על סגרים ונגיפים (אשכול קורונה)

המועצה ע"ש וולטון הקדוש היא המקום בו תוכלו לדבר על כל נושא שהקשר בינו לבין כדורגל קלוש עד לא קיים בכלל

האם תהיה מוכן להתחסן בחיסון כאשר תהיה לך האפשרות?

כן
90
74%
לא
19
16%
מתלבט
13
11%

סך הכול הצבעות: 122
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

דל פיירו כתב: 04 יוני 2021, 18:35 1. אני לא מבין למה אני צריך לטרוח עכשיו להביא לך נתונים ממחקרים ואתה לא. העמדה שלך היא עמדת הקונצנזוס, היא מגובה במחקרים. העמדה שלי היא עמדת המיעוט והיא גם מגובה במחקרים. קבוצות שחושבות דומה אלי לדוגמא הן מודל הגיון בריא המורכב מאנשי מקצוע ומומחים. אתה לא יותר טוב ממני, ואני לא צריך לבוא ולהוכיח לך מה שאין שום סיכוי שישנה כנראה את דעתך.

2. אגב טקנובוי אם אני שייך לעדר שמוזן מאותו מקור, אתה בהכרח גם שייך לעדר אחר שמוזן ממקום אחר.
1. למה אתה חושב שעמדה אחת היא קונצנזוס ואחת נמצאת בשוליים הסהרוריים? כי כולם אוהדי מכבי... סליחה, מקבלים כסף\מאוימים על ידי חברות הביג פארמה?
2. ודאי שאני ניזון ממקורות ולא מבצע בעצמי מחקרים במאות מיליונים.
אבל אני נסמך על הקונצנזוס המדעי, כלומר על מיטב הידע האנושי, כלומר על משהו שהגיוני להסתמך עליו.
אתה נשען על מקורות (לפחות אלה שהעזת למנות פה) שכבר הוכחו כמפוקפקים ביותר, שלא לומר משקרים לך בפנים כדי לקושש ממך לייקים.
אגב, הערתי לך שאתה פרט בעדר רק כי על פניו נראה שאחת מהמוטיבציות הכי גדולות להאמין בשטויות האלה היא הרצון של אנשים לחוש עצמם מיוחדים ולא חלק מעדר.
בפועל הם פשוט הצטרפו לעדר הקטן שמאמין באיזה אוסף אמונות הזויות וכולם מסתכלים עליו מוזר.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל לייק אחדits-sick
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

ברור שהדבקה גורפת יכולה לסיים מגפות.
חיסונים לא באמת היו קיימים מאז ומתמיד אבל העולם לא הושמד על ידי מגפה.
אפשר לתת לכולם לחיות כרגיל ומתישהו נסיים עם המגפה, אבל המחיר הוא קריסה של שירותי הבריאות כמו שקורה בהודו.
אני סטודנט לרפואה. הייתי בטיפול נמרץ וראיתי איך נראות מחלות ״פוסט קורונה״. אנשים בריאים יחסית מונשמים עם ריאות שהפכו לסמרטוטות. נכון, החיסון גם גורם לסיבוכים וגם את זה ראיתי בבית חולים, אבל ההבדל, כמו כל דבר אחר, הוא במספרים ובסיכויים.
הפוסט קיבל 3 לייקיםRon.TסומךNoam
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

teknoboy כתב: 04 יוני 2021, 18:55
דל פיירו כתב: 04 יוני 2021, 18:35 1. אני לא מבין למה אני צריך לטרוח עכשיו להביא לך נתונים ממחקרים ואתה לא. העמדה שלך היא עמדת הקונצנזוס, היא מגובה במחקרים. העמדה שלי היא עמדת המיעוט והיא גם מגובה במחקרים. קבוצות שחושבות דומה אלי לדוגמא הן מודל הגיון בריא המורכב מאנשי מקצוע ומומחים. אתה לא יותר טוב ממני, ואני לא צריך לבוא ולהוכיח לך מה שאין שום סיכוי שישנה כנראה את דעתך.

2. אגב טקנובוי אם אני שייך לעדר שמוזן מאותו מקור, אתה בהכרח גם שייך לעדר אחר שמוזן ממקום אחר.
1. למה אתה חושב שעמדה אחת היא קונצנזוס ואחת נמצאת בשוליים הסהרוריים? כי כולם אוהדי מכבי... סליחה, מקבלים כסף\מאוימים על ידי חברות הביג פארמה?
אבל אני נסמך על הקונצנזוס המדעי, כלומר על מיטב הידע האנושי, כלומר על משהו שהגיוני להסתמך עליו.
אתה נשען על מקורות (לפחות אלה שהעזת למנות פה) שכבר הוכחו כמפוקפקים ביותר, שלא לומר משקרים לך בפנים כדי לקושש ממך לייקים.
אגב, הערתי לך שאתה פרט בעדר רק כי על פניו נראה שאחת מהמוטיבציות הכי גדולות להאמין בשטויות האלה היא הרצון של אנשים לחוש עצמם מיוחדים ולא חלק מעדר.
בפועל הם פשוט הצטרפו לעדר הקטן שמאמין באיזה אוסף אמונות הזויות וכולם מסתכלים עליו מוזר.
לא חושב שעמדה אחת היא קונצנזוס ואחת היא שוליים סהורוריים, אתה מכניס לי מילים לפה. העמדה שלכם היא הרב, העמדה שלי היא המיעוט. העמדה שלכם היא יחסית בקונצנזוס. אלו העובדות וזה המצב. פשוט זה לא בהכרח אומר שאתם צודקים. לא אמרתי כלום על אוהדי מכבי ועל חברות ביג פארמה, אני יודע שזה יהיה ממש נוח לקטלג אותי כאדם ששותה אקנומיקה ומאמין שהעולם שטוח אבל זה לא המצב.

