יש מלחמה (מבצע חרבות ברזל)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  562 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 13 מאי 2021, 16:28 חבר'ה אתם לא מגנים מספיק נו קדימה לגנות

בונדר טוב בגינויים קנדה טוב בהסברה
לא הבנתי,הציניות המאוסה הזאת אמורה להוכיח את צדקתך או לערער על דבריי?
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

Hapolo כתב:
טכנית לארז כתב: 13 מאי 2021, 16:32 רגע אתה מגנה אבל? תגנה
בטח שמגנה,האנשים הללו משני הצדדים הם סכנה ואין להם מקום בחברה.מזועזע מהתמונות והסרטונים משני הצדדים באותה מידה
שמאלן בוגד! למה הסימטריה!? לא אמרו לך שצריך לגנות אבל עם כוכבית שהערבים התחילו ושיש יותר תקיפות של ערבים מאשר של יהודים?
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אם אתה רוצה את ההסבר הרציני של למה אני צוחק על התגובה שלך היא שעשרות ילדים פלסטינאים נרצחו מתחילת המבצע אז מעניין לי את התחת אם אתה מגנה או לא כל עוד אתה ושאר הציונים ממשיכים לשים על זה זין

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsאמה גולדמן
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  562 לייקים

סומך כתב: 13 מאי 2021, 16:45
Hapolo כתב:
טכנית לארז כתב: 13 מאי 2021, 16:32 רגע אתה מגנה אבל? תגנה
בטח שמגנה,האנשים הללו משני הצדדים הם סכנה ואין להם מקום בחברה.מזועזע מהתמונות והסרטונים משני הצדדים באותה מידה
שמאלו בוגד! למה הסימטריה!? לא אמרו לך שצריך לגנות אבל עם כוכבית שהערבים התחילו ושיש יותר תקיפות של ערבים מאשר של יהודים?
אתה סתם יורה פה זיקוקים.אני אתייחס ברצינות משום מה לדבריך,ואני לא חושב ששמאלנים הם בוגדים(לא הצבעתי מעולם לחבורת הפאשיסטים מהימין היהודי).
וסתם שאלה..אין יותר תקיפות של ערבים כלפי יהודים מאשר ההיפך?מה אתה מנסה להעביר לי פה כשאתה שופך פה עובדות בצורה העליצית הזאת?
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  562 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 13 מאי 2021, 16:50 אם אתה רוצה את ההסבר הרציני של למה אני צוחק על התגובה שלך היא שעשרות ילדים פלסטינאים נרצחו מתחילת המבצע אז מעניין לי את התחת אם אתה מגנה או לא כל עוד אתה ושאר הציונים ממשיכים לשים על זה זין

אם הם היו דואגים לשלום הילדים שלהם כמו המאמץ שמשקיעים בו את כל משאביהם בלזרוק 1000 טילים ביומיים וחפירת מנהרות ותשתיות טרור,ולא היו הופכים את הסביבה של הילדים שלהם לאתרי שיגור רקטות,כנראה שלא היו ילדים נפגעים כלל.מעבר לזה שחלק מהרקטות שהם עצמם משגרים נופלים בשטחם,ומדווחים כתקיפה ישראלית
הפוסט קיבל לייק אחדASAFABADI
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

אולי במקום ללגלג על הבקשה לגינוי תענו בכנות, שאתם לא חושבים שהאלימות ראויה לגינוי?
מהשיחה פה משתמשע שהאלימות של הערבים היא נסבלת ואפילו מבורכת מתוקף הנסיבות (כיבוש, נישול, הזנחה, וואטאבר). זו עמדה שמותר להחזיק בה, אז למה אתם מזלזלים בשאלה שלו?
הרי הוא לא מחפש לשמוע מכם גינויים בסגנון ״אני, טכנית מארז, מבקש לגנות את האלימות והתקיפות אשר בוצעו על ידי המון ערבי...״, אלא שואל אתכם משהו בסגנון - ״אוקי, האלימות היהודית מזעזעת, אבל התקיפות הערביות בלוד ועכו לא מזעזות אתכם? כי זה נשמע שלא ממש״
הפוסט קיבל 2 לייקיםGiovanni GiorgioHapolo
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אני לא מקבל את ההנחה הבסיסית בשאלה הזאת שאומרת שכדי לגנות אירוע אלים אחד חובה עליך לגנות אירוע אלים אחר. זה whataboutism.

