יש מלחמה (מבצע חרבות ברזל)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  562 לייקים

red in blood כתב: 16 מאי 2021, 13:02
Hapolo כתב: 16 מאי 2021, 05:33
red in blood כתב: 16 מאי 2021, 05:26

זה לא מוסרי. אני חושב שכולם כאן יכולים להסכים שהחמאס זה ארגון לא מוסרי.
עכשיו אפשר להמשיך הלאה? כי זה לא קשור לדיון על איך ישראל צריכה לפעול.
עד כה ראיתי רק איך ישראל צריכה לא לפעול,אז איך היא כן צריכה כדי לשמור על ביטחון אזרחיה?מעבר לזה שהיא מודיעה להם איפה היא הולכת להפציץ ומתי,לתת עוד שטחים?כי זה הוכיח את עצמו במבחן הזמן כשנתנו להם את גוש קטיף לדוגמא? ממה שאני קורא פה ישראל לא יכולה לעשות כלום,להניח את הכלים ולתת להם לשחוט אותנו
א. כן, בגדול. לעשות הסכם, ולשם שינוי - גם לעמוד בו ולא להפר אותו (רוצה את הסרטון שבו ביבי מתגאה איך הוא היה זה שהפר את הסכמי אוסלו?).

ב. איך אני אוהב את הטיעון הזה, של ״ניסינו שלום, לא עובד״. וואלה, ניסינו מלחמה. מספיק פעמים. יותר ממספיק. ניסינו להפציץ, להשטיח, להוריד אנשים, בניינים, להכנס קרקעית, להפציץ רק אווירית, לסגור להם את מתחמי הדייג, לעשות עליהם סגר ומצור וכו׳.
ניסינו את זה. לא עובד. אפשר להתקדם הלאה?

ג. אני לא אומר איך ישראל צריכה להלחם, אני מבקר את ההחלטות שלה. אם הייתי בהנהגה כנראה שהייתי צריך להחליט. כרגע אני יכול רק להסתכל על המצב הקיים ולהגיד האם זה לגיטימי או לא לגיטימי.
ובכן, לירות דרך בני ערובה כדי לפגוע במפגע - לא לגיטימי. גם אם המפגע עצמו לא מוסרי (והוא אכן לא מוסרי, אם אתה רוצה עוד גינויים לאוסף).
לגבי סעיף ב',מה האינדיקציה לזה שזה לא עובד?בהשוואה למה?מאיפה לך מה היה המצב אילולא ההגבלות שאתה מדבר עליהם,אולי הם מנעו הרג נוסף ומקבלי ההחלטות לא פעלו מתוך הקטנוניות והרוע שאתם חושבים,והפעולות הללו כן נשאו תוצאות שרק מישהו בעל יכולות מאגיות ידע את השפעתן בדעבד?
ועל אותו משקל שאתה אומר ניסינו מלחמה ולא עבד,גם ניסו ללכת במהלך השנים לכיוונים של שלום,דיברתם פה על גוש קטיף ואוסלו לדוגמא..ובוא נצא מנק הנחה שביבי חירב את הסכמי אוסלו,לשיטתך הצד הערבי הרס את יציאת ישראל מגוש קטיף כאשר לא עמד בכוונותיו ליצור שקט במבחן הזמן אז כמו שאני מנסה לומר,יש אחריות לשתי הצדדים בנוגע למצב הקיים ..זו לא חוכמה לקחת עובדות וללעוס אותן לצורה שאתה רוצה כדי להוכיח טיעון שאי אפשר להוכיח,אני מניח שהמצב יותר מורכב מ"ניסינו מלחמה וזה לא עבד"
וכשאתה אומר "מלחמה",אפשר באותה מידה לקרוא לחלק גדול מהדברים שהצגת כפעולות הגנה,מניעה ותגובה,אז יפה לצאת בסיסמאות ולהציג את הכל איך שנוח כדי להעביר רעיון,אבל כמו שאמרתי אני מניח שהמצב הוא לא שחור ולבן כמו שאתה מציג אותו
נערך לאחרונה על ידי Hapolo ב 16 מאי 2021, 21:23, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  562 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 16 מאי 2021, 10:38
Hapolo כתב: 16 מאי 2021, 05:19 אתם מדברים על זה שזה לא מוסרי לחסל אותם כשהם מתחבאים מאחורי ילדים ונשים ומשתמשים בזה באופן שיטתי,אבל לירות ישירות לאוכלוסיה אזרחית,זה כן בסדר אה? ואל תמכרו את הלוקש הזה של נובע מסיבה של צפיפות כאשר זה נעשה בצורה מכוונת,אם זה היה הדבר הראשון בסדר העדיפות שלהם,היו דואגים ליצור חציצה למרות תנאי הצפיפות שם,פשוט תירוץ מגוחך "אין מקום".פשוט לא משנה מה,תחפשו בכוח איך תמיד ישראל אשמה,ולמרות שהיא לא חפה מפשע,אין אובייקטיביות מהצד של שונאי ישראל פה
"זה מוסרי לירות ישירות לאוכלוסיה אזרחית" - אף אחד אי פעם בהיסטוריה של הפורום הזה
לא יודע אם נאמר או לא,מה שאני רואה אבל זה שהמצב מוצג כבחירה חופשית של ישראל,ושכל האשמה מוטלת על ישראל כאילו אין עוד צד במשוואה שחייבים להתייחס אליו,וכל דבר שקורה מוצג כאחריות מלאה ובלעדית של ישראל,בעוד יש עוד צד שמשפיע על המצב,אבל שום התייחסות אין פה על אחריות של הצד השני .אז לאיזה פתרון אפשר להגיע כשאתה מתייחס רק לפעולות של צד אחד,כאילו אינן נגזרות מהמצב שנוצר בעקבות פעולות של הצד השני,לפחות בחלקן?
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  977 לייקים
יצירת קשר:

זאת שאלה מצוינת Hapolo. אבל בתור הצד החזק והיוזם העיקרי בסכסוך הזה, ובאופן כללי בתור ישראלים שיכולת ההשפעה הכי גדולה וישירה שלהם היא על ההנהגה שלהם, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו איך הגענו למצב ש*אנחנו* מתעסקים בהפנית האצבע המאשימה כולה לפלסטינים. ש*אנחנו* מתייחסים לסכסוך בפטליזם מוחלט ש"זה מה יש" ו"אין מה לעשות". כאילו אין לנו שום יכולת ליזום ולהשפיע, כאילו *אנחנו* לא הצד החזק והשולט.
מדוע ההנהגה הישראלית, ובעקבותיה בצורה ברורה גם מרבית הציבור הישראלי, מתנהלים בדיוק כמו שאמרת ומתייחסים "רק לפעולות של צד אחד, כאילו אינן נגזרות מהמצב שנוצר בעקבות פעולות של הצד השני,לפחות בחלקן".
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

שתדע Ron.T שאתה משתמש מוצלח מאוד.
הפוסט קיבל 2 לייקיםתתאבד כברRon.T
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1233 לייקים

אין פה אפרטהייד אומרים לכם!
מה? מה פתאום?

תמונה
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
הפוסט קיבל לייק אחדKingAlpaca
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

:sh-mad: :sh-mad: :sh-mad:
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  562 לייקים

הפועל כתב: 16 מאי 2021, 21:57 זאת שאלה מצוינת Hapolo. אבל בתור הצד החזק והיוזם העיקרי בסכסוך הזה, ובאופן כללי בתור ישראלים שיכולת ההשפעה הכי גדולה וישירה שלהם היא על ההנהגה שלהם, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו איך הגענו למצב ש*אנחנו* מתעסקים בהפנית האצבע המאשימה כולה לפלסטינים. ש*אנחנו* מתייחסים לסכסוך בפטליזם מוחלט ש"זה מה יש" ו"אין מה לעשות". כאילו אין לנו שום יכולת ליזום ולהשפיע, כאילו *אנחנו* לא הצד החזק והשולט.
מדוע ההנהגה הישראלית, ובעקבותיה בצורה ברורה גם מרבית הציבור הישראלי, מתנהלים בדיוק כמו שאמרת ומתייחסים "רק לפעולות של צד אחד, כאילו אינן נגזרות מהמצב שנוצר בעקבות פעולות של הצד השני,לפחות בחלקן".
מסכים שמנק המבט "שלנו" ,להתייחס לדברים כאילו הפלסטינים הם האשמים בכל המצב זו אטימות ולא נגיע לשום מקום טוב בגישה הזאת,ומעבר לכך אני בטוח שהיא לא נכונה עובדתית.
השאלה גם האם אנחנו יודעים מה לדרוש מהממשלה,מה ההשלכות של קיום הדרישות הללו,והאם לא נשקלו פעולות שמתיישבות עם הגישה של חלק מהמשתמשים פה,אבל הגיעו למסקנות שהסיכון הוא גבוה ולא ניתן לקחת אותו,לדוגמא לתת שטחים שבעתיד ישמשו לפגיעה אנושה בביטחון המדינה,באם ירצו בכך גורמים כאלו ואחרים. אני חותם עכשיו על לחלק להם שטחים נרחבים באם זה ייצור פה מצב בריא וקץ לסכסוך,השאלה אם באמת ניתן לקחת את הסיכון שזה ייצור(שזו אחת מהבעיות הגדולות,חוסר האמון בצד השני)
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  562 לייקים

its-sick כתב: 16 מאי 2021, 22:58 אין פה אפרטהייד אומרים לכם!
מה? מה פתאום?

תמונה
אני משוכנע שיוגשו כתבי אישום גם כלפי פורעים יהודים, אוי ואבוי לנו אם האנשים האלה יסתובבו חופשי, בלי קשר לסכסוך בכלל,ותיהיה פרופורציה בין כמות כתבי האישום לבין כמות המפורעים בכל צד.הדבר הזה יימדד בטווח של כמה ימים או שבועות, אז להחליט מעכשיו על התנהלות מקולקלת בנושא,זה קצת לא נכון הייתי אומר,לא?
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

לא מחפש סימטריה (ארור תהייה סגל) אלא מחפש פיתרון אמיתי
מכל הצדדים צועקים מה כן ומה לא אבל אף אחד לא מתיימר לתת פיתרון, משהו ללכת איתו, תהליך להניע אותו
עוד מאותו הדבר, הסבב יסתיים הרגיעה תחזור באופן מסויים, בעזה ימשיכו להיות נצורים, בעוטף ימשיכו לקבל טילים, בגדה ימשיכו לבנות ובתוך ישראל יקברו את הראש בחול, מידי פעם תצוץ התקוממות כזאת או אחרת כנגד הממשל עי המיעוט שחי פה

סיר הלחץ יגיע לנק׳ הרתיחה מתישהו, לא הפעם
הפעם, זה פשוט עוד מאותו הדבר וזה ככ מדכא

מה שהכי נורא שהגידול הדמוגרפי ב2 האוכלוסיות פשוט לא יאפשר שום פיתרון פשוט, אני לא מצליח לעלות לראשי פיתרון מדיני שלא ידרוש מאחד הצדדים התפשרות עצומה
long live the zapta
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

לי יש פיתרון.

מחר ישראל מבקשת מהאום להכיר במדינה פלשתינאים בעזה ובשטחי A+B+C. תוך אמירה חד משמעית שהגבולות הסופיים יוחלטו במו"מ בין שתי המדינות
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אתה יודע שיום אחרי לפחות 10% מחברי הכנסת שלך נרצחים, נכון?
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
idandosh
קיבל.ה  לייק אחד

El dudernio כתב: 16 מאי 2021, 23:44 לי יש פיתרון.

מחר ישראל מבקשת מהאום להכיר במדינה פלשתינאים בעזה ובשטחי A+B+C. תוך אמירה חד משמעית שהגבולות הסופיים יוחלטו במו"מ בין שתי המדינות
מה עושים עם החמאס? או עם שאר ארגוני הטרור במקומות האלה?
איך עושים שלום (בערך) עם מדינה כזאת כמו שיש עם מצרים וירדן למשל?
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

idandosh כתב: 17 מאי 2021, 01:09

מה עושים עם החמאס? או עם שאר ארגוני הטרור במקומות האלה?
מה שעשינו ב-48...
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

יש לך ספק שזה לא יגרור תוקפות פלסטינאית?
בוא נעזוב רגע את העניין אם הם יקבלו את זה ונניח שבישראל קיבלו את ההצעה, יש לך איזשהי אינדיקציה לכך שכאן יגמר הסכסוך?
צריך לזכור שצעד כזה חושף את תושבי ישראל הרבה ייתר מאשר הם חשופים עכשיו
ישראל בעמדת כוח בסכסוך, למה שיום בהיר אחד היא תחליט להיות סופר פגיעה? למה שישראל תספוג ״קורבנות השלום״?