נכון אתה ניזון ממקורות בדיוק כמו שאני ניזון ממקורות, ואני גם לא מבצע בעצמי מחקרים. פשוט הכנסת אותי לעדר ואני חושב שגם אתה חלק מעדר בהנחה ואני עונה להגדרה הזו. המקורות שאני נסמך עליהם הם לא מפוקפקים, זו טענה ששווה בדיוק כמו שאני אבוא ואגיד שהקהילה המדעית משקרת עקב לחץ של חברות הפארמה. יש חוסר הסכמה מצד חלק מסוים מעולם המדע לגבי הצורך בחיסון של אוכלוסיות מתחת לגיל הסיכון. זה מבוסס על העובדה שהמחלה ממיתה באחוזים מאוד מאוד נמוכים בגילאים צעירים. אי אפשר לנהל דיון רציני, שצד אחד כל הזמן טוען שהוא מביע את פי המדע והאמת והצד השני זה חבורת מטוטמים. בתוך המדע יש כל הזמן הוכחות ועמדות לכאן ולכאן, בטח בנושאים חדשים שלא הוכרעו.

אין לי אגב שום מוטיבציה להאמין בשטויות האלה כי אני רוצה ללכת נגד העדר. אני רוצה פשוט לחיות במדינה שלא קובעת אם אני יוכל להיכנס למגרש כדורגל, או לחתונה אם התחסנתי או לא מה שלא קיים באף מדינה חופשית אחרת בעולם. זו גם עובדה ולא דעה
סמל אישי של משתמש
KingAlpaca
קיבל.ה  1085 לייקים

דל פיירו כתב: 04 יוני 2021, 16:26
Ron.T כתב: 04 יוני 2021, 16:23
דל פיירו כתב: 04 יוני 2021, 16:06 עברה שנה, עברו שנתיים וישראל היא המדינה היחידה שעשתה תו/דרכון ירוק והתנתה זכויות אזרחיות במתן חיסון.
המגפה יורדת בעולם ואי אפשר לדעת בוודאות אם זה כתוצאה מהחיסון, או כי היא יורדת באופן טבעי. המספרים קורסים גם במדינות שלא התחסנו בהיקפים גבוהים.
רק ישראל עשתה את המוות לאנשים מתחת לגיל 50 שילכו להתחסן, ולאחרונה משרד הבריאות מצא קשר בין החיסון לדלקת בשריר הלב בקרב גברים צעירים.
יש מצב שעדיין לא ביטלו את איכוני השב"כ המזדיינים בגלל התמיכה הציבורית פה בהגבלות הקורונה.

תודה לכולכם על ההיסטריה והנוירוטיות יהודים יקרים.
לטימטום אין גבולות. לווירוס נמאס פשוט להדביק אנשים, זה לא קשור לחיסון.
מניח שאתה יכול לומר את דעתך גם בלי לקרוא לי מטומטם בלי גבולות. גם לפני מאה שנה הייתה שפעת ספרדית והיא הפסיקה ונעלמה אחרי שנה שנתיים ווגם אז היו מסיכות ואז גם לא היה חיסון. איך את אתה מסביר את זה? כולם היו מטומטמים ללא גבולות והעלימו את הוירוס עם הטמטום שלהם?
אבל אתה ממש ממש ממש מטומטם, אז אתה מעמיד אותו במצב מאוד בעייתי.
האדום הצורר:
גם הבוסטר שלא ניתן כמעט בשום מקום במערב וכבר ניתן לשליש מהאוכלוסייה כאן זה רק בגלל שישראל הצליחה להשיג את החיסונים לפני כולם? אתה מאמין לחרטוטים של עצמך?
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

KingAlpaca כתב: 04 יוני 2021, 21:03
דל פיירו כתב: 04 יוני 2021, 16:26
Ron.T כתב: 04 יוני 2021, 16:23
לטימטום אין גבולות. לווירוס נמאס פשוט להדביק אנשים, זה לא קשור לחיסון.
מניח שאתה יכול לומר את דעתך גם בלי לקרוא לי מטומטם בלי גבולות. גם לפני מאה שנה הייתה שפעת ספרדית והיא הפסיקה ונעלמה אחרי שנה שנתיים ווגם אז היו מסיכות ואז גם לא היה חיסון. איך את אתה מסביר את זה? כולם היו מטומטמים ללא גבולות והעלימו את הוירוס עם הטמטום שלהם?
אבל אתה ממש ממש ממש מטומטם, אז אתה מעמיד אותו במצב מאוד בעייתי.
ואתה עבריין מקלדת ממרומר כבר יותר מ10 שנים בפורום בסגנון של שנות ה90
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

דל פיירו כתב: 04 יוני 2021, 20:29

1. לא חושב שעמדה אחת היא קונצנזוס ואחת היא שוליים סהורוריים, אתה מכניס לי מילים לפה. העמדה שלכם היא הרב, העמדה שלי היא המיעוט. העמדה שלכם היא יחסית בקונצנזוס. אלו העובדות וזה המצב. פשוט זה לא בהכרח אומר שאתם צודקים. לא אמרתי כלום על אוהדי מכבי ועל חברות ביג פארמה, אני יודע שזה יהיה ממש נוח לקטלג אותי כאדם ששותה אקנומיקה ומאמין שהעולם שטוח אבל זה לא המצב.

2. נכון אתה ניזון ממקורות בדיוק כמו שאני ניזון ממקורות, ואני גם לא מבצע בעצמי מחקרים. פשוט הכנסת אותי לעדר ואני חושב שגם אתה חלק מעדר בהנחה ואני עונה להגדרה הזו. המקורות שאני נסמך עליהם הם לא מפוקפקים, זו טענה ששווה בדיוק כמו שאני אבוא ואגיד שהקהילה המדעית משקרת עקב לחץ של חברות הפארמה. יש חוסר הסכמה מצד חלק מסוים מעולם המדע לגבי הצורך בחיסון של אוכלוסיות מתחת לגיל הסיכון. זה מבוסס על העובדה שהמחלה ממיתה באחוזים מאוד מאוד נמוכים בגילאים צעירים. אי אפשר לנהל דיון רציני, שצד אחד כל הזמן טוען שהוא מביע את פי המדע והאמת והצד השני זה חבורת מטוטמים. בתוך המדע יש כל הזמן הוכחות ועמדות לכאן ולכאן, בטח בנושאים חדשים שלא הוכרעו.

