בקרה\חובות חו"ל

פורום אוהדי הפועל תל אביב
סמל אישי של משתמש
רדפוקס
קיבל.ה  3664 לייקים

אם אכן ההחלטה של ה-CAS עלולה להגיע כל יום - לא רואה סרט שנעבור בבקרה בלי לשים ערבויות.
מה שמעניין יותר זה למה הסיפור הזה לוקח כל כך הרבה זמן, האם ה-CAS גם שותלים את העצים שמהם ייצרו את הניירות לכתיבת ההחלטה המזורגגת שלהם?
מילא בית משפט לא מקצועי שלא מבין את החומר ולא מבין את ההשלכות שבעיכוב קבלת ההחלטה על מועדון כדורגל, אבל זה לא אמור להיות גוף משפטי מקצועי לענייני ספורט?
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

ההחלטה האחרונה של פיפא מ30 במרץ היא למנוע מהפועל לרשום שחקנים חדשים כל עוד לא שילמה את החוב על שמה, לא הורדת ליגה ולא פירוק.
אינתי עומרי, הפועל.
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

לנו עדיף וטוב שתהיה כבר החלטה, לכאן או לכאן. באין החלטה, המועדון הזה על הולד ולא יכול לצמוח.
אני, בניגוד להיסנובס ועורך דין גייר, לא מאמין שימחקו לנו את החובות, כי זה חוק ישראלי.
שוב- צריך לפשפש בהיסטוריה ולבדוק אם היתה סיטואציה דומה מבחינת מועדונים אחרים באירופה. אם זה משהו חדש שעוד לא נתקלו בו באירופה, אז יש סיכוי, אך אם לא, אין שום סיכוי
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

לא היה טיעון דומה לגבי העדפת נושים, כי ייתכן שהחוק במקומות אחרים שונה וקבוצה ישראלית מעולם לא הייתה במצב מתמשך מהסוג הזה. לא יודע מה יפסקו.
אינתי עומרי, הפועל.
Red Ghost
קיבל.ה  408 לייקים

dino כתב: 04 אוגוסט 2021, 12:47 לנו עדיף וטוב שתהיה כבר החלטה, לכאן או לכאן. באין החלטה, המועדון הזה על הולד ולא יכול לצמוח.
אני, בניגוד להיסנובס ועורך דין גייר, לא מאמין שימחקו לנו את החובות, כי זה חוק ישראלי.
שוב- צריך לפשפש בהיסטוריה ולבדוק אם היתה סיטואציה דומה מבחינת מועדונים אחרים באירופה. אם זה משהו חדש שעוד לא נתקלו בו באירופה, אז יש סיכוי, אך אם לא, אין שום סיכוי
בסופו של דבר, עם כל הכבוד לאופ״א היא גוף ספורטיבי והיא יכולה באמצעות עונשים ספורטיבים כמו הורדת ליגה והרחקה מתחרויות להנחית סנקציות.
אבל היא לא יכולה להנחות על גביה/הוצאה לפועל או לפסוק בנושאי דיני עבודה מקומיים, זה תפקיד בית המשפט המקומי.
וזה תמצית העניין, יש פה דיסוננס בין הרצון של פיפא/אופא להגן על שחקנים זרים לבין החוקה המקומית והסיפור הסבוך של הפועל. בגלל זה העניין נמרח כל כך הרבה זמן.
קשה מאוד להעריך מה יהיה. לדעתי בית הדין בארץ הוא זה שיכריע בסופו של דבר (וזה יכול לקחת עוד שנים) בנוגע לתשלום עצמו - מי משלם למי וכמה.
השאלה אם אופא תמתין להחלטה שלו או שתחליט על סנקציות בעצמה, עוד הרבה לפני ההכרעה המקומית.
הפוסט קיבל לייק אחדלירון האדום
לירון האדום
קיבל.ה  1753 לייקים

