תהיה מלחמה? (איך לא נפתח אשכול עדיין?)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  55 לייקים

לירן כתב: 16 מרץ 2021, 17:14
הגלמוד מלוד כתב: 15 מרץ 2021, 23:25
לירן כתב: 15 מרץ 2021, 18:22
כתבת שתעודת הביטחון של איראן כנגד תקיפה אמריקאית היא נשק גרעיני. אבל אין לאיראן נשק גרעיני כרגע והאמריקאים עדיין לא תקפו שם. אני לא מסכים איתך שהסיבה היא צבאית, אלא יותר מדינית. לאמריקאים אין סיכוי ליצור קואליציית תקיפה באיראן כרגע. בנוסף, לאיראן יש את רוסיה וסין
כמו שאמרתי, זה לא שהאמריקאים לא ניסו ולא מנסים לתקוף באיראן. אין הרי מדינה ב10 שנים האחרונות שהאמריקאים היו יותר קרובים לפרוץ במלחמה נגדם מאשר איראן (אולי חוץ מלוב).
מה שאתה אמרת לא סותר את מה שאמרתי - האמריקאים לא יכולים לתקוף לבדם באיראן כיוון שמכונת המלחמה שלהם לא משומנת, איראן חזקה יותר והלך הרוח ברחוב האמריקאי כבר לא פרו מלחמתי כל כך.
אבל זה לא אומר שזאת לא הסיבה שבגינתה איראן מחפשת נשק גרעיני - במוקדם או במאוחר, בלי נשק גרעיני, אמריקה תנסה לתקוף את איראן. זה המיינדסט הקולוניאליסטי.
תסלח לי אבל זה חתיכת קשקוש. גם ל"נעעשקקקק גרעאאיינייי" יש רמות. אם קפריסין מחר תייצר פצצה אז היא לא תהפוך בן לילה לאבו-עלי של העולם. אותו דבר איראן. זה לא מה שירתיע את ארה"ב
גגל לי בבקשה כמה פעמים ב40 שנים האחרונות האמריקאים תקפו מדינות עם נשק גרעיני, אחרי זה תשווה למדינות בלי כדי שגם נהנה מהדיון הזה
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  55 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 16 מרץ 2021, 17:14
הגלמוד מלוד כתב: 16 מרץ 2021, 16:27 למה איראן, לטענתך, מהווה איום יותר גדול לישראל מאשר, לדוגמא, ערב הסעודית? אתה יודע, המדינה שהיא *באמת* מממנת הטרור האיסלאמי הגדולה בעולם (עד כמה שנתניהו רוצה לטעון שזה איראן). מדינה שהיא גם כן דיקטטורה תאוקרטית שמדכאת את אזרחיה, כזאת שהורגת עיתונאים בלי הרף, ואם כבר הזכרת את תימן ואת המעורבות האיראנית שם, רק ארצה לחדד ולהזכיר שאת רצח העם הכי גדול בעולם כיום עושה ערב הסעודית בתימן.
כל מה שאמרת נכון, לא טענתי אחרת
סעודיה היא ללא ספק אחת המדינות הקיצוניות יותר בהשקפותיה שממנה יצאו תנועות איסלמיסטיות מאוד קיצוניות והיא ממנת טרור והכל נכון, השאלה כלפי מי היא מפנה את האש
כרגע, לסעודיה אינטרס להגנה אמריקאית ושוב אנחנו במשחק המזרח תיכוני

האם זה הופך אותה למדינה מתונה? לא , האם זה הופך אותה לבעלת ברית ? לא בטוח.
מה שכן בטוח, שהיא כמו עוד מדינות סוניות למשל מצרים ומדינות המפרץ שביחד נותנות את הטון בעולם הסוני והערבי בכלל, בחרו בצד של ארה״ב מה שהופך אותן אוטומטית למדינות שיש להן אינטרס לא לפגוע בך ויש אפילו מדינות שהרחיקו והסכימו לכונן איתך יחסים או אפילו לעשות שלום
לצערנו, לא חסרות מדינות שמפרות זכויות אדם וממנות טרור, בין אם אלו מדינות ערב או אפילו סין שאנחנו מקיימים איתם יחסים, גם אנחנו חוטאים בזה, לא לפי זה נבחרות בעלות הברית שלנו אלא לפי מי יש לה אינטרס לתקוף אותך ולמי אין