3. אין לי אגב שום מוטיבציה להאמין בשטויות האלה כי אני רוצה ללכת נגד העדר. אני רוצה פשוט לחיות במדינה שלא קובעת אם אני יוכל להיכנס למגרש כדורגל, או לחתונה אם התחסנתי או לא מה שלא קיים באף מדינה חופשית אחרת בעולם. זו גם עובדה ולא דעה
1. זה בסדר שאתה חושב אחרת, אבל זה עדיין המצב. העמדה שלך היא בשוליים הסהרוריים, והעמדה שלי היא בקונצנזוס. אתה מוזמן להוכיח אותי על טעותי ולהביא מישהו שהוא לא "ועדה אזרחית" מטעם עצמו או חבורה של מומחים בדברים אחרים שטוענים את הדברים שאתה כותב פה.
2. המקורות שלך (אלה שהעזת לציין פה) לגמרי מפוקפקים וכבר הוכחו כלא אמינים. אין שום חוסר הסכמה כמו שאתה מתאר. יכול להיות ששמעת את זה מאותם אנשים שאתה מדמיין שהם לא שוליים סהרוריים?
3. אז שלילת החופש שקודם דיברת עליה זה השלושה חודשים שאמרו לך שאתה יכול לשבת רק בשלושים אחוז מהשולחנות במסעדה ולא בשבעים האחרים? וואו, איזה קורבן, ממש נתן שרנסקי.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
הפוסט קיבל 2 לייקיםits-sickff0000
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

teknoboy כתב: 04 יוני 2021, 21:20
1. לא חושב שעמדה אחת היא קונצנזוס ואחת היא שוליים סהורוריים, אתה מכניס לי מילים לפה. העמדה שלכם היא הרב, העמדה שלי היא המיעוט. העמדה שלכם היא יחסית בקונצנזוס. אלו העובדות וזה המצב. פשוט זה לא בהכרח אומר שאתם צודקים. לא אמרתי כלום על אוהדי מכבי ועל חברות ביג פארמה, אני יודע שזה יהיה ממש נוח לקטלג אותי כאדם ששותה אקנומיקה ומאמין שהעולם שטוח אבל זה לא המצב.

2. נכון אתה ניזון ממקורות בדיוק כמו שאני ניזון ממקורות, ואני גם לא מבצע בעצמי מחקרים. פשוט הכנסת אותי לעדר ואני חושב שגם אתה חלק מעדר בהנחה ואני עונה להגדרה הזו. המקורות שאני נסמך עליהם הם לא מפוקפקים, זו טענה ששווה בדיוק כמו שאני אבוא ואגיד שהקהילה המדעית משקרת עקב לחץ של חברות הפארמה. יש חוסר הסכמה מצד חלק מסוים מעולם המדע לגבי הצורך בחיסון של אוכלוסיות מתחת לגיל הסיכון. זה מבוסס על העובדה שהמחלה ממיתה באחוזים מאוד מאוד נמוכים בגילאים צעירים. אי אפשר לנהל דיון רציני, שצד אחד כל הזמן טוען שהוא מביע את פי המדע והאמת והצד השני זה חבורת מטוטמים. בתוך המדע יש כל הזמן הוכחות ועמדות לכאן ולכאן, בטח בנושאים חדשים שלא הוכרעו.

3. אין לי אגב שום מוטיבציה להאמין בשטויות האלה כי אני רוצה ללכת נגד העדר. אני רוצה פשוט לחיות במדינה שלא קובעת אם אני יוכל להיכנס למגרש כדורגל, או לחתונה אם התחסנתי או לא מה שלא קיים באף מדינה חופשית אחרת בעולם. זו גם עובדה ולא דעה
1. זה בסדר שאתה חושב אחרת, אבל זה עדיין המצב. העמדה שלך היא בשוליים הסהרוריים, והעמדה שלי היא בקונצנזוס. אתה מוזמן להוכיח אותי על טעותי ולהביא מישהו שהוא לא "ועדה אזרחית" מטעם עצמו או חבורה של מומחים בדברים אחרים שטוענים את הדברים שאתה כותב פה.
2. המקורות שלך (אלה שהעזת לציין פה) לגמרי מפוקפקים וכבר הוכחו כלא אמינים. אין שום חוסר הסכמה כמו שאתה מתאר. יכול להיות ששמעת את זה מאותם אנשים שאתה מדמיין שהם לא שוליים סהרוריים?
3. אז שלילת החופש שקודם דיברת עליה זה השלושה חודשים שאמרו לך שאתה יכול לשבת רק בשלושים אחוז מהשולחנות במסעדה ולא בשבעים האחרים? וואו, איזה קורבן, ממש נתן שרנסקי.
נכון העמדה שלך היא הקונצנזוס. העמדה שלי היא עמדת מיעוט. זה שאתה בוחר לקרוא לה שוליים סהרוריים זה סבבה אבל זו סתם סמנטיקה. אתה מוזמן להוכיח אותי גם, ולא להביא מומחים מתחומים אחרים..
איפה הגיון בריא הוכחו כלא אמינים? בפי מי הם הוכחו כמפוקפקים? אני שואל בצורה רצינית

שלילת החופש הזו גרמה לי להתחסן בניגוד לרצון החופשי שלי, גרמה למדינה לבצע איכונים על המכשירים הסלולרים של כולנו, ואני מניח שתגרום בעתיד למדינה להיכנס לנו אפילו יותר לתוך החיים הפרטיים, בגלל התקדימים האלו. זו הנקודה העיקרית. אני לא מתיימר לדעת יותר ממך או מכל אזרח אחר על ההשלכות של החיסון לטוב ולרע, והלוואי שזה יעשה רק טוב. אני רוצה לחיות במקום שנותן לי את חופש הבחירה להחליט אם לעשות כזה דבר, ולא לחיות במקום שמייצר כאלו תקדימים של פגיעה בחירות האישית. שוב אני מזכיר לך שרק פה בישראל, עשו דברים כאלו. יהיה נחמד אם תוכל לצאת מתוך עמדת הפוזיציה שלך שתומכת במגמת החיסונים ותבחן את הנושא הזה בעיניים גלובאליות ולא רק ישראליות.
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

