יש מלחמה (מבצע חרבות ברזל)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

הקטע הכי מצחיק בכך שישראל מצדיקה תקיפת בנייני מגורים כ"היה שם פעילות של חמאס" היא שחמאס היא בתכלס אחראית הממשל בעזה, אז בעצם כל בניין שהוא ארגון ממשלתי כלשהו, לדוגמא, אחסון שרתי אינטרנט או התפלת מים או כל שיט אחר הוא למעשה "בניין של חמאס".
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל 2 לייקיםאמה גולדמןff0000
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

אמה גולדמן כתב: 15 מאי 2021, 18:41
הגלמוד מלוד כתב: 15 מאי 2021, 18:37 אתם מבינים? זה אנשי ה"שינוי". זה האנטי ביבי. זה אלה שקוראים לעצמם "שמאל".
הישראלים איבדו כל צלם אנוש כשזה מגיע לעזה. כל הספקטרום הציוני.
זה הכל.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

pelegs כתב: 15 מאי 2021, 23:22
idandosh כתב: 15 מאי 2021, 20:38 לא עדיף לשאול למה חמאס מסתתר בין אנשים חפים מפשע?
חמאס מסתתר בין חפים מפשע כי עזה היא אחד האיזורים הכי צפופים בעולם וזה לא כאילו הם יכולים לפתוח בסיס באיזה שום-מקום ברצועה ולאבטח אותו נגד תקיפות של צה"ל. טקטיקה קלאסית של ארגוני גרילה (בניגוד לצבאות רשמיים).
אבל תארו לכם איזה הזייה זה לשים בסיס צבאי בתוך עיר עם מלא אזרחים מסביב. או יותר גרוע - את המפקדה של הצבא שלך. מנוולים החמאס האלה.
פלג, אני לא נכנס לעניין הסימטריה שהרבה מחפשים משום מה, והעניין של כעס על בסיסים צבאיים במרכזי אוכלוסין בזמן שיש לנו דברים כמו הקרייה זה אכן צבוע בקטע אחר,
אבל כשמדובר על הסתתרות בין חפים מפשע לא מדובר רק על בסיסים, ולא מדובר רק על צפיפות. פעילי חמאס רבים מקיפים את עצמם בנשים וילדים למשל כשהולכים לשגר רקטות וכו׳.
זה לא נאמר כדי להצדיק את ההרג או להגיד שישראל צודקת בכל ואפילו לא ברוב המעשים, אבל זה לא מעשים שאפשר להצדיק בצורה כלשהי של תנאי שטח או שגם הצד השני פועל ככה, ואלו מעשים מחליאים. גם עבור צבאות גרילה.

אפשר וצריך להגיד שהחמאס לא אמורים להשתמש בחפים מפשע כמגן אנושי, וזה ראוי לכל גינוי, ובמקביל להגיד שאפילו אם זה קורה, זה לא נותן הצדקה לישראל לירות ולהרוג כל כך הרבה אנשים חפים מפשע.
כששודד בנק תופס בן ערובה כמגן אנושי, לא יורים בו דרך הבן ערובה ואומרים שהמוות של בן הערובה הוא על החוטף, אלא פשוט לא יורים ומוצאים דרך אחרת.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אני חושב שהכוונה היא יותר כאשר מנסים להאשים את החפים מפשע שמתו/לנפנף את זה הצידה בכך ש"הם לא היו צריכים להיות בקרבת פעילי חמאס". כאמור, אין כל כך אפשרות לא להיות "ליד פעילי חמאס" בעזה.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
idandosh
קיבל.ה  לייק אחד