בסופו של דבר כמו שאמרתי, יש פה כוחות גדולים הרבה יותר מישראל בסכסוך במזרח התיכון, אנחנו בסה״כ שלוחה של ארה״ב
אז אם אתה בעיקרון מסכים שמהות הסכסוך פה היא לא אידיאולוגית בהכרח אלא סתם כי "בחרנו צד" מה הופך את הצד השני (איראן ושות') ליותר או פחות מסוכן מהצד שלך (ארה"ב ישראל וסעודיה), חוץ מזה ש.. טוב, אתה בצד שלך?
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  89 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 16 מרץ 2021, 20:20
Giovanni Giorgio כתב: 16 מרץ 2021, 17:14
הגלמוד מלוד כתב: 16 מרץ 2021, 16:27 למה איראן, לטענתך, מהווה איום יותר גדול לישראל מאשר, לדוגמא, ערב הסעודית? אתה יודע, המדינה שהיא *באמת* מממנת הטרור האיסלאמי הגדולה בעולם (עד כמה שנתניהו רוצה לטעון שזה איראן). מדינה שהיא גם כן דיקטטורה תאוקרטית שמדכאת את אזרחיה, כזאת שהורגת עיתונאים בלי הרף, ואם כבר הזכרת את תימן ואת המעורבות האיראנית שם, רק ארצה לחדד ולהזכיר שאת רצח העם הכי גדול בעולם כיום עושה ערב הסעודית בתימן.
כל מה שאמרת נכון, לא טענתי אחרת
סעודיה היא ללא ספק אחת המדינות הקיצוניות יותר בהשקפותיה שממנה יצאו תנועות איסלמיסטיות מאוד קיצוניות והיא ממנת טרור והכל נכון, השאלה כלפי מי היא מפנה את האש
כרגע, לסעודיה אינטרס להגנה אמריקאית ושוב אנחנו במשחק המזרח תיכוני

האם זה הופך אותה למדינה מתונה? לא , האם זה הופך אותה לבעלת ברית ? לא בטוח.
מה שכן בטוח, שהיא כמו עוד מדינות סוניות למשל מצרים ומדינות המפרץ שביחד נותנות את הטון בעולם הסוני והערבי בכלל, בחרו בצד של ארה״ב מה שהופך אותן אוטומטית למדינות שיש להן אינטרס לא לפגוע בך ויש אפילו מדינות שהרחיקו והסכימו לכונן איתך יחסים או אפילו לעשות שלום
לצערנו, לא חסרות מדינות שמפרות זכויות אדם וממנות טרור, בין אם אלו מדינות ערב או אפילו סין שאנחנו מקיימים איתם יחסים, גם אנחנו חוטאים בזה, לא לפי זה נבחרות בעלות הברית שלנו אלא לפי מי יש לה אינטרס לתקוף אותך ולמי אין

בסופו של דבר כמו שאמרתי, יש פה כוחות גדולים הרבה יותר מישראל בסכסוך במזרח התיכון, אנחנו בסה״כ שלוחה של ארה״ב
אז אם אתה בעיקרון מסכים שמהות הסכסוך פה היא לא אידיאולוגית בהכרח אלא סתם כי "בחרנו צד" מה הופך את הצד השני (איראן ושות') ליותר או פחות מסוכן מהצד שלך (ארה"ב ישראל וסעודיה), חוץ מזה ש.. טוב, אתה בצד שלך?
זה בדיוק כל העניין, אין צד של הרעים או של הטובים
יכלנו להיות בצד של רוסיה סין ואיראן, השתלשלות החלטות ומקרים הובילה אותנו לצד השני
שני הצדדים מסוכנים, אין צד צודק וצד טועה
אבל יש צד שבעדך ויש שנגדך, או יותר נכון, יש צד שיש לו אינטרס חזק יותר לא לתקוף ולשתף איתך פעולה