דל פיירו כתב: 04 יוני 2021, 21:45
teknoboy כתב: 04 יוני 2021, 21:20

1. נכון העמדה שלך היא הקונצנזוס. העמדה שלי היא עמדת מיעוט. זה שאתה בוחר לקרוא לה שוליים סהרוריים זה סבבה אבל זו סתם סמנטיקה. אתה מוזמן להוכיח אותי גם, ולא להביא מומחים מתחומים אחרים..
2. איפה הגיון בריא הוכחו כלא אמינים? בפי מי הם הוכחו כמפוקפקים? אני שואל בצורה רצינית

3. שלילת החופש הזו גרמה לי להתחסן בניגוד לרצון החופשי שלי, גרמה למדינה לבצע איכונים על המכשירים הסלולרים של כולנו,
4. ואני מניח שתגרום בעתיד למדינה להיכנס לנו אפילו יותר לתוך החיים הפרטיים, בגלל התקדימים האלו. זו הנקודה העיקרית.
5.אני לא מתיימר לדעת יותר ממך או מכל אזרח אחר על ההשלכות של החיסון לטוב ולרע, והלוואי שזה יעשה רק טוב. אני רוצה לחיות במקום שנותן לי את חופש הבחירה להחליט אם לעשות כזה דבר, ולא לחיות במקום שמייצר כאלו תקדימים של פגיעה בחירות האישית. שוב אני מזכיר לך שרק פה בישראל, עשו דברים כאלו. יהיה נחמד אם תוכל לצאת מתוך עמדת הפוזיציה שלך שתומכת במגמת החיסונים ותבחן את הנושא הזה בעיניים גלובאליות ולא רק ישראליות.
1. תסתכל מסביב. אתה רואה שכל העולם עושה אותו דבר ורק כמה קבוצות קיקיוניות שמתברר שכל מה שהם אומרים לא נכון חושבות אחרת? אם לא אתה שוב מוזמן להביא לי דוגמה של גוף רציני או מדינה שנוהגת אחרת. לא מצאת? כי המתנגדים הם שוליים סהרוריים.
2. חוץ מהקטע הקטן הזה שכל דבר שהם טענו התפורר במפגש עם המציאות?
4. ההנחות שלך הן שלך, כמו שאומרים. גם הקשר שלהן למציאות הוא שלך.
3+5. זהו, שאף אחד לא הכריח אותך לעשות שום דבר, לא בכפייה אלימה ולא בכפייה על פי חוק. אתה בחרת לעשות משהו שנראה לך לא הגיוני כי היה לך קשה מדי להתמודד עם זה שאומרים לך לשבת בבית קפה בחוץ ולא בפנים, או משהו כזה. אני מכיר לא מעט כמוך, וגם אנשים שדבקו בעקרונות שלהם ושילמו מחיר נורא ואיום כמו לשבת בחוץ בבית קפה (וכמובן גם הרבה יותר אנשים שהתחסנו בשמחה). כל אחד והבחירה שלו. אבל כפייה לא הייתה פה.
למען האמת, לקרוא לזה "שלילת חופש" או "פגיעה בזכויות" זה פשוט הורדה לזנות של המושגים חופש וזכויות.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  766 לייקים

הבעיה היסודית בדיון עם מתנגדי חיסונים ובכייני ה"כפיית חיסונים" היא שהם מראש בכלל לא מקבלים את המציאות שבה מתן חיסונים זה דבר מציל חיים, ולכן הם אוהבים ללכת למקומות של חדירת המדינה לפרטיות ופאשיזם וכל הווג'אראס הזה, במקום לראות לראות את המציאות נכוחה - בהתנגשות בין זכויות הפרט המינוריות שלהם לזכות לחיים, הם מפסידים בנוקאאוט. זאת בגלל שביסוד מדובר במקרים רבים בבני אדם אגואיסטיים ואגוצנטריים במיוחד, שהזכות שלהם לאכול בחופשיות במסעדה, יקרה להם הרבה יותר מהזכות של כל מיני קשישים חסרי פנים לא למות. אבל לא נעים להם להודות בזה כי זה לא מתקבל יפה בחברה, אז הם בורחים להכחשת חיסונים כי אז הם יכולים להתנגד בפגיעה בדבר המקודש להם יותר מכל בלי להתפס כבני אדם בזויים.
הפוסט קיבל לייק אחדff0000
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

מצטער זה פשוט נהיה לי ממש קשה שאני חוטף פה קללות ושפה מקטינה כל תגובה שניה. השיח של חלקיכם מאוד דוגמטי ומתנשא.

זה שיש לי עמדה שונה לא הופך אותי שייך לקבוצה של מתנגדי חיסונים, או אדם אגואיסטי. אני חושב שאם באמת יש רצון לקיים שיח אפשר לעשות אותו בצורה מכבדת, וגם לעשות הבדלה בין קבוצות של מתנגדי חיסונים להרבה מהאנשים שחושבים שהיה אפשר להתנהל אחרת מול הקורונה.

לא כפו חיסונים אבל במדינת ישראל יצרו הגבלות של זכויות אזרחיות שלא היו קיימות בשום מקום אחר בעולם. זו עובדה וההגבלות הללו הן לא כלום ושום דבר, ולא התקיים שום דיון רציני אם סביר לבצע אותן בשביל לעודד התחסנות. עובדה שבשום מקום חוץ מישראל הן לא התקיימו, וזה קשור בעיקר לטעמי לאופי המאוד עדרי/מילטנטי/קונפורמיסטי של הציבור הישראלי.
כן הייתי מצפה מכם אנשים ליברלים בפורום של הפועל לפחות לגנות את אופן הפעולה ואסטרטגיית הפעולה של המדינה, גם אם אתם מאמינים שהחיסון לקורונה היה סופר הכרחי.
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

סתם ורק כדי לשים דברים על דיוקם אני לא ״מתנגד חיסונים״ כדרך פעולה רפואית למניעת מגיפות, ועד לפני שנה שנתיים לא ידעתי בכלל שהדבר הזה קיים להתנגד לחיסונים
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

דל פיירו כתב:שלילת החופש הזו גרמה לי להתחסן בניגוד לרצון החופשי שלי
דל פיירו כתב:סתם ורק כדי לשים דברים על דיוקם אני לא ״מתנגד חיסונים״ כדרך פעולה רפואית למניעת מגיפות

סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

דל פיירו כתב: 05 יוני 2021, 12:18 לא כפו חיסונים אבל במדינת ישראל יצרו הגבלות של זכויות אזרחיות שלא היו קיימות בשום מקום אחר בעולם. זו עובדה [...]
בגרמניה כרגע למתחסנים מותר לשבת בחוץ במסעדות ולהיכנס לאירועים מסויימים, בעוד מי שלא מחוסן מחוייב בבדיקה פולשנית כדי להראות שהוא לא חולה.
בארה"ב היו עד לא מזמן הגבלות דומות.
אני ממש לא בטוח שההגבלות שאתה מתייחס אליהן היו קיימות רק בישראל.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
El dudernio
קיבל.ה  1253 לייקים

Noam כתב: 05 יוני 2021, 13:01
דל פיירו כתב:סתם ורק כדי לשים דברים על דיוקם אני לא ״מתנגד חיסונים״ כדרך פעולה רפואית למניעת מגיפות
אז בגדול מאחר והוכח כי החיסונים הוציאו את ישראל מהמגפה... שלילת החופש הרגעית הזאת גרמה לחופש אמיתי של כל האוכלוסיה עכשיו. כולל אלו שמתנגדים לחיסונים ולא התחסנו
אמה גולדמן
קיבל.ה  392 לייקים

כפיית חיסונים זה השקר הגדול בהיסטוריה בערך. גם כי אף אחד לא כפה חיסונים וגם כי לא להתחסן אלא אם כן יש סיבה רפואית זה אנוכיות וחוסר סולידריות ברמה הגבוהה ביותר.
אנטי ביתר לשעבר
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsff0000
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

El dudernio כתב:
אז בגדול מאחר והוכח כי החיסונים הוציאו את ישראל מהמגפה... שלילת החופש הרגעית הזאת גרמה לחופש אמיתי של כל האוכלוסיה עכשיו. כולל אלו שמתנגדים לחיסונים ולא התחסנו
או שפספסת את הנקודה שאני מנסה להעביר פה, או שלא הבנת שאנחנו באותו צד, או שניהם.
El dudernio
קיבל.ה  1253 לייקים

Noam כתב: 05 יוני 2021, 13:37
El dudernio כתב:

הבנתי התגובה היתה לדה נירו.
הפוסט קיבל לייק אחדNoam
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

El dudernio כתב:
Noam כתב: 05 יוני 2021, 13:37
El dudernio כתב: אז בגדול מאחר והוכח כי החיסונים הוציאו את ישראל מהמגפה... שלילת החופש הרגעית הזאת גרמה לחופש אמיתי של כל האוכלוסיה עכשיו. כולל אלו שמתנגדים לחיסונים ולא התחסנו
הבנתי התגובה היתה לדה נירו.
לא תגובה אליי
סמל אישי של משתמש
לירן
קיבל.ה  92 לייקים

דל פיירו כתב: 05 יוני 2021, 12:18 מצטער זה פשוט נהיה לי ממש קשה שאני חוטף פה קללות ושפה מקטינה כל תגובה שניה. השיח של חלקיכם מאוד דוגמטי ומתנשא.

זה שיש לי עמדה שונה לא הופך אותי שייך לקבוצה של מתנגדי חיסונים, או אדם אגואיסטי. אני חושב שאם באמת יש רצון לקיים שיח אפשר לעשות אותו בצורה מכבדת, וגם לעשות הבדלה בין קבוצות של מתנגדי חיסונים להרבה מהאנשים שחושבים שהיה אפשר להתנהל אחרת מול הקורונה.

לא כפו חיסונים אבל במדינת ישראל יצרו הגבלות של זכויות אזרחיות שלא היו קיימות בשום מקום אחר בעולם. זו עובדה וההגבלות הללו הן לא כלום ושום דבר, ולא התקיים שום דיון רציני אם סביר לבצע אותן בשביל לעודד התחסנות. עובדה שבשום מקום חוץ מישראל הן לא התקיימו, וזה קשור בעיקר לטעמי לאופי המאוד עדרי/מילטנטי/קונפורמיסטי של הציבור הישראלי.
כן הייתי מצפה מכם אנשים ליברלים בפורום של הפועל לפחות לגנות את אופן הפעולה ואסטרטגיית הפעולה של המדינה, גם אם אתם מאמינים שהחיסון לקורונה היה סופר הכרחי.
יש לך דוגמא לאילו זכויות נשללו ממך ומכל אחד אחר שסירב להתחסן? אני שואל ברצינות
דל פיירו
קיבל.ה  21 לייקים

כן כפי שאתה רואה אני לא חושב שהיה צורך באמת שאתחסן מעצם היותי בן 30 לוירוס הקןרונה, אבל אני כן חושב שבמקרים אחרים חיסונים מוכיחים את עצמם כיעילים והכרחיים. מה אתה מנסה לומר פה?

לירן מבחינת זכויות שנשללו:
הזכות להיכנס ולצפות במופעי תרבות, ללכת לחתונות או לשבת בתוך מסעדה נשללו (בהתנייה של לקיחת חיסון כמובן, אבל אלו היו זכויות שניתנו בעבר מעצם היותך אזרח).
מן הסתם זה לא מפריע לך מאוד כי אתה תומך, או מאמין שזו לא הייתה פגיעה באמת כזו גדולה לעומת המטרה שקידשה את האמצעים הללו במקרה הזה. אין לי מושג איך את רואה את הדברים.
אני חושב שזה לא היה נחוץ באמת מבחינה אובייקטיבית וזו הייתה התנייה של זכויות שנעשתה בעיקר על מנת ליצור לחץ חברתי ולא מתוך סיבות אובייקטיביות. בחרו לפתוח דברים מסוימים באופן שרירותי וקבעו באופן שרירותי מה יהיה מותר למחוסנים ומה יהיה אסור. לדעתי זו גישה לא נכונה מבחינה מוסרית לגרום לאנשים לעשות משהו, לא משנה מה.