teknoboy כתב: 15 מאי 2021, 22:14
idandosh כתב: 15 מאי 2021, 20:38
its-sick כתב: 15 מאי 2021, 20:22 למתנחלים משום מה יש צבא ששומר עליהם, ואצלם נהרגים שבריר ממה שנהרגים לפלסטינים.
אפילו אם תספור לפלסטינים רק ילדים מגיל 12 ומטה ולישראלים את כולם כולל חיילים חמושים, עדיין אנחנו הורגים בפלסטינים יותר מפי 5 מאשר פלסטינים הורגים בנו.
ואני מדבר על השגרה, לא על זמני מלחמה כמו עכשיו בהם היחס הרבה יותר גבוה.
אבל אנחנו מנסים להרוג פלסטינים חפים מפשע?
teknoboy כתב: 15 מאי 2021, 20:28
לא עדיף לשאול מי יורה עליהם? :whome:
לא עדיף לשאול למה חמאס מסתתר בין אנשים חפים מפשע?
התירוץ הזה לא תופס כשאתה מפציץ בניין מגורים מתוך תקווה לפגוע בין השאר במישהו שאתה חושב שגר שם.
וזה גם די עונה לשאלה הראשונה שלך...
אתה קובע שמפציצים בניין כזה ב"תקווה ל.." כי זה מסתדר לך עם מה שאתה מנסה להעביר, אבל אם יש מידע מודיעיני על הבניין מגורים הזה? אז זה בסדר או לא?

idandosh כתב: 15 מאי 2021, 20:38 לא עדיף לשאול למה חמאס מסתתר בין אנשים חפים מפשע?
חמאס מסתתר בין חפים מפשע כי עזה היא אחד האיזורים הכי צפופים בעולם וזה לא כאילו הם יכולים לפתוח בסיס באיזה שום-מקום ברצועה ולאבטח אותו נגד תקיפות של צה"ל. טקטיקה קלאסית של ארגוני גרילה (בניגוד לצבאות רשמיים).
אבל תארו לכם איזה הזייה זה לשים בסיס צבאי בתוך עיר עם מלא אזרחים מסביב. או יותר גרוע - את המפקדה של הצבא שלך. מנוולים החמאס האלה.

אבל כל מה שאתה אומר פה זה חד וחלק אשמת של חמאס.
אם היה אפשר להשמיד את כל הארגון בלי לפגוע באף חד מפשע לא היו עושים את זה?
עזוב אפילו את הקטע המוסרי, למה שהמדינה תרצה להרוג חפים מפשע? זה לא עושה לנו טוב מבחינה עולמית.
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

חמאס מסתתר בין חפים מפשע כי זה מה שארגון גרילה עושה מול צבא עוצמתי פי כמה. והצבא העוצמתי פי כמה הורג אותם גם במחיר הרג של החפים מפשע כי אנחנו לא חיים בטוויטר או בשירים של בוב דילן
idandosh
קיבל.ה  לייק אחד

הגלמוד מלוד כתב: 15 מאי 2021, 23:59 אני חושב שהכוונה היא יותר כאשר מנסים להאשים את החפים מפשע שמתו/לנפנף את זה הצידה בכך ש"הם לא היו צריכים להיות בקרבת פעילי חמאס". כאמור, אין כל כך אפשרות לא להיות "ליד פעילי חמאס" בעזה.
מבחינה פיזית, כמובן שיש אפשרות.
מבחינת זה ש*החמאס* מחייב אותם לדבר כזה, אז אתה צודק, אין אפשרות.

זה לא אחריות של ישראל. אנחנו כן עושים את מירב המאמצים להימנע מזה, אבל זה בלתי אפשרי להימנע מזה.
הפוסט קיבל לייק אחדHapolo
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

idandosh כתב: 16 מאי 2021, 00:03

התירוץ הזה לא תופס כשאתה מפציץ בניין מגורים מתוך תקווה לפגוע בין השאר במישהו שאתה חושב שגר שם.
אתה קובע שמפציצים בניין כזה ב"תקווה ל.." כי זה מסתדר לך עם מה שאתה מנסה להעביר, אבל אם יש מידע מודיעיני על הבניין מגורים הזה? אז זה בסדר או לא?
תשמע, המציאות מלמדת שלא תמיד היעדים נפגעים, לפעמים קורה שמתים רק שמונה ילדים ושתי אימהות מהבניין והיעד לא נפגע.
אז מה נשאר למשגרי הפצצות זה התקווה שהפעם היחס יהיה נגיד יעד אחד לשלושה אזרחים חפים מפשע ולא שמונה לאפס.
וכן התקווה הזאת מבוססת על "מידע מודיעיני", שאתה רואה בעצמך מה הוא שווה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
תא מרבוטא
קיבל.ה  312 לייקים