אבל הנה, בשביל שתשן טוב בלילה - לא, אני לא חושב שלעשות לינץ' באנשים באשר הם זה דבר טוב. הייתי אפילו מקצין ואומר שזה רע.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

Hapolo כתב: 13 מאי 2021, 17:03
הגלמוד מלוד כתב: 13 מאי 2021, 16:50 אם אתה רוצה את ההסבר הרציני של למה אני צוחק על התגובה שלך היא שעשרות ילדים פלסטינאים נרצחו מתחילת המבצע אז מעניין לי את התחת אם אתה מגנה או לא כל עוד אתה ושאר הציונים ממשיכים לשים על זה זין

אם הם היו דואגים לשלום הילדים שלהם כמו המאמץ שמשקיעים בו את כל משאביהם בלזרוק 1000 טילים ביומיים וחפירת מנהרות ותשתיות טרור,ולא היו הופכים את הסביבה של הילדים שלהם לאתרי שיגור רקטות,כנראה שלא היו ילדים נפגעים כלל.מעבר לזה שחלק מהרקטות שהם עצמם משגרים נופלים בשטחם,ומדווחים כתקיפה ישראלית
אם רק היית מזיז את הילדים מהגטו שבו כלאתי אותך שמהווה כיום את אחת מהערים הצפופות על פני העולם, אז לא הייתי חייב לרצוח את הילדים שלך. זה אשמתך.
הפוסט קיבל 3 לייקיםpelegsff0000אמה גולדמן
Xavi
קיבל.ה  656 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 13 מאי 2021, 17:33
Hapolo כתב: 13 מאי 2021, 17:03

אם רק היית מזיז את הילדים מהגטו שבו כלאתי אותך שמהווה כיום את אחת מהערים הצפופות על פני העולם, אז לא הייתי חייב לרצוח את הילדים שלך. זה אשמתך.
המצב בעזה זה רק בגלל הטרור ואתה יודע את זה ואין מה להמשיך ללעוס את זה
אתה לא באמת אומר שמדינת ישראל מעוניינת להתעלל באוכלוסייה שם כי משעמם לה נכון? כי אחרת אין מה להמשיך להתדיין איתך ואתה טרול מאוס
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

מה מדינת ישראל מעוניינת לעשות שוב מזיז לי את התחת, השאלה היא מה מדינת ישראל עושה, ואם אתה לא חושב שמדינת ישראל מתעללת (ואפילו להגיד מתעללת זה לצאת איתה נחמד) באוכלוסייה כבר עשרות שנים אז חחח

כל הטיעונים שלכם זה טיעוני גבר מכה, זה מדהים

you made me do this

בעצם לא, אנחנו יודעים מה מדינת ישראל "מעוניינת" לעשות. היא מעוניינת להשתלט על עוד ועוד אדמות שלא שלה. והיא גם עושה את זה, באופן סופר אפקטיבי!
נערך לאחרונה על ידי הגלמוד מלוד ב 13 מאי 2021, 17:41, נערך פעם 1 בסך הכל.
הפוסט קיבל 6 לייקיםKingAlpacaסומךRon.Tpelegsff0000אמה גולדמן
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

Hapolo כתב:
סומך כתב: 13 מאי 2021, 16:45
Hapolo כתב:
שמאלן בוגד! למה הסימטריה!? לא אמרו לך שצריך לגנות אבל עם כוכבית שהערבים התחילו ושיש יותר תקיפות של ערבים מאשר של יהודים?
אתה סתם יורה פה זיקוקים.אני אתייחס ברצינות משום מה לדבריך,ואני לא חושב ששמאלנים הם בוגדים(לא הצבעתי מעולם לחבורת הפאשיסטים מהימין היהודי).
וסתם שאלה..אין יותר תקיפות של ערבים כלפי יהודים מאשר ההיפך?מה אתה מנסה להעביר לי פה כשאתה שופך פה עובדות בצורה העליצית הזאת?
הסרקזם שלי הוא שמי שעסוק בתחרויות גינויים תמיד ימצא איך להאשים את הצד השני בשיח. הגינוי רפה/לא סימטרי/אבל בשבוע שעבר לא גינית...
אני לא חושב שהערבים תמימים או לא אלימים. חלקם חיות אדם רודפי כבוד.
אני פשוט מעדיף להתמקד בחלק שיש לי עליו שליטה, בצד שלי.
ובצד שלי יש מנהיגים שלא רק שלא מגנים, אלא מלבים אש ומנסים לרכוב על הנמר שעכשיו נושך את כולנו בתחת.
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