עכשיו באמת שסורי אבל אני מתווכח במקביל פה עם איזה 7 אנשים ודי אני מניח שלא אשנה את דעתם ואתם לא תשנו את דעתי, אז המשך יום נעים פרשתי.
סמל אישי של משתמש
pelegs
קיבל.ה  800 לייקים

האמת היא שהגבלה של אדם לעשות מעשה או לבלות במקום זה או אחר, וניסיון לדחוף אותו לפעולה מסויימת בעזרת לחץ ממשלתי (פרסומים, מניעת חופש התנועה במידה מסויימת, הטבות למי שבוחר כן לבצע את הפעולה וכו') זו אכן כפייה.
ואני אומר את זה בתור תומך חיסונים נלהב.

השאלה היא לא האם זו כפיה או לא - אלא האם זו כפיה הכרחית וסבירה. והתשובה היא בבירור כן.

כשחיים בחברה יש הרבה מאד דברים שהחברה (עם או בלי חוק פורמלי) כופה עלינו לעשות. גם לצעוק עלי אם אני מסתובב בחוץ בעירום זו כפיה להיות לבוש - אפילו אם אין חוק נגד זה, ומדובר רק בלחץ חברתי. כמובן שאם יש חוק, אז מדובר בכפיה מצד המדינה. בהחלט. כנ"ל איסור על ניפוף בדגל עם צלב קרס. אנחנו נתקלים בכפיה חברתית וחוקית כל היום. אבל מה לעשות שכחברה, אנחנו חייבים לאזן בין החופש המוחלט לכל אדם ובין הפגיעה באחרים (בין אם פיזית או נפשית). ולכן מידת הכפיה חייבת להיות פרופורציונלית לנזק שיגרם לאחר לו הכפיה לא הייתה קיימת. ובמקרה של חיסון, מדובר בכפיה של פעולה רפואית עם סיכון אפסי, לעומת רווח עצום לחברה כולה (עד כדי הצלת חיים של עשרות אלפי אנשים). ולכן בעיני זו כפיה מוצדקת.
חופש לפלסטין 🇵🇸 כל הכוח למעמד העובדים :hammersickle: كل القوة للطبقة العاملة 🇵🇸 الحرية لفلسطين
ضد الصهيونية, الرجعية العربية والإمبريالية :lol: נגד הציונות, הריאקציה הערבית והאימפריאליזם
הפוסט קיבל לייק אחדRon.T
סמל אישי של משתמש
פרימו לוי
קיבל.ה  766 לייקים

כל מה שאתה אומר נכון רק חשוב לא לשתף פעולה עם שפת הפרופוגנדה של מתנגדי החיסונים, לא היתה שום כפיה של פעולה רפואית, לא קשרו אף אחד לכסא ותקעו לו מזרקים בתחת.
וגם שלילת הזכות ללכת למופעי תרבות, הגם שיש בה במובלע אלמנט של הפעלת לחץ על סרבני חיסונים, זה ממש לא מטרתה העיקרית. בראש ובראשונה שלילת הזכות הזאת נועדה למנוע מטיפשים חסרי אחריות להדביק אנשים בוירוס מסוכן. לזה אני מתכוון כשאני אומר שסרבני החיסונים הם אגוצנטריים, חושבים שכל פעולה שנעשתה באה לדכא את הפריביליגיות הבורגניות המסריחות שלהם כי "פאשיזם" והם לא מסוגלים להכיר בכך שפשוט מדובר באקט למען הצלת חיים
הפוסט קיבל 2 לייקיםpelegsff0000
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

בשנות ה 80 קניתי ספר של פרופסור ישראלי לביולוגיה על כוחות אבולוציוניים. מכל הספר אני זוכר הכי בבירור גם אחרי יותר מ 30 שנה את הפרק על תיאוריות של "בגידה", כשאחת הדוגמאות שהוא הביא לה היא הבגידה של מתנגדי החיסונים בכלל האוכלוסייה.
בגדול, מאד משתלם אבולוציונות לשתף פעולה. אבל כשכולם משתפים פעולה משתלם מאד לבודדים לבגוד באסטרטגיה המשותפת, והשאלה היא כמה אחוזים יכולים לבגוד לפני שהאסטרטגיה קורסת (במקרה של חיסונים- מגיפה).
זה איזה עשור לפני האינטרנט, והפעם היחידה ששמעתי על התנגדות לחיסונים עד שהאינטרנט הופיע בחיינו.
(זה כמובן לא היה ממש קשור לספר, שהיה בעניניי התפלגות גנים, אלא הובא בתור דוגמא לקורא כדי להבין את משמעותה של בגידה כבגידה אנושית, ולא סתם חריגה גנטית בטבע).
http://www.bookholder.co.il/book.aspx?num=12456
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
סמל אישי של משתמש
אמיר
קיבל.ה  25 לייקים

פרימו לוי כתב: 05 יוני 2021, 11:35 הבעיה היסודית בדיון עם מתנגדי חיסונים ובכייני ה"כפיית חיסונים" היא שהם מראש בכלל לא מקבלים את המציאות שבה מתן חיסונים זה דבר מציל חיים, ולכן הם אוהבים ללכת למקומות של חדירת המדינה לפרטיות ופאשיזם וכל הווג'אראס הזה, במקום לראות לראות את המציאות נכוחה - בהתנגשות בין זכויות הפרט המינוריות שלהם לזכות לחיים, הם מפסידים בנוקאאוט. זאת בגלל שביסוד מדובר במקרים רבים בבני אדם אגואיסטיים ואגוצנטריים במיוחד, שהזכות שלהם לאכול בחופשיות במסעדה, יקרה להם הרבה יותר מהזכות של כל מיני קשישים חסרי פנים לא למות. אבל לא נעים להם להודות בזה כי זה לא מתקבל יפה בחברה, אז הם בורחים להכחשת חיסונים כי אז הם יכולים להתנגד בפגיעה בדבר המקודש להם יותר מכל בלי להתפס כבני אדם בזויים.
אינדיבידואליזם זה רעה חולה.
הסבים והסבתות שלי תמיד אמרו לי את זה.