קוקאין ואלכוהול כתב: 04 אוגוסט 2021, 10:57 עתידות:
לא עוברים בבקרה וקלינגר מתפטר ומוציא החוצה לתקשורת טינופים על האחים, מה שמוביל לכך שכל המעורבים מקבלים (סוף סוף) דמות בבובה.
חחחחחח קלינגר מתפטר חחחחחחחחח
לירון האדום
קיבל.ה  1753 לייקים

Red Ghost כתב: 04 אוגוסט 2021, 13:32
dino כתב: 04 אוגוסט 2021, 12:47 לנו עדיף וטוב שתהיה כבר החלטה, לכאן או לכאן. באין החלטה, המועדון הזה על הולד ולא יכול לצמוח.
בסופו של דבר, עם כל הכבוד לאופ״א היא גוף ספורטיבי והיא יכולה באמצעות עונשים ספורטיבים כמו הורדת ליגה והרחקה מתחרויות להנחית סנקציות.
אבל היא לא יכולה להנחות על גביה/הוצאה לפועל או לפסוק בנושאי דיני עבודה מקומיים, זה תפקיד בית המשפט המקומי.
וזה תמצית העניין, יש פה דיסוננס בין הרצון של פיפא/אופא להגן על שחקנים זרים לבין החוקה המקומית והסיפור הסבוך של הפועל. בגלל זה העניין נמרח כל כך הרבה זמן.
קשה מאוד להעריך מה יהיה. לדעתי בית הדין בארץ הוא זה שיכריע בסופו של דבר (וזה יכול לקחת עוד שנים) בנוגע לתשלום עצמו - מי משלם למי וכמה.
השאלה אם אופא תמתין להחלטה שלו או שתחליט על סנקציות בעצמה, עוד הרבה לפני ההכרעה המקומית.
אמת
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

לפי one
הגיעו למתווה מול הבקרה, לגבי סכום מסויים של בטוחות שהפועל יעבירו
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

dino כתב: 04 אוגוסט 2021, 17:28 לפי one
מעניין על איזה סכום מדובר
סמל אישי של משתמש
רדפוקס
קיבל.ה  3664 לייקים

Ron.T כתב: 04 אוגוסט 2021, 17:31
dino כתב: 04 אוגוסט 2021, 17:28 לפי one
מעניין על איזה סכום מדובר
מדובר על 3-4 מיליון שקל.
בוא נראה את הניסנוב שמים את זה.
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

מניח שאם הגיעו לסיכום, אז הבקרה הסכימו שהם יעמידו בטוחות בגובה 200 שקל(כולל נסיעות)
אדום ותיק
קיבל.ה  468 לייקים

לדעתי, הבעיה של הניסנובים אינה גובה הבטוחות, אלה הרעיון של העמדת בטחה שצד ג (כלומר ההתאחדות והבקרה) יכולה לחלט מבלי שלניסנובים תהייה כל אפשרות למנוע את הצעד מראש!
ההתאחדות (הבקרה) יכולים תחת איומי אופא להחליט "פק הפועל נחלט את הערבות, נשלם לפי הנחיית אופא ונוריד אותם מהגב שלנו, ונריב אעם הניסנובים אחר כך".
בדיוק זאת הסיטואציה שהניסנובים רוצים למנוע.
הם רוצים ליצור מצב שגם אם אופא מחליטה נגדנו ומנחה את ההתאחדות להעניש אותנו ההתאחדות תישא בהוצא בעצמה עד שבתי המשפט בחול ובארץ, יפסקו בנושא העקרוני של העדפת נושים.
השיא - זכיה באליפות במעוז הפאשיזם הירושלמי!
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אדום ותיק כתב: 04 אוגוסט 2021, 18:35 לדעתי, הבעיה של הניסנובים אינה גובה הבטוחות, אלה הרעיון של העמדת בטחה שצד ג (כלומר ההתאחדות והבקרה) יכולה לחלט מבלי שלניסנובים תהייה כל אפשרות למנוע את הצעד מראש!
זאת בדיוק המשמעות של הבטוחות שמופקדות בבקרה, ובדיוק בשביל זה יש אותן.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
איל
קיבל.ה  61 לייקים