idandosh כתב: 16 מאי 2021, 00:03

אבל כל מה שאתה אומר פה זה חד וחלק אשמת של חמאס.
אם היה אפשר להשמיד את כל הארגון בלי לפגוע באף חד מפשע לא היו עושים את זה?
עזוב אפילו את הקטע המוסרי, למה שהמדינה תרצה להרוג חפים מפשע? זה לא עושה לנו טוב מבחינה עולמית.
לא יודע אם המדינה רוצה להרוג חפים מפשע, מה שכן היא בהחלט יכולה לרצות לא לסכן חיילים גם במחיר פגיעה בחפים מפשע. אתה יכול לטעון שמ בבחינתנו זה עדיף אבל קח את האנלוגיה הבאה: מאפיונר כבד שאחראי בין היתר על מלחמת כנופיות שגובה מחיר עצום מסתתר בקרב אוכלוסיה אזרחית. במשטרה יודעים איפה הוא ומחליטים לחסל אותו, בירי מכוון על הבניין בו הוא מסתתר. מקובל עליך שאזרחים ישראלים חפים מפשע יהרגו כדי לחסל עבריין מסוכן? לא? אז העניין הוא לא חוסר הברירה.
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

אני חושב שכבר ניהלנו את הדיון הזה כאן, ולפחות מבחינתי הוא דיון ריק מתוכן. יש כאן הצגה של עמדות ומצב בהתאם להשקפת העולם של מחזיק העמדה.

הדבר החשוב ביותר הוא מאחר וכולנו חושבים שזה פסול, רק שחלק חושבים שזה כורח המציאות, הוא לדאוג שזה לא יקרה שוב. בשביל זה צריך לא לטפח את האירגון שיורב טילים מתוך אוכלוסיה אזרחית כדימלעשות הפרד ומשול בעם הפלשתינאי אלא לטפח דו קיום ושיתוף פעולה אזורי אמיתי.
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  562 לייקים

אתם מדברים על זה שזה לא מוסרי לחסל אותם כשהם מתחבאים מאחורי ילדים ונשים ומשתמשים בזה באופן שיטתי,אבל לירות ישירות לאוכלוסיה אזרחית,זה כן בסדר אה? ואל תמכרו את הלוקש הזה של נובע מסיבה של צפיפות כאשר זה נעשה בצורה מכוונת,אם זה היה הדבר הראשון בסדר העדיפות שלהם,היו דואגים ליצור חציצה למרות תנאי הצפיפות שם,פשוט תירוץ מגוחך "אין מקום".פשוט לא משנה מה,תחפשו בכוח איך תמיד ישראל אשמה,ולמרות שהיא לא חפה מפשע,אין אובייקטיביות מהצד של שונאי ישראל פה
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

Hapolo כתב: 16 מאי 2021, 05:19 אתם מדברים על זה שזה לא מוסרי לחסל אותם כשהם מתחבאים מאחורי ילדים ונשים ומשתמשים בזה באופן שיטתי,אבל לירות ישירות לאוכלוסיה אזרחית,זה כן בסדר אה? ואל תמכרו את הלוקש הזה של נובע מסיבה של צפיפות כאשר זה נעשה בצורה מכוונת,אם זה היה הדבר הראשון בסדר העדיפות שלהם,היו דואגים ליצור חציצה למרות תנאי הצפיפות שם,פשוט תירוץ מגוחך "אין מקום".פשוט לא משנה מה,תחפשו בכוח איך תמיד ישראל אשמה,ולמרות שהיא לא חפה מפשע,אין אובייקטיביות מהצד של שונאי ישראל פה
זה לא מוסרי. אני חושב שכולם כאן יכולים להסכים שהחמאס זה ארגון לא מוסרי.
עכשיו אפשר להמשיך הלאה? כי זה לא קשור לדיון על איך ישראל צריכה לפעול.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  562 לייקים

red in blood כתב: 16 מאי 2021, 05:26
Hapolo כתב: 16 מאי 2021, 05:19 אתם מדברים על זה שזה לא מוסרי לחסל אותם כשהם מתחבאים מאחורי ילדים ונשים ומשתמשים בזה באופן שיטתי,אבל לירות ישירות לאוכלוסיה אזרחית,זה כן בסדר אה? ואל תמכרו את הלוקש הזה של נובע מסיבה של צפיפות כאשר זה נעשה בצורה מכוונת,אם זה היה הדבר הראשון בסדר העדיפות שלהם,היו דואגים ליצור חציצה למרות תנאי הצפיפות שם,פשוט תירוץ מגוחך "אין מקום".פשוט לא משנה מה,תחפשו בכוח איך תמיד ישראל אשמה,ולמרות שהיא לא חפה מפשע,אין אובייקטיביות מהצד של שונאי ישראל פה
עד כה ראיתי רק איך ישראל צריכה לא לפעול,אז איך היא כן צריכה כדי לשמור על ביטחון אזרחיה?מעבר לזה שהיא מודיעה להם איפה היא הולכת להפציץ ומתי,לתת עוד שטחים?כי זה הוכיח את עצמו במבחן הזמן כשנתנו להם את גוש קטיף לדוגמא? ממה שאני קורא פה ישראל לא יכולה לעשות כלום,להניח את הכלים ולתת להם לשחוט אותנו
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

Hapolo כתב: 16 מאי 2021, 05:33
עד כה ראיתי רק איך ישראל צריכה לא לפעול,אז איך היא כן צריכה כדי לשמור על ביטחון אזרחיה?מעבר לזה שהיא מודיעה להם איפה היא הולכת להפציץ ומתי,לתת עוד שטחים?כי זה הוכיח את עצמו במבחן הזמן כשנתנו להם את גוש קטיף לדוגמא? ממה שאני קורא פה ישראל לא יכולה לעשות כלום,להניח את הכלים ולתת להם לשחוט אותנו
לא ניתן לדעת אם ההתנתקות ואוסלו הוכיחו את עצמם כי מיד אחריהם עלה נתניהו לשלטון.

זה דבר שבטוח לא הוכיח את עצמו.
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
fidel
קיבל.ה  71 לייקים

השאלה שצריכה להשאל היא למה אנחנו מבעירים את עזה כדי להציל אדם אחד, ואף אחד לא ממש מדבר על זה
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

איך אני אוהב את הטיעון הזה יא אללה. אין עוד עם של שטופי מוח מטומטמים כאלה עם זכרון שדג היה מתבייש בו, שכל פעם ששבריר מולקולת דם פלסטיני נכנסת לו לנחיריים הוא נהיה כריש עיוור שלהאכיל אותו לוקשים זה הדבר הכי קל בעולם.
איך תמיד בדמיון שלכם זה חמאס עמד עלינו לכלותנו ואם לא היינו משטחים את עזה הם היו עולים עלינו ושוחטים אותנו, כשבפועל זה האמ-אמא של מלחמות הברירה ואם לא היינו עושים כלום פשוט הרבה דם של חפים מפשע היה נחסך.
עם של סתומים תאבי דם ואוהבי מוות
הפוסט קיבל 6 לייקיםסומךאמה גולדמןKingAlpacaNoamהאדום הצוררטכנית לארז
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

https://news.walla.co.il/item/3435745

בכירים במערכת הבטחון: יש לסיים את המבצע
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

"זה מוסרי לירות ישירות לאוכלוסיה אזרחית" - אף אחד אי פעם בהיסטוריה של הפורום הזה
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

לירן כתב: 16 מאי 2021, 00:03 חמאס מסתתר בין חפים מפשע כי זה מה שארגון גרילה עושה מול צבא עוצמתי פי כמה. והצבא העוצמתי פי כמה הורג אותם גם במחיר הרג של החפים מפשע כי אנחנו לא חיים בטוויטר או בשירים של בוב דילן
לא רק אתם הגברים אחושרמוטה המפוכחים חיים במציאות. זה לא שיש מיליון דברים שאין לך בתור ישראלי שטוף מוח חצי מושג לגביהם
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל לייק אחדהגלמוד מלוד
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

ככל שעובר הזמן אני מבין ש2 מדינות ל2 עמים זה פיקציה
אנחנו כבר הרבה מעבר לנק׳ האל חזור
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

