רוכש למועדון - צעדים פרקטים של אוהדים/מתווכים/אנשי עסקים לאיתור רוכש

פורום אוהדי הפועל תל אביב
Dj.tiesto
קיבל.ה  לייק אחד

חלק אומרים שדווקא יש להם אינטרס

Hapoel כתב: 29 נובמבר 2020, 17:45 צעד אחד צריך לעשות וזה לעצור את המחאה נגד ההנהלה.
אין להם אינטרס להישאר בקבוצה, מחאות מבריחות בעלים לא מביאות אותם.
התחילו בטביב ותראו לאן המועד הגיע.

אם כבר צריך לעשות מחאה על השחקנים שיתחילו להתעורר
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1687 לייקים

Dj.tiesto כתב: 29 נובמבר 2020, 20:43 חלק אומרים שדווקא יש להם אינטרס

Hapoel כתב: 29 נובמבר 2020, 17:45 צעד אחד צריך לעשות וזה לעצור את המחאה נגד ההנהלה.

אולי אין להם אינטרס להיות בקבוצה, אבל זה לא אומר שהם צריכים לנשל אותה מכל שחקן חצי נורמלי שיש בה.
כרגע הפועל זה נוער...מחוזק ב-3 זרים של לאומית פלוס אלטמן, זיקרי, וגוטליב.
ודווקא הנוער של הפועל מפתיע ביכולותיו אבל כמו שרואים זה לא מספיק.
יהיה טוב הפועל!
סמל אישי של משתמש
נשמה אדומה זקנה
קיבל.ה  24 לייקים

אדומים יקרים,
אני חבר רשמי עם ותק אפס כאן בפורום ולכן אני כותב בדחילו ורחימו. בבקשה לא להתרגז אם אעשה טעויות. אני אוהב את הפועל תל אביב בלב ונפש ולכן רק מנסה לתרום כאן את הדעה שלי, שלא בהכרח שווה משהו. אם מה שאכתוב שטותי / מעצבן, אנא התעלמו מטעויות של טירון.
בקליפת אגוז, אני חושב שהפועל תל אביב ניצבת, ולא מאתמול, על פרשת דרכים שמחייבת אותה לבחור בין שתי חלופות:

א. לשאוף להיות ספינת הדגל של ספורט הפועלים בישראל, גרעונית בהגדרה אך מסובסדת על ידי "שוגר דאדי" בזכות האג'נדה הפוליטית שלו. או -

ב. להפוך להיות מועדון ספורט נטול זיהוי פוליטי, אך בעל זיהוי חברתי מודגש, מאוזן תקציבית על בסיס עצמי.

"שוגר דאדי"
++++++++
זהו, פחות או יותר, מצבנו מאז ועד היום, למן תקופת ההסתדרות ועד להפרטה. ייתכן שיש מי שיבקשו לראות בתקופת טביב משהו אחר, כאשר הבעלים היה בעלים לא ממניעים אלטרואיסטיים דווקא, אלא אולי ממניעים אחרים, ואין ברצוני להתווכח על כך. אני חושב שהרוב יכולים להסכים אתי שהבעלים הפרטיים לפני ואחרי טביב לא הרוויחו, ולרוב גם הפסידו, כסף רב מן הבעלות על הפועל תל אביב. שוגר דאדי לא יסבסד את הפועל תל-אביב על מנת להרוויח ממנה כסף, אלא יזרים אליה כסף מכיסו כדי לקדם את השקפת עולמו. בהתחשב ברקע של הפועל תל-אביב מבחינה היסטורית, קשה לחשוב על שוגר דאדי שירצה לקדם אג'נדה אחרת מאשר משהו באזור האדום של הקשת הפוליטית. לכן סביר להניח שמשקיע כזה יגיע מן הצד הזה של הקשת, ולרבות משקיע ערבי, מטעמים מובנים. מכאן, שחיפוש המשקיע מן הסוג הזה, צריך להתמקד (כפי שאכן נעשה היום) במגזר הערבי, מדינות ערביות מתונות אך גם במקומות באנשים ובארגונים שמגלים עניין בהשפעה לכיוון השמאל באמצעות כסף על החברה הישראלית: סקנדינביה, גרמניה, ג'ורג' סורוס, ובאופן כללי יותר - האיחוד האירופי. הצלחה בגיוס משקיע מן הצבע הזה פירושה יהיה סיוע כספי כלשהו, ומחירה יהיה העמקה של הדימוי הפוליטי (הקיים ממילא) של הקבוצה והגברת העויינות העמוקה שחשים חלקים שונים בציבור כלפי הקבוצה ומה שהיא מסמלת.

"מועדון ספורט נטול זיהוי פוליטי"
++++++++++++++++++++++
זוהי דרך חדשה, אולי קשה יותר, מקודמתה, שמצריכה שינוי חשיבה. אני בטוח שהצעה לזנוח את הסמלים האנכרוניסטיים של הפטיש והמגל תעורר ברבים אצלנו חמה שפוכה. לא יעזור לי אם אספר את הידוע שהסמלים הללו מתו ברוב העולם לפני למעלה משלושים שנה וכיום הם ממשיכים להתקיים רק במקומות מלבבים כמו סין, צפון קוריאה, קובה ועוד. במצבנו כיום, אנו נושאים על חולצותינו את הסמלים המיושנים הללו, שרבים בישראל שונאים אותם ממש - ולא בכדי, למרות שרבים מאתנו לא הניפו מגל בשדה ולא השתמשו בפטיש לפרנסתם מעולם.
נוצר מצב מוזר של ללכת עם ולהרגיש בלי: אנו נושאים סמלים שיש להם בישראל של היום יותר שונאים מאשר אוהבים, סופגים את העויינות הקשה שהסמלים האלה מעוררים, ומאידך, את התמיכה הממסדית שקיבלנו פעם בזכות הסמלים הללו שהשלטון רצה ביקרם - שוב איננו מקבלים. אנו יוצאים קרחים מכאן ומכאן. האם ישנה דרך להשתחרר מן המלכוד הזה ובכל זאת לא לאבד את הזהות שלנו כקבוצה? אני חושב שכן. המסרים של ספורט תחרותי ככלי לחינוך, לאורח חיים בריא וככלי לקידום חברתי, של קידום השוויון, דו-קיום ושלום, הם מסרים שיכולים להתקבל ביתר רצון בקרב רבים מן האוכלוסייה, כאשר אינם באים תחת סמלים ארכאיים שחלק גדול מן הציבור רואה בהם סדין אדום, תרתי משמע. אפשר להיות קבוצה שמחויבת לערכיה, אפילו להיסטוריה הספורטיבית שלה, מבלי לאתגר פוליטית חלקים גדולים בציבור על ידי נפנוף בסמלים סוציאליסטיים ונשיאת שלטים שאין צורך שאחזור כאן על תוכנם. מה רע במועדון ספורט של דרום העיר, שרואה את עצמו כחלופה ספורטיבית וחברתית ראויה לקבוצה העשירה היונקת מפטמות הנדבן הזר? מועדון ספורט בלתי מזוהה פוליטית, אבל כזה שרגיש חברתית, שמחובר לקהילתו, מציע לה פעילויות באופן הוגן ושוויוני ומקדם פעילות ספורט חינוכית מילדות ועד בגרות ומצמיח מקרבה כוכבים? מועדון שחי רק ממה שהוא מסוגל להכניס, ואף לא שקל יותר?

אני רואה עכשיו שהארכתי כאן בדברים ועדיין לא העליתי על הכתב אלא מעט ממחשבותיי בנושא. מוטב שאעצור כאן ואניח למי שרוצה להגיב - לעשות זאת. אנא, חברים, ברחמים עם הנאצות. אין לי כוונות רעות. אולי אני טועה, אבל בזה מסתכם עווני.
הצגתי למעלה, בכותרות בלבד, שתי חלופות אסטרטגיות לעתידה של הפועל תל-אביב ואני בוחר לסיים במילותיו של סופר סוציאליסטי דגול, הרברט ג'ורג' וולס, שבהן סיים את ספרו (אני מתכוון לגרסת הסרט בלבד) "צורת הדברים שייקרו":
"במה תבחרו? מה זה יהיה?"
נערך לאחרונה על ידי נשמה אדומה זקנה ב 30 נובמבר 2020, 09:24, נערך 6 פעמים בסך הכל.
יאללה הפועל, מלחמה, מלחמה, מלחמה!!!
סמל אישי של משתמש
נשמה אדומה זקנה
קיבל.ה  24 לייקים

בלי קשר ישיר לתגובה שלי למעלה, אני מצרף כאן קישורים למאמרים מעניינים (לדעתי) בנושא של השרשור הזה, לכל המתעניין.

https://www.researchgate.net/publicatio ... ier_League

https://www.football-stadiums.co.uk/art ... all-clubs/

https://www.investopedia.com/financial- ... roups.aspx
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  400 לייקים

לא הבנתי איך להפסיק להיות אנרכוניסטיים יביא לתקציב מאוזן
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
הפוסט קיבל לייק אחדנשמה אדומה זקנה
סמל אישי של משתמש
נשמה אדומה זקנה
קיבל.ה  24 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 30 נובמבר 2020, 09:13 לא הבנתי איך להפסיק להיות אנרכוניסטיים יביא לתקציב מאוזן
ראשית, תודה שהגבת לפוסט שלי. אני מכיר אותך מהפורום ומכבד אותך מאוד וזהו כבוד בשבילי (באמת! בלי ציניות) שהתייחסת לדברים עניינית. תודה.

אני חושב שיש בגוש דן רבתי, בעיקר בדרום, ת"א-יפו, בת-ים, חולון פוטנציאל גדול למדי של אוכלוסייה צעירה שאוהבת כדורגל מאוד ואשר בגלל הדימוי שיש לה לגבי הפועל תל-אביב לא רק שנמנעת מלאהוד אותה ולצפות במשחקיה, אלא אפילו שונאת את קבוצתנו על לא עוול בכפה.
התנערות מסמלים שמאתגרים אוכלוסייה כזאת, אולי תאפשר לנו להתחבר אל שכבות אוכלוסייה נרחבות יותר, שהן ממילא קהל היעד הטבעי של קבוצה כמונו. אנחנו הרי לא קבוצה של ילדי שמנת צפונבונים עשירים (למרות שהייתה בקרבם אופנה שכזאת, לאהוד אותנו). אנחנו קבוצה ששורשיה בדרום תל-אביב ודרומה. קבוצה עממית באמת שמחוברת לתדמית מתה שרק חוצצת בינה ובין העם. אני מייחל ליום שבו "דרומים" רבים יפסיקו לשנוא אותנו וימצאו בנו בית ספורטיבי חם.
נכון, האוכלוסייה בדרום היא לא עשירה. היא לא תוכל ולא תרצה להאכיל אותנו קוויאר. היא תדרוש תמורה על המגרש על כל שקל שתוציא על כרטיס או מנוי. אז מה? ככה זה אמור לעבוד, לא?
אם נתחבר לקהילה רחבה יותר, לא נהיה קבוצה עשירה, אבל נהיה קבוצה עם מספיק אוהדים על מנת לייצר, בסופו של דבר, הכנסה ישירה של כ 10 מיליון ש"ח מן הקהל בלבד. זה לא יפתור את כל הבעיות ולא יביא לכאן כוכבים, אבל זה יהיה יותר טוב מאשר לקבץ נדבות.
אם אתה מרים הכנסה שנתית של כ - 10 מיליון ש"ח מן הקהל בלבד, אזי על פי הערכה שמרנית זהירה, אתה יכול להכפיל את הסכום הזה משאר המקורות, בלי השקעת בעלים.
נכון, 20 מיליון ש"ח הם תקציב נמוך למועדון עילית, אבל למועדון עממי המדובר בתקציב שאפשר לחיות אתו. אם נצליח על המגרש - עוד כסף יבוא. אם ניכשל - יהיה פחות כסף. ככה זה עובד. זה רציונלי. זה מציאותי.
redrony
קיבל.ה  625 לייקים

האם זה האשכול הרשמי להתעסק בו בעניין אבו ריא?
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

Hapoel כתב:צעד אחד צריך לעשות וזה לעצור את המחאה נגד ההנהלה.

ההפך. להגביר את המחאה.
סמל אישי של משתמש
7even
קיבל.ה  1687 לייקים

נשמה אדומה זקנה כתב: 30 נובמבר 2020, 09:06 אדומים יקרים,
אני חבר רשמי עם ותק אפס כאן בפורום ולכן אני כותב בדחילו ורחימו. בבקשה לא להתרגז אם אעשה טעויות. אני אוהב את הפועל תל אביב בלב ונפש ולכן רק מנסה לתרום כאן את הדעה שלי, שלא בהכרח שווה משהו. אם מה שאכתוב שטותי / מעצבן, אנא התעלמו מטעויות של טירון.
בקליפת אגוז, אני חושב שהפועל תל אביב ניצבת, ולא מאתמול, על פרשת דרכים שמחייבת אותה לבחור בין שתי חלופות:

א. לשאוף להיות ספינת הדגל של ספורט הפועלים בישראל, גרעונית בהגדרה אך מסובסדת על ידי "שוגר דאדי" בזכות האג'נדה הפוליטית שלו. או -

ב. להפוך להיות מועדון ספורט נטול זיהוי פוליטי, אך בעל זיהוי חברתי מודגש, מאוזן תקציבית על בסיס עצמי.

"שוגר דאדי"
++++++++
זהו, פחות או יותר, מצבנו מאז ועד היום, למן תקופת ההסתדרות ועד להפרטה. ייתכן שיש מי שיבקשו לראות בתקופת טביב משהו אחר, כאשר הבעלים היה בעלים לא ממניעים אלטרואיסטיים דווקא, אלא אולי ממניעים אחרים, ואין ברצוני להתווכח על כך. אני חושב שהרוב יכולים להסכים אתי שהבעלים הפרטיים לפני ואחרי טביב לא הרוויחו, ולרוב גם הפסידו, כסף רב מן הבעלות על הפועל תל אביב. שוגר דאדי לא יסבסד את הפועל תל-אביב על מנת להרוויח ממנה כסף, אלא יזרים אליה כסף מכיסו כדי לקדם את השקפת עולמו. בהתחשב ברקע של הפועל תל-אביב מבחינה היסטורית, קשה לחשוב על שוגר דאדי שירצה לקדם אג'נדה אחרת מאשר משהו באזור האדום של הקשת הפוליטית. לכן סביר להניח שמשקיע כזה יגיע מן הצד הזה של הקשת, ולרבות משקיע ערבי, מטעמים מובנים. מכאן, שחיפוש המשקיע מן הסוג הזה, צריך להתמקד (כפי שאכן נעשה היום) במגזר הערבי, מדינות ערביות מתונות אך גם במקומות באנשים ובארגונים שמגלים עניין בהשפעה לכיוון השמאל באמצעות כסף על החברה הישראלית: סקנדינביה, גרמניה, ג'ורג' סורוס, ובאופן כללי יותר - האיחוד האירופי. הצלחה בגיוס משקיע מן הצבע הזה פירושה יהיה סיוע כספי כלשהו, ומחירה יהיה העמקה של הדימוי הפוליטי (הקיים ממילא) של הקבוצה והגברת העויינות העמוקה שחשים חלקים שונים בציבור כלפי הקבוצה ומה שהיא מסמלת.

++++++++++++++++++++++
זוהי דרך חדשה, אולי קשה יותר, מקודמתה, שמצריכה שינוי חשיבה. אני בטוח שהצעה לזנוח את הסמלים האנכרוניסטיים של הפטיש והמגל תעורר ברבים אצלנו חמה שפוכה. לא יעזור לי אם אספר את הידוע שהסמלים הללו מתו ברוב העולם לפני למעלה משלושים שנה וכיום הם ממשיכים להתקיים רק במקומות מלבבים כמו סין, צפון קוריאה, קובה ועוד. במצבנו כיום, אנו נושאים על חולצותינו את הסמלים המיושנים הללו, שרבים בישראל שונאים אותם ממש - ולא בכדי, למרות שרבים מאתנו לא הניפו מגל בשדה ולא השתמשו בפטיש לפרנסתם מעולם.
נוצר מצב מוזר של ללכת עם ולהרגיש בלי: אנו נושאים סמלים שיש להם בישראל של היום יותר שונאים מאשר אוהבים, סופגים את העויינות הקשה שהסמלים האלה מעוררים, ומאידך, את התמיכה הממסדית שקיבלנו פעם בזכות הסמלים הללו שהשלטון רצה ביקרם - שוב איננו מקבלים. אנו יוצאים קרחים מכאן ומכאן. האם ישנה דרך להשתחרר מן המלכוד הזה ובכל זאת לא לאבד את הזהות שלנו כקבוצה? אני חושב שכן. המסרים של ספורט תחרותי ככלי לחינוך, לאורח חיים בריא וככלי לקידום חברתי, של קידום השוויון, דו-קיום ושלום, הם מסרים שיכולים להתקבל ביתר רצון בקרב רבים מן האוכלוסייה, כאשר אינם באים תחת סמלים ארכאיים שחלק גדול מן הציבור רואה בהם סדין אדום, תרתי משמע. אפשר להיות קבוצה שמחויבת לערכיה, אפילו להיסטוריה הספורטיבית שלה, מבלי לאתגר פוליטית חלקים גדולים בציבור על ידי נפנוף בסמלים סוציאליסטיים ונשיאת שלטים שאין צורך שאחזור כאן על תוכנם. מה רע במועדון ספורט של דרום העיר, שרואה את עצמו כחלופה ספורטיבית וחברתית ראויה לקבוצה העשירה היונקת מפטמות הנדבן הזר? מועדון ספורט בלתי מזוהה פוליטית, אבל כזה שרגיש חברתית, שמחובר לקהילתו, מציע לה פעילויות באופן הוגן ושוויוני ומקדם פעילות ספורט חינוכית מילדות ועד בגרות ומצמיח מקרבה כוכבים? מועדון שחי רק ממה שהוא מסוגל להכניס, ואף לא שקל יותר?

אני רואה עכשיו שהארכתי כאן בדברים ועדיין לא העליתי על הכתב אלא מעט ממחשבותיי בנושא. מוטב שאעצור כאן ואניח למי שרוצה להגיב - לעשות זאת. אנא, חברים, ברחמים עם הנאצות. אין לי כוונות רעות. אולי אני טועה, אבל בזה מסתכם עווני.
הצגתי למעלה, בכותרות בלבד, שתי חלופות אסטרטגיות לעתידה של הפועל תל-אביב ואני בוחר לסיים במילותיו של סופר סוציאליסטי דגול, הרברט ג'ורג' וולס, שבהן סיים את ספרו (אני מתכוון לגרסת הסרט בלבד) "צורת הדברים שייקרו":
"במה תבחרו? מה זה יהיה?"

צדק ממש. הזיהוי שלנו עם דברים שלא רלוונטים כבר בערך עשרות שנים הוא מיותר. לא חושב שזה אומר שצריך לשנות את הסמל, קצת הרחקת לכת.
בנוסף - אולי היסטורית הפועל מזוהה עם הצד השמאלי, אבל זה מזמן כבר לא ככה. תמיד יש את המשועממין מההפגנות שיהרסו לנו עם קריאות שואה, אבל לאט לאט לומדים להתנער גם מהם.
יהיה טוב הפועל!
סמל אישי של משתמש
נשמה אדומה זקנה
קיבל.ה  24 לייקים

7even כתב: 30 נובמבר 2020, 10:40
נשמה אדומה זקנה כתב: 30 נובמבר 2020, 09:06 אדומים יקרים,

"שוגר דאדי"
++++++++

++++++++++++++++++++++

"במה תבחרו? מה זה יהיה?"

צדק ממש. הזיהוי שלנו עם דברים שלא רלוונטים כבר בערך עשרות שנים הוא מיותר. לא חושב שזה אומר שצריך לשנות את הסמל, קצת הרחקת לכת.
בנוסף - אולי היסטורית הפועל מזוהה עם הצד השמאלי, אבל זה מזמן כבר לא ככה. תמיד יש את המשועממין מההפגנות שיהרסו לנו עם קריאות שואה, אבל לאט לאט לומדים להתנער גם מהם.
תודה רבה!
אני אוהב את הסמל ואת צבעו. אישית אוכל לחיות עם האיש באמצע בלי הפטיש והמגל, אבל זה עניין של טעם / עיצוב גרפי. בגדול אני מתכוון למה שקוראים "מיתוג מחדש" של הקבוצה, למשהו יותר בן זמננו. אפילו ההסתדרות עצמה עשתה זאת מזמן וכך גם בנק הפועלים, למשל.
הגלמוד מלוד
קיבל.ה  400 לייקים

נשמה אדומה זקנה כתב: 30 נובמבר 2020, 09:34
הגלמוד מלוד כתב: 30 נובמבר 2020, 09:13 לא הבנתי איך להפסיק להיות אנרכוניסטיים יביא לתקציב מאוזן
ראשית, תודה שהגבת לפוסט שלי. אני מכיר אותך מהפורום ומכבד אותך מאוד וזהו כבוד בשבילי (באמת! בלי ציניות) שהתייחסת לדברים עניינית. תודה.

אני חושב שיש בגוש דן רבתי, בעיקר בדרום, ת"א-יפו, בת-ים, חולון פוטנציאל גדול למדי של אוכלוסייה צעירה שאוהבת כדורגל מאוד ואשר בגלל הדימוי שיש לה לגבי הפועל תל-אביב לא רק שנמנעת מלאהוד אותה ולצפות במשחקיה, אלא אפילו שונאת את קבוצתנו על לא עוול בכפה.
התנערות מסמלים שמאתגרים אוכלוסייה כזאת, אולי תאפשר לנו להתחבר אל שכבות אוכלוסייה נרחבות יותר, שהן ממילא קהל היעד הטבעי של קבוצה כמונו. אנחנו הרי לא קבוצה של ילדי שמנת צפונבונים עשירים (למרות שהייתה בקרבם אופנה שכזאת, לאהוד אותנו). אנחנו קבוצה ששורשיה בדרום תל-אביב ודרומה. קבוצה עממית באמת שמחוברת לתדמית מתה שרק חוצצת בינה ובין העם. אני מייחל ליום שבו "דרומים" רבים יפסיקו לשנוא אותנו וימצאו בנו בית ספורטיבי חם.
נכון, האוכלוסייה בדרום היא לא עשירה. היא לא תוכל ולא תרצה להאכיל אותנו קוויאר. היא תדרוש תמורה על המגרש על כל שקל שתוציא על כרטיס או מנוי. אז מה? ככה זה אמור לעבוד, לא?
אם נתחבר לקהילה רחבה יותר, לא נהיה קבוצה עשירה, אבל נהיה קבוצה עם מספיק אוהדים על מנת לייצר, בסופו של דבר, הכנסה ישירה של כ 10 מיליון ש"ח מן הקהל בלבד. זה לא יפתור את כל הבעיות ולא יביא לכאן כוכבים, אבל זה יהיה יותר טוב מאשר לקבץ נדבות.
אם אתה מרים הכנסה שנתית של כ - 10 מיליון ש"ח מן הקהל בלבד, אזי על פי הערכה שמרנית זהירה, אתה יכול להכפיל את הסכום הזה משאר המקורות, בלי השקעת בעלים.
נכון, 20 מיליון ש"ח הם תקציב נמוך למועדון עילית, אבל למועדון עממי המדובר בתקציב שאפשר לחיות אתו. אם נצליח על המגרש - עוד כסף יבוא. אם ניכשל - יהיה פחות כסף. ככה זה עובד. זה רציונלי. זה מציאותי.
קהל נוסף (במיוחד כמות גדולה שאמורה לקחת אותנו מקבוצה עם התנהלות כלכלית זוועתית ומביכה לקבוצה שפויה מבחינה כלכלית) לא יגיע אלא אם הקבוצה תתחיל להצליח. היית ממלא את בלומפילד כל שבוע כשהיית בצמרת.
"I never thought leopards would eat MY face", sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party
סמל אישי של משתמש
נשמה אדומה זקנה
קיבל.ה  24 לייקים

הגלמוד מלוד כתב: 30 נובמבר 2020, 10:56
נשמה אדומה זקנה כתב: 30 נובמבר 2020, 09:34

קהל נוסף (במיוחד כמות גדולה שאמורה לקחת אותנו מקבוצה עם התנהלות כלכלית זוועתית ומביכה לקבוצה שפויה מבחינה כלכלית) לא יגיע אלא אם הקבוצה תתחיל להצליח. היית ממלא את בלומפילד כל שבוע כשהיית בצמרת.
אתה צודק בזה, הצלחה מביאה קהל. זה נכון ואינני מטיל בזה ספק. הטענה שלי היא שמיתוג מסוים, מיושן ולא הוגן של הקבוצה שלנו, מרחיק ממנה קהל פוטנציאלי טבעי שלה. זו עובדה ידועה ולא מאתמול ש"כל העולם כולו שונא את הפועל ורק אני אוהב". אני חולם שהמציאות הזו תשתנה. שלא תהיה לקהל פוטנציאלי שלנו סיבה בלתי מוצדקת לשנוא אותנו. מצדי, אנשים יכולים להחזיק באיזו השקפת עולם חוקית שבאה להם, כל עוד הם באים לעודד את הקבוצה מכל הלב.
אני חושב בכנות שמיתוג מחדש (באופן שלא ירחיק את הקהל האדום הנאמן!) יאפשר לקבוצה לרכוש לה עוד אוהדים. אשר להצלחה על המגרש - זה וודאי נכון והצדק אתך בנקודה הזו. השאלה היא האם האקסיומה "רק אם נשיג עוד הרבה מאוד כסף נגיע להצלחה ספורטיבית" היא אכן חוק טבע שאי אפשר לנסות לשבור אותו. להתחבר מלמטה לקהל חדש (בלי לוותר בשום אופן על הקהל הישן) היא גם אפשרות שאולי שווה לנסות. על מנת להבהיר, בכל מקרה אני נגד כל מיתוג מחדש שיגרום לאוהדים הוותיקים של הקבוצה לעזוב אותה. זה לא. אני לא בעד להרוס את הבית. אני בעד לשפץ אותו.
האדס
קיבל.ה  2939 לייקים

הנה מה שגורם לאנשים לקנות מועדון כדורגל - אינטרס אישי.
ממש לא מעניין אותם אם האוהדים שרים שואה, מוות לערבים או חיפה חיזבאללה (מקווה שמיפיתי נכון).
גולדאהר קנה את מכבי כי רצה להנציח את אימו ובחר בהם בגלל הטלאי הצהוב.
גיידמאק קנה את בית״ר כי רצה לרוץ בפוליטיקה (והבין שבית״ר זה הכוח הפוליטי הגדול בישראל)
אלונה קנתה את באר שבע כי חיפשה צעצוע לעצמה וכנראה גם אמצעי פוליטי.

למה לבייב לא קנה את הפועל? בגלל השבת.
למה ג׳קי לא קנה את הפועל? בגלל שלא רצו למכור לו.
למה קאהן וגלובט לא קנו את הפועל? בגלל השבת.

מה הדבר האחרון שהפריע לאנשים האלו? הסמל, השירים וכל החרא הזה מסביב שמעסיק את הקהל.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  858 לייקים

האדס כתב: 30 נובמבר 2020, 11:17 הנה מה שגורם לאנשים לקנות מועדון כדורגל - אינטרס אישי.
ממש לא מעניין אותם אם האוהדים שרים שואה, מוות לערבים או חיפה חיזבאללה (מקווה שמיפיתי נכון).
גיידמאק קנה את בית״ר כי רצה לרוץ בפוליטיקה (והבין שבית״ר זה הכוח הפוליטי הגדול בישראל)

מה הדבר האחרון שהפריע לאנשים האלו? הסמל, השירים וכל החרא הזה מסביב שמעסיק את הקהל.
זה נכון לגבי הבעלים עם הכיסים הגדולים
אבל את רוב הקבוצות בארץ (ולצערינו, אנחנו גם בקט' הזאת ולא כמו שאר ה'גדולות') רכשו אנשי עסקים בינוניים משתי סיבות עיקריות -
פרסום ולגיטימציה ציבורית בזול יחסית
אפשרות להלבנת הון - בין אם באמצעות עסקאות סיבוביות או דרך הטבות מס בגלגול כספים מעיסקיהם הפרטיים כהשקעה בקבוצה (חל"ץ)
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
redrony
קיבל.ה  625 לייקים

האדס כתב: 30 נובמבר 2020, 11:17 הנה מה שגורם לאנשים לקנות מועדון כדורגל - אינטרס אישי.

אתה דיברת איתם?
להגיד שלבייב לא בא בגלל השבת זו בדיחה עצובה (היה גם עניין רפי עגיב). גם קאהן.
בסוף בהפועל היו אינטרסים שכנראה לא רצו להעביר הקבוצה או שהמצב המשפטי כלכלי היה כל כך מסובך שאנשים לא רצו להתעסק בזה.
אני לא חושב שהקהל היה פקטור בעניין לבייב, אבל לראות אחד כמו פואד עושה מה שהוא עושה, בטוח שלאנשי עסקים זה לא עושה טוב בבטן וזה לגמרי יכול להיו אישיו.
האדס
קיבל.ה  2939 לייקים

ואתה דיברת איתם?
אם יש לך משהו ענייני לרשום לגבי הסיבות שהם לא קנו תרשום.
אם אתה רוצה לשחק במשחק של הקהל של הפועל ת״א הוא מרכז העולם, תמשיך לשחק בו וככה גם ימשיכו לשחק בכם.
redrony
קיבל.ה  625 לייקים

האדס כתב: 30 נובמבר 2020, 12:08 ואתה דיברת איתם?
אם יש לך משהו ענייני לרשום לגבי הסיבות שהם לא קנו תרשום.
אם אתה רוצה לשחק במשחק של הקהל של הפועל ת״א הוא מרכז העולם, תמשיך לשחק בו וככה גם ימשיכו לשחק בכם.
לא, בגלל זה אני לא כותב דברים שאני לא יודע.
במקרה של לבייב, היו פרסומים יומיומיים ע״י כתב בערוץ הספורט בנושא רפי עגיב. כל יום משהו אחר. על עוד חובות ועוד סיבוכים.
הקהל של הפועל הוא לא מרכז העולם אבל כמו שאמרת, שאיש עסקים נכנס לתחום זה מאינטרס אישי. קהל ובלאגן הם עוד פקטור שיכול לגרום לו נזק, בטח הבלאגן שהיה עם הדרבי סביב המכירה לגלבוט. אני לא אומר שזה מה שהפיל את העסקה, אבל זה בטוח לא תרם לה.
בסוף האנשים האלה יודעים מתי משחקים כדורגל בישראל, ואחוז המשחקים בשבת, גם אז, הוא נמוך יחסית וגם רמון פירסם אז שההתאחדות הסכימה שהפועל לא ישחקו בשבת (כמובן שהוא מהימן כמו ביבי, אבל בית״ר גם כמעט לא משחקים בשבת והכוונה בשבת זה לפני היציאה שלה).
אתה בטח לא יכול להגיד שלא מעניין אותם אם שרים שירי שואה, שוב, כי לא דיברת איתם. כמובן שהרבה מאוד מזה הוא תדמית, שלצערי במקרה של אוהדי הפועל, היא כנראה הכי גרועה ביחד עם אוהדי בית״ר (עזוב כרגע אם מוצדק או לא ביחס למכבי או לחיפה), חלק גדול מאוהדי הפועל לא תורם לזה. אבל זה באמת עניין משני יחסית.
מה שחשוב שכל אחד שיכול צריך לתרום לזה. גם הבעלים וגם האוהדים. נראה שאף אחד מהצדדים לא מוכן לוותר על העקרונות שלו בשום מצב
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

נשמה אדומה יקרה, כתבת טקסט נחמד, אבל לצערי אתה חוזר פה על קלישאות שלא בדיוק יושבות עם המציאות. בשנות ה80, הפועל תל אביב פירקה את הליגה עם חבורה של שחקני בית מיפו\ בת ים והפכה לקבוצה של דרום גוש דן בה הידיעה, הפטיש והמגל או ההסתדרות לא הפריעו לחובתים לאהוד את הפועל ולדעתי די ייצגו את המעמד הסוציואקונומי של רובם.תחילת שנות ה90 הייתה תקופה שחורה כמו היום בלי הישגים ותארים, כשמנגד מכבי חזרה לצמרת,וזה הגורם העיקרי שהביא בני נוער באותה תקופה להתרחק מהפועל, רוב האנשים בוחרים קבוצת כדורגל לפני שמפתחים דעות פוליטיות. בימי השוגר דדי של כתר ומוני הראל הפועל הצליחה "לגייס" שוב לא מעט בני נוער מהאזור כאוהדים, כי שוב היינו חלק מהמשחק של הגודלות והבאנו תארים והצלחות באירופה.

מה שאתה מציע פה זה בעצם להפוך לבני יהודה של יפו בת ים חולון, אני לא רואה איך זה מקדם אותנו, 10 מיליון ש"ח מהאוהדים זה בערך מה שהניסנובים קיבלו בעונה שעברה עם הסגל הכי גרוע של הפועל לאורך ההיסטוריה של המועדון.

הסמלים שאנחנו נושאים הם הפועל כמו שיפו ובת ים הם הפועל, הקיבוצים הם הפועל, דו קיום זה הפועל, הבוהמה התל אביבית ואריק איינשטיין הם הפועל, ארץ ישראל הישנה זה הפועל ועוד ועוד.יש להפועל הרבה זהויות ואי אפשר לקחת אותם רק כדי לרצות ההמון. הפסיפס האנושי שתפגוש בבלומפילד הוא לדעתי הכי מגוון מכל הקבוצות בארץ.
נערך לאחרונה על ידי Ron.T ב 30 נובמבר 2020, 12:52, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
Hapoel
קיבל.ה  36 לייקים

karl Weierstrass כתב: 29 נובמבר 2020, 20:26
Hapoel כתב: 29 נובמבר 2020, 19:49
karl Weierstrass כתב: 29 נובמבר 2020, 19:06 טביב קיבל קבוצה עם הסגל אולי הכי טוב בליגה באותם ימים ששיחקה עונה קודם בליגת האלופות, על התקציב המטורף אין בכלל מה לדבר. איכשהו גם אז כשרונות כמו נאעל חוטבה ומחמוד עבאס חתמו בהפועל, יגאל אנטבי הגיע עם חיתול ופילפינית לעזור במאבק האליפות ומרקו שולר הגדול הגיע להציל את ההגנה המחוררת, שהחזיק ואליד באדיר גם כן בגיל מתקדם.
אתה טועה, טביב היה חלק מהבעלים על הקבוצה עוד ב09/10 בעונה שלקחנו דאבל.
חחח לא שמתי לב, הייתי בטוח שזה שאלתיאל דאוד, בכל מקרה מוני הראל ומחלקת הנוער של הפועל בנו את הקבוצה של דאבל למרות אלי טביב.
בנו את הקבוצה? אני מסכים שבאותם שנים עלו כמה כישרונות מהנוער ושחקני בית שחזרו מהשאלות כמו נאתכו וזהבי אבל אל תשכח יבואה, דה סילבה ידין ובן דיין הביא טביב.
"אני אוהב אותך
כל כך אוהב אותך"
האדס
קיבל.ה  2939 לייקים

צריך להפסיק לשיר שירי שואה כי זה פוגע בזכרם של מיליוני יהודים שנרצחו, לא כי זה מרחיק איזה רוכש עשיר שבא לקדם את האינטרס שלו פה.
ובשני המקרים של כדורגל בשבת זו הייתה דרישת סף של שני הגרומים שנענתה בהבטחות מצד הבעלים באותה תקופה, שמאוחר יותר הובנו כהבטחות ש:
1. לא ניתן לממש בטווח הארוך (כי זה פתח לעוד קבוצות ושבירת הסטטוס קוו מול זכויות השידור, שהן מממנות את רוב הליגה פה)
2. כי הקהל לא היה אוהב את זה

כל הסיפורים על רפי עגיב, אוהדים ששלחו הודעות וכל החרא הזה - זה לא רציני. וזה לא הסיבה לפיצוצים.
בדיוק כמו שאין שום סיכוי ששייח שרוצה לקנות את בית״ר יעזוב את העסקה כי איזה אוהד הפועל מפורום שדים שלח לו מייל.
ובדיוק כמו שאין שום סיכוי שמישהו יקנה את הפועל כי כמה אוהדים הכינו מצגת יפה בפוטושופ או בpp.
תתקדמו, דעו את מקומכם. אם יש אוהד לידכם שאומר נאצי תעירו לו. אם מישהו לידכם מאחל סרטן, תעירו לו.
יש דיון בפורום ומצדיקים שירי שואה ונאצה? תעמדו על שלכם.

אוהדים צריכים להביא רוכש? תתקדמו, תמצאו חיים ותבינו כבר את סדרי הגודל של הדברים.
סמל אישי של משתמש
Hapoel
קיבל.ה  36 לייקים

Noam כתב: 30 נובמבר 2020, 10:35

ההפך. להגביר את המחאה.
ותבריח עוד רוכשים פוטנציאלים.
"אני אוהב אותך
כל כך אוהב אותך"
redrony
קיבל.ה  625 לייקים

האדס כתב: 30 נובמבר 2020, 12:51 צריך להפסיק לשיר שירי שואה כי זה פוגע בזכרם של מיליוני יהודים שנרצחו, לא כי זה מרחיק איזה רוכש עשיר שבא לקדם את האינטרס שלו פה.
ובשני המקרים של כדורגל בשבת זו הייתה דרישת סף של שני הגרומים שנענתה בהבטחות מצד הבעלים באותה תקופה, שמאוחר יותר הובנו כהבטחות ש:
1. לא ניתן לממש בטווח הארוך (כי זה פתח לעוד קבוצות ושבירת הסטטוס קוו מול זכויות השידור, שהן מממנות את רוב הליגה פה)
2. כי הקהל לא היה אוהב את זה

כל הסיפורים על רפי עגיב, אוהדים ששלחו הודעות וכל החרא הזה - זה לא רציני. וזה לא הסיבה לפיצוצים.
בדיוק כמו שאין שום סיכוי ששייח שרוצה לקנות את בית״ר יעזוב את העסקה כי איזה אוהד הפועל מפורום שדים שלח לו מייל.
ובדיוק כמו שאין שום סיכוי שמישהו יקנה את הפועל כי כמה אוהדים הכינו מצגת יפה בפוטושופ או בpp.
תתקדמו, דעו את מקומכם. אם יש אוהד לידכם שאומר נאצי תעירו לו. אם מישהו לידכם מאחל סרטן, תעירו לו.
יש דיון בפורום ומצדיקים שירי שואה ונאצה? תעמדו על שלכם.