ואני בכלל לא מפחד מהדיבורים על כפיה, אני בעד זה בגדול, אנחנו כופים כל כך הרבה דברים מטופשים על האזרחים אבל חו"ח משהו שיכול להציל חיים זה אי אפשר בגלל שזה ממש כמו 1984.
למרות שלפני ששולחים שוטרים על אנשים צריך להתחיל בלשלם לאנשים כסף בשביל להתחסן. אני גם פילוסופית בעד ממשלה שמשחדת אזרחים ככה, וגם באמת באמת על הזין שלי מה הולכים לעשות לאנשים שהם מספיק עקשנים בשביל להגיד לא לכסף.
נערך לאחרונה על ידי אמיר ב 06 יוני 2021, 02:45, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
ff0000
קיבל.ה  48 לייקים

3000 מתים ביום בהודו(כנראה הרבה יותר כי איבדו שליטה לגמרי), 1000 מתים ביום בברזיל(כנראה הרבה יותר כי המנהיג שלהם דווקא כן תומך בחופש של אנשים למות מקורונה), אבל כן, המגפה נעלמת בכל העולם, והנפגע היחיד ממנה זה אני שבאמצע פאנדמיה לא נתנו לי ללכת לקולנוע לעזור להפצה שלה.
החתול של שרדינגר לשעבר, ולא לשעבר
לא מלך! לא מלכה! לא לורד! לא אדון!
לא ישטו בנו שוב!
סמל אישי של משתמש
אמיר
קיבל.ה  25 לייקים

יותר אנשים מתו השבוע מקוביד בארה"ב משמתו ב 9/11
אבל התקשורת השתעממה מלדבר על זה מאז שביידן נבחר
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  967 לייקים
יצירת קשר:

לפחות מהאתרים שאני עוקב דווקא בהחלט מתעסקים הרבה בקורונה. אבל בזכות החיסונים כל המדדים בארה"ב כמעט ירדו לרמה שלא היו בה מתחילת המגיפה, זה די הגיוני שהדחיפות והפאניקה סביב זה נעלמות
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
אמיר
קיבל.ה  25 לייקים

הפועל כתב: 06 יוני 2021, 07:04 לפחות מהאתרים שאני עוקב דווקא בהחלט מתעסקים הרבה בקורונה. אבל בזכות החיסונים כל המדדים בארה"ב כמעט ירדו לרמה שלא היו בה מתחילת המגיפה, זה די הגיוני שהדחיפות והפאניקה סביב זה נעלמות
מאות אנשים מתים לך ביום מקוביד ואין לאף אחד אפילו תכנית איך להגיע לחסינות עדר, שום דבר, בעיקר משחקים עם המספרים ככה שרוב האנשים פה חושבים שארה"ב מתקרבת ל 70% ופותחים את הכל.

זוכר את זה?

תמונה

הסתכלתי עכשיו, 624 אנשים מתו מקוביד בארה"ב שהעיתון הזה הודפס.
אתמול מתו 549.

אבל שנה שעברה היו מודאגים שבתי החולים יתפרקו, וגם הפוליטיקאים לא היו מחוסנים, אבל עכשיו די ברור שהמדינה יכולה לשרוד כמות כאלו של מתים אז זה באמת לא משנה לפוליטיקאים פה יותר.
סמל אישי של משתמש
הפועל
קיבל.ה  967 לייקים
יצירת קשר:

ברור שאחרי שנה מתרגשים פחות מכל מת וכו'. אני לא חושב שזה מוכיח שעמום. זה אנושי, הכל יחסי. ואחרי שנה מהגיהנום, כשנראה שהמגיפה הולכת ודועכת הגיוני שתהיה ירידה בסף הפאניקה והזעזוע
נעשינו לנטל, אנו וזיכרונותינו, ובסופו של דבר נמכרנו
היינו של ההסתדרות, אבל עכשיו כבר לא
איש אחד, מוישה, בא וקנה אותנו
סמל אישי של משתמש
kruvi
קיבל.ה  304 לייקים

המשפט "לא בטוח אם המגיפה שכחה בגלל החיסונים" מדהים בעיני.
הפוסט קיבל 3 לייקיםits-sickKingAlpacaNoam
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

חשש מהזן ההודי: מחוסנים נדבקים ומדביקים יותר מהצפוי

התפרצות הקורונה מטרידה את מערכת הבריאות משתי סיבות עיקריות: כמחצית מהמחוסנים שנדבקו סובלים מתסמיני המחלה, וחלקם גם הדביקו אחרים. חשיפת "ידיעות אחרונות"

https://www.ynet.co.il/news/article/rJIqPFb2u
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

רק מכניסים פחדים לאנשים
האוכ׳ מחוסנת? אז חלאס עם זה
בכל פעם שיש עשרות נדבקים כולם יכנסו פה לפאניקה? אנחנו מדינה של 9 מיליון
אנשים נדבקים בשלל מחלות ואף אחד לא עוצר את סדר היום בגלל זה
לקורונה יש חיסון והוא יעיל, מי שלא רוצה להתחסן ויכול דמו בראשו
מי שמחוסן ונדבק אז בסבירות גבוה הוא יפתח מחלה קלה מאוד עד ללא סימפטומטית בכלל
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
מילפורד
קיבל.ה  1138 לייקים

רק בנושא אחד אני לא מסכים איתך , זה לא ש"מי שלא רוצה להתחסן ויכול דמו בראשו" , במידה ויהיה פה איזה ואריאנט שמצליח להדביק למרות החיסון (וגם אם הוא גורם למחלה קלה או לא מחלה בכלל אצל מחוסנים) וגם כמות החולים הפעילים , במיוחד בבתי החולים תעלה.
אז צריך לשים לב למצב העומס בבתי החולים , כי אם מספיק אנשים לא מחסונים לקורונה יאושפוזו בבתי החולים , הלחץ שם יתחיל להשפיע גם על אנשים לא מחסונים שירצו לקבל טיפול גם לדברים שהם לא קורונה.