אמה גולדמן כתב: 16 מאי 2021, 10:52
לירן כתב: 16 מאי 2021, 00:03 חמאס מסתתר בין חפים מפשע כי זה מה שארגון גרילה עושה מול צבא עוצמתי פי כמה. והצבא העוצמתי פי כמה הורג אותם גם במחיר הרג של החפים מפשע כי אנחנו לא חיים בטוויטר או בשירים של בוב דילן
לא רק אתם הגברים אחושרמוטה המפוכחים חיים במציאות. זה לא שיש מיליון דברים שאין לך בתור ישראלי שטוף מוח חצי מושג לגביהם
אבל למה בעצבים
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

מקבל, אבל זה נושא שמעורר רגש מה אני אגיד לך. קצת קשה לקבל הצדקות פעם אחרי פעם מישראלים על הזוועות שאנחנו עושים.
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

א. כן, בגדול. לעשות הסכם, ולשם שינוי - גם לעמוד בו ולא להפר אותו (רוצה את הסרטון שבו ביבי מתגאה איך הוא היה זה שהפר את הסכמי אוסלו?).

ב. איך אני אוהב את הטיעון הזה, של ״ניסינו שלום, לא עובד״. וואלה, ניסינו מלחמה. מספיק פעמים. יותר ממספיק. ניסינו להפציץ, להשטיח, להוריד אנשים, בניינים, להכנס קרקעית, להפציץ רק אווירית, לסגור להם את מתחמי הדייג, לעשות עליהם סגר ומצור וכו׳.
ניסינו את זה. לא עובד. אפשר להתקדם הלאה?

ג. אני לא אומר איך ישראל צריכה להלחם, אני מבקר את ההחלטות שלה. אם הייתי בהנהגה כנראה שהייתי צריך להחליט. כרגע אני יכול רק להסתכל על המצב הקיים ולהגיד האם זה לגיטימי או לא לגיטימי.
ובכן, לירות דרך בני ערובה כדי לפגוע במפגע - לא לגיטימי. גם אם המפגע עצמו לא מוסרי (והוא אכן לא מוסרי, אם אתה רוצה עוד גינויים לאוסף).
- עומר חרמש ז״ל
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

הגלמוד מלוד כתב:אני חושב שהכוונה היא יותר כאשר מנסים להאשים את החפים מפשע שמתו/לנפנף את זה הצידה בכך ש"הם לא היו צריכים להיות בקרבת פעילי חמאס". כאמור, אין כל כך אפשרות לא להיות "ליד פעילי חמאס" בעזה.
אני לא חושב שמאשימים את החפים מפשע בכך שהם היו בקרבת חמאס. ״מצדיקים״ (או נותנים נסיבות מקילות) את הפגיעה בחפים מפשע בכך שאי אפשר לפגוע בחמאס בלי חפים מפשע, כי כך חמאס סידר את עצמו. אתה מציע שבנסיבות כאלו פשוט אסור לפגוע בחמאס? גם בזה יש פגם מוסרי
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

אני חושב שההבדל טמון בעוצמת הפגיעה הלא פרופורציונלית הן ביחס לעוצמת הנזק האפשרית מידי חמאס, והן ביחס ליחסי הכוחות בינינו. ושהסיבה לחוסר פרופורציות זו הגישה הפאשיסטית הרווחת כאן בקרב מקבלי ההחלטות הפוליטיקאים והגנרלים הששים אלי קרב שצריך להכנס בהם ולשטח את עזה, ושלא באמת רואה באזרחים העזתים בני אדם חפים מפשע, ולכן היד של הטייסים הישראלים קלה על ההדק והפגיעה באוכלוסיה האזרחית היא רחוקה מאוד מלהיות איזשהו משהו מידתי שניתן להצדיק בכך שחמאס מתערים באוכלוסיה.
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