והבקרה מה תעשה תחלט את הערבות ותעביר את הכסף בגין הפסיקה למרות שהטענה המשפטית (שיש בה היגיון) של המועדון זה שניתן למצות את על ההליכים ? יש פה בעיתיות
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

איל כתב: 04 אוגוסט 2021, 19:43 והבקרה מה תעשה תחלט את הערבות ותעביר את הכסף בגין הפסיקה למרות שהטענה המשפטית (שיש בה היגיון) של המועדון זה שניתן למצות את על ההליכים ? יש פה בעיתיות
עד עכשיו הבקרה לא דרשה בסוף בטוחות על החובות האלה, בדיוק מהסיבה הזאת, שהם לא סופיים.
כמו כל שנה, השאלה היא אם יש סיכוי שהשנה תהיה פסיקה סופית. אם יש, סביר שהבקרה תדרוש בטוחות למקרה של הפסד במשפט.

הבעיה שגם במקרה הטוב, נעבור עוד עונה, אבל בסוף תהיה פסיקה ויהיה צריך להעמיד בטוחות וכו' וכו'.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
הַחַיִּ֤ים וְהַמָּ֙וֶת֙ נָתַ֣תִּי לְפָנֶ֔יךָ, הַבְּרָכָ֖ה וְהַקְּלָלָ֑ה - וּבָֽחַרְתָּ֙ בַּחַיִּ֔ים
* המציג אינו רופא
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

אני לגמרי בעד הבקרה
הגיע הזמן להתמודד עם הבעיה הזאת אחרי עשור של סחבת
למה אין כבר הכרעה בנושא
long live the zapta
איל
קיבל.ה  61 לייקים

מה זה בעד הבקרה ? אם יש ערבויות על כל החוזים וההתחיבויות והמועדון אז למה צריך לתת מראש ערבות בנושא שאתה חושב שיש לך טיעון משפטי טוב, אין היגיון בזה .
הבקרה תפקידה לוודא שלא תהיה פגיעה בשכר העובדים והספקים ושלא נכנס לחדלות פירעון כמו בעבר.
ברמת ניהול הסיכונים של הבקרה הם צריכים לאשר את התקציב .
Money
קיבל.ה  564 לייקים

אני חושש שלמרות כל ה״אופטימיות״ לא יהיה פתרון עד מחר בצהריים(מתי שצריך להגיש את הסגל לביתר)
אני בדרך כלל אופטימי אבל זה נראה עוד תרגיל של ההנהלה להגיד:״תראו איך אנחנו מנסים״
הלוואי שאתבדה
האדס
קיבל.ה  2918 לייקים

אופטימיות=אולי כמה מטומטמים יקנו כרטיסים
הפוסט קיבל לייק אחדסנטה קלאוס
אדום ותיק
קיבל.ה  468 לייקים

איל כתב: 05 אוגוסט 2021, 06:45 מה זה בעד הבקרה ? אם יש ערבויות על כל החוזים וההתחיבויות והמועדון אז למה צריך לתת מראש ערבות בנושא שאתה חושב שיש לך טיעון משפטי טוב, אין היגיון בזה .
הבקרה תפקידה לוודא שלא תהיה פגיעה בשכר העובדים והספקים ושלא נכנס לחדלות פירעון כמו בעבר.
ברמת ניהול הסיכונים של הבקרה הם צריכים לאשר את התקציב .
הדגשתי את מהות העניין כפי שהיטבת לנסח. כמובן שאני מסכים איתך לחלוטין.
לעניות דעתי, הבקרה מתנהגת בכוחנות וללא סמכות בדרישות לערבויות לביצוע החלטות עתידיות של בית המשפט! סמכותה לוודא שכל חוזי העובדים במועדון מכוסים תקציבית! מכיוון שבמהלך הבירורים של המפרקים התברר שהבקרה כשלה לחלוטין באישור בטוחות לחוזים שנחתמו (פרשתהפסלים ועוד) הם מנסים עכשיו בכוח, למנוע מצב שהפסיקה של ה CAS תתגלגל לפתחה של ההתאחדות! לא ברור מדוע הפועל לא תובעת את הבקרה על הצעד הזה בבית המשפט בטענה של חריגה מסמכות!

הבהרה:
איני משפטן.
איני מתומך בניסנובים, ואשמח מאד כשיעבירו את הבעלות למישהו אחר.
מבחינה מוסרית הפועל כאירגון כשלו באי כיבוד חוזים, (ואף נענשנו על כך -הורידו לנו 9 נקודות).
אוהד את הפועל ורוצה מאד שתצליח!
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

זה ממש לא נכון שהתפקיד היחיד של הבקרה הוא לדאוג למימוש חוזי השחקנים.
היא אחראית גם לוודא שהתקציבים הגיוניים ולא יביאו להתמוטטות של מועדונים, ושהמועדונים לא נוטלים על עצמם התחייבויות שהם לא יכולים לעמוד בהם.
למשל, מתוך תקנון הבקרה, סעיף 6-ב-4: "קבוצה חייבת לפעול באופן שלא יווצר גירעון בתקציבה."
כל עניין התקציבים מפורט בסעיף 10 לתקנון הנ"ל.
לענייננו, סעיף 10-א1 סעיף קטן 5: "קבוצה אשר לה חובות עבר חייבת לכלול במסגרת תקציבה סכום אשר שיעורו לא יפחת מ-%33 מסכום התקציב התפעולי של הקבוצה באותה שנת תקציב או מ- %33 מחובות העבר של הקבוצה כפי שמופיע ברישומי הרשות לפי הגבוה מבינים, אשר ייועדו להקטנת מצבת החובות של הקבוצה;"
(יש גם סייג (ס"ק 5א): "על אף האמור ...לרשות הסמכות לחרוג מהאמור בפסקת משנה 5 במקרה של חובות אשר ביחס אליהן קיימת הסכמה בכתב של הנושים לפריסת תשלומים ארוכת-טווח;")

אני מניח שהשאלה במקרה שלנו היא האם יש לקבוצה חובות עבר או לא. כידוע, יש פסיקות שקובעות שיש לה חוב, אבל ההליכים טרם מוצו.
נראה לי שהשאלה היא בעצם מתי הפסיקות הופכות לחובות "אמיתיים" (אחרי CAS? אחרי העליון בשווייץ? רק כשבית משפט ישראלי יפסוק? לא ברור).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
Giovanni Giorgio
קיבל.ה  686 לייקים

בדיוק
אי אפשר להתנהג כאילו אין חובות
יש חובות, עדיין אין הכרעה סופית וזה לא אומר שאפשר ליצור תקציבים שלא לוקחים את החובות בחשבון
צריך לחייב את הניסנובס לשים כסף בצד למקרה ש…
אף אחד לא רוצה לראות את הפועל קורסת שוב
כשהם לקחו את הקבוצה הם אמרו שהם יטפלו בנושא החובות, לשים כסף בצד זה חלק מהטיפול
long live the zapta
El dudernio
קיבל.ה  1260 לייקים

Giovanni Giorgio כתב:בדיוק
יש חובות, עדיין אין הכרעה סופית וזה לא אומר שאפשר ליצור תקציבים שלא לוקחים את החובות בחשבון
לא ממש.

הסיבה שהם לקחו את האחריות היא שלמפרק אסור להתעסק בזה מול המוסדות המשפטיים של אופא.

Sent from my SM-N981B using Tapatalk

אדום ותיק
קיבל.ה  468 לייקים

teknoboy כתב: 05 אוגוסט 2021, 12:01
אני מניח שהשאלה במקרה שלנו היא האם יש לקבוצה חובות עבר או לא. כידוע, יש פסיקות שקובעות שיש לה חוב, אבל ההליכים טרם מוצו.
נראה לי שהשאלה היא בעצם מתי הפסיקות הופכות לחובות "אמיתיים"
(אחרי CAS? אחרי העליון בשווייץ? רק כשבית משפט ישראלי יפסוק? לא ברור).
technoboy '
המשפט המודגש מתגובתך בדיוק מציג מדוע הבקרה חורגת מסמכותה ומתנהגת בבריונות! אין פסיקה ולכן אין חוב!
הבקרה נוקטת כאן בשיטות עולם מתחתון - או שתשלמו או שנעצור לכם את רישום הקבוצה ולא משנה שהצגתם בטוחות לכל הנרשמים החדשים לכל התקציב וכו.

Giovanni Giorgio כתב:
בדיוק

Giovanni
מי אמר שזה תפקיד הבבקרה אתה בעצמך ציטטת את התפקידים שלה מהתקנון!
הבקרה כאן מישמת מדיניות של ההתאחדות ומנצלת את היכולת הבריונית שלה מול הפועל!
כל מה שההתאחדות מנסה, היא להוריד את האחריות מעליה ולהמנע ממצב שאם יש פסיקה, והפועל מערערת לבתי משפט בארץ ובחול, אבל במקביל אופא מעיימת בסנקציות נגד הכדורגל הישראלי , היא תיקח את הערבות של הפועל ותשלם בלי להמתין לפסק דין סופי!
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

אדום ותיק כתב: 05 אוגוסט 2021, 14:22
teknoboy כתב: 05 אוגוסט 2021, 12:01
נראה לי שהשאלה היא בעצם מתי הפסיקות הופכות לחובות "אמיתיים"
(אחרי CAS? אחרי העליון בשווייץ? רק כשבית משפט ישראלי יפסוק? לא ברור).
technoboy '
המשפט המודגש מתגובתך בדיוק מציג מדוע הבקרה חורגת מסמכותה ומתנהגת בבריונות! אין פסיקה ולכן אין חוב!
הבקרה נוקטת כאן בשיטות עולם מתחתון - או שתשלמו או שנעצור לכם את רישום הקבוצה ולא משנה שהצגתם בטוחות לכל הנרשמים החדשים לכל התקציב וכו.
למיטב הבנתי יש כבר פסיקות וההליך ב-CAS הוא ערעור על הפסיקות הקיימות.
ככה מתייחסים אליו בתקשורת, וגם זכור לי שפורסם לא פעם על פסיקות בנושא החובות (חלקן היו לרעת הפועל, מן הסתם).
תקן אותי אם אני טועה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

אתה צודק
אינתי עומרי, הפועל.
Abdurahimi
קיבל.ה  2 לייקים

מישהו יכול לאמלק לי בבקשה מה קורה לקראת המשחק בשבת וצפי להמשך העונה?
איבדתי כיוון מימי כבירי לצערי
הפוסט קיבל לייק אחדDe Niro
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

העיקר one כתבו ״סיכום״
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

בוואלה רשמו שלא הושג סיכום כבר אתמול
אבל יש אופטימיות אצל ההנהלה
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

עם כל הכבוד לאופטימיות שלהם, זה פחות מעלה מצב רוח
סמל אישי של משתמש
DJSavta
קיבל.ה  294 לייקים

הם גם היו אופטימיים לגבי הסיכום עם בן שהר..
איל
קיבל.ה  61 לייקים

לא הייתי נותן להם ערבות של שקל על התביעות הללו.
הבקרה מפחדים מתביעות אז לא לוקחים סיכון . יש הבדל בין לתת ערבות של פסלים לבין מה שקורה היום .
dino
קיבל.ה  2017 לייקים

איל כתב: 05 אוגוסט 2021, 19:06 לא הייתי נותן להם ערבות של שקל על התביעות הללו.
הבקרה מפחדים מתביעות אז לא לוקחים סיכון . יש הבדל בין לתת ערבות של פסלים לבין מה שקורה היום .
אני חושב שהם מחוייבים לכך בתקנון לקחת ערבות במצב כזה של חובות.
איל
קיבל.ה  61 לייקים