אני חושב שאם לא יהיה פה מאמץ עולמי שכולל את האמירויות, ארהב, מצרים, סעודיה ומנהיגי אירופה בהתערבות ישירה ולא רק הצבעות באו״ם, אף צד לא יהיה מוכן לבצע את ההקרבה, לתת אמון ולהמר על עתיד טוב יותר

בכללי אני חושב שהפיתרון האמיתי לסכסוך הוא סטייל האמירויות, להקים ישות אחת גדולה מעל כל מדינת ישראל והשטחים ולחלק אותה לפרובינציות, כל פרובינציה תוכל להחליט על החוקים שלה ותקבל אוטונומיה מסויימת אך תהייה כפופה לחוקים הגלובלים
long live the zapta
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל לייק אחדRon.T
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 17 מאי 2021, 10:21

יש לך ספק שזה לא יגרור תוקפות פלסטינאית?
בוא נעזוב רגע את העניין אם הם יקבלו את זה ונניח שבישראל קיבלו את ההצעה, יש לך איזשהי אינדיקציה לכך שכאן יגמר הסכסוך?
צריך לזכור שצעד כזה חושף את תושבי ישראל הרבה ייתר מאשר הם חשופים עכשיו
ישראל בעמדת כוח בסכסוך, למה שיום בהיר אחד היא תחליט להיות סופר פגיעה? למה שישראל תספוג ״קורבנות השלום״?

אני חושב שאם לא יהיה פה מאמץ עולמי שכולל את האמירויות, ארהב, מצרים, סעודיה ומנהיגי אירופה בהתערבות ישירה ולא רק הצבעות באו״ם, אף צד לא יהיה מוכן לבצע את ההקרבה, לתת אמון ולהמר על עתיד טוב יותר

בכללי אני חושב שהפיתרון האמיתי לסכסוך הוא סטייל האמירויות, להקים ישות אחת גדולה מעל כל מדינת ישראל והשטחים ולחלק אותה לפרובינציות, כל פרובינציה תוכל להחליט על החוקים שלה ותקבל אוטונומיה מסויימת אך תהייה כפופה לחוקים הגלובלים
א. לדעתי צעד כזה חייב להיות בשיתוף פעולה אזורי עם גב אירופאי וכו' יחד עם זה הוא צעד סימבולי של הכרה בעם הפלשתינאי וברצונו למדינה משלו.

ב. אם ההצעה לא תתקבל היכולת להגיד לך כי אתה לא מאפשר להם מדינה ועצמאות קטנה, ואם היא כן תתקבל מדובר כבר על עימות בין שתי מדינות.

ג. זאת הייתה שליפה מהמותן... אבל הרעיון הוא להראות לשיש הרבה מה לעשות, אני באמת תוהה מה הייתה תגובה מועצת הביטחון אם ישראל הייתה מעלה הצעה בסיגנון בדיון היום ( למשל).

הגלמוד מלוד כתב: 17 מאי 2021, 00:43 אתה יודע שיום אחרי לפחות 10% מחברי הכנסת שלך נרצחים, נכון?
לא ירדתי חסוף דעתך...
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

מה הצפי להפסקת אייש בקרוב?
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

בנוהל,
:heart: :heart: :heart: ג'ון אוליבר :heart: :heart: :heart:
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
הפוסט קיבל 3 לייקיםRon.Tאמה גולדמןNoam
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

KingAlpaca כתב: 17 מאי 2021, 13:39 בנוהל,
:heart: :heart: :heart: ג'ון אוליבר :heart: :heart: :heart:
אחד הדברים היחידים שעודדו אותי. מוחמד אלכורד :heart:
אנטי ביתר לשעבר
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

dino כתב:מה הצפי להפסקת אייש בקרוב?
מדברים על זה הרבה , ויש הרבה גורמים מעורבים מאחורי הקלעים ,
אבל כל עוד הסיכולים ממשיכים זה מעכב את הסיום.
ברור שבימים האחרונים חמאס משדר הפסקת אש.קצב השיגורים צנח משמעותית.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  851 לייקים

נדע שיש הפסקת אש כשהחמאס ידווחו שיש הפסקת אש
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

צריך לסיים את זה כי טוב לא יצא מזה.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 16 מאי 2021, 17:09 אני שומע את הטיעון הזה כל כך הרבה, אנחנו מקדשי חיים, ההם רוצחים.
זה מדהים אותי בכל פעם מחדש. זורקים לאוויר ש"לפלסטינים יש תרבות מוות" כי "שאהידים" (מילה שהתרגום שלה לעברית הוא חללים. איי קיד יו נוט), אבל איכשהו מתעלמים מזה שבישראל יש פאקינג תרבות הערצה לשכול. יום שלם מוקדש להאדרה של הקרבת החיים למען המדינה, להירואיות שבמוות בזמן שירות צבאי. מדובר ביום הכי קדוש בלו"ז הישראלי, שבו ילדים ובני-נוער משתתפים בטקסים שמקדשים אנשים שמתו בזמן שירותם הצבאי (ואת רעיון ההקרבה בכלל) ולומדים על החשיבות של הקרבה למען המדינה. בנוסף כל אזרחי המדינה מצופים לעמוד דום פעמיים באותו היום לא משנה איפה הם נמצאים (ואם הם לא עושים את זה הם חשופים לאלימות מילולית ו/או פיזית, והשפלה בשידורי החדשות וסרטונים אחרים).
וכל זה נעשה בסמוך ליום העצמאות כדי להדגיש את הרעיון שבזכות אותם מתים יש לישראל עצמאות ("מגש הכסף" וכל זה). זה מטורף ברמות כשחושבים על זה. תרבות מוות פר-אקסלנס.

(עכשיו, אני לא אומר שלא צריך לזכור את המתים - אבל בחייאת, במדינות שפויות יותר זה יום חופש שבו אנשים חוגגים את החיים והוא לא מתקיים בצמוד ליום העצמאות. יש אופציות אחרות ממה שקורה בישראל)
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
סמל אישי של משתמש
בעל(ת) האוב
קיבל.ה  73 לייקים

אוגבונה נפצע בידו לאחר פגיעה בביתו באשדוד
https://www.sport5.co.il/articles.aspx? ... cID=368648
רינגו סטאר המלך
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

בעל(ת) האוב כתב: 17 מאי 2021, 16:06 אוגבונה נפצע בידו לאחר פגיעה בביתו באשדוד
https://www.sport5.co.il/articles.aspx? ... cID=368648
פאק, עד זיטו! מה זה זה אני עובר צד. אל אל ישראל תנו לצה"ל לכסח
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדred in blood
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

להשטיח אותם כמו שזיטו השטיח את הגג של האמבולנס.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
סמל אישי של משתמש
red in blood
קיבל.ה  317 לייקים

Hapolo כתב: 16 מאי 2021, 20:58
Hapolo כתב: 16 מאי 2021, 05:33

עד כה ראיתי רק איך ישראל צריכה לא לפעול,אז איך היא כן צריכה כדי לשמור על ביטחון אזרחיה?מעבר לזה שהיא מודיעה להם איפה היא הולכת להפציץ ומתי,לתת עוד שטחים?כי זה הוכיח את עצמו במבחן הזמן כשנתנו להם את גוש קטיף לדוגמא? ממה שאני קורא פה ישראל לא יכולה לעשות כלום,להניח את הכלים ולתת להם לשחוט אותנו
א. כן, בגדול. לעשות הסכם, ולשם שינוי - גם לעמוד בו ולא להפר אותו (רוצה את הסרטון שבו ביבי מתגאה איך הוא היה זה שהפר את הסכמי אוסלו?).

ב. איך אני אוהב את הטיעון הזה, של ״ניסינו שלום, לא עובד״. וואלה, ניסינו מלחמה. מספיק פעמים. יותר ממספיק. ניסינו להפציץ, להשטיח, להוריד אנשים, בניינים, להכנס קרקעית, להפציץ רק אווירית, לסגור להם את מתחמי הדייג, לעשות עליהם סגר ומצור וכו׳.

ג. אני לא אומר איך ישראל צריכה להלחם, אני מבקר את ההחלטות שלה. אם הייתי בהנהגה כנראה שהייתי צריך להחליט. כרגע אני יכול רק להסתכל על המצב הקיים ולהגיד האם זה לגיטימי או לא לגיטימי.
ובכן, לירות דרך בני ערובה כדי לפגוע במפגע - לא לגיטימי. גם אם המפגע עצמו לא מוסרי (והוא אכן לא מוסרי, אם אתה רוצה עוד גינויים לאוסף).
לגבי סעיף ב',מה האינדיקציה לזה שזה לא עובד?בהשוואה למה?מאיפה לך מה היה המצב אילולא ההגבלות שאתה מדבר עליהם,אולי הם מנעו הרג נוסף ומקבלי ההחלטות לא פעלו מתוך הקטנוניות והרוע שאתם חושבים,והפעולות הללו כן נשאו תוצאות שרק מישהו בעל יכולות מאגיות ידע את השפעתן בדעבד?
ועל אותו משקל שאתה אומר ניסינו מלחמה ולא עבד,גם ניסו ללכת במהלך השנים לכיוונים של שלום,דיברתם פה על גוש קטיף ואוסלו לדוגמא..ובוא נצא מנק הנחה שביבי חירב את הסכמי אוסלו,לשיטתך הצד הערבי הרס את יציאת ישראל מגוש קטיף כאשר לא עמד בכוונותיו ליצור שקט במבחן הזמן אז כמו שאני מנסה לומר,יש אחריות לשתי הצדדים בנוגע למצב הקיים ..זו לא חוכמה לקחת עובדות וללעוס אותן לצורה שאתה רוצה כדי להוכיח טיעון שאי אפשר להוכיח,אני מניח שהמצב יותר מורכב מ"ניסינו מלחמה וזה לא עבד"
וכשאתה אומר "מלחמה",אפשר באותה מידה לקרוא לחלק גדול מהדברים שהצגת כפעולות הגנה,מניעה ותגובה,אז יפה לצאת בסיסמאות ולהציג את הכל איך שנוח כדי להעביר רעיון,אבל כמו שאמרתי אני מניח שהמצב הוא לא שחור ולבן כמו שאתה מציג אותו
מה האינדיקציה שלי שזה לא עובד?
לא יודע, אולי 3600 רקטות על ישראל השבוע? אולי מאות רקטות ובלוני חבלה על יישובי עוטף עזה בשגרה? אולי עשרות פלסטינים מתים בשגרה? פיגועי דריסה? פיגועי דקירה?
בסופו של דבר, ניסינו מלחמה (/מערכות/מבצעים/פעולות הגנה/תקרא לזה איך שתרצה) ואנחנו עדיין עמוק בתוך החרא הזה. ניסינו, זה לא עובד.
אפשר לנסות משהו אחר?

ואת אותו דבר שאתה טוען עכשיו אפשר להכיל גם על מה שאמרת קודם - מאיפה לך מה היה המצב אם אוסלו לא היה קורה?
אתה טענת שניסינו וזה לא עבד. עזוב שכאמור ביבי מודה שהוא הפר את ההסכם, אתה עדיין טוען שזה רע. כלומר, אין לך בעיה להעלות טענות כאלו, אז אל תבלבל את השכל עכשיו על ״לך תדע מה היה קורה בלי זה״.

גוש קטיף היה מהלך לשלום? שרון אמר במפורש שאין בעיניו פרטנר וזה לא מהלך שמכוון לשלום. הוא סירב לעשות הסכם בין הצדדים, והלך למהלך חד צדדי. הוא לא קשור לשלום.
ואגב - הוא לחלוטין השיג את מטרותיו. ההתנתקות נעשתה מתוך רצון לשפר את המצב הביטחוני. לא לפתור - לשפר. וזה אכן שיפר. תספור את מספר המתים לפני ואחרי. אם המצב הביטחוני טוב עכשיו? לא. אבל הוא טוב לאין שיעור יותר מאשר מה שהיה לפני ההתנתקות.
"אנחנו אולי קהל פרובוקטיבי, קהל שנון, קהל עם לשון חריפה וחדה, ולפעמים חסרת רחמים, אבל אנחנו לא גזענים."
- עומר חרמש ז״ל
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

החמאס/ג׳יהאד עם אחוזי פגיעה מה3 של קלעי בשעות האחרונות
בדרך כלל זה יכול לבשר על נקודת יציאה מבחינתם
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

dino כתב: 18 מאי 2021, 14:41 החמאס/ג׳יהאד עם אחוזי פגיעה מה3 של קלעי בשעות האחרונות
בדרך כלל זה יכול לבשר על נקודת יציאה מבחינתם
הטורקים שלחו להם את סק הנרי לסיוע, רק אצלנו הוא לא פגע.
סמל אישי של משתמש
תתאבד כבר
קיבל.ה  142 לייקים

השיבוש שהתעמולה מפעילה על ישראלים הוא משהו שצריך להיחקר.
אנשים טובים וקרובים לליבי שמסוגלים לחוש אמפתיה גם ליתוש או נמלה בבית שלהם פתאום כשזה נוגע לאזרחים/ילדים בעזה הופכים לרוצחים בפוטנציה או לכל הפחות "זה לא הזמן לרחם עליהם". מה קרה לנו
גוועלד
למעלה מ200 הרוגים פלסטינאים. קרוב לאפס איזכורים בתקשורת.
חוסר התייחסות להרס תשתיות וחוסר בהכל ברצועה
ולאנשים פשוט לא אכפת
אנשי הפועל תל אביב כדורסל, הציון שלכם הוא 0. תשתפרו בבקשה - ת.כ, ערב המשחק נגד הפ' ב"ש

כל העוולות אחת הן, והמחשבה שלא כך, היא מקור כל העוולות.
וחוץ מזה, לשם מה נתכנסנו? יאללה הפועל!
הפוסט קיבל 5 לייקיםאמה גולדמןסומךKingAlpacaיפתח16ff0000
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

שום דבר לא קרה לנו נשמה, אתה פשוט יצאת ממעגל שטיפת המוח..
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל לייק אחדff0000
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

red in blood כתב: 18 מאי 2021, 00:18
Hapolo כתב: 16 מאי 2021, 20:58

מה האינדיקציה שלי שזה לא עובד?
לא יודע, אולי 3600 רקטות על ישראל השבוע? אולי מאות רקטות ובלוני חבלה על יישובי עוטף עזה בשגרה? אולי עשרות פלסטינים מתים בשגרה? פיגועי דריסה? פיגועי דקירה?
בסופו של דבר, ניסינו מלחמה (/מערכות/מבצעים/פעולות הגנה/תקרא לזה איך שתרצה) ואנחנו עדיין עמוק בתוך החרא הזה. ניסינו, זה לא עובד.
אפשר לנסות משהו אחר?
כדי לוודא אם משהו עובד או לא, השאלה היא מה המטרה. ביבי הוא אמן הסטטוס קוו, ולשיטתו זה משהו שעובד לו (עם עזרה מההתנתקות והתיאום הבטחוני עם הרשות). אז אם המטרה היא לשמור את המצב "אאאא..." כי יכול להיות רק גרוע יותר, אז המטרה מושגת טוב דרך הפגנת כוח פעם בכמה שנים.
ונסיים בשיר:
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 18 מאי 2021, 17:51 שום דבר לא קרה לנו נשמה, אתה פשוט יצאת ממעגל שטיפת המוח..
קרה גם קרה
קיצוניות זה מיינסטרים
זה לא היה ככה תמיד, אני בכלל לא מדבר על המצב בעזה שהיום ככ הרבה אנשים בישראל לא איכפת להם לרצוח פלסטינאים על ימין ועל שמאל כאילו שזה יוביל לאנשהו, אני מדבר על היחס לערבי ישראל
אנשים פאשיסטים בגלוי, לא מנסים לכבס אפילו את המילים והמונחים שהם משתמשים כנגד ערביי ישראל
עצוב, מאוד עצוב
ברגע שהדו קיום המאוד ומאוד מוטה לטובת היהודים בישראל נהרס אני חושש שאין פה כבר סיכוי לפתרון מדיני, אין עם מי לעבוד ולא, אני לא מדבר על חמאס, אני מדבר עלינו
long live the zapta
הסבתא של הפועל
קיבל.ה  194 לייקים

תתאבד כבר כתב: 18 מאי 2021, 16:59 השיבוש שהתעמולה מפעילה על ישראלים הוא משהו שצריך להיחקר.
אנשים טובים וקרובים לליבי שמסוגלים לחוש אמפתיה גם ליתוש או נמלה בבית שלהם פתאום כשזה נוגע לאזרחים/ילדים בעזה הופכים לרוצחים בפוטנציה או לכל הפחות "זה לא הזמן לרחם עליהם". מה קרה לנו
גוועלד
למעלה מ200 הרוגים פלסטינאים. קרוב לאפס איזכורים בתקשורת.
חוסר התייחסות להרס תשתיות וחוסר בהכל ברצועה
ולאנשים פשוט לא אכפת
עם כל הכאב לחפים מפשע שמתו ברצועה, ויש כאב, בינתיים מי שיורה על אוכלוסיה אזרחית על מנת לפגוע בה זה חמאס ולא ישראל, ישראל נותנת הודעה מספיק זמן מראש לפוצץ מבנים אסטרטגיים כאלו ואחרים.
להגיד שצריך הידברות עם חמאס זו בדיחה, זה כמו לצפות שסמוטריץ' ירצה לכונן שלום עם ערבים, שניהם מייצגים שנאה מתוך אידאולוגיה דתית שהם מאמינים בה.
מה שנותר, לצערי ולצער רבים, לגרום לחמאס להירתע ולכונן הסכם מסוים עמם מתוך פחד שהם יפסידו את השליטה ברצועה.
לא צריך לקרוא לכל מי שנגד חמאס "רוצח בפוטנציה", תתפלא גם יש ערבים מוסלמים שמבחינתם חמאס זה אויב בגלל הדיכוי שהם מעבירים את תושבי הרצועה, רק לחשוב אם היו משקיעים בפיתוח הרצועה במקום הנשקים וה"מטרו" שלהם, איזה גזל הם עשו לתושבים שם על כסף הומניטרי שאמור לשרת את האזרחים שם ולא את היכולות הלחימה של חמאס.
הסבתא של הפועל
קיבל.ה  194 לייקים

מה? מה פתאום?

תמונה
רוצה לראות מה זה אפרטהייד, תיסע דרך כבישים שחוצים פזורות בדואיות בדרום עכשיו, אפילו המשטרה (שוקינג!) לא תעזור לך אם תקלע חלילה לפורעים רדיקליים.
אגב, שלא תטעה, אני חושב שבושה שנותנים לאנשים שם לחיות בתנאים הללו וחייבים במהרה לסדר להם תשתיות כמו שמגיע לכל אזרח כאן.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

הבעיה העיקרית היא לא חמאס , עזה או איראן.
הבעיה היא אנחנו.
אם לא נמצא דרכים יצירתיות לחיות יחד , יקרה אחד משניים או שניהם יחד:
1.מלחמה פנימית.
2.עזיבה מאסיבית של הרוב היצרני במדינה, ולמעשה סוף הציונות בפסיפס החברתי , שאנחנו מכירים כיום.

הגלמוד מלוד
קיבל.ה  398 לייקים

אוי לא רק לא סוף הציונות
הפוסט קיבל 3 לייקיםטכנית לארזpelegsff0000
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

De Niro כתב: 18 מאי 2021, 19:22 הבעיה העיקרית היא לא חמאס , עזה או איראן.
הבעיה היא אנחנו.
אם לא נמצא דרכים יצירתיות לחיות יחד , יקרה אחד משניים או שניהם יחד:
1.מלחמה פנימית.
2.עזיבה מאסיבית של הרוב היצרני במדינה, ולמעשה סוף הציונות בפסיפס החברתי , שאנחנו מכירים כיום.
לא יודע כמה צריך פתרון יצירתי. בעיקר צריך שהיהודים בישראל יוותרו על פריוולגיות היתר שלהם בדמות השליטה הבלעדית בזרועות המדינה השונות ויקבלו את הפלסטינים כאזרחים שווים ולא אורחים נסבלים.
הפוסט קיבל לייק אחדff0000
בר קולמוסא
קיבל.ה  558 לייקים

הסבתא של הפועל כתב: 18 מאי 2021, 19:18
מה? מה פתאום?

תמונה
רוצה לראות מה זה אפרטהייד, תיסע דרך כבישים שחוצים פזורות בדואיות בדרום עכשיו, אפילו המשטרה (שוקינג!) לא תעזור לך אם תקלע חלילה לפורעים רדיקליים.
אגב, שלא תטעה, אני חושב שבושה שנותנים לאנשים שם לחיות בתנאים הללו וחייבים במהרה לסדר להם תשתיות כמו שמגיע לכל אזרח כאן.
נו, בדיוק הדגמת אפרטהייד. זה שהמשטרה לא נכנסת לשם זה לא הפלייה לטובת הבדואים אתה יודע
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

לדעתי המונח ציונות לא היה נכון.
להבנתי הוא מתכוון שבקרב מעמד הביניים היצרני ומשלמי המיסים יש רב גדול לצד הליברלי, "שמאלני" במפה הפוליטית.
במידה וישראל תמשיך בדרכה הנוכחית רבים ממעד זה ירדו מהארץ
שליחת תגובה