כרגע בחרנו בצד החזק יותר, בעתיד דברים יכולים להשתנות ,האינטרס שלנו הוא שמאזן הכוחות ישאר בצד שלנו
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  37 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 16 מרץ 2021, 20:17
לירן כתב: 16 מרץ 2021, 17:14
הגלמוד מלוד כתב: 15 מרץ 2021, 23:25

כמו שאמרתי, זה לא שהאמריקאים לא ניסו ולא מנסים לתקוף באיראן. אין הרי מדינה ב10 שנים האחרונות שהאמריקאים היו יותר קרובים לפרוץ במלחמה נגדם מאשר איראן (אולי חוץ מלוב).
מה שאתה אמרת לא סותר את מה שאמרתי - האמריקאים לא יכולים לתקוף לבדם באיראן כיוון שמכונת המלחמה שלהם לא משומנת, איראן חזקה יותר והלך הרוח ברחוב האמריקאי כבר לא פרו מלחמתי כל כך.
אבל זה לא אומר שזאת לא הסיבה שבגינתה איראן מחפשת נשק גרעיני - במוקדם או במאוחר, בלי נשק גרעיני, אמריקה תנסה לתקוף את איראן. זה המיינדסט הקולוניאליסטי.
תסלח לי אבל זה חתיכת קשקוש. גם ל"נעעשקקקק גרעאאיינייי" יש רמות. אם קפריסין מחר תייצר פצצה אז היא לא תהפוך בן לילה לאבו-עלי של העולם. אותו דבר איראן. זה לא מה שירתיע את ארה"ב
גגל לי בבקשה כמה פעמים ב40 שנים האחרונות האמריקאים תקפו מדינות עם נשק גרעיני, אחרי זה תשווה למדינות בלי כדי שגם נהנה מהדיון הזה
אני חושב שארה״ב הפגיזה מספר פעמים בפקיסטן, יכול להיות שזה היה בתיאום עמם. אין בינינו באמת ויכוח. אני רק אומר שיש מדינת גרעין ויש מדינת גרעין
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  55 לייקים

תראה זה די ברור שבין לילה איראן לא תהפוך למעצמה מרתיעה אבל אתה לא יכול להעמיד פנים שאין קשר בין היותך מדינה בעלת נשק גרעיני לבין כמה שארה"ב מוכנה להתעסק איתך במישור הצבאי
עובדיה
קיבל.ה  29 לייקים

1.לכאורה טק"א סורי נוחת בדימונה
2.פיצוץ גדול במפעל בטחוני במרכז, טוענים לפיצוץ מבוקר.

סך הכל אמין כמו קול הרע"ם מקהיר
אפילו שרוצה אותי כבר
מייבשת אותי לראות אם אשאר
דווקא אז אני אוהב אותה יותר
Ron.T
קיבל.ה  98 לייקים

עובדיה כתב: 22 אפריל 2021, 13:39 1.לכאורה טק"א סורי נוחת בדימונה
2.פיצוץ גדול במפעל בטחוני במרכז, טוענים לפיצוץ מבוקר.

סך הכל אמין כמו קול הרע"ם מקהיר
יותר חשוב לתקשורת להתעסק בפדופיל שהתאבד
dino
קיבל.ה  142 לייקים

טיל סורי מסוג אושר דוידה
מתחמק מירוטים, טס טס ונופל מחוץ לרחבה(ואללה היתה לו רגל ימין, היה מגיע לכור)
הפוסט קיבל לייק אחדרועי גווארה
שליחת תגובה