דינו , למועדון אין חובות (לטענת הבעלים כי אני לא ראיתי את הדוחות הכספיים) יש חשיפה משפטית לא חוב . החשיפה יכולה להיות 20 מיליון 7 מיליון או כלום אני לא יודע אינני משפטן . דרישה להעמיד ערבות על עניין כזה מראש שיש לך קייס משפטי כלשהו בעיני נראה לא סביר. הבקרה צריכה להעריך סיכונים האם המועדון יקרוס כתוצאה מפסיקה כזו ואני לא חושב שזה המקרה (אפשר בקלות להעריך סיכונים כאלו למועדון כדורגל)
סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

הבקרה אכן מנסה להעריך את מידת הסיכון שנשקפת לכל מועדון, ודורשת מהמועדונים בסיכון גבוה יותר מאשר היא דורשת מאלה בסיכון נמוך.
לא רק שזה מתבקש, זה אפילו כתוב במפורש בתקנון.
אף אחד פה לא המציא את הגלגל.
הבקרה מבקשת את מה שהיא מבקשת כי היא מעריכה שמצב החובות הוא X, רמת הסיכון היא Y, ההכנסות הטבעיות הן Z וכו' וכו'.
על רוב הנתונים האלה אין בכלל ויכוח.
המועדון מנסה כרגע לשכנע את הבקרה שהחובות לא הולכים ליפול עליו בקרוב, או שהם לא כל כך גדולים, או שמישהו אחר אמור לשלם או מה שהם לא טוענים.

האבסורד פה הוא שעמדת המועדון ("לא צריך לשים ערבויות על חובות שלא בטוחים") עלולה להביא אותו לחורבן, ולמעשה העמדה הזאת דואגת לאינטרס של הבעלים. האינטרס שלנו, כאוהדי המועדון (היחידים שיש להם אינטרס אחר הם האחים ניסנוב ושות') הוא שהמועדון ימשיך להתקיים, ולא יגיע לפירוק נוסף כל כך מהר. לצערנו אנחנו צריכים לקוות שהבקרה התקציבית תאפס את הבעלים שלנו, לפני שיתגלה שבמקום להציל את הפועל הם פשוט קברו אותה שוב (רק עשו בדרך סיבוב יח"צ של כמה שנים).
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
האדום הצורר
קיבל.ה  652 לייקים

מכיוון שלמועדון עצמו אין חובות והסנקציה שעומדת לפתחנו היא איסור רישום של שחקנים חדשים, הפועל בכל מקרה לא עומדת לפני פירוק, גם אם הערעור שלה יידחה.
אינתי עומרי, הפועל.
סמל אישי של משתמש
ההוא שאמרו לו
קיבל.ה  847 לייקים

יאללה אפשר לצאת לחגוג התקציב עבר
GLAD ALL OVER
האמיני יום יבוא!
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  828 לייקים

הרוש הדף , שער עצמי כבש
לירון האדום
קיבל.ה  1753 לייקים

תקציב המועדון לעונת 21/22 עבר בבקרה התקציבית. כל שחקני הסגל שהצטרפו לקראת העונה הקרובה יוכלו ליטול חלק במשחק הקרוב מול בית"ר ירושלים.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

סמל אישי של משתמש
teknoboy
קיבל.ה  1619 לייקים

האדום הצורר כתב: 05 אוגוסט 2021, 20:02 מכיוון שלמועדון עצמו אין חובות והסנקציה שעומדת לפתחנו היא איסור רישום של שחקנים חדשים, הפועל בכל מקרה לא עומדת לפני פירוק, גם אם הערעור שלה יידחה.
על זה מדובר כרגע, אבל יש מצב שבהמשך כל הערפל סביב "החובות ומי צריך לשלם אותם" לא ישחק לטובתנו.
אני מבין גם את הרעיון של להתחשבן עם קופת הפירוק אחרי שתהיה פסיקה סופית, כמו שדיברו בהתחלה (אגב, נשאר משהו בקופת הפירוק?), אבל אני מספיק פסימיסט (ומספיק מכיר את ההיסטוריה העכשווית של המועדון) כדי לחשוש ממה שייצא מזה.
הלב אדום השם הפועל
very class, fantastic
* המציג אינו רופא
שליחת תגובה