יזכור עם ישראל את בניו ובנותיו

פורום אוהדי הפועל תל אביב
שליחת תגובה
DarkCowMoo
קיבל.ה  45 לייקים

במתכונת הפורום הישן היה בכל יום זכרון דיון על אוהדי הפועל שנפלו במלחמות ישראל.
עכשיו שהרבה יותר אוהדים יכולים לשתף את הסיפור שלהם במתכונת הפורום החדש , חושב שמתאים לפתוח את הדיון.

יהי זכרם ברוך

ארז אשכנזי אדום שלא נשכח

ארז אשכנזי ז"ל, היה לוחם בשייטת 13 שנפל בפעילות מבצעית בעזה בתאריך27.6.2003, שבועיים לאחר יום הולדתו ה-21. ארז, שגדל והתחנך בקיבוץ רשפים שבעמק בית שאן, היה אוהד אדוק של הפועל ת"א, חיידק אותו ירש מאביו, ינון. ארז לא היה מפספס משחק ביתי של האדומים, ישב עם חברו אלמוג אלוני בשער 5, ושם היה קורע את גרונו.

הערב ומחר מציין עם ישראל את יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. בעקבות זאת, הצפין צוות ONE לקיבוץ רשפים שם גדל ונקבר ארז, לשיחה עם אביו וידידי המשפחה.

ינון מספר על אותו יום נורא, בו התבשר לו הנורא מכל: “אני זוכר שהייתי עם רכב של הקיבוץ בטסט בעפולה", הוא מספר, “וצלצל אליי חבר ואמר לי שאעבור אצלו ושהוא צריך לדבר איתי. כבר כשחזרתי ראיתי את כולם עומדים מחוץ למפעל, ולאחר מכן החבר סיפר לי, שהנורא מכל קרה – וארז נהרג".

ינון ממשיך: “באותו רגע, הכל מתהפך ב-180 מעלות, ומקבל משמעות אחרת. עוד באותו שבוע היתה לי הרגשה לא טובה, שמשהו עומד לקרות, ואני לא אשכח שארז עצמו אמר לי: “אבא אתה יודע, לפעמים הולכים ולא חוזרים", ועוד קודם לכן סיפר שהיו פעולות שבהן הוא "כמעט והלך".

ינון, בשיתוף ובתמיכה של הפועל ת"א הקים מפעל הנצחה לזכרו של ארז ז"ל. מדובר ארגון שמעניק שיעורי כדורגל ל-100 ילדים בעלי צרכים מיוחדים ו-100 ילדים רגילים, שמתאמנים במסילות ובשיתוף פעולה גם עם הפועל בית שאן.

הסמל של מפעל ההנצחה מורכב מהסמל של הפועל ת"א, ומכנפי שייטת 13. על כך אומר ינון: “כשאתה פוגש את השכול, יש לך 2 אפשרויות. או לבחור בחיים, או לנבול, ואני בחרתי בחיים. מפעל ההנצחה הזה נותן לי כוח, ואין לי ספק שאם ארז עכשיו מסתכל מלמעלה, ככה הוא היה רוצה שייראה מפעל ההנצחה לזכרו, עם עשייה ועם משמעות".

עוד מספר האב על בנו, בהקשר הכדורגל: “ארז תמיד בא לכדורגל מאהבה, מעולם לא קילל ולא התריס. אני זוכר שהוא תמיד היה אומר לי, שלנו בתור אוהדים אין זכות לבוא בטענות לבעלים או הנהלה שנותנים מכיסם למען הקבוצה והקהילה. הוא אמר לי לא פעם: “אבא, מי אנחנו שנמתח ביקורת? אם לא הם, אין פה קבוצה בכלל".

לירן, חברו של ארז נזכר במשחק הכתרה בשכונת התקווה, באליפות של שנת 2000, עונת הדאבל: “תמיד היתה תחושת ביטחון כשהסתובבת עם ארז. אני בעצמי לא בחור קטן, אבל ארז הישרה בטחון והיה גם גדול פיזית. אני זוכר את המשחק הזה, שבסוף אוהדים נכנסו למגרש, והתחיל בלאגן, וארז קרא לשוטרים שיפנו את הילדים שהחלו להימחץ אל הגדרות. עד שהשוטרים הגיעו, הוא חילץ את הילדים ופשוט פינה להם את הדרך בעזרת הידיים הרחבות שלו. כזה היה ארז".

עוד הוסיף לירן: “אני חושב שחשוב לדבר על ארז, ולזכור אותו ולכן גם מפעל ההנצחה חשוב מאוד, כי אין הרבה אנשים, כמו שארז היה".

גם אביק, ידיד המשפחה מספר על כך שהוא וארז הצליחו להדביק את בנו בחיידק הפועל: “ארז היה לוקח את הבן שלי לשער 5 בבלומפילד והדביק בו את החיידק. הוא לימד אותו את כל השירים, לימד אותו לקפוץ בגולים, והיה לוקח אותו על הכתפיים וממש משמש כחונך שלו. הזכרון הכי חזק שיש לי, הוא ממשחק האליפות בעונת 2000 בשכונה, כשהלכנו כולנו ביחד, גם עם ינון אבא של ארז".

מאז, במשחקי הבית של הפועל ת"א תולים האוהדים שלט ובו כתוב: “ארז אשכנזי – אדום שלא נשכח", ואביו ינון מספר: “כל פעם שאני מגיע לבלומפילד, ומרים את הראש לשער 5, אני רואה אותו שם. אני עצמי לא מסוגל ללכת ולשבת שם, זה קשה לי מידי, אבל איך שאני נכנס למגרש עוברת בי צמרמורת".

"אני מקפיד לעלות לקבר שלו לפני כל משחק, לשוחח איתו ולהגיד לו מול מי משחקים ולעדכן אותו. השנים האחרונות לא היו טובות להפועל, אבל השנה יש סיכוי אמיתי לאליפות, ואני מקווה שהיא תגיע, למען ארז, ולמען כל אוהדי הפועל ת"א, שנפלו במערכות ישראל". צפו בכתבה, על ארז אשכנזי ז"ל, לוחם השייטת שנפל בעזה.

לצערנו בשנה שעברה נפטר אביו של שסיפורו ממשיך לרגש אותי כל פעם מחדש

אדום עד הסוף: חייו ומותו של האב השכול שלימד ילדים כדורגל
ינון אשכנזי, איש קיבוץ רשפים, שכל את בנו ארז לוחם השייטת ב-2003. לאחר נפילתו, הקים בי"ס לכדורגל יחד עם הפועל ת"א, ובו דגש מיוחד על שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים. הלילה הלך לעולמו בגיל 72. "אנחנו מחנכים ילדים להיות אזרחים טובים ובני אדם", סיפר על מפעל חייו

https://news.walla.co.il/item/3335320

קישור לאחד הדיונים הישנים בפורום שדים
http://old.shedim.com/bb/viewtopic.php? ... 7%95%D7%9F
הפוסט קיבל 3 לייקיםAdarBenshaharot
DarkCowMoo
קיבל.ה  45 לייקים

שי אייזן משתף על דודו שנפל באסון המסוקים
https://www.sport5.co.il/articles.aspx? ... cID=365768
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1632 לייקים

עצוב כ"כ.
יהי זכרם ברוך.
גיבורים בחייהם ובמותם. :heart: :hapoel: :heart:
יהיה טוב הפועל!
Ben
קיבל.ה  69 לייקים

🕯🕯🕯
הפוסט קיבל 18 לב אדום
אל באנדי
קיבל.ה  446 לייקים

יהי זכרם ברוך
סמל אישי של משתמש
ההוא שאמרו לו
קיבל.ה  847 לייקים

יהי זכרם ברוך :rose: :brokenheart:
GLAD ALL OVER
האמיני יום יבוא!
אדום עד לגרדום
קיבל.ה  157 לייקים

לעולם לא תצעדו לבד! ❤️🕯️
מוזמנים להיכנס ולשתף את אגף "הנצחה אדומה" עם סיפורי הנופלים שאהדו את הקבוצה ולהשאיר פתק זיכרון >>
https://bit.ly/IZCOR_HTAfans

קהילת אוהדי הפועל תל אביב מרכינה ראש לזכר הנופלים במערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

במותם ציוו לנו את החיים 🇮🇱
הפועל, כמוך אין אף אחת
הפועל, את בשבילי מפלט
מכל החרא מסביב
אוהד :hapoel: תל אביב!
סמל אישי של משתמש
Chegi
קיבל.ה  1484 לייקים

אני לא אשכח איך תמיד הייתי מחפש את השלט של ארז אשכנזי שם בפינה בין 7 ל5.
ואז הייתה תקופה שהוא כבר לא היה, עברנו לשחק במושבה ולא הבנתי למה אין את השלט שלו יותר.
ואז שמעתי גם אבא שלו נפטר.
אין משחק כמעט שאני לא מחפש את השלט.
עצוב מאוד.
"ואז, בתוך החושך הגדול, היה הדרבי בכדורסל. הפועל ניצחה 66:78 והחיים פתאום נהיו יפים" א. איינשטיין.
הפוסט קיבל 2 לייקים7evenshaharot
אדום ותיק
קיבל.ה  468 לייקים

יהי זיכרם ברוך!
השיא - זכיה באליפות במעוז הפאשיזם הירושלמי!
modag
קיבל.ה  317 לייקים

יהי זכרם ברוך
רגש שלא נגמר גם כשהלב נשבר
שליחת תגובה