איזה יופי, קיבלנו בפורום החדש הרבה מחוללי הודעות פאשיסטיות.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל 2 לייקיםהגלמוד מלודNoam
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הציפיה של הקולקטיב היהודי היא שהפלסטינים יישבו בשקט לא חשוב כמה מתעללים בהם.

מגבילים את הגישה שלהם להר הבית? שיישבו בשקט.
גונבים להם אדמות? שיישבו בשקט.
מקימים להם יישובי אפרטהייד בצמוד? שיישבו בשקט.
הורגים בהם? שיישבו בשקט.
מגבילים להם את כמויות התבלינים והתרופות? שיישבו בשקט.
מגבילים להם את התעסוקה? שיישבו בשקט.

ואם הם רק מפגינים, זו הזדמנות להרוג בהם קצת כדי שילמדו לא להרים את הראש.
וגם חמישים הרוגים פלסטינים לא מצדיקים מתנחל הרוג אחד, איך הם מעזים להרוג בחזרה? טרוריסטים!
נערך לאחרונה על ידי its-sick ב 15 מאי 2021, 03:03, נערך פעם 1 בסך הכל.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל 8 לייקיםסומךהגלמוד מלודאדום מטליShachampelegsff0000אמה גולדמןRaizi
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

אני לא נכנס לכאן לענות ולמחזר בפעם המאה, כי עייפתי והבנתי שזה די חסר טעם.
אבל לכל מי שחושב שהערבים רעים, או שזו מלחמת דת (הי , אלדוד...), ובכלל כולם ממליץ לקרוא את הפוסט הזה מתוך "לא למות טיפש". כרגיל מעולה, מגובה בעובדות ועדויות (ממליץ להיכנס לכמה שיותר קישורים, זה עוזר).
ולמה זו לא מלחמת אזרחים, אלא מלחמה של מדינה נגד אזרחים.

https://idanlandau.com/2021/05/13/%d7%9 ... ment-37450
הפוסט קיבל לייק אחדRon.T
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

הסבר נהדר לתרמית מפעל הגינויים הישראלי
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
הפוסט קיבל 6 לייקיםאדום מטליteknoboyRon.TSickleCellאמה גולדמןRaizi
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אני חושב שהרבה יותר סביר ש99% מהיהודים בישראל תומכים בהריגה של ערבים חפים מפשע תחת איזשהי קונסטליציה. חלק יתמכו תמיד, חלק יתמכו אם וכאשר תחת סייגים כאלה ואחרים.
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickff0000
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 13 מאי 2021, 17:37 מה מדינת ישראל מעוניינת לעשות שוב מזיז לי את התחת, השאלה היא מה מדינת ישראל עושה, ואם אתה לא חושב שמדינת ישראל מתעללת (ואפילו להגיד מתעללת זה לצאת איתה נחמד) באוכלוסייה כבר עשרות שנים אז חחח

you made me do this

בעצם לא, אנחנו יודעים מה מדינת ישראל "מעוניינת" לעשות. היא מעוניינת להשתלט על עוד ועוד אדמות שלא שלה. והיא גם עושה את זה, באופן סופר אפקטיבי!
גלמוד הבעיה היא שמבחינתך כל שאר הגורמים מנסים למזער את הנזקים שישראל עושה. אבל המציאות היא איך להגיד לא בדיוק ככה.

החאמס לא עושה דבר לכיוון הנורמליזציה באזור, וכאשר היה מהלך לכיוון (אוסלו / אולמרט / ברק / שרון) הוא נענה בכתף קרה ומטח טילים / פיגועים מצד הפלשתינאים.

כאשר דיברו על חלוקת הארץ עוד טרם הקמת המדינה ההיוזמה נתקלה בחרם ומאבק מזויין של ערביי האזור.

מצריים מטילה סגרים חמורים מאלו של ישראל על הרצועה.

וגם לך ידוע שיש עוד לא מעט גורמים תורמים למצב בעזה.

אני לא בא לייפות את מעשי ישראל, אני מגנה אותם ועושה את אשר ביכולתי כדי שהם יפסקו, אולם אין כאן שטן ומלאך יש כאן שני שטנים במקרה הרע או פשוט סתם שני עמים פאנטים שנלחמים עד זוב דם על אותה פיסת ארץ...

דת ומדינה אלו שני הדבר משחר ההיסטוריה המודרנת מובילים פעם אחר פעם לשפיכות דמים. והיהודים הם ממש לא היחידים שדתיים או חפצים בקרקע, אם יש סימטריה אז זה בזה.

ועוד משהו קטן
אני מניח שאתה מקצין בכוונה
הגלמוד מלוד כתב: 13 מאי 2021, 19:17 אני חושב שהרבה יותר סביר ש99% מהיהודים בישראל תומכים בהריגה של ערבים חפים מפשע תחת איזשהי קונסטליציה. חלק יתמכו תמיד, חלק יתמכו אם וכאשר תחת סייגים כאלה ואחרים.
אבל שוב כמו שכבר אמרתי הטרמינולוגיה הזאת מלבה שינאה וסופה בדם שנשפך. קצת מעציב אותי שכאיש שמאל אין לך בעיה עם זה כל עוד אתה נתפס בעיני עצמך כהומני וצודק לעומת ההאחרים.
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickHapolo
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  562 לייקים

KingAlpaca כתב: 13 מאי 2021, 18:48 איזה יופי, קיבלנו בפורום החדש הרבה מחוללי הודעות פאשיסטיות.
לא ידעתי שלומר שצריך לגנות לינץ',גם אם הוא מגיע מהצד הערבי זה פאשיזם..טוב שאתה פה,וגם באותה הזדמנות מתפז"ם עלי,כי העזתי להביע דעה שלא מקובלת עליך-ואני הפאשיסט פה.. :?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אתה פאשיסט, כי אתה פאשיסט.
אבל גרוע מזה, אתה פאשיסט מאוד משעמם וג'נרי.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  562 לייקים

KingAlpaca כתב: 13 מאי 2021, 20:57 אתה פאשיסט, כי אתה פאשיסט.
אבל גרוע מזה, אתה פאשיסט מאוד משעמם וג'נרי.
אתה בדיוק כמו החברה מהימין הקיצוני,שמישהו אומר משהו שלא מתיישב להם עם האידיאולוגיה הקיצונית שלהם וישר צועק לך"שמאלני מניאק".
יאמר לזכותך שבניגוד אלי אתה מקור לבידור משובח,בטח "כיף איתך במסיבות"
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

בן כמה אתה?
האדום הצורר:
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  562 לייקים

תן כבר את מכת המחץ,אין צורך להכניס משתנים נוספים למשוואה
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כשהחיזבאללה יצטרף תתחיל החגיגה האמיתית.
https://www.israelhayom.co.il/news/defe ... cle/954332
שלוש רקטות נורו משטח לבנון לישראל
בצה"ל אישרו כי בוצע ירי משטחה של לבנון לעבר ישראל • כתב של רשת החדשות של חיזבאללה טען כי לא ברור מי מהארגונים במדינה שיגר את הרקטות
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

El dudernio כתב: 13 מאי 2021, 20:42
הגלמוד מלוד כתב: 13 מאי 2021, 17:37 מה מדינת ישראל מעוניינת לעשות שוב מזיז לי את התחת, השאלה היא מה מדינת ישראל עושה, ואם אתה לא חושב שמדינת ישראל מתעללת (ואפילו להגיד מתעללת זה לצאת איתה נחמד) באוכלוסייה כבר עשרות שנים אז חחח

you made me do this

גלמוד הבעיה היא שמבחינתך כל שאר הגורמים מנסים למזער את הנזקים שישראל עושה. אבל המציאות היא איך להגיד לא בדיוק ככה.

החאמס לא עושה דבר לכיוון הנורמליזציה באזור, וכאשר היה מהלך לכיוון (אוסלו / אולמרט / ברק / שרון) הוא נענה בכתף קרה ומטח טילים / פיגועים מצד הפלשתינאים.

כאשר דיברו על חלוקת הארץ עוד טרם הקמת המדינה ההיוזמה נתקלה בחרם ומאבק מזויין של ערביי האזור.

אני לא בא לייפות את מעשי ישראל, אני מגנה אותם ועושה את אשר ביכולתי כדי שהם יפסקו, אולם אין כאן שטן ומלאך יש כאן שני שטנים במקרה הרע או פשוט סתם שני עמים פאנטים שנלחמים עד זוב דם על אותה פיסת ארץ...

דת ומדינה אלו שני הדבר משחר ההיסטוריה המודרנת מובילים פעם אחר פעם לשפיכות דמים. והיהודים הם ממש לא היחידים שדתיים או חפצים בקרקע, אם יש סימטריה אז זה בזה.

ועוד משהו קטן
הגלמוד מלוד כתב: 13 מאי 2021, 19:17 אני חושב שהרבה יותר סביר ש99% מהיהודים בישראל תומכים בהריגה של ערבים חפים מפשע תחת איזשהי קונסטליציה. חלק יתמכו תמיד, חלק יתמכו אם וכאשר תחת סייגים כאלה ואחרים.
אבל שוב כמו שכבר אמרתי הטרמינולוגיה הזאת מלבה שינאה וסופה בדם שנשפך. קצת מעציב אותי שכאיש שמאל אין לך בעיה עם זה כל עוד אתה נתפס בעיני עצמך כהומני וצודק לעומת ההאחרים.
אל דוד אני מכבד אותך אבל אני לא באמת מבין מה הטיעון שלך פה, אשמח אם תנסה להסביר לי אותו. באיזה שלב הבנת ממני שאני חושב שהחמאס מעוניין בפתרון מדיני ובשגשוג העם הפלסטינאי באזור הכולל הכרה בעובדה שיהודים חיים פה וימשיכו לחיות פה? אין לי ואף פעם לא הייתה לי אשלייה בנוגע להיות החמאס ארגון שוחר שלום. אבל אני באמת מאמין שכל טיעון מוסרי שמתחיל במה שהחמאס *עושים* מפספס את המהות של הסיטואציה. אי אפשר להתחיל את הדיון ב2021 ואי אפשר לפתוח ב"שמע, זורקים טילים, מה אתה מצפה שיעשו?" כי זה לא נקודת ההתחלה ואתה יודע את זה. הסכסוך הישראלי פלסטיני לא התחיל באוסלו/אולמרט/ברק/שרון, הוא התחיל עשרות שנים לפני וכל ניתוח של הסיטואציה חייב להכיר בזה.

אתה אומר "כאשר דיברו על חלוקת הארץ עוד טרם הקמת המדינה" אבל אתה לא חושב עוד קודם לכן. רגע, חלוקת הארץ? למי ואיך בדיוק? הפלסטינאים היו פה רוב די גדול, למעלה מ2 שליש, וקיבלו 40 אחוז מהשטח. רוב השטח שהם קיבלו היה שטח ש.. בוא נאמר את האמת, הממשל הבריטי השקיע בו כמעט וכלום. אפס תשתיות. ככה קולוניאליזם עובד. מה שאתה אומר בעצם זה "שמעו, שכחו מזה נו. תהיו פרגמטיים" וזה פשוט לא המקום שלי להגיד לאוכלוסייה תחת כיבוש להיות פרגמטיים, הם צריכים להחליט מה הם רוצים בעצם.

כל הגורמים שתורמים למצב בעזה, אף אחד מהם לא מתקרב לאשמה של ישראל בנושא, אני מצטער.. האם זה אומר שחמאס הוא ליברטור עם לב זהב שרק רוצה את האדמות שלו בחזרה ולחיות בהרמוניה? לא, ממש ממש לא. בחיים לא חשבתי ככה. אבל אני פשוט לא מבין אבל את הדחף הזה לנתק את הקונקסט ההיסטורי מכל סיטואציה, כאילו לא קרה אתמול שלשום.

בנוגע להערה שזרקתי, קודם כל לא כל כך הבנתי איך אני מלבה פה שנאה? האם לדעתך זה לא מדויק שכמעט כל אזרח יהודי בישראל יסכים באיזשהי צורה שקיימים נסיבות שבהן רצח חפים מפשע בעזה הוא מוצדק?