פרימו לוי כתב: 16 מאי 2021, 14:08 אני חושב שההבדל טמון בעוצמת הפגיעה הלא פרופורציונלית הן ביחס לעוצמת הנזק האפשרית מידי חמאס, והן ביחס ליחסי הכוחות בינינו. ושהסיבה לחוסר פרופורציות זו הגישה הפאשיסטית הרווחת כאן בקרב מקבלי ההחלטות הפוליטיקאים והגנרלים הששים אלי קרב שצריך להכנס בהם ולשטח את עזה, ושלא באמת רואה באזרחים העזתים בני אדם חפים מפשע, ולכן היד של הטייסים הישראלים קלה על ההדק והפגיעה באוכלוסיה האזרחית היא רחוקה מאוד מלהיות איזשהו משהו מידתי שניתן להצדיק בכך שחמאס מתערים באוכלוסיה.
על מה אתה מדבר? ישראל באמת מסוגלת ״לשטח״ את עזה ולעשות שם זוועות אמיתיות, ביחס לצורה שבה את מתאר את קבלת ההחלטות בישראל כמות ההרוגים האזרחיים היא אפסית. הרג של 100 אזרחים במהלך סבב הוא עצוב ומיותר, אבל אם אתה מחפש רפרנס להרג חסר הבחנה ואדיש של אזרחים אני יכול לשלוח אותך לכמה מלחמות אחרות מהשכונה, כולל כאלו שמתנהלות כעת.
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

כן, אבל זה לא בגלל "צבא מוסרי" ושאר עגבניות. זה בגלל שאנחנו מדינה קטנה וחלשלושה שמתקיימת בזכות התמיכה האמריקאית, ואסור לנו לאבד אותה.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אם יש התחלה של משפט שמתארת את מדינת ישראל זה ללא ספק "הרג של 100 אזרחים במהלך סבב הוא עצוב ומיותר, אבל"
הפוסט קיבל לייק אחדff0000
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

בר קולמוסא כתב: 16 מאי 2021, 14:54
פרימו לוי כתב: 16 מאי 2021, 14:08 אני חושב שההבדל טמון בעוצמת הפגיעה הלא פרופורציונלית הן ביחס לעוצמת הנזק האפשרית מידי חמאס, והן ביחס ליחסי הכוחות בינינו. ושהסיבה לחוסר פרופורציות זו הגישה הפאשיסטית הרווחת כאן בקרב מקבלי ההחלטות הפוליטיקאים והגנרלים הששים אלי קרב שצריך להכנס בהם ולשטח את עזה, ושלא באמת רואה באזרחים העזתים בני אדם חפים מפשע, ולכן היד של הטייסים הישראלים קלה על ההדק והפגיעה באוכלוסיה האזרחית היא רחוקה מאוד מלהיות איזשהו משהו מידתי שניתן להצדיק בכך שחמאס מתערים באוכלוסיה.
על מה אתה מדבר? ישראל באמת מסוגלת ״לשטח״ את עזה ולעשות שם זוועות אמיתיות, ביחס לצורה שבה את מתאר את קבלת ההחלטות בישראל כמות ההרוגים האזרחיים היא אפסית. הרג של 100 אזרחים במהלך סבב הוא עצוב ומיותר, אבל אם אתה מחפש רפרנס להרג חסר הבחנה ואדיש של אזרחים אני יכול לשלוח אותך לכמה מלחמות אחרות מהשכונה, כולל כאלו שמתנהלות כעת.
באמת התגעגעתי לטיעוני "אבל אסד". באמת אני תמיד שמח כשהצבא שלי, על סקלת פשעי המלחמה, נוטה פחות ל"אלוהים אדירים איזה מטורפים פסיכים משתמשים בפצצות מצרר וזרחן", למרות שבהחלט יש לו זמן ותק מכובד על הצד הזה של הסקלה, ונוטה יותר לעבר פשעי המלחמה החמודים מזן "אוי אופס סליחה ממש לא התכוונו להרוג 100 אזרחים זה מאוד מצער, שוב מפעיל הכטבמ השובב בקריה לחץ בטעות על הג'ויסטיק". אם כי יש לציין שזה מאוד מהר מתחלף ב"סתם יא עקומים מי מבקש סליחה בעיה שלכם שהצבעתם חמאס תמותו עמלקים"
הפוסט קיבל לייק אחדff0000
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