אוהדים צריכים להביא רוכש? תתקדמו, תמצאו חיים ותבינו כבר את סדרי הגודל של הדברים.
קודם כל, אני מסכים איתך ב 1000%. לגבי רפי עגיב וזה, שוב, אני ניזון ממה שאני קורא, אני מניח שדי כמוך. אין לי מושג למה כל העסקאות האלה נפלו. השבת נראה לי קצת קלוש, אבל שוב, זו רק ספקולציה.
אין לי ספק שהגורם המרכזי לאורך השנים הוא שמשום מה כל הבעלים החרא נמשכים אלינו.

אני כן חושב, שהאוהדים מצידם צריכים לעשות הכל כדי שלקבוצה תהיה תדמית נקייה וחלק מזה הוא להפסיק עם השיט הזה שהם משום מה כל כך מאוהבים פה. כי כמו הבעלים, גם חלק לא מבוטל ובודאי משפיע, שם את עצמו לפני הקבוצה
Ron.T
קיבל.ה  326 לייקים

Hapoel כתב: 30 נובמבר 2020, 12:51
Hapoel כתב: 29 נובמבר 2020, 19:49

אתה טועה, טביב היה חלק מהבעלים על הקבוצה עוד ב09/10 בעונה שלקחנו דאבל.
חחח לא שמתי לב, הייתי בטוח שזה שאלתיאל דאוד, בכל מקרה מוני הראל ומחלקת הנוער של הפועל בנו את הקבוצה של דאבל למרות אלי טביב.
בנו את הקבוצה? אני מסכים שבאותם שנים עלו כמה כישרונות מהנוער ושחקני בית שחזרו מהשאלות כמו נאתכו וזהבי אבל אל תשכח יבואה, דה סילבה ידין ובן דיין הביא טביב.
אני חושב שזה חסר טעם להתווכח על מה שהיה לפני כבר יותר מ10 שנים ולא תורם כל כך לדיון שנפתח פה, אבל את בן דיין הביא גוטמן מנתניה ועל דה סילבה וידין שילמנו סכום הוגן, ואם הצוות המקצועי היה מעוניין בהם הפועל הייתה קונה אותם גם בלי טביב.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  858 לייקים

karl Weierstrass כתב: 30 נובמבר 2020, 13:02
Hapoel כתב: 30 נובמבר 2020, 12:51

אני חושב שזה חסר טעם להתווכח על מה שהיה לפני כבר יותר מ10 שנים ולא תורם כל כך לדיון שנפתח פה, אבל את בן דיין הביא גוטמן מנתניה ועל דה סילבה וידין שילמנו סכום הוגן, ואם הצוות המקצועי היה מעוניין בהם הפועל הייתה קונה אותם גם בלי טביב.
אכן דיון עקר, אבל אתה קצת טועה בעובדות, את המחיר ששילמנו על שחקני כפ"ס שילמנו משום מה ישירות לטביב ולא לכפ"ס...
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
Nati
קיבל.ה  1014 לייקים

לבייב קאהן וגולבט לא קנו את הפועל רק בגלל הלחץ ששמו עליהם מהרגע שפורסם שהם קונים את הפועל.
ללבייב היה תאריך בו הפועל עוברת לידיים שלו.הסיפור עם עגיב היה תירוץ לברוח מעיסקה.
כשהתחיל הסיפור עם עגיב.הוא אמר,על תדאגו.תפתרו את הסיפור ביניכם ואז נעביר את הקבוצה.שבוע אחרי זה הוא הודיע על ביטול הקניה.
העיסקה עם קאהן וגילבוט הייתה הרבה לפני התקרית עם פואד.
אפילו אנשי חבד גוייסו ללחץ שהופעל עליהם.הקש ששבר את העיסקה מבחינתם,היה הטלפונים שהתקשרו אל משפחתם(הם היו בארץ)ביום כיפור.
redrony
קיבל.ה  625 לייקים

Nati כתב: 30 נובמבר 2020, 14:18 לבייב קאהן וגולבט לא קנו את הפועל רק בגלל הלחץ ששמו עליהם מהרגע שפורסם שהם קונים את הפועל.
ללבייב היה תאריך בו הפועל עוברת לידיים שלו.הסיפור עם עגיב היה תירוץ לברוח מעיסקה.
כשהתחיל הסיפור עם עגיב.הוא אמר,על תדאגו.תפתרו את הסיפור ביניכם ואז נעביר את הקבוצה.שבוע אחרי זה הוא הודיע על ביטול הקניה.
העיסקה עם קאהן וגילבוט הייתה הרבה לפני התקרית עם פואד.
אפילו אנשי חבד גוייסו ללחץ שהופעל עליהם.הקש ששבר את העיסקה מבחינתם,היה הטלפונים שהתקשרו אל משפחתם(הם היו בארץ)ביום כיפור.
היא נפלה ממש אחרי אם אני זוכר נכון
Nati
קיבל.ה  1014 לייקים

לא,היא לא.
העיסקה נפלה ביום כיפור.פואד היה בנובמבר.
redrony
קיבל.ה  625 לייקים

Nati כתב: 30 נובמבר 2020, 14:29 לא,היא לא.
העיסקה נפלה ביום כיפור.פואד היה בנובמבר.
צודק
נייט
קיבל.ה  52 לייקים

<
נערך לאחרונה על ידי נייט ב 23 מרץ 2021, 02:22, נערך פעם 1 בסך הכל.
דוקטור אלה
קיבל.ה  22 לייקים

נייט כתב: 30 נובמבר 2020, 14:41 לצערי הרב,
לא סמלים של פטש ומגל, לא קומוניזם ולא סוציאליזם הם מה שמרחיק אוהדים פוטנציאלים
בשנים האחרונות שירי שואה וכל מה שקשור בהם, נדבקו לקהל שלנו ולמועדון, והם מרחיקים הרבה מאוד אנשים שבלעדיהם לא היה נחרדים כל כך מהפועל.
המון אנשים שאני מדבר איתם, אפילו כאלה שלא הכי מתעניינים בכדורגל מחברים את הפועל לשירי שואה
אף פעם היה ברור לי בכלל מה העקרון להתעקש לשיר אותם.
כי "אף אחד לא יגיד לנו מה לשיר"? אז כל פעם נעלה את הרף כדי שתהיה ביקורת ונוכל להגיד שאנחנו עושים משהו למרות הביקורת מבחוץ ומבפנים?
בסוגייה הזו במקום לצאת חכמים, אנחנו יוצאים טיפשים פעם אחר פעם ויורים לעצמנו ברגל
איך אמר ארי שמאי בפודקאסט ״צבע אדום״: ״אני לא חושב שבגלל השלט לא בא רוכש, השאלה איזה סוג של רוכש״