אם לא, איפה המחאות? כי זה מה שקורה.

אגב, זה לא הופך את האזרחים היהודים ליותר מרושעים מהאזרחים הערביים. אם זה מנחם אותך, אני בטוח שהמספרים לא כאלה שונים בצד השני.
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךff0000
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

נחשף כרגע תא עצב שמתפקד כהלכה במוחו של מפכ״ל המשטרה
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 13 מאי 2021, 22:12
El dudernio כתב: 13 מאי 2021, 20:42

you made me do this

ועוד משהו קטן
אל דוד אני מכבד אותך אבל אני לא באמת מבין מה הטיעון שלך פה, אשמח אם תנסה להסביר לי אותו. באיזה שלב הבנת ממני שאני חושב שהחמאס מעוניין בפתרון מדיני ובשגשוג העם הפלסטינאי באזור הכולל הכרה בעובדה שיהודים חיים פה וימשיכו לחיות פה? אין לי ואף פעם לא הייתה לי אשלייה בנוגע להיות החמאס ארגון שוחר שלום. אבל אני באמת מאמין שכל טיעון מוסרי שמתחיל במה שהחמאס *עושים* מפספס את המהות של הסיטואציה. אי אפשר להתחיל את הדיון ב2021 ואי אפשר לפתוח ב"שמע, זורקים טילים, מה אתה מצפה שיעשו?" כי זה לא נקודת ההתחלה ואתה יודע את זה. הסכסוך הישראלי פלסטיני לא התחיל באוסלו/אולמרט/ברק/שרון, הוא התחיל עשרות שנים לפני וכל ניתוח של הסיטואציה חייב להכיר בזה.

אתה אומר "כאשר דיברו על חלוקת הארץ עוד טרם הקמת המדינה" אבל אתה לא חושב עוד קודם לכן. רגע, חלוקת הארץ? למי ואיך בדיוק? הפלסטינאים היו פה רוב די גדול, למעלה מ2 שליש, וקיבלו 40 אחוז מהשטח. רוב השטח שהם קיבלו היה שטח ש.. בוא נאמר את האמת, הממשל הבריטי השקיע בו כמעט וכלום. אפס תשתיות. ככה קולוניאליזם עובד. מה שאתה אומר בעצם זה "שמעו, שכחו מזה נו. תהיו פרגמטיים" וזה פשוט לא המקום שלי להגיד לאוכלוסייה תחת כיבוש להיות פרגמטיים, הם צריכים להחליט מה הם רוצים בעצם.

כל הגורמים שתורמים למצב בעזה, אף אחד מהם לא מתקרב לאשמה של ישראל בנושא, אני מצטער.. האם זה אומר שחמאס הוא ליברטור עם לב זהב שרק רוצה את האדמות שלו בחזרה ולחיות בהרמוניה? לא, ממש ממש לא. בחיים לא חשבתי ככה. אבל אני פשוט לא מבין אבל את הדחף הזה לנתק את הקונקסט ההיסטורי מכל סיטואציה, כאילו לא קרה אתמול שלשום.

בנוגע להערה שזרקתי, קודם כל לא כל כך הבנתי איך אני מלבה פה שנאה? האם לדעתך זה לא מדויק שכמעט כל אזרח יהודי בישראל יסכים באיזשהי צורה שקיימים נסיבות שבהן רצח חפים מפשע בעזה הוא מוצדק?

אם לא, איפה המחאות? כי זה מה שקורה.

אגב, זה לא הופך את האזרחים היהודים ליותר מרושעים מהאזרחים הערביים. אם זה מנחם אותך, אני בטוח שהמספרים לא כאלה שונים בצד השני.
מסכים עם כל מילה.
רק שאני חושב שראוי להגיד את המילים האלא ולא להטיל את האשמה רק על צד אחד.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

גם מפכ"ל המשטרה מאשים צד אחד. שמאלני.

תמונה

תמונה
لا إله
הפוסט קיבל 4 לייקיםRon.Tסומךff0000Raizi
מריו פצ'אלקה
קיבל.ה  302 לייקים

אם המפכ"ל חשב כך ולא עשה כלום כדי לעצור אותו הוא צריך ללכת הבייתה.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

הוא לא יכול לעשות כלום נגד חבר כנסת. למה אתה חושב שבן גביר לא עשה את זה עד היום?
لا إله
הפוסט קיבל 2 לייקיםff0000Raizi
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

its-sick כתב: 13 מאי 2021, 22:23 גם מפכ"ל המשטרה מאשים צד אחד. שמאלני.