פרימו לוי כתב: 16 מאי 2021, 15:32
בר קולמוסא כתב: 16 מאי 2021, 14:54
באמת התגעגעתי לטיעוני "אבל אסד". באמת אני תמיד שמח כשהצבא שלי, על סקלת פשעי המלחמה, נוטה פחות ל"אלוהים אדירים איזה מטורפים פסיכים משתמשים בפצצות מצרר וזרחן", למרות שבהחלט יש לו זמן ותק מכובד על הצד הזה של הסקלה, ונוטה יותר לעבר פשעי המלחמה החמודים מזן "אוי אופס סליחה ממש לא התכוונו להרוג 100 אזרחים זה מאוד מצער, שוב מפעיל הכטבמ השובב בקריה לחץ בטעות על הג'ויסטיק". אם כי יש לציין שזה מאוד מהר מתחלף ב"סתם יא עקומים מי מבקש סליחה בעיה שלכם שהצבעתם חמאס תמותו עמלקים"
טיעון למה בדיוק? אמרת שישראל הורגת במידה שהיא רחוקה מלהיות מידתית כי הגישה היא שצריך לשטח את עזה ושלא חיים שם בני אדם, רק הדגמתי שהמספרים מראים אחרת - מספר הקורבנות (בנפש) הוא נמוך ביחס לקמפיינים אחרים שבהם האזרחים הם לא בני אדם שאפשר לטבוח בהם.
אם אתה גם מניח שכל הרג של אזרחים במלחמה הוא פשע מלחמה אז בסדר, אני לא אתווכח איתך כי נשמע שאין טעם. הדין הבינלאומי לא ממש מסכים איתך. וכן, אני מעדיף שהצבא שלי נוטה לכיוון פשעי המלחמה החמודים כדרברך מאשר פצצות הזרחן והמצרר, למה אתה חושב שזה כזה טריויאלי? אתה יכול לנקוב במלחמה שלא בוצעו בה פשעי מלחמה נגד אוכלוסיה ברמת הזרחן ופצצות המצרר, כשהמלחמה נוהלה מתוך ערים? הרי דוגמאות כאלו לא חסר, לא רק מאסד ותימן אלא גם מאירופה, אמריקה, רוסיה, סין, יפן...
ואני אספר לך משהו, ואני מבקש שתשב לפני שאתה קורא את זה - במלחמה מתים אנשים. רגע, אפילו אנשים שלא נלחמים. נשבע שזה קורה תמיד. וכשצבא אחד מבצע לחימה מתוך מרכזי אוכלוסיה, גם אוכלוסיה מתה.
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  768 לייקים

ישראל היא בהחלט לא הפושעת מלחמה היחידה בעולם וגם לא הגרועה מבין המשטרים פושעי המלחמה. אם זה מניח את דעתך אז יופי לך. אנחנו עדיין משטר פושע מלחמה שהורג אזרחים ופוגע בתשתיות אזרחיות ללא הצדקה ובצורה לא מידתית, פשוט לא הגרוע שבהם. לא יודע מאיפה החלטת שהמספר הרוגים נמוך. יש לך מאגר נתונים שמאפשר לך לבצע השוואה או שזו תחושת בטן? יש לך יכולת לשקלל את הבדלי יחסי הכוחות בין הצדדים הלוחמים? אתה יודע לשקלל את השינויים בנורמות בלחימה במאה ה21 לעומת המאה ה20? את השיפור הטכנולוגי באמצעי הלחימה?
אני את ההכרעה שלי בדבר חוסר המידתיות מבסס על הבדלי הכוחות, פוטנציאל הנזק מהצד השני, הקונטקסט שבו פרץ ה"סבב" (מילה מגעילה) הנוכחי והרטוריקה שבה משתמשים מקבלי ההחלטות והלך הרוח הציבורי כפי שמשתקף מהתקשורת והרשתות החברתיות. וכמובן כמות ההרוגים הלא מעורבים, והנסיבות שבהן הם מוצאים את מותם (ההבדל בין ירי ממוקד למשגר טילים שעלול לפגוע גם בלא מעורבים לבין הפצצות פרועות במרכזי אוכלוסין תחת צידוקים מונפצים של "היו שם קלסרים של חמאס" כשבפועל המטרה הברורה שלהם היא לשדר שבעל הבית השתגע. האמת שזה מצחיק הויכוח הזה כי זו מדיניות מוצהרת של ישראל שנאמרת בריש גלי וזוכה לתמיכה ציבורית מקיר לקיר - לפגוע בצורה לא מידתית כדי "להחזיר את ההרתעה")
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
Ben
קיבל.ה  69 לייקים