תראה קבוצות בעולם שמזוהות עם פאשיזם ונאציזם (או בארץ ביתר), זה לא מונע מאנשים להגיע אבל זאת לא הסיבה שלא בא רוכש.
״סבסטיאן סימרוטיץ׳ 3-0 להפועל ת״א, ערימת שחקנים אדומים מאושרת, הקהל שלהם מקפץ ביציע דגלים אדומים לבנים מתנופפים ימינה ושמאלה...״
redrony
קיבל.ה  625 לייקים

שרוף על הפועל ת״א כתב: 30 נובמבר 2020, 14:51
בשנים האחרונות שירי שואה וכל מה שקשור בהם, נדבקו לקהל שלנו ולמועדון, והם מרחיקים הרבה מאוד אנשים שבלעדיהם לא היה נחרדים כל כך מהפועל.
המון אנשים שאני מדבר איתם, אפילו כאלה שלא הכי מתעניינים בכדורגל מחברים את הפועל לשירי שואה
כי "אף אחד לא יגיד לנו מה לשיר"? אז כל פעם נעלה את הרף כדי שתהיה ביקורת ונוכל להגיד שאנחנו עושים משהו למרות הביקורת מבחוץ ומבפנים?
בסוגייה הזו במקום לצאת חכמים, אנחנו יוצאים טיפשים פעם אחר פעם ויורים לעצמנו ברגל
איך אמר ארי שמאי בפודקאסט ״צבע אדום״: ״אני לא חושב שבגלל השלט לא בא רוכש, השאלה איזה סוג של רוכש״

תראה קבוצות בעולם שמזוהות עם פאשיזם ונאציזם (או בארץ ביתר), זה לא מונע מאנשים להגיע אבל זאת לא הסיבה שלא בא רוכש.
בדיוק, איזה סוג של רוכש. לבית״ר לא הגיע שחר, גולדהאר או אלונה. אין לי ספק שזה מונע מרוכשים להגיע אליה (אני לא מדבר על גיידמאק וגומא הלא מחווטים).
דווקא חוגג לפחות בא עם איזו אג׳נדה של שינוי אבל כמובן שהוא לא יהיה זה שייקח את בית״ר לנקסט לבל מבחינה מקצועית.

והמשפט השני שכתבת, באמת עדיף שלא היה נכתב כי הוא לא בדיוק מראה סלידה מהתופעה המכוערת הזו
נייט
קיבל.ה  52 לייקים

<
נערך לאחרונה על ידי נייט ב 23 מרץ 2021, 02:22, נערך 2 פעמים בסך הכל.
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

Hapoel כתב:
Noam כתב: 30 נובמבר 2020, 10:35

ההפך. להגביר את המחאה.
ותבריח עוד רוכשים פוטנציאלים.
ההפגנות מעולם לא הבריחו אף רוכש, פוטנציאלי ולא פוטנציאלי. היחידים שמבריחים רוכשים הם האנשים נגדם מפגינים.
redrony
קיבל.ה  625 לייקים

נייט כתב: 30 נובמבר 2020, 15:03
שרוף על הפועל ת״א כתב: 30 נובמבר 2020, 14:51

לא דיברתי על רוכש, דיברתי על השיח סביב הקהל של הפועל בחברה הישראלית, ועד כמה זה מגעיל את האדם הממוצע בישראל.
לאזכור השואה בשירים שלנו אין שום סממן פוליטי, לא ימין ולא שמאל, לא פאשיזם, לא נאציזם ולא קומוניזם.
בהתחלה מטרת האזכורים הייתה להקניט את היריבה בצורה קצת קיצונית יותר מהרגיל, אבל מרגע שנשמעו ביקורות מבפנים ומבחוץ על השירים האלה, התווספו עוד ועוד כאלה, ואף הפכו לקיצוניים יותר. וממטרה של להקניט את היריבה בצורה קיצונית המטרה נהפכה לאחרת - לזעזע את מי ששומע את השירים האלה.
המטרה הושגה, והרבה אנשים מזועזעים ושונאים את הפועל יותר ממה ששנאו אותה בלי השירים והסממנים הנאצים
לצערי - כל מילה פה מדוייקת
Noam
קיבל.ה  245 לייקים

האדס צודק, רק פתחו פה וכבר האינטרסנטים עובדים שעות נוספות.
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

אם יש אוהדים עם קשרים שעורכים פגישות עם אנשי עסקים , מדוע שלא יציעו את המועדון?
לפעמים כך מתחילות עסקאות בעולם העסקי.
איך במכ' מצאו את גולדהאר?
לא אוהד מקושר פנה אליו?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נערך לאחרונה על ידי De Niro ב 30 נובמבר 2020, 15:33, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  858 לייקים

De Niro כתב: 30 נובמבר 2020, 15:33 אם יש אוהדים עם קשרים שעורכים פגישות עם אנשי עסקים , מדוע שלא יציעו את המועדון?
לפעמים כך מתחילות עסקאות בעולם העסקי?
לא אוהד מקושר פנה אליו?

לא בדיוק, אני חושב שזה התחיל מאביב בושינקי שהביא את שניידר וכששניידר רצה לעזוב הוא הביא את גולדהר
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
סמל אישי של משתמש
De Niro
קיבל.ה  832 לייקים

סומך כתב:
De Niro כתב: 30 נובמבר 2020, 15:33 אם יש אוהדים עם קשרים שעורכים פגישות עם אנשי עסקים , מדוע שלא יציעו את המועדון?
לפעמים כך מתחילות עסקאות בעולם העסקי?
לא אוהד מקושר פנה אליו?

לא בדיוק, אני חושב שזה התחיל מאביב בושינקי שהביא את שניידר וכששניידר רצה לעזוב הוא הביא את גולדהר
אני יודע , אבל בושינסקי כידוע הוא אוהד מכ'.

האדס
קיבל.ה  2939 לייקים

מי האביב בושינסקי שלך? אתה מבין מי זה אביב בושינסקי? הוא לא איזה אוהד מנוי לשער 2 שהסתובב ופגש מישהו.
סמל אישי של משתמש
סומך
קיבל.ה  858 לייקים

האדס כתב: 30 נובמבר 2020, 15:57 מי האביב בושינסקי שלך? אתה מבין מי זה אביב בושינסקי? הוא לא איזה אוהד מנוי לשער 2 שהסתובב ופגש מישהו.
יריב לוין!!!
פיצוחי שווארמה
הבורסה הבורסה
שליחת תגובה