שקיפות כספית מצד ההנהלה

פורום אוהדי הפועל תל אביב
שליחת תגובה
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  569 לייקים

את איך שעובד מעבר הכספים בכדורגל אני לעולם לא הבנתי,עד היום אני לא מבין האם למה וכמה טביב לקח כסף שהיה אמור או יכול להגיע להפועל ומה קובע אם הכסף ואיזה חלק ממנו נכנס למועדון או לבעלים-הרי בהנהלה טוענים שהחובות הם לא שלהם אלא של המועדון,זאת אומרת טוענים שיש שיש הפרדה בינם לבין המועדון בנושא הכספי,אז איך זה שכסף נכנס יכול להשתלשל לכיס של הבעלים בצורה כזו או אחרת?
הרי הם מקבלים על בואטנג עכשיו 300k לצורך העניין,ושאף אחד לא יגיד לי שזו הייתה הנחת יסוד כשתכננו את התקציב ושהם הולכים לקבל עליו סכום כזה,אז השאלה העולה-לאן הולך הכסף הזה? הרי חיזוק לא ראינו עוד,אז הכסף הזה יכול להיכנס ל"קופת המועדון" שאינני יודע אם קיימת בכלל וכמה כסף קיים בה,ולשמש למשל בעתיד לחיזוק נוסף או במחלקת הנוער,או מנגד לחשבון הבנק של ההנהלה גם אם זה בדמות של להוציא פחות כסף ממה שתכננו.
מה שמוביל לשאלות נוספות-כמה כסף ניסנובים שמים,כמה נכנס מזכויות שידור,קהל,וכו'.בקיצור,שקיפות של ההתנהלות הכספית ופרסום נתונים, נראה לי שמגיע לנו כקהל וכחלק נכבד ממה שמחזיק את תקציב המועדון שהיה(עדיין?) בתהליך גסיסה בעקבות התנהלות כספית מקולקלת לדעת איך דברים מתנהלים, כמה כסף שמים "השותפים שלנו",ומה קורה עם הכסף הנכנס.
El dudernio
קיבל.ה  1270 לייקים

א. הכסף נכנס רק לקופת המועדון. אין שום דרך אחרת
ב. טביב לכאורה העביר כסף אליו על ידי עסקאות עם ספקים חיצוניים. למשל ספק ההסעדה קיבל כל שנה 4 מליון שקל בגין סחורה ושירות בשווי של 2 מליון. חלק ניכר מהסכום העודף הועבר לטביב בעיסקאות נוספות בין שני האנשים כדי להלבין את סכום. בזמנו גם היו "בעלויות פרטיות על שחקנים" ולכן חלק גדול מהעיסקאות עם הלוזוניה היו על סכומים גבוהים. קיימת טענה שהסכומים היו מנופחים והלוזונים העבירו כסף לטביב בעיסקאות אחרות.
ג. ליהי טביב כמו זאביק גרינברג ולדעתי גם אישתו קיבלו / מקבלים כסף מהמועדון במסגרת של שכר חודשי. אם זאביק ואישתו למשל מקבלים כל חודש כ 30 אלף שקל ביחד, תכפיל את זה ב50 חודש שהם "במועדון" ותקבל 1.5 מליון ככה בקלות.
הפוסט קיבל 3 לייקיםgershonלירון האדוםFrenzy
איל
קיבל.ה  62 לייקים

מועדון כדורגל אמור בגדול להתנהל כמו כל חברה עסקית. יש הפרדה מלאה בין האישי לבין המועדון למעט כיסוי גירעונות מצטברים כדי שיהיה כסף לשלם את ההתחיבויות השונות.

