשתמשים באיצטדיון של היריבה השנואה כאחד כזה.
לעניין הבדואים: ישנו איזה תצלום מלפנני 150-200 שנים שמראה אצ השטח שהם התיישבו בו? אתה באמת מאמין שהם לא פלשו לקרקע/ ניכסו קרקע לעצמם בהיעדר המשילות בדרום?

3. ד״א לעניין הקלישאה- כל התפיסה שלכם בעיניי היא קלישאתית.
1. אין שום קשר למדינות אחרות. מדינות אחרות לא גנבו לפלסטינים אדמות ומשאבים (לכל הפחות לא בכזה היקף). האזרחים הפלסטינים של ישראל הם אזרחיה של ישראל ולא של אף מדינה אחרת. למה לעזאזל שהם יסכימו להיות אזרחים סוג ב', ויכבדו את חוקיה ומוסדותיה של מדינה שמכריחה אותם להיות בסטטוס הזה? האם אתה היית מסכים לחיות במדינה בתור לכל היותר אזרח סוג ב'? אגב, לטעון ש"טוב להם יותר בישראל מאשר במדינות ערב" זה פרטנליזם על סטרואידים - בהרבה מאד אספקטים טוב לאזרחים ערבים במדינות ערב הרבה יותר מאשר לפלסטינים בישראל, לכל הפחות העובדה שהם נחשבים אזרחים כמו שאר האזרחים ולא אורחים במקרה הטוב ואוייבי המשטר במקרה הרע. מעבר לזה, איזה מן טיעון מוזר זה "אצלנו טוב להם יותר אז מה הם מתלוננים"? כאילו, זה שבישראל יש פחות זכויות אזרח מנניח שבדיה, אומר ששבדיה יכולה להתייחס לאזרחיה היהודים כזבל כי "בשבדיה ליהודים טוב יותר מבישראל"?..

2. בוודאי שהכעס היה על ההריסה, על מה אתה מדבר? הרסו לנו בית, זכרון, אהבה. ובשביל מה - בשביל פאקינג שאף אחד לא צריך? זה בדיוק אותו הדבר עם הפלסטינים בנגב: רוצים להרוס להם את אורח החיים בשביל עוד פיסת קרקע נקיה מפלסטינים. ובשביל מה? בשביל עוד 10 דונם של שטח אש?
אין ממש תצלומים מלפני 150-200 שנים, זה לא היה נפוץ במיוחד (או קיים, תלוי בנקודת הזמן). מה שיש הם רישומים של כל האימפריות השונות ששלטו בשטח, עדויות של בני אדם והידע הכללי שמדינת ישראל באופן שיטתי מסלקת פלסטינים מהאדמות שלהם ואלו שנשארים אזרחים נדחפים על-ידה לתוך שטחים אורבניים מוגדרים. קרי, טיהור אתני.

3. אחלה, כאמור זכותך לטעות. קלישאה זה משהו שנהוג לחזור עליו שוב ושוב למרות שאין לו בהכרח קשר למציאות. למשל "צה"ל הוא הצבע המוסרי בעולם", "ברק הציע להם את הכל", "נתנו להם שטחים וקיבלנו טרור", "לא כל הערבים טרוריסטים אבל כל הטרוריסטים ערבים" וכו' וכו'. כמה אתה שומע ורואה ביום-יום, בחברה היהודית ובתקשורת העברית דיבור על "טיהור אתני", "אפרטהייד", "קולוניאליזם מתיישבי" וכו'? בכמות אפסית מאד ביחס לקלישאות הציוניות.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

asafasraf כתב:
אדום נחמד כתב: אם לא הבנתי, לא אכפת לי אם אתה אסרף או שטיין. זה גם לא משנה.
משהו שנוטף מכל תגובה שלך ושל המגיבים כאן: רמת ההתנשאות והתחושה של אני יודע הכל והאמת שלי מוחלטת, זאת מבלי לחוות את מה שקורה בשטח בפועל.
זה אשכרה ביזארו וורלד
אני כותב
אתה עונה
אז אני מעיר לך שאתה לא קורא מה אני כותב, ואתה מתעצבן שאני מתנשא..
מה..
מה..
הפוסט קיבל לייק אחדpelegs
תא מרבוטא
קיבל.ה  324 לייקים

teknoboy כתב:

1. ודאי שאין עם זה בעיה

אני עניתי בעבר, ואענה שוב- גם לישראל יש אחריות למה שקורה בשטח, ואני מתנגד בתוקף לכל הפעולות של תג מחיר/ נוער הגבעות וכו׳.
לדעתי, בניגוד אליך הסכם אוסלן היה תהליך שאמור היה להוביל בסופו לשלום, וחוות הדעת של הציבור הישראלי היה מוכנה לכך (העבודה ומר״צ היו 56 מנדטים ביחד מה שלא יביאו היום ב-5 מערכות בחירות). מה עשו הפלסטינאים? מה עשה עראפת בכל נאום שלו לכלי תקשורת ערבי?
אני לא מוכן לכך.
1. הרושם שלי שהמקסימום שרוב הישראלים מוכנים להקריב קטן מהמינימום של הפלסתינים. אגב מה לשיטתך הפלסתינים אמורים להקריב *ועוד לא* הקריבו ?
2. צביון יהודי זה הגדרה מאד מעורפלת מה זה כולל? רפורמים גם?
סמל אישי של משתמש
Hapoelian
קיבל.ה  408 לייקים

אדום נחמד כתב: 08 יוני 2022, 10:06
אדום נחמד כתב: אלוהים ישמור.. כתבתי את המשפט הזה ממש -
אסרף טיפוסי.
לא קורא מה שכותבים לו? כתבת לו שהוא אסרף טיפוסי, ישמאלן גזעני מתנשא ומטונף שכמוך
It's 1991 and I refuse to come wack
D&3
קיבל.ה  820 לייקים

משעשע
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

ידפרצוף

Asafasraf
קיבל.ה  782 לייקים

תא מרבוטא כתב:
teknoboy כתב: 1. ודאי שאין עם זה בעיה

אני לא מוכן לכך.
1. הרושם שלי שהמקסימום שרוב הישראלים מוכנים להקריב קטן מהמינימום של הפלסתינים. אגב מה לשיטתך הפלסתינים אמורים להקריב *ועוד לא* הקריבו ?
1. מסכים שהמקסימום השתנה בעשרים השנים האחרונות. אני כתבתי שהשלב הראושני הוא מו״מ ללא כל תנאי של שני הצדדים.
2. בהחלט כולל רפורמים ואנשים מכל הסוגים, כל עוד לא ירצו בחורבן המדינה שלנו.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

Asafasraf כתב: 08 יוני 2022, 19:04
תא מרבוטא כתב:
אני לא מוכן לכך.
1. מסכים שהמקסימום השתנה בעשרים השנים האחרונות. אני כתבתי שהשלב הראושני הוא מו״מ ללא כל תנאי של שני הצדדים.
2. בהחלט כולל רפורמים ואנשים מכל הסוגים, כל עוד לא ירצו בחורבן המדינה שלנו.
2. אנשים כמוני רצויים מבחינתך או שאתה שולל לנו את האזרחות?
1. מעניין לשמוע דווקא מה אתה חושב על השאלה השנייה: מה הפלסטינים אמורים להקריב מעבר למה שהקריבו כבר?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Asafasraf
קיבל.ה  782 לייקים

אדום נחמד כתב:
asafasraf כתב:
אדום נחמד כתב: אם לא הבנתי, לא אכפת לי אם אתה אסרף או שטיין. זה גם לא משנה.
זה אשכרה ביזארו וורלד
אני כותב
אתה עונה
אז אני מעיר לך שאתה לא קורא מה אני כותב, ואתה מתעצבן שאני מתנשא..
מה..
מה..
מה אתה רוצה? שקל?
אני לא טוען שכול היהודים טובים באופן גורף מכל הערבים בישראל. אני כן טוען שלא כל בני האדם טהורים וללא מחשבות רעות. מה לא מובן לך?
אני רואה בשכנים של הוריי , בחברים שעובדים איתי ובכאלה שפגשתי בחיי כמוני וכמוך.
ממש סליחה שאני חושב שמחבלים הם תתי אדם, כנ״ל אותם מנוולים שמפריעים לחיי השגרה בערים המעורבות.
אדום נחמד
קיבל.ה  308 לייקים

אני רוצה שתשים לב שלהגיד שאתה לא רואה בכולם טהורים, *בניגוד אלי*, לא כל כך מסתדר עם זה שלפני רגע כתבתי בדיוק את זה....
מההההה

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

Hapoelian כתב: 08 יוני 2022, 16:34 לא קורא מה שכותבים לו? כתבת לו שהוא אסרף טיפוסי, ישמאלן גזעני מתנשא ומטונף שכמוך
אני אישית הנחתי שהוא התכוון "אסףאסרף טיפוסי", יעני טיפוסי להתנהגות שלו עצמו.
גם אם צדקתי וגם אם טעיתי - אם אתה חושב שזה גזעני ומתנשא, חכה שתראה מה אסףאסרף כתב על ערבים. אני בטוח שזה יגרום לדם שלך לבעבע מזעם.
סמל אישי של משתמש
Hapoelian
קיבל.ה  408 לייקים

pelegs כתב: 08 יוני 2022, 22:04
Hapoelian כתב: 08 יוני 2022, 16:34 לא קורא מה שכותבים לו? כתבת לו שהוא אסרף טיפוסי, ישמאלן גזעני מתנשא ומטונף שכמוך
אני אישית הנחתי שהוא התכוון "אסףאסרף טיפוסי", יעני טיפוסי להתנהגות שלו עצמו.
גם אם צדקתי וגם אם טעיתי - אם אתה חושב שזה גזעני ומתנשא, חכה שתראה מה אסףאסרף כתב על ערבים. אני בטוח שזה יגרום לדם שלך לבעבע מזעם.
נראה לי שמה שכבודו כתב על "ערבים", הוא כתב על מחבלים, שלרוב מה לעשת הם "ערבים". ומי שיגרום לדם שלי לבעבע זה אתה וחברייך פה, בעלי דעות בזויות שלא מכבדות את זכר האנשים שמתו כדי להגן על המדינה הזאת ועליך גם. תמשיכו לשחק אותה יפי נפש ולהטיף נגד שנאה וגזענות, רק תסתכלו במראה ותראו שאתם פה הגזענים - שונאי יהודים.
It's 1991 and I refuse to come wack
שליחת תגובה