נגעל מהאשכול הזה, נגעל מהאנשים שחיים איתי באותו העם. אתם יפי נפש עלובים ואין לכם מושג. יאללה אני ממתין.
הפוסט קיבל 18 לב אדום
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

הבעיה העיקרית היא שאנחנו מתרגלים ומצדיקים את ההרג הזה בכך שאין ברירה, ובאותו זמן לא מנסים בכלל לפעול בכיוון של האלטרנטיבה האפשרית היחידה שאינה מובילה ליוגוסלביה ישראלית.
בעבר היו לנו מנהיגים שהיה להם את האומץ להבין את המשמעות של חוסר העשיה הזה. רבין ושרון, שעם כל הביקורת על טעויות קשות מאד שעשו (כמו לבצע התנתקות באופן חד צדדי לחלוטין), לפחות הם הבינו שלהמשיך עם הסטטוס קוו ו"לנהל סכסוך" זה קטסטרופה טוטלית בטווח הארוך וניסו לעשות משהו בכיוון הנכון, גם במחיר אישי וציבורי כבד מאד.

היום יש לנו מנהיגים שהם או מטומטמים ומאמינים שאפשר להמשיך עם הסטטוס קוו, או נרפים וחסרי עמוד שידרה שאין להם את האומץ לפעול. ולאט לאט העסק מתחיל להתפרק מול העיניים, בזמן שאנחנו עסוקים בלספר לכולם כמה רק הפלסטינים אשמים בהכל
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
הפוסט קיבל 2 לייקיםסומךKingAlpaca
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

Ben כתב: 16 מאי 2021, 16:43 נגעל מהאשכול הזה, נגעל מהאנשים שחיים איתי באותו העם. אתם יפי נפש עלובים ואין לכם מושג. יאללה אני ממתין.
מאוד אמיץ מצידך לקחת עמדה פרו רצח-ילדים

זה למה טיפוסים כמוך משעשעים אותי. כי אתם חושבים שאתם ההומניים האמיתיים, שאתם אוהבי חיים ואוהבי אדם. אני שומע את הטיעון הזה כל כך הרבה, אנחנו מקדשי חיים, ההם רוצחים.

check the scoreboard.
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

Ben כתב: 16 מאי 2021, 16:43 נגעל מהאשכול הזה, נגעל מהאנשים שחיים איתי באותו העם. אתם יפי נפש עלובים ואין לכם מושג. יאללה אני ממתין.
אתה נגעל ונעלב ממדעות שונות משלך בדיון פוליטי בפורום זניח, ואנחנו יפי הנפש?
תגדל עור קצת יותר עבה.
- עומר חרמש ז״ל
הפוסט קיבל 4 לייקיםסומךRon.TNoamתתאבד כבר
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

מעניין אותי לשמוע את תומכי פשעי המלחמה מצדיקים את השימוש בפצצות זרחן. הסבירו לי בבקשה, אני יפה נפש טיפש.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

Ben כתב:נגעל מהאשכול הזה, נגעל מהאנשים שחיים איתי באותו העם. אתם יפי נפש עלובים ואין לכם מושג. יאללה אני ממתין.
למה אתה ממתין?
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

Noam כתב: 16 מאי 2021, 17:41
Ben כתב:נגעל מהאשכול הזה, נגעל מהאנשים שחיים איתי באותו העם. אתם יפי נפש עלובים ואין לכם מושג. יאללה אני ממתין.
למה אתה ממתין?
הוא ממתין שתאתגר אותו אינטלקטואלית
הפוסט קיבל לייק אחדNoam
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אז בבקשה, שיסביר איך הצבא המוסרי ביותר בעולם משתמש בפצצות זרחן כשצבאות פחות מוסריים לטעמו במערב מסרבים להשתמש בהן.
لا إله
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

its-sick כתב: 16 מאי 2021, 19:37 אז בבקשה, שיסביר איך הצבא המוסרי ביותר בעולם משתמש בפצצות זרחן כשצבאות פחות מוסריים לטעמו במערב מסרבים להשתמש בהן.
נחכה להסבר ממנו, אני קטונתי מלהבין את זה, כמו שהוא רשם אנחנו לא מבינים.
שליחת תגובה