כרגע , רוב הנדבקים הם בבתי הספר בגילאים שלא התחסנו , וזה היה צפוי וגם לא אמור להיות מסוכן.
מה שמדאיג , זה הטענה ששליש מהחיוביים הם מחוסנים , ושוב , אם זה אומר שמחסונים יכולים להדביק (גם אם לא יהיו חולים) אז הרבה לא מחוסנים יכולו להידבר ולהעמיס על בתי החולים.
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

חברים , תראו מה קורה בבריטניה?
הווארינט הזה הוא גיים צ'נצ'ר אם לא ינקטו פעולות מיידיות.
הפוסט קיבל לייק אחדRon.T
אדום מטלי
קיבל.ה  557 לייקים

De Niro כתב: 24 יוני 2021, 14:05 חברים , תראו מה קורה בבריטניה?
הווארינט הזה הוא גיים צ'נצ'ר אם לא ינקטו פעולות מיידיות.

לא רק גיים צנצר. אם לא יינקטו פעולות מיידיות - תם הטקס.
מה אתם אומרים?
הפוסט קיבל לייק אחדסומך
עד המ!!ת הפועל
קיבל.ה  77 לייקים

מישהו פה יכול להגיד לי אם אבא שלי צריך להתחסן? (רופאת המשפחה לא בטוחה, אמרה לברר ב-*2700 של כללית - גם שם לא ידעו ואמרו לפנות למשרד הבריאות - גם שם לא ידעו).
אבא שלי קיבל חיסון ראשון ואז חלה בקורונה, אושפז בבי"ח כשבוע ושוחרר הביתה. מאז עברו שלושה חודשים וחצי.
האם הוא צריך לקבל עכשיו חיסון שני?
סמל אישי של משתמש
its-sick
קיבל.ה  1232 לייקים

לדעתי כדאי לו, החיסון מכסה יותר ואריאנטים מזה שחלה בו. אבל השאלה היא אם אחרי כל כך הרבה זמן מהראשון מספיק רק עוד אחד. החיסון מאד בטוח, אז עדיף לו כן לקחת.
גילוי נאות: העונה אינו רופא.
חוקים ואיסורים שאין מקורם ב"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" הם מרושעים מטבעם. לפי מדד זה הדת היהודית קרובה למעמד של רשע מוחלט.
لا إله
מי שמאמין ולא מפחד, הריהו שקול למחבל מתאבד.
נא לא לצטט הודעות של אנשים לא ראויים, שיישאר מוסתר, תודה.
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

מילפורד כתב: 24 יוני 2021, 13:34 רק בנושא אחד אני לא מסכים איתך , זה לא ש"מי שלא רוצה להתחסן ויכול דמו בראשו" , במידה ויהיה פה איזה ואריאנט שמצליח להדביק למרות החיסון (וגם אם הוא גורם למחלה קלה או לא מחלה בכלל אצל מחוסנים) וגם כמות החולים הפעילים , במיוחד בבתי החולים תעלה.
אז צריך לשים לב למצב העומס בבתי החולים , כי אם מספיק אנשים לא מחסונים לקורונה יאושפוזו בבתי החולים , הלחץ שם יתחיל להשפיע גם על אנשים לא מחסונים שירצו לקבל טיפול גם לדברים שהם לא קורונה.

כרגע , רוב הנדבקים הם בבתי הספר בגילאים שלא התחסנו , וזה היה צפוי וגם לא אמור להיות מסוכן.
מה שמדאיג , זה הטענה ששליש מהחיוביים הם מחוסנים , ושוב , אם זה אומר שמחסונים יכולים להדביק (גם אם לא יהיו חולים) אז הרבה לא מחוסנים יכולו להידבר ולהעמיס על בתי החולים.
ארהב הוכיחה לנו שבתי החולים לא קורסים ככ מהר, בטח לא שיש לך 5.5 מיליון מחוסנים בארץ
כל מה שצריך לעשות זה לשמור ולבדוק כמו שצריך את הפאקניג שער כניסה היחיד שיש לנו במדינה, זה הכל
long live the zapta
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1614 לייקים

Giovanni Giorgio כתב: 24 יוני 2021, 18:56
מילפורד כתב: 24 יוני 2021, 13:34 רק בנושא אחד אני לא מסכים איתך , זה לא ש"מי שלא רוצה להתחסן ויכול דמו בראשו" , במידה ויהיה פה איזה ואריאנט שמצליח להדביק למרות החיסון (וגם אם הוא גורם למחלה קלה או לא מחלה בכלל אצל מחוסנים) וגם כמות החולים הפעילים , במיוחד בבתי החולים תעלה.

ארהב הוכיחה לנו שבתי החולים לא קורסים ככ מהר, בטח לא שיש לך 5.5 מיליון מחוסנים בארץ
כל מה שצריך לעשות זה לשמור ולבדוק כמו שצריך את הפאקניג שער כניסה היחיד שיש לנו במדינה, זה הכל
צודק, אם עובדים כמו שצריך בנתב"ג סביר שלא יהיה צורך בשום צעד אחר.
אבל המצב הנתון הוא שלא עבדו שם כמו שצריך.
לא מבין מה הרעיון הגדול בלהתעלם מהבעיה.
מילא שאתה סוגר את החור אחרי שהעכבר כבר נכנס, אבל גם להתעלם ממנו ולהגיד שהוא לא נחשב כי היה אפשר לסגור את החור קודם?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

teknoboy כתב: 24 יוני 2021, 19:17
Giovanni Giorgio כתב: 24 יוני 2021, 18:56

צודק, אם עובדים כמו שצריך בנתב"ג סביר שלא יהיה צורך בשום צעד אחר.
אבל המצב הנתון הוא שלא עבדו שם כמו שצריך.
לא מבין מה הרעיון הגדול בלהתעלם מהבעיה.
מילא שאתה סוגר את החור אחרי שהעכבר כבר נכנס, אבל גם להתעלם ממנו ולהגיד שהוא לא נחשב כי היה אפשר לסגור את החור קודם?
לא מתעלם, את מאות הבודדים שנבדקו בקורונה צריך לבדד ולחקור אפידימיולוגית על מנת לקטוע שרשראות, לשלוח את כולם לבדיקה ומי שלא חיובי משוחרר
פשוט עם כל הכבוד מדובר פה במאות בים של מחוסנים במדינה של פז״מ של שנה וחצי במגיפה
להתחיל בצעדים קולקטיבים כמו החזרת המסכות זה נראה לי כמו פאניקה במקרה הטוב ופופוליזם במקרה הרע
long live the zapta
שליחת תגובה