תמונה

תמונה
יש התקדמות, אבל הוא שכח את המתנחבלים מיצהר שבאו להבעיר את לוד, שזה אנשים של סמרטוטיץ.
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

its-sick כתב: 13 מאי 2021, 22:23 גם מפכ"ל המשטרה מאשים צד אחד. שמאלני.

תמונה

תמונה
איציק כאחד שבא שנים לטדי עם כאפיה אני יודע היטב את כוחה של ההפרופוקציה.....
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

אני מתרשם שהוא אינו האדם המתאים לתפקיד לכאורה.
הוא איש רב זכויות , אבל אין לו לכאורה את הכישורים לתפקיד המורכב מאד הזה.
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

סומך כתב: 13 מאי 2021, 19:10 הסבר נהדר לתרמית מפעל הגינויים הישראלי
אהבתי. הסבר יפה.
זו יוענה גונן מהארץ?
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

בר קולמוסא כתב:
סומך כתב: 13 מאי 2021, 19:10 הסבר נהדר לתרמית מפעל הגינויים הישראלי
אהבתי. הסבר יפה.
זו יוענה גונן מהארץ?
כן, מעשרים שאלות
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
ff0000
קיבל.ה  48 לייקים

וגם הקבוצה השנייה מחולקת לאלה שהנסיבות שבהן הם לא יתמכו הן רק היפוטטיות, ומעולם לא קרו כי כולנו ממש ממש מוסריים ואף פעם לא עשינו משהו כזה, לכאלה שמוכנים להודות לגבי המקרים המאוד ספציפיים שזכו לתהודה והתנגדות יחסית גורפת, ולכן הם כל כך שקולים ומתונים, להבדיל מהקיצוניים שתומכים גם במקרים האלה.
החתול של שרדינגר לשעבר, ולא לשעבר
לא מלך! לא מלכה! לא לורד! לא אדון!
לא ישטו בנו שוב!
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

שרפו בית בעג'מי וילד נכווה. שאלוהים ירחם על המקום הזה
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

צריך לדעת מתי לצאת ונראה שישראל עם האגו, לא יודעת מתי לצאת וזה עוד עלול להוביל לכניסה קרקעית
בני12
קיבל.ה  828 לייקים

dino כתב: 15 מאי 2021, 10:56 צריך לדעת מתי לצאת ונראה שישראל עם האגו, לא יודעת מתי לצאת וזה עוד עלול להוביל לכניסה קרקעית
מטרת המבצע הושגה (בנט חזר לאבא) אז אין שום סיבה לא לחזל"ש
טכנית לארז
קיבל.ה  1570 לייקים

בני12 כתב: 15 מאי 2021, 11:00
dino כתב: 15 מאי 2021, 10:56 צריך לדעת מתי לצאת ונראה שישראל עם האגו, לא יודעת מתי לצאת וזה עוד עלול להוביל לכניסה קרקעית
מטרת המבצע הושגה (בנט חזר לאבא) אז אין שום סיבה לא לחזל"ש
יש לך איזו הוכחה לזה שזו הייתה מטרת המבצע או שאתה סתם זורק פה קונספירציות באוויר?
כי פשוט נמסר לי לאחרונה פה בפורום, גם ממך בין היתר, שזה לא כ"כ מותר להגיד דברים שאתה חושב שקורים בלי שיש לך הוכחות לכך.
דריבל ענק על מפתן השש עשרה
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

ככ כואב המצב
אין לדעת איך זה יתפתח ואיך נצא מזה, אבל אישית מרגיש לי שנצטרך הרבה זמן כדי לאחות את הקרעים בחברה

יותר מידי שנים של הזנחה מתפוצצות לנו בפרצוף, מתי יבוא המנהיג של מדינת כלל אזרחיה
מתי נושיט יד לשלום?

בתור ילד הייתה אמונה אמיתית לשלום, אני זוכר את זה
איך התדרדרנו עד לכאן
long live the zapta
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךDe Niro
שליחת תגובה