הברחת נכסים במילים מכובסות או גניבה של כסף אפשר לעשות די בקלות ואין אף גורם שיכול לעלות על זה אם עושים את זה נכון.
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
איל
קיבל.ה  62 לייקים

לגבי כמה הבעלים שמים זה מאוד פשוט יש עוגת הכנסות נניח 20 מיליון לצורך הדוגמה , כל ההכנסות זה בעצם "תקציב" הקבוצה לשנה הקרובה . עוגת ההכנסות מחולקת לפי ההוצאות הרלוונטיות שכר , תפעול וכו'. בתחילת עונה מבצעים הערכה אם קיים פער בין צפי הכנסות להוצאות הבעלים שם ערבות להבטחת ההתחיבויות. בסוף השנה בודקים מה ההכנסות בפועל לעומת הוצאות במידה ואכן קיים פער הבעלים ישלים או שיקחו עוד התחיבויות כמו בתקופת רמון (דרך ספקים, הלוואות מהבנקים) בדומה לכל משק בית פרטי. שורה תחתונה אם הבעלים יודע לתפעל קבוצה בגובה ההכנסות ההשלמה שלו תהיה מינורית אם בכלל.
סמל אישי של משתמש
Hapolo
קיבל.ה  569 לייקים

El dudernio כתב: 14 אוגוסט 2021, 08:55 א. הכסף נכנס רק לקופת המועדון. אין שום דרך אחרת
ב. טביב לכאורה העביר כסף אליו על ידי עסקאות עם ספקים חיצוניים. למשל ספק ההסעדה קיבל כל שנה 4 מליון שקל בגין סחורה ושירות בשווי של 2 מליון. חלק ניכר מהסכום העודף הועבר לטביב בעיסקאות נוספות בין שני האנשים כדי להלבין את סכום. בזמנו גם היו "בעלויות פרטיות על שחקנים" ולכן חלק גדול מהעיסקאות עם הלוזוניה היו על סכומים גבוהים. קיימת טענה שהסכומים היו מנופחים והלוזונים העבירו כסף לטביב בעיסקאות אחרות.
ג. ליהי טביב כמו זאביק גרינברג ולדעתי גם אישתו קיבלו / מקבלים כסף מהמועדון במסגרת של שכר חודשי. אם זאביק ואישתו למשל מקבלים כל חודש כ 30 אלף שקל ביחד, תכפיל את זה ב50 חודש שהם "במועדון" ותקבל 1.5 מליון ככה בקלות.
מה שאתה מספר על טביב נשמע כמו עבירות ברמה של כלא.הזוי שאין יותר שקיפות בכל הגונגל הזה של הכדורגל הישראלי,עכשיו למשל הבעלים יכולים להחליט שהם רוצים סכום על הקבוצה,אבל אין לנו מושג אם זה החזר הוצאות או עשיית רווח,אני זוכר שגרינברג אמר שיש לנו נכסים בשווי מליוני יורו,(רז שלמה וכו'),ולכן העריך את המחיר בכ-15-20 מליון שקל אם אני לא טועה..במילים אחרות ניפחו את המחיר של הקבוצה ע"י משתנים שלא קיימים במשוואה של כמה הם השקיעו בקבוצה,מה שכבר בהיגיון בריא מעיד על כך שהם מנסים לקחת כסף של הקבוצה,שלא קשור לסכומים שהם השקיען או לא השקיעו.ומה כרגע כשאין גרופר והאקזיט על בואטנג ורז שלמה לא יהיה מרשים,הם יסכימו לחצי מהסכום? יש לי תחושה שלא,לכן משהו בכל ההתנהלות והעמימות שלהם מריח רע,והלוואי שאנחנו כקהל יום אחד נדע לנצל את הכוח או כדי לדרוש שקיפות או בכלל דברים אחרים,כמו משרד כרטיסים שיעניק שירות ראוי וכו'..חבל שהאולטרס עסוק בשירי ושלטי שואה ולא נותן את הערך המוסף שהיה נותן בעבר בנושאים כאלה שמחוץ למגרש
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1630 לייקים

Red Pride כתב: 13 אוגוסט 2021, 20:26 עד 2016, הקבוצות היו מחויבות לפרסם את הדוחות שלהן. הקסקט והמתחנגל הקנדי הטילו את כובד משקלם כדי שלא נדע כמה מיליונים הם מדממים כל שנה. כעת ניתן רק לנחש מהו שכר השחקנים, מה ההכנסות וכמה הבעלים מזרימים/גונבים מקופת המועדון.
באמת?
מוזר, זה כבר לא מוגדר יותר כחל"צ\מלכ"ר\שקרכלשהו תחת רשם העמותות?
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה